Licensed to Counties Manukau Sw Champ Meet
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 10/08/2011 01:19 AM
             2011 NZ Short Course Champs - 6/08/2011 to 9/08/2011              
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 13 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Paige Schendelaar-Kemp    13 HPKCO-CO               29.19      28.54  
                  13.65       28.54 (14.89)                                        
  2 Caitlin Daley             13 HPKCO-CO               29.92      29.58  
                  13.93       29.58 (15.65)                                        
  3 Samantha Brown            13 LMEAK-AK               29.85      29.64  
                  14.41       29.64 (15.23)                                        
  4 Stephanie Hett            13 LMEAK-AK               30.83      30.38  
                  14.21       30.38 (16.17)                                        
  5 Emma Hanley               13 MTWAK-AK               30.95      30.50  
                  13.95       30.50 (16.55)                                        
  6 Maggie Burns              13 CAPWN-WN               30.63      30.53  
                  14.80       30.53 (15.73)                                        
  7 Kelsi Boocock             13 CSCAK-AK               31.02      30.95  
                  14.12       30.95 (16.83)                                        
  8 Georgia Zacest            13 UNIAK-AK               30.90      31.00  
                  14.69       31.00 (16.31)                                        
  9 Morgan Wadley             13 ROSAK-AK               31.42      31.26  
                  14.35       31.26 (16.91)                                        
 10 Sophie Gibson             13 QTNOT-OT               31.31      31.98  
                  14.25       31.98 (17.73)                                        
 
Event 1  Girls 13 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Paige Schendelaar-Kemp    13 HPKCO-CO               28.63      29.19  
                  13.32       29.19 (15.87)                                        
  2 Samantha Brown            13 LMEAK-AK               29.22      29.85  
                  14.30       29.85 (15.55)                                        
  3 Caitlin Daley             13 HPKCO-CO               29.96      29.92  
                  14.37       29.92 (15.55)                                        
  4 Maggie Burns              13 CAPWN-WN               30.59      30.63  
                  14.31       30.63 (16.32)                                        
  5 Stephanie Hett            13 LMEAK-AK               29.88      30.83  
                  14.29       30.83 (16.54)                                        
  6 Georgia Zacest            13 UNIAK-AK               30.99      30.90  
                  13.95       30.90 (16.95)                                        
  7 Emma Hanley               13 MTWAK-AK               31.67      30.95  
                  13.93       30.95 (17.02)                                        
  8 Kelsi Boocock             13 CSCAK-AK               31.52      31.02  
                  14.66       31.02 (16.36)                                        
  9 Sophie Gibson             13 QTNOT-OT               31.24      31.31  
                  14.52       31.31 (16.79)                                        
 10 Morgan Wadley             13 ROSAK-AK               30.98      31.42  
                  14.67       31.42 (16.75)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Holly Parker              13 KSCAK-AK               30.47      31.45  
                  14.71       31.45 (16.74)                                        
 12 Cassandra Wright          13 QESCB-CB               31.54      31.51  
                  14.80       31.51 (16.71)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Claudia Capp              13 GREBP-BP               32.27      31.57  
                  15.35       31.57 (16.22)                                        
 14 Kate O'Fee                13 WSCWG-WG               30.99      31.88  
                  15.52       31.88 (16.36)                                        
 15 Josie Kozyniak            13 CAPWN-WN               32.18      31.99  
                  15.52       31.99 (16.47)                                        
 16 Monica Saili              13 PCAWN-WN               31.98      32.04  
                  14.68       32.04 (17.36)                                        
 17 Scarlett Tacon            13 CAPWN-WN               31.13      32.06  
                  14.70       32.06 (17.36)                                        
 18 Laura O'Keeffe            13 WSCWG-WG               31.12      32.19  
                  14.84       32.19 (17.35)                                        
 19 Dina Clark                13 CAPWN-WN               32.25      32.21  
                  15.04       32.21 (17.17)                                        
 20 Hannah Williams           13 LMEAK-AK               31.69      32.29  
                  14.76       32.29 (17.53)                                        
 21 Lauren Duggan             13 CAPWN-WN               32.48      32.31  
                  15.86       32.31 (16.45)                                        
 22 Teysha Deal               13 MASWP-WP               31.95      32.65  
                  15.76       32.65 (16.89)                                        
 23 Sara Gane                 13 BLENM-NM               32.44      32.71  
                  15.67       32.71 (17.04)                                        
 24 Tamara Lambert            13 NAQHP-HP               32.11      32.94  
                  14.75       32.94 (18.19)                                        
 
Event 1  Girls 14 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Leah Eagleton             14 HPKCO-CO               30.20      29.28  
                  13.62       29.28 (15.66)                                        
  2 Georgia Marris            14 UNIAK-AK               29.71      29.30  
                  14.03       29.30 (15.27)                                        
  3 Rebekah Bradley           14 UNIAK-AK               29.35      29.49  
                  14.19       29.49 (15.30)                                        
  4 Aleisha Ruske             14 NEPOT-OT               29.87      29.63  
                  14.14       29.63 (15.49)                                        
  5 Liana Smith               14 PUKCO-CO               30.17      29.64  
                  13.98       29.64 (15.66)                                        
  6 Nicky Pio                 14 WHACB-CB               30.89      30.63  
                  13.81       30.63 (16.82)                                        
  7 Megan Butler              14 NSSAK-AK               31.03      30.91  
                  14.20       30.91 (16.71)                                        
  8 Lauren Spence             14 HPKCO-CO               31.34      31.08  
                  14.24       31.08 (16.84)                                        
  9 Michayla Johnston         14 CSCAK-AK               30.82      31.12  
                  14.91       31.12 (16.21)                                        
 10 Sarah Haggerty            14 CSCAK-AK               31.22      31.25  
                  14.16       31.25 (17.09)                                        
 
Event 1  Girls 14 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Rebekah Bradley           14 UNIAK-AK               30.14      29.35  
                  13.34       29.35 (16.01)                                        
  2 Georgia Marris            14 UNIAK-AK               28.28      29.71  
                  13.91       29.71 (15.80)                                        
  3 Aleisha Ruske             14 NEPOT-OT               29.15      29.87  
                  13.59       29.87 (16.28)                                        
  4 Liana Smith               14 PUKCO-CO               29.03      30.17  
                  13.53       30.17 (16.64)                                        
  5 Leah Eagleton             14 HPKCO-CO               28.59      30.20  
                  13.90       30.20 (16.30)                                        
  6 Michayla Johnston         14 CSCAK-AK               29.10      30.82  
                  14.22       30.82 (16.60)                                        
  7 Nicky Pio                 14 WHACB-CB               29.85      30.89  
                  14.17       30.89 (16.72)                                        
  8 Megan Butler              14 NSSAK-AK               30.14      31.03  
                  14.40       31.03 (16.63)                                        
  9 Sarah Haggerty            14 CSCAK-AK               31.28      31.22  
                  14.84       31.22 (16.38)                                        
 10 Lauren Spence             14 HPKCO-CO               30.92      31.34  
                  14.61       31.34 (16.73)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Gendi Roberts             14 NCSCB-CB               30.73      31.71  
                  14.65       31.71 (17.06)                                        
 12 Brittany Tucker           14 QESCB-CB               31.67      31.92  
                  14.51       31.92 (17.41)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Tayla Lum                 14 ENTHP-HP               31.98      32.12  
                  14.57       32.12 (17.55)                                        
 14 Kaitlyn Ingram            14 SZRWN-WN               31.85     J32.12  
                  15.24       32.12 (16.88)                                        
 15 Charlotte Brenkley        14 PALMW-MW               32.02      32.26  
                  14.73       32.26 (17.53)                                        
 16 Sloane Hutching           14 DVKMW-MW               31.55      32.38  
                  14.95       32.38 (17.43)                                        
 17 Gemma Burns               14 CAPWN-WN               31.89      33.36  
                  15.57       33.36 (17.79)                                        
 
Event 1  Women 15 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Megan Gianotti (V)        15 QLAUS                  28.44      28.36  
                  13.74       28.36 (14.62)                                        
  2 Melita Raravula           15 WAVNL-NL               28.60      28.53  
                  13.69       28.53 (14.84)                                        
  3 Rima Williams             15 LMEAK-AK               29.30      28.80  
                  13.83       28.80 (14.97)                                        
  4 Jade Tuwhangai            15 SPCWK-WK               29.28      29.45  
                  13.94       29.45 (15.51)                                        
  5 Caitlin Rennell           15 JASCB-CB               29.61      29.47  
                  14.20       29.47 (15.27)                                        
  6 Pia Hulley                15 AQGCB-CB               30.04      29.59  
                  13.49       29.59 (16.10)                                        
  7 Amy Phillips              15 FFDWK-WK               29.90      29.71  
                  14.13       29.71 (15.58)                                        
  8 JoMari Meyer              15 GDLHP-HP               30.40      30.12  
                  13.71       30.12 (16.41)                                        
  9 Kelly Scammell            15 AQGCB-CB               30.22      30.17  
                  13.80       30.17 (16.37)                                        
 10 Shelby Rafferty           15 STPWK-WK               30.45      30.20  
                  13.69       30.20 (16.51)                                        
 
Event 1  Women 15 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Megan Gianotti (V)        15 QLAUS                  28.18      28.44  
                  13.59       28.44 (14.85)                                        
  2 Melita Raravula           15 WAVNL-NL               27.92      28.60  
                  13.52       28.60 (15.08)                                        
  3 Jade Tuwhangai            15 SPCWK-WK               29.92      29.28  
                  14.49       29.28 (14.79)                                        
  4 Rima Williams             15 LMEAK-AK               28.27      29.30  
                  13.96       29.30 (15.34)                                        
  5 Caitlin Rennell           15 JASCB-CB               29.36      29.61  
                  14.48       29.61 (15.13)                                        
  6 Amy Phillips              15 FFDWK-WK               28.91      29.90  
                  13.59       29.90 (16.31)                                        
  7 Pia Hulley                15 AQGCB-CB               29.12      30.04  
                  13.54       30.04 (16.50)                                        
  8 Kelly Scammell            15 AQGCB-CB               30.29      30.22  
                  13.66       30.22 (16.56)                                        
  9 Aimee Moss                15 HPKCO-CO               30.76      30.34  
                  13.65       30.34 (16.69)                                        
 10 JoMari Meyer              15 GDLHP-HP               30.41      30.40  
                  14.26       30.40 (16.14)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Shelby Rafferty           15 STPWK-WK               30.14      30.45  
                  13.89       30.45 (16.56)                                        
 12 Marina van den Boom       15 KRIWN-WN               29.72      31.04  
                  14.00       31.04 (17.04)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Sarah Teki-Clark          15 WSCWG-WG               31.33      31.27  
                  14.65       31.27 (16.62)                                        
 14 Skye Eden                 15 NLSNM-NM               30.82      31.34  
                  14.52       31.34 (16.82)                                        
 15 Brooke O'Connell          15 RAUWN-WN               31.03      31.46  
                  14.53       31.46 (16.93)                                        
 16 Grace Rapley              15 AQGCB-CB               31.44      31.65  
                  14.35       31.65 (17.30)                                        
 17 Laura Sugrue              15 JASCB-CB               31.36      31.81  
                  15.42       31.81 (16.39)                                        
 18 Annika Brennan            15 NAQHP-HP               31.32      31.95  
                  14.97       31.95 (16.98)                                        
 19 Kiwa O'Hagan              15 PCAWN-WN               31.28      32.20  
                  15.34       32.20 (16.86)                                        
 20 Katie Blackburne          15 ENTHP-HP               30.76      32.21  
                  14.52       32.21 (17.69)                                        
 21 Courtney Spencer          15 CSCAK-AK               31.44      32.97  
                  14.48       32.97 (18.49)                                        
 -- Jane Ip                   15 WAQAK-AK               30.33         DQ  
 
Event 1  Women 16 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Sophia Batchelor          16 AQGCB-CB               28.59      26.96  
                  12.94       26.96 (14.02)                                        
  2 Caroline Baddock          16 LMEAK-AK               28.86      28.59  
                  13.89       28.59 (14.70)                                        
  3 Shannon Field             16 HPKCO-CO               29.47      29.30  
                  13.93       29.30 (15.37)                                        
  4 Yuriya Hiratani           16 NEPOT-OT               30.19      29.72  
                  14.13       29.72 (15.59)                                        
  5 Josie Kydd                16 ASTED-ED               30.54      29.80  
                  13.56       29.80 (16.24)                                        
  6 Ebony Maikuku             16 TMNCB-CB               31.03      29.82  
                  13.88       29.82 (15.94)                                        
  7 Jayne Clarke              16 BOINL-NL               30.43      29.87  
                  13.85       29.87 (16.02)                                        
  8 Ashlee Crane              16 BOINL-NL               30.47      30.33  
                  14.37       30.33 (15.96)                                        
  9 Teena Power (V)           16 WBAUS                  30.85      30.60  
                  13.71       30.60 (16.89)                                        
 10 Mikayla MacDonald         16 STPWK-WK               30.87      30.91  
                  13.67       30.91 (17.24)                                        
 
Event 1  Women 16 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Sophia Batchelor          16 AQGCB-CB               26.85      28.59  
                  13.85       28.59 (14.74)                                        
  2 Caroline Baddock          16 LMEAK-AK               28.19      28.86  
                  13.73       28.86 (15.13)                                        
  3 Shannon Field             16 HPKCO-CO               28.36      29.47  
                  14.00       29.47 (15.47)                                        
  4 Yuriya Hiratani           16 NEPOT-OT               30.32      30.19  
                  14.44       30.19 (15.75)                                        
  5 Jayne Clarke              16 BOINL-NL               29.67      30.43  
                  14.01       30.43 (16.42)                                        
  6 Ashlee Crane              16 BOINL-NL               30.04      30.47  
                  14.48       30.47 (15.99)                                        
  7 Josie Kydd                16 ASTED-ED               27.82      30.54  
                  14.37       30.54 (16.17)                                        
  8 Teena Power (V)           16 WBAUS                  31.49      30.85  
                  14.45       30.85 (16.40)                                        
  9 Mikayla MacDonald         16 STPWK-WK               30.07      30.87  
                  14.42       30.87 (16.45)                                        
 10 Ebony Maikuku             16 TMNCB-CB               30.71      31.03  
                  14.03       31.03 (17.00)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Tayla Radovanovich        16 TWAWN-WN               31.49      31.47  
                  15.16       31.47 (16.31)                                        
 12 Jasmine Lee               16 CAPWN-WN               30.45      31.52  
                  14.97       31.52 (16.55)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Emily Thomas              16 STPWK-WK               31.39      31.69  
                  14.15       31.69 (17.54)                                        
 14 Pearl Hans                16 PPTCO-CO               31.79      31.80  
                  14.23       31.80 (17.57)                                        
 15 Courtney Churchill        16 NCSCB-CB               31.46      32.02  
                  14.70       32.02 (17.32)                                        
 16 Sarah Greaves             16 GREBP-BP               31.92      32.17  
                  15.32       32.17 (16.85)                                        
 17 Jade Rogerson             16 JASCB-CB               31.88      32.34  
                  15.65       32.34 (16.69)                                        
 18 Alice Trow                16 SUNHP-HP               31.82      32.48  
                  14.98       32.48 (17.50)                                        
 19 Tarina Rose               16 LEVMW-MW               31.11      32.59  
                  14.91       32.59 (17.68)                                        
 20 Sarah Cutler              16 WVSOT-OT               31.94      33.14  
                  15.55       33.14 (17.59)                                        
 -- Erica McGough             16 WAQAK-AK               31.34         DQ  
 -- Alexandra Purcell (V)     16 QLAUS                  28.32         DQ  
 
Event 1  Women 17 & Over 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Samantha Richter          22 NSSAK-AK               27.42      27.11  
  2 Danielle Koni             19 ROSAK-AK               27.38      27.21  
  3 Laura Quilter             19 COMHP-HP               27.59      27.64  
  4 Samantha Lee              19 CAPWN-WN               28.07      27.66  
  5 Grace Marriner-Duncan     20 LMEAK-AK               28.20      28.04  
  6 Alice Sommerville         21 ASTED-ED               28.56      28.11  
  7 Natalie Wiegersma         21 WAVSL-SL               28.68      28.25  
  8 Ellen Quirke              18 CAPWN-WN               28.99      28.56  
  9 Charlotte Webby           23 AQTTR-TR               29.09      28.70  
 10 Simone Cowling            17 PPKCO-CO               29.15      28.81  
 
Event 1  Women 17 & Over 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Danielle Koni             19 ROSAK-AK               26.53      27.38  
                  13.25       27.38 (14.13)                                        
  2 Samantha Richter          22 NSSAK-AK               26.88      27.42  
                  12.83       27.42 (14.59)                                        
  3 Laura Quilter             19 COMHP-HP               26.36      27.59  
                  13.19       27.59 (14.40)                                        
  4 Samantha Lee              19 CAPWN-WN               28.00      28.07  
                  13.32       28.07 (14.75)                                        
  5 Grace Marriner-Duncan     20 LMEAK-AK               27.21      28.20  
                  13.47       28.20 (14.73)                                        
  6 Alice Sommerville         21 ASTED-ED               27.95      28.56  
                  13.52       28.56 (15.04)                                        
  7 Natalie Wiegersma         21 WAVSL-SL               28.67      28.68  
                  13.24       28.68 (15.44)                                        
  8 Ellen Quirke              18 CAPWN-WN               28.12      28.99  
                  13.86       28.99 (15.13)                                        
  9 Charlotte Webby           23 AQTTR-TR               28.49      29.09  
                  13.55       29.09 (15.54)                                        
 10 Simone Cowling            17 PPKCO-CO               29.22      29.15  
                  13.88       29.15 (15.27)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Bridgette Hampton         17 ACEWK-WK               28.33      29.25  
                  13.68       29.25 (15.57)                                        
 12 Bianca Bradley            17 AQTTR-TR               29.11      29.30  
                  13.59       29.30 (15.71)                                        
 12 Kendall Johnston          18 STPWK-WK               28.99      29.30  
                  13.10       29.30 (16.20)                                        
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 14 Jenna Buchanan            18 KWIMW-MW               28.69      29.31  
 15 Lauren Coetzee            17 CAPWN-WN               28.10      29.37  
                  13.98       29.37 (15.39)                                        
 16 Samantha Piper            17 CAPWN-WN               29.63      29.48  
                  13.91       29.48 (15.57)                                        
 17 Alex Laidlaw              18 AQGCB-CB               29.32      29.98  
                  14.12       29.98 (15.86)                                        
 18 Hannah Lobb               17 UNIAK-AK               29.87      30.38  
                  13.43       30.38 (16.95)                                        
 19 Dannielle O'Connor        17 GREBP-BP               30.06      30.60  
                  14.17       30.60 (16.43)                                        
 20 Tamara Scahill            18 SZRWN-WN               30.17      30.61  
                  13.84       30.61 (16.77)                                        
 
Event 2  Men 13 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Hayden Church             13 HPKCO-CO               28.59      28.37  
                  13.20       28.37 (15.17)                                        
  2 Jed Smith                 13 AQGCB-CB               29.47      28.73  
                  13.51       28.73 (15.22)                                        
  3 Niko Notman               13 WHLAK-AK               28.93      29.03  
                  14.00       29.03 (15.03)                                        
  4 Han Zhang                 13 NEPOT-OT               30.09      29.71  
                  13.70       29.71 (16.01)                                        
  5 Adam Hope                 13 OAMED-ED               29.73      29.72  
                  13.77       29.72 (15.95)                                        
  6 Jeremy Hopkins            13 NEPOT-OT               30.30      29.91  
                  13.53       29.91 (16.38)                                        
  7 Callum Brigden            13 SZRWN-WN               29.63      30.00  
                  14.04       30.00 (15.96)                                        
  7 Jordan Rahurahu           13 WHACB-CB               30.43      30.00  
                  13.74       30.00 (16.26)                                        
  9 Devlin Forsythe           13 KRIWN-WN               30.29      30.19  
                  13.56       30.19 (16.63)                                        
 10 Jason Smeets              13 UNIAK-AK               29.86      30.20  
                  14.12       30.20 (16.08)                                        
 
Event 2  Men 13 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hayden Church             13 HPKCO-CO               27.52      28.59  
                  12.89       28.59 (15.70)                                        
  2 Niko Notman               13 WHLAK-AK               29.56      28.93  
                  14.19       28.93 (14.74)                                        
  3 Jed Smith                 13 AQGCB-CB               29.51      29.47  
                  13.25       29.47 (16.22)                                        
  4 Callum Brigden            13 SZRWN-WN               30.24      29.63  
                  13.47       29.63 (16.16)                                        
  5 Adam Hope                 13 OAMED-ED               31.21      29.73  
                  13.86       29.73 (15.87)                                        
  6 Jason Smeets              13 UNIAK-AK               29.96      29.86  
                  14.11       29.86 (15.75)                                        
  7 Han Zhang                 13 NEPOT-OT               30.37      30.09  
                  13.75       30.09 (16.34)                                        
  8 Devlin Forsythe           13 KRIWN-WN               30.99      30.29  
                  14.57       30.29 (15.72)                                        
  9 Jeremy Hopkins            13 NEPOT-OT               30.88      30.30  
                  13.68       30.30 (16.62)                                        
 10 Jordan Rahurahu           13 WHACB-CB               30.60      30.43  
                  13.65       30.43 (16.78)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Nico van der Wilt         13 CAPWN-WN               30.22      30.50  
                  14.27       30.50 (16.23)                                        
 12 Joshua McCormack          13 THAWK-WK               29.90      30.82  
                  14.45       30.82 (16.37)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Daniel Nevin              13 LEVMW-MW               31.11      31.07  
                  14.93       31.07 (16.14)                                        
 14 Sean Hartgers             13 QESCB-CB               31.19      31.20  
                  14.77       31.20 (16.43)                                        
 15 Keegan Pook               13 TPOBP-BP               31.46      31.27  
                  14.36       31.27 (16.91)                                        
 16 Joseph Watson             13 PPKCO-CO               31.16      31.48  
                  14.72       31.48 (16.76)                                        
 17 Toby Lloyd                13 BLENM-NM               31.17      32.08  
                  14.94       32.08 (17.14)                                        
 
Event 2  Men 14 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Meli Malani (V)           14 RCFFJ                  27.03      26.45  
                  12.61       26.45 (13.84)                                        
  2 Joshua Asplin             14 PPKCO-CO               26.93      26.60  
                  12.70       26.60 (13.90)                                        
  3 Dominic Mildon            14 HPKCO-CO               27.14      26.78  
                  12.82       26.78 (13.96)                                        
  4 Hamish McGirr             14 KWIMW-MW               27.58      26.97  
                  13.04       26.97 (13.93)                                        
  5 Tamati O'Hagan            14 PCAWN-WN               27.69      27.07  
                  12.36       27.07 (14.71)                                        
  6 James Kiely               14 KSCAK-AK               27.61      27.43  
                  12.97       27.43 (14.46)                                        
  7 Wilrich Coetzee           14 CSCAK-AK               27.58      27.44  
                  12.87       27.44 (14.57)                                        
  8 Ben Walsh                 14 PCAWN-WN               28.28      27.82  
                  12.81       27.82 (15.01)                                        
  9 Leo Zhu                   14 HPKCO-CO               28.89      28.59  
                  13.12       28.59 (15.47)                                        
 10 Hamish Trlin              14 PCAWN-WN               28.87      29.10  
                  13.05       29.10 (16.05)                                        
 
Event 2  Men 14 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Joshua Asplin             14 PPKCO-CO               26.57      26.93  
                  12.51       26.93 (14.42)                                        
  2 Meli Malani (V)           14 RCFFJ                  27.83      27.03  
                  12.82       27.03 (14.21)                                        
  3 Dominic Mildon            14 HPKCO-CO               27.20      27.14  
                  12.24       27.14 (14.90)                                        
  4 Wilrich Coetzee           14 CSCAK-AK               27.64      27.58  
                  12.62       27.58 (14.96)                                        
  4 Hamish McGirr             14 KWIMW-MW               26.63      27.58  
                  12.88       27.58 (14.70)                                        
  6 James Kiely               14 KSCAK-AK               28.13      27.61  
                  13.41       27.61 (14.20)                                        
  7 Tamati O'Hagan            14 PCAWN-WN               27.23      27.69  
                  12.03       27.69 (15.66)                                        
  8 Ben Walsh                 14 PCAWN-WN               29.18      28.28  
                  13.80       28.28 (14.48)                                        
  9 Hamish Trlin              14 PCAWN-WN               29.75      28.87  
                  13.97       28.87 (14.90)                                        
 10 Leo Zhu                   14 HPKCO-CO               28.62      28.89  
                  12.85       28.89 (16.04)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Andrew Trembath           14 QESCB-CB               28.69      28.98  
                  13.06       28.98 (15.92)                                        
 12 Matthew Roach             14 ROSAK-AK               29.54      29.24  
                  13.99       29.24 (15.25)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Tom England               14 SZRWN-WN               29.45      29.46  
                  13.69       29.46 (15.77)                                        
 14 Wyatt McCollum            14 THAWK-WK               29.49      29.48  
                  13.09       29.48 (16.39)                                        
 15 George Sims               14 MASWP-WP               29.26      29.62  
                  14.06       29.62 (15.56)                                        
 16 Kieran Sumner             14 LMEAK-AK               29.39      29.88  
                  13.99       29.88 (15.89)                                        
 17 William Borrell           14 NELNM-NM               27.78      30.03  
                  13.50       30.03 (16.53)                                        
 18 Luke Gebbie (V)           14 PTSTH                  29.45      30.64  
                  13.83       30.64 (16.81)                                        
 19 Zihan Zang                14 HPKCO-CO               29.33      30.78  
                  14.72       30.78 (16.06)                                        
 -- Titus Suksreephaisan      14 PALMW-MW               29.37         DQ  
 -- Christopher Andrews-Kidd  14 PCAWN-WN               29.45        SCR  
 
Event 2  Men 15 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Cameron Jones             15 CAPWN-WN               26.11      25.78  
                  12.37       25.78 (13.41)                                        
  2 Samuel Perry              15 STPWK-WK               26.41      25.98  
                  12.27       25.98 (13.71)                                        
  3 Max Polianski             15 UNIAK-AK               26.08      26.12  
                  12.55       26.12 (13.57)                                        
  4 William Campbell          15 WHACB-CB               26.78      26.40  
                  12.26       26.40 (14.14)                                        
  4 Archer Roelants           15 NSSAK-AK               26.70      26.40  
                  12.36       26.40 (14.04)                                        
  6 Jonathan Burfield-Mills   15 GDLHP-HP               27.07      26.73  
                  12.32       26.73 (14.41)                                        
  7 Erik Kahr                 15 UNIAK-AK               27.06      26.84  
                  12.69       26.84 (14.15)                                        
  8 Jarred Curtis             15 ROSAK-AK               27.21      27.17  
                  12.21       27.17 (14.96)                                        
  9 Matt Phillips             15 WHACB-CB               27.86      27.89  
                  12.58       27.89 (15.31)                                        
 10 Finn Roelants             15 NSSAK-AK               27.97      28.29  
                  13.11       28.29 (15.18)                                        
 
Event 2  Men 15 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Max Polianski             15 UNIAK-AK               25.49      26.08  
                  12.23       26.08 (13.85)                                        
  2 Cameron Jones             15 CAPWN-WN               25.67      26.11  
                  12.04       26.11 (14.07)                                        
  3 Samuel Perry              15 STPWK-WK               25.57      26.41  
                  12.19       26.41 (14.22)                                        
  4 Archer Roelants           15 NSSAK-AK               26.22      26.70  
                  12.07       26.70 (14.63)                                        
  5 William Campbell          15 WHACB-CB               25.87      26.78  
                  12.36       26.78 (14.42)                                        
  6 Erik Kahr                 15 UNIAK-AK               27.01      27.06  
                  12.95       27.06 (14.11)                                        
  7 Jonathan Burfield-Mills   15 GDLHP-HP               26.42      27.07  
                  12.77       27.07 (14.30)                                        
  8 Jarred Curtis             15 ROSAK-AK               27.35      27.21  
                  12.73       27.21 (14.48)                                        
  9 Matt Phillips             15 WHACB-CB               27.78      27.86  
                  12.55       27.86 (15.31)                                        
 10 Finn Roelants             15 NSSAK-AK               28.10      27.97  
                  12.73       27.97 (15.24)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Ted Taylor                15 KRIWN-WN               27.36      28.01  
                  13.29       28.01 (14.72)                                        
 12 William Hurst             15 WHACB-CB               27.54      28.08  
                  12.79       28.08 (15.29)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Benjamin McKenzie         15 NSSAK-AK               28.63      28.28  
                  12.60       28.28 (15.68)                                        
 14 Russell Smart             15 WHACB-CB               28.15      28.35  
                  13.41       28.35 (14.94)                                        
 15 Matthew Duncan            15 HPKCO-CO               27.79      28.40  
                  13.78       28.40 (14.62)                                        
 16 Anthony Greer             15 LMEAK-AK               28.73      28.58  
                  13.73       28.58 (14.85)                                        
 17 Dominic Scahill           15 SZRWN-WN               28.08      28.59  
                  13.12       28.59 (15.47)                                        
 18 Willie Steele             15 NCSCB-CB               28.61      28.70  
                  13.14       28.70 (15.56)                                        
 19 Alessandro Tommei         15 MKUSL-SL               27.81      29.13  
                  14.13       29.13 (15.00)                                        
 20 Samuel Rush               15 KRIWN-WN               27.34      30.41  
                  14.27       30.41 (16.14)                                        
 
Event 2  Men 16 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Alex Press (V)            16 QLAUS                  25.29      24.77  
                  11.72       24.77 (13.05)                                        
  2 Regan Leong (V)           16 QLAUS                  25.52      25.05  
                  12.04       25.05 (13.01)                                        
  3 Corneille Coetzee         16 CSCAK-AK               26.59      26.27  
                  12.52       26.27 (13.75)                                        
  4 Cameron James             16 AQGCB-CB               26.78      26.62  
                  12.96       26.62 (13.66)                                        
  5 Daniel Houzet             16 NSSAK-AK               27.10      26.64  
                  12.35       26.64 (14.29)                                        
  6 Michael Whiley            16 LEVMW-MW               27.30      26.88  
                  12.31       26.88 (14.57)                                        
  7 David Bennett             16 HPKCO-CO               26.95      26.89  
                  12.45       26.89 (14.44)                                        
  8 Sam Morrison              16 STPWK-WK               27.65      27.51  
                  12.78       27.51 (14.73)                                        
  9 Robert McDonald           16 COLSL-SL               27.60      27.52  
                  12.44       27.52 (15.08)                                        
 10 Jared Green               16 SZRWN-WN               27.45      27.53  
                  12.51       27.53 (15.02)                                        
 
Event 2  Men 16 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Alex Press (V)            16 QLAUS                  25.98      25.29  
                  11.40       25.29 (13.89)                                        
  2 Regan Leong (V)           16 QLAUS                  25.24      25.52  
                  12.20       25.52 (13.32)                                        
  3 Corneille Coetzee         16 CSCAK-AK               26.47      26.59  
                  12.78       26.59 (13.81)                                        
  4 Cameron James             16 AQGCB-CB               26.96      26.78  
                  13.10       26.78 (13.68)                                        
  5 David Bennett             16 HPKCO-CO               27.20      26.95  
                  12.53       26.95 (14.42)                                        
  6 Daniel Houzet             16 NSSAK-AK               26.49      27.10  
                  12.69       27.10 (14.41)                                        
  7 Michael Whiley            16 LEVMW-MW               26.69      27.30  
                  12.73       27.30 (14.57)                                        
  8 Jared Green               16 SZRWN-WN               26.90      27.45  
                  13.26       27.45 (14.19)                                        
  9 Robert McDonald           16 COLSL-SL               27.87      27.60  
                  13.27       27.60 (14.33)                                        
 10 Sam Morrison              16 STPWK-WK               28.31      27.65  
                  13.15       27.65 (14.50)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Phillip Scammell          16 AQGCB-CB               27.92      27.72  
                  12.84       27.72 (14.88)                                        
 12 Thomas Wardhaugh          16 WVSOT-OT               28.37      27.87  
                  12.94       27.87 (14.93)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Kyle Barnes               16 TWAWN-WN               27.24      27.88  
                  12.75       27.88 (15.13)                                        
 14 Matthew O'Hara            16 NSSAK-AK               28.10      27.99  
                  12.62       27.99 (15.37)                                        
 15 Ammon Lammi (V)           16 WBAUS                  28.05      28.10  
                  12.47       28.10 (15.63)                                        
 16 Jordan Sherwood           16 ROTBP-BP               27.45      28.26  
                  13.18       28.26 (15.08)                                        
 17 Wyatt Johnston            16 STPWK-WK               28.00      28.42  
                  13.20       28.42 (15.22)                                        
 17 Grady Jackson             16 DOLMW-MW               27.30      28.42  
                  13.71       28.42 (14.71)                                        
 19 Tom Hyslop                16 DOLMW-MW               28.27      28.61  
                  13.38       28.61 (15.23)                                        
 20 Benjamin Blackwell        16 KWIMW-MW               28.49      28.80  
                  13.24       28.80 (15.56)                                        
 
Event 2  Men 17 & Over 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Chris Wright (V)          23 QLAUS                  24.27      23.75  
                  11.16       23.75 (12.59)                                        
  2 Nielsen Varoy             20 ROSAK-AK               24.07      23.85  
                  11.04       23.85 (12.81)                                        
  3 Andrew Lauterstein (V)    24 MVAUS                  24.30      24.01  
                  11.22       24.01 (12.79)                                        
  4 Daniel Bell               21 NSSAK-AK               25.30      24.17  
                  11.20       24.17 (12.97)                                        
  5 Corney Swanepoel          25 ROSAK-AK               24.60      24.24  
                  11.30       24.24 (12.94)                                        
  6 Paul Benson               22 ROSAK-AK               24.58      24.27  
                  11.60       24.27 (12.67)                                        
  7 Cameron Simpson           25 TMNCB-CB               25.39      25.06  
                  11.25       25.06 (13.81)                                        
  8 Adam McDonald             19 ROSAK-AK               25.16      25.23  
                  12.03       25.23 (13.20)                                        
  9 Alexander Yee             18 AQGCB-CB               25.58      25.49  
                  11.82       25.49 (13.67)                                        
 10 Andrew McMillan           26 NSSAK-AK               25.30      25.76  
                  11.80       25.76 (13.96)                                        
 
Event 2  Men 17 & Over 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Nielsen Varoy             20 ROSAK-AK               23.43      24.07  
                  11.29       24.07 (12.78)                                        
  2 Chris Wright (V)          23 QLAUS                  23.40      24.27  
                  11.85       24.27 (12.42)                                        
  3 Andrew Lauterstein (V)    24 MVAUS                  24.22      24.30  
                  11.76       24.30 (12.54)                                        
  4 Paul Benson               22 ROSAK-AK               24.22      24.58  
                  11.62       24.58 (12.96)                                        
  5 Corney Swanepoel          25 ROSAK-AK               23.77      24.60  
                  11.86       24.60 (12.74)                                        
  6 Lachlan Staples (V)       21 QLAUS                  23.81      24.65  
                  11.91       24.65 (12.74)                                        
  7 Adam McDonald             19 ROSAK-AK               24.64      25.16  
                  11.89       25.16 (13.27)                                        
  8 Andrew McMillan           26 NSSAK-AK               24.52      25.30  
                  12.06       25.30 (13.24)                                        
  8 Daniel Bell               21 NSSAK-AK               23.42      25.30  
                  12.13       25.30 (13.17)                                        
 10 Cameron Simpson           25 TMNCB-CB               24.91      25.39  
                  11.85       25.39 (13.54)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Alexander Yee             18 AQGCB-CB               25.69      25.58  
                  11.91       25.58 (13.67)                                        
 12 Freddie Bassett           17 LMEAK-AK               25.90      25.79  
                  11.67       25.79 (14.12)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Sam Turner                19 CAPWN-WN               25.53      25.84  
                  12.16       25.84 (13.68)                                        
 14 Fernando Castellanos      21 NSSAK-AK               25.61      25.88  
                  12.08       25.88 (13.80)                                        
 15 Michael Finlay            20 OCASL-SL               26.18      25.94  
                  11.37       25.94 (14.57)                                        
 16 Jordan Quintal            18 LMEAK-AK               25.39      26.11  
                  12.47       26.11 (13.64)                                        
 17 Patrick Wynne             17 WHACB-CB               26.24      26.18  
                  12.46       26.18 (13.72)                                        
 18 Justin Wright             17 WAQAK-AK               25.54      26.31  
                  12.39       26.31 (13.92)                                        
 19 Ashley Townsend           17 FFDWK-WK               25.03      26.33  
                  12.43       26.33 (13.90)                                        
 20 Kieran Applegarth         18 WVSOT-OT               26.71      26.65  
                  11.98       26.65 (14.67)                                        
 21 Daniel Hunter             17 ONEAK-AK               27.09      26.75  
                  12.37       26.75 (14.38)                                        
 21 Fraser Gardner            20 UNIAK-AK               26.58      26.75  
                  12.34       26.75 (14.41)                                        
 23 Zane Rademaker            19 WAQAK-AK               26.80      26.81  
                  12.48       26.81 (14.33)                                        
 24 Rhys Applegarth           20 WVSOT-OT               26.19      26.87  
                  12.27       26.87 (14.60)                                        
 25 Chris Dawson              18 ENTHP-HP               26.07      27.00  
                  12.15       27.00 (14.85)                                        
 26 Ryan Nolan (V)            29 MVAUS                  25.82      27.11  
                  12.23       27.11 (14.88)                                        
 27 Richard Harris            21 COLSL-SL               27.16      27.27  
                  12.72       27.27 (14.55)                                        
 28 Boris Bakouline (V)       25 BSAUS                  26.77      28.53  
                  13.05       28.53 (15.48)                                        
 -- Robert Murray             17 NEPOT-OT               26.20         DQ  
 -- Brett Doyle, (V)          21 MVAUS                  25.30        SCR  
 
Event 3  Girls 13 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Hannah Morgan             13 MKUSL-SL             2:11.35    2:08.54  
                  14.57       29.96 (15.39)                             1:02.21 ( )
        1:18.77 (16.56)     1:35.16 (16.39)     1:52.33 (17.17)     2:08.54 (16.21)
  2 Josie Kozyniak            13 CAPWN-WN             2:15.20    2:11.07  
                  15.29       30.90 (15.61)       47.71 (16.81)     1:03.95 (16.24)
        1:21.41 (17.46)     1:37.74 (16.33)     1:55.21 (17.47)     2:11.07 (15.86)
  3 Holly Parker              13 KSCAK-AK             2:16.28    2:11.70  
                  14.59       30.97 (16.38)       47.46 (16.49)     1:04.45 (16.99)
        1:21.03 (16.58)     1:38.52 (17.49)     1:55.47 (16.95)     2:11.70 (16.23)
  4 Ruth Palmer               13 NSSAK-AK             2:14.61    2:11.93  
                  15.05       30.95 (15.90)       47.91 (16.96)     1:03.97 (16.06)
        1:21.43 (17.46)     1:38.09 (16.66)     1:55.89 (17.80)     2:11.93 (16.04)
  5 Maggie Burns              13 CAPWN-WN             2:14.62    2:12.55  
                  15.16       31.14 (15.98)       48.08 (16.94)     1:04.87 (16.79)
        1:21.99 (17.12)     1:39.05 (17.06)     1:56.52 (17.47)     2:12.55 (16.03)
  6 Monica Saili              13 PCAWN-WN             2:16.14    2:13.13  
                  14.84       30.72 (15.88)       47.74 (17.02)     1:04.36 (16.62)
        1:21.76 (17.40)     1:38.76 (17.00)     1:56.46 (17.70)     2:13.13 (16.67)
  7 Rebecca Moynihan          13 LEVMW-MW             2:17.03    2:15.22  
                  14.38       31.19 (16.81)       47.70 (16.51)     1:05.26 (17.56)
        1:22.12 (16.86)     1:40.05 (17.93)     1:57.38 (17.33)     2:15.22 (17.84)
  8 Claudia Capp              13 GREBP-BP             2:15.90    2:15.90  
                  15.15       31.87 (16.72)       48.43 (16.56)     1:05.53 (17.10)
        1:23.06 (17.53)     1:40.95 (17.89)     1:58.60 (17.65)     2:15.90 (17.30)
  9 Shilo Wright              13 PPKCO-CO             2:16.51    2:16.77  
                  15.04       31.77 (16.73)       48.91 (17.14)     1:06.43 (17.52)
        1:24.10 (17.67)     1:41.97 (17.87)     1:59.73 (17.76)     2:16.77 (17.04)
 10 Sophie Cooper             13 WHLAK-AK             2:17.96    2:17.63  
                  15.22       32.10 (16.88)       49.02 (16.92)     1:06.61 (17.59)
        1:24.15 (17.54)     1:42.34 (18.19)     2:00.14 (17.80)     2:17.63 (17.49)
 
Event 3  Girls 13 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hannah Morgan             13 MKUSL-SL             2:07.92    2:11.35  
                  14.39       29.57 (15.18)       46.13 (16.56)     1:02.30 (16.17)
        1:19.61 (17.31)     1:36.68 (17.07)     1:54.55 (17.87)     2:11.35 (16.80)
  2 Ruth Palmer               13 NSSAK-AK             2:14.63    2:14.61  
                  14.58       30.72 (16.14)       47.37 (16.65)     1:04.51 (17.14)
        1:22.30 (17.79)     1:39.93 (17.63)     1:57.63 (17.70)     2:14.61 (16.98)
  3 Maggie Burns              13 CAPWN-WN             2:16.34    2:14.62  
                  15.42       31.76 (16.34)       49.69 (17.93)     1:06.29 (16.60)
        1:24.43 (18.14)     1:41.18 (16.75)     1:58.78 (17.60)     2:14.62 (15.84)
  4 Josie Kozyniak            13 CAPWN-WN             2:14.68    2:15.20  
                  15.10       31.51 (16.41)       48.10 (16.59)     1:05.85 (17.75)
        1:22.89 (17.04)     1:40.85 (17.96)     1:58.05 (17.20)     2:15.20 (17.15)
  5 Claudia Capp              13 GREBP-BP             2:16.45    2:15.90  
                  15.80       31.88 (16.08)       49.36 (17.48)     1:06.17 (16.81)
        1:24.02 (17.85)     1:41.36 (17.34)     1:59.28 (17.92)     2:15.90 (16.62)
  6 Monica Saili              13 PCAWN-WN             2:14.00    2:16.14  
                  15.07       31.40 (16.33)       48.90 (17.50)     1:06.06 (17.16)
        1:24.34 (18.28)     1:41.80 (17.46)     1:59.65 (17.85)     2:16.14 (16.49)
  7 Holly Parker              13 KSCAK-AK             2:11.28    2:16.28  
                  49.73           32.52 ( )                             1:06.63 ( )
        1:24.26 (17.63)     1:41.60 (17.34)     1:59.55 (17.95)     2:16.28 (16.73)
  8 Shilo Wright              13 PPKCO-CO             2:16.17    2:16.51  
                  15.73       31.75 (16.02)       49.54 (17.79)     1:06.51 (16.97)
        1:24.65 (18.14)     1:41.78 (17.13)     1:59.98 (18.20)     2:16.51 (16.53)
  9 Rebecca Moynihan          13 LEVMW-MW             2:17.20    2:17.03  
                  15.28       32.23 (16.95)       50.21 (17.98)     1:07.72 (17.51)
        1:25.83 (18.11)     1:43.19 (17.36)     2:00.93 (17.74)     2:17.03 (16.10)
 10 Sophie Cooper             13 WHLAK-AK             2:15.09    2:17.96  
                  14.96       32.03 (17.07)       48.88 (16.85)     1:06.69 (17.81)
        1:24.24 (17.55)     1:42.55 (18.31)     2:00.45 (17.90)     2:17.96 (17.51)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Frances Magness           13 ROSAK-AK             2:14.50    2:19.48  
                  14.87       31.13 (16.26)       47.95 (16.82)     1:05.94 (17.99)
        1:23.91 (17.97)     1:42.43 (18.52)     2:00.54 (18.11)     2:19.48 (18.94)
 12 Scarlett Tacon            13 CAPWN-WN             2:13.05    2:19.73  
                  15.25       32.17 (16.92)       49.09 (16.92)     1:06.89 (17.80)
        1:24.80 (17.91)     1:43.30 (18.50)     2:01.86 (18.56)     2:19.73 (17.87)
 
Event 3  Girls 14 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Alex Pampalone            14 SZRWN-WN             2:05.40    2:03.19  
                                  28.77 ( )       44.60 (15.83)     1:00.16 (15.56)
        1:16.55 (16.39)     1:32.22 (15.67)     1:48.42 (16.20)     2:03.19 (14.77)
  2 Georgia Marris            14 UNIAK-AK             2:12.28    2:06.35  
                  14.37       29.25 (14.88)       45.40 (16.15)     1:01.12 (15.72)
        1:18.07 (16.95)     1:34.42 (16.35)     1:50.80 (16.38)     2:06.35 (15.55)
  3 Paige Flynn               14 STPWK-WK             2:12.61    2:09.06  
                  14.07       30.29 (16.22)       46.37 (16.08)     1:03.12 (16.75)
        1:19.37 (16.25)     1:35.97 (16.60)     1:52.48 (16.51)     2:09.06 (16.58)
  4 Rachel Smith              14 CSCAK-AK             2:10.51    2:09.45  
                  14.89       30.41 (15.52)       47.14 (16.73)     1:03.14 (16.00)
        1:20.38 (17.24)     1:36.45 (16.07)     1:53.86 (17.41)     2:09.45 (15.59)
  5 Leah Eagleton             14 HPKCO-CO             2:12.30    2:09.62  
                  14.28       30.66 (16.38)       46.77 (16.11)     1:03.62 (16.85)
        1:19.90 (16.28)     1:36.97 (17.07)     1:53.29 (16.32)     2:09.62 (16.33)
  6 Liana Smith               14 PUKCO-CO             2:12.39    2:10.02  
                  14.08       30.41 (16.33)       46.31 (15.90)     1:03.31 (17.00)
        1:19.72 (16.41)     1:37.30 (17.58)     1:53.78 (16.48)     2:10.02 (16.24)
  7 Courtney Carson           14 SZRWN-WN             2:11.30    2:10.98  
                  14.34       29.70 (15.36)       46.04 (16.34)     1:02.62 (16.58)
        1:19.72 (17.10)     1:37.07 (17.35)     1:54.67 (17.60)     2:10.98 (16.31)
  8 Naomi Smit                14 SUNHP-HP             2:12.03    2:11.29  
                  14.12       30.24 (16.12)       46.50 (16.26)     1:03.44 (16.94)
        1:20.01 (16.57)     1:37.42 (17.41)     1:54.61 (17.19)     2:11.29 (16.68)
  9 Sally Yates               14 HPKCO-CO             2:12.33    2:11.35  
                  14.35       30.55 (16.20)       46.97 (16.42)     1:03.85 (16.88)
        1:20.64 (16.79)     1:37.70 (17.06)     1:54.78 (17.08)     2:11.35 (16.57)
 10 Gendi Roberts             14 NCSCB-CB             2:12.01    2:12.77  
                  15.08       30.64 (15.56)       48.02 (17.38)     1:04.48 (16.46)
        1:22.28 (17.80)     1:39.43 (17.15)     1:57.03 (17.60)     2:12.77 (15.74)
 
Event 3  Girls 14 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Alex Pampalone            14 SZRWN-WN             2:09.36    2:05.40  
                  13.58       29.02 (15.44)       44.70 (15.68)     1:01.04 (16.34)
        1:17.16 (16.12)     1:33.80 (16.64)     1:49.64 (15.84)     2:05.40 (15.76)
  2 Rachel Smith              14 CSCAK-AK             2:09.47    2:10.51  
                  14.87       30.93 (16.06)       47.09 (16.16)     1:03.66 (16.57)
        1:20.36 (16.70)     1:37.41 (17.05)     1:54.29 (16.88)     2:10.51 (16.22)
  3 Courtney Carson           14 SZRWN-WN             2:14.59    2:11.30  
                  14.22       29.76 (15.54)       46.11 (16.35)     1:03.23 (17.12)
        1:19.95 (16.72)     1:37.45 (17.50)     1:54.72 (17.27)     2:11.30 (16.58)
  4 Gendi Roberts             14 NCSCB-CB             2:11.96    2:12.01  
                  15.30       30.76 (15.46)       48.04 (17.28)     1:04.84 (16.80)
        1:22.53 (17.69)     1:39.48 (16.95)     1:56.92 (17.44)     2:12.01 (15.09)
  5 Naomi Smit                14 SUNHP-HP             2:09.97    2:12.03  
                  14.46       30.74 (16.28)       47.02 (16.28)     1:04.08 (17.06)
        1:21.30 (17.22)     1:38.68 (17.38)     1:55.46 (16.78)     2:12.03 (16.57)
  6 Georgia Marris            14 UNIAK-AK             2:02.80    2:12.28  
                  14.37       30.37 (16.00)       47.25 (16.88)     1:04.54 (17.29)
        1:22.00 (17.46)     1:39.91 (17.91)     1:56.53 (16.62)     2:12.28 (15.75)
  7 Leah Eagleton             14 HPKCO-CO             2:11.04    2:12.30  
                  14.85       30.47 (15.62)       47.43 (16.96)     1:04.05 (16.62)
        1:21.37 (17.32)     1:38.24 (16.87)     1:55.93 (17.69)     2:12.30 (16.37)
  8 Sally Yates               14 HPKCO-CO             2:09.63    2:12.33  
                  15.12       30.94 (15.82)       48.20 (17.26)     1:04.73 (16.53)
        1:22.43 (17.70)     1:39.23 (16.80)     1:56.57 (17.34)     2:12.33 (15.76)
  9 Liana Smith               14 PUKCO-CO             2:12.52    2:12.39  
                  14.70       30.41 (15.71)       47.27 (16.86)     1:03.98 (16.71)
        1:21.35 (17.37)     1:38.46 (17.11)     1:55.70 (17.24)     2:12.39 (16.69)
 10 Paige Flynn               14 STPWK-WK             2:09.35    2:12.61  
                  15.01       30.95 (15.94)       47.81 (16.86)     1:04.36 (16.55)
        1:21.59 (17.23)     1:38.43 (16.84)     1:56.27 (17.84)     2:12.61 (16.34)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Brittany Tucker           14 QESCB-CB             2:09.17    2:13.00  
                  14.84       30.42 (15.58)       47.42 (17.00)     1:04.07 (16.65)
        1:21.66 (17.59)     1:38.71 (17.05)     1:56.63 (17.92)     2:13.00 (16.37)
 12 Lulu Schneiders           14 WVSOT-OT             2:13.96    2:13.96  
                  15.20       31.09 (15.89)       48.45 (17.36)     1:05.22 (16.77)
        1:22.85 (17.63)     1:39.74 (16.89)     1:57.75 (18.01)     2:13.96 (16.21)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Aleisha Ruske             14 NEPOT-OT             2:09.52    2:14.19  
                  14.24       30.91 (16.67)       47.00 (16.09)     1:04.39 (17.39)
        1:20.74 (16.35)     1:38.74 (18.00)     1:56.14 (17.40)     2:14.19 (18.05)
 14 Lily Adsett               14 NAQHP-HP             2:13.92    2:14.35  
                  14.91       30.88 (15.97)       48.14 (17.26)     1:04.83 (16.69)
        1:23.00 (18.17)     1:39.98 (16.98)     1:58.18 (18.20)     2:14.35 (16.17)
 15 Lauren Spence             14 HPKCO-CO             2:09.96    2:14.50  
                  14.97       31.16 (16.19)       48.28 (17.12)     1:04.84 (16.56)
        1:22.52 (17.68)     1:39.69 (17.17)     1:58.02 (18.33)     2:14.50 (16.48)
 16 Nikki Chapman             14 CAPWN-WN             2:13.02    2:15.30  
                  14.41       31.01 (16.60)       47.50 (16.49)     1:04.94 (17.44)
        1:22.24 (17.30)     1:40.67 (18.43)     1:57.69 (17.02)     2:15.30 (17.61)
 17 Kristy Dennis             14 FFDWK-WK             2:14.55    2:16.50  
                  15.09       31.18 (16.09)       48.36 (17.18)     1:05.75 (17.39)
        1:23.67 (17.92)     1:41.68 (18.01)     1:59.51 (17.83)     2:16.50 (16.99)
 18 Bethany Nichols           14 LEVMW-MW             2:14.21    2:16.64  
                  15.08       30.95 (15.87)       48.53 (17.58)     1:05.70 (17.17)
        1:23.81 (18.11)     1:41.55 (17.74)     2:00.39 (18.84)     2:16.64 (16.25)
 
Event 3  Women 15 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Aimee Moss                15 HPKCO-CO             2:06.33    2:04.47  
                  14.27       29.13 (14.86)       45.28 (16.15)     1:01.00 (15.72)
        1:17.81 (16.81)     1:33.58 (15.77)     2:04.47 (30.89)                    
  2 Emmabeth Jensen           15 WVSOT-OT             2:07.22    2:04.59  
                  13.84       28.92 (15.08)       45.15 (16.23)     1:00.79 (15.64)
        1:17.31 (16.52)     1:33.07 (15.76)     1:49.78 (16.71)     2:04.59 (14.81)
  3 Jessica Miller            15 OTUBP-BP             2:09.77    2:05.77  
                  13.84       29.29 (15.45)       44.76 (15.47)     1:01.05 (16.29)
        1:17.17 (16.12)     1:33.77 (16.60)     1:49.83 (16.06)     2:05.77 (15.94)
  4 Kelly Scammell            15 AQGCB-CB             2:09.10    2:06.50  
                  14.05       29.64 (15.59)       45.63 (15.99)     1:01.75 (16.12)
        1:17.51 (15.76)     1:33.89 (16.38)     1:50.38 (16.49)     2:06.50 (16.12)
  5 Kimberly Richter          15 HPKCO-CO             2:08.49    2:06.99  
                  14.28       29.73 (15.45)       45.55 (15.82)     1:01.64 (16.09)
        1:18.08 (16.44)     1:34.24 (16.16)     1:50.99 (16.75)     2:06.99 (16.00)
  6 Isobel Ryan               15 OAMED-ED             2:08.63    2:07.12  
                  14.73       29.90 (15.17)       46.03 (16.13)     1:01.66 (15.63)
        1:18.33 (16.67)     1:34.67 (16.34)     1:51.82 (17.15)     2:07.12 (15.30)
  7 Grace Sommerville         15 ASTED-ED             2:09.67    2:07.24  
                  14.45       29.54 (15.09)       45.64 (16.10)     1:01.72 (16.08)
        1:18.43 (16.71)     1:34.74 (16.31)     1:51.78 (17.04)     2:07.24 (15.46)
  8 Amy Phillips              15 FFDWK-WK             2:10.79    2:09.85  
                  14.38       30.43 (16.05)       46.59 (16.16)     1:03.12 (16.53)
        1:19.79 (16.67)     1:36.73 (16.94)     1:53.65 (16.92)     2:09.85 (16.20)
  9 Jessie Schneiders         15 WVSOT-OT             2:11.23    2:10.29  
                  14.45       30.45 (16.00)       46.78 (16.33)     1:03.88 (17.10)
        1:20.51 (16.63)     1:37.67 (17.16)     1:54.29 (16.62)     2:10.29 (16.00)
 10 Shelby Rafferty           15 STPWK-WK             2:11.16    2:11.99  
                  13.83       29.87 (16.04)       45.29 (15.42)     1:02.67 (17.38)
        1:19.04 (16.37)     1:36.71 (17.67)     1:54.23 (17.52)     2:11.99 (17.76)
 
Event 3  Women 15 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Aimee Moss                15 HPKCO-CO             2:03.66    2:06.33  
                  14.06       29.34 (15.28)       45.36 (16.02)     1:01.77 (16.41)
        1:17.92 (16.15)     1:34.34 (16.42)     1:50.88 (16.54)     2:06.33 (15.45)
  2 Emmabeth Jensen           15 WVSOT-OT             2:04.38    2:07.22  
                  13.33       29.00 (15.67)       44.82 (15.82)     1:01.20 (16.38)
        1:17.26 (16.06)     1:34.14 (16.88)     1:50.54 (16.40)     2:07.22 (16.68)
  3 Kimberly Richter          15 HPKCO-CO             2:06.59    2:08.49  
                  14.14       29.66 (15.52)       45.38 (15.72)     1:02.11 (16.73)
        1:18.52 (16.41)     1:35.49 (16.97)     1:52.15 (16.66)     2:08.49 (16.34)
  4 Isobel Ryan               15 OAMED-ED             2:09.32    2:08.63  
                  14.23       29.67 (15.44)       46.17 (16.50)     1:02.25 (16.08)
        1:18.94 (16.69)     1:35.32 (16.38)     1:52.71 (17.39)     2:08.63 (15.92)
  5 Kelly Scammell            15 AQGCB-CB             2:09.08    2:09.10  
                  13.88       29.96 (16.08)       45.79 (15.83)     1:02.30 (16.51)
        1:18.66 (16.36)     1:35.83 (17.17)     1:52.51 (16.68)     2:09.10 (16.59)
  6 Grace Sommerville         15 ASTED-ED             2:09.10    2:09.67  
                  14.65       29.98 (15.33)       46.43 (16.45)     1:02.61 (16.18)
        1:19.54 (16.93)     1:36.17 (16.63)     1:53.64 (17.47)     2:09.67 (16.03)
  7 Jessica Miller            15 OTUBP-BP             2:06.72    2:09.77  
                  14.20       29.84 (15.64)       45.80 (15.96)     1:02.76 (16.96)
        1:19.23 (16.47)     1:36.30 (17.07)     1:53.20 (16.90)     2:09.77 (16.57)
  8 Amy Phillips              15 FFDWK-WK             2:07.36    2:10.79  
                  14.62       29.86 (15.24)       46.80 (16.94)     1:03.09 (16.29)
        1:20.29 (17.20)     1:36.79 (16.50)     1:54.50 (17.71)     2:10.79 (16.29)
  9 Shelby Rafferty           15 STPWK-WK             2:11.68    2:11.16  
                  14.36       30.15 (15.79)       46.35 (16.20)     1:03.23 (16.88)
        1:20.39 (17.16)     1:37.70 (17.31)     1:54.63 (16.93)     2:11.16 (16.53)
 10 Jessie Schneiders         15 WVSOT-OT             2:10.30    2:11.23  
                  14.53       31.06 (16.53)       47.63 (16.57)     1:04.75 (17.12)
        1:21.37 (16.62)     1:38.56 (17.19)     1:55.27 (16.71)     2:11.23 (15.96)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Nicola Trott              15 TWAWN-WN             2:12.66    2:12.19  
                  14.35       31.00 (16.65)       47.42 (16.42)     1:04.86 (17.44)
        1:21.71 (16.85)     1:38.94 (17.23)     1:55.40 (16.46)     2:12.19 (16.79)
 12 Ella Kleinschmidt (V)     15 WBAUS                2:11.52    2:12.62  
                  14.57       30.87 (16.30)       47.47 (16.60)     1:04.20 (16.73)
        1:21.28 (17.08)     1:38.65 (17.37)     1:56.17 (17.52)     2:12.62 (16.45)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Victoria Smaill           15 CAPWN-WN             2:12.42    2:12.91  
                  14.16       30.32 (16.16)       47.05 (16.73)     1:03.94 (16.89)
        1:21.07 (17.13)     1:38.56 (17.49)     1:55.83 (17.27)     2:12.91 (17.08)
 14 Annika Brennan            15 NAQHP-HP             2:12.20    2:14.34  
                  14.95       31.00 (16.05)                             1:04.86 ( )
        1:22.58 (17.72)     1:39.54 (16.96)     1:57.45 (17.91)     2:14.34 (16.89)
 15 Charlotte Anderson        15 AQGCB-CB             2:11.88    2:14.36  
                  14.18       30.62 (16.44)       46.63 (16.01)     1:04.26 (17.63)
        1:21.12 (16.86)     1:39.14 (18.02)     1:56.60 (17.46)     2:14.36 (17.76)
 -- Natasha Lloyd             15 NCSCB-CB             2:06.88        SCR  
 
Event 3  Women 16 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Carla Buchanan (V)        16 QLAUS                2:03.66    1:59.83  
                  13.35       27.91 (14.56)       44.15 (16.24)       59.45 (15.30)
        1:14.70 (15.25)     1:29.96 (15.26)     1:45.75 (15.79)     1:59.83 (14.08)
  2 Sophia Batchelor          16 AQGCB-CB             2:07.75    2:00.20  
                  13.57       28.19 (14.62)       43.83 (15.64)       59.08 (15.25)
        1:14.47 (15.39)     1:29.91 (15.44)     1:45.44 (15.53)     2:00.20 (14.76)
  3 Emma Robinson             16 CAPWN-WN             2:08.44    2:05.41  
                  14.35       29.59 (15.24)       45.57 (15.98)     1:01.23 (15.66)
        1:17.73 (16.50)     1:33.64 (15.91)     1:50.11 (16.47)     2:05.41 (15.30)
  4 Alexandra Purcell (V)     16 QLAUS                2:05.08    2:05.47  
                  13.53       28.10 (14.57)       44.18 (16.08)     1:00.25 (16.07)
        1:17.15 (16.90)     1:33.65 (16.50)     1:50.33 (16.68)     2:05.47 (15.14)
  5 Helena Gasson             16 THAWK-WK             2:09.87    2:07.49  
                  13.72       29.10 (15.38)       45.06 (15.96)     1:01.39 (16.33)
        1:17.87 (16.48)     1:34.84 (16.97)     1:51.42 (16.58)     2:07.49 (16.07)
  6 Sarah Cutler              16 WVSOT-OT             2:11.73    2:10.50  
                  14.44       29.99 (15.55)       46.42 (16.43)     1:03.06 (16.64)
        1:19.98 (16.92)     1:36.85 (16.87)     1:53.96 (17.11)     2:10.50 (16.54)
  7 Kathryn Pound             16 KWIMW-MW             2:11.86    2:10.97  
                  14.31       30.66 (16.35)       46.48 (15.82)     1:03.52 (17.04)
        1:19.66 (16.14)     1:37.16 (17.50)     1:53.87 (16.71)     2:10.97 (17.10)
  8 Emily Poon                16 NEPOT-OT             2:10.77    2:11.13  
                  14.93       30.82 (15.89)       47.36 (16.54)     1:04.00 (16.64)
        1:21.02 (17.02)     1:37.59 (16.57)     1:54.93 (17.34)     2:11.13 (16.20)
  9 Stefannie Gillespie       16 ZENOT-OT             2:11.16    2:11.29  
                  14.63       30.82 (16.19)       47.16 (16.34)     1:04.24 (17.08)
        1:21.12 (16.88)     1:38.28 (17.16)     1:55.15 (16.87)     2:11.29 (16.14)
 10 Dayna Lawton              16 RAUWN-WN             2:12.32    2:14.85  
                  14.24       30.38 (16.14)       46.60 (16.22)     1:03.68 (17.08)
        1:20.96 (17.28)     1:38.98 (18.02)     1:57.00 (18.02)     2:14.85 (17.85)
 
Event 3  Women 16 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Carla Buchanan (V)        16 QLAUS                2:06.76    2:03.66  
                  13.08       28.49 (15.41)       44.46 (15.97)     1:01.15 (16.69)
        1:16.52 (15.37)     1:32.45 (15.93)     1:47.97 (15.52)     2:03.66 (15.69)
  2 Alexandra Purcell (V)     16 QLAUS                2:03.91    2:05.08  
                  13.50       28.22 (14.72)       43.85 (15.63)       59.67 (15.82)
        1:16.39 (16.72)     1:32.72 (16.33)     1:49.74 (17.02)     2:05.08 (15.34)
  3 Sophia Batchelor          16 AQGCB-CB             1:58.25    2:07.75  
                  14.75       30.55 (15.80)       47.43 (16.88)     1:03.55 (16.12)
        1:20.22 (16.67)     1:36.08 (15.86)     1:52.67 (16.59)     2:07.75 (15.08)
  4 Emma Robinson             16 CAPWN-WN             2:02.70    2:08.44  
                  14.34       30.03 (15.69)       45.95 (15.92)     1:02.29 (16.34)
        1:18.64 (16.35)     1:35.49 (16.85)     1:52.21 (16.72)     2:08.44 (16.23)
  5 Teena Power (V)           16 WBAUS                2:08.69    2:09.56  
                  14.19       30.02 (15.83)       46.38 (16.36)     1:02.83 (16.45)
        1:19.50 (16.67)     1:36.49 (16.99)     1:53.26 (16.77)     2:09.56 (16.30)
  6 Helena Gasson             16 THAWK-WK             2:08.63    2:09.87  
                  14.40       29.93 (15.53)       46.84 (16.91)     1:03.15 (16.31)
        1:19.89 (16.74)     1:36.23 (16.34)     1:53.71 (17.48)     2:09.87 (16.16)
  7 Emily Poon                16 NEPOT-OT             2:09.65    2:10.77  
                  15.38       31.27 (15.89)                             1:04.88 ( )
                                1:38.27 ( )     1:55.33 (17.06)     2:10.77 (15.44)
  8 Stefannie Gillespie       16 ZENOT-OT             2:04.11    2:11.16  
                  14.39       30.58 (16.19)       46.79 (16.21)     1:03.67 (16.88)
        1:20.33 (16.66)     1:37.56 (17.23)     1:54.48 (16.92)     2:11.16 (16.68)
  9 Sarah Cutler              16 WVSOT-OT             2:08.67    2:11.73  
                  14.39       30.71 (16.32)       47.26 (16.55)     1:04.51 (17.25)
        1:20.86 (16.35)     1:38.02 (17.16)     1:54.97 (16.95)     2:11.73 (16.76)
 10 Kathryn Pound             16 KWIMW-MW             2:12.29    2:11.86  
                  15.40       31.15 (15.75)       47.84 (16.69)     1:04.29 (16.45)
        1:21.42 (17.13)     1:38.04 (16.62)     1:55.58 (17.54)     2:11.86 (16.28)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Dayna Lawton              16 RAUWN-WN             2:12.96    2:12.32  
                  14.52       30.63 (16.11)       47.26 (16.63)     1:03.91 (16.65)
        1:21.14 (17.23)     1:38.32 (17.18)     1:55.51 (17.19)     2:12.32 (16.81)
 12 Jayne Clarke              16 BOINL-NL             2:11.92    2:12.92  
                  14.86       30.35 (15.49)       47.33 (16.98)     1:03.81 (16.48)
        1:21.57 (17.76)     1:38.67 (17.10)     1:56.92 (18.25)     2:12.92 (16.00)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Georgia Sweet             16 FFDWK-WK             2:10.53    2:13.67  
                  14.48       31.10 (16.62)       47.28 (16.18)     1:04.81 (17.53)
        1:21.38 (16.57)     1:39.26 (17.88)     1:56.22 (16.96)     2:13.67 (17.45)
 14 Courtney Churchill        16 NCSCB-CB             2:11.56    2:14.76  
                  15.59       32.53 (16.94)       50.12 (17.59)     1:06.96 (16.84)
        1:24.76 (17.80)     1:41.77 (17.01)     1:58.96 (17.19)     2:14.76 (15.80)
 15 Jessica O'Connor          16 ACEWK-WK             2:11.44    2:22.15  
                  15.73       32.15 (16.42)       50.07 (17.92)     1:07.91 (17.84)
        1:27.04 (19.13)     1:45.39 (18.35)     2:04.26 (18.87)     2:22.15 (17.89)
 -- Ebony Maikuku             16 TMNCB-CB             2:06.08         DQ  
 -- Carla Marsh               16 BOINL-NL             2:06.01        SCR  
 -- Charlotte Lamont          16 FFDWK-WK             2:11.91        SCR  
 
Event 3  Women 17 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Penelope Marshall         22 NSSAK-AK             2:03.34    1:58.21  
                  13.68       28.02 (14.34)       43.02 (15.00)       57.59 (14.57)
        1:12.74 (15.15)     1:27.67 (14.93)     1:43.39 (15.72)     1:58.21 (14.82)
  2 Melanie Schlanger (V)     24 QLAUS                2:03.91    1:59.51  
                  13.59       28.43 (14.84)       43.77 (15.34)       59.13 (15.36)
        1:14.49 (15.36)     1:29.59 (15.10)     1:44.95 (15.36)     1:59.51 (14.56)
  3 Samantha Lucie-Smith      19 CAPWN-WN             2:03.04    2:00.82  
                  13.73       28.54 (14.81)       43.41 (14.87)       58.76 (15.35)
        1:14.14 (15.38)     1:29.77 (15.63)     1:45.26 (15.49)     2:00.82 (15.56)
  4 Taylor Armstrong          17 GREBP-BP             2:01.15    2:01.65  
                  13.94       28.60 (14.66)       44.24 (15.64)       59.48 (15.24)
        1:15.29 (15.81)     1:30.65 (15.36)     1:46.67 (16.02)     2:01.65 (14.98)
  5 Lisa Catto                17 HOKSL-SL             2:04.08    2:01.79  
                  13.71       28.81 (15.10)       43.74 (14.93)       59.58 (15.84)
        1:14.88 (15.30)     1:30.98 (16.10)     1:46.41 (15.43)     2:01.79 (15.38)
  6 Lisa Pankhurst            21 COLSL-SL             2:00.67    2:01.92  
                  13.97       28.57 (14.60)       43.94 (15.37)       59.24 (15.30)
        1:14.92 (15.68)     1:30.45 (15.53)     1:46.69 (16.24)     2:01.92 (15.23)
  7 Rhi Jeffrey               24 WAQAK-AK             2:01.20    2:02.12  
                  13.72       28.53 (14.81)       43.79 (15.26)       58.96 (15.17)
        1:14.60 (15.64)     1:30.31 (15.71)     1:46.47 (16.16)     2:02.12 (15.65)
  8 Amy Allen (V)             17 QLAUS                2:02.71    2:03.06  
                  14.54       29.34 (14.80)       44.93 (15.59)     1:00.02 (15.09)
        1:15.65 (15.63)     1:31.50 (15.85)     1:47.79 (16.29)     2:03.06 (15.27)
  9 Laura Quilter             19 COMHP-HP             2:03.64    2:03.73  
                  13.22       28.24 (15.02)       43.33 (15.09)       59.51 (16.18)
        1:15.22 (15.71)     1:31.85 (16.63)     1:47.89 (16.04)     2:03.73 (15.84)
 10 Samantha Richter          22 NSSAK-AK             2:04.68    2:03.90  
                  13.49       29.02 (15.53)       44.26 (15.24)     1:00.38 (16.12)
        1:16.22 (15.84)     1:32.56 (16.34)     1:48.31 (15.75)     2:03.90 (15.59)
 
Event 3  Women 17 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lisa Pankhurst            21 COLSL-SL             2:00.36    2:00.67  
                  13.95       28.82 (14.87)       44.09 (15.27)       59.20 (15.11)
        1:14.69 (15.49)     1:29.79 (15.10)     1:45.59 (15.80)     2:00.67 (15.08)
  2 Taylor Armstrong          17 GREBP-BP             2:03.42    2:01.15  
                  13.67       28.94 (15.27)       44.33 (15.39)     1:00.01 (15.68)
        1:15.08 (15.07)     1:30.57 (15.49)     1:46.14 (15.57)     2:01.15 (15.01)
  3 Rhi Jeffrey               24 WAQAK-AK             2:00.99    2:01.20  
                  13.82       28.82 (15.00)       44.45 (15.63)       59.99 (15.54)
        1:15.66 (15.67)     1:30.94 (15.28)     1:46.37 (15.43)     2:01.20 (14.83)
  4 Amy Allen (V)             17 QLAUS                1:59.83    2:02.71  
                  14.21       28.96 (14.75)       44.68 (15.72)       59.75 (15.07)
        1:15.71 (15.96)     1:31.09 (15.38)     1:47.57 (16.48)     2:02.71 (15.14)
  5 Samantha Lucie-Smith      19 CAPWN-WN             1:58.10    2:03.04  
                  14.29       28.93 (14.64)       44.64 (15.71)       59.73 (15.09)
        1:15.87 (16.14)     1:31.32 (15.45)     1:47.73 (16.41)     2:03.04 (15.31)
  6 Penelope Marshall         22 NSSAK-AK             1:57.77    2:03.34  
                  13.57       28.37 (14.80)       44.08 (15.71)       59.01 (14.93)
        1:15.29 (16.28)     1:31.02 (15.73)     1:47.71 (16.69)     2:03.34 (15.63)
  7 Laura Quilter             19 COMHP-HP             2:02.49    2:03.64  
                  13.73       28.43 (14.70)       44.15 (15.72)       59.75 (15.60)
        1:16.17 (16.42)     1:31.93 (15.76)     1:48.47 (16.54)     2:03.64 (15.17)
  8 Melanie Schlanger (V)     24 QLAUS                1:59.90    2:03.91  
                  14.47       29.64 (15.17)       45.91 (16.27)     1:01.62 (15.71)
        1:17.91 (16.29)     1:33.35 (15.44)     1:49.36 (16.01)     2:03.91 (14.55)
  9 Lisa Catto                17 HOKSL-SL             2:01.19    2:04.08  
                  14.30       29.53 (15.23)       45.40 (15.87)     1:01.12 (15.72)
        1:17.09 (15.97)     1:32.91 (15.82)     1:49.00 (16.09)     2:04.08 (15.08)
 10 Samantha Richter          22 NSSAK-AK             2:01.97    2:04.68  
                  13.67       28.66 (14.99)       44.73 (16.07)     1:00.34 (15.61)
        1:16.78 (16.44)     1:32.75 (15.97)     1:49.32 (16.57)     2:04.68 (15.36)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Britta Carroll            17 ENTHP-HP             2:04.87    2:05.07  
                  13.69       28.88 (15.19)       45.14 (16.26)     1:01.28 (16.14)
        1:17.03 (15.75)     1:33.20 (16.17)     1:49.52 (16.32)     2:05.07 (15.55)
 12 Madison Wilson (V)        17 QLAUS                2:10.65    2:05.18  
                  13.82       29.33 (15.51)       45.04 (15.71)     1:01.30 (16.26)
        1:17.17 (15.87)     1:33.56 (16.39)     1:49.64 (16.08)     2:05.18 (15.54)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Kendall Reidy             19 CHBHP-HP             2:04.15    2:05.26  
                  13.88       29.49 (15.61)       44.79 (15.30)     1:00.87 (16.08)
        1:16.71 (15.84)     1:33.16 (16.45)     1:49.37 (16.21)     2:05.26 (15.89)
 14 Jessica Marston           18 WAQAK-AK             2:06.20    2:05.33  
                  13.94       29.61 (15.67)       44.85 (15.24)     1:01.10 (16.25)
        1:16.85 (15.75)     1:33.57 (16.72)     1:49.36 (15.79)     2:05.33 (15.97)
 15 Ellen Quirke              18 CAPWN-WN             2:02.64    2:05.84  
                  14.63       30.08 (15.45)       46.13 (16.05)     1:02.27 (16.14)
        1:18.57 (16.30)     1:34.43 (15.86)     1:50.86 (16.43)     2:05.84 (14.98)
 16 Carina Doyle              17 WVSOT-OT             2:06.18    2:06.13  
                  13.79       29.70 (15.91)       45.39 (15.69)     1:02.18 (16.79)
        1:18.12 (15.94)     1:34.81 (16.69)     1:50.57 (15.76)     2:06.13 (15.56)
 17 Michelle Troup            17 UNIAK-AK             2:08.61    2:07.09  
                  13.86       29.38 (15.52)       45.67 (16.29)     1:02.18 (16.51)
        1:18.38 (16.20)     1:34.87 (16.49)     1:51.07 (16.20)     2:07.09 (16.02)
 18 Jenna Buchanan            18 KWIMW-MW             2:04.08    2:07.12  
                  14.44       30.05 (15.61)       46.44 (16.39)     1:02.21 (15.77)
        1:18.87 (16.66)     1:34.83 (15.96)     1:51.56 (16.73)     2:07.12 (15.56)
 19 Katie Kenneally           20 NEPOT-OT             2:05.96    2:07.68  
                  14.15       29.51 (15.36)       45.48 (15.97)     1:01.69 (16.21)
        1:18.06 (16.37)     1:34.72 (16.66)     1:51.38 (16.66)     2:07.68 (16.30)
 20 Simone Cowling            17 PPKCO-CO             2:07.92    2:08.31  
                  14.29       29.51 (15.22)       46.17 (16.66)     1:02.24 (16.07)
        1:19.13 (16.89)     1:35.24 (16.11)     1:52.56 (17.32)     2:08.31 (15.75)
 21 Dannielle O'Connor        17 GREBP-BP             2:10.48    2:09.45  
                  14.41       30.78 (16.37)       46.67 (15.89)     1:03.09 (16.42)
        1:19.35 (16.26)     1:36.47 (17.12)     1:53.11 (16.64)     2:09.45 (16.34)
 22 Rebecca Roling            17 ROTBP-BP             2:09.99    2:09.98  
                  14.96       30.89 (15.93)       47.52 (16.63)     1:03.98 (16.46)
        1:20.99 (17.01)     1:37.72 (16.73)     1:54.53 (16.81)     2:09.98 (15.45)
 23 Kate Godfrey              17 NEPOT-OT             2:06.57    2:10.58  
                  14.43       30.95 (16.52)       46.64 (15.69)     1:03.71 (17.07)
        1:19.91 (16.20)     1:37.40 (17.49)     1:53.94 (16.54)     2:10.58 (16.64)
 24 Bridget Maher             22 WHLAK-AK             2:09.36    2:10.67  
                  14.67       30.06 (15.39)       46.35 (16.29)     1:02.69 (16.34)
        1:19.97 (17.28)     1:37.12 (17.15)     1:54.94 (17.82)     2:10.67 (15.73)
 25 Lil Clearwater            17 NEPOT-OT             2:08.83    2:10.89  
                  14.98       31.70 (16.72)       47.77 (16.07)     1:05.00 (17.23)
        1:21.41 (16.41)     1:38.50 (17.09)     1:54.53 (16.03)     2:10.89 (16.36)
 26 Tracy Keith-Matchitt      21 STPWK-WK             2:09.59    2:10.93  
                  13.95       29.81 (15.86)       45.99 (16.18)     1:03.23 (17.24)
        1:19.80 (16.57)     1:37.14 (17.34)     1:54.14 (17.00)     2:10.93 (16.79)
 27 Ashleigh Turner           17 LEVMW-MW             2:10.94    2:11.22  
                  14.96       30.56 (15.60)       47.86 (17.30)     1:03.74 (15.88)
        1:20.76 (17.02)     1:37.13 (16.37)     1:55.17 (18.04)     2:11.22 (16.05)
 28 Jordyn Fogarty            17 WVSOT-OT             2:09.64    2:11.78  
                  14.80       30.70 (15.90)       47.96 (17.26)     1:04.48 (16.52)
        1:21.89 (17.41)     1:38.54 (16.65)     1:55.93 (17.39)     2:11.78 (15.85)
 29 Sarah Fuhrer (Awd)        21 STPWK-WK             3:56.72    4:16.64  
                  29.42       58.65 (29.23)     1:31.91 (33.26)     2:04.10 (32.19)
        2:38.57 (34.47)     3:11.15 (32.58)     3:44.34 (33.19)     4:16.64 (32.30)
 -- Emma Lowther              19 HPKCO-CO             2:09.35         DQ  
 -- Hannah Lobb               17 UNIAK-AK             2:11.61         NS  
 -- Chloe Francis             18 NSSAK-AK             1:59.67         NS  
 
Event 4  Men 13 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Hayden Church             13 HPKCO-CO             2:00.18    1:57.71  
                  12.85       27.17 (14.32)       42.55 (15.38)       57.48 (14.93)
        1:13.10 (15.62)     1:28.25 (15.15)     1:43.79 (15.54)     1:57.71 (13.92)
  2 Bertie Bassett-Foss       13 NAQHP-HP             2:05.28    2:04.20  
                  14.04       28.23 (14.19)       44.05 (15.82)       59.36 (15.31)
        1:16.30 (16.94)     1:31.85 (15.55)     1:48.78 (16.93)     2:04.20 (15.42)
  3 Carl Zhao                 13 NSSAK-AK             2:06.82    2:05.36  
                  14.26       29.98 (15.72)       45.90 (15.92)     1:01.67 (15.77)
        1:17.47 (15.80)     1:33.60 (16.13)     1:49.91 (16.31)     2:05.36 (15.45)
  4 Jacob Farr                13 KRIWN-WN             2:07.79    2:06.92  
                  14.33       29.96 (15.63)       45.96 (16.00)     1:02.02 (16.06)
        1:18.03 (16.01)     1:34.63 (16.60)     1:50.89 (16.26)     2:06.92 (16.03)
  5 Oliver Wu                 13 NSSAK-AK             2:08.25    2:07.56  
                  14.73       30.26 (15.53)       46.33 (16.07)     1:02.35 (16.02)
        1:19.06 (16.71)     1:35.71 (16.65)     1:52.32 (16.61)     2:07.56 (15.24)
  6 Jeremy Hopkins            13 NEPOT-OT             2:07.55    2:08.52  
                  14.61       29.78 (15.17)       46.45 (16.67)     1:02.17 (15.72)
        1:19.08 (16.91)     1:35.43 (16.35)     1:53.03 (17.60)     2:08.52 (15.49)
  7 Matthew Scott             13 ENTHP-HP             2:08.34    2:08.74  
                  13.92       29.86 (15.94)       45.87 (16.01)     1:02.81 (16.94)
        1:19.03 (16.22)     1:36.23 (17.20)     1:52.46 (16.23)     2:08.74 (16.28)
  8 Devlin Forsythe           13 KRIWN-WN             2:08.00    2:08.77  
                  14.16       30.13 (15.97)       46.06 (15.93)     1:02.62 (16.56)
        1:18.84 (16.22)     1:35.91 (17.07)     1:52.47 (16.56)     2:08.77 (16.30)
  9 Jordan Rahurahu           13 WHACB-CB             2:08.41    2:08.82  
                  14.14       30.05 (15.91)       46.52 (16.47)     1:03.59 (17.07)
        1:19.98 (16.39)     1:36.91 (16.93)     1:53.30 (16.39)     2:08.82 (15.52)
 10 Niko Notman               13 WHLAK-AK             2:07.86    2:09.97  
                  14.43       30.28 (15.85)       47.21 (16.93)     1:03.70 (16.49)
        1:20.66 (16.96)     1:37.34 (16.68)     1:54.17 (16.83)     2:09.97 (15.80)
 
Event 4  Men 13 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hayden Church             13 HPKCO-CO             2:00.15    2:00.18  
                  12.97       27.70 (14.73)       42.82 (15.12)       58.16 (15.34)
        1:13.29 (15.13)     1:29.24 (15.95)     1:44.96 (15.72)     2:00.18 (15.22)
  2 Bertie Bassett-Foss       13 NAQHP-HP             2:04.39    2:05.28  
                  13.84       28.16 (14.32)       44.25 (16.09)       59.64 (15.39)
        1:16.31 (16.67)     1:32.40 (16.09)     1:49.53 (17.13)     2:05.28 (15.75)
  3 Carl Zhao                 13 NSSAK-AK             2:10.42    2:06.82  
                  14.28       30.14 (15.86)       46.35 (16.21)     1:02.99 (16.64)
        1:18.28 (15.29)     1:34.21 (15.93)     1:50.90 (16.69)     2:06.82 (15.92)
  4 Jeremy Hopkins            13 NEPOT-OT             2:08.63    2:07.55  
                  14.24       29.88 (15.64)       45.54 (15.66)     1:01.75 (16.21)
        1:18.30 (16.55)     1:35.08 (16.78)     1:51.76 (16.68)     2:07.55 (15.79)
  5 Jacob Farr                13 KRIWN-WN             2:12.07    2:07.79  
                  14.71       30.16 (15.45)       46.77 (16.61)     1:02.86 (16.09)
        1:52.86 (50.00)         1:36.18 ( )     2:07.79 (31.61)                    
  6 Niko Notman               13 WHLAK-AK             2:06.50    2:07.86  
                  14.31       29.49 (15.18)       46.31 (16.82)     1:02.31 (16.00)
        1:19.43 (17.12)     1:35.57 (16.14)     1:52.66 (17.09)     2:07.86 (15.20)
  7 Devlin Forsythe           13 KRIWN-WN             2:12.37    2:08.00  
                  14.55       29.82 (15.27)       46.12 (16.30)     1:02.44 (16.32)
        1:19.19 (16.75)     1:35.63 (16.44)     1:52.58 (16.95)     2:08.00 (15.42)
  8 Oliver Wu                 13 NSSAK-AK             2:10.64    2:08.25  
                  14.49       31.01 (16.52)       46.75 (15.74)     1:03.30 (16.55)
        1:18.89 (15.59)     1:35.68 (16.79)     1:52.16 (16.48)     2:08.25 (16.09)
  9 Matthew Scott             13 ENTHP-HP             2:08.44    2:08.34  
                  14.34       29.86 (15.52)       46.37 (16.51)     1:02.50 (16.13)
        1:19.53 (17.03)     1:35.80 (16.27)     1:52.96 (17.16)     2:08.34 (15.38)
 10 Jordan Rahurahu           13 WHACB-CB             2:09.24    2:08.41  
                  14.07       30.04 (15.97)       46.40 (16.36)     1:03.32 (16.92)
        1:20.02 (16.70)     1:37.13 (17.11)     1:53.27 (16.14)     2:08.41 (15.14)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Cole McDowell             13 THAWK-WK             2:11.18    2:09.32  
                  14.19       29.68 (15.49)       45.62 (15.94)     1:02.47 (16.85)
        1:18.68 (16.21)     1:35.52 (16.84)     1:52.89 (17.37)     2:09.32 (16.43)
 12 Callum Brigden            13 SZRWN-WN             2:08.74    2:10.22  
                  14.25       30.08 (15.83)       46.65 (16.57)     1:03.74 (17.09)
        1:20.68 (16.94)     1:37.83 (17.15)     1:55.17 (17.34)     2:10.22 (15.05)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Jason Smeets              13 UNIAK-AK             2:12.75    2:10.27  
                  14.80       30.68 (15.88)       47.02 (16.34)     1:03.83 (16.81)
        1:20.69 (16.86)     1:37.45 (16.76)     1:54.06 (16.61)     2:10.27 (16.21)
 14 Nico van der Wilt         13 CAPWN-WN             2:11.67    2:11.02  
                  14.91       30.42 (15.51)       47.53 (17.11)     1:03.56 (16.03)
        1:20.98 (17.42)     1:37.54 (16.56)     1:55.23 (17.69)     2:11.02 (15.79)
 15 Toby Lloyd                13 BLENM-NM             2:08.17    2:12.99  
                  14.22       29.68 (15.46)       46.57 (16.89)     1:03.46 (16.89)
        1:21.18 (17.72)     1:38.44 (17.26)     1:56.44 (18.00)     2:12.99 (16.55)
 16 Keegan Pook               13 TPOBP-BP             2:12.41    2:13.05  
                  14.26       30.16 (15.90)       47.23 (17.07)     1:04.39 (17.16)
        1:21.51 (17.12)     1:38.90 (17.39)     1:55.91 (17.01)     2:13.05 (17.14)
 17 Joshua McCormack          13 THAWK-WK             2:12.01    2:14.95  
                  14.57       29.82 (15.25)       47.08 (17.26)     1:04.06 (16.98)
        1:22.55 (18.49)     1:39.64 (17.09)     1:58.18 (18.54)     2:14.95 (16.77)
 -- Benjamin May (V)          13 WBAUS                2:04.91        SCR  
 
Event 4  Men 14 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Carter Edgecombe          14 FFDWK-WK             2:01.36    1:55.60  
                  13.07       27.23 (14.16)       42.05 (14.82)       56.52 (14.47)
        1:11.36 (14.84)     1:26.12 (14.76)     1:41.31 (15.19)     1:55.60 (14.29)
  2 Bayley Main               14 HPKCO-CO             1:59.77    1:58.27  
                  13.24       27.52 (14.28)       42.90 (15.38)       57.73 (14.83)
        1:13.23 (15.50)     1:27.77 (14.54)     1:43.72 (15.95)     1:58.27 (14.55)
  3 Bradley Catto             14 HOKSL-SL             2:03.40    2:00.27  
                  13.17       28.28 (15.11)       43.31 (15.03)       58.90 (15.59)
        1:14.28 (15.38)     1:30.09 (15.81)     1:45.54 (15.45)     2:00.27 (14.73)
  4 Dominic Mildon            14 HPKCO-CO             2:02.03    2:00.62  
                  13.16       27.53 (14.37)       43.16 (15.63)       58.48 (15.32)
        1:14.79 (16.31)     1:30.14 (15.35)     1:46.33 (16.19)     2:00.62 (14.29)
  5 Henry Muskee              14 AQGCB-CB             2:02.54    2:00.69  
                  13.25       27.88 (14.63)       43.30 (15.42)       58.81 (15.51)
        1:14.66 (15.85)     1:30.26 (15.60)     1:46.17 (15.91)     2:00.69 (14.52)
  6 Joshua Asplin             14 PPKCO-CO             2:00.95    2:00.91  
                  13.62       27.94 (14.32)       43.47 (15.53)       58.25 (14.78)
        1:14.52 (16.27)     1:29.79 (15.27)     1:46.18 (16.39)     2:00.91 (14.73)
  7 James Kiely               14 KSCAK-AK             2:02.23    2:01.14  
                  13.19       28.22 (15.03)       43.60 (15.38)       58.96 (15.36)
        1:14.62 (15.66)     1:30.55 (15.93)     1:46.43 (15.88)     2:01.14 (14.71)
  8 Nicholas Crott            14 CAPWN-WN             2:03.93    2:04.07  
                  13.15       28.21 (15.06)       43.94 (15.73)       59.96 (16.02)
        1:15.71 (15.75)     1:32.23 (16.52)     1:48.45 (16.22)     2:04.07 (15.62)
  9 Ronald Poon               14 NEPOT-OT             2:03.85    2:05.06  
                  13.96       29.02 (15.06)       44.80 (15.78)     1:00.65 (15.85)
        1:16.81 (16.16)     1:33.09 (16.28)     1:49.43 (16.34)     2:05.06 (15.63)
 10 Wyatt McCollum            14 THAWK-WK             2:03.85    2:06.18  
                  13.88       29.26 (15.38)       44.36 (15.10)     1:01.10 (16.74)
        1:16.90 (15.80)     1:33.71 (16.81)     1:49.85 (16.14)     2:06.18 (16.33)
 
Event 4  Men 14 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Bayley Main               14 HPKCO-CO             2:06.18    1:59.77  
                  13.13       28.07 (14.94)       43.44 (15.37)       58.98 (15.54)
        1:14.27 (15.29)     1:29.57 (15.30)     1:45.03 (15.46)     1:59.77 (14.74)
  2 Joshua Asplin             14 PPKCO-CO             2:03.14    2:00.95  
                  13.46       28.12 (14.66)       43.67 (15.55)       59.04 (15.37)
        1:14.98 (15.94)     1:30.67 (15.69)     1:46.42 (15.75)     2:00.95 (14.53)
  3 Carter Edgecombe          14 FFDWK-WK             1:57.93    2:01.36  
                  13.66       28.19 (14.53)       43.95 (15.76)       59.37 (15.42)
        1:14.99 (15.62)     1:30.29 (15.30)     1:46.53 (16.24)     2:01.36 (14.83)
  4 Dominic Mildon            14 HPKCO-CO             2:03.11    2:02.03  
                  13.49       28.09 (14.60)       43.88 (15.79)       59.25 (15.37)
        1:15.61 (16.36)     1:31.19 (15.58)     1:47.41 (16.22)     2:02.03 (14.62)
  5 James Kiely               14 KSCAK-AK             2:03.09    2:02.23  
                  13.29       28.24 (14.95)       43.87 (15.63)       59.70 (15.83)
        1:15.28 (15.58)     1:31.20 (15.92)     1:46.99 (15.79)     2:02.23 (15.24)
  6 Henry Muskee              14 AQGCB-CB             2:04.42    2:02.54  
                  13.50       27.87 (14.37)       43.47 (15.60)       58.74 (15.27)
        1:14.93 (16.19)     1:30.59 (15.66)     1:47.46 (16.87)     2:02.54 (15.08)
  7 Bradley Catto             14 HOKSL-SL             2:00.69    2:03.40  
                  13.08       28.26 (15.18)       43.40 (15.14)       59.54 (16.14)
        1:15.35 (15.81)     1:31.87 (16.52)     1:47.58 (15.71)     2:03.40 (15.82)
  8 Wyatt McCollum            14 THAWK-WK             2:06.39    2:03.85  
                  13.89       29.12 (15.23)       44.34 (15.22)     1:00.16 (15.82)
        1:15.85 (15.69)     1:32.21 (16.36)     1:48.05 (15.84)     2:03.85 (15.80)
  8 Ronald Poon               14 NEPOT-OT             2:05.65    2:03.85  
                  13.97       29.20 (15.23)       45.08 (15.88)     1:00.72 (15.64)
        1:16.87 (16.15)     1:32.48 (15.61)     1:48.58 (16.10)     2:03.85 (15.27)
 10 Nicholas Crott            14 CAPWN-WN             2:05.20    2:03.93  
                  14.18       29.46 (15.28)       45.39 (15.93)     1:01.10 (15.71)
        1:17.51 (16.41)     1:33.32 (15.81)     1:49.26 (15.94)     2:03.93 (14.67)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Jake O'Grady              14 ASTED-ED             2:07.31    2:04.01  
                  13.22       27.51 (14.29)       43.30 (15.79)       58.92 (15.62)
        1:15.84 (16.92)     1:32.09 (16.25)     1:48.41 (16.32)     2:04.01 (15.60)
 12 Josh Hamilton             14 MKUSL-SL             2:04.26    2:04.63  
                  13.72       29.20 (15.48)       44.91 (15.71)     1:00.74 (15.83)
        1:16.45 (15.71)     1:32.74 (16.29)     1:48.88 (16.14)     2:04.63 (15.75)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Callum Sinclair           14 TWAWN-WN             2:04.09    2:04.81  
                  13.63       28.98 (15.35)       44.62 (15.64)     1:00.93 (16.31)
        1:16.68 (15.75)     1:33.35 (16.67)     1:49.27 (15.92)     2:04.81 (15.54)
 14 Matthew Hyde              14 MATWK-WK             2:01.64    2:05.19  
                  13.47       28.25 (14.78)       44.04 (15.79)     1:00.36 (16.32)
        1:16.68 (16.32)     1:33.25 (16.57)     1:49.73 (16.48)     2:05.19 (15.46)
 15 Carson Bluck              14 LMEAK-AK             2:05.70    2:06.37  
                  13.69       28.87 (15.18)       44.44 (15.57)     1:00.82 (16.38)
        1:17.14 (16.32)     1:33.95 (16.81)     1:50.16 (16.21)     2:06.37 (16.21)
 16 Cole Drinnan              14 CSCAK-AK             2:06.28    2:07.41  
                  13.33       28.76 (15.43)       44.25 (15.49)     1:01.02 (16.77)
        1:17.19 (16.17)     1:34.37 (17.18)     1:51.15 (16.78)     2:07.41 (16.26)
 17 Liam Neal                 14 KRIWN-WN             2:05.41    2:07.45  
                  13.78       28.89 (15.11)       45.18 (16.29)     1:01.19 (16.01)
        1:18.11 (16.92)     1:34.77 (16.66)     1:51.78 (17.01)     2:07.45 (15.67)
 -- Autahi Brock              14 KWIMW-MW             2:03.56        SCR  
 
Event 4  Men 15 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Julian Weir               15 AQTTR-TR             1:58.42    1:54.60  
                  13.11       27.95 (14.84)       42.82 (14.87)       57.72 (14.90)
        1:12.60 (14.88)     1:26.94 (14.34)     1:41.02 (14.08)     1:54.60 (13.58)
  2 Bradlee Ashby             15 FFDWK-WK             1:58.01    1:55.06  
                  12.64       26.36 (13.72)       41.89 (15.53)       56.86 (14.97)
        1:12.02 (15.16)     1:26.68 (14.66)     1:41.65 (14.97)     1:55.06 (13.41)
  3 Ted Taylor                15 KRIWN-WN             1:58.17    1:55.68  
                  13.06       27.02 (13.96)       41.83 (14.81)       56.60 (14.77)
        1:11.74 (15.14)     1:26.67 (14.93)     1:41.56 (14.89)     1:55.68 (14.12)
  4 Matthew Lemon             15 WHACB-CB             1:58.23    1:55.78  
                  13.53       27.31 (13.78)       42.13 (14.82)       56.74 (14.61)
        1:11.73 (14.99)     1:26.46 (14.73)     1:41.50 (15.04)     1:55.78 (14.28)
  5 Christopher Bowman        15 WHACB-CB             1:59.76    2:00.44  
                  13.39       27.51 (14.12)       43.02 (15.51)       58.13 (15.11)
        1:14.01 (15.88)     1:29.64 (15.63)     1:45.55 (15.91)     2:00.44 (14.89)
  6 Jackson Cropp             15 NSSAK-AK             2:01.57    2:00.86  
                  13.78       28.74 (14.96)       43.89 (15.15)       59.49 (15.60)
        1:15.32 (15.83)     1:31.15 (15.83)     1:46.58 (15.43)     2:00.86 (14.28)
  7 Benjamin McKenzie         15 NSSAK-AK             2:01.77    2:01.67  
                  12.57       27.88 (15.31)       43.02 (15.14)       59.03 (16.01)
        1:14.49 (15.46)     1:30.71 (16.22)     1:46.36 (15.65)     2:01.67 (15.31)
  8 Matt Phillips             15 WHACB-CB             2:01.89    2:01.93  
                  13.66       28.99 (15.33)       44.48 (15.49)     1:00.27 (15.79)
        1:15.34 (15.07)     1:31.01 (15.67)     1:46.46 (15.45)     2:01.93 (15.47)
  9 Lochie Berg               15 SZRWN-WN             2:02.15    2:02.52  
                  13.70       28.09 (14.39)       43.20 (15.11)       58.61 (15.41)
        1:14.87 (16.26)     1:30.76 (15.89)     1:47.21 (16.45)     2:02.52 (15.31)
 10 Cameron Doidge            15 CAPWN-WN             2:01.38    2:03.55  
                  13.41       28.45 (15.04)       43.76 (15.31)       59.55 (15.79)
        1:15.33 (15.78)     1:31.89 (16.56)     1:47.69 (15.80)     2:03.55 (15.86)
 
Event 4  Men 15 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Bradlee Ashby             15 FFDWK-WK             1:56.11    1:58.01  
                  12.85       27.56 (14.71)       42.56 (15.00)       57.54 (14.98)
        1:12.45 (14.91)     1:27.61 (15.16)     1:43.19 (15.58)     1:58.01 (14.82)
  2 Samuel Perry              15 STPWK-WK             1:56.06    1:58.04  
                  13.08       27.37 (14.29)       42.51 (15.14)       57.43 (14.92)
        1:12.94 (15.51)     1:27.93 (14.99)     1:43.87 (15.94)     1:58.04 (14.17)
  3 Ted Taylor                15 KRIWN-WN             1:55.82    1:58.17  
                  13.30       27.23 (13.93)       42.26 (15.03)       57.11 (14.85)
        1:12.70 (15.59)     1:27.86 (15.16)     1:43.58 (15.72)     1:58.17 (14.59)
  4 Matthew Lemon             15 WHACB-CB             2:00.04    1:58.23  
                  13.15       27.38 (14.23)       42.07 (14.69)       56.82 (14.75)
        1:12.19 (15.37)     1:27.81 (15.62)     1:43.41 (15.60)     1:58.23 (14.82)
  5 Julian Weir               15 AQTTR-TR             2:02.14    1:58.42  
                  13.19       27.98 (14.79)       43.14 (15.16)       57.93 (14.79)
        1:13.21 (15.28)     1:27.83 (14.62)     1:43.12 (15.29)     1:58.42 (15.30)
  6 Christopher Bowman        15 WHACB-CB             2:03.35    1:59.76  
                  13.06       27.62 (14.56)       42.84 (15.22)       58.32 (15.48)
        1:13.93 (15.61)     1:29.51 (15.58)     1:44.84 (15.33)     1:59.76 (14.92)
  7 Cameron Doidge            15 CAPWN-WN             2:02.39    2:01.38  
                  13.34       28.26 (14.92)       42.98 (14.72)       59.07 (16.09)
        1:14.26 (15.19)     1:30.54 (16.28)     1:45.95 (15.41)     2:01.38 (15.43)
  8 Jackson Cropp             15 NSSAK-AK             2:00.55    2:01.57  
                  13.34       28.47 (15.13)       43.96 (15.49)       59.57 (15.61)
        1:15.04 (15.47)     1:30.96 (15.92)     1:46.53 (15.57)     2:01.57 (15.04)
  9 Benjamin McKenzie         15 NSSAK-AK             2:03.45    2:01.77  
                  13.44       28.19 (14.75)       43.63 (15.44)       58.97 (15.34)
        1:14.88 (15.91)     1:30.79 (15.91)     1:46.95 (16.16)     2:01.77 (14.82)
 10 Matt Phillips             15 WHACB-CB             2:03.33    2:01.89  
                  14.00       28.64 (14.64)       44.35 (15.71)       59.78 (15.43)
        1:15.21 (15.43)     1:30.87 (15.66)     1:46.54 (15.67)     2:01.89 (15.35)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Lochie Berg               15 SZRWN-WN             2:01.50    2:02.15  
                  13.57       27.88 (14.31)       43.50 (15.62)       58.78 (15.28)
        1:14.80 (16.02)     1:30.69 (15.89)     1:47.14 (16.45)     2:02.15 (15.01)
 12 Jay Cadman-Kennedy        15 IGWTR-TR             2:03.09    2:02.32  
                  13.30       27.42 (14.12)       43.00 (15.58)       58.07 (15.07)
        1:14.66 (16.59)     1:30.50 (15.84)     1:47.06 (16.56)     2:02.32 (15.26)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Perry Farrell             15 MTMBP-BP             2:03.73    2:04.06  
                  13.15       27.58 (14.43)       43.21 (15.63)       58.71 (15.50)
        1:14.95 (16.24)     1:31.44 (16.49)     1:48.01 (16.57)     2:04.06 (16.05)
 14 William Hurst             15 WHACB-CB             1:59.84    2:08.39  
                  13.71       28.78 (15.07)       44.69 (15.91)     1:00.92 (16.23)
        1:18.01 (17.09)     1:34.76 (16.75)     1:52.27 (17.51)     2:08.39 (16.12)
 
Event 4  Men 16 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Matthew Hutchins          16 WHACB-CB             1:51.91    1:49.13  
                  12.35       25.52 (13.17)       39.31 (13.79)       52.98 (13.67)
        1:06.91 (13.93)     1:20.74 (13.83)     1:35.18 (14.44)     1:49.13 (13.95)
  2 Kyle Barnes               16 TWAWN-WN             1:56.66    1:55.27  
                  13.15       26.81 (13.66)       41.32 (14.51)       55.66 (14.34)
        1:10.68 (15.02)     1:25.35 (14.67)     1:40.81 (15.46)     1:55.27 (14.46)
  3 Daniel Houzet             16 NSSAK-AK             1:56.84    1:55.70  
                  12.70       26.44 (13.74)       41.18 (14.74)       55.88 (14.70)
        1:11.06 (15.18)     1:26.00 (14.94)     1:41.31 (15.31)     1:55.70 (14.39)
  4 Benjamin Gray             16 NEPOT-OT             1:58.69    1:57.47  
                  13.39       28.12 (14.73)       42.65 (14.53)       57.65 (15.00)
        1:12.72 (15.07)     1:27.88 (15.16)     1:43.04 (15.16)     1:57.47 (14.43)
  5 Phillip Scammell          16 AQGCB-CB             1:58.94    1:58.79  
                  12.96       27.85 (14.89)       42.53 (14.68)       58.18 (15.65)
        1:13.17 (14.99)     1:28.83 (15.66)     1:43.88 (15.05)     1:58.79 (14.91)
  6 Micheal Rasdall           16 ROTBP-BP             1:59.06    1:58.83  
                  13.27       27.35 (14.08)       42.04 (14.69)       57.17 (15.13)
        1:12.75 (15.58)     1:28.28 (15.53)     1:44.16 (15.88)     1:58.83 (14.67)
  7 Mitchell Davison          16 NSSAK-AK             1:57.38    1:58.93  
                  13.64       27.52 (13.88)       42.37 (14.85)       56.71 (14.34)
        1:12.24 (15.53)     1:27.47 (15.23)     1:43.66 (16.19)     1:58.93 (15.27)
  8 Hayden Eldridge           16 ROTBP-BP             2:00.82    1:59.02  
                  13.01       27.43 (14.42)       42.16 (14.73)       57.47 (15.31)
        1:12.81 (15.34)     1:28.77 (15.96)     1:44.30 (15.53)     1:59.02 (14.72)
  9 Thomas Wardhaugh          16 WVSOT-OT             1:59.47    1:59.85  
                  12.69       27.89 (15.20)       43.16 (15.27)       59.24 (16.08)
        1:14.28 (15.04)     1:29.81 (15.53)     1:44.90 (15.09)     1:59.85 (14.95)
 10 Jack Turner               16 WVSOT-OT             1:58.80    2:01.09  
                  13.57       27.79 (14.22)       43.18 (15.39)       58.41 (15.23)
        1:14.25 (15.84)     1:29.92 (15.67)     1:45.93 (16.01)     2:01.09 (15.16)
 
Event 4  Men 16 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Matthew Hutchins          16 WHACB-CB             1:50.46    1:51.91  
                  13.01       26.50 (13.49)       40.98 (14.48)       54.83 (13.85)
        1:09.23 (14.40)     1:23.25 (14.02)     1:38.10 (14.85)     1:51.91 (13.81)
  2 Kyle Barnes               16 TWAWN-WN             1:55.81    1:56.66  
                  13.10       26.92 (13.82)       41.68 (14.76)       56.35 (14.67)
        1:11.67 (15.32)     1:26.43 (14.76)     1:42.14 (15.71)     1:56.66 (14.52)
  3 Daniel Houzet             16 NSSAK-AK             1:58.66    1:56.84  
                  12.76       27.09 (14.33)       41.58 (14.49)       56.54 (14.96)
        1:11.51 (14.97)     1:26.67 (15.16)     1:41.90 (15.23)     1:56.84 (14.94)
  4 Mitchell Davison          16 NSSAK-AK             1:59.86    1:57.38  
                  13.64       27.79 (14.15)       42.39 (14.60)       56.99 (14.60)
        1:12.15 (15.16)     1:26.92 (14.77)     1:42.59 (15.67)     1:57.38 (14.79)
  5 Benjamin Gray             16 NEPOT-OT             1:57.83    1:58.69  
                  13.89       28.34 (14.45)       43.80 (15.46)       58.13 (14.33)
        1:13.46 (15.33)     1:28.39 (14.93)     1:44.12 (15.73)     1:58.69 (14.57)
  6 Jack Turner               16 WVSOT-OT             2:00.56    1:58.80  
                  13.21       27.27 (14.06)       42.04 (14.77)       57.12 (15.08)
        1:12.70 (15.58)     1:28.35 (15.65)     1:44.17 (15.82)     1:58.80 (14.63)
  7 Phillip Scammell          16 AQGCB-CB             2:00.79    1:58.94  
                  13.21       27.97 (14.76)       42.91 (14.94)       58.20 (15.29)
        1:13.52 (15.32)     1:29.18 (15.66)     1:44.57 (15.39)     1:58.94 (14.37)
  8 Micheal Rasdall           16 ROTBP-BP             1:58.45    1:59.06  
                  13.48       27.85 (14.37)       43.04 (15.19)       58.33 (15.29)
        1:13.73 (15.40)     1:28.86 (15.13)     1:44.55 (15.69)     1:59.06 (14.51)
  9 Thomas Wardhaugh          16 WVSOT-OT             2:01.82    1:59.47  
                  12.82       27.40 (14.58)       42.59 (15.19)       58.35 (15.76)
        1:13.66 (15.31)     1:29.09 (15.43)     1:44.35 (15.26)     1:59.47 (15.12)
 10 Hayden Eldridge           16 ROTBP-BP             1:59.96    2:00.82  
                  13.85       28.55 (14.70)       44.02 (15.47)       59.33 (15.31)
        1:14.65 (15.32)     1:29.69 (15.04)     1:46.00 (16.31)     2:00.82 (14.82)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Jordan Sherwood           16 ROTBP-BP             2:01.42    2:01.28  
                  13.54       27.82 (14.28)       43.34 (15.52)       58.61 (15.27)
        1:14.59 (15.98)     1:30.41 (15.82)     1:46.46 (16.05)     2:01.28 (14.82)
 12 Ben Ruback                16 MASWP-WP             2:01.54    2:02.49  
                  13.85       28.40 (14.55)       44.00 (15.60)       59.43 (15.43)
        1:15.60 (16.17)     1:31.38 (15.78)     1:47.40 (16.02)     2:02.49 (15.09)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Oliver Wyeth              16 CAPWN-WN             1:59.96    2:03.11  
                  13.47       27.95 (14.48)       43.20 (15.25)       58.57 (15.37)
        1:14.60 (16.03)     1:30.76 (16.16)     1:47.41 (16.65)     2:03.11 (15.70)
 14 Ammon Lammi (V)           16 WBAUS                2:01.63    2:03.40  
                  12.60       27.52 (14.92)       43.23 (15.71)       59.04 (15.81)
        1:15.05 (16.01)     1:31.12 (16.07)     1:47.65 (16.53)     2:03.40 (15.75)
 15 Wyatt Johnston            16 STPWK-WK             2:01.08    2:04.34  
                  13.00       27.59 (14.59)       43.65 (16.06)       59.55 (15.90)
        1:16.05 (16.50)     1:32.29 (16.24)     1:49.06 (16.77)     2:04.34 (15.28)
 16 Ben Douglas               16 NCSCB-CB             1:59.17    2:06.99  
                  13.61       28.73 (15.12)       44.56 (15.83)     1:00.76 (16.20)
        1:17.24 (16.48)     1:34.39 (17.15)     1:51.10 (16.71)     2:06.99 (15.89)
 
Event 4  Men 17 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Steven Kent               23 NSSAK-AK             1:47.68    1:46.87  
                  11.93       24.82 (12.89)       38.53 (13.71)       51.92 (13.39)
        1:05.70 (13.78)     1:19.35 (13.65)     1:33.67 (14.32)     1:46.87 (13.20)
  2 Patrick Murphy (V)        27 QLAUS                1:49.93    1:46.95  
                  12.23       25.31 (13.08)       38.98 (13.67)       52.39 (13.41)
        1:06.21 (13.82)     1:19.90 (13.69)     1:33.90 (14.00)     1:46.95 (13.05)
  3 Andrew McMillan           26 NSSAK-AK             1:52.93    1:49.55  
                  12.11       25.77 (13.66)       39.54 (13.77)       53.62 (14.08)
        1:07.43 (13.81)     1:21.55 (14.12)     1:35.59 (14.04)     1:49.55 (13.96)
  4 Matthew Terry (V)         21 QLAUS                1:49.94    1:50.33  
                  12.71       26.38 (13.67)       40.54 (14.16)       54.57 (14.03)
        1:08.53 (13.96)     1:22.42 (13.89)     1:36.75 (14.33)     1:50.33 (13.58)
  5 Daniel Bell               21 NSSAK-AK             1:51.90    1:51.24  
                  11.84       25.49 (13.65)       39.19 (13.70)       53.17 (13.98)
        1:07.44 (14.27)     1:22.02 (14.58)     1:36.75 (14.73)     1:51.24 (14.49)
  6 Matt Woodrow              23 CAPWN-WN             1:51.73    1:51.76  
                  12.97       26.41 (13.44)       40.83 (14.42)       54.64 (13.81)
        1:09.40 (14.76)     1:23.55 (14.15)     1:38.25 (14.70)     1:51.76 (13.51)
  7 Rhys Applegarth           20 WVSOT-OT             1:52.50    1:52.39  
                  12.85       26.44 (13.59)       41.10 (14.66)       55.13 (14.03)
        1:09.78 (14.65)     1:23.86 (14.08)     1:38.58 (14.72)     1:52.39 (13.81)
  8 Benjamin Gillies          19 NSSAK-AK             1:53.85    1:53.12  
                  12.55       26.68 (14.13)       40.69 (14.01)       55.27 (14.58)
        1:09.64 (14.37)     1:24.09 (14.45)     1:38.68 (14.59)     1:53.12 (14.44)
  9 Daniel Gregory-Campbell   17 NAQHP-HP             1:53.76    1:55.37  
                  12.84       26.89 (14.05)       41.55 (14.66)       55.90 (14.35)
        1:10.81 (14.91)     1:25.55 (14.74)     1:40.83 (15.28)     1:55.37 (14.54)
 10 Braden Doyle              20 WVSOT-OT             1:53.96    1:57.51  
                  12.79       26.98 (14.19)       41.49 (14.51)       56.34 (14.85)
        1:11.23 (14.89)     1:26.67 (15.44)     1:42.14 (15.47)     1:57.51 (15.37)
 
Event 4  Men 17 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Steven Kent               23 NSSAK-AK             1:48.04    1:47.68  
                  12.08       25.34 (13.26)       39.39 (14.05)       52.68 (13.29)
        1:06.70 (14.02)     1:20.22 (13.52)     1:34.49 (14.27)     1:47.68 (13.19)
  2 Patrick Murphy (V)        27 QLAUS                1:51.13    1:49.93  
                  12.52       25.61 (13.09)       39.64 (14.03)       53.28 (13.64)
        1:07.56 (14.28)     1:21.43 (13.87)     1:36.16 (14.73)     1:49.93 (13.77)
  3 Matthew Terry (V)         21 QLAUS                1:52.28    1:49.94  
                  12.84       26.58 (13.74)       40.66 (14.08)       54.59 (13.93)
        1:08.20 (13.61)     1:22.11 (13.91)     1:36.33 (14.22)     1:49.94 (13.61)
  4 Dylan Dunlop-Barrett      20 NPATR-TR             1:47.77    1:50.38  
                  12.57       25.76 (13.19)       40.08 (14.32)       53.93 (13.85)
        1:08.38 (14.45)     1:22.40 (14.02)     1:37.10 (14.70)     1:50.38 (13.28)
  5 Declan Potts (V)          19 QLAUS                1:50.46    1:50.49  
                  12.32       25.55 (13.23)       39.78 (14.23)       53.63 (13.85)
        1:08.11 (14.48)     1:22.20 (14.09)     1:37.04 (14.84)     1:50.49 (13.45)
  6 Matt Woodrow              23 CAPWN-WN             1:50.05    1:51.73  
                  12.90       26.40 (13.50)       40.84 (14.44)       54.73 (13.89)
        1:09.19 (14.46)     1:23.08 (13.89)     1:37.89 (14.81)     1:51.73 (13.84)
  7 Daniel Bell               21 NSSAK-AK             1:52.11    1:51.90  
                  12.17       25.54 (13.37)       39.42 (13.88)       53.33 (13.91)
        1:07.78 (14.45)     1:22.48 (14.70)     1:38.06 (15.58)     1:51.90 (13.84)
  8 Rhys Applegarth           20 WVSOT-OT             1:51.29    1:52.50  
                  12.85       26.67 (13.82)       41.17 (14.50)       55.40 (14.23)
        1:09.80 (14.40)     1:23.89 (14.09)     1:38.55 (14.66)     1:52.50 (13.95)
  9 Andrew McMillan           26 NSSAK-AK             1:47.90    1:52.93  
                  12.95       27.16 (14.21)       42.14 (14.98)       56.21 (14.07)
        1:10.76 (14.55)     1:24.38 (13.62)     1:38.97 (14.59)     1:52.93 (13.96)
 10 Daniel Gregory-Campbell   17 NAQHP-HP             1:55.07    1:53.76  
                  12.63       26.92 (14.29)       41.39 (14.47)       55.89 (14.50)
        1:10.39 (14.50)     1:25.14 (14.75)     1:39.60 (14.46)     1:53.76 (14.16)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Benjamin Gillies          19 NSSAK-AK             1:53.89    1:53.85  
                  12.61       27.27 (14.66)       41.19 (13.92)       55.85 (14.66)
        1:10.15 (14.30)     1:25.06 (14.91)     1:39.51 (14.45)     1:53.85 (14.34)
 12 Braden Doyle              20 WVSOT-OT             1:51.54    1:53.96  
                  13.00       27.14 (14.14)       42.30 (15.16)       56.59 (14.29)
        1:11.14 (14.55)     1:25.48 (14.34)     1:40.05 (14.57)     1:53.96 (13.91)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Lloyd Townsing (V)        25 MVAUS                1:53.05    1:54.00  
                  11.93       25.51 (13.58)       39.46 (13.95)       53.60 (14.14)
        1:08.10 (14.50)     1:22.81 (14.71)     1:38.47 (15.66)     1:54.00 (15.53)
 14 Roy Pearce (V)            21 QLAUS                1:53.41    1:54.03  
                  12.90       27.11 (14.21)       41.67 (14.56)       56.29 (14.62)
        1:10.76 (14.47)     1:25.28 (14.52)     1:39.88 (14.60)     1:54.03 (14.15)
 15 Nick Gillum               17 TWAWN-WN             1:52.54    1:54.18  
                  12.98       26.97 (13.99)       41.53 (14.56)       56.36 (14.83)
        1:10.83 (14.47)     1:25.56 (14.73)     1:40.11 (14.55)     1:54.18 (14.07)
 16 Murray Pretorius          18 SPCWK-WK             1:52.38    1:54.26  
                  13.08       26.96 (13.88)       41.26 (14.30)       55.30 (14.04)
        1:10.10 (14.80)     1:24.80 (14.70)     1:39.69 (14.89)     1:54.26 (14.57)
 17 Carl O'Donnell            24 NSSAK-AK             1:51.97    1:54.91  
                  12.33       25.84 (13.51)       40.36 (14.52)       54.99 (14.63)
        1:09.74 (14.75)     1:24.81 (15.07)     1:40.23 (15.42)     1:54.91 (14.68)
 18 Nathan Capp               18 GREBP-BP             1:50.24    1:55.11  
                  13.21       27.23 (14.02)       42.11 (14.88)       56.52 (14.41)
        1:11.39 (14.87)     1:25.93 (14.54)     1:41.19 (15.26)     1:55.11 (13.92)
 19 William Griffith          17 ROTBP-BP             1:55.27    1:56.02  
                  12.96       27.34 (14.38)       41.68 (14.34)       56.92 (15.24)
        1:11.33 (14.41)     1:26.60 (15.27)     1:41.49 (14.89)     1:56.02 (14.53)
 20 Benjamin McFetridge       19 CAPWN-WN             1:55.99    1:56.04  
                  13.12       26.92 (13.80)       41.74 (14.82)       55.89 (14.15)
        1:10.97 (15.08)     1:25.60 (14.63)     1:41.43 (15.83)     1:56.04 (14.61)
 21 Daniel Hunter             17 ONEAK-AK             1:54.06    1:56.59  
                  12.80       27.62 (14.82)       42.42 (14.80)       57.86 (15.44)
        1:13.03 (15.17)     1:28.19 (15.16)     1:42.82 (14.63)     1:56.59 (13.77)
 22 Jonathan Pullon           19 WHLAK-AK             1:54.87    1:56.64  
                  12.62       27.06 (14.44)       41.46 (14.40)       56.74 (15.28)
        1:11.56 (14.82)     1:27.09 (15.53)     1:41.79 (14.70)     1:56.64 (14.85)
 23 Shane Hornby              17 LMEAK-AK             1:54.24    1:56.73  
                  12.55       26.28 (13.73)       40.01 (13.73)       54.77 (14.76)
        1:09.58 (14.81)     1:25.38 (15.80)     1:40.88 (15.50)     1:56.73 (15.85)
 24 Troy Balvert              19 WVSOT-OT             1:56.53    1:57.04  
                  13.10       27.55 (14.45)       42.17 (14.62)       57.14 (14.97)
        1:12.15 (15.01)     1:27.46 (15.31)     1:42.25 (14.79)     1:57.04 (14.79)
 25 Adam Simpson              19 NEPOT-OT             1:53.22    1:57.19  
                  12.61       26.96 (14.35)       41.49 (14.53)       56.87 (15.38)
        1:11.97 (15.10)     1:27.17 (15.20)     1:42.46 (15.29)     1:57.19 (14.73)
 26 Matthew Wilson            19 WHACB-CB             1:59.24    1:57.22  
                  12.89       27.09 (14.20)       41.24 (14.15)       56.19 (14.95)
        1:10.65 (14.46)     1:26.06 (15.41)     1:41.27 (15.21)     1:57.22 (15.95)
 27 Thomas Cutler             17 CAPWN-WN             1:59.46    1:57.60  
                  13.13       27.56 (14.43)       42.17 (14.61)       57.18 (15.01)
        1:12.14 (14.96)     1:27.39 (15.25)     1:42.64 (15.25)     1:57.60 (14.96)
 28 Matthew Glassford         21 NEPOT-OT             1:55.04    1:57.62  
                  12.70       27.27 (14.57)       41.56 (14.29)       56.74 (15.18)
        1:11.37 (14.63)     1:27.09 (15.72)     1:42.33 (15.24)     1:57.62 (15.29)
 28 Chris Dawson              18 ENTHP-HP             1:54.85    1:57.62  
                  12.73       27.33 (14.60)       41.79 (14.46)       57.30 (15.51)
        1:12.25 (14.95)     1:28.14 (15.89)     1:42.96 (14.82)     1:57.62 (14.66)
 30 Mitchell Easter           17 WHACB-CB             1:56.92    1:57.67  
                  12.54       26.98 (14.44)       41.53 (14.55)       56.83 (15.30)
        1:11.87 (15.04)     1:27.51 (15.64)     1:42.62 (15.11)     1:57.67 (15.05)
 31 Christopher McFadden      17 AQGCB-CB             1:58.84    1:58.19  
                  12.61       26.79 (14.18)       41.07 (14.28)       56.53 (15.46)
        1:11.63 (15.10)     1:27.22 (15.59)     1:42.99 (15.77)     1:58.19 (15.20)
 32 Aaryn Gandy               17 WHKBP-BP             1:56.68    1:58.81  
                  13.03       27.47 (14.44)       42.21 (14.74)       57.67 (15.46)
        1:12.99 (15.32)     1:28.62 (15.63)     1:44.21 (15.59)     1:58.81 (14.60)
 33 Ashley Townsend           17 FFDWK-WK             1:57.02    1:58.85  
                  13.13       27.86 (14.73)       42.77 (14.91)       58.18 (15.41)
        1:13.49 (15.31)     1:29.03 (15.54)     1:44.20 (15.17)     1:58.85 (14.65)
 34 Jordan Quintal            18 LMEAK-AK             1:52.40    1:59.16  
                  12.58       26.56 (13.98)       40.96 (14.40)       55.99 (15.03)
        1:11.15 (15.16)     1:27.32 (16.17)     1:43.42 (16.10)     1:59.16 (15.74)
 35 Michael Carter            17 JASCB-CB             1:58.60    1:59.99  
                  12.62       26.96 (14.34)       41.61 (14.65)       57.02 (15.41)
        1:12.50 (15.48)     1:28.32 (15.82)     1:44.34 (16.02)     1:59.99 (15.65)
 36 Luke Smith                17 MATWK-WK             1:58.34    2:01.64  
                  12.84       26.43 (13.59)       41.09 (14.66)       55.64 (14.55)
                                1:27.01 ( )     2:01.64 (34.63)                    
 -- Andrew Pullon             19 SPCWK-WK             1:55.72         DQ  
 -- Kane Radford              20 ROTBP-BP             1:51.11         NS  
 -- Charles Porter            18 AQGCB-CB             1:53.71        SCR  
 -- Ben Quilter               17 COMHP-HP             1:56.64        SCR  
 
Event 5  Girls 13 Year Olds 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Paige Schendelaar-Kemp    13 HPKCO-CO             2:27.79    2:22.49  
                  14.43       30.68 (16.25)       49.12 (18.44)     1:07.52 (18.40)
        1:26.83 (19.31)     1:45.61 (18.78)     2:05.18 (19.57)     2:22.49 (17.31)
  2 Samantha Brown            13 LMEAK-AK             2:32.68    2:23.28  
                  15.51       32.83 (17.32)       52.03 (19.20)     1:10.59 (18.56)
        1:29.30 (18.71)     1:46.94 (17.64)     2:05.68 (18.74)     2:23.28 (17.60)
  3 Kate O'Fee                13 WSCWG-WG             2:31.70    2:32.85  
                  15.60       33.03 (17.43)       51.97 (18.94)     1:11.50 (19.53)
        1:32.42 (20.92)     1:52.28 (19.86)     2:12.92 (20.64)     2:32.85 (19.93)
  4 Sophie Gibson             13 QTNOT-OT             2:35.75    2:33.35  
                  16.08       33.88 (17.80)       53.97 (20.09)     1:13.20 (19.23)
        1:34.41 (21.21)     1:54.52 (20.11)     2:15.18 (20.66)     2:33.35 (18.17)
  5 Maggie Burns              13 CAPWN-WN             2:36.15    2:35.98  
                  16.39       35.01 (18.62)       54.87 (19.86)     1:14.21 (19.34)
        1:35.34 (21.13)     1:55.00 (19.66)     2:16.48 (21.48)     2:35.98 (19.50)
  6 Emily Maunder             13 GDLHP-HP             2:44.45    2:36.10  
                  15.09       33.84 (18.75)       53.43 (19.59)     1:13.39 (19.96)
        1:33.95 (20.56)     1:54.57 (20.62)     2:15.28 (20.71)     2:36.10 (20.82)
  7 Hannah Williams           13 LMEAK-AK             2:42.59    2:38.39  
                  15.23       33.52 (18.29)       52.57 (19.05)     1:12.85 (20.28)
        1:33.56 (20.71)     1:55.36 (21.80)     2:16.97 (21.61)     2:38.39 (21.42)
  8 Josie Kozyniak            13 CAPWN-WN             2:38.84    2:38.52  
                  17.02       34.80 (17.78)       54.79 (19.99)     1:14.24 (19.45)
        1:35.28 (21.04)     1:55.54 (20.26)     2:17.74 (22.20)     2:38.52 (20.78)
  9 Caitlin Johnstone         13 ASTED-ED             2:54.06    2:49.12  
                  15.69       36.44 (20.75)       57.26 (20.82)     1:19.73 (22.47)
        1:41.91 (22.18)     2:04.61 (22.70)     2:27.11 (22.50)     2:49.12 (22.01)
 
Event 5  Girls 13 Year Olds 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Paige Schendelaar-Kemp    13 HPKCO-CO             2:22.36    2:27.79  
                  14.24       31.33 (17.09)       50.49 (19.16)     1:08.42 (17.93)
        1:29.15 (20.73)     1:48.07 (18.92)     2:09.37 (21.30)     2:27.79 (18.42)
  2 Kate O'Fee                13 WSCWG-WG             2:34.11    2:31.70  
                  15.49       32.83 (17.34)       51.69 (18.86)     1:11.17 (19.48)
        1:31.78 (20.61)     1:51.28 (19.50)     2:12.10 (20.82)     2:31.70 (19.60)
  3 Samantha Brown            13 LMEAK-AK             2:32.11    2:32.68  
                  15.22       33.91 (18.69)       52.94 (19.03)     1:12.72 (19.78)
        1:32.26 (19.54)     1:52.97 (20.71)     2:12.74 (19.77)     2:32.68 (19.94)
  4 Sophie Gibson             13 QTNOT-OT             2:31.00    2:35.75  
                  15.46       34.15 (18.69)       53.32 (19.17)     1:13.33 (20.01)
        1:33.53 (20.20)     1:53.92 (20.39)     2:14.68 (20.76)     2:35.75 (21.07)
  5 Maggie Burns              13 CAPWN-WN             2:40.07    2:36.15  
                  16.57       34.60 (18.03)       54.96 (20.36)     1:14.60 (19.64)
        1:35.98 (21.38)     1:55.49 (19.51)     2:16.94 (21.45)     2:36.15 (19.21)
  6 Josie Kozyniak            13 CAPWN-WN             2:42.07    2:38.84  
                  16.14       34.18 (18.04)       54.23 (20.05)     1:13.30 (19.07)
        1:34.82 (21.52)     1:55.06 (20.24)     2:18.42 (23.36)     2:38.84 (20.42)
  7 Hannah Williams           13 LMEAK-AK             2:41.74    2:42.59  
                  15.75       34.27 (18.52)       55.08 (20.81)     1:15.82 (20.74)
        1:38.07 (22.25)     1:59.44 (21.37)     2:21.55 (22.11)     2:42.59 (21.04)
  8 Stephanie Hett            13 LMEAK-AK             2:37.96    2:43.87  
                  15.27       33.94 (18.67)       53.17 (19.23)     1:13.88 (20.71)
        1:34.84 (20.96)     1:57.37 (22.53)     2:19.80 (22.43)     2:43.87 (24.07)
  9 Emily Maunder             13 GDLHP-HP             2:41.96    2:44.45  
                  15.80       33.28 (17.48)       53.64 (20.36)     1:13.68 (20.04)
        1:36.46 (22.78)     1:58.08 (21.62)     2:21.38 (23.30)     2:44.45 (23.07)
 10 Morgan Wadley             13 ROSAK-AK             2:44.05    2:46.98  
                  16.04       36.20 (20.16)       56.84 (20.64)     1:18.79 (21.95)
        1:39.65 (20.86)     2:02.46 (22.81)     2:24.60 (22.14)     2:46.98 (22.38)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Caitlin Johnstone         13 ASTED-ED             2:42.55    2:54.06  
                  17.86       37.21 (19.35)       59.66 (22.45)     1:21.43 (21.77)
        1:45.31 (23.88)     2:07.56 (22.25)     2:31.59 (24.03)     2:54.06 (22.47)
 -- Scarlett Tacon            13 CAPWN-WN             2:43.29         NS  
 
Event 5  Girls 14 Year Olds 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Aleisha Ruske             14 NEPOT-OT             2:37.42    2:26.03  
                  14.64       32.39 (17.75)       51.28 (18.89)     1:09.92 (18.64)
        1:28.93 (19.01)     1:47.96 (19.03)     2:06.78 (18.82)     2:26.03 (19.25)
  2 Sarah Haggerty            14 CSCAK-AK             2:30.30    2:28.28  
                  15.43       32.56 (17.13)       50.99 (18.43)     1:09.53 (18.54)
        1:29.16 (19.63)     1:48.84 (19.68)     2:08.73 (19.89)     2:28.28 (19.55)
  3 Megan Butler              14 NSSAK-AK             2:30.36    2:30.51  
                  15.17       32.51 (17.34)       51.48 (18.97)     1:10.23 (18.75)
        1:30.37 (20.14)     1:49.89 (19.52)     2:11.17 (21.28)     2:30.51 (19.34)
  4 Michayla Johnston         14 CSCAK-AK             2:40.21    2:32.76  
                  15.71       33.29 (17.58)       52.66 (19.37)     1:11.48 (18.82)
        1:32.01 (20.53)     1:51.82 (19.81)     2:13.84 (22.02)     2:32.76 (18.92)
  5 Madison Ross              14 WSCWG-WG             2:34.02    2:34.19  
                  15.07       32.49 (17.42)       51.49 (19.00)     1:10.86 (19.37)
        1:30.80 (19.94)     1:51.25 (20.45)     2:12.87 (21.62)     2:34.19 (21.32)
  6 Nikki Chapman             14 CAPWN-WN             2:36.64    2:35.20  
                  15.93       33.26 (17.33)       52.82 (19.56)     1:11.92 (19.10)
        1:32.96 (21.04)     1:52.70 (19.74)     2:15.01 (22.31)     2:35.20 (20.19)
 
Event 5  Girls 14 Year Olds 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Sarah Haggerty            14 CSCAK-AK             2:34.34    2:30.30  
                  15.65       33.04 (17.39)       51.62 (18.58)     1:10.47 (18.85)
        1:30.15 (19.68)     1:50.04 (19.89)     2:10.56 (20.52)     2:30.30 (19.74)
  2 Megan Butler              14 NSSAK-AK             2:30.64    2:30.36  
                  15.09       33.00 (17.91)       51.79 (18.79)     1:11.13 (19.34)
        1:30.17 (19.04)     1:50.40 (20.23)     2:10.09 (19.69)     2:30.36 (20.27)
  3 Madison Ross              14 WSCWG-WG             2:38.35    2:34.02  
                  15.24       33.23 (17.99)       52.18 (18.95)     1:12.18 (20.00)
        1:32.16 (19.98)     1:52.32 (20.16)     2:12.93 (20.61)     2:34.02 (21.09)
  4 Nikki Chapman             14 CAPWN-WN             2:34.69    2:36.64  
                  15.44       34.02 (18.58)       52.97 (18.95)     1:13.30 (20.33)
        1:33.57 (20.27)     1:54.59 (21.02)     2:15.41 (20.82)     2:36.64 (21.23)
  5 Aleisha Ruske             14 NEPOT-OT             2:28.74    2:37.42  
                  15.39       33.43 (18.04)       53.84 (20.41)     1:13.12 (19.28)
        1:34.63 (21.51)     1:54.76 (20.13)     2:17.59 (22.83)     2:37.42 (19.83)
  6 Michayla Johnston         14 CSCAK-AK             2:29.07    2:40.21  
                  15.96       33.87 (17.91)       54.06 (20.19)     1:14.08 (20.02)
        1:35.62 (21.54)     1:56.50 (20.88)     2:19.59 (23.09)     2:40.21 (20.62)
 -- Kristy Dennis             14 FFDWK-WK             2:30.64         DQ  
 
Event 5  Women 15 Year Olds 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Megan Gianotti (V)        15 QLAUS                2:14.40    2:13.34  
                  14.20       30.13 (15.93)       47.00 (16.87)     1:03.71 (16.71)
        1:21.13 (17.42)     1:38.09 (16.96)     1:56.26 (18.17)     2:13.34 (17.08)
  2 Grace Sommerville         15 ASTED-ED             2:21.01    2:19.08  
                  14.93       31.28 (16.35)       49.36 (18.08)     1:06.88 (17.52)
        1:25.60 (18.72)     1:43.04 (17.44)     2:01.74 (18.70)     2:19.08 (17.34)
  3 Melita Raravula           15 WAVNL-NL             2:21.04    2:19.53  
                  13.88       31.09 (17.21)       49.12 (18.03)     1:07.14 (18.02)
        1:25.48 (18.34)     1:43.59 (18.11)     2:02.04 (18.45)     2:19.53 (17.49)
  4 Caitlin Rennell           15 JASCB-CB             2:21.78    2:21.19  
                  14.97       31.42 (16.45)       50.07 (18.65)     1:07.05 (16.98)
        1:25.61 (18.56)     1:43.31 (17.70)     2:02.72 (19.41)     2:21.19 (18.47)
  5 Kimberly Richter          15 HPKCO-CO             2:23.62    2:21.32  
                  14.44       32.16 (17.72)       49.71 (17.55)     1:08.00 (18.29)
        1:25.89 (17.89)     1:44.36 (18.47)     2:02.74 (18.38)     2:21.32 (18.58)
  6 Abigail Dorrington        15 KRIWN-WN             2:31.26    2:27.59  
                  15.76       33.33 (17.57)       51.76 (18.43)     1:10.39 (18.63)
        1:29.63 (19.24)     1:48.85 (19.22)     2:08.25 (19.40)     2:27.59 (19.34)
  7 Kelly Scammell            15 AQGCB-CB             2:26.51    2:29.22  
                  15.37       32.58 (17.21)       51.53 (18.95)     1:10.08 (18.55)
        1:30.45 (20.37)     1:49.22 (18.77)     2:10.08 (20.86)     2:29.22 (19.14)
  8 Jessica Miller            15 OTUBP-BP             2:29.79    2:29.59  
                  14.49       32.97 (18.48)       51.42 (18.45)     1:11.45 (20.03)
        1:30.28 (18.83)     1:50.31 (20.03)     2:09.57 (19.26)     2:29.59 (20.02)
  9 Chelsea Easter            15 WHACB-CB             2:33.17    2:32.23  
                  15.05       33.51 (18.46)       52.50 (18.99)     1:11.75 (19.25)
        1:30.98 (19.23)     1:51.44 (20.46)     2:10.96 (19.52)     2:32.23 (21.27)
 10 Ann-Marie O'Donnell       15 NPATR-TR             2:36.97    2:38.93  
                  15.25       33.63 (18.38)       53.15 (19.52)     1:13.60 (20.45)
        1:34.40 (20.80)     1:56.28 (21.88)     2:18.64 (22.36)     2:38.93 (20.29)
 
Event 5  Women 15 Year Olds 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Megan Gianotti (V)        15 QLAUS                2:11.67    2:14.40  
                  14.34       30.28 (15.94)       47.44 (17.16)     1:04.18 (16.74)
        1:21.80 (17.62)     1:38.76 (16.96)     1:57.02 (18.26)     2:14.40 (17.38)
  2 Grace Sommerville         15 ASTED-ED             2:22.43    2:21.01  
                  14.44       31.21 (16.77)       49.42 (18.21)     1:07.24 (17.82)
        1:25.67 (18.43)     1:44.09 (18.42)     2:02.90 (18.81)     2:21.01 (18.11)
  3 Melita Raravula           15 WAVNL-NL             2:28.24    2:21.04  
                  14.51       30.94 (16.43)       49.39 (18.45)     1:06.29 (16.90)
        1:25.29 (19.00)     1:43.15 (17.86)     2:02.84 (19.69)     2:21.04 (18.20)
  4 Caitlin Rennell           15 JASCB-CB             2:18.81    2:21.78  
                  15.35       31.58 (16.23)       49.40 (17.82)     1:07.11 (17.71)
        1:25.71 (18.60)     1:44.10 (18.39)     2:03.56 (19.46)     2:21.78 (18.22)
  5 Kimberly Richter          15 HPKCO-CO             2:25.48    2:23.62  
                  14.65       32.20 (17.55)       50.54 (18.34)     1:08.85 (18.31)
        1:27.64 (18.79)     1:46.38 (18.74)     2:05.13 (18.75)     2:23.62 (18.49)
  6 Kelly Scammell            15 AQGCB-CB             2:28.34    2:26.51  
                  15.56       32.83 (17.27)       51.19 (18.36)     1:09.72 (18.53)
        1:28.87 (19.15)     1:47.37 (18.50)     2:07.90 (20.53)     2:26.51 (18.61)
  7 Jessica Miller            15 OTUBP-BP             2:27.46    2:29.79  
                  14.73       33.47 (18.74)       51.93 (18.46)     1:11.92 (19.99)
        1:31.08 (19.16)     1:50.87 (19.79)     2:10.03 (19.16)     2:29.79 (19.76)
  8 Abigail Dorrington        15 KRIWN-WN             2:33.96    2:31.26  
                  16.35       34.11 (17.76)       53.55 (19.44)     1:12.12 (18.57)
        1:32.30 (20.18)     1:51.28 (18.98)     2:11.79 (20.51)     2:31.26 (19.47)
  9 Chelsea Easter            15 WHACB-CB             2:26.94    2:33.17  
                  15.13       33.23 (18.10)       52.15 (18.92)     1:11.71 (19.56)
        1:31.32 (19.61)     1:51.51 (20.19)     2:12.24 (20.73)     2:33.17 (20.93)
 10 Ann-Marie O'Donnell       15 NPATR-TR             2:36.05    2:36.97  
                  15.05       33.25 (18.20)       52.25 (19.00)     1:12.55 (20.30)
        1:33.89 (21.34)     1:55.26 (21.37)     2:16.48 (21.22)     2:36.97 (20.49)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Katie Blackburne          15 ENTHP-HP             2:36.91    2:43.33  
                  15.48       34.71 (19.23)       54.39 (19.68)     1:15.60 (21.21)
        1:37.11 (21.51)     1:59.61 (22.50)     2:21.28 (21.67)     2:43.33 (22.05)
 12 Courtney Spencer          15 CSCAK-AK             2:33.81    2:54.21  
                  16.09       35.06 (18.97)       56.31 (21.25)     1:18.18 (21.87)
        1:43.28 (25.10)     2:06.08 (22.80)     2:31.68 (25.60)     2:54.21 (22.53)
-------------------------------------------------------------------------
 -- Emmabeth Jensen           15 WVSOT-OT             2:31.67        SCR  
 
Event 5  Women 16 Year Olds 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Helena Gasson             16 THAWK-WK             2:28.31    2:21.49  
                  14.34       30.85 (16.51)       49.16 (18.31)     1:06.93 (17.77)
        1:25.86 (18.93)     1:44.31 (18.45)     2:03.29 (18.98)     2:21.49 (18.20)
  2 Shannon Field             16 HPKCO-CO             2:25.31    2:23.92  
                  15.29       31.46 (16.17)       49.49 (18.03)     1:06.74 (17.25)
        1:25.76 (19.02)     1:43.76 (18.00)     2:04.61 (20.85)     2:23.92 (19.31)
  3 Ashlee Crane              16 BOINL-NL             2:29.70    2:26.09  
                  15.14       31.95 (16.81)       50.02 (18.07)     1:08.13 (18.11)
        1:27.63 (19.50)     1:46.30 (18.67)     2:06.46 (20.16)     2:26.09 (19.63)
  4 Nicole Rosewarne          16 CSCAK-AK             2:28.75    2:27.10  
                  15.74       33.27 (17.53)       51.74 (18.47)     1:10.04 (18.30)
        1:29.13 (19.09)     1:47.98 (18.85)     2:08.05 (20.07)     2:27.10 (19.05)
  5 Tayla Radovanovich        16 TWAWN-WN             2:31.21    2:30.41  
                  16.47       33.72 (17.25)       53.46 (19.74)     1:11.50 (18.04)
        1:30.79 (19.29)     1:50.67 (19.88)     2:11.14 (20.47)     2:30.41 (19.27)
  6 Rachel Smart              16 KRIWN-WN             2:31.81    2:33.19  
                  15.99       33.96 (17.97)       53.22 (19.26)     1:12.65 (19.43)
        1:32.99 (20.34)     1:52.68 (19.69)     2:13.49 (20.81)     2:33.19 (19.70)
  7 Kathryn Pound             16 KWIMW-MW             2:39.29    2:34.91  
                  15.68       34.75 (19.07)       53.53 (18.78)     1:13.49 (19.96)
        1:33.00 (19.51)     1:53.80 (20.80)     2:14.52 (20.72)     2:34.91 (20.39)
  8 Stefannie Gillespie       16 ZENOT-OT             2:39.39    2:40.17  
                  16.86       35.90 (19.04)       57.06 (21.16)     1:17.17 (20.11)
        1:38.64 (21.47)     1:58.89 (20.25)     2:20.63 (21.74)     2:40.17 (19.54)
  9 Emily Poon                16 NEPOT-OT             2:40.91    2:41.31  
                  16.04       35.91 (19.87)       55.29 (19.38)     1:16.46 (21.17)
        1:37.06 (20.60)     1:58.87 (21.81)     2:19.51 (20.64)     2:41.31 (21.80)
 10 Mikayla MacDonald         16 STPWK-WK             2:45.27    2:53.08  
                  14.94       33.84 (18.90)       53.79 (19.95)     1:15.11 (21.32)
        1:37.71 (22.60)     2:02.69 (24.98)     2:27.31 (24.62)     2:53.08 (25.77)
 
Event 5  Women 16 Year Olds 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Shannon Field             16 HPKCO-CO             2:23.40    2:25.31  
                  15.12       32.36 (17.24)       50.74 (18.38)     1:08.99 (18.25)
        1:27.71 (18.72)     1:46.41 (18.70)     2:05.97 (19.56)     2:25.31 (19.34)
  2 Helena Gasson             16 THAWK-WK             2:26.20    2:28.31  
                  14.61       32.78 (18.17)       51.90 (19.12)     1:11.64 (19.74)
        1:31.14 (19.50)     1:50.62 (19.48)     2:09.51 (18.89)     2:28.31 (18.80)
  3 Nicole Rosewarne          16 CSCAK-AK             2:28.04    2:28.75  
                  15.24       33.17 (17.93)       51.52 (18.35)     1:10.66 (19.14)
        1:29.81 (19.15)     1:49.63 (19.82)     2:09.17 (19.54)     2:28.75 (19.58)
  4 Ashlee Crane              16 BOINL-NL             2:22.01    2:29.70  
                  15.53       32.66 (17.13)       51.50 (18.84)     1:09.97 (18.47)
        1:29.86 (19.89)     1:49.12 (19.26)     2:09.83 (20.71)     2:29.70 (19.87)
  5 Tayla Radovanovich        16 TWAWN-WN             2:28.21    2:31.21  
                  15.72       34.57 (18.85)       53.32 (18.75)     1:12.97 (19.65)
        1:32.12 (19.15)     1:52.15 (20.03)     2:11.27 (19.12)     2:31.21 (19.94)
  6 Rachel Smart              16 KRIWN-WN             2:29.28    2:31.81  
                  15.57       33.55 (17.98)       52.93 (19.38)     1:12.02 (19.09)
        1:31.93 (19.91)     1:51.32 (19.39)     2:11.91 (20.59)     2:31.81 (19.90)
  7 Kathryn Pound             16 KWIMW-MW             2:33.48    2:39.29  
                  17.97       34.89 (16.92)       55.26 (20.37)     1:14.57 (19.31)
        1:36.66 (22.09)     1:56.54 (19.88)     2:39.29 (42.75)                    
  8 Stefannie Gillespie       16 ZENOT-OT             2:27.67    2:39.39  
                  16.15       36.05 (19.90)       56.43 (20.38)     1:17.32 (20.89)
        1:37.94 (20.62)     1:58.89 (20.95)     2:19.32 (20.43)     2:39.39 (20.07)
  9 Josie Kydd                16 ASTED-ED             2:15.80    2:39.76  
                  15.56       33.33 (17.77)       53.32 (19.99)     1:12.88 (19.56)
        1:34.37 (21.49)     1:54.89 (20.52)     2:17.86 (22.97)     2:39.76 (21.90)
 10 Emily Poon                16 NEPOT-OT             2:27.48    2:40.91  
                  16.15       36.04 (19.89)       55.82 (19.78)     1:16.68 (20.86)
        1:36.59 (19.91)     1:58.63 (22.04)     2:19.47 (20.84)     2:40.91 (21.44)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Mikayla MacDonald         16 STPWK-WK             2:46.36    2:45.27  
                  14.58       33.37 (18.79)       51.81 (18.44)     1:11.95 (20.14)
        1:32.09 (20.14)     1:55.53 (23.44)     2:19.52 (23.99)     2:45.27 (25.75)
 
Event 5  Women 17 & Over 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Charlotte Webby           23 AQTTR-TR             2:12.46    2:11.81  
                  14.35       30.18 (15.83)       47.04 (16.86)     1:03.45 (16.41)
        1:20.79 (17.34)     1:37.70 (16.91)     1:55.25 (17.55)     2:11.81 (16.56)
  2 Natalie Wiegersma         21 WAVSL-SL             2:15.88    2:12.93  
                  14.39       30.35 (15.96)       47.62 (17.27)     1:04.34 (16.72)
        1:21.86 (17.52)     1:38.44 (16.58)     1:56.23 (17.79)     2:12.93 (16.70)
  3 Samantha Lee              19 CAPWN-WN             2:16.75    2:15.11  
                  13.93       29.63 (15.70)       46.98 (17.35)     1:03.47 (16.49)
        1:21.36 (17.89)     1:38.58 (17.22)     1:57.40 (18.82)     2:15.11 (17.71)
  4 Emma Lowther              19 HPKCO-CO             2:17.37    2:16.15  
                  14.29       30.77 (16.48)       48.23 (17.46)     1:05.40 (17.17)
        1:23.20 (17.80)     1:40.67 (17.47)     1:58.97 (18.30)     2:16.15 (17.18)
  5 Lauren Coetzee            17 CAPWN-WN             2:23.04    2:17.25  
                  14.09       30.70 (16.61)       48.20 (17.50)     1:06.06 (17.86)
        1:23.74 (17.68)     1:42.19 (18.45)     1:59.60 (17.41)     2:17.25 (17.65)
  6 Bianca Bradley            17 AQTTR-TR             2:19.86    2:17.38  
                  14.50       31.13 (16.63)       48.62 (17.49)     1:05.70 (17.08)
        1:23.50 (17.80)     1:40.85 (17.35)     1:59.44 (18.59)     2:17.38 (17.94)
  7 Grace Francis             21 NSSAK-AK             2:21.28    2:17.46  
                  13.92       30.50 (16.58)       47.63 (17.13)     1:05.07 (17.44)
        1:23.01 (17.94)     1:40.96 (17.95)     1:59.95 (18.99)     2:17.46 (17.51)
  8 Rachel Palmer             20 HPKCO-CO             2:19.49    2:19.32  
                  14.30       31.09 (16.79)       48.34 (17.25)     1:05.84 (17.50)
        1:24.75 (18.91)     1:42.12 (17.37)     2:00.81 (18.69)     2:19.32 (18.51)
  9 Ali Clareburt             17 CAPWN-WN             2:20.58    2:19.46  
                  14.25       31.23 (16.98)       48.54 (17.31)     1:06.75 (18.21)
        1:24.45 (17.70)     1:42.82 (18.37)     2:00.87 (18.05)     2:19.46 (18.59)
 10 Bianca Rowley             17 CSCAK-AK             2:21.97    2:22.96  
                  13.74       31.24 (17.50)       48.89 (17.65)     1:07.83 (18.94)
        1:25.89 (18.06)     1:45.11 (19.22)     2:03.83 (18.72)     2:22.96 (19.13)
 
Event 5  Women 17 & Over 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Charlotte Webby           23 AQTTR-TR             2:09.97    2:12.46  
                  14.37       30.04 (15.67)       46.88 (16.84)     1:03.08 (16.20)
        1:20.83 (17.75)     1:37.64 (16.81)     1:55.76 (18.12)     2:12.46 (16.70)
  2 Natalie Wiegersma         21 WAVSL-SL             2:10.95    2:15.88  
                  14.51       30.32 (15.81)       47.71 (17.39)     1:04.27 (16.56)
        1:21.93 (17.66)     1:39.92 (17.99)     1:58.24 (18.32)     2:15.88 (17.64)
  3 Samantha Lee              19 CAPWN-WN             2:17.66    2:16.75  
                  14.32       30.44 (16.12)       47.75 (17.31)     1:04.67 (16.92)
        1:22.54 (17.87)     1:40.26 (17.72)     1:59.35 (19.09)     2:16.75 (17.40)
  4 Emma Lowther              19 HPKCO-CO             2:21.20    2:17.37  
                  14.55       31.11 (16.56)       49.13 (18.02)     1:06.32 (17.19)
        1:24.47 (18.15)     1:41.85 (17.38)     1:59.94 (18.09)     2:17.37 (17.43)
  5 Rachel Palmer             20 HPKCO-CO             2:23.51    2:19.49  
                  14.02       31.04 (17.02)       47.83 (16.79)     1:05.73 (17.90)
        1:23.53 (17.80)     1:42.03 (18.50)     2:00.47 (18.44)     2:19.49 (19.02)
  6 Bianca Bradley            17 AQTTR-TR             2:14.84    2:19.86  
                  14.43       31.18 (16.75)       48.90 (17.72)     1:06.42 (17.52)
        1:25.28 (18.86)     1:42.74 (17.46)     2:01.85 (19.11)     2:19.86 (18.01)
  7 Ali Clareburt             17 CAPWN-WN             2:19.53    2:20.58  
                  15.36       31.94 (16.58)       50.44 (18.50)     1:08.17 (17.73)
        1:26.90 (18.73)     1:44.46 (17.56)     2:03.34 (18.88)     2:20.58 (17.24)
  8 Grace Francis             21 NSSAK-AK             2:19.95    2:21.28  
                  14.57       31.39 (16.82)       49.73 (18.34)     1:07.37 (17.64)
        1:26.97 (19.60)     1:44.79 (17.82)     2:03.60 (18.81)     2:21.28 (17.68)
  9 Bianca Rowley             17 CSCAK-AK             2:23.34    2:21.97  
                  14.00       31.04 (17.04)       48.98 (17.94)     1:07.43 (18.45)
        1:26.04 (18.61)     1:44.77 (18.73)     2:03.70 (18.93)     2:21.97 (18.27)
 10 Lauren Coetzee            17 CAPWN-WN             2:17.01    2:23.04  
                  14.80       31.88 (17.08)       50.58 (18.70)     1:08.74 (18.16)
        1:27.72 (18.98)     1:46.19 (18.47)     2:04.98 (18.79)     2:23.04 (18.06)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Kendall Johnston          18 STPWK-WK             2:27.22    2:23.53  
                  14.63       32.33 (17.70)       49.77 (17.44)     1:08.28 (18.51)
        1:26.28 (18.00)     1:45.29 (19.01)     2:03.68 (18.39)     2:23.53 (19.85)
 12 Phoebe O'Leary            17 WVSOT-OT             2:23.38    2:24.46  
                  15.24       32.69 (17.45)       51.06 (18.37)     1:09.31 (18.25)
        1:28.19 (18.88)     1:46.54 (18.35)     2:05.73 (19.19)     2:24.46 (18.73)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Claire Burgess            17 ASTED-ED             2:25.20    2:26.05  
                  14.53       31.98 (17.45)       50.48 (18.50)     1:09.33 (18.85)
        1:28.19 (18.86)     1:47.07 (18.88)     2:06.92 (19.85)     2:26.05 (19.13)
 14 Bridgette Hampton         17 ACEWK-WK             2:26.10    2:26.22  
                  14.99       32.86 (17.87)       51.16 (18.30)     1:10.14 (18.98)
        1:28.74 (18.60)     1:47.85 (19.11)     2:06.81 (18.96)     2:26.22 (19.41)
 15 Alex Laidlaw              18 AQGCB-CB             2:22.88    2:28.11  
                  15.17       32.50 (17.33)       50.81 (18.31)     1:09.37 (18.56)
        1:28.53 (19.16)     1:47.79 (19.26)     2:08.12 (20.33)     2:28.11 (19.99)
 
Event 6  Men 13 Year Olds 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Benjamin May (V)          13 WBAUS                2:21.85    2:17.59  
                  14.15       30.24 (16.09)       47.76 (17.52)     1:05.18 (17.42)
        1:23.49 (18.31)     1:41.52 (18.03)     1:59.91 (18.39)     2:17.59 (17.68)
  2 Han Zhang                 13 NEPOT-OT             2:21.34    2:18.88  
                  14.69       31.13 (16.44)       49.03 (17.90)     1:06.26 (17.23)
        1:24.82 (18.56)     1:42.67 (17.85)     2:01.21 (18.54)     2:18.88 (17.67)
  3 Niko Notman               13 WHLAK-AK             2:23.28    2:22.11  
                  14.29       30.98 (16.69)       49.59 (18.61)     1:07.30 (17.71)
        1:26.39 (19.09)     1:44.69 (18.30)     2:03.88 (19.19)     2:22.11 (18.23)
  4 Jason Smeets              13 UNIAK-AK             2:31.82    2:25.63  
                  14.37       32.12 (17.75)       50.39 (18.27)     1:09.36 (18.97)
        1:28.26 (18.90)     1:47.22 (18.96)     2:07.10 (19.88)     2:25.63 (18.53)
  5 Devlin Forsythe           13 KRIWN-WN             2:24.84    2:25.88  
                  14.77       31.65 (16.88)       50.05 (18.40)     1:07.63 (17.58)
        1:27.31 (19.68)     1:45.90 (18.59)     2:06.60 (20.70)     2:25.88 (19.28)
  6 Callum Brigden            13 SZRWN-WN             2:35.41    2:31.31  
                  14.98       32.60 (17.62)       51.87 (19.27)     1:11.25 (19.38)
        1:31.75 (20.50)     1:51.54 (19.79)     2:12.37 (20.83)     2:31.31 (18.94)
  7 Patrick Harris            13 QTNOT-OT             2:37.19    2:34.98  
                  15.59       33.22 (17.63)       53.01 (19.79)     1:12.09 (19.08)
        1:33.10 (21.01)     1:53.16 (20.06)     2:14.96 (21.80)     2:34.98 (20.02)
  8 Toby Lloyd                13 BLENM-NM             2:37.87    2:35.46  
                  14.64       33.45 (18.81)       52.61 (19.16)     1:13.33 (20.72)
        1:32.44 (19.11)     1:53.53 (21.09)     2:14.06 (20.53)     2:35.46 (21.40)
  9 Snapper Gulick            13 WAVNL-NL             2:36.68    2:37.07  
                  15.53       33.90 (18.37)       54.27 (20.37)     1:13.74 (19.47)
        1:33.59 (19.85)     1:54.48 (20.89)     2:15.77 (21.29)     2:37.07 (21.30)
 
Event 6  Men 13 Year Olds 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Han Zhang                 13 NEPOT-OT             2:24.78    2:21.34  
                  14.62       32.17 (17.55)       50.45 (18.28)     1:08.81 (18.36)
        1:26.95 (18.14)     1:45.21 (18.26)     2:03.04 (17.83)     2:21.34 (18.30)
  2 Benjamin May (V)          13 WBAUS                2:17.28    2:21.85  
                  13.72       31.06 (17.34)       48.60 (17.54)     1:06.95 (18.35)
        1:25.65 (18.70)     1:44.78 (19.13)     2:03.28 (18.50)     2:21.85 (18.57)
  3 Niko Notman               13 WHLAK-AK             2:23.05    2:23.28  
                  14.64       32.29 (17.65)       50.66 (18.37)     1:08.87 (18.21)
        1:27.93 (19.06)     1:46.58 (18.65)     2:05.34 (18.76)     2:23.28 (17.94)
  4 Devlin Forsythe           13 KRIWN-WN             2:26.89    2:24.84  
                  15.25       31.75 (16.50)       50.74 (18.99)     1:08.61 (17.87)
        1:28.50 (19.89)     1:46.74 (18.24)     2:06.77 (20.03)     2:24.84 (18.07)
  5 Jason Smeets              13 UNIAK-AK             2:31.87    2:31.82  
                  16.47       34.39 (17.92)       53.85 (19.46)     1:13.30 (19.45)
        1:34.16 (20.86)     1:54.49 (20.33)     2:13.36 (18.87)     2:31.82 (18.46)
  6 Callum Brigden            13 SZRWN-WN             2:36.57    2:35.41  
                  14.52       32.86 (18.34)       52.37 (19.51)     1:12.95 (20.58)
        1:33.64 (20.69)     1:54.35 (20.71)     2:14.75 (20.40)     2:35.41 (20.66)
  7 Snapper Gulick            13 WAVNL-NL             2:38.85    2:36.68  
                  15.25       33.62 (18.37)       53.09 (19.47)     1:13.16 (20.07)
        1:34.31 (21.15)     1:54.36 (20.05)     2:16.40 (22.04)     2:36.68 (20.28)
  8 Patrick Harris            13 QTNOT-OT             2:33.72    2:37.19  
                  15.07       33.12 (18.05)       52.96 (19.84)     1:12.98 (20.02)
        1:33.86 (20.88)     1:54.94 (21.08)     2:17.34 (22.40)     2:37.19 (19.85)
  9 Toby Lloyd                13 BLENM-NM             2:32.08    2:37.87  
                  15.88       33.90 (18.02)       54.71 (20.81)     1:14.93 (20.22)
        1:35.84 (20.91)     1:56.15 (20.31)     2:17.78 (21.63)     2:37.87 (20.09)
 -- Jordan Rahurahu           13 WHACB-CB             2:36.44        SCR  
 
Event 6  Men 14 Year Olds 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Carter Edgecombe          14 FFDWK-WK             2:13.62    2:08.95  
                  13.93       29.46 (15.53)       46.38 (16.92)     1:02.45 (16.07)
        1:19.30 (16.85)     1:35.72 (16.42)     1:52.84 (17.12)     2:08.95 (16.11)
  2 Wilrich Coetzee           14 CSCAK-AK             2:14.83    2:10.23  
                  13.97       29.86 (15.89)       47.12 (17.26)     1:03.94 (16.82)
        1:20.90 (16.96)     1:37.59 (16.69)     1:54.25 (16.66)     2:10.23 (15.98)
  3 Tyler Ellis               14 SPCWK-WK             2:21.07    2:18.14  
                  14.65       31.71 (17.06)       49.69 (17.98)     1:07.90 (18.21)
        1:25.90 (18.00)     1:43.13 (17.23)     2:00.78 (17.65)     2:18.14 (17.36)
  4 Tom England               14 SZRWN-WN             2:24.30    2:19.67  
                  14.46       30.70 (16.24)       48.61 (17.91)     1:05.87 (17.26)
        1:24.15 (18.28)     1:41.99 (17.84)     2:01.29 (19.30)     2:19.67 (18.38)
  5 Liam Neal                 14 KRIWN-WN             2:26.40    2:23.23  
                  14.34       31.62 (17.28)       49.24 (17.62)     1:07.54 (18.30)
        1:26.68 (19.14)     1:45.56 (18.88)     2:04.77 (19.21)     2:23.23 (18.46)
 
Event 6  Men 14 Year Olds 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Carter Edgecombe          14 FFDWK-WK             2:12.21    2:13.62  
                  14.14       30.67 (16.53)       47.52 (16.85)     1:04.87 (17.35)
        1:21.85 (16.98)     1:39.35 (17.50)     1:56.43 (17.08)     2:13.62 (17.19)
  2 Wilrich Coetzee           14 CSCAK-AK             2:12.05    2:14.83  
                  13.78       30.28 (16.50)       47.03 (16.75)     1:04.41 (17.38)
        1:21.76 (17.35)     1:39.37 (17.61)     1:56.97 (17.60)     2:14.83 (17.86)
  3 Tyler Ellis               14 SPCWK-WK             2:19.99    2:21.07  
                  14.73       32.23 (17.50)       51.15 (18.92)     1:08.93 (17.78)
        1:27.67 (18.74)     1:45.63 (17.96)     2:04.04 (18.41)     2:21.07 (17.03)
  4 Tom England               14 SZRWN-WN             2:27.47    2:24.30  
                  14.73       30.87 (16.14)       48.84 (17.97)     1:06.59 (17.75)
        1:26.07 (19.48)     1:44.98 (18.91)     2:05.51 (20.53)     2:24.30 (18.79)
  5 Liam Neal                 14 KRIWN-WN             2:23.35    2:26.40  
                  14.58       32.45 (17.87)       49.87 (17.42)     1:09.65 (19.78)
        1:28.58 (18.93)     1:48.29 (19.71)     2:07.05 (18.76)     2:26.40 (19.35)
 
Event 6  Men 15 Year Olds 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Cameron Blair             15 KWIMW-MW             2:05.67    2:05.41  
                  13.26       27.85 (14.59)       43.55 (15.70)       59.32 (15.77)
        1:16.53 (17.21)     1:32.55 (16.02)     1:49.62 (17.07)     2:05.41 (15.79)
  2 Bradlee Ashby             15 FFDWK-WK             2:10.42    2:05.98  
                  12.93       29.05 (16.12)       45.04 (15.99)     1:01.29 (16.25)
        1:17.51 (16.22)     1:33.79 (16.28)     1:50.06 (16.27)     2:05.98 (15.92)
  3 William Campbell          15 WHACB-CB             2:09.25    2:06.61  
                  13.43       28.49 (15.06)       44.18 (15.69)     1:00.29 (16.11)
        1:16.83 (16.54)     1:33.30 (16.47)     1:50.13 (16.83)     2:06.61 (16.48)
  4 Matthew Duncan            15 HPKCO-CO             2:12.30    2:09.25  
                  13.65       29.17 (15.52)       46.12 (16.95)     1:02.07 (15.95)
        1:18.85 (16.78)     1:35.19 (16.34)     1:53.03 (17.84)     2:09.25 (16.22)
  5 Ted Taylor                15 KRIWN-WN             2:12.43    2:12.58  
                  13.36       29.61 (16.25)       46.48 (16.87)     1:03.76 (17.28)
        1:20.83 (17.07)     1:38.33 (17.50)     1:55.36 (17.03)     2:12.58 (17.22)
  6 Trent Thorpe              15 HPKCO-CO             2:17.92    2:15.98  
                  13.98       29.63 (15.65)       47.00 (17.37)     1:03.87 (16.87)
        1:22.32 (18.45)     1:39.53 (17.21)     1:58.18 (18.65)     2:15.98 (17.80)
  7 Lochie Berg               15 SZRWN-WN             2:18.58    2:16.45  
                  13.69       29.61 (15.92)       46.45 (16.84)     1:04.18 (17.73)
        1:21.56 (17.38)     1:39.93 (18.37)     1:57.84 (17.91)     2:16.45 (18.61)
  8 Finn Roelants             15 NSSAK-AK             2:19.03    2:21.42  
                  13.71       29.83 (16.12)       47.37 (17.54)     1:04.97 (17.60)
        1:23.11 (18.14)     1:41.62 (18.51)     2:01.63 (20.01)     2:21.42 (19.79)
 
Event 6  Men 15 Year Olds 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cameron Blair             15 KWIMW-MW             2:05.57    2:05.67  
                  13.21       27.80 (14.59)       43.82 (16.02)       59.66 (15.84)
        1:16.71 (17.05)     1:32.55 (15.84)     1:49.73 (17.18)     2:05.67 (15.94)
  2 William Campbell          15 WHACB-CB             2:09.02    2:09.25  
                  13.39       28.88 (15.49)       44.66 (15.78)     1:01.48 (16.82)
        1:17.92 (16.44)     1:35.10 (17.18)     1:52.24 (17.14)     2:09.25 (17.01)
  3 Bradlee Ashby             15 FFDWK-WK             2:06.40    2:10.42  
                  13.13       29.12 (15.99)       45.92 (16.80)     1:02.46 (16.54)
        1:19.25 (16.79)     1:36.22 (16.97)     1:53.32 (17.10)     2:10.42 (17.10)
  4 Cameron Jones             15 CAPWN-WN             2:11.16    2:11.79  
                  13.19       29.43 (16.24)       46.59 (17.16)     1:03.53 (16.94)
        1:20.62 (17.09)     1:37.87 (17.25)     1:55.03 (17.16)     2:11.79 (16.76)
  5 Matthew Duncan            15 HPKCO-CO             2:12.56    2:12.30  
                  13.27       30.20 (16.93)       46.45 (16.25)     1:03.77 (17.32)
        1:20.20 (16.43)     1:37.63 (17.43)     1:54.96 (17.33)     2:12.30 (17.34)
  6 Ted Taylor                15 KRIWN-WN             2:09.62    2:12.43  
                  13.07       29.11 (16.04)       45.30 (16.19)     1:02.77 (17.47)
        1:19.85 (17.08)     1:37.73 (17.88)     1:55.03 (17.30)     2:12.43 (17.40)
  7 Trent Thorpe              15 HPKCO-CO             2:18.48    2:17.92  
                  13.25       30.34 (17.09)       46.59 (16.25)     1:05.07 (18.48)
        1:22.08 (17.01)     1:41.00 (18.92)     1:59.28 (18.28)     2:17.92 (18.64)
  8 Lochie Berg               15 SZRWN-WN             2:16.50    2:18.58  
                  14.63       30.32 (15.69)       47.96 (17.64)     1:04.89 (16.93)
        1:23.68 (18.79)     1:41.54 (17.86)     2:00.76 (19.22)     2:18.58 (17.82)
  9 Finn Roelants             15 NSSAK-AK             2:22.79    2:19.03  
                  13.73       30.53 (16.80)       47.36 (16.83)     1:05.32 (17.96)
        1:23.05 (17.73)     1:41.35 (18.30)     1:59.50 (18.15)     2:19.03 (19.53)
 
Event 6  Men 16 Year Olds 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Robert McDonald           16 COLSL-SL             2:08.14    2:06.87  
                  13.62       28.30 (14.68)       44.27 (15.97)     1:00.06 (15.79)
        1:16.27 (16.21)     1:32.48 (16.21)     1:49.78 (17.30)     2:06.87 (17.09)
  2 Benjamin Gray             16 NEPOT-OT             2:10.87    2:07.65  
                  14.35       30.15 (15.80)       46.48 (16.33)     1:02.37 (15.89)
        1:19.03 (16.66)     1:35.03 (16.00)     1:51.60 (16.57)     2:07.65 (16.05)
  3 Jordan Sherwood           16 ROTBP-BP             2:21.50    2:14.90  
                  13.36       29.51 (16.15)       45.82 (16.31)     1:03.01 (17.19)
        1:20.30 (17.29)     1:37.88 (17.58)     1:56.21 (18.33)     2:14.90 (18.69)
  4 Michael Whiley            16 LEVMW-MW             2:21.46    2:15.26  
                  13.48       28.98 (15.50)       46.53 (17.55)     1:03.72 (17.19)
        1:22.40 (18.68)     1:39.84 (17.44)     1:58.45 (18.61)     2:15.26 (16.81)
  5 Nick Kerry                16 BLENM-NM             2:22.22    2:18.90  
                  14.21       30.25 (16.04)       47.40 (17.15)     1:04.76 (17.36)
        1:23.11 (18.35)     1:41.17 (18.06)     1:59.82 (18.65)     2:18.90 (19.08)
  6 Evan von Batenburg        16 PPKCO-CO             2:23.53    2:20.18  
                  13.96       30.86 (16.90)       48.52 (17.66)     1:06.52 (18.00)
        1:24.62 (18.10)     1:43.07 (18.45)     2:01.42 (18.35)     2:20.18 (18.76)
  7 Hamish McCulloch          16 WVSOT-OT             2:17.11    2:20.26  
                  13.66       30.21 (16.55)       47.44 (17.23)     1:04.76 (17.32)
        1:23.16 (18.40)     1:41.76 (18.60)     2:01.70 (19.94)     2:20.26 (18.56)
 
Event 6  Men 16 Year Olds 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Robert McDonald           16 COLSL-SL             2:09.22    2:08.14  
                  13.27       28.96 (15.69)       44.49 (15.53)     1:00.94 (16.45)
        1:17.32 (16.38)     1:34.19 (16.87)     1:50.89 (16.70)     2:08.14 (17.25)
  2 Benjamin Gray             16 NEPOT-OT             2:11.52    2:10.87  
                  14.22       31.10 (16.88)       47.08 (15.98)     1:03.88 (16.80)
        1:20.44 (16.56)     1:36.95 (16.51)     1:53.37 (16.42)     2:10.87 (17.50)
  3 Hamish McCulloch          16 WVSOT-OT             2:20.55    2:17.11  
                  13.71       30.46 (16.75)       47.81 (17.35)     1:05.34 (17.53)
        1:23.79 (18.45)     1:41.67 (17.88)     1:59.63 (17.96)     2:17.11 (17.48)
  4 Michael Whiley            16 LEVMW-MW             2:16.04    2:21.46  
                  14.12       30.44 (16.32)       49.54 (19.10)     1:07.40 (17.86)
        1:27.39 (19.99)     1:45.45 (18.06)     2:04.09 (18.64)     2:21.46 (17.37)
  5 Jordan Sherwood           16 ROTBP-BP             2:18.55    2:21.50  
                  13.83       29.77 (15.94)       47.42 (17.65)     1:04.91 (17.49)
        1:24.28 (19.37)     1:42.18 (17.90)     2:02.69 (20.51)     2:21.50 (18.81)
  6 Nick Kerry                16 BLENM-NM             2:18.32    2:22.22  
                  13.68       29.68 (16.00)       47.06 (17.38)     1:05.11 (18.05)
        1:24.00 (18.89)     1:42.67 (18.67)     2:02.12 (19.45)     2:22.22 (20.10)
  7 Evan von Batenburg        16 PPKCO-CO             2:21.44    2:23.53  
                  15.22       32.32 (17.10)       51.07 (18.75)     1:09.12 (18.05)
        1:28.31 (19.19)     1:46.17 (17.86)     2:05.33 (19.16)     2:23.53 (18.20)
 
Event 6  Men 17 & Over 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Chris Wright (V)          23 QLAUS                1:59.86    1:56.21  
                  11.83       25.75 (13.92)       40.39 (14.64)       55.01 (14.62)
        1:10.39 (15.38)     1:25.24 (14.85)     1:40.95 (15.71)     1:56.21 (15.26)
  2 Lachlan Staples (V)       21 QLAUS                1:59.68    1:57.26  
                  12.18       26.42 (14.24)       41.30 (14.88)       56.06 (14.76)
        1:11.45 (15.39)     1:26.54 (15.09)     1:42.27 (15.73)     1:57.26 (14.99)
  3 Shaun Burnett             21 NSSAK-AK             2:01.33    1:58.14  
                  12.66       27.14 (14.48)       42.75 (15.61)       57.96 (15.21)
        1:12.84 (14.88)     1:27.56 (14.72)     1:42.89 (15.33)     1:58.14 (15.25)
  4 Brett Newall              22 CAPWN-WN             2:02.08    1:59.08  
                  12.57       26.57 (14.00)       41.49 (14.92)       56.35 (14.86)
        1:12.06 (15.71)     1:27.41 (15.35)     1:43.71 (16.30)     1:59.08 (15.37)
  5 Andrew McMillan           26 NSSAK-AK             2:06.19    2:02.31  
                  12.54       28.14 (15.60)       43.35 (15.21)       59.03 (15.68)
        1:14.49 (15.46)     1:30.18 (15.69)     1:46.28 (16.10)     2:02.31 (16.03)
  6 Isaac Foote               18 CAPWN-WN             2:05.88    2:03.18  
                  12.77       27.33 (14.56)       43.12 (15.79)       58.41 (15.29)
        1:14.96 (16.55)     1:30.69 (15.73)     1:47.30 (16.61)     2:03.18 (15.88)
  7 Mitchell Donaldson        18 NSSAK-AK             2:05.75    2:04.81  
                  12.37       27.36 (14.99)       42.90 (15.54)       58.66 (15.76)
        1:14.67 (16.01)     1:30.98 (16.31)     1:48.08 (17.10)     2:04.81 (16.73)
  8 George Eglesfield         17 NCSCB-CB             2:06.68    2:04.86  
                  12.90       28.57 (15.67)       44.76 (16.19)     1:01.14 (16.38)
        1:17.43 (16.29)     1:33.27 (15.84)     1:49.32 (16.05)     2:04.86 (15.54)
  9 Chris Dawson              18 ENTHP-HP             2:07.03    2:06.51  
                  13.01       28.64 (15.63)       44.32 (15.68)     1:00.90 (16.58)
        1:16.90 (16.00)     1:33.73 (16.83)     1:49.73 (16.00)     2:06.51 (16.78)
 10 Julian Layton             17 GDLHP-HP             2:07.75    2:07.47  
                  12.86       28.36 (15.50)       44.36 (16.00)     1:00.87 (16.51)
        1:17.15 (16.28)     1:33.95 (16.80)     1:50.58 (16.63)     2:07.47 (16.89)
 
Event 6  Men 17 & Over 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lachlan Staples (V)       21 QLAUS                1:54.91    1:59.68  
                  12.76       27.61 (14.85)       43.34 (15.73)       58.35 (15.01)
        1:14.31 (15.96)     1:29.19 (14.88)     1:44.87 (15.68)     1:59.68 (14.81)
  2 Chris Wright (V)          23 QLAUS                1:51.85    1:59.86  
                  12.34       26.73 (14.39)       42.38 (15.65)       57.55 (15.17)
        1:13.78 (16.23)     1:29.14 (15.36)     1:44.91 (15.77)     1:59.86 (14.95)
  3 Shaun Burnett             21 NSSAK-AK             1:56.91    2:01.33  
                  12.87       27.64 (14.77)       43.17 (15.53)       58.59 (15.42)
        1:14.42 (15.83)     1:29.65 (15.23)     1:45.87 (16.22)     2:01.33 (15.46)
  4 Brett Newall              22 CAPWN-WN             1:58.81    2:02.08  
                  12.72       27.13 (14.41)       42.75 (15.62)       58.22 (15.47)
        1:14.23 (16.01)     1:29.89 (15.66)     1:46.32 (16.43)     2:02.08 (15.76)
  5 Andrew Lauterstein (V)    24 MVAUS                2:05.27    2:02.47  
                  12.64       26.68 (14.04)       42.95 (16.27)       57.79 (14.84)
        1:13.99 (16.20)     1:29.37 (15.38)     1:46.85 (17.48)     2:02.47 (15.62)
  6 Roy Pearce (V)            21 QLAUS                2:03.50    2:03.91  
                  13.42       28.22 (14.80)       44.41 (16.19)       59.96 (15.55)
        1:16.12 (16.16)     1:31.53 (15.41)     1:48.33 (16.80)     2:03.91 (15.58)
  7 Mitchell Donaldson        18 NSSAK-AK             2:08.42    2:05.75  
                  12.53       27.71 (15.18)       43.51 (15.80)       59.41 (15.90)
        1:15.65 (16.24)     1:31.92 (16.27)     1:49.15 (17.23)     2:05.75 (16.60)
  8 Isaac Foote               18 CAPWN-WN             2:03.30    2:05.88  
                  13.04       27.92 (14.88)       44.49 (16.57)     1:00.09 (15.60)
        1:16.67 (16.58)     1:32.93 (16.26)     1:49.96 (17.03)     2:05.88 (15.92)
  9 Andrew McMillan           26 NSSAK-AK             1:57.66    2:06.19  
                  13.06       27.88 (14.82)       44.44 (16.56)     1:00.26 (15.82)
        1:17.04 (16.78)     1:33.18 (16.14)     1:50.05 (16.87)     2:06.19 (16.14)
 10 George Eglesfield         17 NCSCB-CB             2:04.22    2:06.68  
                  13.05       28.32 (15.27)       44.28 (15.96)     1:00.26 (15.98)
        1:16.97 (16.71)     1:33.40 (16.43)     1:50.36 (16.96)     2:06.68 (16.32)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Chris Dawson              18 ENTHP-HP             2:04.70    2:07.03  
                  13.56       28.71 (15.15)       44.94 (16.23)     1:01.03 (16.09)
        1:17.95 (16.92)     1:34.35 (16.40)     1:51.42 (17.07)     2:07.03 (15.61)
 12 Julian Layton             17 GDLHP-HP             2:10.08    2:07.75  
                  13.00       28.88 (15.88)       45.30 (16.42)     1:01.86 (16.56)
        1:18.28 (16.42)     1:34.90 (16.62)     1:51.15 (16.25)     2:07.75 (16.60)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Ashley Townsend           17 FFDWK-WK             2:08.49    2:08.49  
                  13.47       28.69 (15.22)       45.18 (16.49)     1:01.31 (16.13)
        1:17.99 (16.68)     1:34.79 (16.80)     1:52.10 (17.31)     2:08.49 (16.39)
 14 Sam Turner                19 CAPWN-WN             2:05.91    2:09.23  
                  12.90       28.11 (15.21)       44.81 (16.70)     1:01.46 (16.65)
        1:18.44 (16.98)     1:35.46 (17.02)     1:52.70 (17.24)     2:09.23 (16.53)
 15 Alex Cox                  18 WHLAK-AK             2:07.48    2:10.28  
                  13.27       28.73 (15.46)       44.90 (16.17)     1:01.43 (16.53)
        1:17.98 (16.55)     1:34.87 (16.89)     1:52.15 (17.28)     2:10.28 (18.13)
 16 Adam Simpson              19 NEPOT-OT             2:07.32    2:10.86  
                  13.59       29.70 (16.11)       46.43 (16.73)     1:03.05 (16.62)
        1:20.17 (17.12)     1:37.30 (17.13)     1:54.49 (17.19)     2:10.86 (16.37)
 17 Robert Murray             17 NEPOT-OT             2:14.17    2:11.78  
                  13.81       30.22 (16.41)       47.54 (17.32)     1:04.31 (16.77)
        1:21.54 (17.23)     1:37.88 (16.34)     1:55.14 (17.26)     2:11.78 (16.64)
 18 Jeremy Tasker             17 OAMED-ED             2:11.67    2:12.21  
                  13.00       29.10 (16.10)       45.32 (16.22)     1:02.92 (17.60)
        1:19.91 (16.99)     1:38.15 (18.24)     1:54.98 (16.83)     2:12.21 (17.23)
 19 Matthew Wilson            19 WHACB-CB             2:10.32    2:13.47  
                  14.02       30.16 (16.14)       46.69 (16.53)     1:03.84 (17.15)
        1:21.06 (17.22)     1:38.44 (17.38)     1:56.03 (17.59)     2:13.47 (17.44)
 20 Scott Williams            17 CSCAK-AK             2:14.30    2:15.26  
                  13.37       29.76 (16.39)       47.94 (18.18)     1:05.40 (17.46)
        1:23.76 (18.36)     1:41.19 (17.43)     1:58.73 (17.54)     2:15.26 (16.53)
 21 Kieran Applegarth         18 WVSOT-OT             2:15.36    2:16.07  
                  13.58       29.98 (16.40)       47.26 (17.28)     1:05.15 (17.89)
        1:23.41 (18.26)     1:41.57 (18.16)     1:58.98 (17.41)     2:16.07 (17.09)
 22 Thomas Cutler             17 CAPWN-WN             2:16.44    2:16.16  
                  13.99       30.60 (16.61)       48.09 (17.49)     1:05.19 (17.10)
        1:22.54 (17.35)     1:40.27 (17.73)     1:57.91 (17.64)     2:16.16 (18.25)
 23 Nicholas Sasse            17 SZRWN-WN             2:11.23    2:16.97  
                  13.02       29.21 (16.19)       45.58 (16.37)     1:03.20 (17.62)
        1:20.43 (17.23)     1:39.24 (18.81)     1:57.82 (18.58)     2:16.97 (19.15)
 24 Joshua Rich               17 TWAWN-WN             2:19.40    2:17.16  
                  14.15       30.67 (16.52)       48.52 (17.85)     1:05.81 (17.29)
        1:23.63 (17.82)     1:41.17 (17.54)     1:59.47 (18.30)     2:17.16 (17.69)
 25 Boris Bakouline (V)       25 BSAUS                2:18.54    2:18.67  
                  13.87       30.40 (16.53)       47.62 (17.22)     1:05.60 (17.98)
        1:23.32 (17.72)     1:41.54 (18.22)     1:59.53 (17.99)     2:18.67 (19.14)
 26 Jonathan Whittle          18 PPKCO-CO             2:18.99    2:19.07  
                  14.18       30.00 (15.82)       47.34 (17.34)     1:04.75 (17.41)
        1:23.63 (18.88)     1:41.64 (18.01)     2:01.01 (19.37)     2:19.07 (18.06)
 -- Angus Boyle               19 KRIWN-WN             2:04.45        SCR  
 
Event 7  Girls 13 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Kelsi Boocock             13 CSCAK-AK             1:06.27    1:04.95  
                  15.79       31.46 (15.67)       48.80 (17.34)     1:04.95 (16.15)
  2 Tamara Lambert            13 NAQHP-HP             1:07.36    1:06.33  
                  16.17       32.46 (16.29)       49.93 (17.47)     1:06.33 (16.40)
  3 Ruth Palmer               13 NSSAK-AK             1:08.45    1:07.31  
                  15.99       32.77 (16.78)       50.13 (17.36)     1:07.31 (17.18)
  4 Georgia Zacest            13 UNIAK-AK             1:08.85    1:07.48  
                  16.58       33.07 (16.49)       50.92 (17.85)     1:07.48 (16.56)
  5 Cassandra Wright          13 QESCB-CB             1:08.10    1:07.56  
                  16.27       32.77 (16.50)       50.78 (18.01)     1:07.56 (16.78)
  6 Hannah Morgan             13 MKUSL-SL             1:07.96    1:08.38  
                  16.35       33.09 (16.74)       51.15 (18.06)     1:08.38 (17.23)
  7 Lauren Duggan             13 CAPWN-WN             1:09.75    1:09.27  
                  16.24       33.57 (17.33)       51.03 (17.46)     1:09.27 (18.24)
  8 Mackenzie Lambert         13 PUKCO-CO             1:10.97    1:10.81  
                  16.41       34.19 (17.78)       52.87 (18.68)     1:10.81 (17.94)
  9 Paige Enoka               13 RAUWN-WN             1:10.91    1:10.90  
                  16.70       34.50 (17.80)       52.13 (17.63)     1:10.90 (18.77)
 10 Sophie Gibson             13 QTNOT-OT             1:10.45    1:11.20  
                  17.13       34.68 (17.55)       53.08 (18.40)     1:11.20 (18.12)
 
Event 7  Girls 13 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kelsi Boocock             13 CSCAK-AK             1:05.04    1:06.27  
                  15.90       32.38 (16.48)       49.65 (17.27)     1:06.27 (16.62)
  2 Tamara Lambert            13 NAQHP-HP             1:06.45    1:07.36  
                  15.65       33.02 (17.37)       50.09 (17.07)     1:07.36 (17.27)
  3 Hannah Morgan             13 MKUSL-SL             1:07.45    1:07.96  
                  15.90       32.67 (16.77)       50.39 (17.72)     1:07.96 (17.57)
  4 Cassandra Wright          13 QESCB-CB             1:10.53    1:08.10  
                  16.24       32.54 (16.30)       50.82 (18.28)     1:08.10 (17.28)
  5 Ruth Palmer               13 NSSAK-AK             1:08.91    1:08.45  
                  16.59       33.32 (16.73)       51.65 (18.33)     1:08.45 (16.80)
  6 Georgia Zacest            13 UNIAK-AK             1:08.71    1:08.85  
                  15.56       32.86 (17.30)       50.03 (17.17)     1:08.85 (18.82)
  7 Lauren Duggan             13 CAPWN-WN             1:09.91    1:09.75  
                  16.52       33.81 (17.29)       51.65 (17.84)     1:09.75 (18.10)
  8 Sophie Gibson             13 QTNOT-OT             1:08.59    1:10.45  
                  16.49       34.43 (17.94)       52.52 (18.09)     1:10.45 (17.93)
  9 Emma Hanley               13 MTWAK-AK             1:11.03    1:10.47  
                  16.78       33.98 (17.20)       52.77 (18.79)     1:10.47 (17.70)
 10 Paige Enoka               13 RAUWN-WN             1:10.31    1:10.91  
                  17.20       35.09 (17.89)       52.70 (17.61)     1:10.91 (18.21)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Mackenzie Lambert         13 PUKCO-CO             1:10.74    1:10.97  
                  17.11       34.15 (17.04)       53.46 (19.31)     1:10.97 (17.51)
 
Event 7  Girls 14 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Naomi Smit                14 SUNHP-HP             1:04.91    1:03.33  
                  15.69       31.62 (15.93)       48.22 (16.60)     1:03.33 (15.11)
  2 Alex Pampalone            14 SZRWN-WN             1:04.57    1:03.42  
                  15.60       31.23 (15.63)       47.97 (16.74)     1:03.42 (15.45)
  3 Sarah Haggerty            14 CSCAK-AK             1:06.93    1:06.43  
                  15.90       32.40 (16.50)       49.58 (17.18)     1:06.43 (16.85)
  4 Paige Flynn               14 STPWK-WK             1:06.02    1:06.56  
                  15.95       32.53 (16.58)       49.90 (17.37)     1:06.56 (16.66)
  5 Brittany Tucker           14 QESCB-CB             1:07.68    1:06.67  
                  14.82       31.40 (16.58)       48.55 (17.15)     1:06.67 (18.12)
  6 Liana Smith               14 PUKCO-CO             1:07.70    1:06.98  
                  15.92       32.45 (16.53)       49.88 (17.43)     1:06.98 (17.10)
  6 Charlotte O'Hara          14 NSSAK-AK             1:07.42    1:06.98  
                  15.53       32.68 (17.15)       49.61 (16.93)     1:06.98 (17.37)
  8 Nicky Pio                 14 WHACB-CB             1:07.10    1:07.23  
                  15.96       32.35 (16.39)       50.31 (17.96)     1:07.23 (16.92)
 -- Claudia Brick             14 NSSAK-AK             1:07.55         DQ  
 -- Rebekah Bradley           14 UNIAK-AK             1:05.42         DQ  
 
Event 7  Girls 14 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Alex Pampalone            14 SZRWN-WN             1:03.88    1:04.57  
                  15.55       31.88 (16.33)       48.50 (16.62)     1:04.57 (16.07)
  2 Naomi Smit                14 SUNHP-HP             1:02.75    1:04.91  
                  15.78       31.25 (15.47)       48.92 (17.67)     1:04.91 (15.99)
  3 Rebekah Bradley           14 UNIAK-AK             1:06.68    1:05.42  
                  15.42       31.73 (16.31)       48.97 (17.24)     1:05.42 (16.45)
  4 Paige Flynn               14 STPWK-WK             1:07.09    1:06.02  
                  14.87       31.56 (16.69)       48.16 (16.60)     1:06.02 (17.86)
  5 Sarah Haggerty            14 CSCAK-AK             1:07.42    1:06.93  
                  16.31       32.74 (16.43)       50.55 (17.81)     1:06.93 (16.38)
  6 Nicky Pio                 14 WHACB-CB             1:08.34    1:07.10  
                  15.75       32.05 (16.30)       49.70 (17.65)     1:07.10 (17.40)
  7 Charlotte O'Hara          14 NSSAK-AK             1:07.48    1:07.42  
                  15.96       32.68 (16.72)       50.07 (17.39)     1:07.42 (17.35)
  8 Claudia Brick             14 NSSAK-AK             1:07.67    1:07.55  
                  15.96       33.41 (17.45)       50.22 (16.81)     1:07.55 (17.33)
  9 Brittany Tucker           14 QESCB-CB             1:10.06    1:07.68  
                  15.43       32.58 (17.15)       49.96 (17.38)     1:07.68 (17.72)
 10 Liana Smith               14 PUKCO-CO             1:05.22    1:07.70  
                  15.47       32.43 (16.96)       49.92 (17.49)     1:07.70 (17.78)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Courtney Carson           14 SZRWN-WN             1:09.73    1:08.04  
                  16.18       33.29 (17.11)       50.21 (16.92)     1:08.04 (17.83)
 12 Emily Roberts             14 SUNHP-HP             1:06.76    1:08.99  
                  15.63       32.54 (16.91)       50.73 (18.19)     1:08.99 (18.26)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Leah Eagleton             14 HPKCO-CO             1:07.31    1:09.73  
                  16.72       33.54 (16.82)       52.09 (18.55)     1:09.73 (17.64)
 14 Bethany Nichols           14 LEVMW-MW             1:08.11    1:10.00  
                  16.71       33.61 (16.90)       52.61 (19.00)     1:10.00 (17.39)
 15 Ashleigh O'Brien (V)      14 ACAUS                1:09.86    1:10.11  
                  16.90       33.60 (16.70)       52.59 (18.99)     1:10.11 (17.52)
 16 Kerryn Phillips           14 MTWAK-AK             1:09.07    1:10.45  
                  16.36       34.00 (17.64)       52.55 (18.55)     1:10.45 (17.90)
 17 Sophie Scott              14 AQTTR-TR             1:10.03    1:10.56  
                  16.72       34.67 (17.95)       52.56 (17.89)     1:10.56 (18.00)
 18 Sally Yates               14 HPKCO-CO             1:09.37    1:10.68  
                  16.70       34.63 (17.93)       52.65 (18.02)     1:10.68 (18.03)
 19 Michayla Johnston         14 CSCAK-AK             1:08.89    1:11.91  
                  17.93       35.45 (17.52)       54.71 (19.26)     1:11.91 (17.20)
 
Event 7  Women 15 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Rima Williams             15 LMEAK-AK             1:04.43    1:03.23  
                  15.46       31.14 (15.68)       47.92 (16.78)     1:03.23 (15.31)
  2 JoMari Meyer              15 GDLHP-HP             1:04.09    1:03.86  
                  15.74       31.45 (15.71)       48.05 (16.60)     1:03.86 (15.81)
  3 Pia Hulley                15 AQGCB-CB             1:06.26    1:03.94  
                  15.50       31.36 (15.86)       47.91 (16.55)     1:03.94 (16.03)
  4 Sarah Teki-Clark          15 WSCWG-WG             1:04.92    1:04.29  
                  15.29       30.89 (15.60)       47.55 (16.66)     1:04.29 (16.74)
  5 Emmabeth Jensen           15 WVSOT-OT             1:05.52    1:05.70  
                  15.99       32.04 (16.05)       49.52 (17.48)     1:05.70 (16.18)
  6 Isobel Ryan               15 OAMED-ED             1:06.13    1:06.03  
                  15.70       32.64 (16.94)       49.49 (16.85)     1:06.03 (16.54)
  7 Siale Makaea              15 WHLAK-AK             1:06.71    1:07.05  
                  15.32       32.26 (16.94)       49.46 (17.20)     1:07.05 (17.59)
  8 Courtney Evans            15 KAPWN-WN             1:07.59    1:08.04  
                  15.42       31.88 (16.46)       49.74 (17.86)     1:08.04 (18.30)
  9 Nicola Trott              15 TWAWN-WN             1:07.43    1:08.43  
                  15.96       33.46 (17.50)       50.62 (17.16)     1:08.43 (17.81)
 -- Jade Tuwhangai            15 SPCWK-WK             1:06.93         DQ  
 
Event 7  Women 15 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 JoMari Meyer              15 GDLHP-HP             1:03.42    1:04.09  
                  15.90       31.55 (15.65)       48.58 (17.03)     1:04.09 (15.51)
  2 Rima Williams             15 LMEAK-AK             1:03.66    1:04.43  
                  15.73       31.64 (15.91)       48.79 (17.15)     1:04.43 (15.64)
  3 Sarah Teki-Clark          15 WSCWG-WG             1:04.25    1:04.92  
                  15.56       31.15 (15.59)       48.11 (16.96)     1:04.92 (16.81)
  4 Emmabeth Jensen           15 WVSOT-OT             1:05.37    1:05.52  
                  15.44       32.34 (16.90)       48.71 (16.37)     1:05.52 (16.81)
  5 Isobel Ryan               15 OAMED-ED             1:06.51    1:06.13  
                  15.73       32.11 (16.38)       49.77 (17.66)     1:06.13 (16.36)
  6 Pia Hulley                15 AQGCB-CB             1:03.76    1:06.26  
                  15.51       32.25 (16.74)       49.28 (17.03)     1:06.26 (16.98)
  7 Siale Makaea              15 WHLAK-AK             1:07.22    1:06.71  
                  15.69       31.82 (16.13)       49.94 (18.12)     1:06.71 (16.77)
  8 Jade Tuwhangai            15 SPCWK-WK             1:05.57    1:06.93  
                  14.94       32.08 (17.14)       49.13 (17.05)     1:06.93 (17.80)
  9 Nicola Trott              15 TWAWN-WN             1:07.49    1:07.43  
                  15.64       32.52 (16.88)       49.98 (17.46)     1:07.43 (17.45)
 10 Courtney Evans            15 KAPWN-WN             1:06.79    1:07.59  
                  15.14       31.97 (16.83)       49.20 (17.23)     1:07.59 (18.39)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Shelby Rafferty           15 STPWK-WK             1:06.42    1:07.77  
                  15.76       32.77 (17.01)       49.94 (17.17)     1:07.77 (17.83)
 12 Katie Millar              15 UNIAK-AK             1:09.98    1:07.85  
                  16.44       32.86 (16.42)       50.51 (17.65)     1:07.85 (17.34)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Grace Woodall             15 NLSNM-NM             1:08.50    1:09.11  
                  16.29       33.70 (17.41)       51.27 (17.57)     1:09.11 (17.84)
 14 Chelsea Easter            15 WHACB-CB             1:06.49    1:09.12  
                  16.95       33.50 (16.55)       51.94 (18.44)     1:09.12 (17.18)
 15 Nam Northcott             15 AQTTR-TR             1:09.53    1:09.42  
                  15.82       33.13 (17.31)       51.33 (18.20)     1:09.42 (18.09)
 16 Abigail Dorrington        15 KRIWN-WN             1:09.85    1:10.40  
                  17.32       34.74 (17.42)       53.30 (18.56)     1:10.40 (17.10)
 17 Ann-Marie O'Donnell       15 NPATR-TR             1:08.34    1:10.57  
                  16.38       34.02 (17.64)       52.22 (18.20)     1:10.57 (18.35)
 18 Courtney Spencer          15 CSCAK-AK             1:08.90    1:12.61  
                  17.16       34.64 (17.48)       54.26 (19.62)     1:12.61 (18.35)
 -- Danyelle Lusty            15 ASTED-ED             1:07.28         NS  
 
Event 7  Women 16 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Sophia Batchelor          16 AQGCB-CB             1:05.39    1:00.46  
                  15.08       29.74 (14.66)       45.65 (15.91)     1:00.46 (14.81)
  2 Caroline Baddock          16 LMEAK-AK             1:03.74    1:02.81  
                  15.15       30.71 (15.56)       47.32 (16.61)     1:02.81 (15.49)
  3 Ebony Maikuku             16 TMNCB-CB             1:06.48    1:04.06  
                  15.59       31.75 (16.16)       48.34 (16.59)     1:04.06 (15.72)
  4 Carla Buchanan (V)        16 QLAUS                1:04.10    1:04.42  
                  15.63       31.08 (15.45)       48.53 (17.45)     1:04.42 (15.89)
  5 Teena Power (V)           16 WBAUS                1:05.31    1:04.60  
                  15.22       31.13 (15.91)       48.24 (17.11)     1:04.60 (16.36)
  6 Alison Chapman            16 CAPWN-WN             1:08.61    1:07.25  
                  16.17       32.99 (16.82)       50.22 (17.23)     1:07.25 (17.03)
  7 Nicole Rosewarne          16 CSCAK-AK             1:08.81    1:07.92  
                  16.22       33.68 (17.46)       50.62 (16.94)     1:07.92 (17.30)
  8 Jade Rogerson             16 JASCB-CB             1:08.19    1:08.54  
                  15.97       33.23 (17.26)       50.63 (17.40)     1:08.54 (17.91)
  9 D'Ani Allen               16 AQTTR-TR             1:07.90    1:08.95  
                  16.54       33.41 (16.87)       51.56 (18.15)     1:08.95 (17.39)
 10 Dayna Lawton              16 RAUWN-WN             1:08.88    1:08.99  
                  16.44       33.55 (17.11)       51.25 (17.70)     1:08.99 (17.74)
 
Event 7  Women 16 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Caroline Baddock          16 LMEAK-AK             1:02.93    1:03.74  
                  15.42       31.35 (15.93)       48.07 (16.72)     1:03.74 (15.67)
  2 Carla Buchanan (V)        16 QLAUS                1:08.83    1:04.10  
                  15.01       30.93 (15.92)       47.45 (16.52)     1:04.10 (16.65)
  3 Teena Power (V)           16 WBAUS                1:04.10    1:05.31  
                  15.60       31.75 (16.15)       48.79 (17.04)     1:05.31 (16.52)
  4 Sophia Batchelor          16 AQGCB-CB               59.05    1:05.39  
                  16.06       31.64 (15.58)     1:05.39 (33.75)                    
  5 Ebony Maikuku             16 TMNCB-CB             1:05.75    1:06.48  
                  15.28       31.99 (16.71)       48.76 (16.77)     1:06.48 (17.72)
  6 D'Ani Allen               16 AQTTR-TR             1:09.81    1:07.90  
                  16.14       32.32 (16.18)       50.44 (18.12)     1:07.90 (17.46)
  7 Jade Rogerson             16 JASCB-CB             1:08.14    1:08.19  
                  16.57       33.24 (16.67)       51.18 (17.94)     1:08.19 (17.01)
  8 Alison Chapman            16 CAPWN-WN             1:08.99    1:08.61  
                  16.40       33.57 (17.17)       50.93 (17.36)     1:08.61 (17.68)
  9 Nicole Rosewarne          16 CSCAK-AK             1:07.16    1:08.81  
                  16.86       34.09 (17.23)       51.53 (17.44)     1:08.81 (17.28)
 10 Dayna Lawton              16 RAUWN-WN             1:07.88    1:08.88  
                  17.29       33.94 (16.65)       52.20 (18.26)     1:08.88 (16.68)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Sarah Greaves             16 GREBP-BP             1:08.85    1:09.27  
                  17.24       34.12 (16.88)       52.43 (18.31)     1:09.27 (16.84)
 12 Maddie Little             16 UNIAK-AK             1:09.77    1:09.79  
                  16.55       33.90 (17.35)       51.84 (17.94)     1:09.79 (17.95)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Georgia Sweet             16 FFDWK-WK             1:09.77   J1:09.79  
                  16.90       33.90 (17.00)       52.52 (18.62)     1:09.79 (17.27)
 14 Charlotte Lamont          16 FFDWK-WK             1:07.96    1:09.88  
                  16.58       33.64 (17.06)       52.35 (18.71)     1:09.88 (17.53)
 -- Carla Marsh               16 BOINL-NL             1:06.21        SCR  
 
Event 7  Women 17 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Emily Thomas              20 COMHP-HP             1:02.15    1:00.08  
                  14.05       29.01 (14.96)       44.66 (15.65)     1:00.08 (15.42)
  2 Madison Wilson (V)        17 QLAUS                1:01.33    1:00.54  
                  14.57       29.43 (14.86)       45.27 (15.84)     1:00.54 (15.27)
  3 Natalie Wiegersma         21 WAVSL-SL             1:02.17    1:01.77  
                  15.39       30.32 (14.93)       46.85 (16.53)     1:01.77 (14.92)
  4 Taylor Armstrong          17 GREBP-BP             1:01.89    1:02.13  
                  15.12       30.08 (14.96)       46.66 (16.58)     1:02.13 (15.47)
  5 Laura Quilter             19 COMHP-HP             1:03.15    1:02.51  
                  14.59       30.32 (15.73)       46.41 (16.09)     1:02.51 (16.10)
  6 Kate Godfrey              17 NEPOT-OT             1:03.46    1:03.21  
                  15.48       31.06 (15.58)       47.38 (16.32)     1:03.21 (15.83)
  7 Grace Marriner-Duncan     20 LMEAK-AK             1:04.80    1:04.19  
                  14.46       30.64 (16.18)       46.82 (16.18)     1:04.19 (17.37)
  8 Rachel Palmer             20 HPKCO-CO             1:04.33    1:04.45  
                  15.10       31.55 (16.45)       47.69 (16.14)     1:04.45 (16.76)
  9 Kelsey Moffatt            20 CAPWN-WN             1:04.78    1:04.51  
                  15.94       31.64 (15.70)       48.38 (16.74)     1:04.51 (16.13)
 10 Emily McGill              17 CAPWN-WN             1:04.92    1:05.20  
                  15.98       32.23 (16.25)       48.92 (16.69)     1:05.20 (16.28)
 
Event 7  Women 17 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Madison Wilson (V)        17 QLAUS                1:01.33    1:01.33  
                  14.86       29.70 (14.84)       46.18 (16.48)     1:01.33 (15.15)
  2 Taylor Armstrong          17 GREBP-BP             1:03.01    1:01.89  
                  14.87       30.15 (15.28)       46.25 (16.10)     1:01.89 (15.64)
  3 Emily Thomas              20 COMHP-HP             1:01.33    1:02.15  
                  15.03       30.02 (14.99)       46.63 (16.61)     1:02.15 (15.52)
  4 Natalie Wiegersma         21 WAVSL-SL             1:00.33    1:02.17  
                  15.53       30.59 (15.06)       46.96 (16.37)     1:02.17 (15.21)
  5 Laura Quilter             19 COMHP-HP             1:01.81    1:03.15  
                  15.28       30.72 (15.44)       47.64 (16.92)     1:03.15 (15.51)
  6 Kate Godfrey              17 NEPOT-OT             1:03.09    1:03.46  
                  15.37       31.19 (15.82)       47.85 (16.66)     1:03.46 (15.61)
  7 Rachel Palmer             20 HPKCO-CO             1:06.31    1:04.33  
                  15.18       31.43 (16.25)       47.46 (16.03)     1:04.33 (16.87)
  8 Kelsey Moffatt            20 CAPWN-WN             1:05.08    1:04.78  
                  15.63       31.82 (16.19)       48.16 (16.34)     1:04.78 (16.62)
  9 Grace Marriner-Duncan     20 LMEAK-AK             1:03.62    1:04.80  
                  15.49       31.29 (15.80)       48.71 (17.42)     1:04.80 (16.09)
 10 Emily McGill              17 CAPWN-WN             1:06.74    1:04.92  
                  15.97       31.97 (16.00)       48.75 (16.78)     1:04.92 (16.17)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Ali Clareburt             17 CAPWN-WN             1:05.58    1:05.49  
                  15.69       32.36 (16.67)       48.72 (16.36)     1:05.49 (16.77)
 12 Britta Carroll            17 ENTHP-HP             1:05.14    1:05.60  
                  15.69       32.13 (16.44)       48.88 (16.75)     1:05.60 (16.72)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Jessica Davies            20 ROSAK-AK             1:07.58    1:05.93  
                  15.27       32.33 (17.06)       49.12 (16.79)     1:05.93 (16.81)
 14 Lil Clearwater            17 NEPOT-OT             1:06.46    1:06.34  
                  16.50       32.64 (16.14)       50.26 (17.62)     1:06.34 (16.08)
 15 Ashleigh Turner           17 LEVMW-MW             1:06.49    1:06.43  
                  16.49       32.70 (16.21)       50.13 (17.43)     1:06.43 (16.30)
 16 Georgia Wetzell           17 ROSAK-AK             1:03.68    1:06.74  
                  15.33       31.85 (16.52)       49.04 (17.19)     1:06.74 (17.70)
 17 Samantha Piper            17 CAPWN-WN             1:05.92    1:06.98  
                  15.35       32.46 (17.11)       49.44 (16.98)     1:06.98 (17.54)
 18 Candra Hansen             20 WHLAK-AK             1:05.73    1:07.25  
                  14.95       31.88 (16.93)       48.90 (17.02)     1:07.25 (18.35)
 19 Ariana Smith              18 SPCWK-WK             1:07.76    1:09.18  
                  15.68       33.05 (17.37)       50.89 (17.84)     1:09.18 (18.29)
 
Event 8  Men 13 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Hayden Church             13 HPKCO-CO             1:02.33    1:02.01  
                  14.81       30.31 (15.50)       46.75 (16.44)     1:02.01 (15.26)
  2 Carl Zhao                 13 NSSAK-AK             1:03.14    1:02.54  
                  15.49       30.87 (15.38)       47.02 (16.15)     1:02.54 (15.52)
  3 Cole McDowell             13 THAWK-WK             1:06.27    1:04.83  
                  15.53       31.38 (15.85)       48.59 (17.21)     1:04.83 (16.24)
  4 Nathan Edwards            13 FFDWK-WK             1:04.93    1:05.09  
                  15.74       31.52 (15.78)       48.73 (17.21)     1:05.09 (16.36)
  5 Jed Smith                 13 AQGCB-CB             1:06.05    1:05.35  
                  15.40       31.90 (16.50)       48.82 (16.92)     1:05.35 (16.53)
  6 Niko Notman               13 WHLAK-AK             1:05.60    1:05.89  
                  15.87       31.79 (15.92)       49.45 (17.66)     1:05.89 (16.44)
  7 Oliver Wu                 13 NSSAK-AK             1:06.95    1:06.57  
                  15.84       32.68 (16.84)       49.60 (16.92)     1:06.57 (16.97)
  8 Patrick Harris            13 QTNOT-OT             1:08.99    1:07.70  
                  15.87       32.80 (16.93)       50.48 (17.68)     1:07.70 (17.22)
  9 Keegan Pook               13 TPOBP-BP             1:09.01    1:08.36  
                  15.35       32.74 (17.39)       50.02 (17.28)     1:08.36 (18.34)
 10 Sean Hartgers             13 QESCB-CB             1:09.67    1:08.43  
                  16.54       33.84 (17.30)     1:08.43 (34.59)                    
 
Event 8  Men 13 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hayden Church             13 HPKCO-CO             1:03.10    1:02.33  
                  15.45       30.59 (15.14)       47.22 (16.63)     1:02.33 (15.11)
  2 Carl Zhao                 13 NSSAK-AK             1:03.83    1:03.14  
                  15.12       31.72 (16.60)       47.19 (15.47)     1:03.14 (15.95)
  3 Nathan Edwards            13 FFDWK-WK             1:08.63    1:04.93  
                  15.91       31.24 (15.33)       48.88 (17.64)     1:04.93 (16.05)
  4 Niko Notman               13 WHLAK-AK             1:05.31    1:05.60  
                  15.99       32.08 (16.09)       49.76 (17.68)     1:05.60 (15.84)
  5 Jed Smith                 13 AQGCB-CB             1:06.79    1:06.05  
                  15.39       32.17 (16.78)       49.40 (17.23)     1:06.05 (16.65)
  6 Cole McDowell             13 THAWK-WK             1:05.76    1:06.27  
                  15.83       32.11 (16.28)       49.86 (17.75)     1:06.27 (16.41)
  7 Oliver Wu                 13 NSSAK-AK             1:07.41    1:06.95  
                  16.24       33.04 (16.80)       49.83 (16.79)     1:06.95 (17.12)
  8 Patrick Harris            13 QTNOT-OT             1:07.89    1:08.99  
                  15.81       33.43 (17.62)       50.97 (17.54)     1:08.99 (18.02)
  9 Keegan Pook               13 TPOBP-BP             1:06.08    1:09.01  
                  16.56       33.49 (16.93)       51.79 (18.30)     1:09.01 (17.22)
 10 Sean Hartgers             13 QESCB-CB             1:08.43    1:09.67  
                  17.15       34.09 (16.94)       53.56 (19.47)     1:09.67 (16.11)
 
Event 8  Men 14 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Bayley Main               14 HPKCO-CO             1:00.62      59.42  
                  14.15       28.68 (14.53)       44.51 (15.83)       59.42 (14.91)
  2 Ben Walsh                 14 PCAWN-WN             1:01.30    1:00.24  
                  14.34       28.76 (14.42)       44.61 (15.85)     1:00.24 (15.63)
  3 Hamish McGirr             14 KWIMW-MW             1:02.89    1:00.83  
                  14.48       29.72 (15.24)       45.15 (15.43)     1:00.83 (15.68)
  4 Joshua Asplin             14 PPKCO-CO             1:02.56    1:00.85  
                  14.62       29.40 (14.78)       45.70 (16.30)     1:00.85 (15.15)
  5 Andrew Trembath           14 QESCB-CB             1:01.85    1:00.98  
                  14.48       29.55 (15.07)       45.71 (16.16)     1:00.98 (15.27)
  6 Benjamin Walkington       14 AQGCB-CB             1:03.01    1:02.28  
                  14.50       30.08 (15.58)       46.23 (16.15)     1:02.28 (16.05)
  7 Hamish Trlin              14 PCAWN-WN             1:02.35    1:02.35  
                  14.70       30.48 (15.78)       46.33 (15.85)     1:02.35 (16.02)
  8 Matthew Clode             14 NSSAK-AK             1:02.13    1:03.32  
                  14.46       30.26 (15.80)       46.79 (16.53)     1:03.32 (16.53)
  9 Edward Vos                14 UNIAK-AK             1:04.11    1:03.91  
                  15.00       30.85 (15.85)       47.38 (16.53)     1:03.91 (16.53)
 10 Leo Zhu                   14 HPKCO-CO             1:03.95    1:04.20  
                  14.33       30.82 (16.49)       47.09 (16.27)     1:04.20 (17.11)
 
Event 8  Men 14 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Bayley Main               14 HPKCO-CO               59.95    1:00.62  
                  13.60       28.97 (15.37)       44.40 (15.43)     1:00.62 (16.22)
  2 Ben Walsh                 14 PCAWN-WN             1:04.30    1:01.30  
                  14.56       29.63 (15.07)       45.51 (15.88)     1:01.30 (15.79)
  3 Andrew Trembath           14 QESCB-CB             1:03.57    1:01.85  
                  14.54       29.94 (15.40)       45.99 (16.05)     1:01.85 (15.86)
  4 Matthew Clode             14 NSSAK-AK             1:04.57    1:02.13  
                  14.26       30.40 (16.14)       46.27 (15.87)     1:02.13 (15.86)
  5 Hamish Trlin              14 PCAWN-WN             1:03.44    1:02.35  
                  15.36       30.42 (15.06)       47.12 (16.70)     1:02.35 (15.23)
  6 Joshua Asplin             14 PPKCO-CO             1:00.95    1:02.56  
                  14.84       29.80 (14.96)       46.90 (17.10)     1:02.56 (15.66)
  7 Hamish McGirr             14 KWIMW-MW             1:00.21    1:02.89  
                  14.46       30.10 (15.64)       45.56 (15.46)     1:02.89 (17.33)
  8 Benjamin Walkington       14 AQGCB-CB             1:03.62    1:03.01  
                  14.92       30.77 (15.85)       46.93 (16.16)     1:03.01 (16.08)
  9 Leo Zhu                   14 HPKCO-CO             1:05.87    1:03.95  
                  14.95       30.81 (15.86)       47.80 (16.99)     1:03.95 (16.15)
 10 Edward Vos                14 UNIAK-AK             1:05.20    1:04.11  
                  14.66       30.82 (16.16)       47.48 (16.66)     1:04.11 (16.63)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Henry Muskee              14 AQGCB-CB             1:04.81    1:04.39  
                  14.90       31.15 (16.25)       47.56 (16.41)     1:04.39 (16.83)
 12 Cole Drinnan              14 CSCAK-AK             1:06.17    1:05.42  
                  16.03       32.52 (16.49)       49.39 (16.87)     1:05.42 (16.03)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Jesse Reynolds (Awd)      14 FFDWK-WK             1:15.74    1:16.05  
                  17.91       36.37 (18.46)       56.40 (20.03)     1:16.05 (19.65)
 -- Autahi Brock              14 KWIMW-MW             1:05.21        SCR  
 
Event 8  Men 15 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Julian Weir               15 AQTTR-TR               58.86      56.37  
                  13.56       27.48 (13.92)       42.26 (14.78)       56.37 (14.11)
  2 Max Polianski             15 UNIAK-AK               59.15      57.66  
                  13.95       28.09 (14.14)       43.28 (15.19)       57.66 (14.38)
  3 Cameron Jones             15 CAPWN-WN             1:00.50      58.75  
                  14.00       28.50 (14.50)       44.00 (15.50)       58.75 (14.75)
  4 Jonathan Burfield-Mills   15 GDLHP-HP             1:01.45      59.78  
                  13.87       28.98 (15.11)       44.59 (15.61)       59.78 (15.19)
  5 Jarred Curtis             15 ROSAK-AK             1:01.73    1:00.96  
                  14.70       29.57 (14.87)       45.67 (16.10)     1:00.96 (15.29)
  6 Hone Scott                15 NAQHP-HP             1:01.98    1:01.52  
                  14.29       29.67 (15.38)       45.56 (15.89)     1:01.52 (15.96)
  7 Christopher Bowman        15 WHACB-CB             1:00.90    1:01.97  
                  14.92       29.72 (14.80)       46.52 (16.80)     1:01.97 (15.45)
  8 Jackson Cropp             15 NSSAK-AK             1:02.15    1:02.05  
                  14.95       30.60 (15.65)       46.60 (16.00)     1:02.05 (15.45)
  9 Ryan Cooper               15 STRTR-TR             1:02.76    1:02.24  
                  14.35       30.14 (15.79)       45.92 (15.78)     1:02.24 (16.32)
 10 Alex Manktelow            15 NAQHP-HP             1:02.77    1:02.74  
                  15.03       30.64 (15.61)       46.96 (16.32)     1:02.74 (15.78)
 
Event 8  Men 15 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Julian Weir               15 AQTTR-TR               57.85      58.86  
                  14.28       28.67 (14.39)       44.18 (15.51)       58.86 (14.68)
  2 Max Polianski             15 UNIAK-AK               59.26      59.15  
                  13.72       28.54 (14.82)       44.15 (15.61)       59.15 (15.00)
  3 Cameron Jones             15 CAPWN-WN               59.94    1:00.50  
                  14.33       29.91 (15.58)       45.18 (15.27)     1:00.50 (15.32)
  4 Christopher Bowman        15 WHACB-CB             1:02.93    1:00.90  
                  14.42       29.90 (15.48)       45.16 (15.26)     1:00.90 (15.74)
  5 Jonathan Burfield-Mills   15 GDLHP-HP               59.02    1:01.45  
                  14.17       29.30 (15.13)       45.83 (16.53)     1:01.45 (15.62)
  6 Jarred Curtis             15 ROSAK-AK             1:02.97    1:01.73  
                  14.28       29.91 (15.63)       45.37 (15.46)     1:01.73 (16.36)
  7 Hone Scott                15 NAQHP-HP             1:00.49    1:01.98  
                  14.32       29.94 (15.62)       45.61 (15.67)     1:01.98 (16.37)
  8 Jackson Cropp             15 NSSAK-AK             1:02.82    1:02.15  
                  15.25       30.79 (15.54)       46.90 (16.11)     1:02.15 (15.25)
  9 William Campbell          15 WHACB-CB             1:00.51    1:02.22  
                  14.39       29.89 (15.50)       45.83 (15.94)     1:02.22 (16.39)
 10 Ryan Cooper               15 STRTR-TR             1:01.20    1:02.76  
                  15.23       30.26 (15.03)       46.99 (16.73)     1:02.76 (15.77)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Alex Manktelow            15 NAQHP-HP             1:02.70    1:02.77  
                  15.83       30.60 (14.77)       47.39 (16.79)     1:02.77 (15.38)
 12 Blake Gibson              15 RAUWN-WN             1:03.89    1:02.97  
                  14.32       30.08 (15.76)       45.88 (15.80)     1:02.97 (17.09)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Trent Thorpe              15 HPKCO-CO             1:03.89    1:03.03  
                  14.96       30.95 (15.99)       46.97 (16.02)     1:03.03 (16.06)
 14 Cameron Doidge            15 CAPWN-WN             1:03.24    1:03.09  
                  15.65       30.76 (15.11)       47.70 (16.94)     1:03.09 (15.39)
 15 Nick Price                15 STPWK-WK             1:02.85    1:03.72  
                  14.96       30.85 (15.89)       47.25 (16.40)     1:03.72 (16.47)
 16 Jade Scott                15 QESCB-CB             1:04.13    1:03.96  
                  15.41       30.80 (15.39)       48.20 (17.40)     1:03.96 (15.76)
 17 Dominic Scahill           15 SZRWN-WN             1:04.20    1:05.22  
                  14.95       30.98 (16.03)       48.18 (17.20)     1:05.22 (17.04)
 
Event 8  Men 16 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Regan Leong (V)           16 QLAUS                  57.41      56.19  
                  13.78       27.69 (13.91)       42.25 (14.56)       56.19 (13.94)
  2 Cameron James             16 AQGCB-CB               57.42      56.91  
                  13.71       27.54 (13.83)       42.42 (14.88)       56.91 (14.49)
  3 Corneille Coetzee         16 CSCAK-AK               57.80      57.57  
                  13.87       28.16 (14.29)       43.47 (15.31)       57.57 (14.10)
  4 Oliver Wyeth              16 CAPWN-WN             1:00.40      58.95  
                  13.91       28.75 (14.84)       43.80 (15.05)       58.95 (15.15)
  5 Joe Hammond               16 CTNWP-WP               59.85      59.55  
                  14.63       29.04 (14.41)       44.71 (15.67)       59.55 (14.84)
  6 Jared Green               16 SZRWN-WN               59.85      59.57  
                  13.76       28.59 (14.83)       43.95 (15.36)       59.57 (15.62)
  7 Andrew Bester             16 OCASL-SL             1:00.18      59.82  
                  14.35       28.96 (14.61)       45.02 (16.06)       59.82 (14.80)
  8 Blake Gunn                16 KWIMW-MW             1:01.15    1:01.71  
                  14.54       30.10 (15.56)       45.71 (15.61)     1:01.71 (16.00)
  9 Jack Turner               16 WVSOT-OT             1:01.41    1:01.92  
                  14.79       30.15 (15.36)       46.40 (16.25)     1:01.92 (15.52)
 10 Mitchell Davison          16 NSSAK-AK             1:01.04    1:02.51  
                  15.03       30.71 (15.68)       46.58 (15.87)     1:02.51 (15.93)
 
Event 8  Men 16 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Regan Leong (V)           16 QLAUS                  56.84      57.41  
                  13.89       27.83 (13.94)       43.66 (15.83)       57.41 (13.75)
  2 Cameron James             16 AQGCB-CB               57.01      57.42  
                  13.80       27.79 (13.99)       42.96 (15.17)       57.42 (14.46)
  3 Corneille Coetzee         16 CSCAK-AK               57.10      57.80  
                  14.16       28.28 (14.12)       43.72 (15.44)       57.80 (14.08)
  4 Joe Hammond               16 CTNWP-WP               59.88      59.85  
                  14.09       29.04 (14.95)       44.36 (15.32)       59.85 (15.49)
  4 Jared Green               16 SZRWN-WN             1:00.72      59.85  
                  14.54       28.78 (14.24)       44.86 (16.08)       59.85 (14.99)
  6 Andrew Bester             16 OCASL-SL               59.26    1:00.18  
                  14.34       29.29 (14.95)       45.01 (15.72)     1:00.18 (15.17)
  7 Oliver Wyeth              16 CAPWN-WN               59.00    1:00.40  
                  14.24       29.21 (14.97)       45.01 (15.80)     1:00.40 (15.39)
  8 Mitchell Davison          16 NSSAK-AK             1:01.15    1:01.04  
                  14.96       29.63 (14.67)       45.77 (16.14)     1:01.04 (15.27)
  9 Blake Gunn                16 KWIMW-MW             1:02.20    1:01.15  
                  14.68       29.95 (15.27)       45.26 (15.31)     1:01.15 (15.89)
 10 Jack Turner               16 WVSOT-OT             1:02.67    1:01.41  
                  14.84       29.84 (15.00)       46.04 (16.20)     1:01.41 (15.37)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Phillip Brittain (V)      16 WBAUS                1:03.26    1:01.64  
                  14.78       30.05 (15.27)       46.21 (16.16)     1:01.64 (15.43)
 12 Marshall Wilkinson        16 KWIMW-MW             1:03.96    1:02.01  
                  14.73       29.69 (14.96)       46.84 (17.15)     1:02.01 (15.17)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Luke Matthews             16 ROTBP-BP             1:02.59    1:02.42  
                  14.60       30.60 (16.00)       46.03 (15.43)     1:02.42 (16.39)
 14 Sam Morrison              16 STPWK-WK             1:03.69    1:03.00  
                  15.08       31.18 (16.10)       47.13 (15.95)     1:03.00 (15.87)
 15 Matthew O'Hara            16 NSSAK-AK             1:04.06    1:03.13  
                  15.15       30.91 (15.76)       47.27 (16.36)     1:03.13 (15.86)
 16 Blair McLean              16 CAPWN-WN             1:02.03    1:03.25  
                  14.93       30.39 (15.46)       46.90 (16.51)     1:03.25 (16.35)
 17 Ben Douglas               16 NCSCB-CB             1:03.98    1:03.60  
                  15.97       31.32 (15.35)       48.27 (16.95)     1:03.60 (15.33)
 18 David Bennett             16 HPKCO-CO             1:03.07    1:03.61  
                  14.77       30.76 (15.99)       46.82 (16.06)     1:03.61 (16.79)
 19 Wyatt Johnston            16 STPWK-WK             1:02.49    1:04.27  
                  14.64       31.22 (16.58)       47.59 (16.37)     1:04.27 (16.68)
 
Event 8  Men 17 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Daniel Bell               21 NSSAK-AK               58.14      53.54  
                  12.69       25.70 (13.01)       39.77 (14.07)       53.54 (13.77)
  2 John Gatfield             21 CAPWN-WN               54.29      53.86  
                  12.81       26.00 (13.19)       40.18 (14.18)       53.86 (13.68)
  3 Freddie Bassett           17 LMEAK-AK               57.88      56.22  
                  13.30       26.85 (13.55)       41.79 (14.94)       56.22 (14.43)
  4 Cameron Simpson           25 TMNCB-CB               57.45      56.42  
                  13.55       27.18 (13.63)       42.22 (15.04)       56.42 (14.20)
  5 Nick O'Connor (V)         20 MVAUS                  57.50      57.10  
                  13.59       27.73 (14.14)       42.63 (14.90)       57.10 (14.47)
  6 Benjamin Gillies          19 NSSAK-AK               57.97      57.16  
                  13.58       27.86 (14.28)       42.54 (14.68)       57.16 (14.62)
  7 Richard Harris            21 COLSL-SL               58.68      57.98  
                  13.73       28.24 (14.51)       43.21 (14.97)       57.98 (14.77)
  8 Tea Williams              17 LMEAK-AK               58.45      58.47  
                  13.28       28.14 (14.86)       42.92 (14.78)       58.47 (15.55)
  9 Daniel Hunter             17 ONEAK-AK               59.37      58.68  
                  13.66       28.84 (15.18)       43.61 (14.77)       58.68 (15.07)
 10 Aaryn Gandy               17 WHKBP-BP               59.66      59.20  
                  13.62       28.09 (14.47)       43.51 (15.42)       59.20 (15.69)
 
Event 8  Men 17 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 John Gatfield             21 CAPWN-WN               55.86      54.29  
                  13.07       26.46 (13.39)       40.87 (14.41)       54.29 (13.42)
  2 Cameron Simpson           25 TMNCB-CB               59.16      57.45  
                  13.93       28.18 (14.25)       43.32 (15.14)       57.45 (14.13)
  3 Nick O'Connor (V)         20 MVAUS                  57.43      57.50  
                  13.47       27.56 (14.09)       42.79 (15.23)       57.50 (14.71)
  4 Freddie Bassett           17 LMEAK-AK               57.37      57.88  
                  13.22       27.25 (14.03)       42.64 (15.39)       57.88 (15.24)
  5 Benjamin Gillies          19 NSSAK-AK               56.91      57.97  
                  14.28       28.28 (14.00)       43.65 (15.37)       57.97 (14.32)
  6 Daniel Bell               21 NSSAK-AK               52.68      58.14  
                  14.88       28.42 (13.54)       43.55 (15.13)       58.14 (14.59)
  7 Tea Williams              17 LMEAK-AK               57.87      58.45  
                  13.70       27.86 (14.16)       43.44 (15.58)       58.45 (15.01)
  8 Richard Harris            21 COLSL-SL               59.47      58.68  
                  13.76       28.56 (14.80)       43.45 (14.89)       58.68 (15.23)
  9 Daniel Hunter             17 ONEAK-AK               59.21      59.37  
                  14.15       28.97 (14.82)       44.56 (15.59)       59.37 (14.81)
 10 Aaryn Gandy               17 WHKBP-BP               57.76      59.66  
                  14.10       28.29 (14.19)       44.39 (16.10)       59.66 (15.27)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Jacob Barry               21 JASCB-CB               59.41      59.78  
                  14.15       29.02 (14.87)       44.41 (15.39)       59.78 (15.37)
 12 Fernando Castellanos      21 NSSAK-AK             1:02.52    1:00.83  
                  13.53       29.39 (15.86)       44.77 (15.38)     1:00.83 (16.06)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Patrick Wynne             17 WHACB-CB               59.86    1:00.92  
                  13.76       29.46 (15.70)       44.91 (15.45)     1:00.92 (16.01)
 14 Christopher McFadden      17 AQGCB-CB             1:02.64    1:01.23  
                  15.03       29.70 (14.67)       45.86 (16.16)     1:01.23 (15.37)
 15 Adam Simpson              19 NEPOT-OT             1:00.23    1:01.67  
                  14.40       30.17 (15.77)       45.43 (15.26)     1:01.67 (16.24)
 16 Shane Hornby              17 LMEAK-AK             1:00.39    1:01.76  
                  13.79       29.14 (15.35)       44.96 (15.82)     1:01.76 (16.80)
 17 Fin Perrett               17 ICEMW-MW             1:02.76    1:02.21  
                  14.90       30.19 (15.29)       46.18 (15.99)     1:02.21 (16.03)
 18 Lawrence Hull             18 LMEAK-AK             1:02.62    1:02.93  
                  15.17       30.56 (15.39)       47.42 (16.86)     1:02.93 (15.51)
 19 Nicholas Sasse            17 SZRWN-WN             1:01.41    1:03.48  
                  15.06       30.71 (15.65)       47.31 (16.60)     1:03.48 (16.17)
 20 Ryan Nolan (V)            29 MVAUS                  58.29    1:03.79  
                  14.68       30.44 (15.76)       47.09 (16.65)     1:03.79 (16.70)
 -- Michael Finlay            20 OCASL-SL               57.50         DQ  
 
Event 9  Women 15 & Under 4x50 SC Meter Freestyle Club Relay
===============================================================================
    Team                                              Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Howick Pakuranga-CO  'A'                          1:51.28    1:47.33  
     1) Paige Schendelaar-Kemp 13       2) Kimberly Richter 15            
     3) Leah Eagleton 14                4) Aimee Moss 15                  
     5) Caitlin Daley 13                6) Lauren Spence 14               
     7) Quianna Thomson 13              8) Sally Yates 14                 
                  13.76       27.50 (27.50)       40.78 (13.28)       54.27 (26.77)
        1:07.42 (13.15)     1:21.23 (26.96)     1:34.08 (12.85)     1:47.33 (26.10)
  2 AquaGym-CB  'A'                                   1:52.09    1:50.79  
     1) Ruth Arbuckle 15                2) Grace Rapley 15                
     3) Pia Hulley 15                   4) Kelly Scammell 15              
                  13.51       27.89 (27.89)       41.35 (13.46)       55.73 (27.84)
        1:08.92 (13.19)     1:23.16 (27.43)     1:36.56 (13.40)     1:50.79 (27.63)
  3 United Swimming Club-AK  'A'                      1:51.70    1:51.10  
     1) Georgia Zacest 13               2) Katie Millar 15                
     3) Rebekah Bradley 14              4) Georgia Marris 14              
                  14.09       27.69 (27.69)       41.85 (14.16)       55.96 (28.27)
        1:09.70 (13.74)     1:23.96 (28.00)     1:37.50 (13.54)     1:51.10 (27.14)
  4 North Shore Swimming-AK  'A'                      1:54.01    1:54.19  
     1) Claudia Brick 14                2) Megan Butler 14                
     3) Charlotte O'Hara 14             4) Ruth Palmer 13                 
                  14.07       28.95 (28.95)       42.89 (13.94)       57.94 (28.99)
        1:11.59 (13.65)     1:26.30 (28.36)     1:39.87 (13.57)     1:54.19 (27.89)
  5 Waves Swimming Club-OT  'A'                       1:54.13    1:54.46  
     1) Jessie Schneiders 15            2) Lulu Schneiders 14             
     3) Esther Fogarty 15               4) Emmabeth Jensen 15             
                  14.21       28.37 (28.37)       42.15 (13.78)       57.36 (28.99)
        1:11.83 (14.47)     1:27.61 (30.25)     1:40.45 (12.84)     1:54.46 (26.85)
  6 Capital Swim Club-WN  'A'                         1:53.40    1:54.50  
     1) Maggie Burns 13                 2) Victoria Smaill 15             
     3) Scarlett Tacon 13               4) Gemma Burns 14                 
                  14.26       28.14 (28.14)       42.39 (14.25)       56.98 (28.84)
        1:11.61 (14.63)     1:26.08 (29.10)     1:40.06 (13.98)     1:54.50 (28.42)
  7 Nelson South Swimming Club-NM  'A'                1:55.15    1:55.23  
     1) Skye Eden 15                    2) Grace Woodall 15               
     3) Ellie Rukuwai 13                4) Lydia Mossman 14               
                  13.26       27.90 (27.90)       41.73 (13.83)       57.11 (29.21)
        1:11.17 (14.06)     1:26.38 (29.27)     1:40.05 (13.67)     1:55.23 (28.85)
  8 Mt Wellington-AK  'A'                             1:56.09    1:56.63  
     1) Emma Hanley 13                  2) Kerryn Phillips 14             
     3) Andia Abernethy 13              4) Suzanne Oliver 15              
                  14.56       29.42 (29.42)       43.40 (13.98)       58.56 (29.14)
        1:12.92 (14.36)     1:28.08 (29.52)     1:41.88 (13.80)     1:56.63 (28.55)
  9 Laser Mt Eden Swimming Club-AK  'A'               1:56.26    1:58.73  
     1) Caitlin Mann 13                 2) Stephanie Hett 13              
     3) Hannah Williams 13              4) Samantha Brown 13              
                  14.25       30.12 (30.12)       43.65 (13.53)       59.12 (29.00)
        1:12.90 (13.78)     1:29.10 (29.98)     1:42.67 (13.57)     1:58.73 (29.63)
 
Event 9  Women 15 & Under 4x50 SC Meter Freestyle Club Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Howick Pakuranga-CO  'A'                          1:46.51    1:51.28  
     1) Paige Schendelaar-Kemp 13       2) Kimberly Richter 15            
     3) Leah Eagleton 14                4) Aimee Moss 15                  
     5) Caitlin Daley 13                6) Lauren Spence 14               
     7) Quianna Thomson 13              8) Sally Yates 14                 
                  14.12       27.85 (27.85)       41.73 (13.88)       55.68 (27.83)
        1:09.92 (14.24)     1:24.40 (28.72)     1:37.84 (13.44)     1:51.28 (26.88)
  2 United Swimming Club-AK  'A'                      1:50.18    1:51.70  
     1) Georgia Zacest 13               2) Katie Millar 15                
     3) Rebekah Bradley 14              4) Georgia Marris 14              
                  14.14       27.88 (27.88)       42.38 (14.50)       56.57 (28.69)
        1:10.34 (13.77)     1:24.44 (27.87)     1:37.96 (13.52)     1:51.70 (27.26)
  3 AquaGym-CB  'A'                                   1:51.50    1:52.09  
     1) Pia Hulley 15                   2) Ruth Arbuckle 15               
     3) Grace Rapley 15                 4) Kelly Scammell 15              
                  14.25       28.45 (28.45)       41.97 (13.52)       56.30 (27.85)
        1:10.07 (13.77)     1:24.31 (28.01)     1:38.12 (13.81)     1:52.09 (27.78)
  4 Capital Swim Club-WN  'A'                         1:52.41    1:53.40  
     1) Maggie Burns 13                 2) Victoria Smaill 15             
     3) Scarlett Tacon 13               4) Gemma Burns 14                 
                  14.02       27.98 (27.98)       41.57 (13.59)       56.23 (28.25)
        1:10.51 (14.28)     1:24.89 (28.66)     1:39.07 (14.18)     1:53.40 (28.51)
  5 North Shore Swimming-AK  'A'                      1:56.61    1:54.01  
     1) Claudia Brick 14                2) Megan Butler 14                
     3) Charlotte O'Hara 14             4) Ruth Palmer 13                 
                  14.46       29.02 (29.02)       43.21 (14.19)       58.21 (29.19)
        1:11.88 (13.67)     1:26.22 (28.01)     1:39.83 (13.61)     1:54.01 (27.79)
  6 Waves Swimming Club-OT  'A'                       1:51.23    1:54.13  
     1) Jessie Schneiders 15            2) Lulu Schneiders 14             
     3) Esther Fogarty 15               4) Emmabeth Jensen 15             
                  14.41       28.55 (28.55)       42.69 (14.14)       57.14 (28.59)
        1:11.99 (14.85)     1:27.24 (30.10)     1:40.27 (13.03)     1:54.13 (26.89)
  7 Nelson South Swimming Club-NM  'A'                1:54.47    1:55.15  
     1) Skye Eden 15                    2) Grace Woodall 15               
     3) Ellie Rukuwai 13                4) Lydia Mossman 14               
                  13.81       28.10 (28.10)       42.47 (14.37)       57.16 (29.06)
        1:11.65 (14.49)     1:26.59 (29.43)     1:40.43 (13.84)     1:55.15 (28.56)
  8 Mt Wellington-AK  'A'                             1:56.79    1:56.09  
     1) Emma Hanley 13                  2) Kerryn Phillips 14             
     3) Andia Abernethy 13              4) Suzanne Oliver 15              
                  14.11       28.76 (28.76)       42.90 (14.14)       58.31 (29.55)
        1:12.11 (13.80)     1:27.53 (29.22)     1:41.40 (13.87)     1:56.09 (28.56)
  9 Laser Mt Eden Swimming Club-AK  'A'               1:52.17    1:56.26  
     1) Samantha Brown 13               2) Caitlin Mann 13                
     3) Hannah Williams 13              4) Stephanie Hett 13              
                  14.34       28.39 (28.39)       42.71 (14.32)       57.20 (28.81)
        1:11.95 (14.75)     1:27.23 (30.03)     1:41.60 (14.37)     1:56.26 (29.03)
 -- Wanganui Swimming Club-WG  'A'                    1:59.00         NS  
     1) Laura O'Keeffe 13               2) Kate O'Fee 13                  
     3) Madison Ross 14                 4) Sarah Teki-Clark 15            
 -- Enterprise Cars SwimTeam-HP  'A'                  1:57.25         NS  
     1) Darcy Gallagher 14              2) Georgia Harris 15              
     3) Katie Blackburne 15             4) Tayla Lum 14                   
 
Event 10  Men 15 & Under 4x50 SC Meter Freestyle Club Relay
===============================================================================
    Team                                              Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Wharenui-CB  'A'                                  1:40.86    1:38.72  
     1) Russell Smart 15                2) Matt Phillips 15               
     3) Matthew Lemon 15                4) William Campbell 15            
                  12.76       25.62 (25.62)       37.86 (12.24)       50.42 (24.80)
        1:02.52 (12.10)     1:15.10 (24.68)     1:26.64 (11.54)     1:38.72 (23.62)
  2 Howick Pakuranga-CO  'A'                          1:40.66    1:38.95  
     1) Bayley Main 14                  2) Trent Thorpe 15                
     3) Dominic Mildon 14               4) Hayden Church 13               
     5) Matthew Duncan 15               6) Otto Thiry 13                  
     7) Zihan Zang 14                   8) Leo Zhu 14                     
                  12.41       24.80 (24.80)       37.43 (12.63)       50.22 (25.42)
        1:02.12 (11.90)     1:14.59 (24.37)     1:26.63 (12.04)     1:38.95 (24.36)
  3 North Shore Swimming-AK  'A'                      1:43.76    1:39.34  
     1) Archer Roelants 15              2) Benjamin McKenzie 15           
     3) Jackson Cropp 15                4) Mathew Myers 15                
                  12.22       24.88 (24.88)       36.93 (12.05)       49.72 (24.84)
        1:02.06 (12.34)     1:14.78 (25.06)     1:26.88 (12.10)     1:39.34 (24.56)
  4 Laser Mt Eden Swimming Club-AK  'A'               1:45.49    1:43.46  
     1) Vincent Chan 15                 2) Anthony Greer 15               
     3) Carson Bluck 14                 4) Kieran Sumner 14               
                  12.32       25.22 (25.22)       37.93 (12.71)       51.36 (26.14)
        1:04.02 (12.66)     1:17.69 (26.33)     1:29.98 (12.29)     1:43.46 (25.77)
  5 Capital Swim Club-WN  'A'                         1:44.27    1:44.35  
     1) Cameron Doidge 15               2) Nicholas Crott 14              
     3) Cameron Jones 15                4) Nico van der Wilt 13           
                  14.13       27.27 (27.27)       39.79 (12.52)       53.26 (25.99)
        1:05.35 (12.09)     1:17.70 (24.44)     1:30.86 (13.16)     1:44.35 (26.65)
  6 SwimZone Racing-WN  'A'                           1:45.30    1:45.84  
     1) Dominic Scahill 15              2) Callum Brigden 13              
     3) Tom England 14                  4) Lochie Berg 15                 
                  12.56       26.17 (26.17)       39.38 (13.21)       53.40 (27.23)
        1:06.31 (12.91)     1:20.19 (26.79)     1:32.69 (12.50)     1:45.84 (25.65)
  7 North Shore Swimming-AK  'B'                      1:47.51    1:45.96  
     1) Kristian Deianov 15             2) Finn Roelants 15               
     3) Matthew Clode 14                4) Nathan Kinney 15               
                  13.04       26.86 (26.86)       39.48 (12.62)       53.43 (26.57)
        1:06.31 (12.88)     1:20.20 (26.77)     1:32.54 (12.34)     1:45.96 (25.76)
  8 Fairfield-WK  'A'                                 1:48.96    1:46.18  
     1) Carter Edgecombe 14             2) Joshua Ion 14                  
     3) Nathan Edwards 13               4) Bradlee Ashby 15               
                  12.63       25.97 (25.97)       39.61 (13.64)       54.66 (28.69)
        1:07.78 (13.12)     1:21.84 (27.18)     1:33.43 (11.59)     1:46.18 (24.34)
  9 AquaGym-CB  'A'                                   1:49.01    1:46.45  
     1) Jed Smith 13                    2) Henry Muskee 14                
     3) Benjamin Walkington 14          4) George Schroder 15             
                  12.69       27.05 (27.05)       39.39 (12.34)       53.51 (26.46)
        1:06.41 (12.90)     1:20.77 (27.26)     1:32.39 (11.62)     1:46.45 (25.68)
 10 Neptune Swimming Club-OT  'A'                     1:49.69    1:50.36  
     1) Jeremy Hopkins 13               2) Phillip Baxter 14              
     3) Han Zhang 13                    4) Ronald Poon 14                 
                  13.27       27.62 (27.62)       40.41 (12.79)       54.35 (26.73)
        1:07.91 (13.56)     1:22.72 (28.37)     1:36.08 (13.36)     1:50.36 (27.64)
 
Event 10  Men 15 & Under 4x50 SC Meter Freestyle Club Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Howick Pakuranga-CO  'A'                          1:40.66    1:40.66  
     1) Bayley Main 14                  2) Trent Thorpe 15                
     3) Dominic Mildon 14               4) Hayden Church 13               
     5) Matthew Duncan 15               6) Otto Thiry 13                  
     7) Zihan Zang 14                   8) Leo Zhu 14                     
  2 Wharenui-CB  'A'                                  1:40.86    1:40.86  
     1) Matt Phillips 15                2) Russell Smart 15               
     3) Matthew Lemon 15                4) William Campbell 15            
  3 North Shore Swimming-AK  'A'                      1:43.76    1:43.76  
     1) Archer Roelants 15              2) Benjamin McKenzie 15           
     3) Jackson Cropp 15                4) Mathew Myers 15                
  4 Capital Swim Club-WN  'A'                         1:44.27    1:44.27  
     1) Cameron Doidge 15               2) Nicholas Crott 14              
     3) Cameron Jones 15                4) Nico van der Wilt 13           
  5 SwimZone Racing-WN  'A'                           1:45.30    1:45.30  
     1) Dominic Scahill 15              2) Callum Brigden 13              
     3) Tom England 14                  4) Lochie Berg 15                 
  6 Laser Mt Eden Swimming Club-AK  'A'               1:45.49    1:45.49  
     1) Vincent Chan 15                 2) Carson Bluck 14                
     3) Anthony Greer 15                4) Kieran Sumner 14               
  7 North Shore Swimming-AK  'B'                      1:47.51    1:47.51  
     1) Kristian Deianov 15             2) Finn Roelants 15               
     3) Matthew Clode 14                4) Nathan Kinney 15               
  8 Fairfield-WK  'A'                                 1:48.96    1:48.96  
     1) Carter Edgecombe 14             2) Joshua Ion 14                  
     3) Nathan Edwards 13               4) Bradlee Ashby 15               
  9 AquaGym-CB  'A'                                   1:49.01    1:49.01  
     1) Henry Muskee 14                 2) Jed Smith 13                   
     3) Benjamin Walkington 14          4) George Schroder 15             
 10 Neptune Swimming Club-OT  'A'                     1:49.69    1:49.69  
     1) Jeremy Hopkins 13               2) Phillip Baxter 14              
     3) Han Zhang 13                    4) Ronald Poon 14                 
-------------------------------------------------------------------------
 -- Kiwi West Aquatics-MW  'A'                        1:45.80        SCR  
     1) Sam Love 14                     2) Cameron Blair 15               
     3) Autahi Brock 14                 4) Hamish McGirr 14               
 
Event 11  Women 16 & Over 4x50 SC Meter Freestyle Club Relay
===============================================================================
    Team                                              Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Roskill Swimming Club-AK  'A'                     1:47.61    1:46.55  
     1) Sarah Catherwood 31             2) Jessica Davies 20              
     3) Courtney Smith 20               4) Danielle Koni 19               
                  13.40       26.76 (26.76)       40.46 (13.70)       54.56 (27.80)
        1:07.64 (13.08)     1:21.04 (26.48)     1:33.57 (12.53)     1:46.55 (25.51)
  2 Ashburton Swim Team-ED  'A'                       1:49.70    1:47.55  
     1) Alice Sommerville 21            2) Josie Kydd 16                  
     3) Grace Sommerville 15            4) Danyelle Lusty 15              
                  12.91       26.75 (26.75)       39.85 (13.10)       53.95 (27.20)
        1:07.11 (13.16)     1:21.12 (27.17)     1:33.90 (12.78)     1:47.55 (26.43)
  3 Capital Swim Club-WN  'A'                         1:49.62    1:47.63  
     1) Samantha Lee 19                 2) Samantha Lucie-Smith 19        
     3) Emma Robinson 16                4) Ellen Quirke 18                
                  13.44       26.71 (26.71)       40.47 (13.76)       54.30 (27.59)
        1:07.69 (13.39)     1:21.55 (27.25)     1:34.27 (12.72)     1:47.63 (26.08)
  4 Laser Mt Eden Swimming Club-AK  'A'               1:48.14    1:47.79  
     1) Caroline Baddock 16             2) Rima Williams 15               
     3) Samantha Brown 13               4) Grace Marriner-Duncan 20       
                  13.97       27.44 (27.44)       41.06 (13.62)       54.61 (27.17)
        1:08.38 (13.77)     1:21.89 (27.28)     1:34.41 (12.52)     1:47.79 (25.90)
  5 St Peters Swimming Academy-WK  'A'                1:49.38    1:49.13  
     1) Paige Flynn 14                  2) Danelle Murphy 16              
     3) Kendall Johnston 18             4) Tracy Keith-Matchitt 21        
                  13.62       27.53 (27.53)       40.92 (13.39)       55.10 (27.57)
        1:08.85 (13.75)     1:22.92 (27.82)     1:35.59 (12.67)     1:49.13 (26.21)
  6 Greerton-BP  'A'                                  1:52.16    1:51.38  
     1) Taylor Armstrong 17             2) Dannielle O'Connor 17          
     3) Sarah Greaves 16                4) Claudia Capp 13                
                  13.54       27.14 (27.14)       40.37 (13.23)       54.48 (27.34)
        1:08.16 (13.68)     1:22.53 (28.05)     1:36.66 (14.13)     1:51.38 (28.85)
  7 AquaGym-CB  'A'                                   1:52.80    1:51.47  
     1) Alex Laidlaw 18                 2) Abbie Johnston 15              
     3) Charlotte Anderson 15           4) Sophia Batchelor 16            
                  13.19       28.17 (28.17)       41.26 (13.09)       56.22 (28.05)
        1:09.74 (13.52)     1:25.48 (29.26)     1:37.46 (11.98)     1:51.47 (25.99)
  8 Neptune Swimming Club-OT  'A'                     1:52.34    1:51.76  
     1) Lil Clearwater 17               2) Kate Godfrey 17                
     3) Yuriya Hiratani 16              4) Katie Kenneally 20             
                  13.48       27.70 (27.70)       41.49 (13.79)       56.46 (28.76)
        1:09.45 (12.99)     1:23.70 (27.24)     1:36.90 (13.20)     1:51.76 (28.06)
  9 Aquabladz Taranaki Swim Club-TR  'A'              1:53.67    1:53.23  
     1) Charlotte Webby 23              2) Bianca Bradley 17              
     3) Sophie Scott 14                 4) Nam Northcott 15               
                  13.46       27.58 (27.58)       40.55 (12.97)       55.00 (27.42)
        1:09.41 (14.41)     1:24.89 (29.89)     1:38.09 (13.20)     1:53.23 (28.34)
 10 St Peters Swimming Academy-WK  'B'                1:52.74    1:55.02  
     1) Emily Thomas 16                 2) Harriet Garmonsway 15          
     3) Mikayla MacDonald 16            4) Shelby Rafferty 15             
                  14.15       29.59 (29.59)       42.67 (13.08)       57.95 (28.36)
        1:11.57 (13.62)     1:26.82 (28.87)     1:40.17 (13.35)     1:55.02 (28.20)
 
Event 11  Women 16 & Over 4x50 SC Meter Freestyle Club Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Roskill Swimming Club-AK  'A'                     1:49.98    1:47.61  
     1) Sarah Catherwood 31             2) Jessica Davies 20              
     3) Courtney Smith 20               4) Danielle Koni 19               
                  13.50       26.88 (26.88)       40.76 (13.88)       54.59 (27.71)
        1:08.11 (13.52)     1:12.55 (17.96)     1:34.44 (21.89)     1:47.61 (35.06)
  2 Laser Mt Eden Swimming Club-AK  'A'               1:49.61    1:48.14  
     1) Grace Marriner-Duncan 20        2) Caroline Baddock 16            
     3) Rima Williams 15                4) Samantha Brown 13              
                  13.58       26.97 (26.97)       40.54 (13.57)       53.90 (26.93)
        1:07.53 (13.63)     1:21.00 (27.10)     1:34.53 (13.53)     1:48.14 (27.14)
  3 St Peters Swimming Academy-WK  'A'                1:49.74    1:49.38  
     1) Paige Flynn 14                  2)                                
     3)                                 4) Tracy Keith-Matchitt 21        
                  13.59       27.17 (27.17)       41.09 (13.92)       54.82 (27.65)
        1:08.96 (14.14)     1:23.26 (28.44)     1:36.22 (12.96)     1:49.38 (26.12)
  4 Capital Swim Club-WN  'A'                         1:46.91    1:49.62  
     1) Samantha Lee 19                 2) Ellen Quirke 18                
     3) Samantha Lucie-Smith 19         4) Emma Robinson 16               
                  13.86       27.18 (27.18)       40.54 (13.36)       54.03 (26.85)
        1:07.92 (13.89)     1:21.82 (27.79)     1:35.67 (13.85)     1:49.62 (27.80)
  5 Ashburton Swim Team-ED  'A'                       1:46.25    1:49.70  
     1) Alice Sommerville 21            2) Josie Kydd 16                  
     3) Grace Sommerville 15            4) Danyelle Lusty 15              
                  13.70       26.97 (26.97)       41.09 (14.12)       55.16 (28.19)
        1:08.92 (13.76)     1:22.63 (27.47)     1:36.40 (13.77)     1:49.70 (27.07)
  6 Greerton-BP  'A'                                  1:52.41    1:52.16  
     1) Dannielle O'Connor 17           2) Sarah Greaves 16               
     3) Claudia Capp 13                 4) Taylor Armstrong 17            
                  13.86       27.71 (27.71)       42.00 (14.29)       56.67 (28.96)
        1:11.31 (14.64)     1:25.90 (29.23)     1:38.92 (13.02)     1:52.16 (26.26)
  7 Neptune Swimming Club-OT  'A'                     1:53.45    1:52.34  
     1) Lil Clearwater 17               2) Kate Godfrey 17                
     3) Yuriya Hiratani 16              4) Katie Kenneally 20             
                  13.86       28.40 (28.40)       42.03 (13.63)       56.66 (28.26)
        1:09.98 (13.32)     1:24.19 (27.53)     1:37.59 (13.40)     1:52.34 (28.15)
  8 St Peters Swimming Academy-WK  'B'                1:54.33    1:52.74  
     1) Harriet Garmonsway 15           2) Shelby Rafferty 15             
     3) Emily Thomas 16                 4)                                
                  13.71       28.68 (28.68)       42.02 (13.34)       56.80 (28.12)
        1:10.20 (13.40)     1:25.34 (28.54)     1:38.12 (12.78)     1:52.74 (27.40)
  9 AquaGym-CB  'A'                                   1:51.13    1:52.80  
     1) Abbie Johnston 15               2) Alex Laidlaw 18                
     3) Charlotte Anderson 15           4) Sophia Batchelor 16            
                  14.24       28.62 (28.62)       42.34 (13.72)       56.79 (28.17)
        1:10.99 (14.20)     1:25.90 (29.11)     1:39.34 (13.44)     1:52.80 (26.90)
 10 Aquabladz Taranaki Swim Club-TR  'A'              1:55.37    1:53.67  
     1) Charlotte Webby 23              2) Bianca Bradley 17              
     3) Sophie Scott 14                 4) Nam Northcott 15               
                  13.26       27.25 (27.25)       40.48 (13.23)       54.85 (27.60)
        1:09.44 (14.59)     1:25.57 (30.72)     1:38.89 (13.32)     1:53.67 (28.10)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Fairfield-WK  'A'                                 1:53.27    1:54.31  
     1) Karensa Houghton 16             2) Georgia Sweet 16               
     3) Charlotte Lamont 16             4) Amy Phillips 15                
                  13.89       28.72 (28.72)       42.81 (14.09)       57.56 (28.84)
        1:11.51 (13.95)     1:26.06 (28.50)     1:39.71 (13.65)     1:54.31 (28.25)
 12 Raumati Swimming Club-WN  'A'                     1:54.25    1:55.96  
     1) Paige Enoka 13                  2) Kate Forster 18                
     3) Mia Clarke 14                   4) Dayna Lawton 16                
                  14.85       30.60 (30.60)       44.13 (13.53)       58.72 (28.12)
        1:12.65 (13.93)     1:28.11 (29.39)     1:41.45 (13.34)     1:55.96 (27.85)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Jasi-CB  'A'                                      1:57.99    1:56.00  
     1) Caitlin Rennell 15              2) Jade Rogerson 16               
     3) Laura Sugrue 15                 4) Beckie Dooley 20               
                  13.95       28.93 (28.93)       42.83 (13.90)       58.54 (29.61)
        1:12.01 (13.47)     1:27.11 (28.57)     1:40.60 (13.49)     1:56.00 (28.89)
 14 Waves Swimming Club-OT  'A'                       1:53.02    1:56.43  
     1) Sarah Cutler 16                 2) Jordyn Fogarty 17              
     3) Phoebe O'Leary 17               4) Carina Doyle 17                
                  14.50       29.51 (29.51)       43.30 (13.79)       58.14 (28.63)
        1:12.40 (14.26)     1:28.34 (30.20)     1:41.81 (13.47)     1:56.43 (28.09)
 
Event 12  Men 16 & Over 4x50 SC Meter Freestyle Club Relay
===============================================================================
    Team                                              Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Roskill Swimming Club-AK  'A'                     1:30.47    1:29.62  
     1) Nielsen Varoy 20                2) Corney Swanepoel 25            
     3) Adam McDonald 19                4) Eric Abba 19                   
                  11.02       22.29 (22.29)       33.20 (10.91)       44.56 (22.27)
          55.47 (10.91)     1:07.10 (22.54)     1:17.96 (10.86)     1:29.62 (22.52)
  2 North Shore Swimming-AK  'B'                      1:37.84    1:30.01  
     1) Carl O'Donnell 24               2) Andrew McMillan 26             
     3) Steven Kent 23                  4) Daniel Bell 21                 
                  11.56       23.24 (23.24)       33.98 (10.74)       45.51 (22.27)
          56.16 (10.65)     1:07.74 (22.23)     1:18.54 (10.80)     1:30.01 (22.27)
  3 Melbourne Vicentre  'A'                           1:35.38    1:33.03  
     1) Lloyd Townsing (V) 25           2) Andrew Lauterstein (V) 24      
     3) Nick O'Connor (V) 20            4) Ryan Nolan (V) 29              
                  11.34       22.75 (22.75)       33.54 (10.79)       45.05 (22.30)
          56.81 (11.76)     1:08.82 (23.77)     1:20.96 (12.14)     1:33.03 (24.21)
  4 Laser Mt Eden Swimming Club-AK  'A'               1:36.79    1:35.72  
     1) Shane Hornby 17                 2) Tea Williams 17                
     3) Freddie Bassett 17              4) Jordan Quintal 18              
                  12.14       24.31 (24.31)       36.09 (11.78)       48.63 (24.32)
          59.84 (11.21)     1:12.06 (23.43)     1:23.56 (11.50)     1:35.72 (23.66)
  5 AquaGym-CB  'A'                                   1:38.28    1:37.41  
     1) Phillip Scammell 16             2) Alexander Yee 18               
     3) Christopher McFadden 17         4) Charles Porter 18              
                  12.18       25.19 (25.19)       37.18 (11.99)       50.07 (24.88)
        1:01.64 (11.57)     1:14.36 (24.29)     1:25.28 (10.92)     1:37.41 (23.05)
  6 Tawa Swimming Club-WN  'A'                        1:37.92    1:37.43  
     1) Thomas McCarthy 17              2) Sean Kemp 16                   
     3) Nick Gillum 17                  4) Kyle Barnes 16                 
                  12.35       25.00 (25.00)       37.03 (12.03)       50.37 (25.37)
        1:01.60 (11.23)     1:13.71 (23.34)     1:25.20 (11.49)     1:37.43 (23.72)
  7 Waves Swimming Club-OT  'A'                       1:38.26    1:39.60  
     1) Kieran Applegarth 18            2) Ben Simmers 15                 
     3) Rhys Applegarth 20              4) Braden Doyle 20                
                  12.22       25.04 (25.04)       37.22 (12.18)       50.36 (25.32)
        1:01.89 (11.53)     1:14.38 (24.02)     1:26.68 (12.30)     1:39.60 (25.22)
  8 Neptune Swimming Club-OT  'A'                     1:41.54    1:40.73  
     1) Benjamin Gray 16                2) Matthew Glassford 21           
     3) Adam Simpson 19                 4) Robert Murray 17               
                  12.62       26.39 (26.39)       38.22 (11.83)       51.20 (24.81)
        1:02.92 (11.72)     1:16.02 (24.82)     1:27.55 (11.53)     1:40.73 (24.71)
  9 Swim Rotorua-BP  'A'                              1:40.06    1:41.19  
     1) William Griffith 17             2) Hayden Eldridge 16             
     3) Micheal Rasdall 16              4) Jordan Sherwood 16             
                  11.67       24.63 (24.63)       36.54 (11.91)       49.97 (25.34)
        1:01.96 (11.99)     1:15.52 (25.55)     1:27.31 (11.79)     1:41.19 (25.67)
 10 St Peters Swimming Academy-WK  'A'                1:39.07    1:44.68  
     1) Samuel Perry 15                 2) Sam Morrison 16                
     3) Wyatt Johnston 16               4) Nick Price 15                  
                  13.12       27.77 (27.77)       38.98 (11.21)       52.07 (24.30)
        1:03.96 (11.89)     1:17.43 (25.36)     1:30.35 (12.92)     1:44.68 (27.25)
 
Event 12  Men 16 & Over 4x50 SC Meter Freestyle Club Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Roskill Swimming Club-AK  'A'                     1:31.69    1:30.47  
     1) Nielsen Varoy 20                2) Corney Swanepoel 25            
     3) Adam McDonald 19                4) Eric Abba 19                   
                  11.15       22.44 (22.44)       33.56 (11.12)       45.08 (22.64)
          56.23 (11.15)     1:08.10 (23.02)     1:18.92 (10.82)     1:30.47 (22.37)
  2 Melbourne Vicentre  'A'                           1:33.00    1:35.38  
     1) Andrew Lauterstein (V) 24       2) Lloyd Townsing (V) 25          
     3) Ryan Nolan (V) 29               4) Nick O'Connor (V) 20           
                  11.77       23.40 (23.40)       35.62 (12.22)       47.83 (24.43)
          59.20 (11.37)     1:10.86 (23.03)     1:23.02 (12.16)     1:35.38 (24.52)
  3 Laser Mt Eden Swimming Club-AK  'A'               1:36.38    1:36.79  
     1) Freddie Bassett 17              2) Jordan Quintal 18              
     3) Tea Williams 17                 4) Shane Hornby 17                
                  12.34       24.74 (24.74)       36.53 (11.79)       48.59 (23.85)
        1:00.70 (12.11)     1:13.11 (24.52)     1:24.94 (11.83)     1:36.79 (23.68)
  4 North Shore Swimming-AK  'B'                      1:39.71    1:37.84  
     1) Shaun Burnett 21                2) Daniel Houzet 16               
     3) Matthew O'Hara 16               4) Mitchell Donaldson 18          
     5) Carl O'Donnell 24               6)                                
                  11.95       24.47 (24.47)       36.29 (11.82)       49.16 (24.69)
        1:00.93 (11.77)     1:13.50 (24.34)     1:25.35 (11.85)     1:37.84 (24.34)
  5 Tawa Swimming Club-WN  'A'                        1:38.02    1:37.92  
     1) Thomas McCarthy 17              2) Sean Kemp 16                   
     3) Nick Gillum 17                  4) Kyle Barnes 16                 
                  12.35       24.53 (24.53)       37.12 (12.59)       50.21 (25.68)
        1:01.95 (11.74)     1:13.97 (23.76)     1:25.93 (11.96)     1:37.92 (23.95)
  6 Waves Swimming Club-OT  'A'                       1:38.88    1:38.26  
     1) Kieran Applegarth 18            2) Ben Simmers 15                 
     3) Rhys Applegarth 20              4) Braden Doyle 20                
                  12.43       24.95 (24.95)       37.18 (12.23)       49.80 (24.85)
        1:01.72 (11.92)     1:13.94 (24.14)     1:25.79 (11.85)     1:38.26 (24.32)
  7 AquaGym-CB  'A'                                   1:37.67    1:38.28  
     1) Charles Porter 18               2) Alexander Yee 18               
     3) Christopher McFadden 17         4) Phillip Scammell 16            
                  11.90       24.19 (24.19)       36.46 (12.27)       49.16 (24.97)
        1:01.28 (12.12)     1:13.82 (24.66)     1:25.85 (12.03)     1:38.28 (24.46)
  8 St Peters Swimming Academy-WK  'A'                1:41.99    1:39.07  
     1) Samuel Perry 15                 2) Sam Morrison 16                
     3) Wyatt Johnston 16               4) Nick Price 15                  
                  11.24       23.43 (23.43)       35.09 (11.66)       47.90 (24.47)
          59.83 (11.93)     1:12.86 (24.96)     1:25.51 (12.65)     1:39.07 (26.21)
  9 Swim Rotorua-BP  'A'                              1:40.78    1:40.06  
     1) William Griffith 17             2) Hayden Eldridge 16             
     3) Micheal Rasdall 16              4) Jordan Sherwood 16             
                  11.99       24.39 (24.39)       36.74 (12.35)       49.72 (25.33)
        1:01.99 (12.27)     1:14.90 (25.18)     1:27.00 (12.10)     1:40.06 (25.16)
 10 Neptune Swimming Club-OT  'A'                     1:42.65    1:41.54  
     1) Benjamin Gray 16                2) Matthew Glassford 21           
     3) Adam Simpson 19                 4) Robert Murray 17               
                  12.67       26.40 (26.40)       38.53 (12.13)       51.53 (25.13)
        1:03.38 (11.85)     1:16.29 (24.76)     1:28.37 (12.08)     1:41.54 (25.25)
-------------------------------------------------------------------------
 11 SwimZone Racing-WN  'A'                           1:42.01    1:43.22  
     1) Jared Green 16                  2) Tom Ward 18                    
     3) Tyler Stevens 17                4) Nicholas Sasse 17              
                  12.65       25.93 (25.93)       38.07 (12.14)       51.46 (25.53)
        1:03.56 (12.10)     1:16.90 (25.44)     1:29.42 (12.52)     1:43.22 (26.32)
 12 Waves Swimming Club-OT  'B'                       1:44.51    1:44.98  
     1) Troy Balvert 19                 2) Kieran Oswald 16               
     3) Jack Turner 16                  4) Thomas Wardhaugh 16            
                  12.55       26.32 (26.32)       39.11 (12.79)       53.67 (27.35)
        1:05.96 (12.29)     1:19.84 (26.17)     1:31.42 (11.58)     1:44.98 (25.14)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Raumati Swimming Club-WN  'A'                     1:47.50    1:47.31  
     1) Ruaan Van den Berg 16           2) Alex Kay 16                    
     3) Michael Roberts 15              4) Blake Gibson 15                
                  12.64       26.39 (26.39)       38.92 (12.53)       53.52 (27.13)
        1:06.10 (12.58)     1:20.39 (26.87)     1:33.02 (12.63)     1:47.31 (26.92)
 -- Wanganui Swimming Club-WG  'A'                    1:52.46         DQ  
     1) Jayden Laing 14                 2) Jordan Ross 16                 
     3) James Wright 14                 4) Thomas Ireton 16               
 -- Capital Swim Club-WN  'A'                         1:37.24         DQ  
     1) Sam Turner 19                   2) John Gatfield 21               
     3) Brett Newall 22                 4) Matt Woodrow 23                
 -- Wharenui-CB  'A'                                  1:39.22         DQ  
     1) Patrick Wynne 17                2) Matthew Wilson 19              
     3) Mitchell Easter 17              4) Matthew Hutchins 16            
 -- North Shore Swimming-AK  'A'                      1:32.78         NS  
 
Event 13  Men 13 Year Olds 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paras Nain                13 HPKCO-CO            17:10.75   16:56.99  
                  14.01       30.16 (16.15)       46.40 (16.24)     1:03.59 (17.19)
        1:20.04 (16.45)     1:37.02 (16.98)     1:53.66 (16.64)     2:11.01 (17.35)
        2:27.60 (16.59)     2:44.78 (17.18)     3:01.64 (16.86)     3:19.06 (17.42)
        3:35.61 (16.55)     3:53.23 (17.62)     4:10.14 (16.91)     4:27.51 (17.37)
        4:44.30 (16.79)     5:01.60 (17.30)     5:18.48 (16.88)     5:35.99 (17.51)
        5:52.98 (16.99)     6:10.33 (17.35)     6:27.20 (16.87)     6:44.55 (17.35)
        7:01.22 (16.67)     7:18.78 (17.56)     7:35.64 (16.86)     7:52.91 (17.27)
        8:09.64 (16.73)     8:27.36 (17.72)     8:44.22 (16.86)     9:01.78 (17.56)
     16:56.99 (7:55.21)
  2 Bertie Bassett-Foss       13 NAQHP-HP            17:19.18   17:10.64  
                  14.24       30.02 (15.78)       46.45 (16.43)     1:03.42 (16.97)
        1:20.47 (17.05)     1:37.53 (17.06)     1:54.66 (17.13)     2:11.76 (17.10)
        2:28.94 (17.18)     2:46.18 (17.24)     3:03.52 (17.34)     3:21.01 (17.49)
        3:38.23 (17.22)     3:55.51 (17.28)     4:12.86 (17.35)     4:30.38 (17.52)
        4:47.49 (17.11)     5:05.13 (17.64)     5:22.30 (17.17)     5:39.99 (17.69)
        5:57.08 (17.09)     6:14.82 (17.74)     6:32.00 (17.18)     6:49.70 (17.70)
        7:07.02 (17.32)     7:24.71 (17.69)     7:41.79 (17.08)     7:59.51 (17.72)
        8:16.65 (17.14)     8:34.23 (17.58)     8:51.39 (17.16)     9:09.07 (17.68)
     17:10.64 (8:01.57)
  3 Matthew Scott             13 ENTHP-HP            17:29.96   17:10.86  
                  14.33       30.38 (16.05)       46.88 (16.50)     1:04.05 (17.17)
        1:20.83 (16.78)     1:38.11 (17.28)     1:54.92 (16.81)     2:12.34 (17.42)
        2:29.46 (17.12)     2:46.69 (17.23)     3:03.83 (17.14)     3:21.45 (17.62)
        3:38.31 (16.86)     3:55.68 (17.37)     4:12.73 (17.05)     4:30.36 (17.63)
        4:47.43 (17.07)     5:04.77 (17.34)     5:21.93 (17.16)     5:39.37 (17.44)
        5:56.38 (17.01)     6:13.64 (17.26)     6:30.84 (17.20)     6:48.09 (17.25)
        7:05.09 (17.00)     7:22.46 (17.37)     7:39.47 (17.01)     7:56.86 (17.39)
        8:14.06 (17.20)     8:31.49 (17.43)     8:48.62 (17.13)     9:06.28 (17.66)
     17:10.86 (8:04.58)
  4 Jordan Rahurahu           13 WHACB-CB            17:35.31   17:32.20  
                  14.18       30.86 (16.68)       47.69 (16.83)     1:05.35 (17.66)
        1:22.63 (17.28)     1:40.36 (17.73)     1:57.31 (16.95)     2:15.26 (17.95)
        2:32.37 (17.11)     2:50.22 (17.85)     3:07.53 (17.31)     3:25.62 (18.09)
        3:42.28 (16.66)     3:59.89 (17.61)     4:17.19 (17.30)     4:34.94 (17.75)
        4:52.16 (17.22)     5:10.00 (17.84)     5:27.27 (17.27)     5:45.40 (18.13)
        6:02.48 (17.08)     6:20.82 (18.34)     6:38.44 (17.62)     6:55.91 (17.47)
        7:13.55 (17.64)     7:31.93 (18.38)     7:49.16 (17.23)     8:07.28 (18.12)
        8:25.02 (17.74)     8:42.76 (17.74)     9:00.55 (17.79)     9:18.27 (17.72)
     17:32.20 (8:13.93)
  5 Cole McDowell             13 THAWK-WK            18:03.16   17:44.83  
                  15.28       31.03 (15.75)       48.83 (17.80)     1:05.50 (16.67)
        1:23.69 (18.19)     1:40.87 (17.18)     1:59.06 (18.19)     2:15.93 (16.87)
        2:34.23 (18.30)     2:51.42 (17.19)     3:09.93 (18.51)     3:27.27 (17.34)
        3:45.29 (18.02)     4:02.48 (17.19)     4:20.76 (18.28)     4:38.09 (17.33)
        4:56.21 (18.12)     5:13.24 (17.03)     5:31.45 (18.21)     5:48.46 (17.01)
        6:06.57 (18.11)     6:23.96 (17.39)     6:42.50 (18.54)     6:59.73 (17.23)
        7:17.70 (17.97)     7:35.46 (17.76)     7:54.19 (18.73)     8:11.67 (17.48)
        8:29.62 (17.95)     8:47.18 (17.56)     9:05.04 (17.86)     9:22.27 (17.23)
     17:44.83 (8:22.56)
  6 Leon Arcus                13 FFDWK-WK            18:20.55   17:49.64  
                  15.73       31.97 (16.24)       49.76 (17.79)     1:06.56 (16.80)
        1:24.40 (17.84)     1:41.69 (17.29)     1:59.78 (18.09)     2:17.11 (17.33)
        2:35.43 (18.32)     2:52.58 (17.15)     3:10.76 (18.18)     3:28.08 (17.32)
        3:46.49 (18.41)     4:03.90 (17.41)     4:21.88 (17.98)     4:39.44 (17.56)
        4:57.71 (18.27)     5:15.60 (17.89)     5:33.99 (18.39)     5:51.82 (17.83)
        6:09.81 (17.99)     6:27.41 (17.60)     6:45.47 (18.06)     7:03.45 (17.98)
        7:21.86 (18.41)     7:39.34 (17.48)     7:57.84 (18.50)     8:15.35 (17.51)
        8:33.63 (18.28)     8:51.54 (17.91)     9:09.65 (18.11)     9:27.12 (17.47)
     17:49.64 (8:22.52)
  7 Nathan Edwards            13 FFDWK-WK            18:43.67   17:59.43  
                  15.31       31.73 (16.42)       49.22 (17.49)     1:06.62 (17.40)
        1:24.64 (18.02)     1:42.01 (17.37)     2:00.11 (18.10)     2:17.96 (17.85)
        2:36.21 (18.25)     2:54.06 (17.85)     3:11.98 (17.92)     3:30.42 (18.44)
        3:48.63 (18.21)     4:06.35 (17.72)     4:24.32 (17.97)     4:42.88 (18.56)
        5:01.44 (18.56)     5:19.61 (18.17)     5:37.89 (18.28)     5:56.20 (18.31)
        6:14.69 (18.49)     6:32.69 (18.00)     6:51.41 (18.72)     7:09.69 (18.28)
        7:28.30 (18.61)     7:46.41 (18.11)     8:04.71 (18.30)     8:22.56 (17.85)
        8:40.97 (18.41)     8:58.74 (17.77)     9:17.06 (18.32)     9:35.08 (18.02)
     17:59.43 (8:24.35)
  8 Jack Harrison             13 CRMOT-OT            19:09.87   19:08.41  
                  15.49       32.24 (16.75)       50.20 (17.96)     1:07.97 (17.77)
        1:25.76 (17.79)     1:43.63 (17.87)     2:01.80 (18.17)     2:20.20 (18.40)
        2:38.55 (18.35)     2:56.81 (18.26)     3:15.19 (18.38)     3:33.63 (18.44)
        3:52.40 (18.77)     4:11.41 (19.01)     4:30.49 (19.08)     4:48.90 (18.41)
        5:07.46 (18.56)     5:26.93 (19.47)     5:45.57 (18.64)     6:04.63 (19.06)
        6:23.71 (19.08)     6:43.39 (19.68)     7:02.59 (19.20)     7:22.19 (19.60)
        7:40.87 (18.68)     7:59.46 (18.59)     8:17.77 (18.31)     8:36.68 (18.91)
        8:55.74 (19.06)     9:15.26 (19.52)     9:34.25 (18.99)     9:53.00 (18.75)
     19:08.41 (9:15.41)
 
Event 13  Men 14 Year Olds 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carter Edgecombe          14 FFDWK-WK            16:05.86   15:50.71  
                  13.50       28.42 (14.92)       43.98 (15.56)       59.72 (15.74)
        1:15.73 (16.01)     1:31.47 (15.74)     1:47.31 (15.84)     2:03.05 (15.74)
        2:18.70 (15.65)     2:34.78 (16.08)     2:50.95 (16.17)     3:07.23 (16.28)
        3:23.00 (15.77)     3:38.91 (15.91)     3:55.11 (16.20)     4:10.85 (15.74)
        4:26.89 (16.04)     4:43.05 (16.16)     4:59.32 (16.27)     5:15.50 (16.18)
        5:31.72 (16.22)     5:48.01 (16.29)     6:04.25 (16.24)     6:20.35 (16.10)
        6:36.68 (16.33)     6:52.59 (15.91)     7:08.70 (16.11)     7:25.13 (16.43)
        7:41.31 (16.18)     7:57.57 (16.26)     8:13.47 (15.90)     8:29.37 (15.90)
     15:50.71 (7:21.34)
  2 Callum Sinclair           14 TWAWN-WN            17:02.58   16:26.64  
                  14.47       29.71 (15.24)       46.31 (16.60)     1:02.15 (15.84)
        1:18.76 (16.61)     1:35.06 (16.30)     1:51.74 (16.68)     2:07.48 (15.74)
        2:24.05 (16.57)     2:40.03 (15.98)     2:57.04 (17.01)     3:12.86 (15.82)
        3:29.72 (16.86)     3:45.63 (15.91)     4:02.29 (16.66)     4:18.35 (16.06)
        4:35.21 (16.86)     4:51.16 (15.95)     5:07.94 (16.78)     5:23.95 (16.01)
        5:40.60 (16.65)     5:56.73 (16.13)     6:13.59 (16.86)     6:29.50 (15.91)
        6:46.53 (17.03)     7:02.76 (16.23)     7:19.59 (16.83)     7:35.61 (16.02)
        7:52.71 (17.10)     8:08.85 (16.14)     8:25.96 (17.11)     8:41.93 (15.97)
     16:26.64 (7:44.71)
  3 Bradley Catto             14 HOKSL-SL            16:58.29   16:39.23  
                  14.29       29.78 (15.49)       46.52 (16.74)     1:02.78 (16.26)
        1:19.47 (16.69)     1:36.06 (16.59)     1:53.23 (17.17)     2:09.60 (16.37)
                                2:43.02 ( )     3:00.00 (16.98)     3:16.29 (16.29)
        3:33.43 (17.14)     3:49.99 (16.56)     4:06.92 (16.93)     4:23.58 (16.66)
                                4:57.04 ( )     5:14.17 (17.13)     5:30.69 (16.52)
        5:47.68 (16.99)     6:04.24 (16.56)     6:21.18 (16.94)     6:37.57 (16.39)
        6:54.72 (17.15)     7:11.28 (16.56)     7:28.10 (16.82)     7:44.63 (16.53)
        8:01.66 (17.03)     8:18.07 (16.41)                             8:51.53 ( )
     16:39.23 (7:47.70)
  4 Henry Muskee              14 AQGCB-CB            17:06.74   16:41.37  
                  13.84       29.68 (15.84)       45.62 (15.94)     1:02.01 (16.39)
        1:18.46 (16.45)     1:35.08 (16.62)     1:51.77 (16.69)     2:08.26 (16.49)
        2:24.61 (16.35)     2:41.16 (16.55)     2:57.50 (16.34)     3:14.31 (16.81)
        3:30.96 (16.65)     3:47.47 (16.51)     4:04.07 (16.60)     4:20.82 (16.75)
        4:37.33 (16.51)     4:54.02 (16.69)     5:10.64 (16.62)     5:27.60 (16.96)
        5:44.43 (16.83)     6:01.35 (16.92)     6:18.41 (17.06)     6:35.60 (17.19)
        6:52.61 (17.01)     7:09.51 (16.90)     7:25.97 (16.46)     7:42.85 (16.88)
        7:59.52 (16.67)     8:16.58 (17.06)     8:33.08 (16.50)     8:50.18 (17.10)
     16:41.37 (7:51.19)
  5 Tyler Ellis               14 SPCWK-WK            16:58.21   16:55.39  
                  14.98       30.90 (15.92)       48.73 (17.83)     1:05.55 (16.82)
        1:23.07 (17.52)     1:39.57 (16.50)     1:57.48 (17.91)     2:13.74 (16.26)
        2:30.32 (16.58)     2:46.30 (15.98)     3:04.06 (17.76)     3:20.74 (16.68)
        3:38.02 (17.28)     3:54.72 (16.70)     4:12.44 (17.72)     4:29.24 (16.80)
        4:45.80 (16.56)     5:01.92 (16.12)     5:19.02 (17.10)     5:35.54 (16.52)
        5:52.77 (17.23)     6:09.41 (16.64)     6:26.94 (17.53)     6:43.15 (16.21)
        6:59.86 (16.71)     7:16.31 (16.45)     7:34.10 (17.79)     7:51.01 (16.91)
        8:08.86 (17.85)     8:25.68 (16.82)     8:42.55 (16.87)     8:58.60 (16.05)
     16:55.39 (7:56.79)
  6 Jake O'Grady              14 ASTED-ED            17:08.98   16:55.48  
                  14.06       29.23 (15.17)       45.71 (16.48)     1:01.91 (16.20)
        1:18.76 (16.85)     1:35.02 (16.26)     1:52.11 (17.09)     2:08.64 (16.53)
        2:25.65 (17.01)     2:42.14 (16.49)     2:59.18 (17.04)     3:16.22 (17.04)
        3:33.53 (17.31)     3:50.43 (16.90)     4:07.62 (17.19)     4:24.74 (17.12)
        4:42.34 (17.60)     4:59.17 (16.83)     5:16.78 (17.61)     5:33.77 (16.99)
        5:51.47 (17.70)     6:08.18 (16.71)     6:25.67 (17.49)     6:42.38 (16.71)
        7:00.04 (17.66)     7:17.11 (17.07)     7:34.06 (16.95)     7:50.83 (16.77)
        8:08.64 (17.81)     8:25.43 (16.79)     8:42.65 (17.22)     8:59.30 (16.65)
     16:55.48 (7:56.18)
  7 Liam Neal                 14 KRIWN-WN            17:27.06   17:15.80  
                  15.02       30.74 (15.72)       48.04 (17.30)     1:04.51 (16.47)
        1:22.16 (17.65)     1:39.34 (17.18)     1:56.90 (17.56)     2:13.97 (17.07)
        2:31.67 (17.70)     2:48.56 (16.89)     3:06.04 (17.48)     3:22.98 (16.94)
        3:40.75 (17.77)     3:57.68 (16.93)     4:15.63 (17.95)     4:32.88 (17.25)
        4:50.59 (17.71)     5:07.63 (17.04)     5:25.45 (17.82)     5:42.47 (17.02)
        6:00.20 (17.73)     6:16.96 (16.76)     6:34.86 (17.90)     6:51.81 (16.95)
        7:09.71 (17.90)     7:26.63 (16.92)     7:44.40 (17.77)     8:01.59 (17.19)
        8:19.18 (17.59)     8:36.16 (16.98)     8:53.85 (17.69)     9:10.76 (16.91)
     17:15.80 (8:05.04)
  8 Carson Bluck              14 LMEAK-AK            17:14.89   17:30.42  
                  13.99       30.68 (16.69)       47.01 (16.33)     1:04.68 (17.67)
        1:21.78 (17.10)     1:39.26 (17.48)     1:56.31 (17.05)     2:13.90 (17.59)
        2:31.17 (17.27)     2:48.73 (17.56)     3:05.66 (16.93)     3:23.33 (17.67)
        3:40.37 (17.04)     3:58.40 (18.03)     4:15.22 (16.82)     4:33.23 (18.01)
        4:49.98 (16.75)     5:08.34 (18.36)     5:25.20 (16.86)     5:43.11 (17.91)
        6:00.50 (17.39)     6:19.16 (18.66)     6:36.53 (17.37)     6:54.27 (17.74)
        7:11.52 (17.25)     7:29.20 (17.68)     7:46.42 (17.22)     8:04.61 (18.19)
        8:22.00 (17.39)     8:40.08 (18.08)     8:57.22 (17.14)     9:15.73 (18.51)
     17:30.42 (8:14.69)
  9 Joshua Ion                14 FFDWK-WK            17:55.63   17:47.81  
                  16.00       32.17 (16.17)       49.97 (17.80)     1:06.94 (16.97)
        1:25.19 (18.25)     1:42.23 (17.04)     2:00.73 (18.50)     2:17.67 (16.94)
        2:36.20 (18.53)     2:53.17 (16.97)     3:11.53 (18.36)     3:28.64 (17.11)
        3:47.00 (18.36)     4:04.32 (17.32)     4:22.59 (18.27)     4:39.90 (17.31)
        4:58.11 (18.21)     5:15.65 (17.54)     5:34.31 (18.66)     5:51.49 (17.18)
        6:09.89 (18.40)     6:26.92 (17.03)     6:45.32 (18.40)     7:02.73 (17.41)
        7:21.09 (18.36)     7:38.55 (17.46)     7:57.10 (18.55)     8:14.63 (17.53)
        8:33.05 (18.42)     8:50.46 (17.41)     9:08.85 (18.39)     9:26.47 (17.62)
     17:47.81 (8:21.34)
 
Event 13  Men 15 Year Olds 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mathew Myers              15 NSSAK-AK            15:59.67   15:52.69  
                  13.93       28.50 (14.57)       44.07 (15.57)       59.14 (15.07)
        1:15.10 (15.96)     1:30.50 (15.40)     1:46.51 (16.01)     2:01.83 (15.32)
        2:17.79 (15.96)     2:33.34 (15.55)     2:49.71 (16.37)     3:05.08 (15.37)
        3:21.11 (16.03)     3:36.86 (15.75)     3:53.09 (16.23)     4:08.67 (15.58)
        4:24.88 (16.21)     4:40.43 (15.55)     4:56.69 (16.26)     5:12.31 (15.62)
        5:28.52 (16.21)     5:44.19 (15.67)     6:00.60 (16.41)     6:16.27 (15.67)
        6:32.76 (16.49)     6:48.54 (15.78)     7:04.85 (16.31)     7:20.71 (15.86)
        7:36.92 (16.21)     7:52.70 (15.78)     8:08.89 (16.19)     8:24.74 (15.85)
     15:52.69 (7:27.95)
  2 Bradlee Ashby             15 FFDWK-WK            16:17.23   16:01.20  
                  13.21       28.49 (15.28)       43.88 (15.39)     1:00.03 (16.15)
        1:15.57 (15.54)     1:31.33 (15.76)     1:47.06 (15.73)     2:03.27 (16.21)
        2:18.92 (15.65)     2:34.96 (16.04)     2:50.93 (15.97)     3:07.27 (16.34)
        3:22.84 (15.57)     3:39.10 (16.26)     3:54.91 (15.81)     4:11.44 (16.53)
        4:26.98 (15.54)     4:43.33 (16.35)     4:59.50 (16.17)     5:15.55 (16.05)
        5:31.63 (16.08)     5:47.88 (16.25)     6:03.95 (16.07)     6:20.12 (16.17)
        6:36.37 (16.25)     6:52.74 (16.37)     7:08.65 (15.91)     7:25.02 (16.37)
        7:41.11 (16.09)     7:57.56 (16.45)     8:13.37 (15.81)     8:29.58 (16.21)
     16:01.20 (7:31.62)
  3 Cameron Blair             15 KWIMW-MW            16:02.79   16:10.27  
                  13.50       28.06 (14.56)       43.60 (15.54)       58.97 (15.37)
        1:15.13 (16.16)     1:30.45 (15.32)     1:46.66 (16.21)     2:01.92 (15.26)
        2:18.31 (16.39)     2:33.34 (15.03)     2:49.83 (16.49)     3:05.29 (15.46)
        3:22.15 (16.86)     3:37.63 (15.48)     3:53.99 (16.36)     4:09.64 (15.65)
        4:26.30 (16.66)     4:41.83 (15.53)     4:58.53 (16.70)     5:14.39 (15.86)
        5:30.92 (16.53)     5:46.77 (15.85)     6:03.62 (16.85)     6:19.47 (15.85)
        6:36.17 (16.70)     6:51.95 (15.78)     7:08.20 (16.25)     7:24.11 (15.91)
        7:40.81 (16.70)     7:56.77 (15.96)     8:13.57 (16.80)     8:29.14 (15.57)
     16:10.27 (7:41.13)
  4 Ted Taylor                15 KRIWN-WN            16:17.42   16:17.39  
                  13.74       28.80 (15.06)       44.42 (15.62)     1:00.34 (15.92)
        1:16.43 (16.09)     1:32.38 (15.95)     1:48.49 (16.11)     2:04.66 (16.17)
        2:20.69 (16.03)     2:36.88 (16.19)     2:53.25 (16.37)     3:09.40 (16.15)
        3:25.71 (16.31)     3:41.78 (16.07)     3:58.14 (16.36)     4:14.48 (16.34)
        4:30.62 (16.14)     4:47.03 (16.41)     5:03.32 (16.29)     5:19.60 (16.28)
        5:35.91 (16.31)     5:52.09 (16.18)     6:08.63 (16.54)     6:24.92 (16.29)
        6:41.37 (16.45)     6:57.78 (16.41)     7:14.06 (16.28)     7:30.49 (16.43)
        7:46.90 (16.41)     8:03.22 (16.32)     8:19.78 (16.56)     8:36.16 (16.38)
     16:17.39 (7:41.23)
  5 Jay Cadman-Kennedy        15 IGWTR-TR            16:51.00   16:31.08  
                  14.60       30.08 (15.48)       47.23 (17.15)     1:03.06 (15.83)
        1:20.64 (17.58)     1:36.65 (16.01)     1:53.58 (16.93)     2:09.62 (16.04)
        2:26.85 (17.23)     2:42.50 (15.65)     2:59.45 (16.95)     3:15.41 (15.96)
        3:32.78 (17.37)     3:48.69 (15.91)     4:05.69 (17.00)     4:21.76 (16.07)
        4:38.91 (17.15)     4:54.98 (16.07)     5:12.13 (17.15)     5:28.38 (16.25)
        5:45.24 (16.86)     6:01.37 (16.13)     6:18.70 (17.33)     6:35.20 (16.50)
        6:52.79 (17.59)     7:09.03 (16.24)     7:26.46 (17.43)     7:42.83 (16.37)
        7:59.64 (16.81)     8:15.57 (15.93)     8:32.71 (17.14)     8:48.76 (16.05)
     16:31.08 (7:42.32)
  6 Ryan Cooper               15 STRTR-TR            16:49.86   16:39.26  
                  13.84       29.67 (15.83)       45.48 (15.81)     1:02.44 (16.96)
        1:18.62 (16.18)     1:35.50 (16.88)     1:52.13 (16.63)     2:09.01 (16.88)
        2:25.46 (16.45)     2:42.36 (16.90)     2:58.91 (16.55)     3:15.58 (16.67)
        3:32.02 (16.44)     3:48.98 (16.96)     4:05.70 (16.72)     4:22.40 (16.70)
        4:39.14 (16.74)     4:56.05 (16.91)     5:12.87 (16.82)     5:29.61 (16.74)
        5:46.61 (17.00)     6:03.48 (16.87)     6:20.41 (16.93)     6:37.08 (16.67)
        6:53.87 (16.79)     7:10.67 (16.80)     7:27.97 (17.30)     7:44.99 (17.02)
        8:01.79 (16.80)     8:18.62 (16.83)     8:35.57 (16.95)     8:52.54 (16.97)
     16:39.26 (7:46.72)
  7 Nathan Kinney             15 NSSAK-AK            17:21.60   17:10.14  
                  14.59       30.08 (15.49)       47.24 (17.16)     1:03.72 (16.48)
        1:21.30 (17.58)     1:37.89 (16.59)     1:55.56 (17.67)     2:12.37 (16.81)
        2:30.05 (17.68)     2:46.88 (16.83)     3:04.45 (17.57)     3:21.48 (17.03)
        3:39.04 (17.56)     3:55.92 (16.88)     4:13.65 (17.73)     4:30.63 (16.98)
        4:48.63 (18.00)     5:05.39 (16.76)     5:23.00 (17.61)     5:40.20 (17.20)
        5:57.69 (17.49)     6:14.29 (16.60)     6:31.91 (17.62)     6:48.82 (16.91)
        7:06.46 (17.64)     7:23.75 (17.29)     7:41.17 (17.42)     7:58.25 (17.08)
        8:16.38 (18.13)     8:33.33 (16.95)     8:50.95 (17.62)     9:08.03 (17.08)
     17:10.14 (8:02.11)
  8 Warren Van Staden         15 WVSOT-OT            17:40.87   17:36.48  
                  14.81       31.76 (16.95)       48.66 (16.90)     1:06.22 (17.56)
        1:23.60 (17.38)     1:41.45 (17.85)     1:58.92 (17.47)     2:17.13 (18.21)
        2:34.53 (17.40)     2:52.41 (17.88)     3:10.09 (17.68)     3:27.86 (17.77)
        3:45.47 (17.61)     4:03.21 (17.74)     4:20.56 (17.35)     4:38.48 (17.92)
        4:56.30 (17.82)     5:14.10 (17.80)     5:31.60 (17.50)     5:49.70 (18.10)
        6:07.22 (17.52)     6:24.84 (17.62)     6:42.75 (17.91)     7:00.99 (18.24)
        7:18.62 (17.63)     7:36.55 (17.93)     7:54.25 (17.70)     8:12.48 (18.23)
        8:30.13 (17.65)     8:48.27 (18.14)     9:06.42 (18.15)     9:24.46 (18.04)
     17:36.48 (8:12.02)
 
Event 13  Men 16 Year Olds 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Matthew Hutchins          16 WHACB-CB            15:33.19   15:33.29  
                  13.26       28.48 (15.22)       43.69 (15.21)       59.11 (15.42)
        1:14.59 (15.48)     1:30.26 (15.67)     1:45.47 (15.21)     2:01.20 (15.73)
        2:16.31 (15.11)     2:32.01 (15.70)     2:47.26 (15.25)     3:03.25 (15.99)
        3:18.42 (15.17)     3:34.34 (15.92)     3:49.76 (15.42)     4:05.67 (15.91)
        4:21.18 (15.51)     4:36.86 (15.68)     4:52.23 (15.37)     5:07.83 (15.60)
        5:23.52 (15.69)     5:39.28 (15.76)     5:54.73 (15.45)     6:10.56 (15.83)
        6:25.80 (15.24)     6:41.57 (15.77)     6:57.19 (15.62)     7:12.87 (15.68)
        7:28.47 (15.60)     7:44.40 (15.93)     8:00.08 (15.68)     8:16.01 (15.93)
     15:33.29 (7:17.28)
  2 Jack Turner               16 WVSOT-OT            16:39.86   16:16.43  
                  14.36       28.97 (14.61)       44.99 (16.02)     1:00.11 (15.12)
        1:16.44 (16.33)     1:31.53 (15.09)     1:48.21 (16.68)     2:03.70 (15.49)
        2:20.43 (16.73)     2:36.08 (15.65)     2:52.59 (16.51)     3:08.17 (15.58)
        3:24.94 (16.77)     3:41.01 (16.07)     3:57.50 (16.49)     4:13.59 (16.09)
        4:30.14 (16.55)     4:45.85 (15.71)     5:02.33 (16.48)     5:18.14 (15.81)
        5:34.53 (16.39)     5:50.83 (16.30)     6:07.55 (16.72)     6:23.70 (16.15)
        6:40.66 (16.96)     6:56.99 (16.33)     7:13.82 (16.83)     7:30.23 (16.41)
        7:46.98 (16.75)     8:02.95 (15.97)     8:20.28 (17.33)     8:36.71 (16.43)
     16:16.43 (7:39.72)
  3 Marshall Wilkinson        16 KWIMW-MW            17:10.89   16:37.69  
                  13.61       28.86 (15.25)       44.97 (16.11)     1:01.07 (16.10)
        1:17.45 (16.38)     1:33.95 (16.50)     1:50.55 (16.60)     2:06.90 (16.35)
        2:23.19 (16.29)     2:39.34 (16.15)     2:55.61 (16.27)     3:11.93 (16.32)
        3:28.57 (16.64)     3:44.90 (16.33)     4:01.30 (16.40)     4:17.75 (16.45)
        4:34.21 (16.46)     4:50.78 (16.57)     5:07.47 (16.69)     5:24.01 (16.54)
        5:40.38 (16.37)     5:57.03 (16.65)     6:13.49 (16.46)     6:29.95 (16.46)
        6:46.50 (16.55)     7:02.72 (16.22)     7:19.37 (16.65)     7:35.82 (16.45)
        7:52.34 (16.52)     8:09.13 (16.79)     8:25.74 (16.61)     8:42.31 (16.57)
     16:37.69 (7:55.38)
  4 Ben Ruback                16 MASWP-WP            16:45.62   16:38.87  
                  13.96       29.60 (15.64)       45.89 (16.29)     1:02.43 (16.54)
        1:19.11 (16.68)     1:35.84 (16.73)     1:52.51 (16.67)     2:08.88 (16.37)
        2:25.51 (16.63)     2:42.23 (16.72)     2:58.84 (16.61)     3:15.15 (16.31)
        3:31.77 (16.62)     3:48.26 (16.49)     4:05.08 (16.82)     4:21.76 (16.68)
        4:38.87 (17.11)     4:55.17 (16.30)     5:12.40 (17.23)     5:29.44 (17.04)
        5:46.91 (17.47)     6:02.66 (15.75)     6:19.74 (17.08)     6:36.00 (16.26)
        6:53.52 (17.52)     7:10.60 (17.08)     7:28.11 (17.51)     7:44.61 (16.50)
        8:01.49 (16.88)     8:18.46 (16.97)     8:35.62 (17.16)     8:52.18 (16.56)
     16:38.87 (7:46.69)
  5 Hayden Eldridge           16 ROTBP-BP            16:45.83   16:56.99  
                  13.74       30.06 (16.32)       46.01 (15.95)     1:03.22 (17.21)
        1:19.49 (16.27)     1:37.11 (17.62)     1:53.81 (16.70)     2:10.85 (17.04)
        2:27.13 (16.28)     2:44.48 (17.35)     3:00.98 (16.50)     3:18.36 (17.38)
        3:34.52 (16.16)     3:51.90 (17.38)     4:08.13 (16.23)     4:25.70 (17.57)
        4:41.90 (16.20)     4:59.77 (17.87)     5:16.24 (16.47)     5:33.87 (17.63)
        5:50.29 (16.42)     6:07.99 (17.70)     6:24.32 (16.33)     6:41.63 (17.31)
        6:58.00 (16.37)     7:15.50 (17.50)     7:32.06 (16.56)     7:49.45 (17.39)
        8:05.75 (16.30)     8:23.19 (17.44)     8:39.56 (16.37)     8:56.87 (17.31)
     16:56.99 (8:00.12)
  6 Ruaan Van den Berg        16 RAUWN-WN            17:45.54   17:01.19  
                  14.92       29.90 (14.98)       46.83 (16.93)     1:02.36 (15.53)
        1:19.88 (17.52)     1:36.17 (16.29)     1:53.89 (17.72)     2:10.41 (16.52)
        2:28.24 (17.83)     2:44.93 (16.69)     3:02.59 (17.66)     3:19.49 (16.90)
        3:37.41 (17.92)     3:54.29 (16.88)     4:12.38 (18.09)     4:29.06 (16.68)
        4:46.67 (17.61)     5:03.47 (16.80)     5:21.32 (17.85)     5:37.94 (16.62)
        5:55.62 (17.68)     6:12.47 (16.85)     6:29.90 (17.43)     6:46.77 (16.87)
        7:04.41 (17.64)     7:21.06 (16.65)     7:38.41 (17.35)     7:55.10 (16.69)
        8:12.97 (17.87)     8:29.91 (16.94)     8:47.57 (17.66)     9:04.14 (16.57)
     17:01.19 (7:57.05)
  7 Hamish McCulloch          16 WVSOT-OT            17:40.64   17:01.50  
                  14.48       31.23 (16.75)       47.66 (16.43)     1:04.89 (17.23)
        1:21.86 (16.97)     1:39.39 (17.53)     1:56.28 (16.89)     2:13.77 (17.49)
        2:30.76 (16.99)     2:48.26 (17.50)     3:05.09 (16.83)     3:22.85 (17.76)
        3:39.73 (16.88)     3:57.34 (17.61)     4:14.29 (16.95)     4:31.94 (17.65)
        4:48.86 (16.92)     5:06.53 (17.67)     5:23.53 (17.00)     5:40.81 (17.28)
        5:57.26 (16.45)     6:14.42 (17.16)     6:31.12 (16.70)     6:48.49 (17.37)
        7:05.10 (16.61)     7:22.32 (17.22)     7:39.14 (16.82)     7:56.36 (17.22)
        8:13.03 (16.67)     8:30.57 (17.54)     8:47.36 (16.79)     9:04.65 (17.29)
     17:01.50 (7:56.85)
  8 Luke Matthews             16 ROTBP-BP            17:36.68   17:04.92  
                  14.82       31.45 (16.63)       48.21 (16.76)     1:05.49 (17.28)
        1:23.02 (17.53)     1:39.95 (16.93)     1:57.00 (17.05)     2:13.99 (16.99)
        2:31.37 (17.38)     2:48.54 (17.17)     3:05.97 (17.43)     3:23.17 (17.20)
        3:40.61 (17.44)     3:57.65 (17.04)     4:15.19 (17.54)     4:32.16 (16.97)
        4:49.76 (17.60)     5:06.86 (17.10)     5:24.12 (17.26)     5:41.16 (17.04)
        5:58.43 (17.27)     6:15.35 (16.92)     6:32.58 (17.23)     6:49.76 (17.18)
        7:06.91 (17.15)     7:24.01 (17.10)     7:41.40 (17.39)     7:58.20 (16.80)
        8:15.48 (17.28)     8:32.66 (17.18)     8:49.90 (17.24)     9:06.85 (16.95)
     17:04.92 (7:58.07)
  9 Blake Highet              16 AQGCB-CB            17:20.18   17:29.21  
                  14.24       29.65 (15.41)       46.76 (17.11)     1:03.31 (16.55)
        1:20.88 (17.57)     1:37.57 (16.69)     1:55.30 (17.73)     2:12.02 (16.72)
        2:30.04 (18.02)     2:46.89 (16.85)     3:05.20 (18.31)     3:22.15 (16.95)
        3:39.89 (17.74)     3:56.90 (17.01)     4:14.98 (18.08)     4:32.21 (17.23)
        4:50.41 (18.20)     5:07.38 (16.97)     5:25.59 (18.21)     5:42.85 (17.26)
        6:00.72 (17.87)     6:17.57 (16.85)     6:35.75 (18.18)     6:52.99 (17.24)
        7:11.25 (18.26)     7:28.68 (17.43)     7:46.82 (18.14)     8:04.39 (17.57)
        8:22.84 (18.45)     8:40.40 (17.56)     8:58.74 (18.34)     9:15.82 (17.08)
     17:29.21 (8:13.39)
 10 Sam Morrison              16 STPWK-WK            17:30.26   17:33.50  
                  14.81       30.99 (16.18)       48.47 (17.48)     1:05.00 (16.53)
        1:22.63 (17.63)     1:39.24 (16.61)     1:56.68 (17.44)     2:13.39 (16.71)
        2:31.02 (17.63)     2:48.08 (17.06)     3:06.11 (18.03)     3:22.86 (16.75)
        3:41.02 (18.16)     3:57.73 (16.71)     4:15.68 (17.95)     4:32.61 (16.93)
        4:50.64 (18.03)     5:07.62 (16.98)     5:25.93 (18.31)     5:43.13 (17.20)
        6:01.31 (18.18)     6:18.17 (16.86)     6:37.11 (18.94)     6:54.35 (17.24)
        7:12.68 (18.33)     7:29.66 (16.98)     7:48.17 (18.51)     8:05.47 (17.30)
        8:24.16 (18.69)     8:41.23 (17.07)     9:00.35 (19.12)     9:17.79 (17.44)
     17:33.50 (8:15.71)
 11 Kieran Oswald             16 WVSOT-OT            17:26.89   17:45.75  
                  14.52       30.58 (16.06)       47.62 (17.04)     1:04.90 (17.28)
                                1:40.32 ( )     1:58.47 (18.15)     2:16.09 (17.62)
        2:33.97 (17.88)     2:52.11 (18.14)                             3:28.37 ( )
                                4:04.13 ( )     4:22.73 (18.60)     4:40.86 (18.13)
                                5:16.91 ( )     5:35.21 (18.30)     5:53.15 (17.94)
                                6:29.23 ( )                             7:05.17 ( )
        7:23.26 (18.09)     7:40.92 (17.66)     7:59.61 (18.69)     8:17.56 (17.95)
        8:35.41 (17.85)     8:53.00 (17.59)     9:11.31 (18.31)     9:28.98 (17.67)
     17:45.75 (8:16.77)
 
Event 13  Men 17 & Over 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Matthew Terry (V)         21 QLAUS               15:06.20   15:15.65  
                  13.68       28.39 (14.71)       44.47 (16.08)     1:00.17 (15.70)
        1:16.28 (16.11)     1:32.01 (15.73)     1:47.92 (15.91)     2:03.67 (15.75)
        2:19.39 (15.72)     2:35.09 (15.70)     2:51.03 (15.94)     3:06.29 (15.26)
        3:21.85 (15.56)     3:37.31 (15.46)     3:52.83 (15.52)     4:07.97 (15.14)
        4:23.63 (15.66)     4:38.24 (14.61)     4:53.32 (15.08)     5:08.11 (14.79)
        5:23.32 (15.21)     5:37.95 (14.63)     5:53.10 (15.15)     6:07.79 (14.69)
        6:23.14 (15.35)     6:37.77 (14.63)     6:53.40 (15.63)     7:08.08 (14.68)
        7:23.48 (15.40)     7:38.24 (14.76)     7:53.52 (15.28)     8:08.33 (14.81)
     15:15.65 (7:07.32)
  2 Kane Radford              20 ROTBP-BP            15:18.44   15:21.67  
                  13.70       28.61 (14.91)       44.36 (15.75)       59.41 (15.05)
        1:14.83 (15.42)     1:30.03 (15.20)     1:45.70 (15.67)     2:00.94 (15.24)
        2:16.30 (15.36)     2:31.44 (15.14)     2:46.68 (15.24)     3:01.79 (15.11)
        3:16.96 (15.17)     3:31.93 (14.97)     3:47.15 (15.22)     4:02.63 (15.48)
        4:17.78 (15.15)     4:33.05 (15.27)     4:48.09 (15.04)     5:03.20 (15.11)
        5:18.45 (15.25)     5:33.57 (15.12)     5:48.75 (15.18)     6:04.04 (15.29)
        6:19.30 (15.26)     6:34.53 (15.23)     6:50.19 (15.66)     7:05.58 (15.39)
        7:21.16 (15.58)     7:36.61 (15.45)     7:52.35 (15.74)     8:07.89 (15.54)
     15:21.67 (7:13.78)
  3 Nathan Capp               18 GREBP-BP            15:22.79   15:25.83  
                  13.83       28.17 (14.34)       44.13 (15.96)       59.18 (15.05)
        1:15.40 (16.22)     1:30.29 (14.89)     1:46.35 (16.06)     2:01.32 (14.97)
        2:17.15 (15.83)     2:31.96 (14.81)     2:47.96 (16.00)     3:02.57 (14.61)
        3:18.42 (15.85)     3:33.22 (14.80)     3:48.90 (15.68)     4:03.67 (14.77)
        4:19.50 (15.83)     4:34.38 (14.88)     4:50.27 (15.89)     5:05.06 (14.79)
        5:20.98 (15.92)     5:35.83 (14.85)     5:51.67 (15.84)     6:06.36 (14.69)
        6:22.36 (16.00)     6:37.37 (15.01)     6:53.67 (16.30)     7:08.44 (14.77)
        7:24.70 (16.26)     7:39.59 (14.89)     7:55.70 (16.11)     8:10.59 (14.89)
     15:25.83 (7:15.24)
  4 Roy Pearce (V)            21 QLAUS               15:42.65   15:28.31  
                  13.35       28.96 (15.61)       44.06 (15.10)       59.73 (15.67)
        1:14.72 (14.99)     1:30.42 (15.70)     1:45.47 (15.05)     2:01.19 (15.72)
        2:16.44 (15.25)     2:32.16 (15.72)     2:47.08 (14.92)     3:02.59 (15.51)
        3:17.75 (15.16)     3:33.24 (15.49)     3:48.20 (14.96)     4:03.86 (15.66)
        4:18.79 (14.93)     4:34.43 (15.64)     4:49.34 (14.91)     5:04.89 (15.55)
        5:19.91 (15.02)     5:35.69 (15.78)     5:50.72 (15.03)     6:06.64 (15.92)
        6:21.80 (15.16)     6:37.74 (15.94)     6:52.58 (14.84)     7:08.57 (15.99)
        7:23.54 (14.97)     7:39.47 (15.93)     7:54.48 (15.01)     8:10.32 (15.84)
     15:28.31 (7:17.99)
  5 Nick Gillum               17 TWAWN-WN            15:32.86   15:30.41  
                  13.66       27.86 (14.20)       43.64 (15.78)       58.65 (15.01)
        1:15.01 (16.36)     1:30.18 (15.17)     1:46.40 (16.22)     2:01.43 (15.03)
        2:17.16 (15.73)     2:32.15 (14.99)     2:48.26 (16.11)     3:03.22 (14.96)
        3:19.06 (15.84)     3:34.10 (15.04)     3:50.05 (15.95)     4:05.03 (14.98)
        4:21.06 (16.03)     4:36.04 (14.98)     4:51.95 (15.91)     5:07.08 (15.13)
        5:23.24 (16.16)     5:38.16 (14.92)     5:54.25 (16.09)     6:09.28 (15.03)
        6:25.22 (15.94)     6:40.38 (15.16)     6:56.37 (15.99)     7:11.45 (15.08)
        7:27.64 (16.19)     7:42.92 (15.28)     7:59.05 (16.13)     8:14.09 (15.04)
     15:30.41 (7:16.32)
  6 Dylan Dunlop-Barrett      20 NPATR-TR            15:23.22   15:32.11  
                  13.35       28.54 (15.19)       43.46 (14.92)       58.98 (15.52)
        1:14.39 (15.41)     1:30.04 (15.65)     1:45.39 (15.35)     2:01.11 (15.72)
        2:16.08 (14.97)     2:31.30 (15.22)     2:46.15 (14.85)     3:01.19 (15.04)
        3:16.16 (14.97)     3:31.49 (15.33)     3:46.78 (15.29)     4:02.18 (15.40)
        4:17.31 (15.13)     4:33.12 (15.81)     4:48.25 (15.13)     5:03.95 (15.70)
        5:19.10 (15.15)     5:34.56 (15.46)     5:49.66 (15.10)     6:05.09 (15.43)
        6:20.48 (15.39)     6:35.80 (15.32)     6:51.23 (15.43)     7:06.77 (15.54)
        7:22.15 (15.38)     7:37.84 (15.69)     7:53.17 (15.33)     8:08.89 (15.72)
     15:32.11 (7:23.22)
  7 Murray Pretorius          18 SPCWK-WK            15:48.28   15:33.76  
                  13.57       28.78 (15.21)       44.12 (15.34)       59.80 (15.68)
        1:15.42 (15.62)     1:31.28 (15.86)     1:46.81 (15.53)     2:02.54 (15.73)
        2:18.07 (15.53)     2:33.74 (15.67)     2:49.38 (15.64)     3:05.27 (15.89)
        3:21.10 (15.83)     3:37.09 (15.99)     3:52.84 (15.75)     4:08.52 (15.68)
        4:24.23 (15.71)     4:40.14 (15.91)     4:55.76 (15.62)     5:11.71 (15.95)
        5:27.41 (15.70)     5:42.91 (15.50)     5:58.52 (15.61)     6:14.14 (15.62)
        6:29.49 (15.35)     6:44.75 (15.26)     7:00.11 (15.36)     7:15.54 (15.43)
        7:30.97 (15.43)     7:46.43 (15.46)     8:02.06 (15.63)     8:17.76 (15.70)
     15:33.76 (7:16.00)
  8 Troy Balvert              19 WVSOT-OT            15:41.88   15:34.38  
                  13.50       28.38 (14.88)       43.82 (15.44)       59.30 (15.48)
        1:15.24 (15.94)     1:30.95 (15.71)     1:46.88 (15.93)     2:02.38 (15.50)
        2:18.08 (15.70)     2:33.63 (15.55)     2:49.57 (15.94)     3:05.28 (15.71)
        3:21.25 (15.97)     3:36.93 (15.68)     3:52.73 (15.80)     4:08.51 (15.78)
        4:24.46 (15.95)     4:39.93 (15.47)     4:56.08 (16.15)     5:11.63 (15.55)
        5:27.07 (15.44)     5:41.82 (14.75)     5:57.46 (15.64)     6:12.86 (15.40)
        6:28.44 (15.58)     6:44.00 (15.56)     6:59.55 (15.55)     7:14.96 (15.41)
        7:30.79 (15.83)     7:46.23 (15.44)     8:02.08 (15.85)     8:17.64 (15.56)
     15:34.38 (7:16.74)
  9 Jonathan Pullon           19 WHLAK-AK            15:51.92   15:44.55  
                  13.33       27.45 (14.12)       43.01 (15.56)       58.34 (15.33)
        1:14.19 (15.85)     1:29.38 (15.19)     1:44.95 (15.57)     2:00.32 (15.37)
        2:15.85 (15.53)     2:30.97 (15.12)     2:46.56 (15.59)     3:01.67 (15.11)
        3:17.49 (15.82)     3:32.79 (15.30)     3:48.74 (15.95)     4:04.14 (15.40)
        4:20.05 (15.91)     4:35.49 (15.44)     4:51.51 (16.02)     5:06.91 (15.40)
        5:22.97 (16.06)     5:38.39 (15.42)     5:54.51 (16.12)     6:10.23 (15.72)
        6:26.20 (15.97)     6:41.93 (15.73)     6:57.72 (15.79)     7:13.31 (15.59)
        7:29.15 (15.84)     7:44.87 (15.72)     8:00.93 (16.06)     8:16.76 (15.83)
     15:44.55 (7:27.79)
 10 Matt Woodrow              23 CAPWN-WN            15:16.75   15:45.07  
                  13.72       28.93 (15.21)       44.62 (15.69)     1:00.60 (15.98)
        1:16.48 (15.88)     1:32.34 (15.86)     1:48.59 (16.25)     2:04.11 (15.52)
        2:20.23 (16.12)     2:35.63 (15.40)     2:51.76 (16.13)     3:07.22 (15.46)
        3:23.43 (16.21)     3:38.95 (15.52)     3:55.32 (16.37)     4:10.46 (15.14)
        4:26.54 (16.08)     4:41.51 (14.97)     4:57.66 (16.15)     5:12.71 (15.05)
        5:28.93 (16.22)     5:44.17 (15.24)     6:00.34 (16.17)     6:15.50 (15.16)
        6:31.68 (16.18)     6:47.08 (15.40)     7:03.19 (16.11)     7:18.41 (15.22)
        7:34.73 (16.32)     7:50.27 (15.54)     8:06.52 (16.25)     8:21.84 (15.32)
     15:45.07 (7:23.23)
 11 George Eglesfield         17 NCSCB-CB            16:00.51   16:09.75  
                  13.63       28.20 (14.57)       43.93 (15.73)       59.49 (15.56)
        1:15.77 (16.28)     1:31.83 (16.06)     1:48.40 (16.57)     2:04.66 (16.26)
        2:21.17 (16.51)     2:37.12 (15.95)     2:53.67 (16.55)     3:09.78 (16.11)
        3:26.33 (16.55)     3:42.49 (16.16)     3:59.09 (16.60)     4:15.12 (16.03)
        4:31.80 (16.68)     4:48.11 (16.31)     5:04.59 (16.48)     5:20.61 (16.02)
        5:36.52 (15.91)     5:52.25 (15.73)     6:08.76 (16.51)     6:24.74 (15.98)
        6:41.37 (16.63)     6:56.91 (15.54)     7:13.05 (16.14)     7:29.01 (15.96)
        7:45.48 (16.47)     8:01.76 (16.28)     8:18.26 (16.50)     8:34.09 (15.83)
     16:09.75 (7:35.66)
 12 Alex Cox                  18 WHLAK-AK            16:40.30   16:21.49  
                  13.53       29.29 (15.76)       45.41 (16.12)     1:01.85 (16.44)
        1:18.17 (16.32)     1:34.66 (16.49)     1:51.06 (16.40)     2:07.76 (16.70)
        2:24.18 (16.42)     2:40.55 (16.37)     2:57.07 (16.52)     3:13.67 (16.60)
        3:30.11 (16.44)     3:46.63 (16.52)     4:03.18 (16.55)     4:19.73 (16.55)
        4:35.83 (16.10)     4:51.98 (16.15)     5:08.32 (16.34)     5:24.69 (16.37)
        5:41.29 (16.60)     5:57.88 (16.59)     6:14.31 (16.43)     6:30.91 (16.60)
        6:47.41 (16.50)     7:03.54 (16.13)     7:20.06 (16.52)     7:36.44 (16.38)
        7:52.77 (16.33)     8:09.01 (16.24)     8:25.28 (16.27)     8:41.51 (16.23)
     16:21.49 (7:39.98)
 13 Jacob Barry               21 JASCB-CB            16:21.14   16:23.55  
                  13.66       29.48 (15.82)       44.89 (15.41)     1:01.49 (16.60)
        1:17.52 (16.03)     1:34.43 (16.91)     1:50.57 (16.14)     2:07.38 (16.81)
        2:23.47 (16.09)     2:40.19 (16.72)     2:56.36 (16.17)     3:13.20 (16.84)
        3:29.38 (16.18)     3:46.09 (16.71)     4:02.29 (16.20)     4:19.07 (16.78)
        4:35.32 (16.25)     4:52.03 (16.71)     5:08.20 (16.17)     5:24.92 (16.72)
        5:40.99 (16.07)     5:57.75 (16.76)     6:13.85 (16.10)     6:30.51 (16.66)
        6:46.65 (16.14)     7:03.46 (16.81)     7:19.73 (16.27)     7:36.49 (16.76)
        7:52.75 (16.26)     8:09.63 (16.88)     8:25.80 (16.17)     8:42.67 (16.87)
     16:23.55 (7:40.88)
 14 William Griffith          17 ROTBP-BP            16:28.75   16:26.67  
                  14.56       29.79 (15.23)       46.17 (16.38)     1:01.88 (15.71)
        1:18.45 (16.57)     1:34.44 (15.99)     1:51.18 (16.74)     2:06.93 (15.75)
        2:23.73 (16.80)     2:39.70 (15.97)     2:56.62 (16.92)     3:12.58 (15.96)
        3:29.53 (16.95)     3:45.42 (15.89)     4:02.48 (17.06)     4:18.55 (16.07)
        4:35.49 (16.94)     4:51.38 (15.89)     5:08.45 (17.07)     5:24.70 (16.25)
        5:41.93 (17.23)     5:58.23 (16.30)     6:15.06 (16.83)     6:31.23 (16.17)
        6:48.24 (17.01)     7:04.58 (16.34)     7:21.44 (16.86)     7:37.77 (16.33)
        7:54.43 (16.66)     8:10.74 (16.31)     8:27.55 (16.81)     8:44.08 (16.53)
     16:26.67 (7:42.59)
 15 Scott Williams            17 CSCAK-AK            16:26.18   16:29.61  
                  13.25       28.73 (15.48)       44.75 (16.02)     1:01.28 (16.53)
        1:17.20 (15.92)     1:33.51 (16.31)     1:49.49 (15.98)     2:05.82 (16.33)
        2:21.99 (16.17)     2:38.34 (16.35)     2:54.41 (16.07)     3:10.82 (16.41)
        3:27.11 (16.29)     3:43.52 (16.41)     3:59.50 (15.98)     4:15.81 (16.31)
        4:32.09 (16.28)     4:48.59 (16.50)     5:04.87 (16.28)     5:21.33 (16.46)
        5:37.65 (16.32)     5:54.10 (16.45)     6:10.19 (16.09)     6:26.64 (16.45)
        6:42.93 (16.29)     6:59.56 (16.63)     7:16.17 (16.61)     7:32.87 (16.70)
        7:49.30 (16.43)     8:05.94 (16.64)     8:22.36 (16.42)     8:39.22 (16.86)
     16:29.61 (7:50.39)
 16 Andrew Pullon             19 SPCWK-WK            16:28.83   16:30.69  
                  14.03       28.56 (14.53)       44.99 (16.43)     1:00.24 (15.25)
        1:16.91 (16.67)     1:32.24 (15.33)     1:48.73 (16.49)     2:04.14 (15.41)
        2:20.93 (16.79)     2:36.44 (15.51)     2:53.12 (16.68)     3:08.77 (15.65)
        3:25.39 (16.62)     3:41.43 (16.04)     3:58.16 (16.73)     4:14.17 (16.01)
        4:30.92 (16.75)     4:47.03 (16.11)     5:03.61 (16.58)     5:19.60 (15.99)
        5:36.19 (16.59)     5:52.30 (16.11)     6:08.90 (16.60)     6:25.39 (16.49)
        6:42.14 (16.75)     6:58.53 (16.39)     7:15.40 (16.87)     7:31.70 (16.30)
        7:48.62 (16.92)     8:05.10 (16.48)     8:22.04 (16.94)     8:38.37 (16.33)
     16:30.69 (7:52.32)
 17 Sam Kettle                17 SUNHP-HP            16:45.60   16:34.54  
                  14.72       31.31 (16.59)       47.14 (15.83)     1:04.09 (16.95)
        1:20.24 (16.15)     1:37.22 (16.98)     1:53.30 (16.08)     2:10.05 (16.75)
        2:26.19 (16.14)     2:42.96 (16.77)     2:59.41 (16.45)     3:16.29 (16.88)
        3:32.55 (16.26)     3:49.17 (16.62)     4:05.58 (16.41)     4:22.44 (16.86)
        4:39.05 (16.61)     4:56.00 (16.95)     5:12.49 (16.49)     5:29.37 (16.88)
        5:45.61 (16.24)     6:02.41 (16.80)     6:18.68 (16.27)     6:35.33 (16.65)
        6:51.68 (16.35)     7:08.39 (16.71)     7:24.72 (16.33)     7:41.21 (16.49)
        7:57.66 (16.45)     8:14.14 (16.48)     8:30.55 (16.41)     8:47.12 (16.57)
     16:34.54 (7:47.42)
 18 Jonathan Whittle          18 PPKCO-CO            16:43.70   16:38.73  
                  14.43       29.94 (15.51)       46.45 (16.51)     1:02.70 (16.25)
        1:19.21 (16.51)     1:35.46 (16.25)     1:52.53 (17.07)     2:08.94 (16.41)
        2:26.08 (17.14)     2:42.56 (16.48)     2:59.47 (16.91)     3:15.96 (16.49)
        3:32.97 (17.01)     3:49.55 (16.58)     4:06.24 (16.69)     4:22.52 (16.28)
        4:39.42 (16.90)     4:55.75 (16.33)     5:13.01 (17.26)     5:29.62 (16.61)
        5:46.66 (17.04)     6:03.41 (16.75)     6:20.38 (16.97)     6:37.00 (16.62)
        6:54.10 (17.10)     7:10.71 (16.61)     7:27.85 (17.14)     7:44.20 (16.35)
        8:01.39 (17.19)     8:17.88 (16.49)     8:35.15 (17.27)     8:51.53 (16.38)
     16:38.73 (7:47.20)
 19 Thomas Cutler             17 CAPWN-WN            16:35.01   17:14.30  
                  15.16       30.73 (15.57)       47.67 (16.94)     1:04.22 (16.55)
        1:20.63 (16.41)     1:36.92 (16.29)     1:53.59 (16.67)     2:09.94 (16.35)
        2:26.74 (16.80)     2:43.15 (16.41)     3:00.18 (17.03)     3:16.80 (16.62)
        3:34.15 (17.35)     3:50.41 (16.26)     4:07.90 (17.49)     4:24.64 (16.74)
        4:42.29 (17.65)     4:58.90 (16.61)     5:16.65 (17.75)     5:33.58 (16.93)
        6:25.87 (52.29)         6:08.04 ( )     7:01.04 (53.00)         6:43.10 ( )
                                7:18.23 ( )     7:36.33 (18.10)     7:53.07 (16.74)
        8:11.01 (17.94)     8:27.85 (16.84)                             9:02.55 ( )
     17:14.30 (8:11.75)
 -- Ben Quilter               17 COMHP-HP            16:11.91        SCR  
 
Event 14  Girls 13 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Paige Schendelaar-Kemp    13 HPKCO-CO               59.90      58.45  
                  13.90       28.39 (14.49)       43.94 (15.55)       58.45 (14.51)
  2 Samantha Brown            13 LMEAK-AK             1:00.47      59.58  
                  14.57       28.98 (14.41)       45.05 (16.07)       59.58 (14.53)
  3 Hannah Morgan             13 MKUSL-SL             1:00.51      59.88  
                  14.19       29.17 (14.98)       44.73 (15.56)       59.88 (15.15)
  4 Maggie Burns              13 CAPWN-WN             1:00.70      59.94  
                  14.55       29.34 (14.79)       45.24 (15.90)       59.94 (14.70)
  5 Georgia Zacest            13 UNIAK-AK             1:01.27    1:00.58  
                  13.90       29.71 (15.81)       45.25 (15.54)     1:00.58 (15.33)
  6 Holly Parker              13 KSCAK-AK             1:01.36    1:01.04  
                  14.77       30.04 (15.27)       46.00 (15.96)     1:01.04 (15.04)
  7 Caitlin Daley             13 HPKCO-CO             1:01.65    1:01.30  
                  13.95       29.65 (15.70)       44.98 (15.33)     1:01.30 (16.32)
  8 Frances Magness           13 ROSAK-AK             1:02.76    1:02.02  
                  14.02       29.71 (15.69)       45.66 (15.95)     1:02.02 (16.36)
  9 Ruth Palmer               13 NSSAK-AK             1:02.61    1:02.09  
                  13.69       29.70 (16.01)       45.53 (15.83)     1:02.09 (16.56)
 10 Rebecca Moynihan          13 LEVMW-MW             1:01.80    1:02.24  
                  14.57       30.24 (15.67)       46.30 (16.06)     1:02.24 (15.94)
 
Event 14  Girls 13 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Paige Schendelaar-Kemp    13 HPKCO-CO               59.13      59.90  
                  13.87       28.97 (15.10)       44.80 (15.83)       59.90 (15.10)
  2 Samantha Brown            13 LMEAK-AK             1:01.65    1:00.47  
                  14.32       29.32 (15.00)       45.12 (15.80)     1:00.47 (15.35)
  3 Hannah Morgan             13 MKUSL-SL             1:00.02    1:00.51  
                  14.33       29.07 (14.74)       45.31 (16.24)     1:00.51 (15.20)
  4 Maggie Burns              13 CAPWN-WN             1:01.11    1:00.70  
                  14.14       29.33 (15.19)       45.17 (15.84)     1:00.70 (15.53)
  5 Georgia Zacest            13 UNIAK-AK             1:00.36    1:01.27  
                  14.07       30.14 (16.07)       46.09 (15.95)     1:01.27 (15.18)
  6 Holly Parker              13 KSCAK-AK               59.59    1:01.36  
                  14.36       29.98 (15.62)       45.65 (15.67)     1:01.36 (15.71)
  7 Caitlin Daley             13 HPKCO-CO             1:02.68    1:01.65  
                  14.49       29.66 (15.17)       45.71 (16.05)     1:01.65 (15.94)
  8 Rebecca Moynihan          13 LEVMW-MW             1:02.85    1:01.80  
                  14.25       29.67 (15.42)       45.83 (16.16)     1:01.80 (15.97)
  9 Ruth Palmer               13 NSSAK-AK             1:01.89    1:02.61  
                  14.46       29.92 (15.46)       46.53 (16.61)     1:02.61 (16.08)
 10 Frances Magness           13 ROSAK-AK             1:02.54    1:02.76  
                  14.70       29.73 (15.03)       47.01 (17.28)     1:02.76 (15.75)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Stephanie Hett            13 LMEAK-AK             1:02.45    1:02.82  
                  15.22       30.70 (15.48)       47.45 (16.75)     1:02.82 (15.37)
 12 Scarlett Tacon            13 CAPWN-WN             1:01.52    1:03.01  
                  14.25       29.72 (15.47)       46.32 (16.60)     1:03.01 (16.69)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Josie Kozyniak            13 CAPWN-WN             1:02.84    1:03.20  
                  15.12       30.52 (15.40)       47.44 (16.92)     1:03.20 (15.76)
 14 Paige Enoka               13 RAUWN-WN             1:03.35    1:06.05  
                  15.61       31.84 (16.23)       49.19 (17.35)     1:06.05 (16.86)
 
Event 14  Girls 14 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Naomi Smit                14 SUNHP-HP               58.87      58.01  
                  13.64       28.04 (14.40)       43.72 (15.68)       58.01 (14.29)
  2 Georgia Marris            14 UNIAK-AK               59.52      58.30  
                  13.92       28.65 (14.73)       43.83 (15.18)       58.30 (14.47)
  3 Liana Smith               14 PUKCO-CO               59.60      58.69  
                  13.67       28.30 (14.63)       44.12 (15.82)       58.69 (14.57)
  4 Brittany Tucker           14 QESCB-CB               59.48      58.84  
                  13.50       28.11 (14.61)       44.17 (16.06)       58.84 (14.67)
  5 Alex Pampalone            14 SZRWN-WN             1:00.44      59.02  
                  13.74       28.96 (15.22)       44.28 (15.32)       59.02 (14.74)
  6 Leah Eagleton             14 HPKCO-CO             1:01.03      59.34  
                  13.83       28.89 (15.06)       44.23 (15.34)       59.34 (15.11)
  7 Paige Flynn               14 STPWK-WK             1:00.20      59.37  
                  14.21       29.07 (14.86)       44.63 (15.56)       59.37 (14.74)
  8 Nicky Pio                 14 WHACB-CB             1:00.18      59.50  
                  13.60       28.63 (15.03)       44.35 (15.72)       59.50 (15.15)
  9 Tayla Lum                 14 ENTHP-HP             1:00.93    1:01.26  
                  13.92       29.87 (15.95)       45.47 (15.60)     1:01.26 (15.79)
 -- Aleisha Ruske             14 NEPOT-OT             1:00.29         DQ  
 
Event 14  Girls 14 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Naomi Smit                14 SUNHP-HP               59.00      58.87  
                  13.75       28.21 (14.46)       43.99 (15.78)       58.87 (14.88)
  2 Brittany Tucker           14 QESCB-CB               58.61      59.48  
                  13.42       28.36 (14.94)       44.09 (15.73)       59.48 (15.39)
  3 Georgia Marris            14 UNIAK-AK               56.83      59.52  
                  13.81       28.64 (14.83)       44.38 (15.74)       59.52 (15.14)
  4 Liana Smith               14 PUKCO-CO               58.01      59.60  
                  13.22       28.63 (15.41)       43.80 (15.17)       59.60 (15.80)
  5 Nicky Pio                 14 WHACB-CB               59.51    1:00.18  
                  13.83       28.52 (14.69)       44.72 (16.20)     1:00.18 (15.46)
  6 Paige Flynn               14 STPWK-WK               58.67    1:00.20  
                  13.48       28.92 (15.44)       44.18 (15.26)     1:00.20 (16.02)
  7 Aleisha Ruske             14 NEPOT-OT               59.34    1:00.29  
                  13.33       29.04 (15.71)       44.09 (15.05)     1:00.29 (16.20)
  8 Alex Pampalone            14 SZRWN-WN             1:01.51    1:00.44  
                  13.58       29.27 (15.69)       44.70 (15.43)     1:00.44 (15.74)
  9 Tayla Lum                 14 ENTHP-HP             1:02.15    1:00.93  
                  13.61       28.95 (15.34)       44.51 (15.56)     1:00.93 (16.42)
 10 Leah Eagleton             14 HPKCO-CO               59.11    1:01.03  
                  13.90       29.15 (15.25)       44.89 (15.74)     1:01.03 (16.14)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Gendi Roberts             14 NCSCB-CB             1:01.91    1:01.61  
                  14.19       29.92 (15.73)       45.76 (15.84)     1:01.61 (15.85)
 12 Sally Yates               14 HPKCO-CO             1:01.64    1:01.83  
                  14.46       29.52 (15.06)       46.24 (16.72)     1:01.83 (15.59)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Mia Clarke                14 RAUWN-WN             1:00.98    1:02.04  
                  14.82       29.87 (15.05)       46.20 (16.33)     1:02.04 (15.84)
 14 Courtney Carson           14 SZRWN-WN             1:02.24    1:02.07  
                  14.33       29.92 (15.59)       46.15 (16.23)     1:02.07 (15.92)
 
Event 14  Women 15 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Megan Gianotti (V)        15 QLAUS                  57.97      57.11  
                  13.55       27.64 (14.09)       42.92 (15.28)       57.11 (14.19)
  2 Aimee Moss                15 HPKCO-CO               58.96      57.75  
                  14.24       28.47 (14.23)       43.78 (15.31)       57.75 (13.97)
  3 Isobel Ryan               15 OAMED-ED               59.51      58.00  
                  13.87       28.21 (14.34)       43.55 (15.34)       58.00 (14.45)
  4 Kimberly Richter          15 HPKCO-CO             1:00.47      58.48  
                  13.38       28.04 (14.66)       43.18 (15.14)       58.48 (15.30)
  5 Rima Williams             15 LMEAK-AK             1:00.07      58.68  
                  13.80       28.69 (14.89)       44.05 (15.36)       58.68 (14.63)
  6 Danyelle Lusty            15 ASTED-ED             1:00.57      59.22  
                  13.83       28.79 (14.96)       44.26 (15.47)       59.22 (14.96)
  7 Emmabeth Jensen           15 WVSOT-OT               59.71      59.23  
                  13.84       28.41 (14.57)       44.52 (16.11)       59.23 (14.71)
  8 Kelly Scammell            15 AQGCB-CB               59.85      59.40  
                  13.92       28.69 (14.77)       44.03 (15.34)       59.40 (15.37)
  9 Ella Kleinschmidt (V)     15 WBAUS                1:00.78    1:00.40  
                  13.73       29.02 (15.29)       44.72 (15.70)     1:00.40 (15.68)
 10 JoMari Meyer              15 GDLHP-HP             1:00.69    1:00.78  
                  13.48       28.97 (15.49)       44.48 (15.51)     1:00.78 (16.30)
 
Event 14  Women 15 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Megan Gianotti (V)        15 QLAUS                  56.92      57.97  
                  13.26       27.97 (14.71)       42.98 (15.01)       57.97 (14.99)
  2 Aimee Moss                15 HPKCO-CO               56.44      58.96  
                  13.95       28.79 (14.84)       44.47 (15.68)       58.96 (14.49)
  3 Isobel Ryan               15 OAMED-ED               59.06      59.51  
                  14.00       28.96 (14.96)       44.42 (15.46)       59.51 (15.09)
  4 Emmabeth Jensen           15 WVSOT-OT               57.95      59.71  
                  13.30       28.63 (15.33)       44.02 (15.39)       59.71 (15.69)
  5 Kelly Scammell            15 AQGCB-CB             1:00.63      59.85  
                  14.17       29.02 (14.85)       44.92 (15.90)       59.85 (14.93)
  6 Rima Williams             15 LMEAK-AK               58.29    1:00.07  
                  13.90       29.19 (15.29)       44.78 (15.59)     1:00.07 (15.29)
  7 Kimberly Richter          15 HPKCO-CO               58.33    1:00.47  
                  14.33       29.06 (14.73)       45.26 (16.20)     1:00.47 (15.21)
  8 Danyelle Lusty            15 ASTED-ED               58.80    1:00.57  
                  14.33       29.12 (14.79)       45.36 (16.24)     1:00.57 (15.21)
  9 JoMari Meyer              15 GDLHP-HP               59.43    1:00.69  
                  14.33       29.15 (14.82)       45.46 (16.31)     1:00.69 (15.23)
 10 Ella Kleinschmidt (V)     15 WBAUS                1:00.04    1:00.78  
                  14.45       29.33 (14.88)       45.81 (16.48)     1:00.78 (14.97)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Caitlin Rennell           15 JASCB-CB             1:01.69    1:01.00  
                  14.46       29.33 (14.87)       45.69 (16.36)     1:01.00 (15.31)
 12 Jade Tuwhangai            15 SPCWK-WK               58.84    1:01.04  
                  14.26       28.95 (14.69)       45.40 (16.45)     1:01.04 (15.64)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Jessie Schneiders         15 WVSOT-OT             1:00.31   J1:01.04  
                  13.90       29.75 (15.85)       45.36 (15.61)     1:01.04 (15.68)
 14 Abbie Johnston            15 AQGCB-CB             1:01.04    1:01.06  
                  13.91       29.54 (15.63)       45.22 (15.68)     1:01.06 (15.84)
 15 Amy Phillips              15 FFDWK-WK               59.67    1:01.12  
                  14.55       29.58 (15.03)       45.69 (16.11)     1:01.12 (15.43)
 16 Pia Hulley                15 AQGCB-CB               59.43    1:01.33  
                  13.69       29.19 (15.50)       45.18 (15.99)     1:01.33 (16.15)
 17 Victoria Smaill           15 CAPWN-WN             1:01.97    1:01.64  
                  13.89       29.39 (15.50)       45.60 (16.21)     1:01.64 (16.04)
 18 Marina van den Boom       15 KRIWN-WN             1:00.21    1:01.86  
                  14.01       29.32 (15.31)       45.46 (16.14)     1:01.86 (16.40)
 19 Nam Northcott             15 AQTTR-TR             1:01.58    1:03.01  
                  14.48       29.51 (15.03)       46.89 (17.38)     1:03.01 (16.12)
 
Event 14  Women 16 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Alexandra Purcell (V)     16 QLAUS                  56.56      54.59  
                  12.96       26.54 (13.58)       41.20 (14.66)       54.59 (13.39)
  2 Carla Buchanan (V)        16 QLAUS                  56.83      55.18  
                  13.28       27.23 (13.95)       41.63 (14.40)       55.18 (13.55)
  3 Sophia Batchelor          16 AQGCB-CB               58.68      55.84  
                  13.02       26.90 (13.88)       41.66 (14.76)       55.84 (14.18)
  4 Ebony Maikuku             16 TMNCB-CB             1:00.17      58.57  
                  13.62       28.67 (15.05)       43.91 (15.24)       58.57 (14.66)
  5 Josie Kydd                16 ASTED-ED             1:01.00      59.27  
                  13.63       28.92 (15.29)       44.21 (15.29)       59.27 (15.06)
  6 Yuriya Hiratani           16 NEPOT-OT             1:00.02      59.61  
                  14.05       28.43 (14.38)       44.64 (16.21)       59.61 (14.97)
  7 Jayne Clarke              16 BOINL-NL             1:00.43      59.87  
                  13.62       28.61 (14.99)       44.44 (15.83)       59.87 (15.43)
  8 Sarah Cutler              16 WVSOT-OT             1:01.43    1:00.40  
                  13.56       29.29 (15.73)       44.43 (15.14)     1:00.40 (15.97)
  9 Dayna Lawton              16 RAUWN-WN             1:00.51    1:01.72  
                  13.87       29.53 (15.66)       45.70 (16.17)     1:01.72 (16.02)
 10 Ashlee Crane              16 BOINL-NL             1:01.72    1:01.95  
                  13.96       29.14 (15.18)       45.12 (15.98)     1:01.95 (16.83)
 
Event 14  Women 16 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Alexandra Purcell (V)     16 QLAUS                  54.33      56.56  
                  13.28       27.21 (13.93)       42.55 (15.34)       56.56 (14.01)
  2 Carla Buchanan (V)        16 QLAUS                  57.76      56.83  
                  12.89       27.44 (14.55)       42.04 (14.60)       56.83 (14.79)
  3 Sophia Batchelor          16 AQGCB-CB               54.99      58.68  
                  13.92       28.35 (14.43)       44.22 (15.87)       58.68 (14.46)
  4 Teena Power (V)           16 WBAUS                  58.45      59.46  
                  13.70       28.52 (14.82)       44.14 (15.62)       59.46 (15.32)
  5 Yuriya Hiratani           16 NEPOT-OT             1:00.66    1:00.02  
                  14.00       28.87 (14.87)       44.63 (15.76)     1:00.02 (15.39)
  6 Ebony Maikuku             16 TMNCB-CB               58.31    1:00.17  
                  14.20       28.99 (14.79)       44.95 (15.96)     1:00.17 (15.22)
  7 Jayne Clarke              16 BOINL-NL             1:00.02    1:00.43  
                  13.64       28.91 (15.27)       44.74 (15.83)     1:00.43 (15.69)
  8 Dayna Lawton              16 RAUWN-WN             1:01.05    1:00.51  
                  14.23       29.10 (14.87)       45.17 (16.07)     1:00.51 (15.34)
  9 Josie Kydd                16 ASTED-ED               57.47    1:01.00  
                  13.82       29.36 (15.54)       45.12 (15.76)     1:01.00 (15.88)
 10 Sarah Cutler              16 WVSOT-OT               59.83    1:01.43  
                  14.20       29.77 (15.57)       45.69 (15.92)     1:01.43 (15.74)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Ashlee Crane              16 BOINL-NL             1:00.63    1:01.72  
                  14.47       29.38 (14.91)       45.98 (16.60)     1:01.72 (15.74)
 12 Georgia Sweet             16 FFDWK-WK             1:01.09    1:01.82  
                  14.01       29.71 (15.70)       45.37 (15.66)     1:01.82 (16.45)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Alison Chapman            16 CAPWN-WN             1:01.83    1:01.87  
                  14.21       29.95 (15.74)       45.72 (15.77)     1:01.87 (16.15)
 14 Shannon Field             16 HPKCO-CO             1:00.45   J1:01.87  
                  13.68       29.60 (15.92)       45.07 (15.47)     1:01.87 (16.80)
 15 Stefannie Gillespie       16 ZENOT-OT               59.47    1:02.33  
                  14.94       30.41 (15.47)       47.01 (16.60)     1:02.33 (15.32)
 16 Courtney Churchill        16 NCSCB-CB               59.56    1:02.37  
                  14.65       30.49 (15.84)       46.89 (16.40)     1:02.37 (15.48)
 -- Carla Marsh               16 BOINL-NL               58.32        SCR  
 
Event 14  Women 17 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Melanie Schlanger (V)     24 QLAUS                  55.49      54.53  
                  13.08       26.91 (13.83)       41.05 (14.14)       54.53 (13.48)
  2 Penelope Marshall         22 NSSAK-AK               56.61      55.11  
                  13.31       26.89 (13.58)       41.37 (14.48)       55.11 (13.74)
  3 Laura Quilter             19 COMHP-HP               56.28      55.66  
                  12.87       26.85 (13.98)       41.46 (14.61)       55.66 (14.20)
  4 Rhi Jeffrey               24 WAQAK-AK               56.19      55.78  
                  13.09       27.03 (13.94)       41.79 (14.76)       55.78 (13.99)
  5 Samantha Richter          22 NSSAK-AK               57.16      56.27  
                  12.53       26.87 (14.34)       41.55 (14.68)       56.27 (14.72)
  6 Madison Wilson (V)        17 QLAUS                  57.22      56.61  
                  13.60       27.47 (13.87)       42.64 (15.17)       56.61 (13.97)
  7 Samantha Lee              19 CAPWN-WN               57.34      56.74  
                  13.02       27.42 (14.40)       41.94 (14.52)       56.74 (14.80)
  8 Lisa Pankhurst            21 COLSL-SL               57.35      57.08  
                  13.62       27.91 (14.29)       42.48 (14.57)       57.08 (14.60)
  9 Taylor Armstrong          17 GREBP-BP               57.41      57.54  
                  12.99       27.58 (14.59)       42.24 (14.66)       57.54 (15.30)
 10 Ellen Quirke              18 CAPWN-WN               57.90      57.91  
                  13.28       27.77 (14.49)       42.74 (14.97)       57.91 (15.17)
 
Event 14  Women 17 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Melanie Schlanger (V)     24 QLAUS                  54.33      55.49  
                  13.19       26.76 (13.57)       41.50 (14.74)       55.49 (13.99)
  2 Rhi Jeffrey               24 WAQAK-AK               55.50      56.19  
                  13.40       27.08 (13.68)       42.10 (15.02)       56.19 (14.09)
  3 Laura Quilter             19 COMHP-HP               55.60      56.28  
                  13.12       26.90 (13.78)       41.91 (15.01)       56.28 (14.37)
  4 Penelope Marshall         22 NSSAK-AK               54.56      56.61  
                  13.54       27.75 (14.21)       42.64 (14.89)       56.61 (13.97)
  5 Samantha Richter          22 NSSAK-AK               54.93      57.16  
                  13.24       27.46 (14.22)       42.82 (15.36)       57.16 (14.34)
  6 Madison Wilson (V)        17 QLAUS                  56.47      57.22  
                  13.65       27.60 (13.95)       43.01 (15.41)       57.22 (14.21)
  7 Samantha Lee              19 CAPWN-WN               57.65      57.34  
                  13.13       27.74 (14.61)       42.41 (14.67)       57.34 (14.93)
  8 Lisa Pankhurst            21 COLSL-SL               56.42      57.35  
                  13.66       27.86 (14.20)       42.79 (14.93)       57.35 (14.56)
  9 Taylor Armstrong          17 GREBP-BP               58.11      57.41  
                  13.20       27.63 (14.43)       42.28 (14.65)       57.41 (15.13)
 10 Ellen Quirke              18 CAPWN-WN               56.07      57.90  
                  13.78       28.07 (14.29)       43.39 (15.32)       57.90 (14.51)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Amy Allen (V)             17 QLAUS                  55.75      58.02  
                  13.94       28.33 (14.39)       43.81 (15.48)       58.02 (14.21)
 12 Britta Carroll            17 ENTHP-HP               57.43      58.06  
                  13.30       27.68 (14.38)       43.00 (15.32)       58.06 (15.06)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Samantha Lucie-Smith      19 CAPWN-WN               57.03      58.10  
                  14.00       28.40 (14.40)       43.22 (14.82)       58.10 (14.88)
 14 Grace Marriner-Duncan     20 LMEAK-AK               57.07      58.41  
                  13.49       28.29 (14.80)       43.54 (15.25)       58.41 (14.87)
 15 Sarah Catherwood          31 ROSAK-AK               57.99      58.48  
                  13.30       28.27 (14.97)       43.07 (14.80)       58.48 (15.41)
 16 Tracy Keith-Matchitt      21 STPWK-WK               57.94      58.63  
                  13.40       27.76 (14.36)       43.14 (15.38)       58.63 (15.49)
 17 Jenna Buchanan            18 KWIMW-MW               57.83      58.68  
                  13.50       28.08 (14.58)       43.26 (15.18)       58.68 (15.42)
 18 Emma Lowther              19 HPKCO-CO             1:00.08      58.72  
                  13.70       28.45 (14.75)       44.02 (15.57)       58.72 (14.70)
 19 Simone Cowling            17 PPKCO-CO               57.79      58.80  
                  13.48       28.52 (15.04)       43.57 (15.05)       58.80 (15.23)
 20 Charlotte Webby           23 AQTTR-TR               58.41      58.88  
                  14.11       28.37 (14.26)       43.95 (15.58)       58.88 (14.93)
 21 Alice Sommerville         21 ASTED-ED               56.87      58.97  
                  13.50       28.46 (14.96)       43.92 (15.46)       58.97 (15.05)
 22 Lisa Catto                17 HOKSL-SL               58.58      58.98  
                  13.73       28.68 (14.95)       43.96 (15.28)       58.98 (15.02)
 23 Dannielle O'Connor        17 GREBP-BP               59.69      59.07  
                  13.40       28.63 (15.23)       43.73 (15.10)       59.07 (15.34)
 24 Carina Doyle              17 WVSOT-OT               59.07      59.31  
                  14.03       28.83 (14.80)       44.39 (15.56)       59.31 (14.92)
 25 Michelle Troup            17 UNIAK-AK               58.75      59.32  
                  13.52       28.68 (15.16)       43.97 (15.29)       59.32 (15.35)
 26 Bianca Bradley            17 AQTTR-TR               58.05      59.39  
                  13.47       28.59 (15.12)       43.80 (15.21)       59.39 (15.59)
 27 Hannah Lobb               17 UNIAK-AK               58.49      59.58  
                  13.72       28.63 (14.91)       44.08 (15.45)       59.58 (15.50)
 28 Bronagh Ryan              18 PCAWN-WN               59.83    1:00.32  
                  13.26       28.92 (15.66)       44.13 (15.21)     1:00.32 (16.19)
 29 Lil Clearwater            17 NEPOT-OT               58.38    1:00.34  
                  14.42       29.33 (14.91)       45.27 (15.94)     1:00.34 (15.07)
 30 Bridgette Hampton         17 ACEWK-WK             1:00.28    1:00.77  
                  14.33       29.48 (15.15)       45.38 (15.90)     1:00.77 (15.39)
 31 Alex Laidlaw              18 AQGCB-CB               58.95    1:00.78  
                  14.27       29.25 (14.98)       45.36 (16.11)     1:00.78 (15.42)
 32 Ashleigh Turner           17 LEVMW-MW             1:00.16    1:01.42  
                  14.50       29.68 (15.18)       45.94 (16.26)     1:01.42 (15.48)
 33 Rebecca Roling            17 ROTBP-BP             1:00.48    1:01.43  
                  14.35       30.12 (15.77)       45.97 (15.85)     1:01.43 (15.46)
 34 Sarah Fuhrer (Awd)        21 STPWK-WK             1:54.75    1:59.85  
                  26.25       56.83 (30.58)   1:59.85 (1:03.02)                    
 
Event 15  Men 13 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Hayden Church             13 HPKCO-CO               54.79      53.40  
                  12.27       25.60 (13.33)       39.84 (14.24)       53.40 (13.56)
  2 Bertie Bassett-Foss       13 NAQHP-HP               58.11      57.49  
                  13.69       27.71 (14.02)       43.48 (15.77)       57.49 (14.01)
  3 Benjamin May (V)          13 WBAUS                  59.05      58.00  
                  13.85       28.26 (14.41)       43.50 (15.24)       58.00 (14.50)
  4 Jeremy Hopkins            13 NEPOT-OT               58.71      58.07  
                  13.31       28.33 (15.02)       43.28 (14.95)       58.07 (14.79)
  5 Niko Notman               13 WHLAK-AK               58.60      58.15  
                  13.48       28.08 (14.60)       43.42 (15.34)       58.15 (14.73)
  6 Oliver Wu                 13 NSSAK-AK               58.67      58.40  
                  14.61       28.96 (14.35)       44.31 (15.35)       58.40 (14.09)
  7 Jed Smith                 13 AQGCB-CB               59.08      59.34  
                  13.39       28.75 (15.36)       43.79 (15.04)       59.34 (15.55)
  8 Carl Zhao                 13 NSSAK-AK               59.14      59.83  
                  13.86       29.01 (15.15)       44.83 (15.82)       59.83 (15.00)
  9 Jordan Rahurahu           13 WHACB-CB               59.78    1:00.25  
                  13.50       29.14 (15.64)       44.55 (15.41)     1:00.25 (15.70)
 10 Keegan Pook               13 TPOBP-BP               59.88    1:02.09  
                  13.79       29.68 (15.89)       45.83 (16.15)     1:02.09 (16.26)
 
Event 15  Men 13 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hayden Church             13 HPKCO-CO               53.86      54.79  
                  12.51       26.49 (13.98)       41.09 (14.60)       54.79 (13.70)
  2 Bertie Bassett-Foss       13 NAQHP-HP               58.13      58.11  
                  13.81       27.85 (14.04)       43.58 (15.73)       58.11 (14.53)
  3 Niko Notman               13 WHLAK-AK               58.37      58.60  
                  13.38       28.19 (14.81)       43.44 (15.25)       58.60 (15.16)
  4 Oliver Wu                 13 NSSAK-AK               59.13      58.67  
                  13.66       28.71 (15.05)       43.68 (14.97)       58.67 (14.99)
  5 Jeremy Hopkins            13 NEPOT-OT               59.20      58.71  
                  13.30       28.54 (15.24)       43.37 (14.83)       58.71 (15.34)
  6 Benjamin May (V)          13 WBAUS                  58.14      59.05  
                  14.09       28.78 (14.69)       44.58 (15.80)       59.05 (14.47)
  7 Jed Smith                 13 AQGCB-CB               59.49      59.08  
                  13.41       28.49 (15.08)       43.63 (15.14)       59.08 (15.45)
  8 Carl Zhao                 13 NSSAK-AK             1:00.62      59.14  
                  13.88       29.25 (15.37)       43.92 (14.67)       59.14 (15.22)
  9 Jordan Rahurahu           13 WHACB-CB             1:00.44      59.78  
                  13.71       29.22 (15.51)       44.69 (15.47)       59.78 (15.09)
 10 Keegan Pook               13 TPOBP-BP               59.68      59.88  
                  13.83       28.13 (14.30)       44.50 (16.37)       59.88 (15.38)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Callum Brigden            13 SZRWN-WN             1:00.24      59.95  
                  13.69       29.11 (15.42)       45.14 (16.03)       59.95 (14.81)
 12 Cole McDowell             13 THAWK-WK             1:00.07      59.98  
                  14.01       28.48 (14.47)       44.73 (16.25)       59.98 (15.25)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Joshua McCormack          13 THAWK-WK               59.64    1:00.15  
                  14.03       28.62 (14.59)       44.83 (16.21)     1:00.15 (15.32)
 14 Nico van der Wilt         13 CAPWN-WN             1:00.01    1:00.18  
                  14.10       28.89 (14.79)       45.15 (16.26)     1:00.18 (15.03)
 15 Sean Hartgers             13 QESCB-CB             1:00.33    1:01.20  
                  14.54       29.71 (15.17)       45.76 (16.05)     1:01.20 (15.44)
 
Event 15  Men 14 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Bayley Main               14 HPKCO-CO               56.05      53.10  
                  12.42       25.65 (13.23)       39.65 (14.00)       53.10 (13.45)
  2 James Kiely               14 KSCAK-AK               55.03      54.09  
                  12.88       26.63 (13.75)       40.88 (14.25)       54.09 (13.21)
  3 Josh Hamilton             14 MKUSL-SL               55.94      54.93  
                  13.22       26.83 (13.61)       41.38 (14.55)       54.93 (13.55)
  4 Joshua Asplin             14 PPKCO-CO               56.11      54.96  
                  13.00       26.58 (13.58)       41.33 (14.75)       54.96 (13.63)
  5 Matthew Hyde              14 MATWK-WK               56.55      55.90  
                  12.71       26.94 (14.23)       41.70 (14.76)       55.90 (14.20)
  6 Mario Koenigsperger       14 MTWAK-AK               56.81      55.93  
                  12.91       26.94 (14.03)       41.75 (14.81)       55.93 (14.18)
  7 Meli Malani (V)           14 RCFFJ                  57.20      56.18  
                  12.01       26.05 (14.04)       40.44 (14.39)       56.18 (15.74)
  8 Wyatt McCollum            14 THAWK-WK               57.05      56.66  
                  13.00       27.44 (14.44)       41.97 (14.53)       56.66 (14.69)
  9 Bradley Catto             14 HOKSL-SL               57.07      56.83  
                  13.10       27.38 (14.28)       42.50 (15.12)       56.83 (14.33)
 10 Sam Love                  14 KWIMW-MW               57.83      57.07  
                  12.79       26.99 (14.20)       42.02 (15.03)       57.07 (15.05)
 
Event 15  Men 14 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 James Kiely               14 KSCAK-AK               55.87      55.03  
                  12.77       26.98 (14.21)       41.15 (14.17)       55.03 (13.88)
  2 Josh Hamilton             14 MKUSL-SL               55.85      55.94  
                  13.06       27.10 (14.04)       41.76 (14.66)       55.94 (14.18)
  3 Bayley Main               14 HPKCO-CO               54.55      56.05  
                  12.10       26.45 (14.35)       40.70 (14.25)       56.05 (15.35)
  4 Joshua Asplin             14 PPKCO-CO               55.37      56.11  
                  12.78       27.13 (14.35)       41.58 (14.45)       56.11 (14.53)
  5 Matthew Hyde              14 MATWK-WK               55.44      56.55  
                  13.24       27.05 (13.81)       42.50 (15.45)       56.55 (14.05)
  6 Mario Koenigsperger       14 MTWAK-AK               57.00      56.81  
                  12.88       26.86 (13.98)       42.39 (15.53)       56.81 (14.42)
  7 Wyatt McCollum            14 THAWK-WK               56.55      57.05  
                  13.94       27.71 (13.77)       42.73 (15.02)       57.05 (14.32)
  8 Bradley Catto             14 HOKSL-SL               56.11      57.07  
                  13.06       27.52 (14.46)       42.23 (14.71)       57.07 (14.84)
  9 Meli Malani (V)           14 RCFFJ                  58.26      57.20  
                  12.89       27.15 (14.26)       57.20 (30.05)                    
 10 Sam Love                  14 KWIMW-MW               57.96      57.83  
                  13.01       27.47 (14.46)       41.97 (14.50)       57.83 (15.86)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Talor Owen                14 AQTTR-TR               58.16      57.90  
                  13.57       27.75 (14.18)       43.18 (15.43)       57.90 (14.72)
 12 Tom England               14 SZRWN-WN               58.04      58.35  
                  13.61       28.58 (14.97)       43.78 (15.20)       58.35 (14.57)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Nicholas Crott            14 CAPWN-WN               57.83      58.44  
                  13.21       28.54 (15.33)       43.34 (14.80)       58.44 (15.10)
 14 Matthew Clode             14 NSSAK-AK               57.17      58.78  
                  13.36       28.55 (15.19)       43.68 (15.13)       58.78 (15.10)
 15 Christopher Smithers      14 DOLMW-MW               58.27      59.01  
                  13.89       28.70 (14.81)       44.44 (15.74)       59.01 (14.57)
 16 Carson Bluck              14 LMEAK-AK               57.70      59.09  
                  13.32       28.04 (14.72)       43.28 (15.24)       59.09 (15.81)
 17 Luke Gebbie (V)           14 PTSTH                  58.14      59.46  
                  14.06       28.41 (14.35)       44.61 (16.20)       59.46 (14.85)
 18 Jesse Reynolds (Awd)      14 FFDWK-WK             1:07.02    1:07.50  
                  14.94       32.49 (17.55)       49.52 (17.03)     1:07.50 (17.98)
 -- Autahi Brock              14 KWIMW-MW               57.15        SCR  
 
Event 15  Men 15 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Samuel Perry              15 STPWK-WK               53.71      51.50  
                  11.99       24.76 (12.77)       38.25 (13.49)       51.50 (13.25)
  2 Julian Weir               15 AQTTR-TR               53.97      51.51  
                  12.50       25.48 (12.98)       38.83 (13.35)       51.51 (12.68)
  3 Cameron Jones             15 CAPWN-WN               53.39      51.60  
                  12.04       24.85 (12.81)       38.48 (13.63)       51.60 (13.12)
  4 William Campbell          15 WHACB-CB               54.74      52.98  
                  12.20       24.94 (12.74)       39.13 (14.19)       52.98 (13.85)
  5 Ted Taylor                15 KRIWN-WN               55.54      54.73  
                  12.50       26.41 (13.91)       40.55 (14.14)       54.73 (14.18)
  6 Matthew Lemon             15 WHACB-CB               55.38      55.07  
                  13.20       26.99 (13.79)       41.51 (14.52)       55.07 (13.56)
  7 Russell Smart             15 WHACB-CB               55.82      55.12  
                  12.60       26.48 (13.88)       40.91 (14.43)       55.12 (14.21)
  8 Benjamin McKenzie         15 NSSAK-AK               55.29      55.15  
                  12.44       26.10 (13.66)       40.62 (14.52)       55.15 (14.53)
  9 Ben Simmers               15 WVSOT-OT               55.84      55.79  
                  12.44       27.04 (14.60)       41.21 (14.17)       55.79 (14.58)
 10 Willie Steele             15 NCSCB-CB               56.42      57.40  
                  12.78       27.20 (14.42)       42.50 (15.30)       57.40 (14.90)
 
Event 15  Men 15 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cameron Jones             15 CAPWN-WN               53.70      53.39  
                  12.45       25.73 (13.28)       40.03 (14.30)       53.39 (13.36)
  2 Samuel Perry              15 STPWK-WK               52.10      53.71  
                  11.84       25.51 (13.67)       39.27 (13.76)       53.71 (14.44)
  3 Julian Weir               15 AQTTR-TR               52.80      53.97  
                  12.86       26.31 (13.45)       40.70 (14.39)       53.97 (13.27)
  4 William Campbell          15 WHACB-CB               54.47      54.74  
                  12.09       25.42 (13.33)       39.94 (14.52)       54.74 (14.80)
  5 Benjamin McKenzie         15 NSSAK-AK               56.37      55.29  
                  12.87       26.54 (13.67)       41.48 (14.94)       55.29 (13.81)
  6 Matthew Lemon             15 WHACB-CB               54.86      55.38  
                  13.25       26.80 (13.55)       41.88 (15.08)       55.38 (13.50)
  7 Ted Taylor                15 KRIWN-WN               54.49      55.54  
                  12.64       26.75 (14.11)       40.99 (14.24)       55.54 (14.55)
  8 Russell Smart             15 WHACB-CB               55.85      55.82  
                  12.79       26.72 (13.93)       41.32 (14.60)       55.82 (14.50)
  9 Ben Simmers               15 WVSOT-OT               56.47      55.84  
                  13.11       26.97 (13.86)       42.07 (15.10)       55.84 (13.77)
 10 Willie Steele             15 NCSCB-CB               55.62      56.42  
                  13.54       27.55 (14.01)       42.33 (14.78)       56.42 (14.09)
-------------------------------------------------------------------------
 11 William Hurst             15 WHACB-CB               55.65      57.23  
                  13.23       27.27 (14.04)       42.69 (15.42)       57.23 (14.54)
 12 Perry Farrell             15 MTMBP-BP               55.16      57.72  
                  12.94       27.54 (14.60)       42.45 (14.91)       57.72 (15.27)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Kurtis Imrie              15 TWAWN-WN               56.10      58.75  
                  12.95       27.81 (14.86)       42.79 (14.98)       58.75 (15.96)
 
Event 15  Men 16 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Regan Leong (V)           16 QLAUS                  51.23      49.84  
                  11.78       23.91 (12.13)       37.22 (13.31)       49.84 (12.62)
  2 Matthew Hutchins          16 WHACB-CB               53.99      51.30  
                  12.22       25.11 (12.89)       38.36 (13.25)       51.30 (12.94)
  3 Alex Press (V)            16 QLAUS                  51.75      51.60  
                  11.78       24.50 (12.72)       38.39 (13.89)       51.60 (13.21)
  4 Kyle Barnes               16 TWAWN-WN               54.16      52.64  
                  12.38       25.62 (13.24)       39.23 (13.61)       52.64 (13.41)
  5 Cameron James             16 AQGCB-CB               54.11      53.29  
                  12.66       25.87 (13.21)       39.64 (13.77)       53.29 (13.65)
  6 Daniel Houzet             16 NSSAK-AK               54.68      53.57  
                  12.23       25.85 (13.62)       39.66 (13.81)       53.57 (13.91)
  7 Phillip Scammell          16 AQGCB-CB               54.22      54.26  
                  12.89       26.58 (13.69)       40.61 (14.03)       54.26 (13.65)
  8 Robert McDonald           16 COLSL-SL               55.45      54.88  
                  12.82       26.80 (13.98)       40.96 (14.16)       54.88 (13.92)
  9 Hayden Eldridge           16 ROTBP-BP               55.24      55.07  
                  12.36       26.34 (13.98)       40.42 (14.08)       55.07 (14.65)
 10 David Bennett             16 HPKCO-CO               55.19      55.11  
                  12.78       26.73 (13.95)       41.28 (14.55)       55.11 (13.83)
 
Event 15  Men 16 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Regan Leong (V)           16 QLAUS                  50.26      51.23  
                  12.06       24.78 (12.72)       38.38 (13.60)       51.23 (12.85)
  2 Alex Press (V)            16 QLAUS                  54.31      51.75  
                  11.64       24.70 (13.06)       38.43 (13.73)       51.75 (13.32)
  3 Matthew Hutchins          16 WHACB-CB               51.37      53.99  
                  12.47       25.94 (13.47)       39.99 (14.05)       53.99 (14.00)
  4 Cameron James             16 AQGCB-CB               54.19      54.11  
                  12.70       25.84 (13.14)       40.21 (14.37)       54.11 (13.90)
  5 Kyle Barnes               16 TWAWN-WN               52.43      54.16  
                  12.35       26.13 (13.78)       40.10 (13.97)       54.16 (14.06)
  6 Phillip Scammell          16 AQGCB-CB               53.44      54.22  
                  12.44       26.16 (13.72)       40.25 (14.09)       54.22 (13.97)
  7 Ammon Lammi (V)           16 WBAUS                  53.69      54.30  
                  11.91       26.15 (14.24)       40.17 (14.02)       54.30 (14.13)
  8 Daniel Houzet             16 NSSAK-AK               54.01      54.68  
                  12.40       26.37 (13.97)       40.45 (14.08)       54.68 (14.23)
  9 Phillip Brittain (V)      16 WBAUS                  55.29      54.83  
                  12.22       25.97 (13.75)       40.14 (14.17)       54.83 (14.69)
 10 David Bennett             16 HPKCO-CO               55.06      55.19  
                  12.66       26.48 (13.82)       41.00 (14.52)       55.19 (14.19)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Hayden Eldridge           16 ROTBP-BP               54.45      55.24  
                  12.99       26.95 (13.96)       41.50 (14.55)       55.24 (13.74)
 12 Robert McDonald           16 COLSL-SL               54.99      55.45  
                  13.32       27.01 (13.69)       41.61 (14.60)       55.45 (13.84)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Ben Douglas               16 NCSCB-CB               55.08      55.47  
                  13.00       27.23 (14.23)       41.58 (14.35)       55.47 (13.89)
 14 Thomas Wardhaugh          16 WVSOT-OT               55.19      55.55  
                  12.52       26.70 (14.18)       41.02 (14.32)       55.55 (14.53)
 15 Michael Whiley            16 LEVMW-MW               55.81      55.81  
                  12.85       26.63 (13.78)       41.82 (15.19)       55.81 (13.99)
 15 Micheal Rasdall           16 ROTBP-BP               55.02      55.81  
                  13.11       26.82 (13.71)       41.64 (14.82)       55.81 (14.17)
 17 Wyatt Johnston            16 STPWK-WK               54.81      55.91  
                  12.84       26.51 (13.67)       41.69 (15.18)       55.91 (14.22)
 18 Jordan Sherwood           16 ROTBP-BP               54.80      56.16  
                  12.59       26.88 (14.29)       41.11 (14.23)       56.16 (15.05)
 19 Jared Green               16 SZRWN-WN               55.88      57.28  
                  12.66       26.79 (14.13)       41.74 (14.95)       57.28 (15.54)
 
Event 15  Men 17 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Lloyd Townsing (V)        25 MVAUS                  49.30      49.33  
                  11.74       23.79 (12.05)       36.91 (13.12)       49.33 (12.42)
  2 Steven Kent               23 NSSAK-AK               49.69      49.51  
                  11.58       23.86 (12.28)       36.92 (13.06)       49.51 (12.59)
  3 Carl O'Donnell            24 NSSAK-AK               50.83      49.55  
                  11.87       24.30 (12.43)       37.33 (13.03)       49.55 (12.22)
  4 Nielsen Varoy             20 ROSAK-AK               49.77      49.56  
                  11.38       23.47 (12.09)       36.70 (13.23)       49.56 (12.86)
  5 Andrew Lauterstein (V)    24 MVAUS                  49.27      49.77  
                  11.50       23.82 (12.32)       36.95 (13.13)       49.77 (12.82)
  6 Cameron Simpson           25 TMNCB-CB               51.12      50.31  
                  11.13       23.86 (12.73)       36.97 (13.11)       50.31 (13.34)
  7 Andrew McMillan           26 NSSAK-AK               50.66      50.44  
                  11.50       24.04 (12.54)       37.19 (13.15)       50.44 (13.25)
  8 John Gatfield             21 CAPWN-WN               51.21      50.45  
                  11.51       24.39 (12.88)       37.36 (12.97)       50.45 (13.09)
  9 Corney Swanepoel          25 ROSAK-AK               51.16      50.89  
                  11.43       24.28 (12.85)       37.69 (13.41)       50.89 (13.20)
 10 Paul Benson               22 ROSAK-AK               51.24      51.18  
                  11.55       24.40 (12.85)       37.76 (13.36)       51.18 (13.42)
 
Event 15  Men 17 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Andrew Lauterstein (V)    24 MVAUS                  49.89      49.27  
                  11.55       23.86 (12.31)       36.92 (13.06)       49.27 (12.35)
  2 Lloyd Townsing (V)        25 MVAUS                  49.01      49.30  
                  11.77       23.96 (12.19)       37.14 (13.18)       49.30 (12.16)
  3 Steven Kent               23 NSSAK-AK               50.29      49.69  
                  11.51       23.95 (12.44)       36.96 (13.01)       49.69 (12.73)
  4 Nielsen Varoy             20 ROSAK-AK               49.79      49.77  
                  11.70       24.01 (12.31)       37.34 (13.33)       49.77 (12.43)
  5 Andrew McMillan           26 NSSAK-AK               49.46      50.66  
                  11.95       24.38 (12.43)       37.86 (13.48)       50.66 (12.80)
  6 Carl O'Donnell            24 NSSAK-AK               48.85      50.83  
                  11.86       24.17 (12.31)       37.99 (13.82)       50.83 (12.84)
  7 Patrick Murphy (V)        27 QLAUS                  50.06      50.99  
                  12.06       24.84 (12.78)       38.29 (13.45)       50.99 (12.70)
  8 Cameron Simpson           25 TMNCB-CB               49.60      51.12  
                  11.82       24.24 (12.42)       38.20 (13.96)       51.12 (12.92)
  9 Corney Swanepoel          25 ROSAK-AK               50.21      51.16  
                  11.95       24.62 (12.67)       38.26 (13.64)       51.16 (12.90)
 10 John Gatfield             21 CAPWN-WN               51.13      51.21  
                  11.96       24.58 (12.62)       37.91 (13.33)       51.21 (13.30)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Paul Benson               22 ROSAK-AK               50.46      51.24  
                  12.09       24.59 (12.50)       38.17 (13.58)       51.24 (13.07)
 12 Michael Finlay            20 OCASL-SL               50.89      51.25  
                  11.69       24.61 (12.92)       38.10 (13.49)       51.25 (13.15)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Declan Potts (V)          19 QLAUS                  52.25      51.44  
                  11.62       24.87 (13.25)       37.93 (13.06)       51.44 (13.51)
 14 Dylan Dunlop-Barrett      20 NPATR-TR               51.89      51.64  
                  11.97       25.19 (13.22)       38.43 (13.24)       51.64 (13.21)
 15 Daniel Hunter             17 ONEAK-AK               51.48      51.74  
                  12.10       25.31 (13.21)       38.71 (13.40)       51.74 (13.03)
 16 Matthew Terry (V)         21 QLAUS                  54.13      52.06  
                  12.38       25.18 (12.80)       38.94 (13.76)       52.06 (13.12)
 17 Charles Porter            18 AQGCB-CB               51.09      52.11  
                  12.18       25.13 (12.95)       38.67 (13.54)       52.11 (13.44)
 18 Mitchell Donaldson        18 NSSAK-AK               52.90      52.45  
                  12.36       25.47 (13.11)       39.48 (14.01)       52.45 (12.97)
 19 Adam McDonald             19 ROSAK-AK               51.32      52.62  
                  11.94       24.96 (13.02)       38.74 (13.78)       52.62 (13.88)
 20 Sam Turner                19 CAPWN-WN               52.42      52.71  
                  11.81       25.32 (13.51)       38.86 (13.54)       52.71 (13.85)
 21 Murray Pretorius          18 SPCWK-WK               51.92      52.72  
                  12.13       25.58 (13.45)       39.00 (13.42)       52.72 (13.72)
 22 Shane Hornby              17 LMEAK-AK               51.47      52.79  
                  12.13       25.34 (13.21)       38.93 (13.59)       52.79 (13.86)
 23 Daniel Gregory-Campbell   17 NAQHP-HP               52.14      52.98  
                  12.10       25.74 (13.64)       38.96 (13.22)       52.98 (14.02)
 24 Braden Doyle              20 WVSOT-OT               51.38      53.16  
                  12.45       25.88 (13.43)       39.66 (13.78)       53.16 (13.50)
 25 William Griffith          17 ROTBP-BP               53.10      53.17  
                  12.40       25.91 (13.51)       39.67 (13.76)       53.17 (13.50)
 26 Fernando Castellanos      21 NSSAK-AK               52.70      53.27  
                  12.46       25.63 (13.17)       39.92 (14.29)       53.27 (13.35)
 27 Rhys Applegarth           20 WVSOT-OT               52.08      53.35  
                  12.40       26.00 (13.60)       39.68 (13.68)       53.35 (13.67)
 28 Fraser Gardner            20 UNIAK-AK               53.69      53.50  
                  12.82       26.17 (13.35)       40.21 (14.04)       53.50 (13.29)
 29 Justin Wright             17 WAQAK-AK               53.88      53.60  
                  12.32       26.00 (13.68)       39.96 (13.96)       53.60 (13.64)
 30 Ryan Nolan (V)            29 MVAUS                  52.53      53.69  
                  12.79       25.94 (13.15)       40.33 (14.39)       53.69 (13.36)
 31 Christopher McFadden      17 AQGCB-CB               54.08      53.80  
                  12.50       25.69 (13.19)       40.17 (14.48)       53.80 (13.63)
 32 Ashley Townsend           17 FFDWK-WK               53.72      53.81  
                  12.85       26.25 (13.40)       40.61 (14.36)       53.81 (13.20)
 33 Matthew Wilson            19 WHACB-CB               53.78      53.86  
                  12.57       25.99 (13.42)       40.04 (14.05)       53.86 (13.82)
 34 Jordan Quintal            18 LMEAK-AK               52.08      53.88  
                  12.18       25.80 (13.62)       39.58 (13.78)       53.88 (14.30)
 35 Thomas McCarthy           17 TWAWN-WN               52.34      54.05  
                  12.42       26.18 (13.76)       39.87 (13.69)       54.05 (14.18)
 36 Adam Simpson              19 NEPOT-OT               54.00      54.10  
                  12.29       26.39 (14.10)       39.96 (13.57)       54.10 (14.14)
 37 Richard Harris            21 COLSL-SL               53.77      54.12  
                  12.43       25.91 (13.48)       40.52 (14.61)       54.12 (13.60)
 38 Luke Smith                17 MATWK-WK               53.55      54.59  
                  12.02       25.83 (13.81)       39.67 (13.84)       54.59 (14.92)
 39 Aaryn Gandy               17 WHKBP-BP               53.05      54.71  
                  12.31       25.87 (13.56)       40.43 (14.56)       54.71 (14.28)
 40 Kieran Applegarth         18 WVSOT-OT               53.94      54.78  
                  12.25       26.41 (14.16)       40.67 (14.26)       54.78 (14.11)
 41 Michael Carter            17 JASCB-CB               53.45      55.27  
                  12.39       26.37 (13.98)       40.72 (14.35)       55.27 (14.55)
 -- Ben Quilter               17 COMHP-HP               54.07         NS  
 -- Daniel Bell               21 NSSAK-AK               50.70         NS  
 
Event 16  Girls 13 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Millie Macdonald          13 KSCAK-AK             1:16.88    1:14.71  
                  17.38       35.95 (18.57)       55.56 (19.61)     1:14.71 (19.15)
  2 Sara Gane                 13 BLENM-NM             1:17.41    1:16.19  
                  17.09       36.11 (19.02)       56.48 (20.37)     1:16.19 (19.71)
  3 Cassandra Wright          13 QESCB-CB             1:18.91    1:16.57  
                  16.73       36.57 (19.84)       56.46 (19.89)     1:16.57 (20.11)
  4 Emma Hanley               13 MTWAK-AK             1:16.56    1:17.33  
                  16.84       35.57 (18.73)       56.55 (20.98)     1:17.33 (20.78)
  5 Ellie Rukuwai             13 NLSNM-NM             1:18.74    1:17.60  
                  17.70       36.66 (18.96)       57.67 (21.01)     1:17.60 (19.93)
  6 Caitlin Mann              13 LMEAK-AK             1:20.37    1:19.02  
                  16.53       36.79 (20.26)       57.30 (20.51)     1:19.02 (21.72)
  7 Morgan Wadley             13 ROSAK-AK             1:20.17    1:19.54  
                  18.04       37.73 (19.69)       59.17 (21.44)     1:19.54 (20.37)
  8 Claudia LA Hood           13 HOKSL-SL             1:20.53    1:19.71  
                  17.27       37.66 (20.39)       58.58 (20.92)     1:19.71 (21.13)
  9 Meghan Allan              13 TWAWN-WN             1:21.21    1:21.73  
                  17.36       38.67 (21.31)       59.49 (20.82)     1:21.73 (22.24)
 10 Georgia Zacest            13 UNIAK-AK             1:22.19    1:23.32  
                  18.12       39.38 (21.26)     1:00.88 (21.50)     1:23.32 (22.44)
 
Event 16  Girls 13 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Emma Hanley               13 MTWAK-AK             1:20.05    1:16.56  
                  17.14       36.26 (19.12)       56.47 (20.21)     1:16.56 (20.09)
  2 Millie Macdonald          13 KSCAK-AK             1:15.95    1:16.88  
                  16.47       36.79 (20.32)       56.13 (19.34)     1:16.88 (20.75)
  3 Sara Gane                 13 BLENM-NM             1:16.19    1:17.41  
                  16.45       36.79 (20.34)       56.31 (19.52)     1:17.41 (21.10)
  4 Ellie Rukuwai             13 NLSNM-NM             1:18.64    1:18.74  
                  17.65       37.00 (19.35)       58.56 (21.56)     1:18.74 (20.18)
  5 Cassandra Wright          13 QESCB-CB             1:18.67    1:18.91  
                  17.70       37.29 (19.59)       58.88 (21.59)     1:18.91 (20.03)
  6 Morgan Wadley             13 ROSAK-AK             1:20.05    1:20.17  
                  17.07       38.32 (21.25)       58.63 (20.31)     1:20.17 (21.54)
  7 Caitlin Mann              13 LMEAK-AK             1:20.24    1:20.37  
                  17.14       38.03 (20.89)       58.33 (20.30)     1:20.37 (22.04)
  8 Claudia LA Hood           13 HOKSL-SL             1:19.55    1:20.53  
                  16.97       38.39 (21.42)       58.72 (20.33)     1:20.53 (21.81)
  9 Meghan Allan              13 TWAWN-WN             1:20.27    1:21.21  
                  18.66       38.22 (19.56)     1:00.60 (22.38)     1:21.21 (20.61)
 10 Georgia Zacest            13 UNIAK-AK             1:21.11    1:22.19  
                  19.10       39.27 (20.17)     1:01.24 (21.97)     1:22.19 (20.95)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Taylah Mawson             13 CTNWP-WP             1:21.86    1:22.61  
                  17.59       38.80 (21.21)     1:00.49 (21.69)     1:22.61 (22.12)
 12 Scarlett Tacon            13 CAPWN-WN             1:22.42    1:23.29  
                  17.53       39.72 (22.19)     1:00.81 (21.09)     1:23.29 (22.48)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Emily Maunder             13 GDLHP-HP             1:21.99    1:24.08  
                  17.41       39.10 (21.69)     1:00.78 (21.68)     1:24.08 (23.30)
 14 Jemima Allison            13 NCSCB-CB             1:22.64    1:24.33  
                  17.91       39.76 (21.85)     1:01.42 (21.66)     1:24.33 (22.91)
 15 Caitlin Johnstone         13 ASTED-ED             1:19.98    1:27.41  
                  18.56       40.25 (21.69)     1:04.28 (24.03)     1:27.41 (23.13)
 
Event 16  Girls 14 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Nicky Pio                 14 WHACB-CB             1:17.53    1:14.86  
                  16.77       35.54 (18.77)       55.83 (20.29)     1:14.86 (19.03)
  2 Charlotte O'Hara          14 NSSAK-AK             1:16.92    1:14.98  
                  17.02       35.71 (18.69)       55.56 (19.85)     1:14.98 (19.42)
  3 Lauren Spence             14 HPKCO-CO             1:17.23    1:15.45  
                  16.93       35.48 (18.55)       55.91 (20.43)     1:15.45 (19.54)
  4 Liana Smith               14 PUKCO-CO             1:17.91    1:16.46  
                  17.26       35.95 (18.69)       56.78 (20.83)     1:16.46 (19.68)
  5 Grace Tattersfield        14 KSCAK-AK             1:19.35    1:16.90  
                  16.82       37.22 (20.40)       56.92 (19.70)     1:16.90 (19.98)
  6 Gemma Burns               14 CAPWN-WN             1:19.73    1:17.82  
                  17.24       36.54 (19.30)       57.46 (20.92)     1:17.82 (20.36)
  7 Annielle Ryland-Higgins   14 PPKCO-CO             1:20.47    1:19.32  
                  16.52       36.93 (20.41)       57.43 (20.50)     1:19.32 (21.89)
  8 Prue Boult                14 GDLHP-HP             1:20.71    1:19.80  
                  16.75       36.69 (19.94)       57.87 (21.18)     1:19.80 (21.93)
  9 Chelsae Knapp             14 NAQHP-HP             1:21.55    1:19.82  
                  16.92       37.51 (20.59)       58.48 (20.97)     1:19.82 (21.34)
 10 Darcy Gallagher           14 ENTHP-HP             1:21.06    1:21.15  
                  16.86       37.99 (21.13)       58.29 (20.30)     1:21.15 (22.86)
 
Event 16  Girls 14 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Charlotte O'Hara          14 NSSAK-AK             1:15.12    1:16.92  
                  16.95       36.37 (19.42)       56.27 (19.90)     1:16.92 (20.65)
  2 Lauren Spence             14 HPKCO-CO             1:17.24    1:17.23  
                  17.32       36.02 (18.70)       57.36 (21.34)     1:17.23 (19.87)
  3 Nicky Pio                 14 WHACB-CB             1:18.30    1:17.53  
                  16.37       36.31 (19.94)       56.31 (20.00)     1:17.53 (21.22)
  4 Liana Smith               14 PUKCO-CO             1:14.27    1:17.91  
                  17.47       36.95 (19.48)       57.67 (20.72)     1:17.91 (20.24)
  5 Grace Tattersfield        14 KSCAK-AK             1:18.09    1:19.35  
                  17.72       38.92 (21.20)       58.80 (19.88)     1:19.35 (20.55)
  6 Gemma Burns               14 CAPWN-WN             1:18.00    1:19.73  
                  17.29       36.96 (19.67)       58.03 (21.07)     1:19.73 (21.70)
  7 Annielle Ryland-Higgins   14 PPKCO-CO             1:17.75    1:20.47  
                  17.43       38.16 (20.73)       59.15 (20.99)     1:20.47 (21.32)
  8 Prue Boult                14 GDLHP-HP             1:20.89    1:20.71  
                  17.07       36.67 (19.60)       58.96 (22.29)     1:20.71 (21.75)
  9 Darcy Gallagher           14 ENTHP-HP             1:19.91    1:21.06  
                  18.01       38.00 (19.99)     1:00.17 (22.17)     1:21.06 (20.89)
 10 Chelsae Knapp             14 NAQHP-HP             1:20.09    1:21.55  
                  17.19       38.42 (21.23)       59.62 (21.20)     1:21.55 (21.93)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Maddison Eastwood         14 WEINL-NL             1:20.54    1:21.58  
                  18.68       38.42 (19.74)     1:00.83 (22.41)     1:21.58 (20.75)
 12 Bryony Thorne             14 SZRWN-WN             1:19.87    1:22.15  
                  18.44       38.21 (19.77)     1:01.06 (22.85)     1:22.15 (21.09)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Madison Ross              14 WSCWG-WG             1:21.36    1:22.32  
                  18.02       38.95 (20.93)     1:00.56 (21.61)     1:22.32 (21.76)
 
Event 16  Women 15 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Natasha Lloyd             15 NCSCB-CB             1:11.33    1:10.24  
                  16.07       33.49 (17.42)       52.15 (18.66)     1:10.24 (18.09)
  2 Abbie Johnston            15 AQGCB-CB             1:11.51    1:11.33  
                  16.31       33.95 (17.64)       52.87 (18.92)     1:11.33 (18.46)
  3 Melita Raravula           15 WAVNL-NL             1:16.07    1:13.51  
                  16.30       34.73 (18.43)       54.54 (19.81)     1:13.51 (18.97)
  4 Jane Ip                   15 WAQAK-AK             1:13.87    1:15.36  
                  16.99       35.73 (18.74)       55.61 (19.88)     1:15.36 (19.75)
  5 Praneesha Ramritu         15 CAPWN-WN             1:17.44    1:16.46  
                  17.10       36.68 (19.58)       56.32 (19.64)     1:16.46 (20.14)
  6 Aimee Moss                15 HPKCO-CO             1:17.97    1:17.07  
                  16.47       36.19 (19.72)       56.53 (20.34)     1:17.07 (20.54)
  7 Tegan Duncan              15 NEPOT-OT             1:17.69    1:17.24  
                  17.35       36.10 (18.75)       57.08 (20.98)     1:17.24 (20.16)
  8 Sydney Reid (V)           15 WBAUS                1:17.87    1:17.41  
                  16.66       36.95 (20.29)       56.73 (19.78)     1:17.41 (20.68)
  9 Amelia Ward               15 WAQAK-AK             1:19.05    1:17.93  
                  16.36       36.91 (20.55)       56.69 (19.78)     1:17.93 (21.24)
 10 Olivia Scott              15 ENTHP-HP             1:19.03    1:18.42  
                  16.83       37.03 (20.20)       57.41 (20.38)     1:18.42 (21.01)
 
Event 16  Women 15 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Natasha Lloyd             15 NCSCB-CB             1:09.28    1:11.33  
                  16.38       33.72 (17.34)       53.11 (19.39)     1:11.33 (18.22)
  2 Abbie Johnston            15 AQGCB-CB             1:10.48    1:11.51  
                  16.47       33.87 (17.40)       53.27 (19.40)     1:11.51 (18.24)
  3 Jane Ip                   15 WAQAK-AK             1:14.66    1:13.87  
                  16.29       35.21 (18.92)       54.39 (19.18)     1:13.87 (19.48)
  4 Melita Raravula           15 WAVNL-NL             1:14.32    1:16.07  
                  16.41       35.26 (18.85)       55.68 (20.42)     1:16.07 (20.39)
  5 Praneesha Ramritu         15 CAPWN-WN             1:17.41    1:17.44  
                  17.87       36.77 (18.90)       57.90 (21.13)     1:17.44 (19.54)
  6 Tegan Duncan              15 NEPOT-OT             1:17.55    1:17.69  
                  17.60       36.33 (18.73)       57.34 (21.01)     1:17.69 (20.35)
  7 Sydney Reid (V)           15 WBAUS                1:18.32    1:17.87  
                  17.62       37.09 (19.47)       58.47 (21.38)     1:17.87 (19.40)
  8 Aimee Moss                15 HPKCO-CO             1:19.94    1:17.97  
                  17.19       36.39 (19.20)       57.82 (21.43)     1:17.97 (20.15)
  9 Danyelle Lusty            15 ASTED-ED             1:14.78    1:18.36  
                  17.19       36.97 (19.78)       57.85 (20.88)     1:18.36 (20.51)
 10 Olivia Scott              15 ENTHP-HP             1:18.87    1:19.03  
                  17.05       36.86 (19.81)       57.85 (20.99)     1:19.03 (21.18)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Amelia Ward               15 WAQAK-AK             1:19.31    1:19.05  
                  17.50       38.00 (20.50)       57.84 (19.84)     1:19.05 (21.21)
 12 Jessica Miller            15 OTUBP-BP             1:18.27    1:19.11  
                  16.43       37.12 (20.69)       57.18 (20.06)     1:19.11 (21.93)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Ida De Smet               15 CSCAK-AK             1:15.95    1:19.16  
                  16.49       36.99 (20.50)       57.04 (20.05)     1:19.16 (22.12)
 14 Brooke O'Connell          15 RAUWN-WN             1:19.65    1:19.25  
                  16.73       37.62 (20.89)       57.76 (20.14)     1:19.25 (21.49)
 15 Laura Sugrue              15 JASCB-CB             1:16.96    1:19.26  
                  17.08       37.48 (20.40)       57.60 (20.12)     1:19.26 (21.66)
 16 Harriet Garmonsway        15 STPWK-WK             1:19.12    1:19.79  
                  16.74       36.46 (19.72)       57.43 (20.97)     1:19.79 (22.36)
 17 Charlotte Anderson        15 AQGCB-CB             1:19.77    1:20.43  
                  16.69       37.33 (20.64)       57.95 (20.62)     1:20.43 (22.48)
 18 Esther Fogarty            15 WVSOT-OT             1:20.69    1:22.94  
                  18.63       38.50 (19.87)     1:01.16 (22.66)     1:22.94 (21.78)
 
Event 16  Women 16 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Harriet Carter            16 UNIAK-AK             1:17.10    1:13.96  
                  16.57       34.98 (18.41)       54.67 (19.69)     1:13.96 (19.29)
  2 Pearl Hans                16 PPTCO-CO             1:18.50    1:15.31  
                  16.43       35.01 (18.58)       54.91 (19.90)     1:15.31 (20.40)
  3 Danelle Murphy            16 STPWK-WK             1:17.29    1:16.35  
                  16.71       35.13 (18.42)       55.97 (20.84)     1:16.35 (20.38)
  4 Lauren Kerr               16 QTNOT-OT             1:18.85    1:17.61  
                  18.04       37.13 (19.09)       58.15 (21.02)     1:17.61 (19.46)
  5 Karensa Houghton          16 FFDWK-WK             1:19.09    1:19.46  
                  17.06       37.46 (20.40)       58.25 (20.79)     1:19.46 (21.21)
  6 Stephanie Capp            16 GREBP-BP             1:19.14    1:20.21  
                  18.15       38.17 (20.02)       59.49 (21.32)     1:20.21 (20.72)
  7 Melissa Richardson        16 LEVMW-MW             1:20.99    1:21.25  
                  16.66       37.48 (20.82)       58.68 (21.20)     1:21.25 (22.57)
 
Event 16  Women 16 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Harriet Carter            16 UNIAK-AK             1:14.48    1:17.10  
                  16.59       36.27 (19.68)       56.91 (20.64)     1:17.10 (20.19)
  2 Danelle Murphy            16 STPWK-WK             1:15.30    1:17.29  
                  16.04       35.59 (19.55)       55.77 (20.18)     1:17.29 (21.52)
  3 Pearl Hans                16 PPTCO-CO             1:18.63    1:18.50  
                  17.58       36.77 (19.19)       58.50 (21.73)     1:18.50 (20.00)
  4 Lauren Kerr               16 QTNOT-OT             1:18.15    1:18.85  
                  17.06       37.58 (20.52)       57.40 (19.82)     1:18.85 (21.45)
  5 Karensa Houghton          16 FFDWK-WK             1:17.43    1:19.09  
                  17.64       37.24 (19.60)       58.80 (21.56)     1:19.09 (20.29)
  6 Stephanie Capp            16 GREBP-BP             1:20.11    1:19.14  
                  16.64       37.69 (21.05)       57.58 (19.89)     1:19.14 (21.56)
  7 Melissa Richardson        16 LEVMW-MW             1:19.87    1:20.99  
                  18.07       37.58 (19.51)     1:00.27 (22.69)     1:20.99 (20.72)
 
Event 16  Women 17 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Grace Francis             21 NSSAK-AK             1:13.24    1:10.06  
                  15.57       33.43 (17.86)       51.94 (18.51)     1:10.06 (18.12)
  2 Natalie Wiegersma         21 WAVSL-SL             1:10.94    1:10.23  
                  16.12       33.59 (17.47)       52.32 (18.73)     1:10.23 (17.91)
  3 Katie Kenneally           20 NEPOT-OT             1:12.05    1:10.77  
                  16.15       33.84 (17.69)       52.66 (18.82)     1:10.77 (18.11)
  4 Alice Sommerville         21 ASTED-ED             1:12.53    1:11.40  
                  15.90       33.56 (17.66)       52.88 (19.32)     1:11.40 (18.52)
  5 Kendall Reidy             19 CHBHP-HP             1:11.87    1:11.52  
                  16.06       33.94 (17.88)       53.20 (19.26)     1:11.52 (18.32)
  6 Hannah Mullen (V)         18 RCAUS                1:12.40    1:11.76  
                  15.95       34.09 (18.14)       52.60 (18.51)     1:11.76 (19.16)
  7 Emily McGill              17 CAPWN-WN             1:13.10    1:11.86  
                  15.51       34.00 (18.49)       52.31 (18.31)     1:11.86 (19.55)
  8 Claire Burgess            17 ASTED-ED             1:13.76    1:12.40  
                  15.67       34.25 (18.58)       53.03 (18.78)     1:12.40 (19.37)
  9 Courtney Smith            20 ROSAK-AK             1:12.36    1:12.56  
                  15.85       33.71 (17.86)       53.14 (19.43)     1:12.56 (19.42)
 10 Stephanie Bennington      17 CAPWN-WN             1:13.68    1:13.06  
                  15.44       34.32 (18.88)       53.10 (18.78)     1:13.06 (19.96)
 
Event 16  Women 17 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Natalie Wiegersma         21 WAVSL-SL             1:15.78    1:10.94  
                  15.38       33.81 (18.43)       51.85 (18.04)     1:10.94 (19.09)
  2 Kendall Reidy             19 CHBHP-HP             1:11.39    1:11.87  
                  16.07       34.01 (17.94)       53.38 (19.37)     1:11.87 (18.49)
  3 Katie Kenneally           20 NEPOT-OT             1:10.98    1:12.05  
                  16.68       34.35 (17.67)       53.87 (19.52)     1:12.05 (18.18)
  4 Courtney Smith            20 ROSAK-AK             1:15.03    1:12.36  
                  15.33       33.69 (18.36)       52.53 (18.84)     1:12.36 (19.83)
  5 Hannah Mullen (V)         18 RCAUS                1:12.51    1:12.40  
                  16.55       34.36 (17.81)       53.56 (19.20)     1:12.40 (18.84)
  6 Alice Sommerville         21 ASTED-ED             1:11.32    1:12.53  
                  16.01       34.10 (18.09)       53.83 (19.73)     1:12.53 (18.70)
  7 Emily McGill              17 CAPWN-WN             1:11.64    1:13.10  
                  16.63       34.54 (17.91)       54.32 (19.78)     1:13.10 (18.78)
  8 Grace Francis             21 NSSAK-AK             1:10.68    1:13.24  
                  16.65       34.84 (18.19)       54.67 (19.83)     1:13.24 (18.57)
  9 Stephanie Bennington      17 CAPWN-WN             1:11.45    1:13.68  
                  16.48       34.44 (17.96)       54.34 (19.90)     1:13.68 (19.34)
 10 Claire Burgess            17 ASTED-ED             1:10.69    1:13.76  
                  16.62       34.55 (17.93)       54.86 (20.31)     1:13.76 (18.90)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Beckie Dooley             20 JASCB-CB             1:10.11    1:13.80  
                  16.78       34.75 (17.97)       54.94 (20.19)     1:13.80 (18.86)
 12 Lisa Pankhurst            21 COLSL-SL             1:17.17    1:14.19  
                  15.80       34.84 (19.04)       53.91 (19.07)     1:14.19 (20.28)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Michelle Troup            17 UNIAK-AK             1:16.49    1:14.67  
                  15.69       35.42 (19.73)       54.20 (18.78)     1:14.67 (20.47)
 14 Bronagh Ryan              18 PCAWN-WN             1:13.88    1:16.39  
                  16.44       35.18 (18.74)       55.49 (20.31)     1:16.39 (20.90)
 15 Kate Forster              18 RAUWN-WN             1:16.64    1:18.02  
                  16.97       37.10 (20.13)       56.95 (19.85)     1:18.02 (21.07)
 16 Alex Laidlaw              18 AQGCB-CB             1:15.37    1:18.58  
                  16.42       36.89 (20.47)       56.74 (19.85)     1:18.58 (21.84)
 -- Chloe Francis             18 NSSAK-AK             1:10.50        SCR  
 
Event 17  Men 13 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Han Zhang                 13 NEPOT-OT             1:12.87    1:10.46  
                  16.29       33.99 (17.70)       52.67 (18.68)     1:10.46 (17.79)
  2 Devlin Forsythe           13 KRIWN-WN             1:14.04    1:13.55  
                  16.71       34.99 (18.28)       54.76 (19.77)     1:13.55 (18.79)
  3 Jaques Gichard            13 GDLHP-HP             1:15.57    1:13.77  
                  16.55       34.91 (18.36)       55.25 (20.34)     1:13.77 (18.52)
  4 Oliver Wu                 13 NSSAK-AK             1:16.88    1:15.03  
                  17.02       36.59 (19.57)       55.80 (19.21)     1:15.03 (19.23)
  5 Otto Thiry                13 HPKCO-CO             1:14.31    1:15.12  
                  16.21       35.12 (18.91)       55.19 (20.07)     1:15.12 (19.93)
  6 Paras Nain                13 HPKCO-CO             1:17.80    1:15.67  
                  17.13       35.88 (18.75)       56.62 (20.74)     1:15.67 (19.05)
  7 Rory Kelleher             13 UNIAK-AK             1:20.42    1:18.98  
                  16.69       37.15 (20.46)       57.17 (20.02)     1:18.98 (21.81)
 
Event 17  Men 13 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Han Zhang                 13 NEPOT-OT             1:14.61    1:12.87  
                  16.03       35.03 (19.00)       53.59 (18.56)     1:12.87 (19.28)
  2 Devlin Forsythe           13 KRIWN-WN             1:13.74    1:14.04  
                  16.89       34.91 (18.02)       54.80 (19.89)     1:14.04 (19.24)
  3 Otto Thiry                13 HPKCO-CO             1:15.04    1:14.31  
                  16.23       34.88 (18.65)       55.13 (20.25)     1:14.31 (19.18)
  4 Jaques Gichard            13 GDLHP-HP             1:17.42    1:15.57  
                  15.91       35.79 (19.88)       55.19 (19.40)     1:15.57 (20.38)
  5 Oliver Wu                 13 NSSAK-AK             1:16.87    1:16.88  
                  17.50       37.04 (19.54)       56.74 (19.70)     1:16.88 (20.14)
  6 Paras Nain                13 HPKCO-CO             1:16.64    1:17.80  
                  16.69       36.19 (19.50)       57.08 (20.89)     1:17.80 (20.72)
  7 Rory Kelleher             13 UNIAK-AK             1:19.40    1:20.42  
                  17.03       38.11 (21.08)       58.03 (19.92)     1:20.42 (22.39)
 
Event 17  Men 14 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Ben Walsh                 14 PCAWN-WN             1:09.29    1:05.60  
                  14.73       31.01 (16.28)       48.44 (17.43)     1:05.60 (17.16)
  2 Wilrich Coetzee           14 CSCAK-AK             1:10.39    1:07.47  
                  15.29       32.46 (17.17)       50.24 (17.78)     1:07.47 (17.23)
  3 Callum Sinclair           14 TWAWN-WN             1:09.49    1:08.01  
                  15.39       32.35 (16.96)       50.35 (18.00)     1:08.01 (17.66)
  4 Tamati O'Hagan            14 PCAWN-WN             1:10.93    1:08.52  
                  14.59       32.13 (17.54)       49.82 (17.69)     1:08.52 (18.70)
  5 James Kiely               14 KSCAK-AK             1:10.85    1:09.62  
                  16.08       33.54 (17.46)       52.44 (18.90)     1:09.62 (17.18)
  6 Phillip Baxter            14 NEPOT-OT             1:12.78    1:10.05  
                  15.31       33.30 (17.99)       51.58 (18.28)     1:10.05 (18.47)
  7 Peter Primavera (V)       14 WBAUS                1:12.24    1:10.67  
                  14.82       32.83 (18.01)       51.14 (18.31)     1:10.67 (19.53)
  8 Reuben Speirs             14 KSCAK-AK             1:12.54    1:11.50  
                  14.85       33.63 (18.78)       51.59 (17.96)     1:11.50 (19.91)
  9 Hamish Trlin              14 PCAWN-WN             1:11.50    1:11.81  
                  16.14       34.18 (18.04)       53.05 (18.87)     1:11.81 (18.76)
 10 Titus Suksreephaisan      14 PALMW-MW             1:12.29    1:11.94  
                  15.91       33.83 (17.92)       52.87 (19.04)     1:11.94 (19.07)
 
Event 17  Men 14 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ben Walsh                 14 PCAWN-WN             1:09.60    1:09.29  
                  14.48       32.40 (17.92)       49.91 (17.51)     1:09.29 (19.38)
  2 Callum Sinclair           14 TWAWN-WN             1:08.96    1:09.49  
                  14.88       32.96 (18.08)       50.71 (17.75)     1:09.49 (18.78)
  3 Wilrich Coetzee           14 CSCAK-AK             1:08.64    1:10.39  
                  14.95       32.93 (17.98)       51.19 (18.26)     1:10.39 (19.20)
  4 James Kiely               14 KSCAK-AK             1:10.87    1:10.85  
                  16.04       33.85 (17.81)       52.98 (19.13)     1:10.85 (17.87)
  5 Tamati O'Hagan            14 PCAWN-WN             1:10.88    1:10.93  
                  15.44       33.16 (17.72)       52.33 (19.17)     1:10.93 (18.60)
  6 Hamish Trlin              14 PCAWN-WN             1:11.39    1:11.50  
                  15.96       33.91 (17.95)       52.91 (19.00)     1:11.50 (18.59)
  7 Peter Primavera (V)       14 WBAUS                1:14.09    1:12.24  
                  15.17       33.52 (18.35)       52.33 (18.81)     1:12.24 (19.91)
  8 Titus Suksreephaisan      14 PALMW-MW             1:11.96    1:12.29  
                  15.71       34.08 (18.37)       52.49 (18.41)     1:12.29 (19.80)
  9 Reuben Speirs             14 KSCAK-AK             1:15.00    1:12.54  
                  16.72       35.08 (18.36)       54.25 (19.17)     1:12.54 (18.29)
 10 Phillip Baxter            14 NEPOT-OT             1:12.57    1:12.78  
                  16.34       34.41 (18.07)       54.13 (19.72)     1:12.78 (18.65)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Joshua Cleland            14 PPKCO-CO             1:14.55    1:13.57  
                  15.80       34.86 (19.06)       53.52 (18.66)     1:13.57 (20.05)
 12 Leo Zhu                   14 HPKCO-CO             1:13.58    1:13.61  
                  16.30       34.56 (18.26)       54.72 (20.16)     1:13.61 (18.89)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Wyatt McCollum            14 THAWK-WK             1:14.79    1:14.29  
                  16.66       34.98 (18.32)       55.37 (20.39)     1:14.29 (18.92)
 14 Yuri Taylor               14 LEVMW-MW             1:14.90    1:15.59  
                  17.19       35.90 (18.71)       56.15 (20.25)     1:15.59 (19.44)
 15 Harris Lin                14 OTUBP-BP             1:12.79    1:16.26  
                  16.29       35.37 (19.08)       54.81 (19.44)     1:16.26 (21.45)
 16 Liam Neal                 14 KRIWN-WN             1:15.69    1:16.42  
                  17.02       35.78 (18.76)       56.37 (20.59)     1:16.42 (20.05)
 17 James Wright              14 WSCWG-WG             1:14.43    1:16.67  
                  15.99       35.59 (19.60)       55.46 (19.87)     1:16.67 (21.21)
 
Event 17  Men 15 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Erik Kahr                 15 UNIAK-AK             1:04.16    1:01.86  
                  13.82       29.09 (15.27)       45.74 (16.65)     1:01.86 (16.12)
  2 George Schroder           15 AQGCB-CB             1:05.77    1:05.81  
                  14.62       30.84 (16.22)       48.41 (17.57)     1:05.81 (17.40)
  3 Oli Lusk                  15 SZRWN-WN             1:07.32    1:06.18  
                  13.90       30.51 (16.61)       48.13 (17.62)     1:06.18 (18.05)
  4 Matt Phillips             15 WHACB-CB             1:09.88    1:08.70  
                  15.47       32.13 (16.66)       50.64 (18.51)     1:08.70 (18.06)
  5 Max Polianski             15 UNIAK-AK             1:10.23    1:08.71  
                  14.69       32.06 (17.37)       50.28 (18.22)     1:08.71 (18.43)
  6 Samuel Rush               15 KRIWN-WN             1:10.58    1:09.49  
                  15.29       32.77 (17.48)       51.43 (18.66)     1:09.49 (18.06)
  7 Dylan Arlidge             15 OPUTR-TR             1:11.75    1:10.46  
                  14.80       33.10 (18.30)       51.07 (17.97)     1:10.46 (19.39)
  8 Archer Roelants           15 NSSAK-AK             1:10.70    1:10.51  
                  14.61       32.89 (18.28)       50.80 (17.91)     1:10.51 (19.71)
  9 Russell Smart             15 WHACB-CB             1:11.49    1:11.11  
                  15.19       32.91 (17.72)       51.74 (18.83)     1:11.11 (19.37)
 10 Alex Manktelow            15 NAQHP-HP             1:11.82    1:12.00  
                  15.30       33.42 (18.12)       52.50 (19.08)     1:12.00 (19.50)
 
Event 17  Men 15 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Erik Kahr                 15 UNIAK-AK             1:04.21    1:04.16  
                  14.01       29.72 (15.71)       47.28 (17.56)     1:04.16 (16.88)
  2 George Schroder           15 AQGCB-CB             1:04.30    1:05.77  
                  14.79       30.79 (16.00)       48.49 (17.70)     1:05.77 (17.28)
  3 Oli Lusk                  15 SZRWN-WN             1:06.84    1:07.32  
                  14.27       30.96 (16.69)       48.98 (18.02)     1:07.32 (18.34)
  4 Matt Phillips             15 WHACB-CB             1:09.74    1:09.88  
                  14.86       32.87 (18.01)       50.57 (17.70)     1:09.88 (19.31)
  5 Max Polianski             15 UNIAK-AK             1:08.82    1:10.23  
                  14.98       32.83 (17.85)       51.28 (18.45)     1:10.23 (18.95)
  6 Samuel Rush               15 KRIWN-WN             1:11.68    1:10.58  
                  15.07       33.08 (18.01)       51.55 (18.47)     1:10.58 (19.03)
  7 Archer Roelants           15 NSSAK-AK             1:10.46    1:10.70  
                  15.66       33.16 (17.50)       52.69 (19.53)     1:10.70 (18.01)
  8 Russell Smart             15 WHACB-CB             1:12.52    1:11.49  
                  15.60       33.09 (17.49)       52.55 (19.46)     1:11.49 (18.94)
  9 Dylan Arlidge             15 OPUTR-TR             1:11.62    1:11.75  
                  15.17       33.56 (18.39)       52.11 (18.55)     1:11.75 (19.64)
 10 Alex Manktelow            15 NAQHP-HP             1:12.37    1:11.82  
                  15.63       33.53 (17.90)       52.67 (19.14)     1:11.82 (19.15)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Kristian Deianov          15 NSSAK-AK             1:13.61    1:12.15  
                  16.09       34.01 (17.92)       53.56 (19.55)     1:12.15 (18.59)
 12 Todd Dimmock              15 STPWK-WK             1:13.31    1:12.39  
                  15.12       33.83 (18.71)       52.25 (18.42)     1:12.39 (20.14)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Matthew Lemon             15 WHACB-CB             1:13.35    1:12.70  
                  16.32       34.32 (18.00)       54.22 (19.90)     1:12.70 (18.48)
 14 Michael Roberts           15 RAUWN-WN             1:12.83    1:12.90  
                  15.16       33.85 (18.69)       52.77 (18.92)     1:12.90 (20.13)
 15 Nick Price                15 STPWK-WK             1:13.97    1:13.04  
                  15.69       34.10 (18.41)       53.23 (19.13)     1:13.04 (19.81)
 16 Nathan Kinney             15 NSSAK-AK             1:13.74    1:13.21  
                  15.65       33.60 (17.95)       53.38 (19.78)     1:13.21 (19.83)
 17 Joseph Brown              15 ASTED-ED             1:11.76    1:13.56  
                  15.88       35.03 (19.15)       53.52 (18.49)     1:13.56 (20.04)
 
Event 17  Men 16 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Seth Forbes               16 SZRWN-WN             1:08.85    1:06.76  
                  14.61       31.17 (16.56)       49.15 (17.98)     1:06.76 (17.61)
  2 Phillip Scammell          16 AQGCB-CB             1:08.29    1:06.88  
                  14.70       31.29 (16.59)       49.19 (17.90)     1:06.88 (17.69)
  3 Reagan Pitt               16 NCSCB-CB             1:09.23    1:07.25  
                  15.26       31.65 (16.39)       49.99 (18.34)     1:07.25 (17.26)
  4 Jack Roberts              16 NAQHP-HP             1:08.31    1:07.31  
                  15.08       31.76 (16.68)       49.71 (17.95)     1:07.31 (17.60)
  5 Jeremiah Teo              16 NSSAK-AK             1:09.98    1:07.74  
                  14.66       32.20 (17.54)       49.39 (17.19)     1:07.74 (18.35)
  6 Sean Kemp                 16 TWAWN-WN             1:09.78    1:07.80  
                  15.57       32.42 (16.85)       50.18 (17.76)     1:07.80 (17.62)
  7 Corneille Coetzee         16 CSCAK-AK             1:10.00    1:08.73  
                  14.84       32.31 (17.47)       50.33 (18.02)     1:08.73 (18.40)
  8 Connor Kilkelly           16 GRMCB-CB             1:09.49    1:09.24  
                  14.38       31.63 (17.25)       49.68 (18.05)     1:09.24 (19.56)
  9 Phillip Brittain (V)      16 WBAUS                1:11.74    1:10.87  
                  14.52       32.16 (17.64)       50.77 (18.61)     1:10.87 (20.10)
 10 Grady Jackson             16 DOLMW-MW             1:11.56    1:12.56  
                  14.96       33.90 (18.94)       52.21 (18.31)     1:12.56 (20.35)
 
Event 17  Men 16 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Phillip Scammell          16 AQGCB-CB             1:08.64    1:08.29  
                  15.34       32.45 (17.11)       50.17 (17.72)     1:08.29 (18.12)
  2 Jack Roberts              16 NAQHP-HP             1:07.33    1:08.31  
                  15.12       32.09 (16.97)       50.22 (18.13)     1:08.31 (18.09)
  3 Seth Forbes               16 SZRWN-WN             1:09.82    1:08.85  
                  14.86       32.66 (17.80)       50.44 (17.78)     1:08.85 (18.41)
  4 Reagan Pitt               16 NCSCB-CB             1:08.56    1:09.23  
                  15.06       32.37 (17.31)       51.01 (18.64)     1:09.23 (18.22)
  5 Connor Kilkelly           16 GRMCB-CB             1:10.16    1:09.49  
                  14.53       32.13 (17.60)       49.87 (17.74)     1:09.49 (19.62)
  6 Sean Kemp                 16 TWAWN-WN             1:08.97    1:09.78  
                  15.40       33.37 (17.97)       50.89 (17.52)     1:09.78 (18.89)
  7 Jeremiah Teo              16 NSSAK-AK             1:09.93    1:09.98  
                  14.90       32.70 (17.80)       50.74 (18.04)     1:09.98 (19.24)
  8 Corneille Coetzee         16 CSCAK-AK             1:08.55    1:10.00  
                  15.27       32.73 (17.46)       51.29 (18.56)     1:10.00 (18.71)
  9 Grady Jackson             16 DOLMW-MW             1:10.76    1:11.56  
                  15.82       33.18 (17.36)       52.30 (19.12)     1:11.56 (19.26)
 10 Phillip Brittain (V)      16 WBAUS                1:13.31    1:11.74  
                  15.07       33.52 (18.45)       52.15 (18.63)     1:11.74 (19.59)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Nick Kerry                16 BLENM-NM             1:12.00    1:11.90  
                  16.13       33.71 (17.58)       53.29 (19.58)     1:11.90 (18.61)
 12 Jordan Ross               16 WSCWG-WG             1:11.35    1:11.99  
                  15.93       33.63 (17.70)       52.75 (19.12)     1:11.99 (19.24)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Kieran Oswald             16 WVSOT-OT             1:12.58    1:13.13  
                  15.57       34.10 (18.53)       53.79 (19.69)     1:13.13 (19.34)
 -- Harrison Ripp             16 NPATR-TR             1:12.27        SCR  
 
Event 17  Men 17 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Nikolas Pregelj (V)       19 QLAUS                1:02.07    1:01.10  
                  13.57       28.79 (15.22)       45.14 (16.35)     1:01.10 (15.96)
  2 Luke Westgaard            20 ROSAK-AK             1:00.50    1:01.26  
                  13.42       28.51 (15.09)       44.75 (16.24)     1:01.26 (16.51)
  3 Nicholas Schafer (V)      19 QLAUS                1:03.73    1:01.70  
                  13.61       29.30 (15.69)       45.37 (16.07)     1:01.70 (16.33)
  4 Steven Kent               23 NSSAK-AK             1:05.98    1:02.98  
                  13.60       29.38 (15.78)       45.96 (16.58)     1:02.98 (17.02)
  5 Shayne Kiekebosch         18 FFDWK-WK             1:05.66    1:04.86  
                  14.48       30.65 (16.17)       48.13 (17.48)     1:04.86 (16.73)
  6 Julian Layton             17 GDLHP-HP             1:04.42    1:05.26  
                  14.40       30.69 (16.29)       48.46 (17.77)     1:05.26 (16.80)
  7 Eric Abba                 19 ROSAK-AK             1:05.41    1:05.31  
                  13.59       29.95 (16.36)       46.89 (16.94)     1:05.31 (18.42)
  8 Tom Ward                  18 SZRWN-WN             1:05.83    1:05.78  
                  13.62       30.36 (16.74)       47.14 (16.78)     1:05.78 (18.64)
  9 Matthew Glassford         21 NEPOT-OT             1:06.48    1:06.00  
                  13.98       31.49 (17.51)       48.00 (16.51)     1:06.00 (18.00)
 10 Lawrence Hull             18 LMEAK-AK             1:08.51    1:07.23  
                  14.37       31.51 (17.14)       48.97 (17.46)     1:07.23 (18.26)
 
Event 17  Men 17 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Luke Westgaard            20 ROSAK-AK             1:00.39    1:00.50  
                  13.83       28.96 (15.13)       45.05 (16.09)     1:00.50 (15.45)
  2 Nikolas Pregelj (V)       19 QLAUS                1:00.14    1:02.07  
                  14.38       28.85 (14.47)       46.26 (17.41)     1:02.07 (15.81)
  3 Nicholas Schafer (V)      19 QLAUS                1:02.55    1:03.73  
                  14.51       30.32 (15.81)       47.38 (17.06)     1:03.73 (16.35)
  4 Julian Layton             17 GDLHP-HP             1:05.27    1:04.42  
                  14.53       30.58 (16.05)       47.84 (17.26)     1:04.42 (16.58)
  5 Jacob Power (V)           22 RCAUS                1:05.67    1:04.77  
                  14.77       30.68 (15.91)       48.00 (17.32)     1:04.77 (16.77)
  6 Eric Abba                 19 ROSAK-AK             1:04.95    1:05.41  
                  13.72       30.18 (16.46)       47.90 (17.72)     1:05.41 (17.51)
  7 Shayne Kiekebosch         18 FFDWK-WK             1:04.32    1:05.66  
                  14.51       30.95 (16.44)       48.23 (17.28)     1:05.66 (17.43)
  8 Tom Ward                  18 SZRWN-WN             1:05.94    1:05.83  
                  14.33       30.33 (16.00)       48.41 (18.08)     1:05.83 (17.42)
  9 Steven Kent               23 NSSAK-AK             1:03.76    1:05.98  
                  14.74       31.12 (16.38)       49.31 (18.19)     1:05.98 (16.67)
 10 Matthew Glassford         21 NEPOT-OT             1:04.65    1:06.48  
                  15.17       31.33 (16.16)       49.29 (17.96)     1:06.48 (17.19)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Lawrence Hull             18 LMEAK-AK             1:07.91    1:08.51  
                  14.98       32.08 (17.10)       50.03 (17.95)     1:08.51 (18.48)
 12 Nick Berry                20 CSCAK-AK             1:08.76    1:08.65  
                  14.42       31.75 (17.33)       49.40 (17.65)     1:08.65 (19.25)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Ryan Cheyne               18 NLSNM-NM             1:09.14    1:09.65  
                  15.00       32.57 (17.57)       50.60 (18.03)     1:09.65 (19.05)
 14 Zane Rademaker            19 WAQAK-AK             1:09.42    1:12.13  
                  14.79       33.67 (18.88)       51.62 (17.95)     1:12.13 (20.51)
 
Event 18  Girls 13 Year Olds 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Kelsi Boocock             13 CSCAK-AK             5:20.31    5:05.12  
                  14.73       32.61 (17.88)       52.12 (19.51)     1:11.59 (19.47)
        1:30.43 (18.84)     1:48.87 (18.44)     2:07.65 (18.78)     2:26.55 (18.90)
        2:49.26 (22.71)     3:11.78 (22.52)     3:34.39 (22.61)     3:57.02 (22.63)
        4:14.33 (17.31)     4:31.44 (17.11)     4:48.60 (17.16)     5:05.12 (16.52)
  2 Paige Schendelaar-Kemp    13 HPKCO-CO             5:09.16    5:09.69  
                  14.34       30.95 (16.61)       49.23 (18.28)     1:07.25 (18.02)
        1:28.25 (21.00)     1:47.36 (19.11)     2:07.00 (19.64)     2:25.55 (18.55)
        2:49.00 (23.45)     3:12.15 (23.15)     3:36.08 (23.93)     3:58.54 (22.46)
        4:17.84 (19.30)     4:34.80 (16.96)     4:53.35 (18.55)     5:09.69 (16.34)
  3 Josie Kozyniak            13 CAPWN-WN             5:20.47    5:15.14  
                  16.80       33.92 (17.12)       53.76 (19.84)     1:12.47 (18.71)
        1:33.53 (21.06)     1:52.13 (18.60)     2:12.70 (20.57)     2:31.72 (19.02)
        2:56.08 (24.36)     3:17.60 (21.52)     3:41.75 (24.15)     4:03.90 (22.15)
        4:22.71 (18.81)     4:40.01 (17.30)     4:58.69 (18.68)     5:15.14 (16.45)
  4 Mackenzie Lambert         13 PUKCO-CO             5:22.41    5:17.89  
                  14.70       33.27 (18.57)       52.90 (19.63)     1:12.70 (19.80)
        1:32.89 (20.19)     1:52.73 (19.84)     2:11.90 (19.17)     2:31.31 (19.41)
        2:54.71 (23.40)     3:18.38 (23.67)     3:41.48 (23.10)     4:05.30 (23.82)
        4:24.57 (19.27)     4:43.17 (18.60)     5:00.91 (17.74)     5:17.89 (16.98)
  5 Lauren Duggan             13 CAPWN-WN             5:19.34    5:21.77  
                  15.76       33.95 (18.19)       53.84 (19.89)     1:13.23 (19.39)
        1:34.03 (20.80)     1:53.05 (19.02)     2:13.31 (20.26)     2:32.29 (18.98)
        2:57.06 (24.77)     3:19.93 (22.87)     3:44.50 (24.57)     4:06.83 (22.33)
        4:26.86 (20.03)     4:45.11 (18.25)     5:04.43 (19.32)     5:21.77 (17.34)
  6 Samantha Brown            13 LMEAK-AK             5:26.84    5:23.92  
                  15.74       33.12 (17.38)       52.27 (19.15)     1:10.74 (18.47)
        1:32.30 (21.56)     1:51.08 (18.78)     2:12.22 (21.14)     2:31.53 (19.31)
        2:57.67 (26.14)     3:21.40 (23.73)     3:47.77 (26.37)     4:11.75 (23.98)
        4:31.16 (19.41)     4:48.70 (17.54)     5:07.64 (18.94)     5:23.92 (16.28)
  7 Sophie Gibson             13 QTNOT-OT             5:31.97    5:24.58  
                  15.36       33.69 (18.33)       52.40 (18.71)     1:12.18 (19.78)
        1:32.19 (20.01)     1:51.63 (19.44)     2:11.60 (19.97)     2:31.21 (19.61)
        2:55.24 (24.03)     3:19.74 (24.50)     3:43.68 (23.94)     4:08.77 (25.09)
        4:28.84 (20.07)     4:47.96 (19.12)     5:06.84 (18.88)     5:24.58 (17.74)
  8 Paige Enoka               13 RAUWN-WN             5:30.16    5:30.43  
                  16.32       34.78 (18.46)       55.27 (20.49)     1:15.65 (20.38)
        1:35.92 (20.27)     1:54.64 (18.72)     2:14.66 (20.02)     2:33.72 (19.06)
        2:59.56 (25.84)     3:24.27 (24.71)     3:49.90 (25.63)     4:14.45 (24.55)
        4:34.71 (20.26)     4:53.19 (18.48)     5:12.57 (19.38)     5:30.43 (17.86)
  9 Ellice Soper              13 COLSL-SL             5:30.94    5:32.15  
                  15.75       35.02 (19.27)       54.60 (19.58)     1:15.84 (21.24)
        1:37.48 (21.64)     1:59.42 (21.94)     2:20.33 (20.91)     2:41.41 (21.08)
        3:04.86 (23.45)     3:29.11 (24.25)     3:52.43 (23.32)     4:17.77 (25.34)
        4:36.80 (19.03)     4:56.32 (19.52)     5:14.01 (17.69)     5:32.15 (18.14)
 -- Laura O'Keeffe            13 WSCWG-WG             5:27.50         DQ  
 
Event 18  Girls 13 Year Olds 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Paige Schendelaar-Kemp    13 HPKCO-CO             5:12.13    5:09.16  
                  14.60       32.02 (17.42)       50.89 (18.87)     1:09.71 (18.82)
        1:30.86 (21.15)     1:50.51 (19.65)     2:10.46 (19.95)     2:29.66 (19.20)
        2:52.17 (22.51)     3:14.59 (22.42)     3:37.20 (22.61)     3:59.61 (22.41)
        4:17.93 (18.32)     4:35.27 (17.34)     4:52.85 (17.58)     5:09.16 (16.31)
  2 Lauren Duggan             13 CAPWN-WN             5:25.84    5:19.34  
                  15.48       33.48 (18.00)       52.63 (19.15)     1:12.07 (19.44)
        1:32.45 (20.38)     1:51.98 (19.53)     2:11.39 (19.41)     2:31.02 (19.63)
        2:54.94 (23.92)     3:18.52 (23.58)     3:42.04 (23.52)     4:05.27 (23.23)
        4:24.64 (19.37)     4:43.13 (18.49)     5:01.63 (18.50)     5:19.34 (17.71)
  3 Kelsi Boocock             13 CSCAK-AK             5:10.90    5:20.31  
                  14.99       33.02 (18.03)       54.15 (21.13)     1:13.14 (18.99)
        1:33.30 (20.16)     1:52.32 (19.02)     2:12.70 (20.38)     2:32.56 (19.86)
        2:56.71 (24.15)     3:19.03 (22.32)     3:43.36 (24.33)     4:06.62 (23.26)
        4:25.89 (19.27)     4:43.84 (17.95)     5:02.71 (18.87)     5:20.31 (17.60)
  4 Josie Kozyniak            13 CAPWN-WN             5:21.61    5:20.47  
                  16.11       34.29 (18.18)       53.48 (19.19)     1:13.40 (19.92)
        1:34.82 (21.42)     1:54.51 (19.69)     2:14.96 (20.45)     2:34.68 (19.72)
        2:58.79 (24.11)     3:22.08 (23.29)     3:46.11 (24.03)     4:09.16 (23.05)
        4:28.21 (19.05)     4:45.85 (17.64)     5:03.92 (18.07)     5:20.47 (16.55)
  5 Mackenzie Lambert         13 PUKCO-CO             5:32.08    5:22.41  
                  15.59       33.63 (18.04)       53.86 (20.23)     1:13.70 (19.84)
        1:34.89 (21.19)     1:53.43 (18.54)     2:13.93 (20.50)     2:32.18 (18.25)
        2:57.42 (25.24)     3:20.39 (22.97)     3:45.46 (25.07)     4:08.48 (23.02)
        4:28.77 (20.29)     4:47.01 (18.24)     5:06.02 (19.01)     5:22.41 (16.39)
  6 Samantha Brown            13 LMEAK-AK             5:23.89    5:26.84  
                  16.12       34.40 (18.28)       53.76 (19.36)     1:13.93 (20.17)
        1:36.20 (22.27)     1:56.20 (20.00)     2:17.08 (20.88)     2:37.37 (20.29)
        3:02.56 (25.19)     3:25.76 (23.20)     3:50.87 (25.11)     4:14.38 (23.51)
        4:33.51 (19.13)     4:51.43 (17.92)     5:09.80 (18.37)     5:26.84 (17.04)
  7 Laura O'Keeffe            13 WSCWG-WG             5:33.17    5:27.50  
                  15.27       34.05 (18.78)       53.59 (19.54)     1:15.03 (21.44)
        1:36.39 (21.36)     1:58.01 (21.62)     2:18.35 (20.34)     2:39.67 (21.32)
        3:03.50 (23.83)     3:28.26 (24.76)     3:51.92 (23.66)     4:16.93 (25.01)
        4:34.66 (17.73)     4:52.56 (17.90)     5:10.26 (17.70)     5:27.50 (17.24)
  8 Paige Enoka               13 RAUWN-WN             5:27.38    5:30.16  
                  16.23       35.62 (19.39)       55.24 (19.62)     1:17.26 (22.02)
        1:37.12 (19.86)     1:56.74 (19.62)     2:15.78 (19.04)     2:35.77 (19.99)
        2:59.75 (23.98)     3:25.69 (25.94)     3:49.82 (24.13)     4:16.04 (26.22)
        4:35.62 (19.58)     4:54.84 (19.22)     5:12.87 (18.03)     5:30.16 (17.29)
  9 Ellice Soper              13 COLSL-SL             5:31.08    5:30.94  
                  16.37       34.15 (17.78)       54.47 (20.32)     1:14.32 (19.85)
        1:37.59 (23.27)     1:57.74 (20.15)     2:19.72 (21.98)     2:40.15 (20.43)
        3:03.97 (23.82)     3:27.65 (23.68)     3:52.51 (24.86)     4:14.96 (22.45)
        4:35.26 (20.30)     4:53.73 (18.47)     5:13.39 (19.66)     5:30.94 (17.55)
 10 Sophie Gibson             13 QTNOT-OT             5:24.19    5:31.97  
                  15.51       34.76 (19.25)       53.48 (18.72)     1:13.81 (20.33)
        1:34.48 (20.67)     1:54.51 (20.03)     2:14.35 (19.84)     2:34.70 (20.35)
        2:58.70 (24.00)     3:24.11 (25.41)     3:48.77 (24.66)     4:14.26 (25.49)
        4:34.74 (20.48)     4:54.45 (19.71)     5:13.28 (18.83)     5:31.97 (18.69)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Sara Gane                 13 BLENM-NM             5:31.01    5:32.53  
                  15.74       34.81 (19.07)       54.75 (19.94)     1:17.12 (22.37)
        1:40.47 (23.35)     2:03.09 (22.62)     2:24.72 (21.63)     2:47.59 (22.87)
        3:09.03 (21.44)     3:31.47 (22.44)     3:53.49 (22.02)     4:16.66 (23.17)
        4:37.01 (20.35)     4:56.38 (19.37)     5:14.98 (18.60)     5:32.53 (17.55)
 12 Emily Maunder             13 GDLHP-HP             5:31.39    5:34.77  
                  16.60       35.59 (18.99)       57.67 (22.08)     1:18.94 (21.27)
        1:41.61 (22.67)     2:02.00 (20.39)                             2:44.77 ( )
        3:09.07 (24.30)     3:31.63 (22.56)     3:54.90 (23.27)     4:17.86 (22.96)
        4:38.65 (20.79)     4:57.72 (19.07)     5:17.61 (19.89)     5:34.77 (17.16)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Taylah Mawson             13 CTNWP-WP             5:31.15    5:35.73  
                  17.14       36.68 (19.54)       59.75 (23.07)     1:21.08 (21.33)
        1:44.37 (23.29)     2:04.56 (20.19)     2:27.68 (23.12)     2:48.03 (20.35)
        3:12.72 (24.69)     3:34.14 (21.42)     3:58.41 (24.27)     4:21.19 (22.78)
        4:41.33 (20.14)     4:59.73 (18.40)     5:19.18 (19.45)     5:35.73 (16.55)
 14 Sophie Cooper             13 WHLAK-AK             5:32.71    5:38.92  
                  16.54       36.19 (19.65)       56.68 (20.49)     1:18.22 (21.54)
        1:39.20 (20.98)     2:00.00 (20.80)     2:20.36 (20.36)     2:41.44 (21.08)
        3:06.13 (24.69)     3:31.95 (25.82)     3:57.76 (25.81)     4:24.41 (26.65)
        4:43.41 (19.00)     5:02.05 (18.64)     5:20.62 (18.57)     5:38.92 (18.30)
 15 Caitlin Johnstone         13 ASTED-ED             5:32.48    5:50.11  
                  17.11       37.47 (20.36)     1:00.48 (23.01)     1:22.46 (21.98)
        1:46.61 (24.15)     2:08.31 (21.70)     2:30.95 (22.64)     2:52.77 (21.82)
        3:17.03 (24.26)     3:41.21 (24.18)     4:06.45 (25.24)     4:30.94 (24.49)
        4:52.08 (21.14)     5:12.02 (19.94)     5:31.82 (19.80)     5:50.11 (18.29)
 -- Maggie Burns              13 CAPWN-WN             5:32.24        SCR  
 
Event 18  Girls 14 Year Olds 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Rachel Smith              14 CSCAK-AK             5:11.74    4:59.29  
                  15.18       32.38 (17.20)       50.98 (18.60)     1:09.04 (18.06)
        1:29.30 (20.26)     1:46.74 (17.44)     2:05.74 (19.00)     2:23.61 (17.87)
        2:45.79 (22.18)     3:06.59 (20.80)     3:29.14 (22.55)     3:50.00 (20.86)
        4:08.18 (18.18)     4:25.04 (16.86)     4:42.61 (17.57)     4:59.29 (16.68)
  2 Sarah Haggerty            14 CSCAK-AK             5:10.03    5:01.14  
                  15.47       32.22 (16.75)       51.03 (18.81)     1:09.09 (18.06)
        1:28.50 (19.41)     1:46.39 (17.89)     2:05.34 (18.95)     2:23.63 (18.29)
        2:45.61 (21.98)     3:06.31 (20.70)     3:28.70 (22.39)     3:49.62 (20.92)
        4:08.48 (18.86)     4:26.28 (17.80)     4:44.44 (18.16)     5:01.14 (16.70)
  3 Nikki Chapman             14 CAPWN-WN             5:13.43    5:07.37  
                  15.64       33.47 (17.83)       52.36 (18.89)     1:11.32 (18.96)
        1:31.56 (20.24)     1:50.30 (18.74)     2:10.11 (19.81)     2:28.92 (18.81)
        2:52.04 (23.12)     3:13.86 (21.82)     3:36.30 (22.44)     3:58.01 (21.71)
        4:16.00 (17.99)     4:32.91 (16.91)     4:50.57 (17.66)     5:07.37 (16.80)
  4 Charlotte O'Hara          14 NSSAK-AK             5:19.53    5:14.99  
                  16.37       34.77 (18.40)       55.61 (20.84)     1:16.12 (20.51)
        1:36.91 (20.79)     1:55.69 (18.78)     2:15.83 (20.14)     2:34.64 (18.81)
        2:57.11 (22.47)     3:18.47 (21.36)     3:41.40 (22.93)     4:03.38 (21.98)
        4:22.35 (18.97)     4:39.86 (17.51)     4:57.97 (18.11)     5:14.99 (17.02)
  5 Madison Ross              14 WSCWG-WG             5:26.35    5:18.33  
                  15.84       33.62 (17.78)       53.27 (19.65)     1:12.69 (19.42)
        1:34.08 (21.39)     1:53.36 (19.28)     2:14.47 (21.11)     2:33.51 (19.04)
        2:57.26 (23.75)     3:19.47 (22.21)     3:43.50 (24.03)     4:05.55 (22.05)
        4:24.63 (19.08)     4:42.49 (17.86)     5:01.13 (18.64)     5:18.33 (17.20)
  6 Gemma Burns               14 CAPWN-WN             5:26.24    5:29.04  
                  15.10       33.29 (18.19)       52.23 (18.94)     1:11.73 (19.50)
        1:33.15 (21.42)     1:53.83 (20.68)     2:14.89 (21.06)     2:36.02 (21.13)
        2:58.81 (22.79)     3:22.31 (23.50)     3:46.22 (23.91)     4:10.43 (24.21)
        4:30.72 (20.29)     4:49.17 (18.45)     5:09.16 (19.99)     5:29.04 (19.88)
  7 Kristy Dennis             14 FFDWK-WK             5:32.01    5:33.07  
                  15.21       34.60 (19.39)       54.37 (19.77)     1:15.73 (21.36)
        1:36.73 (21.00)     1:57.96 (21.23)     2:18.54 (20.58)     2:39.62 (21.08)
        3:04.16 (24.54)     3:29.70 (25.54)     3:54.07 (24.37)     4:19.66 (25.59)
        4:37.87 (18.21)     4:56.47 (18.60)     5:14.61 (18.14)     5:33.07 (18.46)
 
Event 18  Girls 14 Year Olds 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Sarah Haggerty            14 CSCAK-AK             5:09.62    5:10.03  
                  14.95       33.85 (18.90)       52.20 (18.35)     1:12.34 (20.14)
        1:32.08 (19.74)     1:51.58 (19.50)     2:10.15 (18.57)     2:29.64 (19.49)
        2:51.06 (21.42)     3:13.66 (22.60)     3:35.34 (21.68)     3:57.85 (22.51)
        4:16.24 (18.39)     4:34.85 (18.61)     4:52.28 (17.43)     5:10.03 (17.75)
  2 Rachel Smith              14 CSCAK-AK             5:01.39    5:11.74  
                  15.66       33.98 (18.32)       53.52 (19.54)     1:13.84 (20.32)
        1:33.36 (19.52)     1:52.48 (19.12)     2:11.72 (19.24)     2:31.12 (19.40)
        2:53.61 (22.49)     3:15.44 (21.83)     3:37.49 (22.05)     4:00.30 (22.81)
        4:18.71 (18.41)     4:36.51 (17.80)     4:54.06 (17.55)     5:11.74 (17.68)
  3 Nikki Chapman             14 CAPWN-WN             5:07.84    5:13.43  
                  15.09       34.08 (18.99)       52.80 (18.72)     1:13.53 (20.73)
        1:33.19 (19.66)     1:52.76 (19.57)     2:11.88 (19.12)     2:31.35 (19.47)
        2:53.38 (22.03)     3:16.75 (23.37)     3:38.54 (21.79)     4:01.66 (23.12)
        4:19.82 (18.16)     4:37.91 (18.09)     4:55.58 (17.67)     5:13.43 (17.85)
  4 Charlotte O'Hara          14 NSSAK-AK             5:10.71    5:19.53  
                  15.94       35.37 (19.43)       55.60 (20.23)     1:17.19 (21.59)
        1:37.11 (19.92)     1:56.60 (19.49)     2:16.13 (19.53)     2:35.77 (19.64)
        2:57.31 (21.54)     3:19.85 (22.54)     3:42.23 (22.38)     4:05.01 (22.78)
        4:24.18 (19.17)     4:42.78 (18.60)     5:01.47 (18.69)     5:19.53 (18.06)
  5 Gemma Burns               14 CAPWN-WN             5:20.71    5:26.24  
                  15.39       34.11 (18.72)       52.57 (18.46)     1:12.52 (19.95)
        1:33.14 (20.62)     1:53.51 (20.37)     2:13.66 (20.15)     2:34.14 (20.48)
        2:56.44 (22.30)     3:20.30 (23.86)     3:43.49 (23.19)     4:08.40 (24.91)
        4:27.26 (18.86)     4:47.04 (19.78)     5:06.95 (19.91)     5:26.24 (19.29)
  6 Madison Ross              14 WSCWG-WG             5:17.52    5:26.35  
                  15.68       34.63 (18.95)       54.67 (20.04)     1:15.10 (20.43)
        1:36.13 (21.03)     1:56.60 (20.47)     2:17.42 (20.82)     2:37.61 (20.19)
        3:00.74 (23.13)     3:24.35 (23.61)     3:47.87 (23.52)     4:11.36 (23.49)
        4:30.62 (19.26)     4:49.68 (19.06)     5:08.56 (18.88)     5:26.35 (17.79)
  7 Kristy Dennis             14 FFDWK-WK             5:23.66    5:32.01  
                  16.28       34.91 (18.63)       55.80 (20.89)     1:16.53 (20.73)
        1:38.71 (22.18)     1:58.53 (19.82)     2:20.20 (21.67)     2:40.44 (20.24)
        3:06.47 (26.03)     3:29.92 (23.45)     3:55.56 (25.64)     4:18.96 (23.40)
        4:37.99 (19.03)     4:55.94 (17.95)     5:15.29 (19.35)     5:32.01 (16.72)
 -- Lauren Spence             14 HPKCO-CO             5:17.71         DQ  
 
Event 18  Women 15 Year Olds 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Megan Gianotti (V)        15 QLAUS                4:58.26    4:51.36  
                  14.00       30.18 (16.18)       47.33 (17.15)     1:04.64 (17.31)
        1:23.73 (19.09)     1:41.96 (18.23)     2:00.65 (18.69)     2:18.76 (18.11)
        2:40.72 (21.96)     3:01.02 (20.30)     3:23.17 (22.15)     3:43.69 (20.52)
        4:01.83 (18.14)     4:18.19 (16.36)     4:35.50 (17.31)     4:51.36 (15.86)
  2 Emmabeth Jensen           15 WVSOT-OT             4:59.48    4:56.85  
                  14.53       31.31 (16.78)       50.05 (18.74)     1:07.76 (17.71)
        1:27.13 (19.37)     1:44.45 (17.32)     2:03.88 (19.43)     2:21.10 (17.22)
        2:44.06 (22.96)     3:04.85 (20.79)     3:28.22 (23.37)     3:49.23 (21.01)
        4:07.36 (18.13)     4:23.98 (16.62)     4:41.12 (17.14)     4:56.85 (15.73)
  3 Caitlin Rennell           15 JASCB-CB             5:03.06    4:59.38  
                  14.89       31.96 (17.07)       50.52 (18.56)     1:08.45 (17.93)
        1:27.84 (19.39)     1:45.96 (18.12)     2:04.70 (18.74)     2:23.33 (18.63)
        2:45.95 (22.62)     3:08.41 (22.46)     3:30.27 (21.86)     3:52.41 (22.14)
        4:09.78 (17.37)     4:26.53 (16.75)     4:43.16 (16.63)     4:59.38 (16.22)
  4 Kelly Scammell            15 AQGCB-CB             5:07.75    5:02.33  
                  14.82       32.86 (18.04)       50.86 (18.00)     1:09.78 (18.92)
        1:29.09 (19.31)     1:47.96 (18.87)     2:05.61 (17.65)     2:24.44 (18.83)
        2:46.64 (22.20)     3:09.16 (22.52)     3:30.65 (21.49)     3:54.01 (23.36)
        4:11.31 (17.30)     4:28.89 (17.58)     4:45.41 (16.52)     5:02.33 (16.92)
  5 Jessica Miller            15 OTUBP-BP             5:05.43    5:04.50  
                  15.01       31.76 (16.75)       50.79 (19.03)     1:08.91 (18.12)
        1:30.39 (21.48)     1:48.93 (18.54)     2:09.57 (20.64)     2:28.21 (18.64)
        2:50.48 (22.27)     3:11.18 (20.70)     3:33.74 (22.56)     3:55.07 (21.33)
        4:13.53 (18.46)     4:30.21 (16.68)     4:48.27 (18.06)     5:04.50 (16.23)
  6 Kimberly Richter          15 HPKCO-CO             5:11.87    5:05.55  
                  14.58       32.80 (18.22)       50.63 (17.83)     1:09.41 (18.78)
        1:29.53 (20.12)     1:48.93 (19.40)     2:07.77 (18.84)     2:26.84 (19.07)
        2:49.19 (22.35)     3:12.08 (22.89)     3:34.34 (22.26)     3:57.90 (23.56)
        4:15.33 (17.43)     4:32.55 (17.22)     4:49.24 (16.69)     5:05.55 (16.31)
  7 Nicola Trott              15 TWAWN-WN             5:10.57    5:09.83  
                  15.08       32.23 (17.15)       51.52 (19.29)     1:10.00 (18.48)
        1:31.08 (21.08)     1:49.36 (18.28)     2:09.12 (19.76)     2:27.40 (18.28)
        2:50.69 (23.29)     3:12.04 (21.35)     3:35.76 (23.72)     3:57.83 (22.07)
        4:17.50 (19.67)     4:34.57 (17.07)     4:52.97 (18.40)     5:09.83 (16.86)
  8 Ida De Smet               15 CSCAK-AK             5:17.16    5:15.68  
                  15.66       33.25 (17.59)       51.92 (18.67)     1:10.95 (19.03)
                                1:50.80 ( )                             2:30.62 ( )
        2:52.98 (22.36)     3:14.52 (21.54)     3:37.06 (22.54)     3:59.34 (22.28)
        4:19.15 (19.81)     4:38.34 (19.19)     5:15.68 (37.34)                    
  9 Abigail Dorrington        15 KRIWN-WN             5:20.34    5:16.75  
                  15.54       33.63 (18.09)       52.26 (18.63)     1:11.69 (19.43)
        1:31.88 (20.19)     1:51.17 (19.29)     2:10.47 (19.30)     2:29.62 (19.15)
        2:53.31 (23.69)     3:16.96 (23.65)     3:40.38 (23.42)     4:04.18 (23.80)
        4:23.07 (18.89)     4:41.37 (18.30)     4:59.23 (17.86)     5:16.75 (17.52)
 10 Charlotte Anderson        15 AQGCB-CB             5:17.79    5:19.14  
                  14.87       33.62 (18.75)       52.79 (19.17)     1:13.61 (20.82)
        1:35.69 (22.08)     1:56.95 (21.26)     2:17.25 (20.30)     2:37.82 (20.57)
        2:58.84 (21.02)     3:20.80 (21.96)     3:42.53 (21.73)     4:05.74 (23.21)
        4:24.95 (19.21)     4:43.49 (18.54)     5:01.33 (17.84)     5:19.14 (17.81)
 
Event 18  Women 15 Year Olds 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Megan Gianotti (V)        15 QLAUS                5:08.33    4:58.26  
                  14.18       31.15 (16.97)       48.70 (17.55)     1:06.61 (17.91)
        1:26.34 (19.73)     1:44.67 (18.33)     2:03.43 (18.76)     2:22.34 (18.91)
        2:44.33 (21.99)     3:05.95 (21.62)     3:27.74 (21.79)     3:49.36 (21.62)
        4:07.79 (18.43)     4:24.64 (16.85)     4:41.91 (17.27)     4:58.26 (16.35)
  2 Emmabeth Jensen           15 WVSOT-OT             4:53.12    4:59.48  
                  14.84       31.98 (17.14)       51.08 (19.10)     1:09.91 (18.83)
        1:28.96 (19.05)     1:46.64 (17.68)     2:05.89 (19.25)     2:23.21 (17.32)
        2:45.67 (22.46)     3:06.85 (21.18)     3:29.73 (22.88)     3:51.11 (21.38)
        4:09.09 (17.98)     4:26.06 (16.97)     4:43.38 (17.32)     4:59.48 (16.10)
  3 Caitlin Rennell           15 JASCB-CB             5:05.02    5:03.06  
                  14.86       31.98 (17.12)       50.26 (18.28)     1:08.86 (18.60)
        1:28.40 (19.54)     1:47.63 (19.23)     2:06.57 (18.94)     2:25.84 (19.27)
        2:47.91 (22.07)     3:10.48 (22.57)     3:32.28 (21.80)     3:54.55 (22.27)
        4:12.27 (17.72)     4:29.44 (17.17)     4:46.39 (16.95)     5:03.06 (16.67)
  4 Jessica Miller            15 OTUBP-BP             5:00.53    5:05.43  
                  14.72       32.70 (17.98)       51.82 (19.12)     1:10.84 (19.02)
        1:31.45 (20.61)     1:51.23 (19.78)     2:11.28 (20.05)     2:31.00 (19.72)
        2:52.94 (21.94)     3:13.69 (20.75)     3:35.36 (21.67)     3:57.63 (22.27)
        4:14.93 (17.30)     4:32.14 (17.21)     4:48.93 (16.79)     5:05.43 (16.50)
  5 Kelly Scammell            15 AQGCB-CB             5:08.91    5:07.75  
                  14.93       32.43 (17.50)       50.97 (18.54)     1:09.14 (18.17)
        1:29.51 (20.37)     1:48.56 (19.05)     2:06.72 (18.16)     2:25.37 (18.65)
        2:48.32 (22.95)     3:11.16 (22.84)     3:33.66 (22.50)     3:56.54 (22.88)
        4:15.57 (19.03)     4:33.05 (17.48)     4:51.02 (17.97)     5:07.75 (16.73)
  6 Nicola Trott              15 TWAWN-WN             5:17.48    5:10.57  
                  14.69       32.83 (18.14)       51.37 (18.54)     1:11.38 (20.01)
        1:31.48 (20.10)     1:51.10 (19.62)     2:10.03 (18.93)     2:29.46 (19.43)
        2:51.27 (21.81)     3:14.70 (23.43)     3:36.19 (21.49)     3:59.76 (23.57)
        4:18.24 (18.48)     4:35.99 (17.75)     4:53.43 (17.44)     5:10.57 (17.14)
  7 Kimberly Richter          15 HPKCO-CO             5:12.57    5:11.87  
                  14.77       32.58 (17.81)       50.78 (18.20)     1:10.26 (19.48)
        1:31.24 (20.98)     1:51.75 (20.51)     2:11.10 (19.35)     2:30.99 (19.89)
        2:53.71 (22.72)     3:16.72 (23.01)     3:39.15 (22.43)     4:03.33 (24.18)
        4:21.30 (17.97)     4:38.56 (17.26)     4:55.33 (16.77)     5:11.87 (16.54)
  8 Ida De Smet               15 CSCAK-AK             5:04.94    5:17.16  
                  16.16       34.09 (17.93)       53.60 (19.51)     1:12.48 (18.88)
        1:34.27 (21.79)     1:53.40 (19.13)     2:14.29 (20.89)     2:33.16 (18.87)
        2:55.66 (22.50)     3:16.94 (21.28)     3:39.88 (22.94)     4:01.90 (22.02)
        4:21.50 (19.60)     4:40.11 (18.61)     4:59.20 (19.09)     5:17.16 (17.96)
  9 Charlotte Anderson        15 AQGCB-CB             5:16.50    5:17.79  
                  15.83       33.76 (17.93)       53.72 (19.96)     1:13.61 (19.89)
        1:36.12 (22.51)     1:56.71 (20.59)     2:17.12 (20.41)     2:37.45 (20.33)
        3:00.02 (22.57)     3:22.49 (22.47)     3:45.62 (23.13)     4:07.98 (22.36)
        4:26.54 (18.56)     4:43.39 (16.85)     5:00.89 (17.50)     5:17.79 (16.90)
 10 Abigail Dorrington        15 KRIWN-WN             5:12.38    5:20.34  
                  16.33       33.82 (17.49)       53.70 (19.88)     1:12.26 (18.56)
        1:33.62 (21.36)     1:52.40 (18.78)     2:13.17 (20.77)     2:31.46 (18.29)
        2:56.84 (25.38)     3:19.78 (22.94)     3:44.88 (25.10)     4:07.44 (22.56)
        4:27.36 (19.92)     4:45.07 (17.71)     5:03.64 (18.57)     5:20.34 (16.70)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Georgia Harris            15 ENTHP-HP             5:19.25    5:21.80  
                  16.23       34.03 (17.80)       54.90 (20.87)     1:14.54 (19.64)
        1:35.83 (21.29)     1:54.66 (18.83)     2:15.57 (20.91)     2:34.77 (19.20)
        2:58.95 (24.18)     3:21.45 (22.50)     3:45.59 (24.14)     4:08.08 (22.49)
        4:27.62 (19.54)     4:45.09 (17.47)     5:04.34 (19.25)     5:21.80 (17.46)
 12 Sarah Teki-Clark          15 WSCWG-WG             5:13.04    5:23.39  
                  14.43       32.69 (18.26)       51.85 (19.16)     1:12.94 (21.09)
        1:32.89 (19.95)     1:52.59 (19.70)     2:11.17 (18.58)     2:30.52 (19.35)
        2:54.14 (23.62)     3:19.61 (25.47)     3:43.38 (23.77)     4:07.83 (24.45)
        4:26.87 (19.04)     4:45.99 (19.12)     5:04.53 (18.54)     5:23.39 (18.86)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Chelsea Easter            15 WHACB-CB             5:12.75    5:24.43  
                  16.08       33.62 (17.54)       53.67 (20.05)     1:12.25 (18.58)
        1:32.74 (20.49)     1:51.33 (18.59)     2:11.74 (20.41)     2:30.71 (18.97)
        2:56.37 (25.66)     3:19.70 (23.33)     3:44.94 (25.24)     4:08.85 (23.91)
        4:29.21 (20.36)     4:47.45 (18.24)     5:06.95 (19.50)     5:24.43 (17.48)
 14 Esther Fogarty            15 WVSOT-OT             5:22.82    5:34.23  
                  16.35       36.81 (20.46)       58.05 (21.24)     1:21.22 (23.17)
        1:42.13 (20.91)     2:02.88 (20.75)     2:24.00 (21.12)     2:44.72 (20.72)
        3:07.45 (22.73)     3:31.02 (23.57)     3:54.59 (23.57)     4:18.74 (24.15)
        4:38.17 (19.43)     4:57.03 (18.86)     5:15.85 (18.82)     5:34.23 (18.38)
 15 Courtney Spencer          15 CSCAK-AK             5:18.78    5:40.45  
                  15.47       35.10 (19.63)       56.55 (21.45)     1:19.99 (23.44)
        1:40.29 (20.30)     2:00.52 (20.23)     2:20.74 (20.22)     2:41.61 (20.87)
        3:06.98 (25.37)     3:32.43 (25.45)     3:57.20 (24.77)     4:22.98 (25.78)
        4:42.68 (19.70)     5:02.02 (19.34)     5:21.57 (19.55)     5:40.45 (18.88)
 -- Grace Sommerville         15 ASTED-ED             5:10.67         DQ  
 -- Laura Sugrue              15 JASCB-CB             5:23.24         NS  
 -- Ann-Marie O'Donnell       15 NPATR-TR             5:22.09        SCR  
 -- Natasha Lloyd             15 NCSCB-CB             4:49.80        SCR  
 
Event 18  Women 16 Year Olds 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Helena Gasson             16 THAWK-WK             5:11.31    5:02.51  
                  14.15       30.24 (16.09)       47.94 (17.70)     1:05.25 (17.31)
        1:25.98 (20.73)     1:44.99 (19.01)     2:05.50 (20.51)     2:24.50 (19.00)
        2:47.41 (22.91)     3:08.43 (21.02)     3:30.91 (22.48)     3:52.62 (21.71)
        4:11.32 (18.70)     4:28.39 (17.07)     4:46.00 (17.61)     5:02.51 (16.51)
  2 Jade Rogerson             16 JASCB-CB             5:22.08    5:09.97  
                  16.22       33.67 (17.45)       53.54 (19.87)     1:13.59 (20.05)
        1:33.22 (19.63)     1:52.30 (19.08)     2:10.56 (18.26)     2:28.95 (18.39)
        2:52.03 (23.08)     3:14.61 (22.58)     3:37.24 (22.63)     4:00.32 (23.08)
        4:18.23 (17.91)     4:35.68 (17.45)     4:52.82 (17.14)     5:09.97 (17.15)
  3 Nicole Rosewarne          16 CSCAK-AK             5:18.26    5:11.40  
                  15.99       33.01 (17.02)       52.44 (19.43)     1:10.45 (18.01)
        1:30.97 (20.52)     1:49.41 (18.44)     2:09.56 (20.15)     2:27.74 (18.18)
        2:52.09 (24.35)     3:14.35 (22.26)     3:39.07 (24.72)     4:01.57 (22.50)
        4:20.54 (18.97)     4:37.49 (16.95)     4:55.26 (17.77)     5:11.40 (16.14)
  4 Lauren Kerr               16 QTNOT-OT             5:17.49    5:14.45  
                  15.79       35.44 (19.65)       55.92 (20.48)     1:16.62 (20.70)
        1:37.46 (20.84)     1:56.84 (19.38)     2:16.59 (19.75)     2:35.67 (19.08)
        2:57.30 (21.63)     3:18.60 (21.30)     3:40.37 (21.77)     4:01.24 (20.87)
        4:20.06 (18.82)     4:38.16 (18.10)     4:56.49 (18.33)     5:14.45 (17.96)
  5 Stephanie Capp            16 GREBP-BP             5:15.89    5:14.82  
                  15.97       34.00 (18.03)       54.34 (20.34)     1:13.65 (19.31)
        1:35.17 (21.52)     1:54.36 (19.19)     2:15.81 (21.45)     2:34.85 (19.04)
        2:58.01 (23.16)     3:19.04 (21.03)     3:42.38 (23.34)     4:03.94 (21.56)
        4:23.03 (19.09)     4:40.35 (17.32)     4:58.77 (18.42)     5:14.82 (16.05)
  6 Rachel Smart              16 KRIWN-WN             5:22.21    5:18.91  
                  15.92       34.16 (18.24)       53.78 (19.62)     1:13.08 (19.30)
        1:35.63 (22.55)     1:55.22 (19.59)     2:16.53 (21.31)     2:35.48 (18.95)
        2:58.92 (23.44)     3:20.71 (21.79)     3:44.36 (23.65)     4:06.19 (21.83)
        4:25.69 (19.50)     4:43.31 (17.62)     5:02.17 (18.86)     5:18.91 (16.74)
  7 D'Ani Allen               16 AQTTR-TR             5:29.51    5:26.32  
                  15.61       35.33 (19.72)       56.05 (20.72)     1:18.39 (22.34)
        1:38.64 (20.25)     1:59.57 (20.93)     2:19.01 (19.44)     2:39.44 (20.43)
        3:02.07 (22.63)     3:26.27 (24.20)     3:48.54 (22.27)     4:12.77 (24.23)
        4:31.16 (18.39)     4:49.56 (18.40)     5:07.77 (18.21)     5:26.32 (18.55)
  8 Bridget Stewart           16 KRIWN-WN             5:30.92    5:29.16  
                  16.74       36.54 (19.80)       57.72 (21.18)     1:19.31 (21.59)
        1:41.29 (21.98)     2:00.99 (19.70)     2:21.22 (20.23)     2:41.05 (19.83)
        3:04.38 (23.33)     3:26.96 (22.58)     3:50.42 (23.46)     4:13.83 (23.41)
        4:34.00 (20.17)     4:52.65 (18.65)     5:11.47 (18.82)     5:29.16 (17.69)
 
Event 18  Women 16 Year Olds 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Helena Gasson             16 THAWK-WK             5:02.48    5:11.31  
                  14.82       32.30 (17.48)       51.38 (19.08)     1:10.14 (18.76)
        1:31.56 (21.42)     1:50.55 (18.99)     2:12.02 (21.47)     2:31.12 (19.10)
        2:53.03 (21.91)     3:13.95 (20.92)     3:36.53 (22.58)     3:58.28 (21.75)
        4:17.66 (19.38)     4:35.50 (17.84)     4:54.27 (18.77)     5:11.31 (17.04)
  2 Stephanie Capp            16 GREBP-BP             5:18.75    5:15.89  
                  16.70       35.04 (18.34)       55.12 (20.08)     1:15.22 (20.10)
        1:36.40 (21.18)     1:55.73 (19.33)     2:15.70 (19.97)     2:34.59 (18.89)
        2:57.86 (23.27)     3:19.78 (21.92)     3:42.65 (22.87)     4:04.92 (22.27)
        4:23.85 (18.93)     4:40.99 (17.14)     4:59.25 (18.26)     5:15.89 (16.64)
  3 Lauren Kerr               16 QTNOT-OT             5:18.36    5:17.49  
                  16.06       34.28 (18.22)       55.85 (21.57)     1:16.39 (20.54)
        1:37.35 (20.96)     1:56.43 (19.08)     2:16.49 (20.06)     2:35.51 (19.02)
        2:57.63 (22.12)     3:19.22 (21.59)     3:42.13 (22.91)     4:04.27 (22.14)
        4:23.19 (18.92)     4:41.51 (18.32)     4:59.73 (18.22)     5:17.49 (17.76)
  4 Nicole Rosewarne          16 CSCAK-AK             5:09.81    5:18.26  
                  15.00       33.32 (18.32)       51.39 (18.07)     1:11.05 (19.66)
        1:30.55 (19.50)     1:49.91 (19.36)     2:08.43 (18.52)     2:28.31 (19.88)
        2:51.46 (23.15)     3:17.20 (25.74)     3:40.78 (23.58)     4:05.93 (25.15)
        4:24.25 (18.32)     4:42.87 (18.62)     5:00.58 (17.71)     5:18.26 (17.68)
  5 Jade Rogerson             16 JASCB-CB             5:17.77    5:22.08  
                  16.38       34.69 (18.31)       55.51 (20.82)     1:15.50 (19.99)
        1:35.83 (20.33)     1:54.49 (18.66)     2:14.26 (19.77)     2:33.43 (19.17)
        2:57.52 (24.09)     3:20.71 (23.19)     3:44.62 (23.91)     4:08.02 (23.40)
        4:27.67 (19.65)     4:45.90 (18.23)     5:04.76 (18.86)     5:22.08 (17.32)
  6 Rachel Smart              16 KRIWN-WN             5:23.45    5:22.21  
                  16.20       34.14 (17.94)       54.00 (19.86)     1:13.38 (19.38)
        1:35.73 (22.35)     1:55.83 (20.10)     2:17.03 (21.20)     2:36.45 (19.42)
        3:00.28 (23.83)     3:22.18 (21.90)     3:45.97 (23.79)     4:08.45 (22.48)
        4:27.96 (19.51)     4:46.15 (18.19)     5:05.03 (18.88)     5:22.21 (17.18)
  7 D'Ani Allen               16 AQTTR-TR             5:23.32    5:29.51  
                  15.83       34.82 (18.99)       56.49 (21.67)     1:17.94 (21.45)
        1:39.37 (21.43)     1:58.41 (19.04)     2:19.18 (20.77)     2:38.79 (19.61)
        3:03.25 (24.46)     3:26.20 (22.95)     3:50.80 (24.60)     4:14.59 (23.79)
        4:34.43 (19.84)     4:52.42 (17.99)     5:11.50 (19.08)     5:29.51 (18.01)
  8 Bridget Stewart           16 KRIWN-WN             5:23.81    5:30.92  
                  16.65       36.85 (20.20)       57.88 (21.03)     1:19.66 (21.78)
        1:41.36 (21.70)     2:01.54 (20.18)     2:21.63 (20.09)     2:42.04 (20.41)
        3:05.24 (23.20)     3:29.61 (24.37)     3:52.79 (23.18)     4:17.05 (24.26)
        4:36.97 (19.92)     4:55.24 (18.27)     5:13.27 (18.03)     5:30.92 (17.65)
 
Event 18  Women 17 & Over 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Natalie Wiegersma         21 WAVSL-SL             4:47.43    4:45.24  
                  14.29       29.61 (15.32)       46.25 (16.64)     1:03.26 (17.01)
        1:21.42 (18.16)     1:38.42 (17.00)     1:56.42 (18.00)     2:13.72 (17.30)
        2:35.00 (21.28)     2:55.75 (20.75)     3:16.92 (21.17)     3:37.47 (20.55)
        3:54.94 (17.47)     4:11.51 (16.57)     4:28.82 (17.31)     4:45.24 (16.42)
  2 Kelsey Moffatt            20 CAPWN-WN             4:55.89    4:49.33  
                  14.42       30.83 (16.41)       48.18 (17.35)     1:05.69 (17.51)
        1:24.30 (18.61)     1:41.98 (17.68)     2:00.12 (18.14)     2:17.79 (17.67)
        2:39.15 (21.36)     3:00.12 (20.97)     3:21.52 (21.40)     3:42.76 (21.24)
        4:00.26 (17.50)     4:16.75 (16.49)     4:33.43 (16.68)     4:49.33 (15.90)
  3 Samantha Lucie-Smith      19 CAPWN-WN             4:53.70    4:51.60  
                  14.80       31.13 (16.33)       48.52 (17.39)     1:05.67 (17.15)
        1:25.11 (19.44)     1:42.37 (17.26)     2:00.79 (18.42)     2:17.66 (16.87)
        2:40.39 (22.73)     3:01.28 (20.89)     3:23.89 (22.61)     3:44.86 (20.97)
        4:02.68 (17.82)     4:18.66 (15.98)     4:35.57 (16.91)     4:51.60 (16.03)
  4 Kate Godfrey              17 NEPOT-OT             5:01.78    4:54.21  
                  15.62       33.96 (18.34)       53.26 (19.30)     1:12.82 (19.56)
        1:30.74 (17.92)     1:47.82 (17.08)     2:05.54 (17.72)     2:22.46 (16.92)
        2:44.54 (22.08)     3:05.96 (21.42)     3:27.57 (21.61)     3:48.63 (21.06)
        4:06.05 (17.42)     4:22.24 (16.19)     4:38.81 (16.57)     4:54.21 (15.40)
  5 Ali Clareburt             17 CAPWN-WN             4:58.69    4:55.42  
                  15.03       32.06 (17.03)       49.90 (17.84)     1:08.01 (18.11)
        1:26.89 (18.88)     1:44.40 (17.51)     2:02.64 (18.24)     2:20.05 (17.41)
        2:41.81 (21.76)     3:02.94 (21.13)     3:25.18 (22.24)     3:47.00 (21.82)
        4:05.34 (18.34)     4:21.81 (16.47)     4:39.38 (17.57)     4:55.42 (16.04)
  6 Rachel Palmer             20 HPKCO-CO             4:57.95    4:55.56  
                  14.25       31.26 (17.01)       48.80 (17.54)     1:06.42 (17.62)
        1:25.32 (18.90)     1:43.64 (18.32)     2:01.80 (18.16)     2:20.30 (18.50)
        2:40.94 (20.64)     3:02.40 (21.46)     3:23.58 (21.18)     3:45.85 (22.27)
        4:03.62 (17.77)     4:20.80 (17.18)     4:38.22 (17.42)     4:55.56 (17.34)
  7 Claire Burgess            17 ASTED-ED             5:02.97    4:56.43  
                  14.17       31.94 (17.77)       48.99 (17.05)     1:07.97 (18.98)
        1:27.49 (19.52)     1:46.89 (19.40)     2:05.31 (18.42)     2:24.79 (19.48)
        2:44.35 (19.56)     3:05.56 (21.21)     3:25.75 (20.19)     3:46.23 (20.48)
        4:04.23 (18.00)     4:22.15 (17.92)     4:39.41 (17.26)     4:56.43 (17.02)
  8 Kendall Reidy             19 CHBHP-HP             4:57.17    4:57.68  
                  14.66       31.32 (16.66)       49.92 (18.60)     1:07.58 (17.66)
        1:27.94 (20.36)     1:46.36 (18.42)     2:05.58 (19.22)     2:23.92 (18.34)
        2:45.92 (22.00)     3:06.20 (20.28)     3:28.58 (22.38)     3:49.03 (20.45)
        4:07.89 (18.86)     4:24.35 (16.46)     4:41.66 (17.31)     4:57.68 (16.02)
  9 Katie Kenneally           20 NEPOT-OT             5:03.53    5:00.94  
                  14.57       32.00 (17.43)       49.86 (17.86)     1:08.47 (18.61)
        1:27.93 (19.46)     1:46.49 (18.56)     2:05.26 (18.77)     2:24.20 (18.94)
        2:45.47 (21.27)     3:06.59 (21.12)     3:27.62 (21.03)     3:49.38 (21.76)
        4:07.85 (18.47)     4:25.58 (17.73)     4:43.52 (17.94)     5:00.94 (17.42)
 10 Bianca Rowley             17 CSCAK-AK             5:00.16    5:01.35  
                  14.09       31.63 (17.54)       49.83 (18.20)     1:08.64 (18.81)
        1:28.10 (19.46)     1:46.92 (18.82)     2:05.10 (18.18)     2:23.65 (18.55)
        2:45.59 (21.94)     3:08.03 (22.44)     3:29.26 (21.23)     3:52.01 (22.75)
        4:09.57 (17.56)     4:27.25 (17.68)     4:44.41 (17.16)     5:01.35 (16.94)
 
Event 18  Women 17 & Over 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Natalie Wiegersma         21 WAVSL-SL             4:33.36    4:47.43  
                  14.37       30.89 (16.52)       49.17 (18.28)     1:06.42 (17.25)
        1:24.88 (18.46)     1:42.31 (17.43)     2:00.83 (18.52)     2:18.39 (17.56)
        2:39.58 (21.19)     2:59.63 (20.05)     3:21.03 (21.40)     3:41.40 (20.37)
        3:59.05 (17.65)     4:15.18 (16.13)     4:31.89 (16.71)     4:47.43 (15.54)
  2 Samantha Lucie-Smith      19 CAPWN-WN             4:47.22    4:53.70  
                  15.18       31.60 (16.42)       49.25 (17.65)     1:06.38 (17.13)
        1:25.79 (19.41)     1:42.94 (17.15)     2:01.28 (18.34)     2:18.20 (16.92)
        2:41.03 (22.83)     3:01.85 (20.82)     3:24.91 (23.06)     3:45.84 (20.93)
        4:03.97 (18.13)     4:20.17 (16.20)     4:37.73 (17.56)     4:53.70 (15.97)
  3 Kelsey Moffatt            20 CAPWN-WN             4:52.67    4:55.89  
                  14.93       31.51 (16.58)       49.89 (18.38)     1:07.61 (17.72)
        1:27.41 (19.80)     1:44.99 (17.58)     2:04.23 (19.24)     2:21.92 (17.69)
        2:44.37 (22.45)     3:05.02 (20.65)     3:27.12 (22.10)     3:48.35 (21.23)
        4:06.68 (18.33)     4:23.10 (16.42)     4:40.35 (17.25)     4:55.89 (15.54)
  4 Kendall Reidy             19 CHBHP-HP             5:08.12    4:57.17  
                  14.04       31.47 (17.43)       48.88 (17.41)     1:07.79 (18.91)
        1:27.18 (19.39)     1:46.43 (19.25)     2:05.07 (18.64)     2:24.15 (19.08)
        2:44.43 (20.28)     3:05.83 (21.40)     3:26.32 (20.49)     3:48.61 (22.29)
        4:06.34 (17.73)     4:23.77 (17.43)     4:40.45 (16.68)     4:57.17 (16.72)
  5 Rachel Palmer             20 HPKCO-CO             4:55.64    4:57.95  
                  14.41       31.53 (17.12)       49.00 (17.47)     1:07.08 (18.08)
        1:26.74 (19.66)     1:45.51 (18.77)     2:04.38 (18.87)     2:22.89 (18.51)
        2:44.61 (21.72)     3:05.67 (21.06)     3:27.45 (21.78)     3:48.86 (21.41)
        4:06.91 (18.05)     4:23.71 (16.80)     4:41.21 (17.50)     4:57.95 (16.74)
  6 Ali Clareburt             17 CAPWN-WN             4:51.89    4:58.69  
                  14.93       32.02 (17.09)       50.69 (18.67)     1:08.36 (17.67)
        1:27.46 (19.10)     1:44.75 (17.29)     2:03.42 (18.67)     2:20.72 (17.30)
        2:43.44 (22.72)     3:04.80 (21.36)     3:27.92 (23.12)     3:49.52 (21.60)
        4:08.04 (18.52)     4:24.74 (16.70)     4:42.32 (17.58)     4:58.69 (16.37)
  7 Bianca Rowley             17 CSCAK-AK             4:58.20    5:00.16  
                  14.74       31.84 (17.10)       51.04 (19.20)     1:09.17 (18.13)
        1:28.71 (19.54)     1:46.64 (17.93)     2:05.94 (19.30)     2:23.50 (17.56)
        2:46.05 (22.55)     3:07.00 (20.95)     3:29.59 (22.59)     3:50.39 (20.80)
        4:08.71 (18.32)     4:25.70 (16.99)     4:43.78 (18.08)     5:00.16 (16.38)
  8 Kate Godfrey              17 NEPOT-OT             4:58.46    5:01.78  
                  15.91       33.71 (17.80)       54.04 (20.33)     1:13.26 (19.22)
        1:32.83 (19.57)     1:49.99 (17.16)     2:08.54 (18.55)     2:25.61 (17.07)
        2:49.43 (23.82)     3:10.27 (20.84)     3:32.71 (22.44)     3:54.17 (21.46)
        4:12.74 (18.57)     4:29.38 (16.64)     4:46.32 (16.94)     5:01.78 (15.46)
  9 Claire Burgess            17 ASTED-ED             5:01.49    5:02.97  
                  14.77       32.20 (17.43)       50.33 (18.13)     1:08.71 (18.38)
        1:30.18 (21.47)     1:49.90 (19.72)     2:09.15 (19.25)     2:28.33 (19.18)
        2:49.05 (20.72)     3:09.72 (20.67)     3:30.46 (20.74)     3:51.71 (21.25)
        4:10.34 (18.63)     4:28.43 (18.09)     4:46.08 (17.65)     5:02.97 (16.89)
 10 Katie Kenneally           20 NEPOT-OT             4:54.81    5:03.53  
                  15.53       32.38 (16.85)       51.00 (18.62)     1:09.62 (18.62)
        1:29.92 (20.30)     1:48.84 (18.92)     2:08.12 (19.28)     2:26.71 (18.59)
        2:49.30 (22.59)     3:09.92 (20.62)     3:32.19 (22.27)     3:53.16 (20.97)
        4:11.59 (18.43)     4:28.97 (17.38)     4:46.92 (17.95)     5:03.53 (16.61)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Bianca Bradley            17 AQTTR-TR             4:58.25    5:03.82  
                  14.68       31.63 (16.95)       50.12 (18.49)     1:08.30 (18.18)
        1:28.20 (19.90)     1:46.49 (18.29)     2:06.09 (19.60)     2:24.18 (18.09)
        2:46.81 (22.63)     3:08.20 (21.39)     3:32.18 (23.98)     3:54.26 (22.08)
        4:12.79 (18.53)     4:29.90 (17.11)     4:47.59 (17.69)     5:03.82 (16.23)
 12 Rebecca Roling            17 ROTBP-BP             5:08.31    5:07.33  
                  15.18       32.80 (17.62)       51.68 (18.88)     1:10.42 (18.74)
        1:31.20 (20.78)     1:50.33 (19.13)     2:10.20 (19.87)     2:28.88 (18.68)
        2:52.26 (23.38)     3:14.11 (21.85)     3:37.26 (23.15)     3:59.54 (22.28)
        4:17.76 (18.22)     4:34.47 (16.71)     4:51.68 (17.21)     5:07.33 (15.65)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Phoebe O'Leary            17 WVSOT-OT             5:03.69    5:07.72  
                  15.44       32.74 (17.30)       51.38 (18.64)     1:09.73 (18.35)
        1:30.03 (20.30)     1:48.56 (18.53)     2:08.17 (19.61)     2:26.83 (18.66)
        2:49.95 (23.12)     3:11.82 (21.87)     3:35.22 (23.40)     3:57.53 (22.31)
        4:16.02 (18.49)     4:32.93 (16.91)     4:50.98 (18.05)     5:07.72 (16.74)
 14 Ashleigh Turner           17 LEVMW-MW             5:11.30    5:10.15  
                  15.87       33.93 (18.06)       53.48 (19.55)     1:12.35 (18.87)
        1:32.22 (19.87)     1:50.69 (18.47)     2:10.21 (19.52)     2:28.86 (18.65)
        2:52.21 (23.35)     3:14.41 (22.20)     3:37.81 (23.40)     3:59.49 (21.68)
        4:18.18 (18.69)     4:35.55 (17.37)     4:53.68 (18.13)     5:10.15 (16.47)
 15 Lil Clearwater            17 NEPOT-OT             5:10.01    5:12.19  
                  15.93       35.13 (19.20)       54.35 (19.22)     1:14.53 (20.18)
        1:34.23 (19.70)     1:53.28 (19.05)     2:12.22 (18.94)     2:31.30 (19.08)
        2:53.83 (22.53)     3:16.39 (22.56)     3:39.13 (22.74)     4:02.26 (23.13)
        4:20.65 (18.39)     4:38.08 (17.43)     4:55.40 (17.32)     5:12.19 (16.79)
 16 Kate Forster              18 RAUWN-WN             5:09.76    5:14.47  
                  16.11       35.48 (19.37)       54.17 (18.69)     1:14.28 (20.11)
        1:34.41 (20.13)     1:54.57 (20.16)     2:14.09 (19.52)     2:34.35 (20.26)
        2:55.14 (20.79)     3:17.83 (22.69)     3:39.39 (21.56)     4:02.28 (22.89)
        4:20.47 (18.19)     4:39.00 (18.53)     4:56.69 (17.69)     5:14.47 (17.78)
 -- Chloe Francis             18 NSSAK-AK             4:44.17        SCR  
 
Event 19  Men 13 Year Olds 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Niko Notman               13 WHLAK-AK             4:55.85    4:50.77  
                  14.47       31.11 (16.64)       49.09 (17.98)     1:06.26 (17.17)
        1:25.21 (18.95)     1:42.43 (17.22)     2:00.80 (18.37)     2:17.85 (17.05)
        2:40.10 (22.25)     3:00.50 (20.40)     3:22.74 (22.24)     3:43.53 (20.79)
        4:01.68 (18.15)     4:18.03 (16.35)     4:35.24 (17.21)     4:50.77 (15.53)
  2 Cole McDowell             13 THAWK-WK             5:09.67    4:57.46  
                  13.96       32.07 (18.11)       51.14 (19.07)     1:08.82 (17.68)
        1:27.92 (19.10)     1:45.46 (17.54)     2:03.62 (18.16)     2:21.79 (18.17)
        2:43.91 (22.12)     3:06.07 (22.16)     3:27.83 (21.76)     3:50.41 (22.58)
        4:07.30 (16.89)     4:23.94 (16.64)     4:40.81 (16.87)     4:57.46 (16.65)
  3 Han Zhang                 13 NEPOT-OT             5:06.00    5:01.03  
                  14.94       32.19 (17.25)       50.06 (17.87)     1:07.41 (17.35)
        1:28.06 (20.65)     1:46.27 (18.21)     2:06.43 (20.16)     2:25.37 (18.94)
        2:47.17 (21.80)     3:08.06 (20.89)     3:30.30 (22.24)     3:51.58 (21.28)
        4:10.47 (18.89)     4:27.46 (16.99)     4:45.28 (17.82)     5:01.03 (15.75)
  4 Devlin Forsythe           13 KRIWN-WN             5:07.11    5:02.47  
                  14.91       31.60 (16.69)       49.98 (18.38)     1:07.80 (17.82)
        1:27.94 (20.14)     1:47.39 (19.45)     2:08.19 (20.80)     2:27.29 (19.10)
        2:49.51 (22.22)     3:10.54 (21.03)     3:33.51 (22.97)     3:55.41 (21.90)
        4:13.31 (17.90)     4:30.04 (16.73)     4:46.91 (16.87)     5:02.47 (15.56)
  5 Paras Nain                13 HPKCO-CO             5:06.47    5:02.79  
                  14.84       32.29 (17.45)       51.49 (19.20)     1:09.67 (18.18)
        1:29.59 (19.92)     1:48.53 (18.94)     2:08.06 (19.53)     2:26.89 (18.83)
        2:49.61 (22.72)     3:11.80 (22.19)     3:34.32 (22.52)     3:55.95 (21.63)
        4:13.75 (17.80)     4:30.52 (16.77)     4:47.43 (16.91)     5:02.79 (15.36)
  6 Patrick Harris            13 QTNOT-OT             5:17.65    5:10.15  
                  14.54       32.89 (18.35)       51.65 (18.76)     1:11.46 (19.81)
        1:30.24 (18.78)     1:49.46 (19.22)     2:08.08 (18.62)     2:27.24 (19.16)
        2:49.38 (22.14)     3:12.60 (23.22)     3:35.34 (22.74)     3:59.28 (23.94)
        4:16.90 (17.62)     4:34.99 (18.09)     4:52.68 (17.69)     5:10.15 (17.47)
  7 Jason Smeets              13 UNIAK-AK             5:16.94    5:12.74  
                  15.45       32.72 (17.27)       51.45 (18.73)     1:09.68 (18.23)
        1:31.09 (21.41)     1:50.30 (19.21)     2:11.15 (20.85)     2:30.81 (19.66)
        2:53.81 (23.00)     3:15.03 (21.22)     3:38.73 (23.70)     4:01.26 (22.53)
        4:20.61 (19.35)     4:37.93 (17.32)     4:56.41 (18.48)     5:12.74 (16.33)
  8 Jordan Rahurahu           13 WHACB-CB             5:18.99    5:13.06  
                  13.91       30.67 (16.76)       48.90 (18.23)     1:07.71 (18.81)
        1:28.82 (21.11)     1:48.81 (19.99)     2:09.47 (20.66)     2:29.47 (20.00)
        2:52.48 (23.01)     3:15.40 (22.92)     3:39.20 (23.80)     4:02.67 (23.47)
        4:21.23 (18.56)     4:38.56 (17.33)     4:56.59 (18.03)     5:13.06 (16.47)
 
Event 19  Men 13 Year Olds 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Niko Notman               13 WHLAK-AK             4:59.43    4:55.85  
                  14.56       31.35 (16.79)       49.96 (18.61)     1:07.71 (17.75)
        1:26.96 (19.25)     1:44.57 (17.61)     2:03.33 (18.76)     2:20.97 (17.64)
        2:43.03 (22.06)     3:04.20 (21.17)     3:26.68 (22.48)     3:47.57 (20.89)
        4:05.80 (18.23)     4:22.34 (16.54)     4:39.85 (17.51)     4:55.85 (16.00)
  2 Han Zhang                 13 NEPOT-OT             5:04.30    5:06.00  
                  14.56       32.64 (18.08)       50.69 (18.05)     1:09.74 (19.05)
        1:30.30 (20.56)     1:51.08 (20.78)     2:10.54 (19.46)     2:31.03 (20.49)
        2:51.36 (20.33)     3:12.87 (21.51)     3:33.63 (20.76)     3:56.07 (22.44)
        4:13.98 (17.91)     4:31.84 (17.86)     4:49.07 (17.23)     5:06.00 (16.93)
  3 Paras Nain                13 HPKCO-CO             5:08.33    5:06.47  
                  15.33       33.38 (18.05)       52.55 (19.17)     1:11.45 (18.90)
        1:31.41 (19.96)     1:51.19 (19.78)     2:11.12 (19.93)     2:29.99 (18.87)
        2:52.25 (22.26)     3:14.35 (22.10)     3:36.61 (22.26)     3:58.70 (22.09)
        4:16.19 (17.49)     4:32.99 (16.80)     4:50.56 (17.57)     5:06.47 (15.91)
  4 Devlin Forsythe           13 KRIWN-WN             5:15.13    5:07.11  
                  14.39       31.75 (17.36)       49.81 (18.06)     1:09.12 (19.31)
        1:29.28 (20.16)     1:49.41 (20.13)     2:09.56 (20.15)     2:29.79 (20.23)
        2:51.07 (21.28)     3:13.68 (22.61)     3:35.94 (22.26)     3:59.28 (23.34)
        4:16.40 (17.12)     4:33.70 (17.30)     4:50.51 (16.81)     5:07.11 (16.60)
  5 Cole McDowell             13 THAWK-WK             5:15.63    5:09.67  
                  15.35       33.17 (17.82)       52.49 (19.32)     1:11.93 (19.44)
        1:31.98 (20.05)     1:49.92 (17.94)     2:09.30 (19.38)     2:27.67 (18.37)
        2:51.79 (24.12)     3:14.34 (22.55)     3:38.48 (24.14)     4:01.00 (22.52)
        4:19.69 (18.69)     4:36.70 (17.01)     4:53.59 (16.89)     5:09.67 (16.08)
  6 Jason Smeets              13 UNIAK-AK             5:19.74    5:16.94  
                  15.64       34.23 (18.59)       53.31 (19.08)     1:13.26 (19.95)
        1:34.64 (21.38)     1:55.22 (20.58)     2:15.81 (20.59)     2:36.43 (20.62)
        2:58.52 (22.09)     3:21.07 (22.55)     3:42.97 (21.90)     4:05.20 (22.23)
        4:23.82 (18.62)     4:41.98 (18.16)     5:00.58 (18.60)     5:16.94 (16.36)
  7 Patrick Harris            13 QTNOT-OT             5:15.73    5:17.65  
                  15.09       33.29 (18.20)       53.41 (20.12)     1:12.87 (19.46)
        1:32.29 (19.42)     1:52.18 (19.89)     2:11.51 (19.33)     2:31.78 (20.27)
        2:53.46 (21.68)     3:17.54 (24.08)     3:40.70 (23.16)     4:05.13 (24.43)
        4:23.47 (18.34)     4:41.97 (18.50)     4:59.97 (18.00)     5:17.65 (17.68)
  8 Jordan Rahurahu           13 WHACB-CB             5:13.49    5:18.99  
                  15.39       33.26 (17.87)       52.74 (19.48)     1:12.12 (19.38)
        1:35.24 (23.12)     1:54.51 (19.27)     2:15.76 (21.25)     2:35.28 (19.52)
        2:57.97 (22.69)     3:20.17 (22.20)     3:45.08 (24.91)     4:07.36 (22.28)
        4:26.56 (19.20)     4:43.99 (17.43)     5:02.42 (18.43)     5:18.99 (16.57)
 -- Jeremy Hopkins            13 NEPOT-OT             5:08.66         DQ  
 
Event 19  Men 14 Year Olds 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Carter Edgecombe          14 FFDWK-WK             4:46.54    4:35.37  
                  13.62       29.33 (15.71)       45.94 (16.61)     1:02.50 (16.56)
        1:21.62 (19.12)     1:39.07 (17.45)     1:57.80 (18.73)     2:15.30 (17.50)
        2:35.27 (19.97)     2:55.06 (19.79)     3:15.89 (20.83)     3:35.25 (19.36)
        3:51.17 (15.92)     4:05.87 (14.70)     4:21.20 (15.33)     4:35.37 (14.17)
  2 Callum Sinclair           14 TWAWN-WN             4:45.71    4:44.13  
                  14.73       31.92 (17.19)       50.00 (18.08)     1:08.10 (18.10)
        1:27.19 (19.09)     1:45.06 (17.87)     2:03.88 (18.82)     2:21.52 (17.64)
        2:41.04 (19.52)     3:00.01 (18.97)     3:19.35 (19.34)     3:38.43 (19.08)
        3:56.27 (17.84)     4:12.31 (16.04)     4:28.95 (16.64)     4:44.13 (15.18)
  3 Dominic Mildon            14 HPKCO-CO             4:49.14    4:45.24  
                  14.12       30.27 (16.15)       48.56 (18.29)     1:06.07 (17.51)
        1:25.69 (19.62)     1:42.86 (17.17)     2:00.85 (17.99)     2:18.03 (17.18)
        2:39.91 (21.88)     3:00.52 (20.61)     3:22.30 (21.78)     3:42.56 (20.26)
        3:59.31 (16.75)     4:15.15 (15.84)     4:31.36 (16.21)     4:45.24 (13.88)
  4 Tyler Ellis               14 SPCWK-WK             4:56.03    4:54.39  
                  15.09       31.86 (16.77)       50.46 (18.60)     1:08.09 (17.63)
        1:28.53 (20.44)     1:46.99 (18.46)     2:05.80 (18.81)     2:23.73 (17.93)
        2:46.10 (22.37)     3:07.41 (21.31)     3:30.14 (22.73)     3:50.85 (20.71)
        4:08.30 (17.45)     4:24.05 (15.75)     4:40.41 (16.36)     4:54.39 (13.98)
  5 Jake O'Grady              14 ASTED-ED             5:01.15    4:54.63  
                  14.32       31.23 (16.91)       48.96 (17.73)     1:07.36 (18.40)
        1:27.27 (19.91)     1:46.14 (18.87)     2:05.80 (19.66)     2:24.76 (18.96)
        2:47.18 (22.42)     3:08.25 (21.07)     3:29.89 (21.64)     3:51.17 (21.28)
        4:07.80 (16.63)     4:23.70 (15.90)     4:39.65 (15.95)     4:54.63 (14.98)
  6 Hamish Trlin              14 PCAWN-WN             4:55.44    4:56.23  
                  14.08       30.80 (16.72)       49.17 (18.37)     1:08.10 (18.93)
        1:26.83 (18.73)     1:44.45 (17.62)     2:02.49 (18.04)     2:20.52 (18.03)
        2:41.45 (20.93)     3:02.78 (21.33)     3:23.68 (20.90)     3:45.81 (22.13)
        4:04.58 (18.77)     4:22.69 (18.11)     4:40.11 (17.42)     4:56.23 (16.12)
  7 Carson Bluck              14 LMEAK-AK             5:00.28    5:01.21  
                  13.93       30.90 (16.97)       48.59 (17.69)     1:07.70 (19.11)
        1:26.74 (19.04)     1:45.21 (18.47)     2:03.17 (17.96)     2:21.26 (18.09)
        2:41.93 (20.67)     3:05.00 (23.07)     3:26.86 (21.86)     3:50.03 (23.17)
        4:07.11 (17.08)     4:24.33 (17.22)     4:40.94 (16.61)     5:01.21 (20.27)
  8 Ronald Poon               14 NEPOT-OT             5:03.44    5:01.48  
                  15.16       33.24 (18.08)       51.88 (18.64)     1:10.73 (18.85)
        1:30.32 (19.59)     1:49.30 (18.98)     2:08.16 (18.86)     2:26.95 (18.79)
        2:49.79 (22.84)     3:11.93 (22.14)     3:34.09 (22.16)     3:56.48 (22.39)
        4:13.10 (16.62)     4:29.52 (16.42)     4:45.78 (16.26)     5:01.48 (15.70)
  9 Liam Neal                 14 KRIWN-WN             5:01.72    5:01.82  
                  14.34       31.98 (17.64)       49.93 (17.95)     1:09.47 (19.54)
        1:29.30 (19.83)     1:49.39 (20.09)     2:08.50 (19.11)     2:28.64 (20.14)
        2:49.09 (20.45)     3:11.10 (22.01)     3:32.10 (21.00)     3:54.68 (22.58)
        4:11.85 (17.17)     4:29.07 (17.22)     4:45.79 (16.72)     5:01.82 (16.03)
 -- Wilrich Coetzee           14 CSCAK-AK             4:45.15         DQ  
 
Event 19  Men 14 Year Olds 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Wilrich Coetzee           14 CSCAK-AK             4:44.04    4:45.15  
                  13.78       30.38 (16.60)       47.51 (17.13)     1:05.34 (17.83)
        1:23.93 (18.59)     1:42.29 (18.36)     2:00.36 (18.07)     2:18.55 (18.19)
        2:38.63 (20.08)     2:58.35 (19.72)     3:18.56 (20.21)     3:39.17 (20.61)
        3:56.00 (16.83)     4:12.60 (16.60)     4:29.57 (16.97)     4:45.15 (15.58)
  2 Callum Sinclair           14 TWAWN-WN             4:43.76    4:45.71  
                  14.24       31.32 (17.08)       48.60 (17.28)     1:07.15 (18.55)
        1:25.74 (18.59)     1:43.96 (18.22)     2:01.76 (17.80)     2:19.37 (17.61)
        2:39.04 (19.67)     2:59.18 (20.14)     3:18.96 (19.78)     3:39.35 (20.39)
        3:57.04 (17.69)     4:13.64 (16.60)     4:30.23 (16.59)     4:45.71 (15.48)
  3 Carter Edgecombe          14 FFDWK-WK             4:48.94    4:46.54  
                  14.26       30.94 (16.68)       48.87 (17.93)     1:06.05 (17.18)
        1:25.94 (19.89)     1:44.26 (18.32)     2:03.47 (19.21)     2:21.49 (18.02)
        2:42.62 (21.13)     3:03.43 (20.81)     3:24.49 (21.06)     3:45.24 (20.75)
        4:01.35 (16.11)     4:16.74 (15.39)     4:31.93 (15.19)     4:46.54 (14.61)
  4 Dominic Mildon            14 HPKCO-CO             4:57.51    4:49.14  
                  13.35       30.29 (16.94)       47.99 (17.70)     1:06.17 (18.18)
        1:25.36 (19.19)     1:43.46 (18.10)     2:00.96 (17.50)     2:19.07 (18.11)
        2:40.50 (21.43)     3:02.37 (21.87)     3:23.57 (21.20)     3:45.10 (21.53)
        4:01.76 (16.66)     4:18.01 (16.25)     4:34.49 (16.48)     4:49.14 (14.65)
  5 Hamish Trlin              14 PCAWN-WN             4:55.32    4:55.44  
                  14.11       31.18 (17.07)       49.54 (18.36)     1:08.46 (18.92)
        1:27.09 (18.63)     1:44.34 (17.25)     2:02.70 (18.36)     2:20.53 (17.83)
        2:41.30 (20.77)     3:01.74 (20.44)     3:23.42 (21.68)     3:44.83 (21.41)
        4:04.05 (19.22)     4:21.42 (17.37)     4:39.47 (18.05)     4:55.44 (15.97)
  6 Tyler Ellis               14 SPCWK-WK             4:56.35    4:56.03  
                  14.69       32.37 (17.68)       50.62 (18.25)     1:08.80 (18.18)
        1:28.77 (19.97)     1:47.90 (19.13)     2:06.85 (18.95)     2:25.33 (18.48)
        2:46.98 (21.65)     3:08.17 (21.19)     3:29.99 (21.82)     3:52.16 (22.17)
        4:09.15 (16.99)     4:25.23 (16.08)     4:41.25 (16.02)     4:56.03 (14.78)
  7 Ben Walsh                 14 PCAWN-WN             4:55.70    4:56.30  
                  13.49       30.57 (17.08)       48.36 (17.79)     1:08.00 (19.64)
        1:26.34 (18.34)     1:45.14 (18.80)     2:02.93 (17.79)     2:21.91 (18.98)
        2:42.17 (20.26)     3:03.83 (21.66)     3:24.03 (20.20)     3:45.52 (21.49)
        4:03.24 (17.72)     4:21.09 (17.85)     4:38.57 (17.48)     4:56.30 (17.73)
  8 Carson Bluck              14 LMEAK-AK             5:01.91    5:00.28  
                  14.42       32.09 (17.67)       50.26 (18.17)     1:09.91 (19.65)
        1:29.50 (19.59)     1:47.95 (18.45)     2:06.19 (18.24)     2:24.30 (18.11)
        2:45.31 (21.01)     3:07.87 (22.56)     3:29.71 (21.84)     3:53.18 (23.47)
        4:10.53 (17.35)     4:27.58 (17.05)     4:44.20 (16.62)     5:00.28 (16.08)
  9 Jake O'Grady              14 ASTED-ED             5:03.90    5:01.15  
                  14.30       31.08 (16.78)       49.74 (18.66)     1:07.95 (18.21)
        1:28.84 (20.89)     1:48.40 (19.56)     2:08.90 (20.50)     2:27.86 (18.96)
        2:50.60 (22.74)     3:12.18 (21.58)     3:35.23 (23.05)     3:57.08 (21.85)
        4:14.38 (17.30)     4:30.18 (15.80)     4:46.20 (16.02)     5:01.15 (14.95)
 10 Liam Neal                 14 KRIWN-WN             5:06.62    5:01.72  
                  15.23       32.26 (17.03)       51.39 (19.13)     1:09.91 (18.52)
        1:31.10 (21.19)     1:50.61 (19.51)     2:10.68 (20.07)     2:30.28 (19.60)
        2:50.84 (20.56)     3:11.50 (20.66)     3:33.15 (21.65)     3:54.38 (21.23)
        4:12.34 (17.96)     4:28.74 (16.40)     4:45.89 (17.15)     5:01.72 (15.83)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Ronald Poon               14 NEPOT-OT             5:04.39    5:03.44  
                  15.18       33.45 (18.27)       51.90 (18.45)     1:11.08 (19.18)
        1:30.61 (19.53)     1:50.02 (19.41)     2:09.33 (19.31)     2:28.45 (19.12)
        2:51.28 (22.83)     3:13.78 (22.50)     3:35.98 (22.20)     3:57.98 (22.00)
        4:14.71 (16.73)     4:31.06 (16.35)     4:47.80 (16.74)     5:03.44 (15.64)
 12 Josh Hamilton             14 MKUSL-SL             4:58.93    5:03.67  
                  14.90       33.44 (18.54)       52.25 (18.81)     1:12.96 (20.71)
        1:32.43 (19.47)     1:52.54 (20.11)     2:11.62 (19.08)     2:31.86 (20.24)
        2:52.78 (20.92)     3:14.93 (22.15)     3:35.65 (20.72)     3:58.23 (22.58)
        4:15.02 (16.79)     4:31.83 (16.81)     4:47.75 (15.92)     5:03.67 (15.92)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Cole Drinnan              14 CSCAK-AK             5:10.30    5:03.76  
                  13.79       30.70 (16.91)       49.22 (18.52)     1:08.04 (18.82)
        1:27.15 (19.11)     1:45.78 (18.63)     2:04.38 (18.60)     2:23.24 (18.86)
        2:45.93 (22.69)     3:08.62 (22.69)     3:31.56 (22.94)     3:55.13 (23.57)
        4:12.55 (17.42)     4:30.18 (17.63)     4:47.46 (17.28)     5:03.76 (16.30)
 14 Tom England               14 SZRWN-WN             5:08.14    5:07.03  
                  14.55       31.50 (16.95)       49.95 (18.45)     1:08.55 (18.60)
        1:28.83 (20.28)     1:47.23 (18.40)     2:06.58 (19.35)     2:25.38 (18.80)
        2:49.45 (24.07)     3:12.51 (23.06)     3:36.56 (24.05)     4:00.07 (23.51)
        4:17.94 (17.87)     4:34.64 (16.70)     4:51.83 (17.19)     5:07.03 (15.20)
 15 James Wright              14 WSCWG-WG             4:59.10    5:15.15  
                  14.94       32.55 (17.61)       52.46 (19.91)     1:12.39 (19.93)
        1:33.66 (21.27)     1:53.21 (19.55)     2:14.41 (21.20)     2:33.85 (19.44)
        2:56.01 (22.16)     3:17.17 (21.16)     3:40.30 (23.13)     4:01.81 (21.51)
        4:21.39 (19.58)     4:38.96 (17.57)     4:57.77 (18.81)     5:15.15 (17.38)
 
Event 19  Men 15 Year Olds 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Bradlee Ashby             15 FFDWK-WK             4:33.60    4:26.64  
                  12.92       28.69 (15.77)       45.34 (16.65)     1:01.91 (16.57)
        1:19.21 (17.30)     1:35.48 (16.27)     1:52.64 (17.16)     2:08.67 (16.03)
        2:27.73 (19.06)     2:46.82 (19.09)     3:06.29 (19.47)     3:25.19 (18.90)
        3:41.35 (16.16)     3:56.43 (15.08)     4:12.23 (15.80)     4:26.64 (14.41)
  2 Mathew Myers              15 NSSAK-AK             4:38.62    4:28.33  
                  13.58       28.91 (15.33)       45.65 (16.74)     1:01.99 (16.34)
        1:20.09 (18.10)     1:37.22 (17.13)     1:55.06 (17.84)     2:12.17 (17.11)
        2:30.79 (18.62)     2:49.19 (18.40)     3:08.49 (19.30)     3:27.23 (18.74)
        3:43.22 (15.99)     3:58.72 (15.50)     4:14.15 (15.43)     4:28.33 (14.18)
  3 Cameron Blair             15 KWIMW-MW             4:31.65    4:29.19  
                  13.10       27.97 (14.87)       44.45 (16.48)     1:01.09 (16.64)
        1:18.93 (17.84)     1:35.62 (16.69)     1:53.09 (17.47)     2:09.71 (16.62)
        2:29.96 (20.25)     2:48.96 (19.00)     3:08.70 (19.74)     3:27.87 (19.17)
        3:44.22 (16.35)     3:59.53 (15.31)     4:15.12 (15.59)     4:29.19 (14.07)
  4 Jonathan Burfield-Mills   15 GDLHP-HP             4:44.48    4:38.70  
                  13.73       29.15 (15.42)       46.50 (17.35)     1:03.27 (16.77)
        1:21.36 (18.09)     1:37.75 (16.39)     1:55.29 (17.54)     2:11.44 (16.15)
        2:34.03 (22.59)     2:54.78 (20.75)     3:16.73 (21.95)     3:37.11 (20.38)
        3:53.21 (16.10)     4:07.88 (14.67)     4:23.83 (15.95)     4:38.70 (14.87)
  5 Trent Thorpe              15 HPKCO-CO             4:48.35    4:45.91  
                  13.65       30.05 (16.40)       47.06 (17.01)     1:04.47 (17.41)
        1:21.87 (17.40)     1:39.40 (17.53)     1:57.04 (17.64)     2:14.82 (17.78)
        2:35.10 (20.28)     2:56.37 (21.27)     3:17.54 (21.17)     3:39.49 (21.95)
        3:56.40 (16.91)     4:13.24 (16.84)     4:29.96 (16.72)     4:45.91 (15.95)
  6 Jackson Cropp             15 NSSAK-AK             4:53.51    4:49.36  
                  14.65       32.31 (17.66)       50.79 (18.48)     1:09.01 (18.22)
        1:28.15 (19.14)     1:45.23 (17.08)     2:03.13 (17.90)     2:20.15 (17.02)
        2:42.08 (21.93)     3:03.02 (20.94)     3:25.12 (22.10)     3:46.52 (21.40)
        4:03.29 (16.77)     4:18.78 (15.49)     4:34.82 (16.04)     4:49.36 (14.54)
  7 Jay Cadman-Kennedy        15 IGWTR-TR             4:53.48    4:51.34  
                  13.62       31.77 (18.15)       49.04 (17.27)     1:08.76 (19.72)
        1:26.37 (17.61)     1:44.56 (18.19)     2:01.83 (17.27)     2:21.41 (19.58)
        2:40.18 (18.77)     3:02.72 (22.54)     3:23.30 (20.58)     3:46.66 (23.36)
        4:03.25 (16.59)     4:20.20 (16.95)     4:36.36 (16.16)     4:51.34 (14.98)
  8 Blake Gibson              15 RAUWN-WN             4:56.95    4:51.35  
                  14.10       31.44 (17.34)       49.27 (17.83)     1:07.87 (18.60)
        1:25.69 (17.82)     1:43.07 (17.38)     2:00.64 (17.57)     2:18.39 (17.75)
        2:40.31 (21.92)     3:02.50 (22.19)     3:24.54 (22.04)     3:46.72 (22.18)
        4:03.53 (16.81)     4:19.60 (16.07)     4:35.88 (16.28)     4:51.35 (15.47)
  9 Harrison Carroll          15 MTWAK-AK             4:53.93    4:55.70  
                  13.32       30.43 (17.11)       48.16 (17.73)     1:07.14 (18.98)
        1:25.41 (18.27)     1:44.15 (18.74)     2:01.84 (17.69)     2:20.66 (18.82)
        2:41.43 (20.77)     3:03.79 (22.36)     3:24.52 (20.73)     3:47.75 (23.23)
        4:04.36 (16.61)     4:21.90 (17.54)     4:38.56 (16.66)     4:55.70 (17.14)
 10 Joseph Brown              15 ASTED-ED             4:59.32    4:56.21  
                  14.57       30.93 (16.36)       48.89 (17.96)     1:06.75 (17.86)
        1:26.89 (20.14)     1:45.49 (18.60)     2:06.42 (20.93)     2:24.87 (18.45)
        2:45.83 (20.96)     3:05.99 (20.16)     3:27.58 (21.59)     3:48.31 (20.73)
        4:06.39 (18.08)     4:23.13 (16.74)     4:40.72 (17.59)     4:56.21 (15.49)
 
Event 19  Men 15 Year Olds 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cameron Blair             15 KWIMW-MW             4:32.68    4:31.65  
                  13.12       28.25 (15.13)       44.38 (16.13)     1:00.71 (16.33)
        1:18.18 (17.47)     1:34.76 (16.58)     1:52.11 (17.35)     2:08.86 (16.75)
        2:28.70 (19.84)     2:48.11 (19.41)     3:08.96 (20.85)     3:28.86 (19.90)
        3:45.53 (16.67)     4:00.96 (15.43)     4:17.18 (16.22)     4:31.65 (14.47)
  2 Bradlee Ashby             15 FFDWK-WK             4:27.24    4:33.60  
                  13.26       29.38 (16.12)       47.07 (17.69)     1:03.86 (16.79)
        1:21.53 (17.67)     1:38.24 (16.71)     1:56.26 (18.02)     2:12.98 (16.72)
        2:32.56 (19.58)     2:51.72 (19.16)     3:12.01 (20.29)     3:31.10 (19.09)
        3:47.71 (16.61)     4:03.43 (15.72)     4:19.00 (15.57)     4:33.60 (14.60)
  3 Mathew Myers              15 NSSAK-AK             4:36.11    4:38.62  
                  13.60       29.82 (16.22)       46.76 (16.94)     1:04.40 (17.64)
        1:22.64 (18.24)     1:40.62 (17.98)     1:58.24 (17.62)     2:15.97 (17.73)
        2:35.33 (19.36)     2:55.08 (19.75)     3:14.51 (19.43)     3:34.68 (20.17)
        3:51.04 (16.36)     4:07.38 (16.34)     4:23.32 (15.94)     4:38.62 (15.30)
  4 Jonathan Burfield-Mills   15 GDLHP-HP             4:44.62    4:44.48  
                  13.64       28.94 (15.30)       47.01 (18.07)     1:03.98 (16.97)
        1:23.34 (19.36)     1:40.32 (16.98)     1:58.72 (18.40)     2:15.52 (16.80)
        2:37.67 (22.15)     2:58.15 (20.48)     3:20.39 (22.24)     3:40.83 (20.44)
        3:57.52 (16.69)     4:12.81 (15.29)     4:29.34 (16.53)     4:44.48 (15.14)
  5 Trent Thorpe              15 HPKCO-CO             4:57.32    4:48.35  
                  13.96       29.53 (15.57)       46.70 (17.17)     1:03.97 (17.27)
        1:22.25 (18.28)     1:39.16 (16.91)     1:57.23 (18.07)     2:14.72 (17.49)
        2:36.13 (21.41)     2:57.26 (21.13)     3:20.17 (22.91)     3:41.72 (21.55)
        3:59.26 (17.54)     4:15.71 (16.45)     4:32.51 (16.80)     4:48.35 (15.84)
  6 Lochie Berg               15 SZRWN-WN             4:43.32    4:48.76  
                  13.59       29.90 (16.31)       46.62 (16.72)     1:04.70 (18.08)
        1:23.25 (18.55)     1:41.51 (18.26)     1:59.22 (17.71)     2:17.55 (18.33)
        2:37.87 (20.32)     2:58.93 (21.06)     3:19.03 (20.10)     3:40.52 (21.49)
        3:57.99 (17.47)     4:15.11 (17.12)     4:32.04 (16.93)     4:48.76 (16.72)
  7 Jay Cadman-Kennedy        15 IGWTR-TR             5:00.13    4:53.48  
                  13.78       30.72 (16.94)       49.00 (18.28)     1:08.12 (19.12)
        1:26.61 (18.49)     1:45.38 (18.77)     2:03.30 (17.92)     2:21.66 (18.36)
        2:42.02 (20.36)     3:04.27 (22.25)     3:25.50 (21.23)     3:48.36 (22.86)
        4:05.33 (16.97)     4:21.87 (16.54)     4:38.23 (16.36)     4:53.48 (15.25)
  8 Jackson Cropp             15 NSSAK-AK             4:49.26    4:53.51  
                  15.00       33.08 (18.08)       51.36 (18.28)     1:10.18 (18.82)
        1:28.62 (18.44)     1:46.01 (17.39)     2:03.52 (17.51)     2:21.00 (17.48)
        2:42.79 (21.79)     3:04.08 (21.29)     3:25.60 (21.52)     3:47.29 (21.69)
        4:04.56 (17.27)     4:20.92 (16.36)     4:37.60 (16.68)     4:53.51 (15.91)
  9 Harrison Carroll          15 MTWAK-AK             4:59.04    4:53.93  
                  14.08       30.15 (16.07)       48.28 (18.13)     1:05.79 (17.51)
        1:25.03 (19.24)     1:43.18 (18.15)     2:43.10 (59.92)         2:20.50 ( )
      3:25.54 (1:05.04)         3:03.41 ( )   4:03.85 (1:00.44)         3:46.24 ( )
                                4:20.06 ( )     4:38.17 (18.11)     4:53.93 (15.76)
 10 Blake Gibson              15 RAUWN-WN             4:56.35    4:56.95  
                  15.10       32.11 (17.01)       50.92 (18.81)     1:09.41 (18.49)
        1:28.22 (18.81)     1:45.02 (16.80)     2:03.33 (18.31)     2:20.84 (17.51)
        2:43.66 (22.82)     3:05.08 (21.42)     3:28.63 (23.55)     3:50.56 (21.93)
        4:08.35 (17.79)     4:24.61 (16.26)     4:41.73 (17.12)     4:56.95 (15.22)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Joseph Brown              15 ASTED-ED             4:59.23    4:59.32  
                  14.96       31.96 (17.00)       50.64 (18.68)     1:08.88 (18.24)
        1:28.96 (20.08)     1:48.28 (19.32)     2:07.83 (19.55)     2:27.43 (19.60)
        2:48.08 (20.65)     3:08.78 (20.70)     3:30.59 (21.81)     3:51.55 (20.96)
                                4:26.23 ( )     4:43.50 (17.27)     4:59.32 (15.82)
 
Event 19  Men 16 Year Olds 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Matthew Hutchins          16 WHACB-CB             4:41.61    4:30.35  
                  13.28       28.73 (15.45)       45.24 (16.51)     1:01.19 (15.95)
        1:19.62 (18.43)     1:36.19 (16.57)     1:53.53 (17.34)     2:09.54 (16.01)
        2:30.55 (21.01)     2:50.25 (19.70)     3:10.94 (20.69)     3:30.29 (19.35)
        3:46.35 (16.06)     4:00.68 (14.33)     4:15.90 (15.22)     4:30.35 (14.45)
  2 Joe Hammond               16 CTNWP-WP             4:41.72    4:33.39  
                  13.65       29.43 (15.78)       47.30 (17.87)     1:04.38 (17.08)
        1:22.40 (18.02)     1:38.49 (16.09)     1:55.82 (17.33)     2:12.05 (16.23)
        2:31.40 (19.35)     2:50.24 (18.84)     3:09.90 (19.66)     3:28.94 (19.04)
        3:45.86 (16.92)     4:01.54 (15.68)     4:18.15 (16.61)     4:33.39 (15.24)
  3 Jack Turner               16 WVSOT-OT             4:42.35    4:37.60  
                  13.69       29.92 (16.23)       47.98 (18.06)     1:05.83 (17.85)
        1:24.10 (18.27)     1:40.63 (16.53)     1:58.30 (17.67)     2:15.30 (17.00)
        2:36.18 (20.88)     2:55.43 (19.25)     3:15.68 (20.25)     3:35.27 (19.59)
        3:52.17 (16.90)     4:07.35 (15.18)     4:23.23 (15.88)     4:37.60 (14.37)
  4 Benjamin Gray             16 NEPOT-OT             4:46.48    4:40.31  
                  14.40       31.58 (17.18)       48.84 (17.26)     1:05.88 (17.04)
        1:23.99 (18.11)     1:41.32 (17.33)     1:58.79 (17.47)     2:15.97 (17.18)
        2:36.81 (20.84)     2:57.23 (20.42)     3:17.52 (20.29)     3:38.25 (20.73)
        3:54.38 (16.13)     4:09.98 (15.60)     4:25.30 (15.32)     4:40.31 (15.01)
  5 Blake Gunn                16 KWIMW-MW             4:43.16    4:42.70  
                  14.51       30.02 (15.51)       47.77 (17.75)     1:05.22 (17.45)
        1:23.41 (18.19)     1:39.69 (16.28)     1:57.40 (17.71)     2:13.86 (16.46)
        2:35.49 (21.63)     2:55.45 (19.96)     3:17.16 (21.71)     3:37.59 (20.43)
        3:54.74 (17.15)     4:10.30 (15.56)     4:27.24 (16.94)     4:42.70 (15.46)
  6 Oliver Wyeth              16 CAPWN-WN             4:50.54    4:43.96  
                  14.15       31.13 (16.98)       49.39 (18.26)     1:07.63 (18.24)
        1:25.75 (18.12)     1:42.57 (16.82)     1:59.77 (17.20)     2:16.08 (16.31)
        2:38.12 (22.04)     2:59.51 (21.39)     3:20.92 (21.41)     3:42.02 (21.10)
        3:58.57 (16.55)     4:14.22 (15.65)     4:30.26 (16.04)     4:43.96 (13.70)
  7 Blair McLean              16 CAPWN-WN             4:52.19    4:47.23  
                  13.59       30.33 (16.74)       47.83 (17.50)     1:05.75 (17.92)
        1:23.91 (18.16)     1:41.62 (17.71)     1:59.21 (17.59)     2:16.65 (17.44)
        2:37.53 (20.88)     2:58.46 (20.93)     3:19.50 (21.04)     3:40.95 (21.45)
        3:58.37 (17.42)     4:15.03 (16.66)     4:31.53 (16.50)     4:47.23 (15.70)
  8 Ben Ruback                16 MASWP-WP             4:51.96    4:48.14  
                  13.76                               47.72 ( )     1:05.68 (17.96)
        1:24.08 (18.40)      1:25.45 (1.37)     1:59.52 (34.07)     2:18.42 (18.90)
        2:39.25 (20.83)     3:00.60 (21.35)     3:22.95 (22.35)         3:21.81 ( )
        4:00.72 (38.91)      4:06.22 (5.50)     4:32.86 (26.64)     4:48.14 (15.28)
  9 Sean Kemp                 16 TWAWN-WN             4:53.63    4:49.04  
                  13.64       31.66 (18.02)       48.86 (17.20)     1:08.37 (19.51)
        1:27.22 (18.85)     1:45.75 (18.53)     2:03.39 (17.64)     2:22.33 (18.94)
        2:41.45 (19.12)     3:01.85 (20.40)     3:21.00 (19.15)     3:41.90 (20.90)
        3:59.57 (17.67)     4:16.61 (17.04)     4:32.93 (16.32)     4:49.04 (16.11)
 10 Reagan Pitt               16 NCSCB-CB             4:54.34    4:53.00  
                  14.59       32.24 (17.65)       51.52 (19.28)     1:12.06 (20.54)
        1:30.97 (18.91)     2:25.78 (54.81)         2:07.59 ( )     3:04.52 (56.93)
            2:44.62 ( )                             3:24.01 ( )     3:44.17 (20.16)
        4:02.47 (18.30)     4:19.39 (16.92)     4:36.77 (17.38)     4:53.00 (16.23)
 
Event 19  Men 16 Year Olds 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Matthew Hutchins          16 WHACB-CB             4:32.58    4:41.61  
                  13.77       29.74 (15.97)       46.43 (16.69)     1:03.15 (16.72)
        1:22.17 (19.02)     1:38.90 (16.73)     1:57.13 (18.23)     2:13.87 (16.74)
        2:35.31 (21.44)     2:55.08 (19.77)     3:17.16 (22.08)     3:37.33 (20.17)
        3:54.71 (17.38)     4:10.36 (15.65)     4:26.78 (16.42)     4:41.61 (14.83)
  2 Joe Hammond               16 CTNWP-WP             4:44.00    4:41.72  
                  13.56       30.16 (16.60)       47.45 (17.29)     1:06.03 (18.58)
        1:23.78 (17.75)     1:41.05 (17.27)     1:58.05 (17.00)     2:15.11 (17.06)
        2:35.07 (19.96)     2:55.32 (20.25)     3:15.69 (20.37)     3:36.26 (20.57)
        3:53.00 (16.74)     4:09.31 (16.31)     4:25.72 (16.41)     4:41.72 (16.00)
  3 Jack Turner               16 WVSOT-OT             4:52.94    4:42.35  
                  14.25       31.32 (17.07)       49.85 (18.53)     1:08.55 (18.70)
        1:26.91 (18.36)     1:44.48 (17.57)     2:01.96 (17.48)     2:18.90 (16.94)
        2:39.86 (20.96)     3:00.14 (20.28)     3:20.22 (20.08)     3:40.74 (20.52)
        3:56.90 (16.16)     4:12.50 (15.60)     4:28.10 (15.60)     4:42.35 (14.25)
  4 Blake Gunn                16 KWIMW-MW             4:51.15    4:43.16  
                  14.75       30.44 (15.69)       48.76 (18.32)     1:05.70 (16.94)
        1:23.82 (18.12)     1:40.00 (16.18)     1:57.79 (17.79)     2:14.46 (16.67)
        2:35.79 (21.33)     2:55.90 (20.11)     3:17.36 (21.46)     3:37.87 (20.51)
        3:55.32 (17.45)     4:10.99 (15.67)     4:27.69 (16.70)     4:43.16 (15.47)
  5 Benjamin Gray             16 NEPOT-OT             4:47.13    4:46.48  
                  15.31       32.46 (17.15)       50.51 (18.05)     1:08.31 (17.80)
        1:27.09 (18.78)     1:44.29 (17.20)     2:02.10 (17.81)     2:19.08 (16.98)
        2:40.38 (21.30)     3:01.21 (20.83)     3:21.89 (20.68)     3:42.84 (20.95)
        3:59.67 (16.83)     4:15.44 (15.77)     4:31.43 (15.99)     4:46.48 (15.05)
  6 Oliver Wyeth              16 CAPWN-WN             4:43.42    4:50.54  
                  13.52       30.23 (16.71)       47.93 (17.70)     1:06.58 (18.65)
        1:24.05 (17.47)     1:41.24 (17.19)     1:58.47 (17.23)     2:15.97 (17.50)
        2:37.57 (21.60)     3:00.74 (23.17)     3:22.52 (21.78)     3:45.48 (22.96)
        4:01.94 (16.46)     4:18.58 (16.64)     4:34.76 (16.18)     4:50.54 (15.78)
  7 Ben Ruback                16 MASWP-WP             4:53.85    4:51.96  
                  14.37       30.98 (16.61)       49.15 (18.17)     1:06.98 (17.83)
        1:25.37 (18.39)     1:42.42 (17.05)     2:00.14 (17.72)     2:17.70 (17.56)
        2:39.99 (22.29)     3:01.72 (21.73)     3:24.51 (22.79)     3:46.71 (22.20)
        4:03.90 (17.19)     4:20.35 (16.45)     4:36.88 (16.53)     4:51.96 (15.08)
  8 Blair McLean              16 CAPWN-WN             4:45.03    4:52.19  
                  13.93       30.40 (16.47)       47.97 (17.57)     1:05.67 (17.70)
        1:24.69 (19.02)     1:42.16 (17.47)     2:00.89 (18.73)     2:18.60 (17.71)
        2:40.68 (22.08)     3:00.94 (20.26)     3:23.04 (22.10)     3:44.05 (21.01)
        4:01.66 (17.61)     4:18.13 (16.47)     4:35.77 (17.64)     4:52.19 (16.42)
  9 Sean Kemp                 16 TWAWN-WN             4:46.97    4:53.63  
                  14.57       31.95 (17.38)       49.54 (17.59)     1:07.67 (18.13)
        1:27.66 (19.99)     1:46.54 (18.88)     2:05.50 (18.96)     2:24.33 (18.83)
        2:44.05 (19.72)     3:03.77 (19.72)     3:23.86 (20.09)     3:44.16 (20.30)
        4:02.66 (18.50)     4:20.03 (17.37)     4:37.16 (17.13)     4:53.63 (16.47)
 10 Reagan Pitt               16 NCSCB-CB             4:57.16    4:54.34  
                  15.32       33.48 (18.16)       53.42 (19.94)     1:13.70 (20.28)
        1:33.05 (19.35)     1:51.02 (17.97)                             2:27.40 ( )
        2:47.35 (19.95)     3:06.19 (18.84)     3:26.06 (19.87)     3:45.39 (19.33)
        4:03.84 (18.45)     4:20.68 (16.84)     4:38.29 (17.61)     4:54.34 (16.05)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Hamish McCulloch          16 WVSOT-OT             4:57.80    4:55.72  
                  14.02       30.46 (16.44)       48.25 (17.79)     1:05.80 (17.55)
        1:26.16 (20.36)     1:44.58 (18.42)     2:04.06 (19.48)     2:22.48 (18.42)
        2:44.59 (22.11)     3:06.10 (21.51)     3:28.48 (22.38)     3:50.69 (22.21)
        4:08.10 (17.41)     4:24.27 (16.17)     4:40.31 (16.04)     4:55.72 (15.41)
 12 Nick Kerry                16 BLENM-NM             4:58.89    4:57.83  
                  13.99       30.19 (16.20)       47.91 (17.72)     1:05.88 (17.97)
        1:26.11 (20.23)     1:45.00 (18.89)     2:04.90 (19.90)     2:23.83 (18.93)
        2:45.72 (21.89)     3:06.64 (20.92)     3:29.12 (22.48)     3:51.30 (22.18)
        4:08.66 (17.36)     4:25.07 (16.41)     4:42.20 (17.13)     4:57.83 (15.63)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Ben Douglas               16 NCSCB-CB             4:56.45    5:00.66  
                  14.59       32.05 (17.46)       51.14 (19.09)     1:09.24 (18.10)
        1:29.81 (20.57)     1:47.57 (17.76)     2:06.66 (19.09)     2:24.38 (17.72)
        2:48.93 (24.55)     3:11.77 (22.84)     3:36.29 (24.52)     3:58.93 (22.64)
        4:14.51 (15.58)     4:29.78 (15.27)     4:46.06 (16.28)     5:00.66 (14.60)
 14 Jeremy McCallum-Loudeac   16 CAPWN-WN             5:01.46    5:03.18  
                  14.40       31.14 (16.74)       49.85 (18.71)     1:07.46 (17.61)
        1:28.17 (20.71)     1:46.38 (18.21)     2:06.12 (19.74)     2:24.95 (18.83)
        2:47.40 (22.45)     3:09.10 (21.70)     3:31.64 (22.54)     3:53.58 (21.94)
        4:11.75 (18.17)     4:29.08 (17.33)     4:46.64 (17.56)     5:03.18 (16.54)
 15 Jordan Ross               16 WSCWG-WG             4:58.65    5:03.97  
                  13.92       31.09 (17.17)       49.41 (18.32)     1:09.06 (19.65)
        1:29.85 (20.79)     1:50.88 (21.03)     2:10.48 (19.60)     2:30.36 (19.88)
        2:50.83 (20.47)     3:11.77 (20.94)     3:32.18 (20.41)     3:53.64 (21.46)
        4:11.54 (17.90)     4:29.39 (17.85)     4:47.02 (17.63)     5:03.97 (16.95)
 16 Kieran Oswald             16 WVSOT-OT             4:59.01    5:06.72  
                  14.39       31.90 (17.51)       50.54 (18.64)     1:09.97 (19.43)
        1:30.71 (20.74)     1:49.99 (19.28)     2:09.73 (19.74)     2:28.78 (19.05)
        2:50.20 (21.42)     3:11.96 (21.76)     3:34.17 (22.21)     3:56.01 (21.84)
        4:14.61 (18.60)     4:32.02 (17.41)     4:49.75 (17.73)     5:06.72 (16.97)
 -- Mitchell Davison          16 NSSAK-AK             4:35.61         DQ  
 
Event 19  Men 17 & Over 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Carsten Corazza           20 HPKCO-CO             4:22.64    4:15.35  
                  12.35       26.45 (14.10)       42.33 (15.88)       57.38 (15.05)
        1:14.74 (17.36)     1:30.98 (16.24)     1:48.39 (17.41)     2:04.58 (16.19)
        2:23.27 (18.69)     2:40.50 (17.23)     2:59.11 (18.61)     3:16.91 (17.80)
        3:32.41 (15.50)     3:46.53 (14.12)     4:01.42 (14.89)     4:15.35 (13.93)
  2 Chris Wright (V)          23 QLAUS                4:25.72    4:18.15  
                  11.79       26.24 (14.45)       41.72 (15.48)       57.07 (15.35)
        1:14.42 (17.35)     1:31.13 (16.71)     1:48.20 (17.07)     2:05.19 (16.99)
        2:23.24 (18.05)     2:41.41 (18.17)     2:59.88 (18.47)     3:18.40 (18.52)
        3:34.21 (15.81)     3:49.26 (15.05)     4:03.96 (14.70)     4:18.15 (14.19)
  3 Mitchell Donaldson        18 NSSAK-AK             4:32.33    4:19.92  
                  12.19       27.52 (15.33)       42.65 (15.13)       58.97 (16.32)
        1:15.00 (16.03)     1:31.57 (16.57)     1:47.46 (15.89)     2:04.17 (16.71)
        2:21.76 (17.59)     2:40.87 (19.11)     2:59.24 (18.37)     3:19.03 (19.79)
        3:34.52 (15.49)     3:50.08 (15.56)     4:04.94 (14.86)     4:19.92 (14.98)
  4 Nick Gillum               17 TWAWN-WN             4:28.46    4:20.61  
                  13.58       27.85 (14.27)       43.96 (16.11)     1:00.01 (16.05)
        1:16.95 (16.94)     1:32.94 (15.99)     1:49.25 (16.31)     2:05.41 (16.16)
        2:24.07 (18.66)     2:43.10 (19.03)     3:02.21 (19.11)     3:21.89 (19.68)
        3:37.33 (15.44)     3:52.24 (14.91)     4:06.58 (14.34)     4:20.61 (14.03)
  5 Nathan Capp               18 GREBP-BP             4:22.98    4:20.85  
                  13.18       27.74 (14.56)       43.75 (16.01)       59.11 (15.36)
        1:16.06 (16.95)     1:31.53 (15.47)     1:48.25 (16.72)     2:03.80 (15.55)
        2:23.43 (19.63)     2:42.03 (18.60)     3:01.71 (19.68)     3:20.75 (19.04)
        3:36.79 (16.04)     3:51.34 (14.55)     4:06.83 (15.49)     4:20.85 (14.02)
  6 Isaac Foote               18 CAPWN-WN             4:28.33    4:21.22  
                  12.96       27.63 (14.67)       43.56 (15.93)       59.17 (15.61)
        1:16.86 (17.69)     1:32.67 (15.81)     1:49.89 (17.22)     2:05.93 (16.04)
        2:25.24 (19.31)     2:43.43 (18.19)     3:02.97 (19.54)     3:21.08 (18.11)
        3:37.17 (16.09)     3:51.90 (14.73)     4:07.53 (15.63)     4:21.22 (13.69)
  7 Matt Woodrow              23 CAPWN-WN             4:30.80    4:28.76  
                  12.80       28.29 (15.49)       44.00 (15.71)     1:00.87 (16.87)
        1:18.36 (17.49)     1:35.68 (17.32)     1:52.95 (17.27)     2:10.23 (17.28)
        2:28.50 (18.27)     2:47.24 (18.74)     3:05.69 (18.45)     3:25.01 (19.32)
        3:40.95 (15.94)     3:57.03 (16.08)     4:12.70 (15.67)     4:28.76 (16.06)
  8 Matthew Glassford         21 NEPOT-OT             4:31.80    4:32.07  
                  13.63       29.71 (16.08)       47.25 (17.54)     1:04.62 (17.37)
        1:24.26 (19.64)     1:42.13 (17.87)     2:01.12 (18.99)     2:18.41 (17.29)
        2:36.67 (18.26)     2:54.18 (17.51)     3:12.79 (18.61)     3:30.88 (18.09)
        3:47.13 (16.25)     4:02.01 (14.88)     4:17.45 (15.44)     4:32.07 (14.62)
  9 Benjamin McFetridge       19 CAPWN-WN             4:32.47    4:32.72  
                  12.96       28.70 (15.74)       45.32 (16.62)     1:02.11 (16.79)
        1:20.53 (18.42)     1:37.79 (17.26)     1:55.09 (17.30)     2:12.35 (17.26)
        2:31.79 (19.44)     2:51.69 (19.90)     3:11.77 (20.08)     3:31.63 (19.86)
        3:47.80 (16.17)     4:03.17 (15.37)     4:18.46 (15.29)     4:32.72 (14.26)
 10 Julian Layton             17 GDLHP-HP             4:30.39    4:34.99  
                  13.54       29.32 (15.78)       46.80 (17.48)     1:04.02 (17.22)
        1:22.60 (18.58)     1:39.92 (17.32)     1:58.25 (18.33)     2:15.06 (16.81)
        2:33.87 (18.81)     2:52.52 (18.65)     3:12.07 (19.55)     3:31.08 (19.01)
        3:47.94 (16.86)     4:03.54 (15.60)     4:19.90 (16.36)     4:34.99 (15.09)
 
Event 19  Men 17 & Over 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Carsten Corazza           20 HPKCO-CO             4:19.79    4:22.64  
                  12.81       27.39 (14.58)       43.43 (16.04)       58.77 (15.34)
        1:16.29 (17.52)     1:32.78 (16.49)     1:50.50 (17.72)     2:06.85 (16.35)
        2:25.76 (18.91)     2:43.52 (17.76)     3:02.60 (19.08)     3:20.55 (17.95)
        3:37.17 (16.62)     3:52.11 (14.94)     4:07.84 (15.73)     4:22.64 (14.80)
  2 Nathan Capp               18 GREBP-BP             4:19.34    4:22.98  
                  13.64       28.34 (14.70)       44.46 (16.12)     1:00.27 (15.81)
        1:17.58 (17.31)     1:33.23 (15.65)     1:49.78 (16.55)     2:05.16 (15.38)
        2:24.82 (19.66)     2:43.40 (18.58)     3:03.34 (19.94)     3:22.32 (18.98)
        3:38.70 (16.38)     3:53.59 (14.89)     4:08.84 (15.25)     4:22.98 (14.14)
  3 Chris Wright (V)          23 QLAUS                4:29.70    4:25.72  
                  12.43       27.06 (14.63)       43.05 (15.99)       58.75 (15.70)
        1:16.34 (17.59)     1:33.20 (16.86)     1:50.89 (17.69)     2:07.52 (16.63)
        2:27.56 (20.04)     2:45.80 (18.24)     3:04.96 (19.16)     3:23.34 (18.38)
        3:39.96 (16.62)     3:55.50 (15.54)     4:11.06 (15.56)     4:25.72 (14.66)
  4 Isaac Foote               18 CAPWN-WN             4:28.36    4:28.33  
                  12.88       27.61 (14.73)       44.08 (16.47)     1:00.02 (15.94)
        1:17.57 (17.55)     1:33.87 (16.30)     1:51.32 (17.45)     2:07.75 (16.43)
        2:26.98 (19.23)     2:46.05 (19.07)     3:05.57 (19.52)     3:24.83 (19.26)
        3:41.91 (17.08)     3:57.64 (15.73)     4:13.76 (16.12)     4:28.33 (14.57)
  5 Nick Gillum               17 TWAWN-WN             4:25.13    4:28.46  
                  13.42       28.61 (15.19)       45.18 (16.57)     1:02.11 (16.93)
        1:19.91 (17.80)     1:35.98 (16.07)     1:53.01 (17.03)     2:08.87 (15.86)
        2:28.94 (20.07)     2:47.65 (18.71)     3:08.19 (20.54)     3:27.86 (19.67)
        3:44.15 (16.29)     3:59.03 (14.88)     4:14.46 (15.43)     4:28.46 (14.00)
  6 Brett Newall              22 CAPWN-WN             4:20.43    4:29.64  
                  13.02       27.76 (14.74)       43.90 (16.14)       59.83 (15.93)
        1:17.91 (18.08)     1:34.08 (16.17)     1:51.70 (17.62)     2:07.93 (16.23)
        2:27.95 (20.02)     2:46.56 (18.61)     3:07.40 (20.84)     3:26.86 (19.46)
        3:44.22 (17.36)     3:59.44 (15.22)     4:15.56 (16.12)     4:29.64 (14.08)
  7 Julian Layton             17 GDLHP-HP             4:27.36    4:30.39  
                  13.41       29.26 (15.85)       46.30 (17.04)     1:03.58 (17.28)
        1:21.79 (18.21)     1:38.59 (16.80)     1:56.34 (17.75)     2:12.83 (16.49)
        2:31.75 (18.92)     2:50.34 (18.59)     3:09.18 (18.84)     3:27.95 (18.77)
        3:44.54 (16.59)     3:59.98 (15.44)     4:30.39 (30.41)                    
  8 Matt Woodrow              23 CAPWN-WN             4:18.51    4:30.80  
                  13.17       28.97 (15.80)       45.74 (16.77)     1:02.14 (16.40)
        1:20.29 (18.15)     1:36.80 (16.51)     1:54.66 (17.86)     2:11.63 (16.97)
        2:31.56 (19.93)     2:49.91 (18.35)     3:09.66 (19.75)     3:28.37 (18.71)
        3:44.92 (16.55)     4:00.36 (15.44)     4:15.91 (15.55)     4:30.80 (14.89)
  9 Matthew Glassford         21 NEPOT-OT             4:28.50    4:31.80  
                  14.01       29.68 (15.67)       47.15 (17.47)     1:03.76 (16.61)
        1:23.59 (19.83)     1:41.26 (17.67)     2:00.44 (19.18)     2:17.84 (17.40)
        2:36.17 (18.33)     2:53.15 (16.98)     3:12.38 (19.23)     3:30.22 (17.84)
        3:47.00 (16.78)     4:02.30 (15.30)     4:18.09 (15.79)     4:31.80 (13.71)
 10 Mitchell Donaldson        18 NSSAK-AK             4:20.18    4:32.33  
                  13.48       28.66 (15.18)       45.19 (16.53)     1:01.39 (16.20)
        1:19.32 (17.93)     1:36.33 (17.01)     1:54.17 (17.84)     2:11.41 (17.24)
        2:31.41 (20.00)     2:51.08 (19.67)     3:11.88 (20.80)     3:31.24 (19.36)
        3:47.43 (16.19)     4:02.53 (15.10)     4:18.22 (15.69)     4:32.33 (14.11)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Benjamin McFetridge       19 CAPWN-WN             4:28.69    4:32.47  
                  13.54       29.15 (15.61)       46.01 (16.86)     1:02.65 (16.64)
        1:21.74 (19.09)     1:38.72 (16.98)     1:56.33 (17.61)     2:12.85 (16.52)
        2:32.47 (19.62)     2:51.55 (19.08)     3:12.09 (20.54)     3:31.33 (19.24)
        3:47.87 (16.54)     4:02.87 (15.00)     4:18.42 (15.55)     4:32.47 (14.05)
 12 Jonathan Pullon           19 WHLAK-AK             4:30.29    4:32.54  
                  13.44       29.26 (15.82)       45.92 (16.66)     1:02.70 (16.78)
        1:20.60 (17.90)     1:37.99 (17.39)     1:55.11 (17.12)     2:12.04 (16.93)
        2:32.25 (20.21)     2:52.39 (20.14)     3:12.48 (20.09)     3:32.68 (20.20)
        3:48.65 (15.97)     4:03.65 (15.00)     4:18.30 (14.65)     4:32.54 (14.24)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Kane Radford              20 ROTBP-BP             4:34.67    4:33.31  
                  12.70       27.82 (15.12)       43.80 (15.98)       59.91 (16.11)
        1:17.41 (17.50)     1:33.58 (16.17)     1:50.12 (16.54)     2:06.51 (16.39)
        2:27.68 (21.17)     2:48.66 (20.98)     3:10.13 (21.47)     3:32.13 (22.00)
        3:48.08 (15.95)     4:03.29 (15.21)     4:18.67 (15.38)     4:33.31 (14.64)
 14 Adam Simpson              19 NEPOT-OT             4:30.60    4:37.88  
                  13.46       29.01 (15.55)       45.25 (16.24)     1:02.45 (17.20)
        1:20.01 (17.56)     1:36.94 (16.93)     1:53.91 (16.97)     2:10.83 (16.92)
        2:31.33 (20.50)     2:51.86 (20.53)     3:12.54 (20.68)     3:33.57 (21.03)
        3:49.96 (16.39)     4:05.91 (15.95)     4:22.17 (16.26)     4:37.88 (15.71)
 15 Scott Williams            17 CSCAK-AK             4:36.35    4:38.11  
                  13.06       29.70 (16.64)       46.66 (16.96)     1:04.19 (17.53)
        1:22.36 (18.17)     1:39.51 (17.15)     1:56.63 (17.12)     2:13.17 (16.54)
        2:33.65 (20.48)     2:54.13 (20.48)     3:14.38 (20.25)     3:34.99 (20.61)
        3:51.90 (16.91)     4:08.08 (16.18)     4:23.76 (15.68)     4:38.11 (14.35)
 16 Chris Dawson              18 ENTHP-HP             4:40.37    4:39.14  
                  13.56       28.96 (15.40)       45.11 (16.15)     1:01.57 (16.46)
        1:19.54 (17.97)     1:36.15 (16.61)     1:53.46 (17.31)     2:10.81 (17.35)
        2:32.82 (22.01)     2:53.98 (21.16)     3:15.69 (21.71)     3:36.93 (21.24)
        3:53.43 (16.50)     4:08.92 (15.49)     4:24.37 (15.45)     4:39.14 (14.77)
 17 Troy Balvert              19 WVSOT-OT             4:43.01    4:41.49  
                  13.53       30.22 (16.69)       47.27 (17.05)     1:05.44 (18.17)
        1:23.70 (18.26)     1:42.14 (18.44)     1:59.80 (17.66)     2:17.88 (18.08)
        2:38.50 (20.62)     2:59.82 (21.32)     3:20.31 (20.49)     3:42.41 (22.10)
        3:57.59 (15.18)     4:12.48 (14.89)     4:26.86 (14.38)     4:41.49 (14.63)
 18 Shayne Kiekebosch         18 FFDWK-WK             4:45.44    4:41.57  
                  13.82       30.08 (16.26)       47.82 (17.74)     1:05.79 (17.97)
        1:25.28 (19.49)     1:43.38 (18.10)     2:01.96 (18.58)     2:19.87 (17.91)
        2:38.68 (18.81)     2:57.43 (18.75)     3:17.28 (19.85)     3:36.12 (18.84)
        3:53.86 (17.74)     4:09.77 (15.91)     4:26.66 (16.89)     4:41.57 (14.91)
 19 Alex Cox                  18 WHLAK-AK             4:46.30    4:43.66  
                  13.68       29.00 (15.32)       45.72 (16.72)     1:01.90 (16.18)
        1:20.19 (18.29)     1:37.37 (17.18)     1:55.05 (17.68)     2:12.47 (17.42)
        2:33.78 (21.31)     2:54.94 (21.16)     3:16.74 (21.80)     3:38.18 (21.44)
        3:55.47 (17.29)     4:11.56 (16.09)     4:28.11 (16.55)     4:43.66 (15.55)
 20 Jeremy Tasker             17 OAMED-ED             4:48.30    4:43.73  
                  13.17       29.46 (16.29)       46.48 (17.02)     1:04.11 (17.63)
        1:23.30 (19.19)     1:41.70 (18.40)     1:59.10 (17.40)     2:17.00 (17.90)
        2:37.82 (20.82)     2:58.96 (21.14)     3:19.60 (20.64)     3:40.90 (21.30)
        3:57.68 (16.78)     4:13.59 (15.91)     4:29.14 (15.55)     4:43.73 (14.59)
 21 George Eglesfield         17 NCSCB-CB             4:41.89    4:44.49  
                  12.84       28.36 (15.52)       45.41 (17.05)     1:02.54 (17.13)
        1:20.81 (18.27)     1:38.28 (17.47)     1:56.14 (17.86)     2:13.17 (17.03)
        2:36.09 (22.92)     2:58.49 (22.40)     3:20.24 (21.75)     3:42.81 (22.57)
        3:58.91 (16.10)     4:14.03 (15.12)     4:29.61 (15.58)     4:44.49 (14.88)
 22 Jonathan Whittle          18 PPKCO-CO             4:52.78    4:46.40  
                  14.43       31.23 (16.80)       49.42 (18.19)     1:07.99 (18.57)
        1:26.54 (18.55)     1:43.59 (17.05)     2:01.72 (18.13)     2:18.93 (17.21)
        2:39.88 (20.95)     3:00.31 (20.43)     3:21.13 (20.82)     3:41.32 (20.19)
        3:58.47 (17.15)     4:14.51 (16.04)     4:31.20 (16.69)     4:46.40 (15.20)
 23 Sam Kettle                17 SUNHP-HP             4:52.66    4:47.04  
                  15.00       31.49 (16.49)       49.18 (17.69)     1:06.55 (17.37)
        1:24.93 (18.38)     1:41.89 (16.96)     1:59.61 (17.72)     2:16.33 (16.72)
        2:37.52 (21.19)     2:57.49 (19.97)     3:18.95 (21.46)     3:40.06 (21.11)
        3:58.11 (18.05)     4:14.53 (16.42)     4:31.36 (16.83)     4:47.04 (15.68)
 24 Lawrence Hull             18 LMEAK-AK             4:39.60    4:47.09  
                  13.59       29.87 (16.28)       47.58 (17.71)     1:05.23 (17.65)
        1:23.99 (18.76)     1:41.80 (17.81)     2:00.07 (18.27)     2:17.43 (17.36)
        2:38.84 (21.41)     2:59.39 (20.55)     3:20.59 (21.20)     3:41.15 (20.56)
        3:59.03 (17.88)     4:15.32 (16.29)     4:32.01 (16.69)     4:47.09 (15.08)
 25 Robert Murray             17 NEPOT-OT             4:49.13    4:48.33  
                  13.08       29.87 (16.79)       46.66 (16.79)     1:04.48 (17.82)
        1:23.12 (18.64)     1:42.01 (18.89)     1:59.76 (17.75)     2:18.46 (18.70)
        2:38.44 (19.98)     3:00.27 (21.83)     3:20.45 (20.18)     3:42.84 (22.39)
        3:59.29 (16.45)     4:15.94 (16.65)     4:32.16 (16.22)     4:48.33 (16.17)
 26 Christopher McFadden      17 AQGCB-CB             4:51.45    4:49.90  
                  13.67       29.16 (15.49)       46.57 (17.41)     1:04.15 (17.58)
        1:23.53 (19.38)     1:40.79 (17.26)     1:59.29 (18.50)     2:16.62 (17.33)
        2:38.68 (22.06)     2:59.32 (20.64)     3:22.25 (22.93)     3:43.34 (21.09)
        4:01.29 (17.95)     4:17.15 (15.86)     4:34.29 (17.14)     4:49.90 (15.61)
 -- Roy Pearce (V)            21 QLAUS                     NT   X4:28.56  
                  13.21       28.75 (15.54)       45.44 (16.69)     1:01.63 (16.19)
        1:19.24 (17.61)     1:36.02 (16.78)     1:53.02 (17.00)     2:09.92 (16.90)
        2:29.69 (19.77)     2:48.19 (18.50)     3:07.70 (19.51)     3:27.22 (19.52)
        3:43.28 (16.06)     3:58.52 (15.24)     4:13.80 (15.28)     4:28.56 (14.76)
 -- Patrick Murphy (V)        27 QLAUS                4:30.40        SCR  
 -- Fin Perrett               17 ICEMW-MW             4:53.93        SCR  
 
Event 20  Girls 13 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Paige Schendelaar-Kemp    13 HPKCO-CO               31.61      30.46  
                  15.52       30.46 (14.94)                                        
  2 Kelsi Boocock             13 CSCAK-AK               30.46      30.62  
                  15.68       30.62 (14.94)                                        
  3 Tamara Lambert            13 NAQHP-HP               31.96      31.14  
                  16.00       31.14 (15.14)                                        
  4 Georgia Zacest            13 UNIAK-AK               31.80      31.40  
                  16.14       31.40 (15.26)                                        
  5 Hannah Morgan             13 MKUSL-SL               32.30      31.59  
                  15.81       31.59 (15.78)                                        
  6 Cassandra Wright          13 QESCB-CB               32.46      31.60  
                  15.47       31.60 (16.13)                                        
  7 Ruth Palmer               13 NSSAK-AK               31.97      31.63  
                  15.79       31.63 (15.84)                                        
  8 Sophie Gibson             13 QTNOT-OT               32.96      32.69  
                  16.13       32.69 (16.56)                                        
  9 Lauren Duggan             13 CAPWN-WN               33.14      32.72  
                  15.87       32.72 (16.85)                                        
 10 Ellie Rukuwai             13 NLSNM-NM               33.23      33.13  
                  16.34       33.13 (16.79)                                        
 
Event 20  Girls 13 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kelsi Boocock             13 CSCAK-AK               30.80      30.46  
                  15.73       30.46 (14.73)                                        
  2 Paige Schendelaar-Kemp    13 HPKCO-CO               31.41      31.61  
                  16.13       31.61 (15.48)                                        
  3 Georgia Zacest            13 UNIAK-AK               31.88      31.80  
                  16.49       31.80 (15.31)                                        
  4 Tamara Lambert            13 NAQHP-HP               31.44      31.96  
                  15.87       31.96 (16.09)                                        
  5 Ruth Palmer               13 NSSAK-AK               32.39      31.97  
                  16.06       31.97 (15.91)                                        
  6 Hannah Morgan             13 MKUSL-SL               31.51      32.30  
                  16.72       32.30 (15.58)                                        
  7 Cassandra Wright          13 QESCB-CB               32.07      32.46  
                  15.44       32.46 (17.02)                                        
  8 Sophie Gibson             13 QTNOT-OT               32.75      32.96  
                  16.79       32.96 (16.17)                                        
  9 Lauren Duggan             13 CAPWN-WN               32.65      33.14  
                  16.29       33.14 (16.85)                                        
 10 Ellie Rukuwai             13 NLSNM-NM               33.65      33.23  
                  16.69       33.23 (16.54)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Maggie Burns              13 CAPWN-WN               33.53      33.42  
                  16.26       33.42 (17.16)                                        
 12 Quianna Thomson           13 HPKCO-CO               33.64      33.48  
                  16.46       33.48 (17.02)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Emma Hanley               13 MTWAK-AK               33.35      33.87  
                  16.81       33.87 (17.06)                                        
 14 Mackenzie Lambert         13 PUKCO-CO               33.17      34.26  
                  16.53       34.26 (17.73)                                        
 15 Tino Atonio-Johnston      13 MASWP-WP               33.98      34.55  
                  17.84       34.55 (16.71)                                        
 16 Emma-Lee Rainbird         13 MASWP-WP               34.04      34.60  
                  17.61       34.60 (16.99)                                        
 
Event 20  Girls 14 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Naomi Smit                14 SUNHP-HP               30.02      29.69  
                  15.09       29.69 (14.60)                                        
  2 Alex Pampalone            14 SZRWN-WN               30.46      29.92  
                  15.26       29.92 (14.66)                                        
  3 Rebekah Bradley           14 UNIAK-AK               30.39      30.18  
                  15.42       30.18 (14.76)                                        
  4 Brittany Tucker           14 QESCB-CB               30.65      30.24  
                  15.53       30.24 (14.71)                                        
  5 Liana Smith               14 PUKCO-CO               31.33      30.75  
                  15.19       30.75 (15.56)                                        
  6 Paige Flynn               14 STPWK-WK               31.24      30.86  
                  15.24       30.86 (15.62)                                        
  7 Nicky Pio                 14 WHACB-CB               31.15      30.94  
                  15.62       30.94 (15.32)                                        
  8 Sarah Haggerty            14 CSCAK-AK               31.13      31.06  
                  15.48       31.06 (15.58)                                        
  9 Aleisha Ruske             14 NEPOT-OT               31.61      31.15  
                  15.06       31.15 (16.09)                                        
 10 Megan Butler              14 NSSAK-AK               32.05      31.74  
                  15.65       31.74 (16.09)                                        
 
Event 20  Girls 14 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Naomi Smit                14 SUNHP-HP               28.87      30.02  
                  15.52       30.02 (14.50)                                        
  2 Rebekah Bradley           14 UNIAK-AK               30.92      30.39  
                  15.52       30.39 (14.87)                                        
  3 Alex Pampalone            14 SZRWN-WN               30.79      30.46  
                  15.15       30.46 (15.31)                                        
  4 Brittany Tucker           14 QESCB-CB               32.06      30.65  
  5 Sarah Haggerty            14 CSCAK-AK               31.90      31.13  
                  15.31       31.13 (15.82)                                        
  6 Nicky Pio                 14 WHACB-CB               30.42      31.15  
                  15.44       31.15 (15.71)                                        
  7 Paige Flynn               14 STPWK-WK               30.80      31.24  
                  15.31       31.24 (15.93)                                        
  8 Liana Smith               14 PUKCO-CO               30.29      31.33  
                  15.30       31.33 (16.03)                                        
  9 Aleisha Ruske             14 NEPOT-OT               32.00      31.61  
                  15.58       31.61 (16.03)                                        
 10 Megan Butler              14 NSSAK-AK               32.11      32.05  
                  15.90       32.05 (16.15)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Kerryn Phillips           14 MTWAK-AK               32.29      32.12  
                  16.25       32.12 (15.87)                                        
 12 Emily Roberts             14 SUNHP-HP               31.87      32.14  
                  16.05       32.14 (16.09)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Courtney Carson           14 SZRWN-WN               32.70      32.19  
                  16.06       32.19 (16.13)                                        
 14 Claudia Brick             14 NSSAK-AK               32.57      32.21  
                  16.63       32.21 (15.58)                                        
 15 Leah Eagleton             14 HPKCO-CO               31.01      32.32  
                  15.77       32.32 (16.55)                                        
 16 Bethany Nichols           14 LEVMW-MW               32.50      32.41  
                  16.55       32.41 (15.86)                                        
 17 Michayla Johnston         14 CSCAK-AK               32.48      32.74  
                  17.00       32.74 (15.74)                                        
 18 Sally Yates               14 HPKCO-CO               32.79      32.85  
                  16.97       32.85 (15.88)                                        
 19 Ashleigh O'Brien (V)      14 ACAUS                  33.03      33.56  
                  16.23       33.56 (17.33)                                        
 20 Gemma Burns               14 CAPWN-WN               32.67      35.34  
                  17.33       35.34 (18.01)                                        
 
Event 20  Women 15 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Rima Williams             15 LMEAK-AK               30.29      29.62  
                  15.10       29.62 (14.52)                                        
  2 Isobel Ryan               15 OAMED-ED               30.38      29.83  
                  15.38       29.83 (14.45)                                        
  3 Sarah Teki-Clark          15 WSCWG-WG               30.51      30.14  
                  15.41       30.14 (14.73)                                        
  4 JoMari Meyer              15 GDLHP-HP               30.38      30.51  
                  15.42       30.51 (15.09)                                        
  5 Jade Tuwhangai            15 SPCWK-WK               31.18      30.62  
                  15.18       30.62 (15.44)                                        
  6 Siale Makaea              15 WHLAK-AK               31.10      30.65  
                  15.14       30.65 (15.51)                                        
  7 Courtney Evans            15 KAPWN-WN               31.24      30.79  
                  15.14       30.79 (15.65)                                        
  8 Pia Hulley                15 AQGCB-CB               30.53      30.82  
                  15.26       30.82 (15.56)                                        
  9 Shelby Rafferty           15 STPWK-WK               31.28      30.91  
                  15.16       30.91 (15.75)                                        
 10 Nicola Trott              15 TWAWN-WN               31.86      31.45  
                  15.69       31.45 (15.76)                                        
 
Event 20  Women 15 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Rima Williams             15 LMEAK-AK               29.74      30.29  
                  15.49       30.29 (14.80)                                        
  2 JoMari Meyer              15 GDLHP-HP               29.71      30.38  
                  15.52       30.38 (14.86)                                        
  2 Isobel Ryan               15 OAMED-ED               30.19      30.38  
                  14.66       30.38 (15.72)                                        
  4 Sarah Teki-Clark          15 WSCWG-WG               29.97      30.51  
                  15.34       30.51 (15.17)                                        
  5 Pia Hulley                15 AQGCB-CB               30.32      30.53  
                  14.96       30.53 (15.57)                                        
  6 Siale Makaea              15 WHLAK-AK               31.11      31.10  
                  15.00       31.10 (16.10)                                        
  7 Jade Tuwhangai            15 SPCWK-WK               29.96      31.18  
                  15.60       31.18 (15.58)                                        
  8 Courtney Evans            15 KAPWN-WN               30.92      31.24  
                  15.53       31.24 (15.71)                                        
  9 Shelby Rafferty           15 STPWK-WK               31.13      31.28  
                  15.53       31.28 (15.75)                                        
 10 Nicola Trott              15 TWAWN-WN               32.79      31.86  
                  15.89       31.86 (15.97)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Abbie Johnston            15 AQGCB-CB               32.49      31.92  
                  16.17       31.92 (15.75)                                        
 12 Amy Phillips              15 FFDWK-WK               30.44      31.94  
                  15.30       31.94 (16.64)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Nam Northcott             15 AQTTR-TR               32.35      32.12  
                  15.64       32.12 (16.48)                                        
 14 Katie Millar              15 UNIAK-AK               32.46      32.17  
                  15.53       32.17 (16.64)                                        
 15 Brooke Wells              15 STRTR-TR               32.48      32.29  
                  16.59       32.29 (15.70)                                        
 16 Grace Woodall             15 NLSNM-NM               32.87      32.34  
                  16.69       32.34 (15.65)                                        
 17 Katie Blackburne          15 ENTHP-HP               32.34      32.43  
                  16.58       32.43 (15.85)                                        
 18 Sarah Miller              15 AQTTR-TR               33.32      32.54  
                  16.74       32.54 (15.80)                                        
 19 Chelsea Easter            15 WHACB-CB               31.94      32.89  
                  16.90       32.89 (15.99)                                        
 20 Amelia Ward               15 WAQAK-AK               33.29      33.14  
                  16.36       33.14 (16.78)                                        
 21 Abigail Dorrington        15 KRIWN-WN               33.18      33.16  
                  16.60       33.16 (16.56)                                        
 22 Ann-Marie O'Donnell       15 NPATR-TR               33.00      33.20  
                  17.16       33.20 (16.04)                                        
 23 Kiwa O'Hagan              15 PCAWN-WN               33.09      33.68  
                  16.76       33.68 (16.92)                                        
 24 Ruth Arbuckle             15 AQGCB-CB               33.31      34.08  
                  15.78       34.08 (18.30)                                        
 25 Courtney Spencer          15 CSCAK-AK               32.68      34.25  
                  16.48       34.25 (17.77)                                        
 
Event 20  Women 16 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Sophia Batchelor          16 AQGCB-CB               29.72      28.96  
                  15.04       28.96 (13.92)                                        
  2 Caroline Baddock          16 LMEAK-AK               29.47      29.33  
                  15.24       29.33 (14.09)                                        
  3 Teena Power (V)           16 WBAUS                  29.88      29.75  
                  15.19       29.75 (14.56)                                        
  4 Ebony Maikuku             16 TMNCB-CB               31.07      29.94  
                  15.44       29.94 (14.50)                                        
  5 Alison Chapman            16 CAPWN-WN               31.95      31.99  
                  16.28       31.99 (15.71)                                        
  6 D'Ani Allen               16 AQTTR-TR               31.73      32.12  
                  15.96       32.12 (16.16)                                        
  6 Ashlee Crane              16 BOINL-NL               31.98      32.12  
                  15.54       32.12 (16.58)                                        
  8 Sarah Greaves             16 GREBP-BP               32.43      32.21  
                  16.22       32.21 (15.99)                                        
  9 Kathryn Pound             16 KWIMW-MW               32.21      32.25  
                  15.75       32.25 (16.50)                                        
 10 Georgia Sweet             16 FFDWK-WK               32.39      32.71  
                  15.74       32.71 (16.97)                                        
 
Event 20  Women 16 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Caroline Baddock          16 LMEAK-AK               29.27      29.47  
                  15.08       29.47 (14.39)                                        
  2 Sophia Batchelor          16 AQGCB-CB               27.89      29.72  
                  15.36       29.72 (14.36)                                        
  3 Teena Power (V)           16 WBAUS                  30.27      29.88  
                  14.78       29.88 (15.10)                                        
  4 Ebony Maikuku             16 TMNCB-CB               30.50      31.07  
                  15.13       31.07 (15.94)                                        
  5 D'Ani Allen               16 AQTTR-TR               31.69      31.73  
                  16.28       31.73 (15.45)                                        
  6 Alison Chapman            16 CAPWN-WN               32.16      31.95  
                  16.18       31.95 (15.77)                                        
  7 Ashlee Crane              16 BOINL-NL               32.30      31.98  
                  15.69       31.98 (16.29)                                        
  8 Kathryn Pound             16 KWIMW-MW               33.24      32.21  
                  16.40       32.21 (15.81)                                        
  9 Georgia Sweet             16 FFDWK-WK               32.15      32.39  
                  16.49       32.39 (15.90)                                        
 10 Sarah Greaves             16 GREBP-BP               31.67      32.43  
                  16.22       32.43 (16.21)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Jade Rogerson             16 JASCB-CB               32.14      32.46  
                  16.62       32.46 (15.84)                                        
 12 Charlotte Lamont          16 FFDWK-WK               31.39      32.47  
                  16.44       32.47 (16.03)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Danelle Murphy            16 STPWK-WK               32.91      32.55  
                  15.96       32.55 (16.59)                                        
 14 Maddie Little             16 UNIAK-AK               33.46      32.92  
                  16.60       32.92 (16.32)                                        
 15 Dayna Lawton              16 RAUWN-WN               32.47      33.04  
                  16.39       33.04 (16.65)                                        
 16 Jasmine Lee               16 CAPWN-WN               33.29      33.13  
                  16.88       33.13 (16.25)                                        
 17 Alice Trow                16 SUNHP-HP               32.57      33.65  
                  16.34       33.65 (17.31)                                        
 18 Davida Ioesfa             16 PPTCO-CO               33.25      34.49  
                  17.28       34.49 (17.21)                                        
 
Event 20  Women 17 & Over 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Emily Thomas              20 COMHP-HP               28.13      27.94  
                  14.08       27.94 (13.86)                                        
  2 Madison Wilson (V)        17 QLAUS                  28.50      28.24  
                  14.43       28.24 (13.81)                                        
  3 Laura Quilter             19 COMHP-HP               29.40      28.70  
                  14.44       28.70 (14.26)                                        
  3 Danielle Koni             19 ROSAK-AK               29.48      28.70  
                  14.46       28.70 (14.24)                                        
  5 Natalie Wiegersma         21 WAVSL-SL               29.70      29.30  
                  14.81       29.30 (14.49)                                        
  6 Grace Marriner-Duncan     20 LMEAK-AK               29.52      29.32  
                  14.34       29.32 (14.98)                                        
  7 Emma Lowther              19 HPKCO-CO               30.04      29.72  
                  14.35       29.72 (15.37)                                        
  8 Candra Hansen             20 WHLAK-AK               30.14      29.75  
                  14.38       29.75 (15.37)                                        
  9 Samantha Piper            17 CAPWN-WN               30.13      30.16  
                  14.99       30.16 (15.17)                                        
 10 Ellen Quirke              18 CAPWN-WN               30.22      30.23  
                  15.15       30.23 (15.08)                                        
 
Event 20  Women 17 & Over 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Emily Thomas              20 COMHP-HP               28.73      28.13  
                  14.33       28.13 (13.80)                                        
  2 Madison Wilson (V)        17 QLAUS                  28.65      28.50  
                  14.70       28.50 (13.80)                                        
  3 Laura Quilter             19 COMHP-HP               28.85      29.40  
                  14.82       29.40 (14.58)                                        
  4 Danielle Koni             19 ROSAK-AK               28.16      29.48  
                  14.97       29.48 (14.51)                                        
  5 Grace Marriner-Duncan     20 LMEAK-AK               28.97      29.52  
                  14.85       29.52 (14.67)                                        
  6 Natalie Wiegersma         21 WAVSL-SL               29.42      29.70  
                  15.20       29.70 (14.50)                                        
  7 Emma Lowther              19 HPKCO-CO               31.09      30.04  
                  14.62       30.04 (15.42)                                        
  8 Samantha Piper            17 CAPWN-WN               30.00      30.13  
                  15.16       30.13 (14.97)                                        
  9 Candra Hansen             20 WHLAK-AK               30.08      30.14  
                  15.13       30.14 (15.01)                                        
 10 Ellen Quirke              18 CAPWN-WN               30.11      30.22  
                  15.21       30.22 (15.01)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Samantha Lee              19 CAPWN-WN               30.30      30.23  
                  14.94       30.23 (15.29)                                        
 12 Kate Godfrey              17 NEPOT-OT               29.88      30.30  
                  15.58       30.30 (14.72)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Jessica Davies            20 ROSAK-AK               30.74      30.39  
                  14.59       30.39 (15.80)                                        
 14 Rachel Palmer             20 HPKCO-CO               30.82      30.65  
                  15.62       30.65 (15.03)                                        
 15 Georgia Wetzell           17 ROSAK-AK               29.98      30.66  
                  15.02       30.66 (15.64)                                        
 16 Lil Clearwater            17 NEPOT-OT               30.91      30.90  
                  15.69       30.90 (15.21)                                        
 17 Bronagh Ryan              18 PCAWN-WN               30.93      31.04  
                  15.72       31.04 (15.32)                                        
 18 Ashleigh Turner           17 LEVMW-MW               31.21      31.53  
                  16.18       31.53 (15.35)                                        
 19 Ariana Smith              18 SPCWK-WK               31.62      31.54  
                  15.01       31.54 (16.53)                                        
 20 Kelsey Moffatt            20 CAPWN-WN               31.39      31.71  
                  16.35       31.71 (15.36)                                        
 21 Britta Carroll            17 ENTHP-HP               30.87      31.82  
                  16.24       31.82 (15.58)                                        
 22 Dannielle O'Connor        17 GREBP-BP               31.53      32.05  
                  15.83       32.05 (16.22)                                        
 23 Kendall Johnston          18 STPWK-WK               31.86      32.90  
                  16.76       32.90 (16.14)                                        
 24 Tracy Keith-Matchitt      21 STPWK-WK               31.58      33.11  
                  15.99       33.11 (17.12)                                        
 
Event 21  Men 13 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Hayden Church             13 HPKCO-CO               29.51      28.67  
                  14.54       28.67 (14.13)                                        
  2 Jed Smith                 13 AQGCB-CB               30.28      29.40  
                  14.64       29.40 (14.76)                                        
  3 Carl Zhao                 13 NSSAK-AK               30.20      30.04  
                  15.47       30.04 (14.57)                                        
  4 Nathan Edwards            13 FFDWK-WK               30.58      30.16  
                  15.52       30.16 (14.64)                                        
  5 Niko Notman               13 WHLAK-AK               30.75      30.77  
                  15.23       30.77 (15.54)                                        
  6 Keegan Pook               13 TPOBP-BP               31.78      31.00  
                  15.33       31.00 (15.67)                                        
  7 Sean Hartgers             13 QESCB-CB               32.38      31.08  
                  15.74       31.08 (15.34)                                        
  8 Devlin Forsythe           13 KRIWN-WN               31.60      31.34  
                  15.94       31.34 (15.40)                                        
  9 Patrick Harris            13 QTNOT-OT               32.72      32.05  
                  15.39       32.05 (16.66)                                        
 
Event 21  Men 13 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hayden Church             13 HPKCO-CO               29.49      29.51  
                  14.72       29.51 (14.79)                                        
  2 Carl Zhao                 13 NSSAK-AK               30.25      30.20  
                  14.85       30.20 (15.35)                                        
  3 Jed Smith                 13 AQGCB-CB               30.65      30.28  
                  14.67       30.28 (15.61)                                        
  4 Nathan Edwards            13 FFDWK-WK               32.43      30.58  
                  15.76       30.58 (14.82)                                        
  5 Niko Notman               13 WHLAK-AK               31.14      30.75  
                  15.85       30.75 (14.90)                                        
  6 Devlin Forsythe           13 KRIWN-WN               32.76      31.60  
                  16.05       31.60 (15.55)                                        
  7 Keegan Pook               13 TPOBP-BP               30.78      31.78  
                  15.43       31.78 (16.35)                                        
  8 Sean Hartgers             13 QESCB-CB               31.90      32.38  
                  16.82       32.38 (15.56)                                        
  9 Patrick Harris            13 QTNOT-OT               31.72      32.72  
                  15.69       32.72 (17.03)                                        
 
Event 21  Men 14 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Joshua Asplin             14 PPKCO-CO               27.94      27.24  
                  13.86       27.24 (13.38)                                        
  2 Dominic Mildon            14 HPKCO-CO               28.05      27.51  
                  14.11       27.51 (13.40)                                        
  3 Bayley Main               14 HPKCO-CO               28.30      27.53  
                  13.84       27.53 (13.69)                                        
  4 Andrew Trembath           14 QESCB-CB               28.57      28.24  
                  14.29       28.24 (13.95)                                        
  5 Matthew Clode             14 NSSAK-AK               28.67      28.38  
                  14.18       28.38 (14.20)                                        
  6 Hamish McGirr             14 KWIMW-MW               29.10      28.66  
                  14.21       28.66 (14.45)                                        
  7 Sam Love                  14 KWIMW-MW               29.28      29.01  
                  14.42       29.01 (14.59)                                        
  8 Leo Zhu                   14 HPKCO-CO               29.56      29.54  
                  14.54       29.54 (15.00)                                        
  9 Hamish Trlin              14 PCAWN-WN               29.55      29.81  
                  14.76       29.81 (15.05)                                        
 10 Tamati O'Hagan            14 PCAWN-WN               29.38      30.62  
                  14.77       30.62 (15.85)                                        
 
Event 21  Men 14 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Joshua Asplin             14 PPKCO-CO               28.03      27.94  
                  13.63       27.94 (14.31)                                        
  2 Dominic Mildon            14 HPKCO-CO               28.13      28.05  
                  13.78       28.05 (14.27)                                        
  3 Bayley Main               14 HPKCO-CO               28.69      28.30  
                  14.00       28.30 (14.30)                                        
  4 Andrew Trembath           14 QESCB-CB               29.20      28.57  
                  13.92       28.57 (14.65)                                        
  5 Matthew Clode             14 NSSAK-AK               30.55      28.67  
                  14.25       28.67 (14.42)                                        
  6 Hamish McGirr             14 KWIMW-MW               28.56      29.10  
                  14.91       29.10 (14.19)                                        
  7 Sam Love                  14 KWIMW-MW               30.42      29.28  
                  15.27       29.28 (14.01)                                        
  8 Tamati O'Hagan            14 PCAWN-WN               31.13      29.38  
                  14.93       29.38 (14.45)                                        
  9 Hamish Trlin              14 PCAWN-WN               29.59      29.55  
                  14.94       29.55 (14.61)                                        
 10 Leo Zhu                   14 HPKCO-CO               30.33      29.56  
                  14.30       29.56 (15.26)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Edward Vos                14 UNIAK-AK               30.78      30.18  
                  14.91       30.18 (15.27)                                        
 12 Henry Muskee              14 AQGCB-CB               30.65      30.58  
                  14.73       30.58 (15.85)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Sven Tobias               14 MASWP-WP               31.53      30.86  
                  15.07       30.86 (15.79)                                        
 14 Cole Drinnan              14 CSCAK-AK               31.28      31.22  
                  15.82       31.22 (15.40)                                        
 15 Luke Gebbie (V)           14 PTSTH                  30.98      32.10  
                  16.54       32.10 (15.56)                                        
 16 Stephen Clark             14 SZRWN-WN               31.39      32.38  
                  16.23       32.38 (16.15)                                        
 17 William Borrell           14 NELNM-NM               31.42      32.52  
                  16.11       32.52 (16.41)                                        
 -- Benjamin Walkington       14 AQGCB-CB               30.46         DQ  
 -- Autahi Brock              14 KWIMW-MW               30.82        SCR  
 
Event 21  Men 15 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Julian Weir               15 AQTTR-TR               27.72      26.25  
                  13.38       26.25 (12.87)                                        
  2 Max Polianski             15 UNIAK-AK               27.54      26.87  
                  13.75       26.87 (13.12)                                        
  3 Cameron Jones             15 CAPWN-WN               28.24      27.76  
                  13.81       27.76 (13.95)                                        
  4 Jonathan Burfield-Mills   15 GDLHP-HP               28.17      27.83  
                  14.24       27.83 (13.59)                                        
  5 William Campbell          15 WHACB-CB               28.50      27.86  
                  13.72       27.86 (14.14)                                        
  6 Hone Scott                15 NAQHP-HP               28.23      28.10  
                  14.31       28.10 (13.79)                                        
  7 Jarred Curtis             15 ROSAK-AK               28.24      28.23  
                  14.07       28.23 (14.16)                                        
  8 William Hurst             15 WHACB-CB               28.87      28.74  
                  14.14       28.74 (14.60)                                        
  9 Christopher Bowman        15 WHACB-CB               29.32      28.84  
                  14.20       28.84 (14.64)                                        
 10 Cameron Doidge            15 CAPWN-WN               28.92      29.36  
                  14.21       29.36 (15.15)                                        
 
Event 21  Men 15 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Max Polianski             15 UNIAK-AK               26.79      27.54  
                  14.10       27.54 (13.44)                                        
  2 Julian Weir               15 AQTTR-TR               27.14      27.72  
                  13.85       27.72 (13.87)                                        
  3 Jonathan Burfield-Mills   15 GDLHP-HP               27.65      28.17  
                  14.13       28.17 (14.04)                                        
  4 Hone Scott                15 NAQHP-HP               28.18      28.23  
                  13.84       28.23 (14.39)                                        
  5 Jarred Curtis             15 ROSAK-AK               29.20      28.24  
                  13.86       28.24 (14.38)                                        
  5 Cameron Jones             15 CAPWN-WN               28.64      28.24  
                  14.50       28.24 (13.74)                                        
  7 William Campbell          15 WHACB-CB               27.77      28.50  
                  13.89       28.50 (14.61)                                        
  8 William Hurst             15 WHACB-CB               28.75      28.87  
                  14.22       28.87 (14.65)                                        
  9 Cameron Doidge            15 CAPWN-WN               29.29      28.92  
                  14.81       28.92 (14.11)                                        
 10 Christopher Bowman        15 WHACB-CB               29.14      29.32  
                  14.68       29.32 (14.64)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Vincent Chan              15 LMEAK-AK               29.27      29.42  
                  14.29       29.42 (15.13)                                        
 12 Dominic Scahill           15 SZRWN-WN               29.26      29.55  
                  14.23       29.55 (15.32)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Ted Taylor                15 KRIWN-WN               30.41      29.56  
                  15.27       29.56 (14.29)                                        
 14 Trent Thorpe              15 HPKCO-CO               29.13      29.59  
                  15.12       29.59 (14.47)                                        
 15 Alex Manktelow            15 NAQHP-HP               29.28      29.68  
                  15.52       29.68 (14.16)                                        
 16 Benjamin McKenzie         15 NSSAK-AK               30.48      29.87  
                  15.06       29.87 (14.81)                                        
 17 Ryan Cooper               15 STRTR-TR               29.64      30.00  
                  14.60       30.00 (15.40)                                        
 18 Jade Scott                15 QESCB-CB               30.28      30.01  
                  14.51       30.01 (15.50)                                        
 19 Blake Gibson              15 RAUWN-WN               30.48      30.12  
                  14.96       30.12 (15.16)                                        
 20 Nick Price                15 STPWK-WK               30.05      30.13  
                  15.11       30.13 (15.02)                                        
 21 Warren Van Staden         15 WVSOT-OT               29.85      31.36  
                  16.09       31.36 (15.27)                                        
 
Event 21  Men 16 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Regan Leong (V)           16 QLAUS                  26.85      26.13  
                  13.18       26.13 (12.95)                                        
  2 Cameron James             16 AQGCB-CB               27.10      26.74  
                  13.45       26.74 (13.29)                                        
  3 Corneille Coetzee         16 CSCAK-AK               26.99      26.83  
                  13.87       26.83 (12.96)                                        
  4 Jared Green               16 SZRWN-WN               27.97      27.67  
                  14.06       27.67 (13.61)                                        
  5 Oliver Wyeth              16 CAPWN-WN               28.04      27.79  
                  14.11       27.79 (13.68)                                        
  6 Andrew Bester             16 OCASL-SL               28.60      28.07  
                  13.83       28.07 (14.24)                                        
  7 Michael Whiley            16 LEVMW-MW               28.42      28.16  
                  14.02       28.16 (14.14)                                        
  8 Joe Hammond               16 CTNWP-WP               28.64      28.66  
                  14.30       28.66 (14.36)                                        
  9 Ammon Lammi (V)           16 WBAUS                  28.87      29.21  
                  14.48       29.21 (14.73)                                        
 10 Marshall Wilkinson        16 KWIMW-MW               28.85      29.37  
                  14.23       29.37 (15.14)                                        
 
Event 21  Men 16 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Regan Leong (V)           16 QLAUS                  26.68      26.85  
                  13.59       26.85 (13.26)                                        
  2 Corneille Coetzee         16 CSCAK-AK               26.89      26.99  
                  13.90       26.99 (13.09)                                        
  3 Cameron James             16 AQGCB-CB               26.99      27.10  
                  13.77       27.10 (13.33)                                        
  4 Jared Green               16 SZRWN-WN               28.01      27.97  
                  13.74       27.97 (14.23)                                        
  5 Oliver Wyeth              16 CAPWN-WN               27.67      28.04  
                  14.16       28.04 (13.88)                                        
  6 Michael Whiley            16 LEVMW-MW               28.86      28.42  
                  13.79       28.42 (14.63)                                        
  7 Andrew Bester             16 OCASL-SL               28.48      28.60  
                  14.65       28.60 (13.95)                                        
  8 Joe Hammond               16 CTNWP-WP               28.95      28.64  
                  14.04       28.64 (14.60)                                        
  9 Marshall Wilkinson        16 KWIMW-MW               29.33      28.85  
                  14.70       28.85 (14.15)                                        
 10 Ammon Lammi (V)           16 WBAUS                  30.00      28.87  
                  14.48       28.87 (14.39)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Matthew O'Hara            16 NSSAK-AK               29.87      28.99  
                  14.68       28.99 (14.31)                                        
 12 Jack Turner               16 WVSOT-OT               29.65      29.30  
                  14.27       29.30 (15.03)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Phillip Brittain (V)      16 WBAUS                  29.75      29.39  
                  14.09       29.39 (15.30)                                        
 14 Blake Gunn                16 KWIMW-MW               29.37      29.42  
                  15.06       29.42 (14.36)                                        
 15 Hugo Norton               16 ROSAK-AK               30.06      29.58  
                  14.44       29.58 (15.14)                                        
 16 Sam Morrison              16 STPWK-WK               29.62      29.62  
                  14.71       29.62 (14.91)                                        
 17 Benjamin Blackwell        16 KWIMW-MW               29.98      29.67  
                  15.14       29.67 (14.53)                                        
 18 Luke Matthews             16 ROTBP-BP               28.77      29.85  
                  14.70       29.85 (15.15)                                        
 19 Blair McLean              16 CAPWN-WN               29.14      29.89  
                  14.95       29.89 (14.94)                                        
 -- Benjamin Gray             16 NEPOT-OT               30.00         NS  
                  15.17                                                            
 
Event 21  Men 17 & Over 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Daniel Bell               21 NSSAK-AK               26.72      24.77  
                  12.57       24.77 (12.20)                                        
  2 John Gatfield             21 CAPWN-WN               25.28      25.13  
                  12.77       25.13 (12.36)                                        
  3 Nick O'Connor (V)         20 MVAUS                  27.05      26.16  
                  12.79       26.16 (13.37)                                        
  4 Freddie Bassett           17 LMEAK-AK               27.00      26.21  
                  13.05       26.21 (13.16)                                        
  5 Cameron Simpson           25 TMNCB-CB               26.58      26.23  
                  13.24       26.23 (12.99)                                        
  6 Michael Finlay            20 OCASL-SL               26.81      26.40  
                  12.89       26.40 (13.51)                                        
  7 Eric Abba                 19 ROSAK-AK               26.68      26.46  
                  13.24       26.46 (13.22)                                        
  8 Adam McDonald             19 ROSAK-AK               27.04      26.89  
                  13.24       26.89 (13.65)                                        
  9 Tea Williams              17 LMEAK-AK               27.02      27.01  
                  13.19       27.01 (13.82)                                        
 10 Patrick Wynne             17 WHACB-CB               27.39      27.52  
                  13.51       27.52 (14.01)                                        
 
Event 21  Men 17 & Over 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 John Gatfield             21 CAPWN-WN               25.63      25.28  
                  12.88       25.28 (12.40)                                        
  2 Cameron Simpson           25 TMNCB-CB               26.70      26.58  
                  13.63       26.58 (12.95)                                        
  3 Eric Abba                 19 ROSAK-AK               26.27      26.68  
                  13.52       26.68 (13.16)                                        
  4 Daniel Bell               21 NSSAK-AK               24.42      26.72  
                  14.04       26.72 (12.68)                                        
  5 Michael Finlay            20 OCASL-SL               27.15      26.81  
                  13.37       26.81 (13.44)                                        
  6 Freddie Bassett           17 LMEAK-AK               26.49      27.00  
                  13.20       27.00 (13.80)                                        
  7 Tea Williams              17 LMEAK-AK               27.05      27.02  
                  13.40       27.02 (13.62)                                        
  8 Adam McDonald             19 ROSAK-AK               26.80      27.04  
                  13.81       27.04 (13.23)                                        
  9 Nick O'Connor (V)         20 MVAUS                  26.39      27.05  
                  14.16       27.05 (12.89)                                        
 10 Patrick Wynne             17 WHACB-CB               27.68      27.39  
                  13.25       27.39 (14.14)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Richard Harris            21 COLSL-SL               27.69      27.43  
                  13.73       27.43 (13.70)                                        
 12 Ryan Nolan (V)            29 MVAUS                  27.29      27.64  
                  14.02       27.64 (13.62)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Daniel Hunter             17 ONEAK-AK               27.74      27.75  
                  13.67       27.75 (14.08)                                        
 14 Shane Hornby              17 LMEAK-AK               27.77      27.77  
                  13.42       27.77 (14.35)                                        
 15 Aaryn Gandy               17 WHKBP-BP               26.49      27.85  
                  14.36       27.85 (13.49)                                        
 16 George Eglesfield         17 NCSCB-CB               28.44      28.11  
                  14.29       28.11 (13.82)                                        
 17 Benjamin Gillies          19 NSSAK-AK               28.02      28.23  
                  13.47       28.23 (14.76)                                        
 18 Nicholas Sasse            17 SZRWN-WN               28.08      28.53  
                  13.92       28.53 (14.61)                                        
 19 Andrew Pullon             19 SPCWK-WK               28.99      28.66  
                  14.94       28.66 (13.72)                                        
 20 Jacob Barry               21 JASCB-CB               28.89      28.68  
                  14.01       28.68 (14.67)                                        
 21 Ashley Townsend           17 FFDWK-WK               28.99      29.14  
                  15.01       29.14 (14.13)                                        
 22 Tyler Stevens             17 SZRWN-WN               29.10      29.51  
                  15.00       29.51 (14.51)                                        
 -- Ben Quilter               17 COMHP-HP               28.28         NS  
 
Event 22  Women 15 & Under 4x50 SC Meter Freestyle Regional Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Swimming Canterbury West Coast-CB  'A'            1:48.20    1:48.67  
     1) Ruth Arbuckle 15                2) Nicky Pio 14                   
     3) Brittany Tucker 14              4) Natasha Lloyd 15               
                  13.75       27.79 (27.79)       40.88 (13.09)       54.45 (26.66)
        1:07.47 (13.02)     1:21.15 (26.70)     1:34.91 (13.76)     1:48.67 (27.52)
  2 Swimming Auckland-AK  'A'                         1:50.36    1:49.10  
     1) Georgia Zacest 13               2) Samantha Brown 13              
     3) Rima Williams 15                4) Georgia Marris 14              
                  14.38       28.13 (28.13)       41.94 (13.81)       55.59 (27.46)
        1:08.84 (13.25)     1:22.26 (26.67)     1:35.54 (13.28)     1:49.10 (26.84)
  3 Swimming Waikato-WK  'A'                          1:50.94    1:51.73  
     1) Jade Tuwhangai 15               2) Harriet Garmonsway 15          
     3) Shelby Rafferty 15              4) Amy Phillips 15                
                  13.48       27.95 (27.95)       41.35 (13.40)       56.15 (28.20)
        1:09.46 (13.31)     1:24.26 (28.11)     1:37.46 (13.20)     1:51.73 (27.47)
  4 Swimming Otago-OT  'A'                            1:49.98    1:52.26  
     1) Aleisha Ruske 14                2) Lulu Schneiders 14             
     3) Jessie Schneiders 15            4) Emmabeth Jensen 15             
                  13.71       27.89 (27.89)       41.78 (13.89)       56.78 (28.89)
        1:10.33 (13.55)     1:24.93 (28.15)     1:37.82 (12.89)     1:52.26 (27.33)
  5 Swimming Wellington-WN  'A'                       1:52.20    1:52.50  
     1) Maggie Burns 13                 2) Victoria Smaill 15             
     3) Courtney Evans 15               4) Alex Pampalone 14              
                  14.16       28.32 (28.32)       42.05 (13.73)       56.65 (28.33)
        1:10.85 (14.20)     1:25.10 (28.45)     1:38.71 (13.61)     1:52.50 (27.40)
  6 Swimming Nelson Marlborough-NM  'A'               1:54.69    1:54.67  
     1) Skye Eden 15                    2) Grace Woodall 15               
     3) Lydia Mossman 14                4) Ellie Rukuwai 13               
                  13.10       27.70 (27.70)       41.51 (13.81)       56.79 (29.09)
        1:10.10 (13.31)     1:25.35 (28.56)     1:39.24 (13.89)     1:54.67 (29.32)
  7 Swimming Hawkes Bay Poverty Ba-HP  'B'            1:56.36    1:55.45  
     1) Emily Roberts 14                2) Lily Adsett 14                 
     3) Annika Brennan 15               4) Katie Blackburne 15            
                  14.08       29.05 (29.05)       42.75 (13.70)       57.76 (28.71)
        1:11.31 (13.55)     1:26.41 (28.65)     1:40.22 (13.81)     1:55.45 (29.04)
 -- Swimming Hawkes Bay Poverty Ba-HP  'A'            1:49.65         DQ  
     1) Naomi Smit 14                   2) Tayla Lum 14                   
     3) JoMari Meyer 15                 4) Darcy Gallagher 14             
 
Event 23  Men 15 & Under 4x50 SC Meter Freestyle Regional Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Swimming Auckland-AK  'A'                         1:40.92    1:38.78  
     1) Mario Koenigsperger 14          2) Vincent Chan 15                
     3) Archer Roelants 15              4) Erik Kahr 15                   
                  12.87       25.71 (25.71)       37.75 (12.04)       50.34 (24.63)
        1:02.20 (11.86)     1:14.65 (24.31)     1:26.61 (11.96)     1:38.78 (24.13)
  2 Swimming Canterbury West Coast-CB  'A'            1:40.25    1:39.80  
     1) Willie Steele 15                2) Russell Smart 15               
     3) Matthew Lemon 15                4) William Campbell 15            
                  12.91       26.07 (26.07)       38.94 (12.87)       51.64 (25.57)
        1:03.76 (12.12)     1:16.36 (24.72)     1:27.83 (11.47)     1:39.80 (23.44)
  3 Swimming Wellington-WN  'A'                       1:43.18    1:40.02  
     1) Cameron Doidge 15               2) Dominic Scahill 15             
     3) Ted Taylor 15                   4) Cameron Jones 15               
                  13.18       26.08 (26.08)       38.58 (12.50)       51.58 (25.50)
        1:03.95 (12.37)     1:16.52 (24.94)     1:28.13 (11.61)     1:40.02 (23.50)
  4 Swimming Waikato-WK  'A'                          1:40.96    1:42.08  
     1) Bradlee Ashby 15                2) Wyatt McCollum 14              
     3) Matthew Hyde 14                 4) Carter Edgecombe 14            
                  12.14       24.40 (24.40)       37.34 (12.94)       50.64 (26.24)
        1:03.21 (12.57)     1:16.17 (25.53)     1:28.93 (12.76)     1:42.08 (25.91)
  4 Swimming Taranaki-TR  'A'                         1:45.71    1:42.08  
     1) Julian Weir 15                  2) Talor Owen 14                  
     3) Dylan Arlidge 15                4) Jay Cadman-Kennedy 15          
                  11.74       24.15 (24.15)       36.29 (12.14)       49.72 (25.57)
        1:02.47 (12.75)     1:16.37 (26.65)     1:28.84 (12.47)     1:42.08 (25.71)
  6 Swimming Hawkes Bay Poverty Ba-HP  'A'            1:47.72    1:45.08  
     1) Jonathan Burfield-Mills 15      2) Hone Scott 15                  
     3) Bertie Bassett-Foss 13          4) Matthew Scott 13               
                  12.14       25.38 (25.38)       37.57 (12.19)       50.88 (25.50)
        1:03.51 (12.63)     1:17.04 (26.16)     1:30.14 (13.10)     1:45.08 (28.04)
  7 Swimming Otago-OT  'A'                            1:47.11    1:47.69  
     1) Warren Van Staden 15            2) Ronald Poon 14                 
     3) Jeremy Hopkins 13               4) Ben Simmers 15                 
                  13.45       26.85 (26.85)       40.54 (13.69)       54.56 (27.71)
        1:07.83 (13.27)     1:22.03 (27.47)     1:34.50 (12.47)     1:47.69 (25.66)
  8 Swimming Waikato-WK  'B'                          1:50.61    1:49.23  
     1) Todd Dimmock 15                 2) Nathan Edwards 13              
     3) Cole McDowell 13                4) Joshua McCormack 13            
                  13.41       27.65 (27.65)       40.86 (13.21)       55.17 (27.52)
        1:08.33 (13.16)     1:22.60 (27.43)     1:35.15 (12.55)     1:49.23 (26.63)
 
Event 24  Women 16 & Over 4x50 SC Meter Freestyle Regional Relay
===============================================================================
    Team                                              Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Swimming Auckland-AK  'A'                         1:45.76    1:43.28  
     1) Samantha Richter 22             2) Grace Francis 21               
     3) Hannah Lobb 17                  4) Grace Marriner-Duncan 20       
                  12.52       25.47 (25.47)       37.86 (12.39)       51.11 (25.64)
        1:04.20 (13.09)     1:17.82 (26.71)     1:30.21 (12.39)     1:43.28 (25.46)
  2 Swimming Hawkes Bay Poverty Ba-HP  'A'            1:46.84    1:44.05  
     1) Laura Quilter 19                2) Emily Thomas 20                
     3) Kendall Reidy 19                4) Britta Carroll 17              
                  13.04       25.87 (25.87)       38.73 (12.86)       51.72 (25.85)
        1:04.81 (13.09)     1:17.91 (26.19)     1:31.02 (13.11)     1:44.05 (26.14)
  3 Swimming Southland-SL  'A'                        1:47.64    1:47.06  
     1) Lisa Pankhurst 21               2) Hannah Morgan 13               
     3) Lisa Catto 17                   4) Natalie Wiegersma 21           
                  13.33       26.90 (26.90)       40.40 (13.50)       54.49 (27.59)
        1:07.37 (12.88)     1:20.82 (26.33)     1:33.68 (12.86)     1:47.06 (26.24)
  4 Swimming Eastern Districts-ED  'A'                1:48.34    1:47.08  
     1) Alice Sommerville 21            2) Isobel Ryan 15                 
     3) Josie Kydd 16                   4) Danyelle Lusty 15              
                  13.63       27.09 (27.09)       40.59 (13.50)       53.77 (26.68)
        1:07.11 (13.34)     1:20.81 (27.04)     1:33.88 (13.07)     1:47.08 (26.27)
  5 Swimming Wellington-WN  'A'                       1:49.12    1:47.11  
     1) Samantha Lee 19                 2) Samantha Lucie-Smith 19        
     3) Emma Robinson 16                4) Ellen Quirke 18                
                  12.99       26.53 (26.53)       40.02 (13.49)       53.88 (27.35)
        1:06.98 (13.10)     1:20.88 (27.00)     1:33.66 (12.78)     1:47.11 (26.23)
  6 Swimming Canterbury West Coast-CB  'A'            1:50.32    1:49.60  
     1) Ebony Maikuku 16                2) Pia Hulley 15                  
     3) Alex Laidlaw 18                 4) Sophia Batchelor 16            
                  13.34       27.59 (27.59)       40.61 (13.02)       55.54 (27.95)
        1:08.34 (12.80)     1:22.92 (27.38)     1:35.67 (12.75)     1:49.60 (26.68)
  7 Swimming Otago-OT  'A'                            1:50.49    1:49.66  
     1) Katie Kenneally 20              2) Yuriya Hiratani 16             
     3) Carina Doyle 17                 4) Lil Clearwater 17              
                  13.46       28.21 (28.21)       40.99 (12.78)       55.01 (26.80)
        1:08.02 (13.01)     1:22.69 (27.68)     1:35.51 (12.82)     1:49.66 (26.97)
  8 Swimming Waikato-WK  'A'                          1:49.92    1:50.71  
     1) Tracy Keith-Matchitt 21         2) Danelle Murphy 16              
     3) Ariana Smith 18                 4) Bridgette Hampton 17           
                  13.37       27.01 (27.01)       40.20 (13.19)     1:23.16 (56.15)
            1:08.48 ( )                             1:36.50 ( )         1:50.71 ( )
  9 Swimming Bay of Plenty-BP  'A'                    1:50.73    1:52.27  
     1) Dannielle O'Connor 17           2) Rebecca Roling 17              
     3) Taylor Armstrong 17             4) Sarah Greaves 16               
                  12.91       27.81 (27.81)       41.14 (13.33)       56.32 (28.51)
        1:08.69 (12.37)     1:23.15 (26.83)     1:36.63 (13.48)     1:52.27 (29.12)
 10 Swimming Northland-NL  'A'                        1:54.03    1:54.10  
     1) Jayne Clarke 16                 2) Ashlee Crane 16                
     3) Maddison Eastwood 14            4) Melita Raravula 15             
                  13.30       27.82 (27.82)       41.36 (13.54)       56.36 (28.54)
        1:10.39 (14.03)     1:26.30 (29.94)     1:39.27 (12.97)     1:54.10 (27.80)
 
Event 24  Women 16 & Over 4x50 SC Meter Freestyle Regional Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Swimming Auckland-AK  'A'                         1:44.54    1:45.76  
     1) Grace Marriner-Duncan 20        2) Grace Francis 21               
     3) Hannah Lobb 17                  4) Samantha Richter 22            
                  13.39       26.65 (26.65)       39.82 (13.17)       53.68 (27.03)
        1:06.76 (13.08)     1:20.26 (26.58)     1:32.61 (12.35)     1:45.76 (25.50)
  2 Swimming Hawkes Bay Poverty Ba-HP  'A'            1:50.86    1:46.84  
     1) Britta Carroll 17               2) Emily Thomas 20                
     3) Kendall Reidy 19                4) Laura Quilter 19               
                  13.54       27.24 (27.24)       40.08 (12.84)       53.65 (26.41)
        1:06.82 (13.17)     1:20.31 (26.66)     1:33.16 (12.85)     1:46.84 (26.53)
  3 Swimming Southland-SL  'A'                        1:49.40    1:47.64  
     1) Lisa Pankhurst 21               2) Hannah Morgan 13               
     3) Lisa Catto 17                   4) Natalie Wiegersma 21           
                  13.58       26.93 (26.93)       40.69 (13.76)       54.50 (27.57)
        1:07.73 (13.23)     1:21.02 (26.52)     1:34.31 (13.29)     1:47.64 (26.62)
  4 Swimming Eastern Districts-ED  'A'                1:45.68    1:48.34  
     1) Alice Sommerville 21            2) Isobel Ryan 15                 
     3) Josie Kydd 16                   4) Danyelle Lusty 15              
                  13.61       27.29 (27.29)       40.57 (13.28)       53.93 (26.64)
        1:07.62 (13.69)     1:21.73 (27.80)     1:34.93 (13.20)     1:48.34 (26.61)
  5 Swimming Wellington-WN  'A'                       1:46.91    1:49.12  
     1) Samantha Lee 19                 2) Samantha Lucie-Smith 19        
     3) Emma Robinson 16                4) Ellen Quirke 18                
                  13.60       26.84 (26.84)       40.53 (13.69)       54.44 (27.60)
        1:08.13 (13.69)     1:22.03 (27.59)     1:35.51 (13.48)     1:49.12 (27.09)
  6 Swimming Waikato-WK  'A'                          1:49.91    1:49.92  
     1) Bridgette Hampton 17            2) Danelle Murphy 16              
     3) Ariana Smith 18                 4) Tracy Keith-Matchitt 21        
                  13.80       27.71 (27.71)       41.43 (13.72)       55.82 (28.11)
        1:09.63 (13.81)     1:23.79 (27.97)     1:36.71 (12.92)     1:49.92 (26.13)
  7 Swimming Canterbury West Coast-CB  'A'            1:48.18    1:50.32  
     1) Sophia Batchelor 16             2) Courtney Churchill 16          
     3) Alex Laidlaw 18                 4) Ebony Maikuku 16               
                  13.57       27.10 (27.10)       41.23 (14.13)       55.49 (28.39)
        1:09.10 (13.61)     1:23.12 (27.63)     1:36.51 (13.39)     1:50.32 (27.20)
  8 Swimming Otago-OT  'A'                            1:49.11    1:50.49  
     1) Katie Kenneally 20              2) Yuriya Hiratani 16             
     3) Carina Doyle 17                 4) Lil Clearwater 17              
                  14.24       28.14 (28.14)       41.65 (13.51)       55.04 (26.90)
        1:08.84 (13.80)     1:22.93 (27.89)     1:36.62 (13.69)     1:50.49 (27.56)
  9 Swimming Bay of Plenty-BP  'A'                    1:51.05    1:50.73  
     1) Dannielle O'Connor 17           2) Rebecca Roling 17              
     3) Taylor Armstrong 17             4) Sarah Greaves 16               
                  13.45       27.54 (27.54)       40.98 (13.44)       55.28 (27.74)
        1:08.20 (12.92)     1:22.20 (26.92)     1:36.11 (13.91)     1:50.73 (28.53)
 10 Swimming Northland-NL  'A'                        1:53.90    1:54.03  
     1) Jayne Clarke 16                 2) Ashlee Crane 16                
     3) Maddison Eastwood 14            4) Melita Raravula 15             
                  13.41       27.63 (27.63)       41.36 (13.73)       56.11 (28.48)
        1:10.24 (14.13)     1:25.85 (29.74)     1:39.41 (13.56)     1:54.03 (28.18)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Swimming Taranaki-TR  'A'                         1:54.90    1:55.02  
     1) Charlotte Webby 23              2) Sophie Scott 14                
     3) Nam Northcott 15                4) Bianca Bradley 17              
                  13.78       27.72 (27.72)       41.40 (13.68)       56.76 (29.04)
        1:11.51 (14.75)     1:26.84 (30.08)     1:40.31 (13.47)     1:55.02 (28.18)
 12 Swimming Waikato-WK  'B'                          1:53.80    1:55.68  
     1) Mikayla MacDonald 16            2) Georgia Sweet 16               
     3) Emily Thomas 16                 4) Karensa Houghton 16            
                  14.40       29.48 (29.48)       43.65 (14.17)       58.33 (28.85)
        1:12.42 (14.09)     1:27.50 (29.17)     1:41.04 (13.54)     1:55.68 (28.18)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Wide Bay Regional Swimming  'A'                   1:57.00    1:55.82  
     1) Teena Power (V) 16              2) Sydney Reid (V) 15             
     3) Ashleigh O'Brien (V) 14         4) Ella Kleinschmidt (V) 15       
                  13.42       27.60 (27.60)       42.30 (14.70)       58.00 (30.40)
        1:12.49 (14.49)     1:27.72 (29.72)     1:41.22 (13.50)     1:55.82 (28.10)
 14 Swimming Wanganui-WG  'A'                         1:58.38    1:56.78  
     1) Laura O'Keeffe 13               2) Johanna Overweel 18            
     3) Kate O'Fee 13                   4) Sarah Teki-Clark 15            
                  14.44       29.58 (29.58)       43.54 (13.96)       59.14 (29.56)
        1:13.40 (14.26)     1:28.76 (29.62)     1:42.16 (13.40)     1:56.78 (28.02)
 
Event 25  Men 16 & Over 4x50 SC Meter Freestyle Regional Relay
===============================================================================
    Team                                              Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Swimming Auckland-AK  'A'                         1:42.18    1:32.35  
     1) Steven Kent 23                  2) Daniel Hunter 17               
     3) Shane Hornby 17                 4) Daniel Bell 21                 
                  11.04       23.19 (23.19)       34.38 (11.19)       46.43 (23.24)
          57.35 (10.92)     1:09.64 (23.21)     1:20.43 (10.79)     1:32.35 (22.71)
  2 Swimming Wellington-WN  'A'                       1:36.23    1:33.33  
     1) Sam Turner 19                   2) John Gatfield 21               
     3) Thomas McCarthy 17              4) Kyle Barnes 16                 
                  11.64       23.48 (23.48)       34.68 (11.20)       46.36 (22.88)
          57.81 (11.45)     1:09.79 (23.43)     1:21.45 (11.66)     1:33.33 (23.54)
  2 Swimming Canterbury West Coast-CB  'A'            1:35.27    1:33.33  
     1) Cameron Simpson 25              2) Michael Carter 17              
     3) Christopher McFadden 17         4) Charles Porter 18              
                  11.24       22.46 (22.46)       34.21 (11.75)       46.80 (24.34)
          58.24 (11.44)     1:10.48 (23.68)     1:21.52 (11.04)     1:33.33 (22.85)
  4 Swimming Southland-SL  'A'                        1:38.45    1:36.10  
     1) Richard Harris 21               2) Josh Hamilton 14               
     3) Andrew Bester 16                4) Michael Finlay 20              
                  11.97       24.14 (24.14)       36.49 (12.35)       49.39 (25.25)
        1:01.10 (11.71)     1:13.59 (24.20)     1:24.33 (10.74)     1:36.10 (22.51)
  5 Swimming Bay of Plenty-BP  'A'                    1:39.72    1:37.62  
     1) William Griffith 17             2) Aaryn Gandy 17                 
     3) Hayden Eldridge 16              4) Nathan Capp 18                 
                  12.08       24.47 (24.47)       36.28 (11.81)       48.80 (24.33)
        1:00.92 (12.12)     1:13.46 (24.66)     1:25.14 (11.68)     1:37.62 (24.16)
  6 Swimming Otago-OT  'A'                            1:39.16    1:38.13  
     1) Kieran Applegarth 18            2) Adam Simpson 19                
     3) Robert Murray 17                4) Rhys Applegarth 20             
                  12.00       24.64 (24.64)       36.53 (11.89)       49.40 (24.76)
        1:01.27 (11.87)     1:14.37 (24.97)     1:25.92 (11.55)     1:38.13 (23.76)
  7 Swimming Waikato-WK  'A'                          1:39.12    1:38.60  
     1) Ashley Townsend 17              2) Sam Morrison 16                
     3) Wyatt Johnston 16               4) Luke Smith 17                  
                  12.35       24.37 (24.37)       36.47 (12.10)       49.25 (24.88)
        1:01.76 (12.51)     1:14.69 (25.44)     1:26.33 (11.64)     1:38.60 (23.91)
  8 Swimming Hawkes Bay Poverty Ba-HP  'A'            1:42.42    1:39.41  
     1) Daniel Gregory-Campbell 17      2) Chris Dawson 18                
     3) Sam Kettle 17                   4) Julian Layton 17               
                  11.59       23.99 (23.99)       35.61 (11.62)       48.50 (24.51)
        1:00.28 (11.78)     1:13.90 (25.40)     1:25.74 (11.84)     1:39.41 (25.51)
  9 Wide Bay Regional Swimming  'A'                   1:44.52    1:44.40  
     1) Ammon Lammi (V) 16              2) Benjamin May (V) 13            
     3) Peter Primavera (V) 14          4) Phillip Brittain (V) 16        
                  11.77       24.65 (24.65)       37.53 (12.88)       51.91 (27.26)
        1:05.01 (13.10)     1:19.20 (27.29)     1:31.05 (11.85)     1:44.40 (25.20)
 10 Swimming Manawatu-MW  'A'                         1:44.49    1:45.98  
     1) Marshall Wilkinson 16           2) Blake Gunn 16                  
     3) Benjamin Blackwell 16           4) Grady Jackson 16               
                  12.38       26.34 (26.34)       38.71 (12.37)       53.14 (26.80)
        1:05.17 (12.03)     1:19.36 (26.22)     1:45.98 (26.62)                    
 
Event 25  Men 16 & Over 4x50 SC Meter Freestyle Regional Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Swimming Canterbury West Coast-CB  'A'            1:34.29    1:35.27  
     1) Cameron Simpson 25              2) Michael Carter 17              
     3) Matthew Hutchins 16             4) Charles Porter 18              
                  11.76       23.57 (23.57)       35.53 (11.96)       47.89 (24.32)
        1:00.02 (12.13)     1:12.46 (24.57)     1:23.60 (11.14)     1:35.27 (22.81)
  2 Swimming Wellington-WN  'A'                       1:35.26    1:36.23  
     1) Sam Turner 19                   2) John Gatfield 21               
     3) Thomas McCarthy 17              4) Kyle Barnes 16                 
                  11.94       24.00 (24.00)       35.81 (11.81)       47.75 (23.75)
          59.59 (11.84)     1:11.94 (24.19)     1:23.94 (12.00)     1:36.23 (24.29)
  3 Swimming Southland-SL  'A'                        1:39.04    1:38.45  
     1) Richard Harris 21               2) Josh Hamilton 14               
     3) Andrew Bester 16                4) Michael Finlay 20              
                  12.52       24.92 (24.92)       37.75 (12.83)       51.05 (26.13)
        1:02.89 (11.84)     1:15.46 (24.41)     1:26.57 (11.11)     1:38.45 (22.99)
  4 Swimming Waikato-WK  'A'                          1:39.71    1:39.12  
     1) Ashley Townsend 17              2) Sam Morrison 16                
     3) Wyatt Johnston 16               4) Luke Smith 17                  
                  12.72       24.93 (24.93)       37.10 (12.17)       49.77 (24.84)
        1:02.06 (12.29)     1:15.02 (25.25)     1:26.79 (11.77)     1:39.12 (24.10)
  5 Swimming Otago-OT  'A'                            1:37.69    1:39.16  
     1) Kieran Applegarth 18            2) Adam Simpson 19                
     3) Robert Murray 17                4) Rhys Applegarth 20             
                  12.67       25.17 (25.17)       37.53 (12.36)       50.01 (24.84)
        1:02.11 (12.10)     1:14.61 (24.60)     1:26.75 (12.14)     1:39.16 (24.55)
  6 Swimming Bay of Plenty-BP  'A'                    1:39.34    1:39.72  
     1) William Griffith 17             2) Aaryn Gandy 17                 
     3) Hayden Eldridge 16              4) Jordan Sherwood 16             
                  12.37       24.75 (24.75)       36.86 (12.11)       49.41 (24.66)
        1:01.65 (12.24)     1:14.41 (25.00)     1:26.98 (12.57)     1:39.72 (25.31)
  7 Swimming Auckland-AK  'A'                         1:33.78    1:42.18  
     1) Steven Kent 23                  2) Daniel Hunter 17               
     3) Shane Hornby 17                 4) Daniel Bell 21                 
                  12.47       24.72 (24.72)       37.48 (12.76)       49.94 (25.22)
                            1:14.56 (24.62)     1:27.54 (12.98)     1:42.18 (27.62)
  8 Swimming Hawkes Bay Poverty Ba-HP  'A'            1:38.15    1:42.42  
     1) Chris Dawson 18                 2) Julian Layton 17               
     3) Sam Kettle 17                   4) Daniel Gregory-Campbell 17     
                  13.43       26.42 (26.42)       39.40 (12.98)       53.34 (26.92)
        1:05.56 (12.22)     1:18.38 (25.04)     1:30.18 (11.80)     1:42.42 (24.04)
  9 Swimming Manawatu-MW  'A'                         1:46.88    1:44.49  
     1) Marshall Wilkinson 16           2) Blake Gunn 16                  
     3) Benjamin Blackwell 16           4) Grady Jackson 16               
                  12.70       25.96 (25.96)       38.84 (12.88)       52.41 (26.45)
        1:05.11 (12.70)     1:18.46 (26.05)     1:31.38 (12.92)     1:44.49 (26.03)
 10 Wide Bay Regional Swimming  'A'                   1:43.14    1:44.52  
     1) Ammon Lammi (V) 16              2) Benjamin May (V) 13            
     3) Peter Primavera (V) 14          4) Phillip Brittain (V) 16        
                  11.89       24.46 (24.46)       38.65 (14.19)       52.82 (28.36)
        1:06.05 (13.23)     1:19.55 (26.73)     1:31.85 (12.30)     1:44.52 (24.97)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Swimming Nelson Marlborough-NM  'A'               1:47.85    1:47.62  
     1) Ryan Cheyne 18                  2) Nick Kerry 16                  
     3) William Borrell 14              4) Edward Neill 13                
                  12.64       25.77 (25.77)       38.45 (12.68)       51.81 (26.04)
        1:05.19 (13.38)     1:19.57 (27.76)     1:33.02 (13.45)     1:47.62 (28.05)
 
Event 26  Girls 13 Year Olds 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Josie Kozyniak            13 CAPWN-WN             9:43.08    9:31.38  
                  15.50       32.15 (16.65)       49.94 (17.79)     1:07.72 (17.78)
        1:25.98 (18.26)     1:43.72 (17.74)     2:02.04 (18.32)     2:19.97 (17.93)
        2:38.19 (18.22)     2:56.12 (17.93)     3:14.46 (18.34)     3:32.47 (18.01)
        3:50.74 (18.27)     4:08.71 (17.97)     4:27.05 (18.34)     4:45.01 (17.96)
        5:02.96 (17.95)     5:20.99 (18.03)     5:39.08 (18.09)     5:57.32 (18.24)
        6:15.41 (18.09)     6:33.59 (18.18)     6:51.63 (18.04)     7:09.77 (18.14)
        7:27.81 (18.04)     7:45.97 (18.16)     8:04.03 (18.06)     8:22.08 (18.05)
        8:39.91 (17.83)     8:57.73 (17.82)     9:15.20 (17.47)     9:31.38 (16.18)
  2 Kelsi Boocock             13 CSCAK-AK             9:32.72    9:31.94  
                  15.25       31.99 (16.74)       50.25 (18.26)     1:08.02 (17.77)
        1:26.76 (18.74)     1:44.58 (17.82)     2:03.07 (18.49)     2:20.85 (17.78)
        2:39.58 (18.73)     2:57.12 (17.54)     3:15.82 (18.70)     3:33.30 (17.48)
        3:52.01 (18.71)     4:09.65 (17.64)     4:28.57 (18.92)     4:46.44 (17.87)
        5:04.95 (18.51)     5:22.72 (17.77)     5:41.70 (18.98)     5:59.08 (17.38)
        6:17.62 (18.54)     6:35.22 (17.60)     6:53.67 (18.45)     7:11.19 (17.52)
        7:29.54 (18.35)     7:47.08 (17.54)     8:05.28 (18.20)     8:22.57 (17.29)
        8:41.06 (18.49)     8:58.57 (17.51)     9:16.02 (17.45)     9:31.94 (15.92)
  3 Ruth Palmer               13 NSSAK-AK             9:32.86    9:33.05  
                  15.55       32.29 (16.74)       50.48 (18.19)     1:07.92 (17.44)
        1:26.52 (18.60)     1:43.96 (17.44)     2:02.46 (18.50)     2:19.92 (17.46)
        2:38.96 (19.04)     2:56.49 (17.53)     3:15.03 (18.54)     3:32.38 (17.35)
        3:51.28 (18.90)     4:08.88 (17.60)     4:27.69 (18.81)     4:45.48 (17.79)
        5:04.22 (18.74)     5:21.81 (17.59)     5:40.68 (18.87)     5:58.15 (17.47)
        6:16.90 (18.75)     6:34.49 (17.59)     6:53.38 (18.89)     7:11.01 (17.63)
        7:29.55 (18.54)     7:47.40 (17.85)     8:05.71 (18.31)     8:23.03 (17.32)
        8:41.54 (18.51)     8:59.17 (17.63)     9:17.28 (18.11)     9:33.05 (15.77)
  4 Hannah Morgan             13 MKUSL-SL             9:29.21    9:35.11  
                  15.04       32.26 (17.22)       49.38 (17.12)     1:07.58 (18.20)
        1:25.37 (17.79)     1:44.04 (18.67)     2:01.90 (17.86)     2:20.33 (18.43)
        2:38.07 (17.74)     2:56.49 (18.42)     3:14.52 (18.03)     3:33.22 (18.70)
        3:51.20 (17.98)     4:10.06 (18.86)     4:28.21 (18.15)     4:46.66 (18.45)
        5:04.45 (17.79)     5:22.95 (18.50)     5:41.16 (18.21)     6:00.04 (18.88)
        6:17.90 (17.86)     6:36.69 (18.79)     6:54.57 (17.88)     7:13.36 (18.79)
        7:31.07 (17.71)     7:49.98 (18.91)     8:07.76 (17.78)     8:26.38 (18.62)
        8:43.12 (16.74)     9:01.20 (18.08)     9:18.34 (17.14)     9:35.11 (16.77)
  5 Maggie Burns              13 CAPWN-WN             9:48.45    9:45.64  
                  15.80       33.16 (17.36)       51.36 (18.20)     1:09.38 (18.02)
        1:27.82 (18.44)     1:46.13 (18.31)     2:04.77 (18.64)     2:23.14 (18.37)
        2:41.96 (18.82)     3:00.34 (18.38)     3:18.85 (18.51)     3:37.10 (18.25)
        3:55.95 (18.85)     4:14.36 (18.41)     4:33.04 (18.68)     4:51.65 (18.61)
        5:10.15 (18.50)     5:28.44 (18.29)     5:47.08 (18.64)     6:05.56 (18.48)
        6:24.26 (18.70)     6:42.62 (18.36)     7:00.91 (18.29)     7:19.51 (18.60)
        7:37.99 (18.48)     7:56.64 (18.65)     8:15.18 (18.54)     8:33.73 (18.55)
        8:52.35 (18.62)     9:10.73 (18.38)     9:28.83 (18.10)     9:45.64 (16.81)
  6 Sophie Cooper             13 WHLAK-AK             9:45.19    9:48.75  
                  15.94       33.00 (17.06)       51.20 (18.20)     1:09.00 (17.80)
        1:27.63 (18.63)     1:45.59 (17.96)     2:04.49 (18.90)     2:22.67 (18.18)
        2:41.43 (18.76)     2:59.75 (18.32)     3:18.47 (18.72)     3:36.60 (18.13)
        3:55.75 (19.15)     4:13.75 (18.00)     4:33.06 (19.31)     4:51.13 (18.07)
        5:10.58 (19.45)     5:28.58 (18.00)     5:47.97 (19.39)     6:05.87 (17.90)
        6:25.29 (19.42)     6:43.18 (17.89)     7:02.60 (19.42)     7:20.57 (17.97)
        7:39.81 (19.24)     7:58.07 (18.26)     8:17.20 (19.13)     8:35.48 (18.28)
        8:54.74 (19.26)     9:12.54 (17.80)     9:31.63 (19.09)     9:48.75 (17.12)
  7 Taylah Mawson             13 CTNWP-WP             9:54.99    9:52.30  
                  15.90       32.38 (16.48)       51.03 (18.65)     1:08.36 (17.33)
        1:27.65 (19.29)     1:44.84 (17.19)     2:04.76 (19.92)     2:22.34 (17.58)
        2:41.78 (19.44)     2:59.59 (17.81)     3:19.59 (20.00)     3:37.70 (18.11)
        3:57.28 (19.58)     4:14.91 (17.63)     4:34.85 (19.94)     4:52.94 (18.09)
        5:12.22 (19.28)     5:30.74 (18.52)     5:49.79 (19.05)     6:08.36 (18.57)
        6:27.16 (18.80)     6:45.22 (18.06)     7:05.61 (20.39)     7:23.61 (18.00)
        7:42.73 (19.12)     8:00.94 (18.21)     8:20.53 (19.59)     8:39.58 (19.05)
        8:58.79 (19.21)     9:16.72 (17.93)     9:35.90 (19.18)     9:52.30 (16.40)
  8 Hannah Williams           13 LMEAK-AK             9:51.62    9:52.93  
                  14.67       32.75 (18.08)       50.95 (18.20)     1:09.96 (19.01)
        1:28.29 (18.33)     1:47.48 (19.19)     2:05.92 (18.44)     2:25.16 (19.24)
        2:43.61 (18.45)     3:02.80 (19.19)     3:21.14 (18.34)     3:40.02 (18.88)
        3:58.33 (18.31)     4:17.75 (19.42)     4:35.83 (18.08)     4:54.95 (19.12)
        5:13.23 (18.28)     5:32.21 (18.98)     5:50.42 (18.21)     6:09.48 (19.06)
        6:27.46 (17.98)     6:46.88 (19.42)     7:05.07 (18.19)     7:24.59 (19.52)
        7:43.18 (18.59)     8:02.82 (19.64)     8:20.82 (18.00)     8:40.16 (19.34)
        8:58.35 (18.19)     9:17.81 (19.46)     9:35.36 (17.55)     9:52.93 (17.57)
  9 Laura O'Keeffe            13 WSCWG-WG             9:56.91    9:59.08  
                  15.98       32.40 (16.42)       51.09 (18.69)     1:08.70 (17.61)
        1:27.94 (19.24)     1:45.87 (17.93)     2:05.55 (19.68)     2:23.85 (18.30)
        2:43.25 (19.40)     3:01.75 (18.50)     3:21.14 (19.39)     3:39.36 (18.22)
        3:59.01 (19.65)     4:17.61 (18.60)     4:37.35 (19.74)     4:55.45 (18.10)
        5:14.71 (19.26)     5:33.34 (18.63)     5:53.13 (19.79)     6:11.67 (18.54)
        6:31.54 (19.87)     6:49.67 (18.13)     7:09.27 (19.60)     7:28.09 (18.82)
        7:47.78 (19.69)     8:06.26 (18.48)     8:25.82 (19.56)     8:44.33 (18.51)
        9:04.00 (19.67)     9:22.32 (18.32)     9:41.64 (19.32)     9:59.08 (17.44)
 10 Dina Clark                13 CAPWN-WN            10:03.97   10:05.97  
                                  32.10 ( )       50.77 (18.67)     1:08.66 (17.89)
        1:28.29 (19.63)     1:46.92 (18.63)                             2:25.97 ( )
                                3:04.33 ( )     3:24.66 (20.33)     3:43.86 (19.20)
        4:03.65 (19.79)     4:22.74 (19.09)                             5:01.78 ( )
        5:21.58 (19.80)     5:39.74 (18.16)     5:59.41 (19.67)     6:17.94 (18.53)
        6:37.41 (19.47)     6:55.84 (18.43)     7:15.89 (20.05)     7:34.85 (18.96)
        7:54.73 (19.88)     8:13.54 (18.81)                             8:52.04 ( )
        9:10.86 (18.82)     9:29.45 (18.59)     9:48.57 (19.12)    10:05.97 (17.40)
 -- Scarlett Tacon            13 CAPWN-WN             9:39.71        SCR  
 
Event 26  Girls 14 Year Olds 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alex Pampalone            14 SZRWN-WN             9:16.74    8:57.72  
                  14.36       30.27 (15.91)       46.62 (16.35)     1:03.19 (16.57)
        1:20.09 (16.90)     1:36.92 (16.83)     1:53.89 (16.97)     2:10.50 (16.61)
        2:27.33 (16.83)     2:44.31 (16.98)     3:01.41 (17.10)     3:18.59 (17.18)
        3:35.66 (17.07)     3:52.79 (17.13)     4:10.01 (17.22)     4:27.14 (17.13)
        4:44.28 (17.14)     5:01.06 (16.78)     5:18.24 (17.18)     5:35.06 (16.82)
        5:52.14 (17.08)     6:09.06 (16.92)     6:26.30 (17.24)     6:43.42 (17.12)
        7:00.63 (17.21)     7:17.50 (16.87)     7:34.69 (17.19)     7:51.53 (16.84)
        8:08.60 (17.07)     8:25.14 (16.54)     8:41.95 (16.81)     8:57.72 (15.77)
  2 Rachel Smith              14 CSCAK-AK             9:05.15    9:11.28  
                  15.29       31.04 (15.75)       48.30 (17.26)     1:04.75 (16.45)
        1:22.51 (17.76)     1:39.34 (16.83)     1:57.07 (17.73)     2:13.86 (16.79)
        2:31.65 (17.79)     2:48.63 (16.98)     3:06.38 (17.75)     3:23.47 (17.09)
        3:41.28 (17.81)     3:58.23 (16.95)     4:16.17 (17.94)     4:33.05 (16.88)
        4:50.98 (17.93)     5:08.03 (17.05)     5:25.95 (17.92)     5:43.03 (17.08)
        6:00.95 (17.92)     6:17.97 (17.02)     6:35.96 (17.99)     6:52.77 (16.81)
        7:10.73 (17.96)     7:27.52 (16.79)     7:45.47 (17.95)     8:02.31 (16.84)
        8:20.48 (18.17)     8:37.29 (16.81)     8:55.00 (17.71)     9:11.28 (16.28)
  3 Nikki Chapman             14 CAPWN-WN             9:24.76    9:25.99  
                  15.46       32.06 (16.60)       49.71 (17.65)     1:07.21 (17.50)
        1:25.12 (17.91)     1:42.64 (17.52)     2:00.45 (17.81)     2:18.20 (17.75)
        2:36.11 (17.91)     2:53.85 (17.74)     3:11.77 (17.92)     3:29.47 (17.70)
        3:47.61 (18.14)     4:05.10 (17.49)     4:23.00 (17.90)     4:40.57 (17.57)
        4:58.54 (17.97)     5:16.15 (17.61)     5:34.42 (18.27)     5:52.17 (17.75)
        6:10.22 (18.05)     6:27.79 (17.57)     6:46.00 (18.21)     7:03.57 (17.57)
        7:21.80 (18.23)     7:39.63 (17.83)     7:57.88 (18.25)     8:15.67 (17.79)
        8:33.80 (18.13)     8:51.50 (17.70)     9:08.92 (17.42)     9:25.99 (17.07)
  4 Lulu Schneiders           14 WVSOT-OT             9:35.81    9:27.83  
                  15.30       32.21 (16.91)       49.72 (17.51)     1:07.43 (17.71)
        1:25.37 (17.94)     1:43.48 (18.11)     2:01.23 (17.75)     2:19.55 (18.32)
        2:37.19 (17.64)     2:55.10 (17.91)     3:12.96 (17.86)     3:31.10 (18.14)
        3:48.96 (17.86)     4:07.24 (18.28)     4:25.17 (17.93)     4:43.34 (18.17)
        5:01.09 (17.75)     5:19.23 (18.14)     5:36.97 (17.74)     5:55.09 (18.12)
        6:12.77 (17.68)     6:30.96 (18.19)     6:48.70 (17.74)     7:06.86 (18.16)
        7:24.51 (17.65)     7:42.52 (18.01)     8:00.31 (17.79)     8:18.49 (18.18)
        8:36.19 (17.70)     8:54.39 (18.20)     9:11.56 (17.17)     9:27.83 (16.27)
  5 Courtney Carson           14 SZRWN-WN             9:14.73    9:31.64  
                  14.38       30.99 (16.61)       47.80 (16.81)     1:05.39 (17.59)
        1:22.88 (17.49)     1:41.17 (18.29)     1:58.60 (17.43)     2:16.88 (18.28)
        2:34.74 (17.86)     2:52.99 (18.25)     3:11.01 (18.02)     3:29.60 (18.59)
        3:47.55 (17.95)     4:06.08 (18.53)     4:23.92 (17.84)     4:42.56 (18.64)
        5:00.22 (17.66)     5:18.83 (18.61)     5:36.73 (17.90)     5:55.47 (18.74)
        6:13.31 (17.84)     6:32.24 (18.93)     6:50.78 (18.54)     7:09.23 (18.45)
        7:26.59 (17.36)     7:44.45 (17.86)     8:02.10 (17.65)     8:20.69 (18.59)
        8:38.91 (18.22)     8:57.35 (18.44)     9:14.61 (17.26)     9:31.64 (17.03)
  6 Megan Butler              14 NSSAK-AK             9:39.42    9:33.33  
                  15.75       32.35 (16.60)       50.66 (18.31)     1:08.06 (17.40)
        1:26.72 (18.66)     1:44.17 (17.45)     2:02.53 (18.36)     2:20.21 (17.68)
        2:38.63 (18.42)     2:56.36 (17.73)     3:14.69 (18.33)     3:32.36 (17.67)
        3:50.74 (18.38)     4:08.61 (17.87)     4:26.92 (18.31)     4:44.87 (17.95)
        5:03.02 (18.15)     5:20.64 (17.62)     5:38.84 (18.20)     5:56.63 (17.79)
        6:15.00 (18.37)     6:32.65 (17.65)     6:51.15 (18.50)     7:08.84 (17.69)
        7:27.51 (18.67)     7:45.11 (17.60)     8:03.78 (18.67)     8:21.72 (17.94)
        8:40.76 (19.04)     8:58.49 (17.73)     9:16.64 (18.15)     9:33.33 (16.69)
  7 Claudia Brick             14 NSSAK-AK             9:38.04    9:43.38  
                  14.97       32.71 (17.74)       49.63 (16.92)     1:08.11 (18.48)
        1:25.51 (17.40)     1:44.18 (18.67)     2:01.68 (17.50)     2:20.61 (18.93)
        2:38.30 (17.69)     2:57.18 (18.88)     3:14.76 (17.58)     3:33.63 (18.87)
        3:51.44 (17.81)     4:10.57 (19.13)     4:28.45 (17.88)     4:47.47 (19.02)
        5:05.34 (17.87)     5:24.25 (18.91)     5:42.06 (17.81)     6:01.19 (19.13)
        6:19.10 (17.91)     6:38.14 (19.04)     6:56.19 (18.05)     7:15.34 (19.15)
        7:33.26 (17.92)     7:52.53 (19.27)     8:10.80 (18.27)     8:29.95 (19.15)
        8:48.16 (18.21)     9:07.23 (19.07)     9:25.18 (17.95)     9:43.38 (18.20)
  8 Kristy Dennis             14 FFDWK-WK             9:34.76    9:48.44  
                  15.35       32.21 (16.86)       50.24 (18.03)     1:08.14 (17.90)
        1:26.69 (18.55)     1:45.03 (18.34)     2:03.53 (18.50)     2:21.76 (18.23)
        2:40.62 (18.86)     2:59.07 (18.45)     3:17.51 (18.44)     3:35.68 (18.17)
        3:54.65 (18.97)     4:13.29 (18.64)     4:32.37 (19.08)     4:51.07 (18.70)
        5:10.22 (19.15)     5:28.73 (18.51)     5:47.49 (18.76)     6:05.90 (18.41)
        6:24.70 (18.80)     6:43.36 (18.66)     7:02.20 (18.84)     7:21.04 (18.84)
        7:39.86 (18.82)     7:58.70 (18.84)     8:17.20 (18.50)     8:35.90 (18.70)
        8:54.97 (19.07)     9:13.05 (18.08)     9:31.29 (18.24)     9:48.44 (17.15)
  9 Bethany Nichols           14 LEVMW-MW             9:32.39    9:53.04  
                  15.20       32.84 (17.64)       49.65 (16.81)     1:08.30 (18.65)
        1:26.28 (17.98)     1:45.72 (19.44)     2:04.23 (18.51)     2:23.52 (19.29)
        2:41.88 (18.36)     3:01.36 (19.48)     3:19.73 (18.37)     3:39.12 (19.39)
        3:57.77 (18.65)     4:17.10 (19.33)     4:35.32 (18.22)     4:54.81 (19.49)
        5:13.44 (18.63)     5:33.07 (19.63)     5:51.43 (18.36)     6:10.72 (19.29)
        6:28.99 (18.27)     6:48.16 (19.17)     7:06.37 (18.21)     7:25.78 (19.41)
        7:44.18 (18.40)     8:03.83 (19.65)     8:22.29 (18.46)     8:41.73 (19.44)
        8:59.64 (17.91)     9:18.52 (18.88)     9:35.72 (17.20)     9:53.04 (17.32)
 -- Lily Adsett               14 NAQHP-HP             9:46.35         DQ  
 
Event 26  Women 15 Year Olds 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jessica Miller            15 OTUBP-BP             8:59.10    9:03.96  
                  14.55       30.75 (16.20)       47.14 (16.39)     1:03.79 (16.65)
        1:20.71 (16.92)     1:37.45 (16.74)     1:54.72 (17.27)     2:11.37 (16.65)
        2:28.30 (16.93)     2:45.21 (16.91)     3:02.25 (17.04)     3:19.55 (17.30)
        3:36.83 (17.28)     3:54.36 (17.53)     4:11.92 (17.56)     4:29.02 (17.10)
        4:46.35 (17.33)     5:03.20 (16.85)     5:20.41 (17.21)     5:37.61 (17.20)
        5:54.89 (17.28)     6:12.09 (17.20)     6:29.37 (17.28)     6:46.47 (17.10)
        7:03.77 (17.30)     7:20.79 (17.02)     7:38.38 (17.59)     7:55.81 (17.43)
        8:12.94 (17.13)     8:30.19 (17.25)     8:47.35 (17.16)     9:03.96 (16.61)
  2 Grace Sommerville         15 ASTED-ED             9:12.07    9:06.04  
                  14.95       30.48 (15.53)       47.81 (17.33)     1:04.14 (16.33)
        1:21.89 (17.75)     1:38.37 (16.48)     1:56.26 (17.89)     2:12.73 (16.47)
        2:30.45 (17.72)     2:47.20 (16.75)     3:04.95 (17.75)     3:21.90 (16.95)
        3:39.63 (17.73)     3:56.41 (16.78)     4:14.29 (17.88)     4:30.98 (16.69)
        4:48.80 (17.82)     5:05.68 (16.88)     5:23.47 (17.79)     5:40.35 (16.88)
        5:57.96 (17.61)     6:14.48 (16.52)     6:32.30 (17.82)     6:48.88 (16.58)
        7:06.80 (17.92)     7:23.53 (16.73)     7:41.20 (17.67)     7:58.02 (16.82)
        8:15.63 (17.61)     8:32.56 (16.93)     8:50.16 (17.60)     9:06.04 (15.88)
  3 Emmabeth Jensen           15 WVSOT-OT             9:14.62    9:07.55  
                  14.85       30.57 (15.72)       47.96 (17.39)     1:04.43 (16.47)
        1:22.04 (17.61)     1:38.83 (16.79)     1:56.33 (17.50)     2:13.09 (16.76)
        2:31.00 (17.91)     2:47.54 (16.54)     3:05.62 (18.08)     3:22.39 (16.77)
        3:40.35 (17.96)     3:57.15 (16.80)     4:15.03 (17.88)     4:31.76 (16.73)
        4:49.88 (18.12)     5:06.56 (16.68)     5:24.45 (17.89)     5:41.07 (16.62)
        5:58.75 (17.68)     6:15.66 (16.91)     6:33.73 (18.07)     6:50.43 (16.70)
        7:08.26 (17.83)     7:24.90 (16.64)     7:43.08 (18.18)     7:59.73 (16.65)
        8:17.41 (17.68)     8:34.39 (16.98)     8:51.64 (17.25)     9:07.55 (15.91)
  4 Jessie Schneiders         15 WVSOT-OT             9:22.17    9:16.99  
                  15.21       31.46 (16.25)       49.03 (17.57)     1:06.38 (17.35)
        1:24.35 (17.97)     1:41.53 (17.18)     1:59.32 (17.79)     2:16.43 (17.11)
        2:34.58 (18.15)     2:51.65 (17.07)     3:09.56 (17.91)     3:26.62 (17.06)
        3:44.65 (18.03)     4:02.03 (17.38)     4:20.05 (18.02)     4:37.34 (17.29)
        4:55.51 (18.17)     5:12.93 (17.42)     5:31.03 (18.10)     5:48.24 (17.21)
        6:06.55 (18.31)     6:23.69 (17.14)     6:41.86 (18.17)     6:59.23 (17.37)
        7:17.40 (18.17)     7:34.58 (17.18)     7:52.50 (17.92)     8:09.74 (17.24)
        8:27.61 (17.87)     8:44.49 (16.88)     9:01.68 (17.19)     9:16.99 (15.31)
  5 Phoebe Ganda              15 ASTED-ED             9:23.85    9:17.29  
                  15.60       31.52 (15.92)       48.98 (17.46)     1:05.53 (16.55)
        1:23.51 (17.98)     1:40.29 (16.78)     1:58.40 (18.11)     2:15.24 (16.84)
        2:33.58 (18.34)     2:50.60 (17.02)     3:08.65 (18.05)     3:25.80 (17.15)
        3:44.07 (18.27)     4:01.15 (17.08)     4:19.59 (18.44)     4:36.88 (17.29)
        4:55.22 (18.34)     5:12.56 (17.34)     5:30.94 (18.38)     5:48.27 (17.33)
        6:06.50 (18.23)     6:23.88 (17.38)     6:41.97 (18.09)     6:59.07 (17.10)
        7:17.26 (18.19)     7:34.10 (16.84)     7:52.51 (18.41)     8:09.77 (17.26)
        8:27.51 (17.74)     8:44.49 (16.98)     9:02.22 (17.73)     9:17.29 (15.07)
  6 Kelly Scammell            15 AQGCB-CB             9:21.50    9:20.36  
                  14.33       30.58 (16.25)       47.12 (16.54)     1:04.21 (17.09)
        1:21.20 (16.99)     1:38.83 (17.63)     1:56.14 (17.31)     2:13.97 (17.83)
        2:31.96 (17.99)     2:49.97 (18.01)     3:07.55 (17.58)     3:25.38 (17.83)
        3:43.23 (17.85)     4:00.91 (17.68)     4:18.77 (17.86)     4:36.55 (17.78)
        4:54.21 (17.66)     5:12.23 (18.02)     5:29.96 (17.73)     5:47.83 (17.87)
        6:05.41 (17.58)     6:23.35 (17.94)     6:41.20 (17.85)     6:58.96 (17.76)
        7:16.56 (17.60)     7:34.46 (17.90)     7:52.21 (17.75)     8:10.24 (18.03)
        8:28.17 (17.93)     8:45.81 (17.64)     9:03.14 (17.33)     9:20.36 (17.22)
  7 Caitlin Rennell           15 JASCB-CB             9:28.90    9:28.93  
                  15.85       32.23 (16.38)       50.22 (17.99)     1:07.89 (17.67)
        1:26.56 (18.67)     1:44.10 (17.54)     2:02.79 (18.69)     2:20.97 (18.18)
        2:39.16 (18.19)     2:56.92 (17.76)     3:15.35 (18.43)     3:33.20 (17.85)
        3:51.79 (18.59)     4:09.75 (17.96)     4:27.84 (18.09)     4:45.32 (17.48)
        5:03.47 (18.15)     5:21.33 (17.86)     5:39.74 (18.41)     5:57.38 (17.64)
        6:15.44 (18.06)     6:33.32 (17.88)     6:51.41 (18.09)     7:08.83 (17.42)
        7:27.10 (18.27)     7:44.58 (17.48)     8:02.87 (18.29)     8:20.02 (17.15)
        8:38.21 (18.19)     8:54.98 (16.77)     9:12.51 (17.53)     9:28.93 (16.42)
  8 Charlotte Anderson        15 AQGCB-CB             9:38.93    9:33.05  
                  15.04       32.05 (17.01)       49.32 (17.27)     1:07.64 (18.32)
        1:25.16 (17.52)     1:43.56 (18.40)     2:01.18 (17.62)     2:19.56 (18.38)
        2:37.52 (17.96)     2:55.95 (18.43)     3:13.76 (17.81)     3:32.11 (18.35)
        3:49.94 (17.83)     4:08.38 (18.44)     4:26.34 (17.96)     4:44.68 (18.34)
        5:02.56 (17.88)     5:20.98 (18.42)     5:38.96 (17.98)     5:57.82 (18.86)
        6:15.75 (17.93)     6:34.29 (18.54)     6:52.12 (17.83)     7:10.27 (18.15)
        7:28.36 (18.09)     7:46.69 (18.33)     8:04.09 (17.40)     8:22.42 (18.33)
        8:40.31 (17.89)     8:58.84 (18.53)     9:16.08 (17.24)     9:33.05 (16.97)
  9 Victoria Smaill           15 CAPWN-WN             9:31.13    9:34.04  
                  14.90       32.04 (17.14)       49.44 (17.40)     1:07.55 (18.11)
        1:25.70 (18.15)     1:44.20 (18.50)     2:02.35 (18.15)     2:20.31 (17.96)
        2:38.22 (17.91)     2:56.48 (18.26)     3:15.14 (18.66)     3:33.31 (18.17)
        3:51.52 (18.21)     4:09.55 (18.03)     4:27.97 (18.42)     4:46.30 (18.33)
        5:04.48 (18.18)     5:22.67 (18.19)     5:40.90 (18.23)     5:58.51 (17.61)
        6:16.78 (18.27)     6:34.75 (17.97)     6:52.89 (18.14)     7:10.46 (17.57)
        7:28.36 (17.90)     7:46.43 (18.07)     8:04.67 (18.24)     8:22.71 (18.04)
        8:41.20 (18.49)     8:58.95 (17.75)     9:17.03 (18.08)     9:34.04 (17.01)
 10 Annika Brennan            15 NAQHP-HP             9:32.58    9:34.57  
                  15.32       32.82 (17.50)       49.94 (17.12)     1:07.89 (17.95)
        1:25.60 (17.71)     1:43.66 (18.06)     2:01.54 (17.88)     2:20.00 (18.46)
        2:38.12 (18.12)     2:56.45 (18.33)     3:14.60 (18.15)     3:32.88 (18.28)
        3:51.20 (18.32)     4:09.32 (18.12)     4:27.28 (17.96)     4:45.34 (18.06)
        5:03.26 (17.92)     5:21.46 (18.20)     5:39.74 (18.28)     5:57.96 (18.22)
        6:16.15 (18.19)     6:34.20 (18.05)     6:52.41 (18.21)     7:10.63 (18.22)
        7:28.87 (18.24)     7:46.99 (18.12)     8:05.23 (18.24)     8:23.68 (18.45)
        8:41.52 (17.84)     8:59.70 (18.18)     9:17.35 (17.65)     9:34.57 (17.22)
 11 Ann-Marie O'Donnell       15 NPATR-TR             9:28.88    9:39.13  
                  15.18       32.25 (17.07)       49.81 (17.56)     1:07.89 (18.08)
        1:26.03 (18.14)     1:44.39 (18.36)     2:02.47 (18.08)     2:20.61 (18.14)
        2:38.60 (17.99)     2:56.88 (18.28)     3:14.82 (17.94)     3:33.29 (18.47)
        3:51.50 (18.21)     4:09.94 (18.44)     4:28.14 (18.20)     4:46.87 (18.73)
        5:05.05 (18.18)     5:23.66 (18.61)     5:41.60 (17.94)     6:00.38 (18.78)
        6:18.57 (18.19)     6:37.38 (18.81)     6:55.46 (18.08)     7:13.93 (18.47)
        7:31.91 (17.98)     7:50.68 (18.77)     8:08.84 (18.16)     8:27.24 (18.40)
        8:45.54 (18.30)     9:03.82 (18.28)     9:21.61 (17.79)     9:39.13 (17.52)
 12 Esther Fogarty            15 WVSOT-OT             9:37.50    9:41.12  
                  15.47       32.40 (16.93)       49.82 (17.42)     1:07.72 (17.90)
        1:25.85 (18.13)     1:43.94 (18.09)     2:02.33 (18.39)     2:20.41 (18.08)
        2:38.74 (18.33)     2:57.11 (18.37)     3:15.42 (18.31)     3:33.64 (18.22)
        3:52.19 (18.55)     4:10.47 (18.28)     4:28.97 (18.50)     4:47.18 (18.21)
        5:05.47 (18.29)     5:23.79 (18.32)     5:42.33 (18.54)     6:01.01 (18.68)
        6:19.22 (18.21)     6:37.61 (18.39)     6:56.16 (18.55)     7:14.38 (18.22)
        7:32.85 (18.47)     7:51.29 (18.44)     8:09.79 (18.50)     8:28.29 (18.50)
        8:46.94 (18.65)     9:05.39 (18.45)     9:23.53 (18.14)     9:41.12 (17.59)
 13 Kathryn Zanden            15 MTMBP-BP             9:35.57    9:43.56  
                  15.99       32.02 (16.03)       50.19 (18.17)     1:07.56 (17.37)
        1:26.37 (18.81)     1:43.87 (17.50)     2:03.08 (19.21)     2:20.74 (17.66)
        2:39.61 (18.87)     2:57.18 (17.57)     3:16.18 (19.00)     3:33.89 (17.71)
        3:52.84 (18.95)     4:10.81 (17.97)     4:30.04 (19.23)     4:48.06 (18.02)
        5:07.15 (19.09)     5:25.03 (17.88)     5:44.43 (19.40)     6:02.55 (18.12)
        6:21.69 (19.14)     6:39.59 (17.90)     6:58.07 (18.48)     7:16.27 (18.20)
        7:35.58 (19.31)     7:53.73 (18.15)     8:13.03 (19.30)     8:31.14 (18.11)
        8:50.60 (19.46)     9:08.36 (17.76)     9:27.38 (19.02)     9:43.56 (16.18)
 
Event 26  Women 16 Year Olds 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Emma Robinson             16 CAPWN-WN             8:42.72    8:55.81  
                  14.80       30.75 (15.95)       47.66 (16.91)     1:03.99 (16.33)
        1:20.90 (16.91)     1:37.66 (16.76)     1:54.66 (17.00)     2:11.31 (16.65)
        2:28.28 (16.97)     2:44.79 (16.51)     3:02.25 (17.46)     3:18.67 (16.42)
        3:35.84 (17.17)     3:52.25 (16.41)     4:09.51 (17.26)     4:26.12 (16.61)
        4:43.31 (17.19)     5:00.20 (16.89)     5:17.47 (17.27)     5:34.19 (16.72)
        5:51.36 (17.17)     6:08.27 (16.91)     6:25.02 (16.75)     6:41.86 (16.84)
        6:59.08 (17.22)     7:15.71 (16.63)     7:32.90 (17.19)     7:49.65 (16.75)
        8:06.25 (16.60)     8:22.93 (16.68)     8:39.54 (16.61)     8:55.81 (16.27)
  2 Sophia Batchelor          16 AQGCB-CB             8:55.11    9:14.29  
                                  31.83 ( )       48.84 (17.01)     1:06.44 (17.60)
        1:23.81 (17.37)     1:41.99 (18.18)     1:59.13 (17.14)     2:17.13 (18.00)
        2:34.66 (17.53)     2:52.67 (18.01)     3:09.87 (17.20)     3:28.00 (18.13)
        3:45.57 (17.57)     4:04.00 (18.43)     4:21.29 (17.29)     4:39.04 (17.75)
        4:56.11 (17.07)     5:14.33 (18.22)     5:31.17 (16.84)     5:48.82 (17.65)
        6:05.76 (16.94)     6:23.56 (17.80)     6:40.53 (16.97)     6:57.90 (17.37)
        7:14.69 (16.79)     7:31.98 (17.29)     7:49.15 (17.17)     8:06.91 (17.76)
        8:23.97 (17.06)     8:41.01 (17.04)     8:57.58 (16.57)     9:14.29 (16.71)
  3 Helena Gasson             16 THAWK-WK             9:06.10    9:15.63  
                  14.71       31.16 (16.45)       48.54 (17.38)     1:05.55 (17.01)
        1:22.92 (17.37)     1:40.08 (17.16)     1:57.86 (17.78)     2:15.04 (17.18)
        2:32.94 (17.90)     2:50.43 (17.49)     3:08.34 (17.91)     3:25.70 (17.36)
        3:43.52 (17.82)     4:01.05 (17.53)     4:19.29 (18.24)     4:36.68 (17.39)
        4:54.53 (17.85)     5:11.96 (17.43)     5:29.87 (17.91)     5:47.37 (17.50)
        6:05.19 (17.82)     6:22.59 (17.40)     6:40.22 (17.63)     6:57.67 (17.45)
        7:15.33 (17.66)     7:32.54 (17.21)     7:50.38 (17.84)     8:07.66 (17.28)
        8:25.47 (17.81)     8:42.87 (17.40)     9:00.32 (17.45)     9:15.63 (15.31)
  4 Sarah Cutler              16 WVSOT-OT             9:13.19    9:17.39  
                  14.91       31.87 (16.96)       49.04 (17.17)     1:06.86 (17.82)
        1:24.23 (17.37)     1:42.14 (17.91)     1:59.22 (17.08)     2:17.27 (18.05)
        2:34.29 (17.02)     2:52.04 (17.75)     3:09.30 (17.26)     3:27.14 (17.84)
        3:44.44 (17.30)     4:02.11 (17.67)     4:19.46 (17.35)     4:37.10 (17.64)
        4:54.39 (17.29)     5:11.76 (17.37)     5:29.03 (17.27)     5:46.63 (17.60)
        6:03.99 (17.36)     6:21.66 (17.67)     6:39.10 (17.44)     6:57.01 (17.91)
        7:14.46 (17.45)     7:32.38 (17.92)     7:49.96 (17.58)     8:07.83 (17.87)
        8:25.35 (17.52)     8:43.33 (17.98)     9:00.60 (17.27)     9:17.39 (16.79)
  5 Stefannie Gillespie       16 ZENOT-OT             8:51.81    9:24.54  
                  15.37       32.12 (16.75)       49.16 (17.04)     1:06.83 (17.67)
        1:24.69 (17.86)     1:42.61 (17.92)     2:00.74 (18.13)     2:18.82 (18.08)
        2:36.56 (17.74)     2:54.76 (18.20)     3:12.58 (17.82)     3:30.83 (18.25)
        3:48.60 (17.77)     4:06.79 (18.19)     4:24.57 (17.78)     4:42.54 (17.97)
        4:59.97 (17.43)     5:17.65 (17.68)     5:35.11 (17.46)     5:52.96 (17.85)
        6:10.66 (17.70)     6:28.61 (17.95)     6:46.43 (17.82)     7:04.35 (17.92)
        7:21.89 (17.54)     7:39.85 (17.96)     7:57.72 (17.87)     8:15.73 (18.01)
        8:33.31 (17.58)     8:50.95 (17.64)     9:08.09 (17.14)     9:24.54 (16.45)
  6 Emily Poon                16 NEPOT-OT             9:18.07    9:25.63  
                  15.46       33.12 (17.66)       50.30 (17.18)     1:08.51 (18.21)
        1:25.76 (17.25)     1:44.14 (18.38)     2:01.78 (17.64)     2:20.20 (18.42)
        2:37.39 (17.19)     2:56.01 (18.62)     3:13.16 (17.15)     3:31.62 (18.46)
        3:48.94 (17.32)     4:07.26 (18.32)     4:24.54 (17.28)     4:43.10 (18.56)
        5:00.52 (17.42)     5:18.93 (18.41)     5:36.12 (17.19)     5:54.61 (18.49)
        6:11.77 (17.16)     6:30.30 (18.53)     6:47.34 (17.04)     7:05.77 (18.43)
        7:22.59 (16.82)     7:40.89 (18.30)     7:57.80 (16.91)     8:16.15 (18.35)
        8:33.20 (17.05)     8:51.42 (18.22)     9:08.20 (16.78)     9:25.63 (17.43)
  7 Kathryn Pound             16 KWIMW-MW             9:35.97    9:27.47  
                  15.55       31.19 (15.64)       48.71 (17.52)     1:05.56 (16.85)
        1:23.08 (17.52)     1:39.81 (16.73)     1:57.56 (17.75)     2:14.63 (17.07)
        2:32.42 (17.79)     2:49.64 (17.22)     3:07.57 (17.93)     3:24.91 (17.34)
        3:42.97 (18.06)     4:00.48 (17.51)     4:18.82 (18.34)     4:36.76 (17.94)
        4:55.17 (18.41)     5:12.54 (17.37)     5:31.10 (18.56)     5:48.84 (17.74)
        6:07.43 (18.59)     6:25.42 (17.99)     6:44.49 (19.07)     7:02.24 (17.75)
        7:21.28 (19.04)     7:39.13 (17.85)     7:57.88 (18.75)     8:15.94 (18.06)
        8:34.85 (18.91)     8:52.59 (17.74)     9:11.12 (18.53)     9:27.47 (16.35)
  8 Stephanie Capp            16 GREBP-BP             9:45.48    9:33.15  
                  16.05       32.98 (16.93)       51.26 (18.28)     1:08.23 (16.97)
        1:26.79 (18.56)     1:44.48 (17.69)     2:03.26 (18.78)     2:20.50 (17.24)
        2:39.12 (18.62)     2:56.34 (17.22)     3:14.98 (18.64)     3:32.23 (17.25)
        3:51.00 (18.77)     4:08.51 (17.51)     4:26.91 (18.40)     4:44.59 (17.68)
        5:03.16 (18.57)     5:20.42 (17.26)     5:38.84 (18.42)     5:56.94 (18.10)
        6:14.96 (18.02)     6:32.25 (17.29)     6:51.15 (18.90)     7:09.11 (17.96)
        7:27.82 (18.71)     7:45.68 (17.86)     8:04.51 (18.83)     8:21.91 (17.40)
        8:40.86 (18.95)     8:58.50 (17.64)     9:16.64 (18.14)     9:33.15 (16.51)
  9 Courtney Churchill        16 NCSCB-CB             9:45.24    9:43.47  
                  15.92       33.86 (17.94)       51.39 (17.53)     1:10.10 (18.71)
        1:28.42 (18.32)     1:47.52 (19.10)     2:06.02 (18.50)     2:24.65 (18.63)
        2:43.13 (18.48)     3:01.58 (18.45)     3:20.21 (18.63)     3:38.56 (18.35)
        3:56.97 (18.41)     4:14.85 (17.88)     4:32.55 (17.70)     4:50.85 (18.30)
        5:09.28 (18.43)     5:27.51 (18.23)     5:45.63 (18.12)     6:04.20 (18.57)
        6:22.77 (18.57)     6:41.92 (19.15)     7:00.14 (18.22)     7:18.29 (18.15)
        7:36.04 (17.75)     7:54.87 (18.83)     8:13.35 (18.48)     8:32.29 (18.94)
        8:50.56 (18.27)     9:09.32 (18.76)     9:26.69 (17.37)     9:43.47 (16.78)
 10 Bridget Stewart           16 KRIWN-WN             9:36.54    9:50.45  
                  15.33       32.56 (17.23)       49.72 (17.16)     1:07.86 (18.14)
        1:25.76 (17.90)     1:44.37 (18.61)     2:02.24 (17.87)     2:20.69 (18.45)
        2:38.76 (18.07)     2:57.49 (18.73)     3:15.31 (17.82)     3:33.81 (18.50)
        3:51.88 (18.07)     4:10.62 (18.74)     4:28.77 (18.15)     4:47.85 (19.08)
        5:06.31 (18.46)     5:25.39 (19.08)     5:43.60 (18.21)     6:03.18 (19.58)
        6:21.58 (18.40)     6:40.82 (19.24)     6:59.01 (18.19)     7:18.78 (19.77)
        7:37.12 (18.34)     7:56.75 (19.63)     8:15.33 (18.58)     8:35.17 (19.84)
        8:53.69 (18.52)     9:13.38 (19.69)     9:31.99 (18.61)     9:50.45 (18.46)
 11 Tayla Radovanovich        16 TWAWN-WN             9:39.91    9:56.52  
                  16.16       32.90 (16.74)       51.11 (18.21)     1:09.03 (17.92)
        1:27.74 (18.71)     1:45.52 (17.78)     2:04.31 (18.79)     2:22.36 (18.05)
        2:41.29 (18.93)     2:59.34 (18.05)     3:18.35 (19.01)     3:36.60 (18.25)
        3:55.61 (19.01)     4:13.58 (17.97)     4:32.89 (19.31)     4:51.15 (18.26)
        5:10.35 (19.20)     5:28.50 (18.15)     5:48.15 (19.65)     6:06.33 (18.18)
        6:26.10 (19.77)     6:44.30 (18.20)     7:04.03 (19.73)     7:22.34 (18.31)
        7:42.91 (20.57)     8:01.38 (18.47)     8:21.94 (20.56)     8:40.53 (18.59)
        9:00.79 (20.26)     9:19.22 (18.43)     9:38.92 (19.70)     9:56.52 (17.60)
 -- Charlotte Lamont          16 FFDWK-WK             9:28.09         NS  
 -- Ebony Maikuku             16 TMNCB-CB             9:21.18        SCR  
 -- Jessica O'Connor          16 ACEWK-WK             9:19.38        SCR  
 
Event 26  Women 17 & Over 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lisa Catto                17 HOKSL-SL             8:50.23    8:43.72  
                  14.75       30.13 (15.38)       46.80 (16.67)     1:02.92 (16.12)
        1:19.77 (16.85)     1:36.40 (16.63)     1:53.02 (16.62)     2:09.19 (16.17)
        2:26.11 (16.92)     2:42.30 (16.19)     2:59.09 (16.79)     3:15.22 (16.13)
        3:32.13 (16.91)     3:48.31 (16.18)     4:05.23 (16.92)     4:21.18 (15.95)
        4:38.32 (17.14)     4:54.44 (16.12)     5:11.32 (16.88)     5:27.40 (16.08)
        5:44.41 (17.01)     6:00.50 (16.09)     6:18.01 (17.51)     6:33.85 (15.84)
        6:51.19 (17.34)     7:07.23 (16.04)     7:24.37 (17.14)     7:40.14 (15.77)
        7:57.11 (16.97)     8:12.77 (15.66)     8:29.37 (16.60)     8:43.72 (14.35)
  2 Charlotte Webby           23 AQTTR-TR             8:40.96    8:45.00  
                  14.77       30.31 (15.54)       47.12 (16.81)     1:03.22 (16.10)
        1:20.40 (17.18)     1:36.80 (16.40)     1:53.94 (17.14)     2:10.32 (16.38)
        2:27.39 (17.07)     2:43.66 (16.27)     3:00.77 (17.11)     3:17.05 (16.28)
        3:33.95 (16.90)     3:49.97 (16.02)     4:06.82 (16.85)     4:22.84 (16.02)
        4:39.80 (16.96)     4:55.77 (15.97)     5:12.53 (16.76)     5:28.49 (15.96)
        5:45.70 (17.21)     6:01.52 (15.82)     6:18.53 (17.01)     6:34.68 (16.15)
        6:51.64 (16.96)     7:07.63 (15.99)     7:24.84 (17.21)     7:40.97 (16.13)
        7:58.02 (17.05)     8:13.86 (15.84)     8:30.63 (16.77)     8:45.00 (14.37)
  3 Samantha Lucie-Smith      19 CAPWN-WN             8:36.91    8:45.08  
                  15.09       30.67 (15.58)       47.18 (16.51)     1:03.42 (16.24)
        1:20.40 (16.98)     1:36.80 (16.40)     1:54.15 (17.35)     2:10.53 (16.38)
        2:27.55 (17.02)     2:43.87 (16.32)     3:00.77 (16.90)     3:17.13 (16.36)
        3:33.98 (16.85)     3:50.38 (16.40)     4:07.15 (16.77)     4:23.45 (16.30)
        4:40.21 (16.76)     4:56.58 (16.37)     5:13.44 (16.86)     5:29.60 (16.16)
        5:46.62 (17.02)     6:02.97 (16.35)     6:19.98 (17.01)     6:36.18 (16.20)
        6:52.84 (16.66)     7:08.97 (16.13)     7:25.39 (16.42)     7:41.09 (15.70)
        7:57.98 (16.89)     8:14.13 (16.15)     8:30.16 (16.03)     8:45.08 (14.92)
  4 Jessica Marston           18 WAQAK-AK             8:59.48    8:55.08  
                  14.45       30.88 (16.43)       47.06 (16.18)     1:03.98 (16.92)
        1:20.36 (16.38)     1:37.48 (17.12)     1:53.81 (16.33)     2:10.93 (17.12)
        2:27.27 (16.34)     2:44.47 (17.20)     3:00.81 (16.34)     3:18.17 (17.36)
        3:34.56 (16.39)     3:51.87 (17.31)     4:08.03 (16.16)     4:25.31 (17.28)
        4:41.50 (16.19)     4:58.88 (17.38)     5:15.29 (16.41)     5:32.66 (17.37)
        5:49.18 (16.52)     6:06.58 (17.40)     6:23.06 (16.48)     6:40.40 (17.34)
        6:56.80 (16.40)     7:14.17 (17.37)     7:30.69 (16.52)     7:48.15 (17.46)
        8:04.45 (16.30)     8:21.68 (17.23)     8:37.74 (16.06)     8:55.08 (17.34)
  5 Carina Doyle              17 WVSOT-OT             8:52.50    8:56.74  
                  14.57       30.49 (15.92)       47.05 (16.56)     1:03.61 (16.56)
        1:20.78 (17.17)     1:37.36 (16.58)     1:54.57 (17.21)     2:11.08 (16.51)
        2:28.35 (17.27)     2:44.87 (16.52)     3:02.02 (17.15)     3:18.53 (16.51)
        3:35.71 (17.18)     3:52.36 (16.65)     4:09.55 (17.19)     4:26.06 (16.51)
        4:43.14 (17.08)     4:59.52 (16.38)     5:16.93 (17.41)     5:33.44 (16.51)
        5:50.87 (17.43)     6:07.63 (16.76)     6:24.93 (17.30)     6:41.45 (16.52)
        6:58.86 (17.41)     7:15.50 (16.64)     7:32.95 (17.45)     7:49.72 (16.77)
        8:07.22 (17.50)     8:23.96 (16.74)     8:41.03 (17.07)     8:56.74 (15.71)
  6 Bridget Maher             22 WHLAK-AK             8:59.89    9:04.06  
                  14.78       30.86 (16.08)       47.20 (16.34)     1:03.83 (16.63)
        1:20.31 (16.48)     1:37.31 (17.00)     1:54.15 (16.84)     2:10.93 (16.78)
        2:27.86 (16.93)     2:44.77 (16.91)     3:01.82 (17.05)     3:19.01 (17.19)
        3:36.42 (17.41)     3:53.52 (17.10)     4:10.87 (17.35)     4:28.02 (17.15)
        4:45.47 (17.45)     5:02.48 (17.01)     5:20.04 (17.56)     5:37.32 (17.28)
        5:54.64 (17.32)     6:12.01 (17.37)     6:29.41 (17.40)     6:46.83 (17.42)
        7:04.33 (17.50)     7:21.68 (17.35)     7:39.06 (17.38)     7:56.52 (17.46)
        8:13.93 (17.41)     8:31.23 (17.30)     8:48.15 (16.92)     9:04.06 (15.91)
  7 Rebecca Roling            17 ROTBP-BP             9:04.59    9:15.59  
                  15.08       31.33 (16.25)       48.51 (17.18)     1:05.25 (16.74)
        1:23.02 (17.77)     1:39.88 (16.86)     1:57.85 (17.97)     2:14.77 (16.92)
        2:32.74 (17.97)     2:50.01 (17.27)     3:08.27 (18.26)     3:25.41 (17.14)
        3:43.66 (18.25)     4:00.92 (17.26)     4:19.04 (18.12)     4:36.27 (17.23)
        4:54.16 (17.89)     5:11.51 (17.35)     5:29.72 (18.21)     5:46.80 (17.08)
        6:04.77 (17.97)     6:22.09 (17.32)     6:40.03 (17.94)     6:57.23 (17.20)
        7:15.16 (17.93)     7:32.45 (17.29)     7:50.35 (17.90)     8:07.43 (17.08)
        8:25.46 (18.03)     8:42.57 (17.11)     8:59.93 (17.36)     9:15.59 (15.66)
 -- Chloe Francis             18 NSSAK-AK             8:48.70        SCR  
 
Event 27  Girls 13 Year Olds 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Hannah Morgan             13 MKUSL-SL             4:37.97    4:33.45  
                                  31.19 ( )       48.46 (17.27)     1:05.20 (16.74)
        1:22.77 (17.57)     1:39.65 (16.88)     1:57.27 (17.62)     2:14.49 (17.22)
        2:32.29 (17.80)     2:49.71 (17.42)     3:07.52 (17.81)     3:24.97 (17.45)
        3:42.99 (18.02)     4:00.02 (17.03)     4:17.45 (17.43)     4:33.45 (16.00)
  2 Paige Schendelaar-Kemp    13 HPKCO-CO             4:44.56    4:33.65  
                  14.91       30.65 (15.74)       47.97 (17.32)     1:04.73 (16.76)
        1:23.07 (18.34)     1:40.04 (16.97)     1:58.44 (18.40)     2:16.03 (17.59)
        2:34.10 (18.07)     2:51.28 (17.18)     3:09.48 (18.20)     3:26.82 (17.34)
        3:44.67 (17.85)     4:01.78 (17.11)     4:19.08 (17.30)     4:33.65 (14.57)
  3 Scarlett Tacon            13 CAPWN-WN             4:43.58    4:36.92  
                  15.73       31.86 (16.13)       49.35 (17.49)     1:06.18 (16.83)
        1:24.32 (18.14)     1:41.47 (17.15)     1:59.68 (18.21)     2:16.78 (17.10)
        2:35.12 (18.34)     2:52.28 (17.16)     3:10.57 (18.29)     3:27.71 (17.14)
        3:45.83 (18.12)     4:03.09 (17.26)     4:21.17 (18.08)     4:36.92 (15.75)
  4 Josie Kozyniak            13 CAPWN-WN             4:44.74    4:37.23  
                  14.86       31.36 (16.50)       48.47 (17.11)     1:06.01 (17.54)
        1:23.52 (17.51)     1:41.16 (17.64)     1:58.68 (17.52)     2:16.53 (17.85)
        2:34.13 (17.60)     2:51.88 (17.75)     3:09.38 (17.50)     3:27.13 (17.75)
        3:44.83 (17.70)     4:02.57 (17.74)     4:20.17 (17.60)     4:37.23 (17.06)
  5 Maggie Burns              13 CAPWN-WN             4:47.72    4:42.01  
                  15.49       32.83 (17.34)       50.38 (17.55)     1:07.92 (17.54)
        1:25.62 (17.70)     1:43.36 (17.74)     2:01.44 (18.08)     2:19.18 (17.74)
        2:37.39 (18.21)     2:55.34 (17.95)     3:13.66 (18.32)     3:31.34 (17.68)
        3:49.55 (18.21)     4:07.22 (17.67)     4:25.30 (18.08)     4:42.01 (16.71)
  6 Monica Saili              13 PCAWN-WN             4:45.97    4:42.26  
                  15.68       32.23 (16.55)       49.94 (17.71)     1:06.95 (17.01)
        1:25.14 (18.19)     1:42.87 (17.73)     2:01.57 (18.70)     2:19.34 (17.77)
        2:37.62 (18.28)     2:55.35 (17.73)     3:13.89 (18.54)     3:31.60 (17.71)
        3:50.55 (18.95)     4:07.87 (17.32)     4:26.39 (18.52)     4:42.26 (15.87)
  7 Ruth Palmer               13 NSSAK-AK             4:43.93    4:44.52  
                  14.97       31.31 (16.34)       48.69 (17.38)     1:05.90 (17.21)
        1:23.53 (17.63)     1:41.21 (17.68)     1:59.38 (18.17)     2:17.35 (17.97)
        2:35.80 (18.45)     2:54.04 (18.24)     3:12.56 (18.52)     3:31.30 (18.74)
        3:49.68 (18.38)     4:08.32 (18.64)     4:26.69 (18.37)     4:44.52 (17.83)
  8 Shilo Wright              13 PPKCO-CO             4:49.82    4:47.07  
                  15.60       33.21 (17.61)       50.70 (17.49)     1:08.83 (18.13)
        1:26.50 (17.67)     1:44.72 (18.22)     2:02.64 (17.92)     2:21.11 (18.47)
        2:39.44 (18.33)     2:57.63 (18.19)     3:15.89 (18.26)     3:34.29 (18.40)
        3:52.81 (18.52)     4:11.45 (18.64)     4:29.31 (17.86)     4:47.07 (17.76)
  9 Rebecca Moynihan          13 LEVMW-MW             4:48.75    4:47.52  
                  15.03       32.85 (17.82)       49.95 (17.10)     1:08.54 (18.59)
        1:26.76 (18.22)     1:45.54 (18.78)     2:03.35 (17.81)     2:22.16 (18.81)
        2:39.88 (17.72)     2:58.63 (18.75)     3:16.65 (18.02)     3:35.56 (18.91)
        3:53.74 (18.18)     4:12.24 (18.50)     4:29.54 (17.30)     4:47.52 (17.98)
 10 Sophie Cooper             13 WHLAK-AK             4:47.69    4:49.81  
                  15.31       32.74 (17.43)       50.04 (17.30)     1:08.44 (18.40)
        1:26.29 (17.85)     1:45.14 (18.85)     2:03.32 (18.18)     2:22.18 (18.86)
        2:40.30 (18.12)     2:59.27 (18.97)     3:17.21 (17.94)     3:36.14 (18.93)
        3:54.30 (18.16)     4:13.35 (19.05)     4:31.60 (18.25)     4:49.81 (18.21)
 
Event 27  Girls 13 Year Olds 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hannah Morgan             13 MKUSL-SL             4:31.68    4:37.97  
                  15.02       31.35 (16.33)       48.73 (17.38)     1:05.99 (17.26)
        1:23.87 (17.88)     1:41.82 (17.95)                             2:17.64 ( )
        2:35.70 (18.06)     2:53.27 (17.57)     3:11.07 (17.80)     3:28.83 (17.76)
        3:46.75 (17.92)     4:04.30 (17.55)     4:37.97 (33.67)                    
  2 Scarlett Tacon            13 CAPWN-WN             4:40.21    4:43.58  
                  15.31       32.01 (16.70)       48.60 (16.59)     1:06.47 (17.87)
        1:24.10 (17.63)     1:42.54 (18.44)     2:00.58 (18.04)     2:19.11 (18.53)
        2:37.25 (18.14)     2:55.58 (18.33)     3:13.71 (18.13)     3:32.24 (18.53)
        3:50.09 (17.85)     4:08.41 (18.32)     4:26.06 (17.65)     4:43.58 (17.52)
  3 Ruth Palmer               13 NSSAK-AK             4:44.60    4:43.93  
                  14.83       31.66 (16.83)       49.25 (17.59)     1:07.71 (18.46)
        1:25.75 (18.04)     1:43.99 (18.24)     2:01.96 (17.97)     2:20.67 (18.71)
        2:38.59 (17.92)     2:57.08 (18.49)     3:14.86 (17.78)     3:33.23 (18.37)
        3:50.93 (17.70)     4:09.52 (18.59)     4:26.86 (17.34)     4:43.93 (17.07)
  4 Paige Schendelaar-Kemp    13 HPKCO-CO             4:36.77    4:44.56  
                  14.77       30.65 (15.88)       48.30 (17.65)     1:05.56 (17.26)
        1:24.15 (18.59)     1:41.89 (17.74)     2:00.94 (19.05)     2:19.11 (18.17)
        2:38.03 (18.92)     2:56.44 (18.41)     3:15.21 (18.77)     3:33.40 (18.19)
        3:51.79 (18.39)     4:09.85 (18.06)     4:27.99 (18.14)     4:44.56 (16.57)
  5 Josie Kozyniak            13 CAPWN-WN             4:41.38    4:44.74  
                  14.71       31.88 (17.17)       48.65 (16.77)     1:06.62 (17.97)
        1:24.18 (17.56)     1:42.79 (18.61)     2:00.57 (17.78)     2:19.33 (18.76)
        2:37.25 (17.92)     2:55.86 (18.61)     3:13.76 (17.90)     3:32.44 (18.68)
        3:50.14 (17.70)     4:09.05 (18.91)     4:26.84 (17.79)     4:44.74 (17.90)
  6 Monica Saili              13 PCAWN-WN             4:43.92    4:45.97  
                  16.00       32.48 (16.48)       50.66 (18.18)     1:07.87 (17.21)
        1:26.84 (18.97)     1:44.26 (17.42)     2:03.35 (19.09)     2:20.80 (17.45)
        2:39.95 (19.15)     2:57.60 (17.65)     3:16.67 (19.07)     3:34.26 (17.59)
        3:53.01 (18.75)     4:10.53 (17.52)     4:29.21 (18.68)     4:45.97 (16.76)
  7 Sophie Cooper             13 WHLAK-AK             4:42.38    4:47.69  
                  16.04       32.93 (16.89)       50.64 (17.71)     1:08.05 (17.41)
        1:26.20 (18.15)     1:43.88 (17.68)     2:02.47 (18.59)     2:20.17 (17.70)
        2:38.93 (18.76)     2:56.69 (17.76)     3:15.57 (18.88)     3:33.71 (18.14)
        3:52.73 (19.02)     4:10.95 (18.22)     4:30.29 (19.34)     4:47.69 (17.40)
  8 Maggie Burns              13 CAPWN-WN             4:49.06    4:47.72  
                  15.73       32.98 (17.25)       50.44 (17.46)     1:08.19 (17.75)
        1:26.43 (18.24)     1:44.40 (17.97)     2:02.90 (18.50)     2:21.26 (18.36)
        2:39.60 (18.34)     2:58.09 (18.49)     3:16.77 (18.68)     3:35.09 (18.32)
        3:53.41 (18.32)     4:11.89 (18.48)     4:30.10 (18.21)     4:47.72 (17.62)
  9 Rebecca Moynihan          13 LEVMW-MW             4:50.54    4:48.75  
                  14.68       31.61 (16.93)       48.59 (16.98)     1:06.81 (18.22)
        1:24.69 (17.88)     1:43.25 (18.56)     2:01.68 (18.43)     2:20.51 (18.83)
        2:39.17 (18.66)     2:58.00 (18.83)     3:16.58 (18.58)     3:35.44 (18.86)
        3:54.01 (18.57)     4:12.72 (18.71)     4:31.04 (18.32)     4:48.75 (17.71)
 10 Ellie Rukuwai             13 NLSNM-NM             4:48.36    4:49.55  
                  15.23       33.15 (17.92)       50.64 (17.49)     1:09.30 (18.66)
        1:27.47 (18.17)     1:46.66 (19.19)     2:05.19 (18.53)     2:24.34 (19.15)
        2:42.53 (18.19)     3:01.37 (18.84)     3:19.29 (17.92)     3:38.30 (19.01)
        3:56.43 (18.13)     4:14.93 (18.50)     4:32.28 (17.35)     4:49.55 (17.27)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Shilo Wright              13 PPKCO-CO             4:49.49    4:49.82  
                  15.29       32.90 (17.61)       50.67 (17.77)     1:09.25 (18.58)
        1:27.52 (18.27)     1:46.67 (19.15)     2:05.14 (18.47)     2:24.43 (19.29)
        2:42.26 (17.83)     3:01.18 (18.92)     3:19.16 (17.98)     3:38.00 (18.84)
        3:56.04 (18.04)     4:14.83 (18.79)     4:32.38 (17.55)     4:49.82 (17.44)
 12 Holly Parker              13 KSCAK-AK             4:39.29    4:50.28  
                  15.15       32.26 (17.11)       49.23 (16.97)     1:07.47 (18.24)
        1:24.86 (17.39)     1:43.46 (18.60)     2:01.73 (18.27)     2:20.63 (18.90)
        2:39.44 (18.81)     2:58.40 (18.96)     3:16.80 (18.40)     3:35.88 (19.08)
        3:54.39 (18.51)     4:13.44 (19.05)     4:31.83 (18.39)     4:50.28 (18.45)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Paige Enoka               13 RAUWN-WN             4:47.63    4:57.27  
                  16.05       33.13 (17.08)       51.63 (18.50)     1:09.35 (17.72)
        1:28.47 (19.12)     1:46.60 (18.13)     2:06.13 (19.53)     2:24.40 (18.27)
        2:44.33 (19.93)     3:02.85 (18.52)     3:22.65 (19.80)     3:41.20 (18.55)
        4:00.74 (19.54)     4:19.58 (18.84)     4:39.71 (20.13)     4:57.27 (17.56)
 
Event 27  Girls 14 Year Olds 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Alex Pampalone            14 SZRWN-WN             4:29.29    4:21.45  
                  14.28       29.59 (15.31)       45.81 (16.22)     1:01.98 (16.17)
        1:18.68 (16.70)     1:34.91 (16.23)     1:52.00 (17.09)     2:08.43 (16.43)
        2:25.43 (17.00)     2:41.73 (16.30)     2:59.01 (17.28)     3:15.65 (16.64)
        3:32.78 (17.13)     3:49.11 (16.33)     4:06.11 (17.00)     4:21.45 (15.34)
  2 Georgia Marris            14 UNIAK-AK             4:33.89    4:28.06  
                  14.40       30.15 (15.75)       46.74 (16.59)     1:03.36 (16.62)
        1:20.52 (17.16)     1:37.72 (17.20)     1:55.09 (17.37)     2:12.20 (17.11)
        2:29.55 (17.35)     2:46.80 (17.25)     3:04.31 (17.51)     3:22.12 (17.81)
        4:12.99 (50.87)         3:56.45 ( )     4:28.06 (31.61)                    
  3 Rachel Smith              14 CSCAK-AK             4:33.31    4:28.31  
                  14.90       30.69 (15.79)       47.58 (16.89)     1:03.64 (16.06)
        1:21.05 (17.41)     1:37.53 (16.48)     1:55.06 (17.53)     2:11.66 (16.60)
        2:29.44 (17.78)     2:46.41 (16.97)     3:04.17 (17.76)     3:21.07 (16.90)
        3:38.82 (17.75)     3:55.71 (16.89)     4:12.70 (16.99)     4:28.31 (15.61)
  4 Gendi Roberts             14 NCSCB-CB             4:34.87    4:32.10  
                  14.90       31.33 (16.43)       48.22 (16.89)     1:05.96 (17.74)
        1:23.27 (17.31)     1:41.00 (17.73)     1:58.07 (17.07)     2:15.79 (17.72)
        2:33.11 (17.32)     2:50.52 (17.41)     3:08.04 (17.52)     3:25.50 (17.46)
        3:42.52 (17.02)     3:59.94 (17.42)     4:16.17 (16.23)     4:32.10 (15.93)
  5 Courtney Carson           14 SZRWN-WN             4:36.11    4:34.16  
                  15.00       30.83 (15.83)       48.04 (17.21)     1:04.94 (16.90)
        1:22.58 (17.64)     1:39.71 (17.13)     1:57.41 (17.70)     2:14.80 (17.39)
        2:32.85 (18.05)     2:50.05 (17.20)     3:08.10 (18.05)     3:25.29 (17.19)
        3:43.57 (18.28)     4:00.49 (16.92)     4:18.32 (17.83)     4:34.16 (15.84)
  6 Sally Yates               14 HPKCO-CO             4:34.21    4:34.68  
                  15.02       30.75 (15.73)       48.09 (17.34)     1:04.55 (16.46)
        1:22.63 (18.08)     1:39.46 (16.83)     1:57.51 (18.05)     2:14.33 (16.82)
        2:32.43 (18.10)     2:49.42 (16.99)     3:07.80 (18.38)     3:25.41 (17.61)
        3:43.68 (18.27)     4:00.95 (17.27)     4:18.77 (17.82)     4:34.68 (15.91)
  7 Lulu Schneiders           14 WVSOT-OT             4:38.96    4:36.12  
                  14.89       31.75 (16.86)       48.99 (17.24)     1:06.63 (17.64)
        1:23.97 (17.34)     1:41.83 (17.86)     1:59.18 (17.35)     2:17.04 (17.86)
        2:34.40 (17.36)     2:52.45 (18.05)     3:09.77 (17.32)     3:27.70 (17.93)
        3:45.04 (17.34)     4:02.95 (17.91)     4:19.80 (16.85)     4:36.12 (16.32)
  8 Brittany Tucker           14 QESCB-CB             4:39.41    4:36.97  
                  14.59       30.99 (16.40)       48.15 (17.16)     1:05.28 (17.13)
        1:22.83 (17.55)     1:40.36 (17.53)     2:33.61 (53.25)         2:15.64 ( )
        3:09.78 (54.14)         2:51.58 ( )     3:45.59 (54.01)         3:27.53 ( )
        4:20.95 (53.42)         4:03.11 ( )     4:36.97 (33.86)                    
  9 Nikki Chapman             14 CAPWN-WN             4:42.73    4:38.33  
                  14.77       31.34 (16.57)       48.38 (17.04)     1:05.62 (17.24)
        1:23.14 (17.52)     1:40.72 (17.58)     1:58.45 (17.73)     2:16.21 (17.76)
        2:33.98 (17.77)     2:51.84 (17.86)     3:09.75 (17.91)     3:27.58 (17.83)
        3:45.28 (17.70)     4:03.16 (17.88)     4:21.01 (17.85)     4:38.33 (17.32)
 10 Claudia Brick             14 NSSAK-AK             4:41.40    4:40.63  
                  14.83       32.73 (17.90)       49.59 (16.86)     1:07.78 (18.19)
        1:25.15 (17.37)     1:43.67 (18.52)     2:01.28 (17.61)     2:19.84 (18.56)
        2:37.30 (17.46)     2:55.34 (18.04)     3:12.57 (17.23)     3:30.82 (18.25)
        3:47.95 (17.13)     4:06.06 (18.11)     4:23.34 (17.28)     4:40.63 (17.29)
 
Event 27  Girls 14 Year Olds 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Alex Pampalone            14 SZRWN-WN             4:28.51    4:29.29  
                  13.94       30.03 (16.09)       46.21 (16.18)     1:03.41 (17.20)
        1:19.85 (16.44)     1:37.52 (17.67)     1:54.17 (16.65)     2:11.61 (17.44)
        2:28.25 (16.64)     2:46.06 (17.81)     3:02.81 (16.75)     3:20.58 (17.77)
        3:37.75 (17.17)     3:55.37 (17.62)     4:12.28 (16.91)     4:29.29 (17.01)
  2 Rachel Smith              14 CSCAK-AK             4:27.94    4:33.31  
                  14.89       31.14 (16.25)       47.94 (16.80)     1:04.85 (16.91)
        1:22.26 (17.41)     1:39.66 (17.40)     1:57.09 (17.43)     2:14.66 (17.57)
        2:32.25 (17.59)     2:49.79 (17.54)     3:07.44 (17.65)     3:24.95 (17.51)
        3:42.42 (17.47)     3:59.66 (17.24)     4:16.84 (17.18)     4:33.31 (16.47)
  3 Georgia Marris            14 UNIAK-AK             4:24.73    4:33.89  
                  14.91       30.83 (15.92)       48.00 (17.17)     1:05.21 (17.21)
        1:22.61 (17.40)     1:40.05 (17.44)     1:57.92 (17.87)     2:15.64 (17.72)
        2:33.43 (17.79)     2:50.86 (17.43)     3:08.80 (17.94)     3:26.78 (17.98)
        3:44.22 (17.44)     4:01.75 (17.53)     4:18.15 (16.40)     4:33.89 (15.74)
  4 Sally Yates               14 HPKCO-CO             4:40.79    4:34.21  
                  15.16       31.16 (16.00)       48.33 (17.17)     1:05.07 (16.74)
        1:22.65 (17.58)     1:39.49 (16.84)     1:57.19 (17.70)     2:14.15 (16.96)
        2:32.45 (18.30)     2:49.71 (17.26)     3:07.50 (17.79)     3:25.05 (17.55)
        3:42.90 (17.85)     4:00.17 (17.27)     4:17.91 (17.74)     4:34.21 (16.30)
  5 Gendi Roberts             14 NCSCB-CB             4:36.35    4:34.87  
                  15.97       32.25 (16.28)       49.92 (17.67)     1:06.89 (16.97)
        1:25.26 (18.37)     1:42.78 (17.52)     2:00.63 (17.85)     2:17.77 (17.14)
        2:35.67 (17.90)     2:52.68 (17.01)     3:10.39 (17.71)     3:27.26 (16.87)
        3:45.13 (17.87)     4:02.17 (17.04)     4:19.81 (17.64)     4:34.87 (15.06)
  6 Courtney Carson           14 SZRWN-WN             4:32.98    4:36.11  
                  14.88       31.16 (16.28)       48.25 (17.09)     1:05.56 (17.31)
        1:23.26 (17.70)     1:40.49 (17.23)     1:58.11 (17.62)     2:15.76 (17.65)
        2:33.35 (17.59)     2:51.09 (17.74)     3:08.95 (17.86)     3:26.76 (17.81)
        3:44.82 (18.06)     4:02.65 (17.83)     4:19.84 (17.19)     4:36.11 (16.27)
  7 Lulu Schneiders           14 WVSOT-OT             4:37.90    4:38.96  
                  14.92       31.97 (17.05)       48.85 (16.88)     1:06.58 (17.73)
        1:23.85 (17.27)     1:41.91 (18.06)     1:59.44 (17.53)     2:17.58 (18.14)
        2:35.27 (17.69)     2:53.43 (18.16)     3:11.07 (17.64)     3:29.22 (18.15)
        3:46.84 (17.62)     4:04.87 (18.03)     4:22.37 (17.50)     4:38.96 (16.59)
  8 Brittany Tucker           14 QESCB-CB             4:35.63    4:39.41  
                  15.02       31.72 (16.70)       49.12 (17.40)     1:06.60 (17.48)
        1:24.48 (17.88)     1:42.35 (17.87)     2:00.36 (18.01)     2:18.25 (17.89)
        2:36.30 (18.05)     2:54.28 (17.98)     3:12.05 (17.77)     3:30.10 (18.05)
        3:47.87 (17.77)     4:05.72 (17.85)     4:23.18 (17.46)     4:39.41 (16.23)
  9 Claudia Brick             14 NSSAK-AK             4:41.86    4:41.40  
                  15.61       32.78 (17.17)       50.42 (17.64)     1:08.07 (17.65)
        1:25.49 (17.42)     1:43.09 (17.60)     2:00.60 (17.51)     2:18.48 (17.88)
        2:35.81 (17.33)     2:53.89 (18.08)     3:11.34 (17.45)     3:29.68 (18.34)
        3:47.67 (17.99)     4:06.01 (18.34)     4:23.89 (17.88)     4:41.40 (17.51)
 10 Nikki Chapman             14 CAPWN-WN             4:39.59    4:42.73  
                  15.79       32.19 (16.40)       50.21 (18.02)     1:06.96 (16.75)
        1:25.22 (18.26)     1:42.55 (17.33)     2:01.32 (18.77)     2:18.63 (17.31)
        2:37.54 (18.91)     2:55.01 (17.47)     3:13.73 (18.72)     3:31.01 (17.28)
        3:49.85 (18.84)     4:07.49 (17.64)     4:25.90 (18.41)     4:42.73 (16.83)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Lily Adsett               14 NAQHP-HP             4:42.49    4:44.32  
                  15.88       32.79 (16.91)       50.63 (17.84)     1:08.49 (17.86)
        1:27.00 (18.51)     1:45.24 (18.24)     2:03.64 (18.40)     2:21.90 (18.26)
        2:40.02 (18.12)     2:58.02 (18.00)     3:16.16 (18.14)     3:34.31 (18.15)
        3:52.29 (17.98)     4:10.23 (17.94)     4:27.75 (17.52)     4:44.32 (16.57)
 12 Kristy Dennis             14 FFDWK-WK             4:38.41    4:46.81  
                  14.93       31.99 (17.06)       49.52 (17.53)     1:07.09 (17.57)
        1:24.85 (17.76)     1:42.92 (18.07)     2:01.35 (18.43)     2:19.76 (18.41)
        2:38.20 (18.44)     2:56.53 (18.33)     3:15.09 (18.56)     3:33.62 (18.53)
        3:52.39 (18.77)     4:10.88 (18.49)     4:29.32 (18.44)     4:46.81 (17.49)
-------------------------------------------------------------------------
 -- Naomi Smit                14 SUNHP-HP             4:32.39        SCR  
 
Event 27  Women 15 Year Olds 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Grace Sommerville         15 ASTED-ED             4:30.67    4:20.58  
                  14.55       29.40 (14.85)       45.87 (16.47)     1:01.73 (15.86)
        1:18.78 (17.05)     1:34.91 (16.13)     1:51.90 (16.99)     2:08.24 (16.34)
        2:25.31 (17.07)     2:41.45 (16.14)     2:58.46 (17.01)     3:14.56 (16.10)
        3:31.63 (17.07)     3:48.09 (16.46)     4:04.98 (16.89)     4:20.58 (15.60)
  2 Jessica Miller            15 OTUBP-BP             4:27.54    4:23.62  
                  14.50       29.67 (15.17)       45.99 (16.32)     1:02.01 (16.02)
        1:18.95 (16.94)     1:35.17 (16.22)     1:52.36 (17.19)     2:08.66 (16.30)
        2:25.86 (17.20)     2:42.36 (16.50)     2:59.81 (17.45)     3:16.42 (16.61)
        3:33.66 (17.24)     3:50.24 (16.58)     4:07.48 (17.24)     4:23.62 (16.14)
  3 Kimberly Richter          15 HPKCO-CO             4:33.64    4:25.16  
                  14.63       29.89 (15.26)       46.59 (16.70)     1:02.89 (16.30)
        1:20.03 (17.14)     1:36.79 (16.76)     1:53.81 (17.02)     2:10.63 (16.82)
        2:27.77 (17.14)     2:44.55 (16.78)     3:01.63 (17.08)     3:18.25 (16.62)
        3:35.55 (17.30)     3:52.33 (16.78)     4:09.40 (17.07)     4:25.16 (15.76)
  4 Aimee Moss                15 HPKCO-CO             4:32.28    4:27.29  
                  14.00       28.84 (14.84)       45.71 (16.87)     1:01.92 (16.21)
        1:19.23 (17.31)     1:35.76 (16.53)     1:53.43 (17.67)     2:10.27 (16.84)
        2:28.17 (17.90)     2:44.83 (16.66)     3:02.46 (17.63)     3:19.34 (16.88)
        3:37.38 (18.04)     3:53.93 (16.55)     4:11.35 (17.42)     4:27.29 (15.94)
  5 Emmabeth Jensen           15 WVSOT-OT             4:32.73    4:29.09  
                  13.83       30.14 (16.31)       46.36 (16.22)     1:03.14 (16.78)
        1:19.72 (16.58)     1:36.73 (17.01)     1:53.43 (16.70)     2:10.68 (17.25)
        2:27.86 (17.18)     2:45.26 (17.40)     3:02.60 (17.34)     3:20.08 (17.48)
        3:37.41 (17.33)     3:54.85 (17.44)     4:12.24 (17.39)     4:29.09 (16.85)
  6 Kelly Scammell            15 AQGCB-CB             4:32.10    4:30.97  
                  14.51       30.11 (15.60)       46.45 (16.34)     1:03.01 (16.56)
        1:20.11 (17.10)     1:36.68 (16.57)     1:53.91 (17.23)     2:11.08 (17.17)
        2:28.60 (17.52)     2:45.96 (17.36)     3:03.47 (17.51)     3:20.95 (17.48)
        3:38.92 (17.97)     3:56.40 (17.48)     4:14.50 (18.10)     4:30.97 (16.47)
  7 Caitlin Rennell           15 JASCB-CB             4:36.15    4:33.71  
                  14.43       31.43 (17.00)       47.96 (16.53)     1:05.87 (17.91)
        1:22.85 (16.98)     1:40.76 (17.91)     1:57.78 (17.02)     2:15.91 (18.13)
        2:32.80 (16.89)     2:50.80 (18.00)     3:07.50 (16.70)     3:25.38 (17.88)
        3:42.37 (16.99)     4:00.14 (17.77)     4:17.07 (16.93)     4:33.71 (16.64)
  8 Jessie Schneiders         15 WVSOT-OT             4:35.51    4:34.17  
                  14.62       30.56 (15.94)       47.06 (16.50)     1:03.93 (16.87)
        1:21.33 (17.40)     1:38.47 (17.14)     1:56.08 (17.61)     2:13.31 (17.23)
        2:31.14 (17.83)     2:48.81 (17.67)     3:07.16 (18.35)     3:25.10 (17.94)
        3:42.84 (17.74)     4:00.41 (17.57)     4:18.02 (17.61)     4:34.17 (16.15)
  9 Isobel Ryan               15 OAMED-ED             4:34.74    4:34.28  
                  14.16       30.62 (16.46)       47.20 (16.58)     1:04.72 (17.52)
        1:21.62 (16.90)     1:39.29 (17.67)     1:56.22 (16.93)     2:14.09 (17.87)
        2:31.21 (17.12)     2:49.17 (17.96)     3:06.64 (17.47)     3:24.94 (18.30)
        3:42.14 (17.20)     4:00.23 (18.09)     4:17.27 (17.04)     4:34.28 (17.01)
 10 Ella Kleinschmidt (V)     15 WBAUS                4:38.53    4:37.74  
                  14.64       31.33 (16.69)       48.08 (16.75)     1:05.24 (17.16)
        1:22.58 (17.34)     1:40.17 (17.59)     1:57.49 (17.32)     2:15.21 (17.72)
        2:32.83 (17.62)     2:51.17 (18.34)     3:09.33 (18.16)     3:27.16 (17.83)
        3:45.08 (17.92)     4:03.29 (18.21)     4:20.87 (17.58)     4:37.74 (16.87)
 
Event 27  Women 15 Year Olds 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Jessica Miller            15 OTUBP-BP             4:25.18    4:27.54  
                  14.27       30.37 (16.10)       46.39 (16.02)     1:03.35 (16.96)
        1:19.84 (16.49)     1:37.07 (17.23)     1:53.79 (16.72)     2:11.46 (17.67)
        2:28.24 (16.78)     2:45.56 (17.32)     3:02.25 (16.69)     3:19.99 (17.74)
        3:36.60 (16.61)     3:54.10 (17.50)     4:10.74 (16.64)     4:27.54 (16.80)
  2 Grace Sommerville         15 ASTED-ED             4:23.83    4:30.67  
                  14.93       30.69 (15.76)       47.72 (17.03)     1:04.15 (16.43)
        1:21.49 (17.34)     1:38.15 (16.66)     1:55.71 (17.56)     2:12.71 (17.00)
        2:30.13 (17.42)     2:47.16 (17.03)     3:04.70 (17.54)     3:21.71 (17.01)
        3:39.49 (17.78)     3:56.62 (17.13)     4:14.27 (17.65)     4:30.67 (16.40)
  3 Kelly Scammell            15 AQGCB-CB             4:26.70    4:32.10  
                  14.31       30.76 (16.45)       47.15 (16.39)     1:04.55 (17.40)
        1:21.33 (16.78)     1:38.95 (17.62)     1:56.03 (17.08)     2:14.06 (18.03)
        2:31.05 (16.99)     2:48.84 (17.79)     3:05.98 (17.14)     3:23.86 (17.88)
        3:40.98 (17.12)     3:58.84 (17.86)     4:15.42 (16.58)     4:32.10 (16.68)
  4 Aimee Moss                15 HPKCO-CO             4:23.72    4:32.28  
                  14.55       30.84 (16.29)       47.52 (16.68)     1:04.58 (17.06)
        1:21.51 (16.93)     1:38.58 (17.07)     1:55.73 (17.15)     2:13.37 (17.64)
        2:31.12 (17.75)     2:48.86 (17.74)     3:06.39 (17.53)     3:24.24 (17.85)
        3:41.59 (17.35)     3:59.27 (17.68)     4:16.44 (17.17)     4:32.28 (15.84)
  5 Emmabeth Jensen           15 WVSOT-OT             4:31.08    4:32.73  
                  14.40       31.14 (16.74)       47.81 (16.67)     1:04.99 (17.18)
        1:22.47 (17.48)     1:39.67 (17.20)     1:57.18 (17.51)     2:14.56 (17.38)
        2:32.07 (17.51)     2:49.64 (17.57)     3:07.16 (17.52)     3:24.77 (17.61)
        3:42.26 (17.49)     3:59.52 (17.26)     4:16.52 (17.00)     4:32.73 (16.21)
  6 Kimberly Richter          15 HPKCO-CO             4:28.19    4:33.64  
                  14.71       31.01 (16.30)       47.77 (16.76)     1:05.13 (17.36)
        1:22.44 (17.31)     1:40.11 (17.67)     1:57.61 (17.50)     2:15.27 (17.66)
        2:32.90 (17.63)     2:50.29 (17.39)     3:08.11 (17.82)     3:26.11 (18.00)
        3:43.40 (17.29)     4:00.52 (17.12)     4:17.86 (17.34)     4:33.64 (15.78)
  7 Isobel Ryan               15 OAMED-ED             4:37.75    4:34.74  
                  14.74       30.98 (16.24)       48.20 (17.22)     1:05.37 (17.17)
        1:23.06 (17.69)     1:40.40 (17.34)     1:57.91 (17.51)     2:14.79 (16.88)
        2:32.36 (17.57)     2:49.72 (17.36)     3:07.35 (17.63)     3:25.12 (17.77)
        3:42.86 (17.74)     4:00.50 (17.64)     4:18.58 (18.08)     4:34.74 (16.16)
  8 Jessie Schneiders         15 WVSOT-OT             4:31.16    4:35.51  
                  14.82       31.25 (16.43)       48.15 (16.90)     1:05.77 (17.62)
        1:23.04 (17.27)     1:40.72 (17.68)     1:57.98 (17.26)     2:15.78 (17.80)
        2:33.35 (17.57)     2:51.11 (17.76)     3:08.89 (17.78)     3:27.03 (18.14)
        3:44.45 (17.42)     4:01.95 (17.50)     4:19.12 (17.17)     4:35.51 (16.39)
  9 Caitlin Rennell           15 JASCB-CB             4:36.60    4:36.15  
                  15.46       31.65 (16.19)       49.19 (17.54)     1:06.24 (17.05)
        1:24.31 (18.07)     1:41.72 (17.41)     1:59.87 (18.15)     2:17.19 (17.32)
        2:35.20 (18.01)     2:52.30 (17.10)     3:10.37 (18.07)     3:27.84 (17.47)
        3:45.48 (17.64)     4:02.41 (16.93)     4:19.72 (17.31)     4:36.15 (16.43)
 10 Ella Kleinschmidt (V)     15 WBAUS                4:39.98    4:38.53  
                  15.25       31.93 (16.68)       49.27 (17.34)     1:06.41 (17.14)
        1:24.11 (17.70)     1:41.42 (17.31)     1:59.36 (17.94)     2:16.89 (17.53)
        2:34.87 (17.98)     2:52.20 (17.33)     3:10.08 (17.88)     3:27.58 (17.50)
        3:45.74 (18.16)     4:03.42 (17.68)     4:21.80 (18.38)     4:38.53 (16.73)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Phoebe Ganda              15 ASTED-ED             4:39.88    4:38.57  
                  15.40       30.96 (15.56)       48.62 (17.66)     1:05.41 (16.79)
        1:23.68 (18.27)     1:40.85 (17.17)     1:59.45 (18.60)     2:16.74 (17.29)
        2:35.50 (18.76)     2:52.78 (17.28)     3:11.32 (18.54)     3:28.66 (17.34)
        3:47.04 (18.38)     4:04.20 (17.16)     4:22.69 (18.49)     4:38.57 (15.88)
 12 Ann-Marie O'Donnell       15 NPATR-TR             4:31.54    4:40.67  
                  15.53       31.75 (16.22)       49.63 (17.88)     1:06.68 (17.05)
        1:25.10 (18.42)     1:42.27 (17.17)     2:00.50 (18.23)     2:17.95 (17.45)
        2:36.50 (18.55)     2:53.78 (17.28)     3:12.12 (18.34)     3:29.61 (17.49)
        3:48.14 (18.53)     4:05.72 (17.58)     4:23.86 (18.14)     4:40.67 (16.81)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Charlotte Anderson        15 AQGCB-CB             4:35.34    4:40.75  
                  14.94       31.87 (16.93)       48.64 (16.77)     1:06.39 (17.75)
        1:24.02 (17.63)     1:42.25 (18.23)     1:59.99 (17.74)     2:18.30 (18.31)
        2:35.85 (17.55)     2:53.91 (18.06)     3:11.57 (17.66)     3:30.08 (18.51)
        3:47.61 (17.53)     4:06.02 (18.41)     4:23.64 (17.62)     4:40.75 (17.11)
 14 Annika Brennan            15 NAQHP-HP             4:36.12    4:42.02  
                  15.36       32.21 (16.85)       49.46 (17.25)     1:07.30 (17.84)
        1:24.94 (17.64)     1:42.94 (18.00)     2:00.72 (17.78)     2:18.83 (18.11)
        2:36.59 (17.76)     2:54.61 (18.02)     3:12.70 (18.09)     3:31.00 (18.30)
        3:48.81 (17.81)     4:06.95 (18.14)     4:24.50 (17.55)     4:42.02 (17.52)
 15 Victoria Smaill           15 CAPWN-WN             4:36.43    4:44.07  
                  15.08       31.18 (16.10)       49.48 (18.30)     1:06.70 (17.22)
        1:25.29 (18.59)     1:42.61 (17.32)     2:01.39 (18.78)     2:19.02 (17.63)
        2:37.85 (18.83)     2:55.74 (17.89)     3:14.40 (18.66)     3:31.98 (17.58)
        3:51.05 (19.07)     4:08.60 (17.55)     4:27.34 (18.74)     4:44.07 (16.73)
 
Event 27  Women 16 Year Olds 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Emma Robinson             16 CAPWN-WN             4:30.36    4:24.44  
                  14.96       30.45 (15.49)       47.13 (16.68)     1:03.20 (16.07)
        1:20.34 (17.14)     1:36.86 (16.52)     1:53.91 (17.05)     2:10.30 (16.39)
        2:27.61 (17.31)     2:44.17 (16.56)     3:01.48 (17.31)     3:18.10 (16.62)
        3:35.31 (17.21)     3:51.87 (16.56)     4:08.93 (17.06)     4:24.44 (15.51)
  2 Helena Gasson             16 THAWK-WK             4:34.63    4:27.53  
                  14.85       30.68 (15.83)       47.82 (17.14)     1:04.37 (16.55)
        1:21.83 (17.46)     1:38.31 (16.48)     1:55.68 (17.37)     2:12.20 (16.52)
        2:29.61 (17.41)     2:46.37 (16.76)     3:03.71 (17.34)     3:20.49 (16.78)
        3:37.71 (17.22)     3:54.36 (16.65)     4:11.61 (17.25)     4:27.53 (15.92)
  3 Stefannie Gillespie       16 ZENOT-OT             4:34.00    4:28.88  
                  15.00       31.21 (16.21)       48.10 (16.89)     1:04.77 (16.67)
        1:21.99 (17.22)     1:38.73 (16.74)     1:56.01 (17.28)     2:13.05 (17.04)
        2:30.44 (17.39)     2:47.54 (17.10)     3:04.79 (17.25)     3:21.65 (16.86)
        3:38.79 (17.14)     3:55.65 (16.86)     4:12.69 (17.04)     4:28.88 (16.19)
  4 Ebony Maikuku             16 TMNCB-CB             4:31.99    4:30.53  
                  14.74       30.49 (15.75)       47.27 (16.78)     1:03.61 (16.34)
        1:21.05 (17.44)     1:37.68 (16.63)     1:55.05 (17.37)     2:11.70 (16.65)
        2:29.38 (17.68)     2:46.22 (16.84)     3:04.43 (18.21)     3:21.19 (16.76)
        3:39.20 (18.01)     3:56.47 (17.27)     4:14.37 (17.90)     4:30.53 (16.16)
  5 Sarah Cutler              16 WVSOT-OT             4:36.74    4:33.36  
                  15.18       31.46 (16.28)       48.82 (17.36)     1:05.74 (16.92)
        1:23.34 (17.60)     1:40.54 (17.20)     1:58.01 (17.47)     2:15.12 (17.11)
        2:32.40 (17.28)     2:49.48 (17.08)     3:07.48 (18.00)     3:24.76 (17.28)
        3:42.34 (17.58)     3:59.64 (17.30)     4:17.17 (17.53)     4:33.36 (16.19)
  6 Kathryn Pound             16 KWIMW-MW             4:35.70    4:35.71  
                  14.76       30.62 (15.86)       47.22 (16.60)     1:04.19 (16.97)
        1:21.27 (17.08)     1:38.47 (17.20)     1:56.22 (17.75)     2:13.91 (17.69)
        2:31.59 (17.68)     2:49.22 (17.63)     3:07.02 (17.80)     3:24.99 (17.97)
        3:42.86 (17.87)     4:00.86 (18.00)     4:18.82 (17.96)     4:35.71 (16.89)
  7 Emily Poon                16 NEPOT-OT             4:38.64    4:36.37  
                  15.30       32.55 (17.25)       49.61 (17.06)     1:07.25 (17.64)
        1:24.56 (17.31)     1:42.59 (18.03)     1:59.90 (17.31)     2:17.63 (17.73)
        2:35.05 (17.42)     2:52.82 (17.77)     3:10.19 (17.37)     3:27.88 (17.69)
        3:45.12 (17.24)     4:02.69 (17.57)     4:19.60 (16.91)     4:36.37 (16.77)
  8 Georgia Sweet             16 FFDWK-WK             4:40.01    4:38.05  
                  14.96       31.46 (16.50)       48.45 (16.99)     1:05.65 (17.20)
        1:23.00 (17.35)     1:40.53 (17.53)     1:58.47 (17.94)     2:16.29 (17.82)
        2:34.17 (17.88)     2:52.01 (17.84)     3:09.97 (17.96)     3:27.89 (17.92)
        3:45.70 (17.81)     4:03.41 (17.71)     4:21.30 (17.89)     4:38.05 (16.75)
  9 Bridget Stewart           16 KRIWN-WN             4:40.17    4:41.62  
                  14.83       31.90 (17.07)       48.71 (16.81)     1:06.72 (18.01)
        1:24.09 (17.37)     1:42.24 (18.15)     1:59.43 (17.19)     2:17.88 (18.45)
        2:35.31 (17.43)     2:53.72 (18.41)     3:11.20 (17.48)     3:30.09 (18.89)
        3:47.61 (17.52)     4:06.55 (18.94)     4:24.09 (17.54)     4:41.62 (17.53)
 10 Courtney Churchill        16 NCSCB-CB             4:43.59    4:43.09  
                  14.98       32.36 (17.38)       49.61 (17.25)     1:07.46 (17.85)
        1:25.28 (17.82)     1:43.25 (17.97)     2:01.10 (17.85)     2:19.33 (18.23)
        2:37.07 (17.74)     2:55.42 (18.35)     3:13.70 (18.28)     3:31.86 (18.16)
        3:50.06 (18.20)     4:08.47 (18.41)     4:26.61 (18.14)     4:43.09 (16.48)
 
Event 27  Women 16 Year Olds 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Emma Robinson             16 CAPWN-WN             4:13.40    4:30.36  
                  15.02       30.59 (15.57)       47.40 (16.81)     1:03.56 (16.16)
        1:21.10 (17.54)     1:37.70 (16.60)     1:55.21 (17.51)     2:11.92 (16.71)
        2:29.77 (17.85)     2:46.74 (16.97)     3:04.52 (17.78)     3:21.23 (16.71)
        3:39.52 (18.29)     3:56.42 (16.90)     4:14.18 (17.76)     4:30.36 (16.18)
  2 Ebony Maikuku             16 TMNCB-CB             4:33.19    4:31.99  
                  15.04       31.25 (16.21)       48.44 (17.19)     1:05.75 (17.31)
        1:23.30 (17.55)     1:40.24 (16.94)     1:57.61 (17.37)     2:15.04 (17.43)
        2:32.62 (17.58)     2:49.86 (17.24)     3:07.32 (17.46)     3:24.31 (16.99)
        3:41.94 (17.63)     3:58.86 (16.92)     4:16.32 (17.46)     4:31.99 (15.67)
  3 Stefannie Gillespie       16 ZENOT-OT             4:18.89    4:34.00  
                  15.18       31.45 (16.27)       48.62 (17.17)     1:05.70 (17.08)
        1:23.20 (17.50)     1:40.63 (17.43)     1:58.21 (17.58)     2:15.73 (17.52)
        2:33.35 (17.62)     2:50.64 (17.29)     3:08.37 (17.73)     3:25.71 (17.34)
        3:43.27 (17.56)     4:00.51 (17.24)     4:17.87 (17.36)     4:34.00 (16.13)
  4 Helena Gasson             16 THAWK-WK             4:24.57    4:34.63  
                  15.04       31.26 (16.22)       48.40 (17.14)     1:05.08 (16.68)
        1:22.44 (17.36)     1:39.69 (17.25)     1:57.39 (17.70)     2:14.61 (17.22)
        2:32.62 (18.01)     2:50.14 (17.52)     3:07.73 (17.59)     3:25.14 (17.41)
        3:42.77 (17.63)     4:00.15 (17.38)     4:17.84 (17.69)     4:34.63 (16.79)
  5 Kathryn Pound             16 KWIMW-MW             4:39.18    4:35.70  
                  14.37       30.99 (16.62)       47.24 (16.25)     1:04.93 (17.69)
        1:21.54 (16.61)     1:39.32 (17.78)     1:56.43 (17.11)     2:14.63 (18.20)
        2:31.78 (17.15)     2:50.02 (18.24)     3:07.29 (17.27)     3:25.62 (18.33)
        3:43.04 (17.42)     4:01.15 (18.11)     4:18.48 (17.33)     4:35.70 (17.22)
  6 Sarah Cutler              16 WVSOT-OT             4:28.60    4:36.74  
                  14.71       32.06 (17.35)       48.78 (16.72)     1:06.75 (17.97)
        1:23.56 (16.81)     1:41.48 (17.92)     1:58.60 (17.12)     2:16.78 (18.18)
        2:33.71 (16.93)     2:51.77 (18.06)     3:08.72 (16.95)     3:26.66 (17.94)
        3:44.07 (17.41)     4:02.19 (18.12)     4:19.38 (17.19)     4:36.74 (17.36)
  7 Emily Poon                16 NEPOT-OT             4:28.98    4:38.64  
                  15.42       32.89 (17.47)       49.74 (16.85)     1:07.93 (18.19)
        1:25.03 (17.10)     1:43.23 (18.20)     2:00.19 (16.96)     2:18.53 (18.34)
        2:35.38 (16.85)     2:53.59 (18.21)     3:10.43 (16.84)     3:28.71 (18.28)
        3:46.12 (17.41)     4:04.03 (17.91)     4:21.30 (17.27)     4:38.64 (17.34)
  8 Georgia Sweet             16 FFDWK-WK             4:37.43    4:40.01  
                  15.13       31.86 (16.73)       48.94 (17.08)     1:06.34 (17.40)
        1:23.72 (17.38)     1:41.68 (17.96)     1:59.30 (17.62)     2:17.32 (18.02)
        2:35.10 (17.78)     2:53.17 (18.07)     3:11.12 (17.95)     3:29.45 (18.33)
        3:47.40 (17.95)     4:05.48 (18.08)     4:23.05 (17.57)     4:40.01 (16.96)
  9 Bridget Stewart           16 KRIWN-WN             4:42.19    4:40.17  
                  15.52       31.69 (16.17)       49.13 (17.44)     1:06.52 (17.39)
        1:24.40 (17.88)     1:42.08 (17.68)     2:00.34 (18.26)     2:17.96 (17.62)
        2:36.22 (18.26)     2:53.72 (17.50)     3:11.86 (18.14)     3:28.89 (17.03)
        3:47.85 (18.96)     4:05.13 (17.28)     4:23.95 (18.82)     4:40.17 (16.22)
 10 Courtney Churchill        16 NCSCB-CB             4:41.94    4:43.59  
                  15.27       33.74 (18.47)       50.82 (17.08)     1:09.73 (18.91)
        1:27.23 (17.50)     1:45.61 (18.38)     2:03.14 (17.53)     2:21.84 (18.70)
        2:39.04 (17.20)     2:58.03 (18.99)     3:15.55 (17.52)     3:34.08 (18.53)
        3:51.22 (17.14)     4:09.65 (18.43)     4:26.27 (16.62)     4:43.59 (17.32)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Tayla Radovanovich        16 TWAWN-WN             4:40.00    4:48.14  
                  16.03       32.33 (16.30)       50.38 (18.05)     1:07.72 (17.34)
        1:26.11 (18.39)     1:43.66 (17.55)     2:02.52 (18.86)     2:20.17 (17.65)
        2:39.16 (18.99)     2:57.03 (17.87)     3:16.22 (19.19)     3:34.32 (18.10)
        3:53.89 (19.57)     4:11.67 (17.78)     4:30.70 (19.03)     4:48.14 (17.44)
 12 Jessica O'Connor          16 ACEWK-WK             4:35.75    4:48.78  
                  15.57       33.24 (17.67)       50.35 (17.11)     1:08.91 (18.56)
        1:26.57 (17.66)     1:45.47 (18.90)     2:03.57 (18.10)     2:22.51 (18.94)
        2:40.22 (17.71)     2:58.84 (18.62)     3:16.94 (18.10)     3:36.00 (19.06)
        3:53.98 (17.98)     4:12.71 (18.73)     4:30.66 (17.95)     4:48.78 (18.12)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Lauren Kerr               16 QTNOT-OT             4:41.98    4:53.31  
                  15.77       33.68 (17.91)       51.54 (17.86)     1:10.12 (18.58)
        1:28.25 (18.13)     1:46.97 (18.72)     2:05.38 (18.41)     2:24.03 (18.65)
        2:42.55 (18.52)     3:01.15 (18.60)     3:19.62 (18.47)     3:38.59 (18.97)
        3:57.19 (18.60)     4:16.13 (18.94)     4:34.72 (18.59)     4:53.31 (18.59)
 -- Carla Marsh               16 BOINL-NL             4:33.58        SCR  
 
Event 27  Women 17 & Over 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Amy Allen (V)             17 QLAUS                4:16.08    4:12.77  
                  14.45       29.50 (15.05)       45.61 (16.11)     1:01.06 (15.45)
        1:17.38 (16.32)     1:33.17 (15.79)     1:49.60 (16.43)     2:05.37 (15.77)
        2:21.72 (16.35)     2:37.40 (15.68)     2:53.77 (16.37)     3:09.78 (16.01)
        3:26.12 (16.34)     3:41.97 (15.85)     3:58.23 (16.26)     4:12.77 (14.54)
  2 Penelope Marshall         22 NSSAK-AK             4:22.40    4:12.94  
                  13.51       29.41 (15.90)       44.67 (15.26)     1:01.16 (16.49)
        1:16.81 (15.65)     1:33.42 (16.61)     1:49.03 (15.61)     2:05.34 (16.31)
        2:20.84 (15.50)     2:37.16 (16.32)     2:52.82 (15.66)     3:09.08 (16.26)
        3:24.88 (15.80)     3:41.36 (16.48)     3:57.01 (15.65)     4:12.94 (15.93)
  3 Samantha Lucie-Smith      19 CAPWN-WN             4:18.11    4:14.33  
                  14.72       29.63 (14.91)       45.85 (16.22)     1:01.31 (15.46)
        1:17.64 (16.33)     1:33.37 (15.73)     1:50.02 (16.65)     2:05.72 (15.70)
        2:22.08 (16.36)     2:37.86 (15.78)     2:54.32 (16.46)     3:10.13 (15.81)
        3:26.85 (16.72)     3:42.60 (15.75)     3:59.19 (16.59)     4:14.33 (15.14)
  4 Charlotte Webby           23 AQTTR-TR             4:19.48    4:16.02  
                  14.81       29.96 (15.15)       46.66 (16.70)     1:02.24 (15.58)
        1:19.07 (16.83)     1:34.77 (15.70)     1:51.43 (16.66)     2:07.03 (15.60)
        2:23.67 (16.64)     2:39.32 (15.65)     2:56.07 (16.75)     3:12.03 (15.96)
        3:28.87 (16.84)     3:44.62 (15.75)     4:01.35 (16.73)     4:16.02 (14.67)
  5 Lisa Pankhurst            21 COLSL-SL             4:19.60    4:16.25  
                  14.52       29.78 (15.26)       46.14 (16.36)     1:01.79 (15.65)
        1:18.30 (16.51)     1:34.15 (15.85)     1:50.81 (16.66)     2:06.46 (15.65)
        2:23.10 (16.64)     2:38.92 (15.82)     2:55.62 (16.70)     3:11.58 (15.96)
        3:28.20 (16.62)     3:44.17 (15.97)     4:00.98 (16.81)     4:16.25 (15.27)
  6 Lisa Catto                17 HOKSL-SL             4:18.69    4:16.49  
                  14.15       29.85 (15.70)       45.88 (16.03)     1:02.09 (16.21)
        1:18.53 (16.44)     1:34.75 (16.22)     1:51.29 (16.54)     2:07.69 (16.40)
        2:24.12 (16.43)     2:40.52 (16.40)     2:56.85 (16.33)     3:13.00 (16.15)
        3:29.30 (16.30)     3:45.23 (15.93)     4:01.37 (16.14)     4:16.49 (15.12)
  7 Taylor Armstrong          17 GREBP-BP             4:19.52    4:20.20  
                  14.01       30.08 (16.07)       45.93 (15.85)     1:02.47 (16.54)
        1:18.49 (16.02)     1:35.31 (16.82)     1:51.65 (16.34)     2:08.34 (16.69)
        2:24.60 (16.26)     2:41.27 (16.67)     2:57.66 (16.39)     3:14.25 (16.59)
        3:30.85 (16.60)     3:47.78 (16.93)     4:04.04 (16.26)     4:20.20 (16.16)
  8 Jessica Marston           18 WAQAK-AK             4:22.67    4:20.25  
                  14.57       30.22 (15.65)       46.40 (16.18)     1:02.58 (16.18)
        1:19.19 (16.61)     1:35.50 (16.31)     1:52.24 (16.74)     2:08.49 (16.25)
        2:25.40 (16.91)     2:41.74 (16.34)     2:58.56 (16.82)     3:14.95 (16.39)
        3:31.82 (16.87)     3:48.10 (16.28)     4:04.75 (16.65)     4:20.25 (15.50)
  9 Emma Lowther              19 HPKCO-CO             4:24.99    4:23.86  
                  13.66       30.02 (16.36)       45.98 (15.96)     1:02.81 (16.83)
        1:19.13 (16.32)     1:36.34 (17.21)     1:52.76 (16.42)     2:09.92 (17.16)
        2:26.29 (16.37)     2:43.38 (17.09)     2:59.70 (16.32)     3:17.06 (17.36)
        3:33.48 (16.42)     3:50.76 (17.28)     4:07.08 (16.32)     4:23.86 (16.78)
 10 Ellen Quirke              18 CAPWN-WN             4:25.89    4:24.01  
                  14.31       30.16 (15.85)       46.10 (15.94)     1:02.59 (16.49)
        1:18.80 (16.21)     1:35.44 (16.64)     1:51.99 (16.55)     2:08.98 (16.99)
        2:25.77 (16.79)     2:42.76 (16.99)     2:59.69 (16.93)     3:16.89 (17.20)
        3:33.75 (16.86)     3:51.03 (17.28)     4:07.59 (16.56)     4:24.01 (16.42)
 
Event 27  Women 17 & Over 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Amy Allen (V)             17 QLAUS                4:11.56    4:16.08  
                  14.76       30.03 (15.27)       46.37 (16.34)     1:02.24 (15.87)
        1:18.74 (16.50)     1:34.84 (16.10)     1:51.34 (16.50)     2:07.06 (15.72)
        2:23.74 (16.68)     2:39.51 (15.77)     2:56.21 (16.70)     3:11.89 (15.68)
        3:28.70 (16.81)     3:44.65 (15.95)     4:01.34 (16.69)     4:16.08 (14.74)
  2 Samantha Lucie-Smith      19 CAPWN-WN             4:08.48    4:18.11  
                  14.75       29.99 (15.24)       46.37 (16.38)     1:02.11 (15.74)
        1:18.87 (16.76)     1:34.96 (16.09)     1:51.65 (16.69)     2:07.57 (15.92)
        2:24.37 (16.80)     2:40.58 (16.21)     2:57.20 (16.62)     3:13.25 (16.05)
        3:30.07 (16.82)     3:45.96 (15.89)     4:02.52 (16.56)     4:18.11 (15.59)
  3 Lisa Catto                17 HOKSL-SL             4:15.34    4:18.69  
                  14.45       30.07 (15.62)       46.35 (16.28)     1:02.59 (16.24)
        1:19.32 (16.73)     1:35.38 (16.06)     1:52.20 (16.82)     2:08.30 (16.10)
        2:25.11 (16.81)     2:41.25 (16.14)     2:58.02 (16.77)     3:14.23 (16.21)
        3:30.91 (16.68)     3:47.05 (16.14)     4:03.41 (16.36)     4:18.69 (15.28)
  4 Charlotte Webby           23 AQTTR-TR             4:17.89    4:19.48  
                  14.80       30.52 (15.72)       47.08 (16.56)     1:03.56 (16.48)
        1:20.63 (17.07)     1:37.18 (16.55)     1:53.64 (16.46)     2:09.71 (16.07)
        2:58.46 (48.75)         2:41.99 ( )     3:31.21 (49.22)         3:14.60 ( )
                                3:47.24 ( )     4:03.86 (16.62)     4:19.48 (15.62)
  5 Taylor Armstrong          17 GREBP-BP             4:21.10    4:19.52  
                  14.08       29.93 (15.85)       46.16 (16.23)     1:02.76 (16.60)
        1:19.37 (16.61)     1:36.10 (16.73)     1:52.61 (16.51)     2:09.31 (16.70)
        2:25.65 (16.34)     2:41.96 (16.31)     2:58.20 (16.24)     3:14.51 (16.31)
        3:30.75 (16.24)     3:47.46 (16.71)     4:04.07 (16.61)     4:19.52 (15.45)
  6 Lisa Pankhurst            21 COLSL-SL             4:15.07    4:19.60  
                  14.37       29.73 (15.36)       46.07 (16.34)     1:02.13 (16.06)
        1:18.75 (16.62)     1:34.70 (15.95)     1:51.22 (16.52)     2:07.25 (16.03)
        2:23.98 (16.73)     2:39.97 (15.99)     2:56.98 (17.01)     3:13.16 (16.18)
        3:30.33 (17.17)     3:46.53 (16.20)     4:03.86 (17.33)     4:19.60 (15.74)
  7 Penelope Marshall         22 NSSAK-AK             4:10.18    4:22.40  
                  14.13       29.09 (14.96)       45.30 (16.21)     1:00.88 (15.58)
        1:17.46 (16.58)     1:33.33 (15.87)     1:50.48 (17.15)     2:06.57 (16.09)
        2:23.82 (17.25)     2:39.99 (16.17)     2:57.47 (17.48)     3:14.02 (16.55)
        3:31.65 (17.63)     3:48.52 (16.87)     4:06.10 (17.58)     4:22.40 (16.30)
  8 Jessica Marston           18 WAQAK-AK             4:22.86    4:22.67  
                  14.50       30.57 (16.07)       46.99 (16.42)     1:03.74 (16.75)
        1:20.33 (16.59)     1:37.14 (16.81)     1:53.79 (16.65)     2:10.60 (16.81)
        2:27.22 (16.62)     2:44.06 (16.84)     3:00.63 (16.57)     3:17.53 (16.90)
        3:34.03 (16.50)     3:50.75 (16.72)     4:06.94 (16.19)     4:22.67 (15.73)
  9 Emma Lowther              19 HPKCO-CO             4:30.23    4:24.99  
                  14.05       30.44 (16.39)       46.89 (16.45)     1:03.86 (16.97)
        1:20.16 (16.30)     1:37.00 (16.84)     1:53.59 (16.59)     2:10.60 (17.01)
        2:27.08 (16.48)     2:44.17 (17.09)     3:01.11 (16.94)     3:18.28 (17.17)
        3:34.85 (16.57)     3:51.92 (17.07)     4:08.51 (16.59)     4:24.99 (16.48)
 10 Ellen Quirke              18 CAPWN-WN             4:20.89    4:25.89  
                  14.74       30.18 (15.44)       46.90 (16.72)     1:03.03 (16.13)
        1:20.17 (17.14)     1:36.79 (16.62)     1:54.34 (17.55)     2:10.75 (16.41)
        2:28.04 (17.29)     2:44.26 (16.22)     3:01.74 (17.48)     3:18.35 (16.61)
        3:35.94 (17.59)     3:52.76 (16.82)     4:10.02 (17.26)     4:25.89 (15.87)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Bridget Maher             22 WHLAK-AK             4:20.13    4:27.60  
                  15.05       30.66 (15.61)       47.29 (16.63)     1:03.44 (16.15)
        1:20.76 (17.32)     1:37.21 (16.45)     1:54.96 (17.75)     2:11.42 (16.46)
        2:28.69 (17.27)     2:45.07 (16.38)     3:02.79 (17.72)     3:19.47 (16.68)
        3:37.28 (17.81)     3:53.98 (16.70)     4:11.60 (17.62)     4:27.60 (16.00)
 12 Britta Carroll            17 ENTHP-HP             4:27.51    4:27.78  
                  14.50       30.80 (16.30)       47.22 (16.42)     1:03.57 (16.35)
        1:20.32 (16.75)     1:37.21 (16.89)     1:54.41 (17.20)     2:11.59 (17.18)
        2:28.49 (16.90)     2:45.32 (16.83)     3:02.74 (17.42)     3:20.24 (17.50)
        3:37.39 (17.15)     3:54.37 (16.98)     4:11.43 (17.06)     4:27.78 (16.35)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Carina Doyle              17 WVSOT-OT             4:19.57    4:29.06  
                  14.74       30.37 (15.63)       47.16 (16.79)     1:03.54 (16.38)
        1:20.78 (17.24)     1:37.38 (16.60)     1:54.92 (17.54)     2:11.48 (16.56)
        2:29.17 (17.69)     2:45.90 (16.73)     3:03.72 (17.82)     3:20.66 (16.94)
        3:38.47 (17.81)     3:55.10 (16.63)     4:12.84 (17.74)     4:29.06 (16.22)
 14 Rebecca Roling            17 ROTBP-BP             4:26.66    4:34.00  
                  14.46       31.19 (16.73)       47.84 (16.65)     1:05.33 (17.49)
        1:22.41 (17.08)     1:40.01 (17.60)     1:57.13 (17.12)     2:14.98 (17.85)
        2:32.28 (17.30)     2:50.00 (17.72)     3:07.40 (17.40)     3:25.19 (17.79)
        3:42.40 (17.21)     4:00.22 (17.82)     4:17.29 (17.07)     4:34.00 (16.71)
 15 Jordyn Fogarty            17 WVSOT-OT             4:31.59    4:34.61  
                  15.00       31.03 (16.03)       48.53 (17.50)     1:05.48 (16.95)
        1:23.30 (17.82)     1:40.66 (17.36)     1:58.61 (17.95)     2:15.74 (17.13)
        2:33.49 (17.75)     2:50.95 (17.46)     3:08.61 (17.66)     3:25.74 (17.13)
        3:43.22 (17.48)     4:00.38 (17.16)     4:18.28 (17.90)     4:34.61 (16.33)
 16 Phoebe O'Leary            17 WVSOT-OT             4:32.18    4:38.31  
                  15.28       31.64 (16.36)       48.97 (17.33)     1:06.00 (17.03)
        1:23.94 (17.94)     1:41.09 (17.15)     1:59.01 (17.92)     2:16.00 (16.99)
        2:34.23 (18.23)     2:51.71 (17.48)     3:09.94 (18.23)     3:27.55 (17.61)
        3:45.96 (18.41)     4:03.34 (17.38)     4:21.72 (18.38)     4:38.31 (16.59)
 -- Madison Wilson (V)        17 QLAUS                     NT   X4:23.23  
                  14.34       29.50 (15.16)       46.27 (16.77)     1:02.47 (16.20)
        1:19.75 (17.28)     1:36.22 (16.47)     1:53.43 (17.21)     2:09.98 (16.55)
        2:26.80 (16.82)     2:43.03 (16.23)     3:00.10 (17.07)     3:16.56 (16.46)
        3:33.92 (17.36)     3:50.73 (16.81)     4:08.00 (17.27)     4:23.23 (15.23)
 -- Chloe Francis             18 NSSAK-AK             4:11.02        SCR  
 
Event 28  Men 13 Year Olds 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Hayden Church             13 HPKCO-CO             4:25.76    4:12.79  
                  13.28       27.75 (14.47)       43.79 (16.04)       59.13 (15.34)
        1:15.92 (16.79)     1:31.78 (15.86)     1:48.54 (16.76)     2:04.71 (16.17)
        2:21.48 (16.77)     2:37.33 (15.85)     2:54.17 (16.84)     3:10.14 (15.97)
        3:26.47 (16.33)     3:42.31 (15.84)     3:58.27 (15.96)     4:12.79 (14.52)
  2 Bertie Bassett-Foss       13 NAQHP-HP             4:22.82    4:19.62  
                  14.02       29.09 (15.07)       45.22 (16.13)     1:01.26 (16.04)
        1:17.96 (16.70)     1:34.21 (16.25)     1:51.22 (17.01)     2:07.28 (16.06)
        2:24.19 (16.91)     2:40.62 (16.43)     2:57.48 (16.86)     3:14.06 (16.58)
        3:31.01 (16.95)     3:47.34 (16.33)     4:03.99 (16.65)     4:19.62 (15.63)
  3 Benjamin May (V)          13 WBAUS                4:23.80    4:20.26  
                  14.36       29.26 (14.90)       46.20 (16.94)     1:02.24 (16.04)
        1:19.15 (16.91)     1:35.32 (16.17)     1:52.63 (17.31)     2:08.76 (16.13)
        2:25.67 (16.91)     2:41.74 (16.07)     2:59.13 (17.39)     3:15.68 (16.55)
        3:32.62 (16.94)     3:48.84 (16.22)     4:05.95 (17.11)     4:20.26 (14.31)
  4 Jacob Farr                13 KRIWN-WN             4:25.61    4:23.64  
                  14.76       30.50 (15.74)       46.66 (16.16)     1:03.08 (16.42)
        1:20.11 (17.03)     1:36.76 (16.65)     1:53.58 (16.82)     2:10.39 (16.81)
        2:27.37 (16.98)     2:44.12 (16.75)     3:01.55 (17.43)     3:18.51 (16.96)
        3:35.18 (16.67)     3:51.70 (16.52)     4:08.26 (16.56)     4:23.64 (15.38)
  5 Paras Nain                13 HPKCO-CO             4:29.45    4:26.80  
                  14.09       30.01 (15.92)       46.41 (16.40)     1:03.37 (16.96)
        1:20.52 (17.15)     1:37.58 (17.06)     1:54.95 (17.37)     2:12.01 (17.06)
        2:29.45 (17.44)     2:46.29 (16.84)     3:03.78 (17.49)     3:20.62 (16.84)
        3:37.76 (17.14)     3:54.83 (17.07)     4:11.70 (16.87)     4:26.80 (15.10)
  6 Jordan Rahurahu           13 WHACB-CB             4:26.26    4:26.89  
                  14.77       30.33 (15.56)       47.55 (17.22)     1:04.45 (16.90)
        1:21.99 (17.54)     1:38.59 (16.60)     1:55.91 (17.32)     2:12.83 (16.92)
        2:30.20 (17.37)     2:46.68 (16.48)     3:04.56 (17.88)     3:21.04 (16.48)
        3:38.71 (17.67)     3:55.23 (16.52)     4:12.17 (16.94)     4:26.89 (14.72)
  7 Carl Zhao                 13 NSSAK-AK             4:28.19    4:27.22  
                  15.10       33.36 (18.26)       49.41 (16.05)     1:07.06 (17.65)
        1:23.28 (16.22)     1:40.77 (17.49)     1:56.81 (16.04)     2:15.04 (18.23)
        2:31.64 (16.60)     2:48.86 (17.22)     3:04.80 (15.94)     3:22.11 (17.31)
        3:38.33 (16.22)     3:55.22 (16.89)     4:11.32 (16.10)     4:27.22 (15.90)
  8 Devlin Forsythe           13 KRIWN-WN             4:29.90    4:27.54  
                  14.28       30.66 (16.38)       47.09 (16.43)     1:04.33 (17.24)
        1:21.03 (16.70)     1:38.39 (17.36)     1:55.19 (16.80)     2:12.65 (17.46)
        2:29.59 (16.94)     2:46.92 (17.33)     3:03.86 (16.94)     3:21.33 (17.47)
        3:37.82 (16.49)     3:54.94 (17.12)     4:11.55 (16.61)     4:27.54 (15.99)
  9 Jeremy Hopkins            13 NEPOT-OT             4:29.75    4:30.79  
                  14.62       32.28 (17.66)       48.64 (16.36)     1:06.26 (17.62)
        1:23.10 (16.84)     1:40.58 (17.48)     1:57.36 (16.78)     2:14.82 (17.46)
        2:31.47 (16.65)     2:48.96 (17.49)     3:05.56 (16.60)     3:23.12 (17.56)
        3:40.16 (17.04)     3:57.70 (17.54)     4:14.56 (16.86)     4:30.79 (16.23)
 10 Cole McDowell             13 THAWK-WK             4:25.91    4:33.76  
                  13.99       29.99 (16.00)       46.64 (16.65)     1:03.64 (17.00)
        1:20.50 (16.86)     1:37.74 (17.24)     1:55.11 (17.37)     2:12.87 (17.76)
        2:30.48 (17.61)     2:48.47 (17.99)     3:05.90 (17.43)     3:23.76 (17.86)
        3:41.26 (17.50)     3:59.03 (17.77)     4:16.58 (17.55)     4:33.76 (17.18)
 
Event 28  Men 13 Year Olds 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Bertie Bassett-Foss       13 NAQHP-HP             4:23.38    4:22.82  
                  14.33       29.53 (15.20)       46.23 (16.70)     1:02.39 (16.16)
        1:19.81 (17.42)     1:36.37 (16.56)     1:53.60 (17.23)     2:10.00 (16.40)
        2:27.12 (17.12)     2:43.26 (16.14)     3:00.49 (17.23)     3:16.82 (16.33)
        3:34.04 (17.22)     3:50.23 (16.19)     4:07.22 (16.99)     4:22.82 (15.60)
  2 Benjamin May (V)          13 WBAUS                4:25.51    4:23.80  
                  14.25       29.72 (15.47)       46.46 (16.74)     1:02.93 (16.47)
        1:20.16 (17.23)     1:36.73 (16.57)     1:54.33 (17.60)     2:10.86 (16.53)
        2:27.67 (16.81)     2:44.17 (16.50)     3:01.25 (17.08)     3:17.73 (16.48)
        3:35.00 (17.27)     3:51.63 (16.63)     4:23.80 (32.17)                    
  3 Jacob Farr                13 KRIWN-WN             4:39.23    4:25.61  
                  15.00       30.03 (15.03)       46.88 (16.85)     1:02.92 (16.04)
        1:20.30 (17.38)     1:36.94 (16.64)     1:54.75 (17.81)     2:11.59 (16.84)
        2:29.12 (17.53)     2:45.65 (16.53)     3:03.15 (17.50)     3:19.66 (16.51)
        3:36.73 (17.07)     3:53.48 (16.75)     4:10.28 (16.80)     4:25.61 (15.33)
  4 Hayden Church             13 HPKCO-CO             4:18.52    4:25.76  
                  13.51       29.18 (15.67)       45.44 (16.26)     1:02.18 (16.74)
        1:18.83 (16.65)     1:35.63 (16.80)     1:52.47 (16.84)     2:09.51 (17.04)
        2:26.26 (16.75)     2:43.60 (17.34)     3:00.74 (17.14)     3:17.96 (17.22)
        3:35.11 (17.15)     3:52.98 (17.87)     4:09.96 (16.98)     4:25.76 (15.80)
  5 Cole McDowell             13 THAWK-WK             4:39.36    4:25.91  
                  14.19       29.71 (15.52)       46.72 (17.01)     1:03.78 (17.06)
        1:21.12 (17.34)     1:37.99 (16.87)     1:55.64 (17.65)     2:12.63 (16.99)
        2:29.42 (16.79)     2:45.70 (16.28)     3:02.31 (16.61)     3:19.39 (17.08)
        3:36.58 (17.19)     3:53.82 (17.24)     4:10.30 (16.48)     4:25.91 (15.61)
  6 Jordan Rahurahu           13 WHACB-CB             4:31.17    4:26.26  
                  14.09       30.02 (15.93)       46.55 (16.53)     1:03.85 (17.30)
        1:20.90 (17.05)     1:38.29 (17.39)     1:54.72 (16.43)     2:12.27 (17.55)
        2:28.84 (16.57)     2:46.03 (17.19)     3:02.96 (16.93)     3:20.32 (17.36)
        3:36.79 (16.47)     3:54.09 (17.30)     4:10.61 (16.52)     4:26.26 (15.65)
  7 Carl Zhao                 13 NSSAK-AK             4:40.42    4:28.19  
                  14.78       30.45 (15.67)       47.59 (17.14)     1:04.33 (16.74)
        1:21.53 (17.20)     1:37.85 (16.32)     1:56.55 (18.70)     2:13.33 (16.78)
        2:30.02 (16.69)     2:46.21 (16.19)     3:03.68 (17.47)     3:20.08 (16.40)
        3:37.80 (17.72)     3:54.64 (16.84)     4:12.11 (17.47)     4:28.19 (16.08)
  8 Paras Nain                13 HPKCO-CO             4:28.65    4:29.45  
                  14.56       30.47 (15.91)       47.87 (17.40)     1:04.62 (16.75)
        1:22.31 (17.69)     1:39.26 (16.95)     1:56.56 (17.30)     2:13.46 (16.90)
        2:30.97 (17.51)     2:47.58 (16.61)     3:05.36 (17.78)     3:22.14 (16.78)
        3:39.80 (17.66)     3:56.24 (16.44)     4:13.80 (17.56)     4:29.45 (15.65)
  9 Jeremy Hopkins            13 NEPOT-OT             4:35.10    4:29.75  
                  14.43       31.12 (16.69)       47.62 (16.50)     1:04.96 (17.34)
        1:21.62 (16.66)     1:38.86 (17.24)     1:55.84 (16.98)     2:13.14 (17.30)
        2:29.76 (16.62)     2:46.83 (17.07)     3:03.74 (16.91)     3:21.32 (17.58)
        3:38.31 (16.99)     3:55.99 (17.68)     4:12.84 (16.85)     4:29.75 (16.91)
 10 Devlin Forsythe           13 KRIWN-WN             4:41.66    4:29.90  
                  14.86       30.71 (15.85)       47.57 (16.86)     1:04.22 (16.65)
        1:21.62 (17.40)     1:38.43 (16.81)     1:55.93 (17.50)     2:12.96 (17.03)
        2:30.12 (17.16)     2:47.04 (16.92)     3:04.58 (17.54)     3:21.75 (17.17)
        3:39.34 (17.59)     3:55.93 (16.59)     4:13.62 (17.69)     4:29.90 (16.28)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Matthew Scott             13 ENTHP-HP             4:32.56    4:30.19  
                  14.44       30.63 (16.19)       47.56 (16.93)     1:04.78 (17.22)
        1:21.83 (17.05)     1:38.96 (17.13)     1:56.36 (17.40)     2:13.51 (17.15)
        2:30.75 (17.24)     2:48.04 (17.29)     3:05.27 (17.23)     3:22.53 (17.26)
        3:39.74 (17.21)     3:56.97 (17.23)     4:14.24 (17.27)     4:30.19 (15.95)
 12 Callum Brigden            13 SZRWN-WN             4:38.54    4:30.89  
                  14.35       30.96 (16.61)       47.75 (16.79)     1:04.80 (17.05)
        1:22.13 (17.33)     1:39.62 (17.49)     1:56.68 (17.06)     2:14.36 (17.68)
        2:31.50 (17.14)     2:49.73 (18.23)     3:06.60 (16.87)     3:24.19 (17.59)
        3:42.09 (17.90)     3:59.42 (17.33)     4:15.87 (16.45)     4:30.89 (15.02)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Leon Arcus                13 FFDWK-WK             4:39.30    4:35.70  
                  15.53       31.14 (15.61)       48.61 (17.47)     1:05.06 (16.45)
        1:23.27 (18.21)     1:39.95 (16.68)     1:57.78 (17.83)     2:14.88 (17.10)
        2:33.05 (18.17)     2:50.01 (16.96)     3:07.91 (17.90)     3:25.32 (17.41)
        3:43.66 (18.34)     4:00.89 (17.23)     4:19.36 (18.47)     4:35.70 (16.34)
 14 Nico van der Wilt         13 CAPWN-WN             4:40.42    4:38.56  
                  14.30       29.96 (15.66)       46.75 (16.79)     1:03.63 (16.88)
        1:21.10 (17.47)     1:38.32 (17.22)     1:56.14 (17.82)     2:13.85 (17.71)
        2:31.77 (17.92)     2:49.41 (17.64)     3:07.50 (18.09)     3:25.79 (18.29)
        3:44.19 (18.40)     4:02.45 (18.26)     4:21.18 (18.73)     4:38.56 (17.38)
 
Event 28  Men 14 Year Olds 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Carter Edgecombe          14 FFDWK-WK             4:08.70    3:59.92  
                  13.40       27.52 (14.12)       42.58 (15.06)       57.39 (14.81)
        1:12.82 (15.43)     1:27.93 (15.11)     1:43.55 (15.62)     1:58.66 (15.11)
        2:14.08 (15.42)     2:29.19 (15.11)     2:44.78 (15.59)     2:59.98 (15.20)
        3:15.29 (15.31)     3:30.45 (15.16)     3:45.68 (15.23)     3:59.92 (14.24)
  2 Bradley Catto             14 HOKSL-SL             4:15.73    4:10.70  
                  13.67       28.19 (14.52)       43.97 (15.78)       59.29 (15.32)
        1:15.55 (16.26)     1:31.19 (15.64)     1:47.45 (16.26)     2:03.41 (15.96)
        2:19.74 (16.33)     2:35.74 (16.00)     2:52.33 (16.59)     3:08.11 (15.78)
        3:24.49 (16.38)     3:40.22 (15.73)     3:56.57 (16.35)     4:10.70 (14.13)
  3 Bayley Main               14 HPKCO-CO             4:21.51    4:10.91  
                  12.94       28.68 (15.74)       44.06 (15.38)     1:00.20 (16.14)
        1:15.83 (15.63)     1:32.31 (16.48)     1:48.30 (15.99)     2:04.71 (16.41)
        2:20.79 (16.08)     2:37.20 (16.41)     2:52.81 (15.61)     3:09.40 (16.59)
        3:25.46 (16.06)     3:41.67 (16.21)     3:56.63 (14.96)     4:10.91 (14.28)
  4 Dominic Mildon            14 HPKCO-CO             4:16.40    4:12.57  
                  13.49       28.15 (14.66)       44.37 (16.22)     1:00.38 (16.01)
        1:16.95 (16.57)     1:33.32 (16.37)     1:50.02 (16.70)     2:06.42 (16.40)
        2:22.69 (16.27)     2:38.80 (16.11)     2:54.82 (16.02)     3:10.56 (15.74)
        3:26.47 (15.91)     3:42.37 (15.90)     3:58.14 (15.77)     4:12.57 (14.43)
  5 Henry Muskee              14 AQGCB-CB             4:19.54    4:13.79  
                  13.80       28.51 (14.71)       44.74 (16.23)     1:00.19 (15.45)
        1:16.47 (16.28)     1:32.25 (15.78)     1:48.47 (16.22)     2:04.24 (15.77)
        2:20.98 (16.74)     2:36.62 (15.64)     2:53.54 (16.92)     3:09.25 (15.71)
        3:26.14 (16.89)     3:41.78 (15.64)     3:58.77 (16.99)     4:13.79 (15.02)
  6 Matthew Hyde              14 MATWK-WK             4:21.26    4:16.89  
                  14.49       29.93 (15.44)       46.22 (16.29)     1:02.28 (16.06)
        1:18.93 (16.65)     1:34.83 (15.90)     1:51.47 (16.64)     2:07.26 (15.79)
        2:23.88 (16.62)     2:39.91 (16.03)     2:56.80 (16.89)     3:12.92 (16.12)
        3:29.24 (16.32)     3:45.25 (16.01)     4:02.01 (16.76)     4:16.89 (14.88)
  7 Jake O'Grady              14 ASTED-ED             4:22.10    4:18.10  
                  13.12       28.55 (15.43)       44.46 (15.91)     1:01.23 (16.77)
        1:17.47 (16.24)     1:34.30 (16.83)     1:50.58 (16.28)     2:07.32 (16.74)
        2:23.65 (16.33)     2:40.68 (17.03)     2:57.10 (16.42)     3:14.00 (16.90)
        3:30.34 (16.34)     3:47.32 (16.98)     4:02.85 (15.53)     4:18.10 (15.25)
  8 Josh Hamilton             14 MKUSL-SL             4:22.06    4:20.14  
                  14.30       30.02 (15.72)       46.32 (16.30)     1:02.66 (16.34)
        1:19.32 (16.66)     1:35.69 (16.37)     1:52.62 (16.93)     2:08.95 (16.33)
        2:25.84 (16.89)     2:42.34 (16.50)     2:59.05 (16.71)     3:15.44 (16.39)
        3:31.95 (16.51)     3:48.30 (16.35)     4:04.57 (16.27)     4:20.14 (15.57)
  9 Tyler Ellis               14 SPCWK-WK             4:21.17    4:20.34  
                  13.97       29.61 (15.64)       45.99 (16.38)     1:02.92 (16.93)
        1:19.27 (16.35)     1:36.12 (16.85)     1:52.57 (16.45)     2:09.69 (17.12)
        2:25.67 (15.98)     2:42.13 (16.46)     2:58.60 (16.47)     3:15.36 (16.76)
        3:31.88 (16.52)     3:48.29 (16.41)     4:04.71 (16.42)     4:20.34 (15.63)
 10 Ronald Poon               14 NEPOT-OT             4:23.48    4:23.79  
                  14.52       30.67 (16.15)       47.11 (16.44)     1:04.04 (16.93)
        1:20.82 (16.78)     1:37.74 (16.92)     1:54.44 (16.70)     2:11.20 (16.76)
        2:27.71 (16.51)     2:44.41 (16.70)     3:01.05 (16.64)     3:18.06 (17.01)
        3:34.74 (16.68)     3:51.50 (16.76)     4:08.08 (16.58)     4:23.79 (15.71)
 
Event 28  Men 14 Year Olds 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Carter Edgecombe          14 FFDWK-WK             4:09.62    4:08.70  
                  13.82       28.68 (14.86)       44.21 (15.53)       59.87 (15.66)
        1:15.94 (16.07)     1:31.71 (15.77)     1:47.75 (16.04)     2:03.13 (15.38)
        2:19.09 (15.96)     2:34.56 (15.47)     2:50.61 (16.05)     3:06.16 (15.55)
        3:22.28 (16.12)     3:37.63 (15.35)     3:53.92 (16.29)     4:08.70 (14.78)
  2 Bradley Catto             14 HOKSL-SL             4:15.45    4:15.73  
                  13.53       28.58 (15.05)       44.08 (15.50)       59.98 (15.90)
        1:15.61 (15.63)     1:31.79 (16.18)     1:47.96 (16.17)     2:04.62 (16.66)
        2:20.51 (15.89)     2:36.92 (16.41)     2:53.18 (16.26)     3:09.79 (16.61)
        3:26.51 (16.72)     3:43.35 (16.84)     4:00.12 (16.77)     4:15.73 (15.61)
  3 Dominic Mildon            14 HPKCO-CO             4:15.90    4:16.40  
                  13.69       28.80 (15.11)       45.62 (16.82)     1:01.89 (16.27)
        1:18.83 (16.94)     1:35.08 (16.25)     1:51.90 (16.82)     2:07.66 (15.76)
        2:24.37 (16.71)     2:40.32 (15.95)     2:57.01 (16.69)     3:13.31 (16.30)
        3:29.50 (16.19)     3:45.28 (15.78)     4:01.72 (16.44)     4:16.40 (14.68)
  4 Henry Muskee              14 AQGCB-CB             4:19.11    4:19.54  
                  13.88       29.28 (15.40)       45.16 (15.88)     1:01.31 (16.15)
        1:17.90 (16.59)     1:34.41 (16.51)     1:51.15 (16.74)     2:07.38 (16.23)
        2:24.39 (17.01)     2:40.86 (16.47)     2:57.67 (16.81)     3:14.26 (16.59)
        3:31.07 (16.81)     3:47.37 (16.30)     4:04.17 (16.80)     4:19.54 (15.37)
  5 Tyler Ellis               14 SPCWK-WK             4:17.93    4:21.17  
                  14.75       30.43 (15.68)       47.43 (17.00)     1:03.81 (16.38)
        1:20.90 (17.09)     1:37.35 (16.45)     1:54.55 (17.20)     2:10.85 (16.30)
        2:27.48 (16.63)     2:43.60 (16.12)     3:00.92 (17.32)     3:17.02 (16.10)
        3:33.47 (16.45)     3:49.71 (16.24)     4:06.52 (16.81)     4:21.17 (14.65)
  6 Matthew Hyde              14 MATWK-WK             4:17.93    4:21.26  
                  13.62       28.92 (15.30)       44.32 (15.40)     1:00.55 (16.23)
        1:17.02 (16.47)     1:33.94 (16.92)     1:50.55 (16.61)     2:07.49 (16.94)
        2:23.87 (16.38)     2:40.67 (16.80)     2:57.33 (16.66)     3:14.33 (17.00)
        3:31.17 (16.84)     3:48.28 (17.11)     4:04.91 (16.63)     4:21.26 (16.35)
  7 Bayley Main               14 HPKCO-CO             4:19.27    4:21.51  
                  13.44       29.68 (16.24)       45.41 (15.73)     1:02.55 (17.14)
        1:18.56 (16.01)     1:35.70 (17.14)     1:51.79 (16.09)     2:08.72 (16.93)
        2:24.98 (16.26)     2:42.08 (17.10)     2:58.39 (16.31)     3:15.83 (17.44)
        3:32.12 (16.29)     3:49.39 (17.27)     4:05.41 (16.02)     4:21.51 (16.10)
  8 Josh Hamilton             14 MKUSL-SL             4:23.25    4:22.06  
                  14.16       29.87 (15.71)       46.02 (16.15)     1:02.78 (16.76)
        1:19.31 (16.53)     1:36.21 (16.90)     1:52.88 (16.67)     2:09.89 (17.01)
        2:26.53 (16.64)     2:43.39 (16.86)     3:00.19 (16.80)     3:16.94 (16.75)
        3:33.22 (16.28)     3:49.49 (16.27)     4:05.72 (16.23)     4:22.06 (16.34)
  9 Jake O'Grady              14 ASTED-ED             4:22.44    4:22.10  
                  13.57       29.17 (15.60)       44.70 (15.53)     1:01.36 (16.66)
        1:17.92 (16.56)     1:35.02 (17.10)     1:51.96 (16.94)     2:08.87 (16.91)
        2:25.08 (16.21)     2:42.14 (17.06)     2:58.63 (16.49)     3:15.99 (17.36)
        3:32.43 (16.44)     3:49.54 (17.11)     4:05.87 (16.33)     4:22.10 (16.23)
 10 Ronald Poon               14 NEPOT-OT             4:24.37    4:23.48  
                  14.81       30.48 (15.67)       47.49 (17.01)     1:03.97 (16.48)
        1:21.24 (17.27)     1:37.85 (16.61)     1:55.22 (17.37)     2:11.52 (16.30)
        2:28.78 (17.26)     2:45.10 (16.32)     3:02.19 (17.09)     3:18.72 (16.53)
        3:35.51 (16.79)     3:51.63 (16.12)     4:08.40 (16.77)     4:23.48 (15.08)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Nicholas Crott            14 CAPWN-WN             4:18.30    4:24.52  
                  14.67       30.19 (15.52)       47.17 (16.98)     1:03.47 (16.30)
        1:20.51 (17.04)     1:36.78 (16.27)     1:54.05 (17.27)     2:10.24 (16.19)
        2:27.79 (17.55)     2:44.08 (16.29)     3:01.36 (17.28)     3:18.12 (16.76)
        3:35.53 (17.41)     3:52.15 (16.62)     4:09.46 (17.31)     4:24.52 (15.06)
 12 Liam Neal                 14 KRIWN-WN             4:27.83    4:26.38  
                  14.23       29.90 (15.67)       46.15 (16.25)     1:02.93 (16.78)
        1:20.23 (17.30)     1:37.25 (17.02)     1:54.12 (16.87)     2:11.36 (17.24)
        2:28.42 (17.06)     2:45.80 (17.38)     3:02.81 (17.01)     3:20.00 (17.19)
        3:36.85 (16.85)     3:53.77 (16.92)     4:10.29 (16.52)     4:26.38 (16.09)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Carson Bluck              14 LMEAK-AK             4:26.42    4:30.98  
                  14.39       29.68 (15.29)       47.40 (17.72)     1:04.15 (16.75)
        1:21.97 (17.82)     1:39.17 (17.20)     1:57.03 (17.86)     2:13.51 (16.48)
        2:31.45 (17.94)     2:48.17 (16.72)     3:05.53 (17.36)     3:22.53 (17.00)
        3:40.45 (17.92)     3:56.95 (16.50)     4:14.61 (17.66)     4:30.98 (16.37)
 14 Jesse Reynolds (Awd)      14 FFDWK-WK             4:51.61    4:53.19  
                  15.24       32.67 (17.43)       49.87 (17.20)     1:08.40 (18.53)
        1:26.32 (17.92)     1:45.44 (19.12)     2:03.75 (18.31)     2:22.81 (19.06)
        2:41.45 (18.64)     3:00.61 (19.16)     3:19.07 (18.46)     3:38.42 (19.35)
        3:57.13 (18.71)     4:16.27 (19.14)     4:34.89 (18.62)     4:53.19 (18.30)
 -- Autahi Brock              14 KWIMW-MW             4:21.04        SCR  
 
Event 28  Men 15 Year Olds 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Mathew Myers              15 NSSAK-AK             4:09.01    4:00.56  
                  13.42       27.44 (14.02)       42.89 (15.45)       57.65 (14.76)
        1:13.42 (15.77)     1:28.41 (14.99)     1:44.49 (16.08)     1:59.74 (15.25)
        2:15.26 (15.52)     2:30.34 (15.08)     2:46.21 (15.87)     3:01.28 (15.07)
        3:16.52 (15.24)     3:31.31 (14.79)     3:46.67 (15.36)     4:00.56 (13.89)
  2 Bradlee Ashby             15 FFDWK-WK             4:10.07    4:02.17  
                  12.50       26.90 (14.40)       42.44 (15.54)       57.84 (15.40)
        1:13.41 (15.57)     1:28.96 (15.55)     1:44.53 (15.57)     1:59.88 (15.35)
        2:15.16 (15.28)     2:30.47 (15.31)     2:46.07 (15.60)     3:01.30 (15.23)
        3:16.83 (15.53)     3:32.08 (15.25)     3:47.70 (15.62)     4:02.17 (14.47)
  3 Ted Taylor                15 KRIWN-WN             4:08.03    4:02.80  
                  13.21       27.19 (13.98)       42.52 (15.33)       57.40 (14.88)
        1:13.14 (15.74)     1:28.28 (15.14)     1:44.25 (15.97)     1:59.41 (15.16)
        2:15.29 (15.88)     2:30.30 (15.01)     2:46.38 (16.08)     3:01.63 (15.25)
        3:17.68 (16.05)     3:32.82 (15.14)     3:48.55 (15.73)     4:02.80 (14.25)
  4 Cameron Blair             15 KWIMW-MW             4:10.81    4:05.17  
                  13.85       28.23 (14.38)       43.67 (15.44)       58.51 (14.84)
        1:14.55 (16.04)     1:29.74 (15.19)     1:45.70 (15.96)     2:00.90 (15.20)
        2:16.64 (15.74)     2:31.84 (15.20)     2:47.58 (15.74)     3:03.04 (15.46)
        3:18.88 (15.84)     3:34.69 (15.81)     3:50.40 (15.71)     4:05.17 (14.77)
  5 Matthew Lemon             15 WHACB-CB             4:11.00    4:12.08  
                  13.19       27.89 (14.70)       42.91 (15.02)       58.69 (15.78)
        1:14.76 (16.07)     1:31.21 (16.45)     1:47.31 (16.10)     2:03.76 (16.45)
        2:20.01 (16.25)     2:36.11 (16.10)     2:52.22 (16.11)     3:08.79 (16.57)
        3:24.84 (16.05)     3:41.31 (16.47)     3:57.03 (15.72)     4:12.08 (15.05)
  6 Christopher Bowman        15 WHACB-CB             4:18.95    4:14.44  
                  13.43       28.76 (15.33)       44.63 (15.87)     1:00.35 (15.72)
        1:16.32 (15.97)     1:32.50 (16.18)     1:48.81 (16.31)     2:04.88 (16.07)
        2:21.29 (16.41)     2:37.43 (16.14)     2:53.98 (16.55)     3:10.08 (16.10)
        3:26.83 (16.75)     3:42.78 (15.95)     3:59.14 (16.36)     4:14.44 (15.30)
  7 Ryan Cooper               15 STRTR-TR             4:17.32    4:15.19  
                  13.80       28.56 (14.76)       44.00 (15.44)       59.84 (15.84)
        1:15.88 (16.04)     1:31.76 (15.88)     1:48.40 (16.64)     2:04.69 (16.29)
        2:21.41 (16.72)     2:37.69 (16.28)     2:54.35 (16.66)     3:10.63 (16.28)
        3:27.22 (16.59)     3:43.20 (15.98)     3:59.72 (16.52)     4:15.19 (15.47)
  8 Jay Cadman-Kennedy        15 IGWTR-TR             4:18.98    4:17.87  
                  13.22       28.79 (15.57)       44.36 (15.57)     1:01.09 (16.73)
        1:16.96 (15.87)     1:33.48 (16.52)     1:49.42 (15.94)     2:06.31 (16.89)
        2:22.54 (16.23)     2:39.63 (17.09)     2:55.73 (16.10)     3:12.74 (17.01)
        3:28.92 (16.18)     3:45.82 (16.90)     4:01.91 (16.09)     4:17.87 (15.96)
  9 Jackson Cropp             15 NSSAK-AK             4:19.15    4:19.29  
                  14.06       29.89 (15.83)       45.91 (16.02)     1:02.10 (16.19)
        1:18.31 (16.21)     1:34.75 (16.44)     1:51.24 (16.49)     2:07.96 (16.72)
        2:24.37 (16.41)     2:41.10 (16.73)     2:57.53 (16.43)     3:14.42 (16.89)
        3:31.12 (16.70)     3:47.84 (16.72)     4:04.05 (16.21)     4:19.29 (15.24)
 10 Cameron Doidge            15 CAPWN-WN             4:18.65    4:20.61  
                  13.66       29.04 (15.38)       44.26 (15.22)     1:00.67 (16.41)
        1:16.69 (16.02)     1:33.68 (16.99)     1:49.85 (16.17)     2:06.69 (16.84)
        2:22.87 (16.18)     2:40.19 (17.32)     2:56.61 (16.42)     3:13.79 (17.18)
        3:30.46 (16.67)     3:47.61 (17.15)     4:04.34 (16.73)     4:20.61 (16.27)
 
Event 28  Men 15 Year Olds 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ted Taylor                15 KRIWN-WN             4:02.27    4:08.03  
                  13.40       28.04 (14.64)       43.41 (15.37)       58.65 (15.24)
        1:14.53 (15.88)     1:29.88 (15.35)     1:45.97 (16.09)     2:01.69 (15.72)
        2:17.74 (16.05)     2:33.41 (15.67)     2:49.40 (15.99)     3:05.27 (15.87)
        3:21.27 (16.00)     3:37.08 (15.81)     3:53.06 (15.98)     4:08.03 (14.97)
  2 Mathew Myers              15 NSSAK-AK             4:04.69    4:09.01  
                  13.35       28.42 (15.07)       43.65 (15.23)       59.93 (16.28)
        1:16.00 (16.07)     1:31.89 (15.89)     1:47.34 (15.45)     2:03.35 (16.01)
        2:19.14 (15.79)     2:35.43 (16.29)     2:51.29 (15.86)     3:07.29 (16.00)
        3:22.91 (15.62)     3:38.77 (15.86)     3:53.97 (15.20)     4:09.01 (15.04)
  3 Bradlee Ashby             15 FFDWK-WK             4:06.46    4:10.07  
                  12.78       28.21 (15.43)       43.56 (15.35)       59.97 (16.41)
        1:15.90 (15.93)     1:32.14 (16.24)     1:47.63 (15.49)     2:03.88 (16.25)
        2:19.37 (15.49)     2:35.36 (15.99)     2:50.80 (15.44)     3:07.24 (16.44)
        3:22.88 (15.64)     3:39.08 (16.20)     3:54.43 (15.35)     4:10.07 (15.64)
  4 Cameron Blair             15 KWIMW-MW             4:06.88    4:10.81  
                  13.18       27.91 (14.73)       42.91 (15.00)       58.46 (15.55)
        1:13.93 (15.47)     1:29.95 (16.02)     1:45.75 (15.80)     2:01.66 (15.91)
        2:17.58 (15.92)     2:33.76 (16.18)     2:49.80 (16.04)     3:05.98 (16.18)
        3:22.46 (16.48)     3:38.85 (16.39)     3:55.20 (16.35)     4:10.81 (15.61)
  5 Matthew Lemon             15 WHACB-CB             4:19.06    4:11.00  
                  13.23       28.17 (14.94)       43.13 (14.96)       59.22 (16.09)
        1:15.19 (15.97)     1:31.25 (16.06)     1:47.18 (15.93)     2:03.59 (16.41)
        2:19.59 (16.00)     2:36.00 (16.41)     2:51.86 (15.86)     3:08.19 (16.33)
        3:24.30 (16.11)     3:40.51 (16.21)     3:55.81 (15.30)     4:11.00 (15.19)
  6 Ryan Cooper               15 STRTR-TR             4:17.98    4:17.32  
                  13.85       28.36 (14.51)       44.16 (15.80)       59.84 (15.68)
        1:16.62 (16.78)     1:33.05 (16.43)     1:50.01 (16.96)     2:06.27 (16.26)
        2:23.08 (16.81)     2:39.49 (16.41)     2:56.31 (16.82)     3:12.56 (16.25)
        3:29.54 (16.98)     3:45.77 (16.23)     4:02.24 (16.47)     4:17.32 (15.08)
  7 Cameron Doidge            15 CAPWN-WN             4:18.70    4:18.65  
                  14.49       29.56 (15.07)       46.17 (16.61)     1:01.55 (15.38)
        1:18.32 (16.77)     1:34.16 (15.84)     1:51.17 (17.01)     2:07.23 (16.06)
        2:24.00 (16.77)     2:39.95 (15.95)     2:57.50 (17.55)     3:13.71 (16.21)
        3:30.69 (16.98)     3:46.23 (15.54)     4:02.75 (16.52)     4:18.65 (15.90)
  8 Christopher Bowman        15 WHACB-CB             4:22.32    4:18.95  
                  14.03       28.91 (14.88)       45.45 (16.54)     1:01.01 (15.56)
        1:18.15 (17.14)     1:34.36 (16.21)     1:51.34 (16.98)     2:07.54 (16.20)
        2:24.36 (16.82)     2:40.80 (16.44)     2:57.99 (17.19)     3:14.33 (16.34)
        3:30.93 (16.60)     3:46.99 (16.06)     4:03.77 (16.78)     4:18.95 (15.18)
  9 Jay Cadman-Kennedy        15 IGWTR-TR             4:16.39    4:18.98  
                  13.96       29.14 (15.18)       45.44 (16.30)     1:02.05 (16.61)
        1:18.96 (16.91)     1:35.51 (16.55)     1:51.84 (16.33)     2:08.46 (16.62)
        2:24.62 (16.16)     2:40.92 (16.30)     2:57.78 (16.86)     3:14.21 (16.43)
        3:30.69 (16.48)     3:47.27 (16.58)     4:03.65 (16.38)     4:18.98 (15.33)
 10 Jackson Cropp             15 NSSAK-AK             4:15.93    4:19.15  
                  13.87       29.80 (15.93)       45.47 (15.67)     1:02.02 (16.55)
        1:18.28 (16.26)     1:35.13 (16.85)     1:51.50 (16.37)     2:08.65 (17.15)
        2:25.16 (16.51)     2:42.01 (16.85)     2:58.48 (16.47)     3:15.10 (16.62)
        3:31.25 (16.15)     3:48.10 (16.85)     4:03.67 (15.57)     4:19.15 (15.48)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Matthew Duncan            15 HPKCO-CO             4:23.25    4:20.39  
                  13.33       28.59 (15.26)       44.21 (15.62)     1:01.00 (16.79)
        1:17.17 (16.17)     1:34.31 (17.14)     1:50.53 (16.22)     2:07.54 (17.01)
        2:23.88 (16.34)     2:40.94 (17.06)     2:57.53 (16.59)     3:15.04 (17.51)
        3:31.58 (16.54)     3:48.82 (17.24)     4:04.32 (15.50)     4:20.39 (16.07)
 12 Perry Farrell             15 MTMBP-BP             4:22.94    4:22.50  
                  14.01       29.52 (15.51)       45.87 (16.35)     1:02.23 (16.36)
        1:19.12 (16.89)     1:36.05 (16.93)     1:53.13 (17.08)     2:09.83 (16.70)
        2:26.17 (16.34)     2:42.63 (16.46)     2:59.82 (17.19)     3:16.46 (16.64)
        3:33.25 (16.79)     3:50.15 (16.90)     4:06.96 (16.81)     4:22.50 (15.54)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Lochie Berg               15 SZRWN-WN             4:13.44    4:28.83  
                  13.76       29.08 (15.32)       44.56 (15.48)     1:01.23 (16.67)
        1:18.14 (16.91)     1:35.34 (17.20)     1:52.10 (16.76)     2:09.25 (17.15)
        2:25.68 (16.43)     2:42.99 (17.31)     3:00.63 (17.64)     3:18.63 (18.00)
        3:36.43 (17.80)     3:54.28 (17.85)     4:11.61 (17.33)     4:28.83 (17.22)
 
Event 28  Men 16 Year Olds 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Matthew Hutchins          16 WHACB-CB             3:59.72    3:49.49  
                  12.98       26.82 (13.84)       41.56 (14.74)       55.60 (14.04)
        1:10.39 (14.79)     1:24.58 (14.19)     1:39.43 (14.85)     1:53.81 (14.38)
        2:08.49 (14.68)     2:22.69 (14.20)     2:37.62 (14.93)     2:52.02 (14.40)
        3:06.77 (14.75)     3:21.08 (14.31)     3:35.95 (14.87)     3:49.49 (13.54)
  2 Mitchell Davison          16 NSSAK-AK             4:10.33    4:05.48  
                  13.71       28.32 (14.61)       43.25 (14.93)       58.12 (14.87)
        1:13.60 (15.48)     1:28.70 (15.10)     1:44.00 (15.30)     1:59.48 (15.48)
        2:15.29 (15.81)     2:31.02 (15.73)     2:47.18 (16.16)     3:03.11 (15.93)
        3:19.13 (16.02)     3:34.98 (15.85)     3:50.75 (15.77)     4:05.48 (14.73)
  3 Robert McDonald           16 COLSL-SL             4:08.49    4:05.54  
                  13.54       27.71 (14.17)       43.16 (15.45)       58.04 (14.88)
        1:13.88 (15.84)     1:28.92 (15.04)     1:45.24 (16.32)     2:00.52 (15.28)
        2:16.80 (16.28)     2:32.12 (15.32)     2:48.69 (16.57)     3:04.11 (15.42)
        3:20.41 (16.30)     3:35.41 (15.00)     3:51.31 (15.90)     4:05.54 (14.23)
  4 Benjamin Gray             16 NEPOT-OT             4:12.99    4:09.22  
                  13.86       29.38 (15.52)       44.41 (15.03)     1:00.16 (15.75)
        1:15.59 (15.43)     1:31.49 (15.90)     1:47.34 (15.85)     2:03.38 (16.04)
        2:19.11 (15.73)     2:35.13 (16.02)     2:51.01 (15.88)     3:07.20 (16.19)
        3:22.84 (15.64)     3:39.03 (16.19)     3:54.54 (15.51)     4:09.22 (14.68)
  5 Micheal Rasdall           16 ROTBP-BP             4:11.00    4:09.67  
                  13.70       28.62 (14.92)       43.92 (15.30)       59.59 (15.67)
        1:15.21 (15.62)     1:31.09 (15.88)     1:47.12 (16.03)     2:03.19 (16.07)
        2:18.97 (15.78)     2:34.75 (15.78)     2:50.58 (15.83)     3:06.56 (15.98)
        3:22.68 (16.12)     3:39.03 (16.35)     3:54.89 (15.86)     4:09.67 (14.78)
  6 Jack Turner               16 WVSOT-OT             4:10.77    4:12.39  
                  13.67       28.18 (14.51)       43.80 (15.62)       59.11 (15.31)
        1:15.37 (16.26)     1:31.10 (15.73)     1:47.74 (16.64)     2:03.26 (15.52)
        2:19.58 (16.32)     2:35.73 (16.15)     2:52.46 (16.73)     3:08.62 (16.16)
        3:25.16 (16.54)     3:41.09 (15.93)     3:57.55 (16.46)     4:12.39 (14.84)
  7 Kyle Barnes               16 TWAWN-WN             4:14.09    4:12.48  
                  13.23       27.66 (14.43)       43.08 (15.42)       58.53 (15.45)
        1:14.66 (16.13)     1:30.86 (16.20)     1:47.18 (16.32)     2:03.48 (16.30)
        2:19.44 (15.96)     2:35.61 (16.17)     2:51.71 (16.10)     3:08.01 (16.30)
        3:24.54 (16.53)     3:40.88 (16.34)     3:57.10 (16.22)     4:12.48 (15.38)
  8 Marshall Wilkinson        16 KWIMW-MW             4:12.30    4:13.75  
                  13.20       28.10 (14.90)       43.45 (15.35)       59.18 (15.73)
        1:15.23 (16.05)     1:31.40 (16.17)     1:47.54 (16.14)     2:03.83 (16.29)
        2:20.16 (16.33)     2:36.36 (16.20)     2:52.63 (16.27)     3:09.07 (16.44)
        3:25.36 (16.29)     3:41.69 (16.33)     3:58.16 (16.47)     4:13.75 (15.59)
  9 Ben Ruback                16 MASWP-WP             4:16.35    4:17.22  
                  13.82       29.10 (15.28)       45.05 (15.95)     1:01.35 (16.30)
        1:17.68 (16.33)     1:34.41 (16.73)     1:51.13 (16.72)     2:07.71 (16.58)
        2:23.88 (16.17)     2:40.35 (16.47)     2:56.74 (16.39)     3:13.15 (16.41)
        3:28.94 (15.79)     3:45.24 (16.30)     4:01.55 (16.31)     4:17.22 (15.67)
 10 Hamish McCulloch          16 WVSOT-OT             4:15.44    4:19.46  
                  13.87       29.85 (15.98)       45.20 (15.35)     1:01.61 (16.41)
        1:17.62 (16.01)     1:34.57 (16.95)     1:50.68 (16.11)     2:07.70 (17.02)
        2:23.83 (16.13)     2:40.72 (16.89)     2:57.11 (16.39)     3:14.06 (16.95)
        3:30.55 (16.49)     3:47.47 (16.92)     4:03.82 (16.35)     4:19.46 (15.64)
 
Event 28  Men 16 Year Olds 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Matthew Hutchins          16 WHACB-CB             3:52.76    3:59.72  
                  13.07       27.13 (14.06)       42.00 (14.87)       56.86 (14.86)
        1:11.98 (15.12)     1:26.87 (14.89)     1:42.18 (15.31)     1:56.97 (14.79)
        2:12.25 (15.28)     2:27.32 (15.07)     2:42.91 (15.59)     2:58.30 (15.39)
        3:13.98 (15.68)     3:29.47 (15.49)     3:45.33 (15.86)     3:59.72 (14.39)
  2 Robert McDonald           16 COLSL-SL             4:10.24    4:08.49  
                  13.18       27.98 (14.80)       42.77 (14.79)       58.50 (15.73)
        1:13.95 (15.45)     1:29.80 (15.85)     1:45.36 (15.56)     2:01.59 (16.23)
        2:17.50 (15.91)     2:33.60 (16.10)     2:49.21 (15.61)     3:05.50 (16.29)
        3:21.33 (15.83)     3:37.52 (16.19)     3:53.27 (15.75)     4:08.49 (15.22)
  3 Mitchell Davison          16 NSSAK-AK             4:10.16    4:10.33  
                  13.92       28.20 (14.28)       43.52 (15.32)       59.06 (15.54)
        1:15.03 (15.97)     1:30.65 (15.62)     1:46.94 (16.29)     2:02.90 (15.96)
        2:18.88 (15.98)     2:34.78 (15.90)     2:50.93 (16.15)     3:06.97 (16.04)
        3:23.44 (16.47)     3:39.76 (16.32)     3:55.44 (15.68)     4:10.33 (14.89)
  4 Jack Turner               16 WVSOT-OT             4:11.95    4:10.77  
                  13.99       28.37 (14.38)       43.78 (15.41)       59.23 (15.45)
        1:15.68 (16.45)     1:31.45 (15.77)     1:47.63 (16.18)     2:03.43 (15.80)
        2:19.65 (16.22)     2:35.55 (15.90)     2:52.06 (16.51)     3:08.02 (15.96)
        3:24.34 (16.32)     3:40.49 (16.15)     3:56.66 (16.17)     4:10.77 (14.11)
  5 Micheal Rasdall           16 ROTBP-BP             4:12.87    4:11.00  
                  13.77       28.70 (14.93)       43.85 (15.15)       59.62 (15.77)
        1:15.30 (15.68)     1:31.39 (16.09)     1:47.50 (16.11)     2:03.92 (16.42)
        2:19.53 (15.61)     2:35.41 (15.88)     2:51.20 (15.79)     3:07.21 (16.01)
        3:23.45 (16.24)     3:39.72 (16.27)     3:55.72 (16.00)     4:11.00 (15.28)
  6 Marshall Wilkinson        16 KWIMW-MW             4:18.29    4:12.30  
                  13.54       28.16 (14.62)       43.76 (15.60)       59.61 (15.85)
        1:15.74 (16.13)     1:31.43 (15.69)     1:47.63 (16.20)     2:03.71 (16.08)
        2:20.04 (16.33)     2:36.23 (16.19)     2:52.60 (16.37)     3:08.67 (16.07)
        3:24.82 (16.15)     3:41.01 (16.19)     3:56.99 (15.98)     4:12.30 (15.31)
  7 Benjamin Gray             16 NEPOT-OT             4:10.33    4:12.99  
                  14.38       30.00 (15.62)       45.52 (15.52)     1:00.73 (15.21)
        1:16.70 (15.97)     1:32.12 (15.42)     1:48.47 (16.35)     2:04.14 (15.67)
        2:20.34 (16.20)     2:36.18 (15.84)     2:52.72 (16.54)     3:08.67 (15.95)
        3:25.20 (16.53)     3:41.36 (16.16)     3:57.76 (16.40)     4:12.99 (15.23)
  8 Kyle Barnes               16 TWAWN-WN             4:09.76    4:14.09  
                  13.11       27.54 (14.43)       43.08 (15.54)       58.76 (15.68)
        1:14.46 (15.70)     1:30.69 (16.23)     1:46.58 (15.89)     2:02.36 (15.78)
        2:18.86 (16.50)     2:35.36 (16.50)     2:52.13 (16.77)     3:08.85 (16.72)
        3:25.26 (16.41)     3:41.63 (16.37)     3:57.89 (16.26)     4:14.09 (16.20)
  9 Hamish McCulloch          16 WVSOT-OT             4:19.99    4:15.44  
                  14.40       29.36 (14.96)       45.49 (16.13)     1:01.20 (15.71)
        1:17.90 (16.70)     1:33.84 (15.94)     1:50.84 (17.00)     2:06.82 (15.98)
        2:23.28 (16.46)     2:39.27 (15.99)     2:55.98 (16.71)     3:12.03 (16.05)
        3:28.50 (16.47)     3:44.32 (15.82)     4:00.80 (16.48)     4:15.44 (14.64)
 10 Ben Ruback                16 MASWP-WP             4:19.41    4:16.35  
                  13.99       29.45 (15.46)       45.45 (16.00)     1:02.01 (16.56)
        1:18.15 (16.14)     1:34.67 (16.52)     1:51.19 (16.52)     2:07.75 (16.56)
        2:23.97 (16.22)     2:40.43 (16.46)     2:56.81 (16.38)     3:13.07 (16.26)
        3:29.30 (16.23)     3:45.54 (16.24)     4:01.23 (15.69)     4:16.35 (15.12)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Blake Gunn                16 KWIMW-MW             4:22.31    4:16.52  
                  13.50       28.59 (15.09)       44.24 (15.65)     1:00.59 (16.35)
        1:16.66 (16.07)     1:33.15 (16.49)     1:49.50 (16.35)     2:06.14 (16.64)
        2:22.32 (16.18)     2:38.68 (16.36)     2:54.90 (16.22)     3:11.28 (16.38)
        3:27.56 (16.28)     3:44.09 (16.53)     4:00.64 (16.55)     4:16.52 (15.88)
 12 Oliver Wyeth              16 CAPWN-WN             4:13.16    4:16.78  
                  13.99       29.06 (15.07)       45.60 (16.54)     1:01.46 (15.86)
        1:18.45 (16.99)     1:34.68 (16.23)     1:51.55 (16.87)     2:07.54 (15.99)
        2:24.22 (16.68)     2:40.53 (16.31)     2:57.29 (16.76)     3:13.58 (16.29)
        3:30.18 (16.60)     3:46.01 (15.83)     4:02.35 (16.34)     4:16.78 (14.43)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Jordan Sherwood           16 ROTBP-BP             4:11.57    4:18.08  
                  14.18       29.07 (14.89)       45.27 (16.20)     1:01.10 (15.83)
        1:17.81 (16.71)     1:33.79 (15.98)     1:50.47 (16.68)     2:06.45 (15.98)
        2:22.72 (16.27)     2:38.80 (16.08)     2:55.76 (16.96)     3:12.06 (16.30)
        3:29.20 (17.14)     3:45.69 (16.49)     4:02.59 (16.90)     4:18.08 (15.49)
 14 Thomas Wardhaugh          16 WVSOT-OT             4:21.84    4:18.16  
                  13.65       28.33 (14.68)       44.86 (16.53)     1:00.73 (15.87)
        1:17.90 (17.17)     1:34.05 (16.15)     1:50.82 (16.77)     2:07.08 (16.26)
        2:24.06 (16.98)     2:40.16 (16.10)     2:57.05 (16.89)     3:13.25 (16.20)
        3:29.87 (16.62)     3:45.94 (16.07)     4:02.79 (16.85)     4:18.16 (15.37)
 15 Ben Douglas               16 NCSCB-CB             4:10.37    4:19.23  
                  13.67       29.42 (15.75)       45.09 (15.67)     1:01.99 (16.90)
        1:18.01 (16.02)     1:35.27 (17.26)     1:51.14 (15.87)     2:08.16 (17.02)
        2:24.09 (15.93)     2:41.00 (16.91)     2:56.99 (15.99)     3:13.90 (16.91)
        3:29.95 (16.05)     3:46.65 (16.70)     4:03.13 (16.48)     4:19.23 (16.10)
 16 Hayden Eldridge           16 ROTBP-BP             4:13.95    4:21.59  
                  13.81       29.26 (15.45)       45.22 (15.96)     1:01.40 (16.18)
        1:17.91 (16.51)     1:34.91 (17.00)     1:51.42 (16.51)     2:08.32 (16.90)
        2:24.63 (16.31)     2:40.94 (16.31)     2:57.56 (16.62)     3:14.24 (16.68)
        3:31.19 (16.95)     3:48.20 (17.01)     4:05.22 (17.02)     4:21.59 (16.37)
 17 Benjamin Blackwell        16 KWIMW-MW             4:21.42    4:24.79  
                  13.60       28.84 (15.24)       45.44 (16.60)     1:01.79 (16.35)
        1:18.34 (16.55)     1:34.75 (16.41)     1:51.67 (16.92)     2:08.13 (16.46)
        2:25.19 (17.06)     2:42.01 (16.82)     2:59.05 (17.04)     3:16.13 (17.08)
        3:33.55 (17.42)     3:50.77 (17.22)     4:08.04 (17.27)     4:24.79 (16.75)
 
Event 28  Men 17 & Over 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Patrick Murphy (V)        27 QLAUS                3:51.13    3:48.86  
                  12.48       25.97 (13.49)       40.27 (14.30)       54.16 (13.89)
        1:08.77 (14.61)     1:22.94 (14.17)     1:37.66 (14.72)     1:51.95 (14.29)
        2:06.97 (15.02)     2:21.56 (14.59)     2:36.58 (15.02)     2:51.17 (14.59)
        3:06.23 (15.06)     3:20.99 (14.76)     3:35.71 (14.72)     3:48.86 (13.15)
  2 Dylan Dunlop-Barrett      20 NPATR-TR             3:55.65    3:49.10  
                  12.87       26.14 (13.27)       40.32 (14.18)       54.48 (14.16)
        1:09.03 (14.55)     1:23.29 (14.26)     1:37.96 (14.67)     1:52.24 (14.28)
        2:07.09 (14.85)     2:21.71 (14.62)     2:36.65 (14.94)     2:51.23 (14.58)
        3:06.36 (15.13)     3:20.86 (14.50)     3:35.91 (15.05)     3:49.10 (13.19)
  3 Steven Kent               23 NSSAK-AK             3:54.17    3:50.28  
                  12.42       26.03 (13.61)       40.59 (14.56)       54.91 (14.32)
        1:09.86 (14.95)     1:24.16 (14.30)     1:39.03 (14.87)     1:53.70 (14.67)
        2:08.39 (14.69)     2:23.18 (14.79)     2:37.92 (14.74)     2:52.57 (14.65)
        3:07.33 (14.76)     3:21.80 (14.47)     3:36.74 (14.94)     3:50.28 (13.54)
  4 Declan Potts (V)          19 QLAUS                3:49.76    3:51.64  
                  12.62       26.37 (13.75)       41.03 (14.66)       55.24 (14.21)
        1:10.14 (14.90)     1:24.49 (14.35)     1:39.49 (15.00)     1:53.92 (14.43)
        2:08.77 (14.85)     2:23.22 (14.45)     2:38.35 (15.13)     2:53.21 (14.86)
        3:08.49 (15.28)     3:22.74 (14.25)     3:37.67 (14.93)     3:51.64 (13.97)
  5 Kane Radford              20 ROTBP-BP             3:56.66    3:51.76  
                  12.85       26.93 (14.08)       41.30 (14.37)       55.88 (14.58)
        1:10.46 (14.58)     1:24.99 (14.53)     1:39.68 (14.69)     1:54.42 (14.74)
        2:09.03 (14.61)     2:23.62 (14.59)     2:38.38 (14.76)     2:53.25 (14.87)
        3:08.03 (14.78)     3:22.82 (14.79)     3:37.60 (14.78)     3:51.76 (14.16)
  6 Nathan Capp               18 GREBP-BP             3:57.89    3:52.87  
                  12.81       27.18 (14.37)       41.32 (14.14)       56.03 (14.71)
        1:10.47 (14.44)     1:25.40 (14.93)     1:39.88 (14.48)     1:54.89 (15.01)
        2:09.61 (14.72)     2:24.62 (15.01)     2:39.08 (14.46)     2:54.21 (15.13)
        3:08.82 (14.61)     3:23.97 (15.15)     3:38.57 (14.60)     3:52.87 (14.30)
  7 Nick Gillum               17 TWAWN-WN             3:57.78    3:54.95  
                  12.96       26.84 (13.88)       41.44 (14.60)       55.91 (14.47)
        1:10.83 (14.92)     1:25.54 (14.71)     1:40.75 (15.21)     1:55.56 (14.81)
        2:10.68 (15.12)     2:24.99 (14.31)     2:40.46 (15.47)     2:55.21 (14.75)
        3:10.69 (15.48)     3:25.28 (14.59)     3:40.85 (15.57)     3:54.95 (14.10)
  8 Murray Pretorius          18 SPCWK-WK             3:59.02    3:57.28  
                  12.87       27.13 (14.26)       41.52 (14.39)       56.71 (15.19)
        1:11.73 (15.02)     1:26.97 (15.24)     1:42.07 (15.10)     1:57.29 (15.22)
        2:12.45 (15.16)     2:27.71 (15.26)     2:42.86 (15.15)     2:58.03 (15.17)
        3:13.15 (15.12)     3:28.50 (15.35)     3:43.21 (14.71)     3:57.28 (14.07)
  9 Troy Balvert              19 WVSOT-OT             3:58.55    3:58.50  
                  12.93       27.81 (14.88)       42.49 (14.68)       57.84 (15.35)
        1:12.72 (14.88)     1:28.28 (15.56)     1:43.29 (15.01)     1:59.12 (15.83)
        2:13.69 (14.57)     2:29.23 (15.54)     2:43.91 (14.68)     2:59.30 (15.39)
        3:13.91 (14.61)     3:29.34 (15.43)     3:43.95 (14.61)     3:58.50 (14.55)
 10 Benjamin Gillies          19 NSSAK-AK             3:58.31    3:58.76  
                  13.03       27.51 (14.48)       42.15 (14.64)       56.90 (14.75)
        1:11.86 (14.96)     1:26.50 (14.64)     1:41.87 (15.37)     1:57.21 (15.34)
        2:12.35 (15.14)     2:27.14 (14.79)     2:42.50 (15.36)     2:57.69 (15.19)
        3:12.94 (15.25)     3:28.56 (15.62)     3:43.98 (15.42)     3:58.76 (14.78)
 
Event 28  Men 17 & Over 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Declan Potts (V)          19 QLAUS                3:51.30    3:49.76  
                  12.61       26.14 (13.53)       40.88 (14.74)       55.16 (14.28)
        1:10.25 (15.09)     1:24.52 (14.27)     1:39.47 (14.95)     1:53.96 (14.49)
        2:08.63 (14.67)     2:22.98 (14.35)     2:38.30 (15.32)     2:52.81 (14.51)
        3:07.39 (14.58)     3:21.67 (14.28)     3:36.23 (14.56)     3:49.76 (13.53)
  2 Patrick Murphy (V)        27 QLAUS                3:42.57    3:51.13  
                  12.63       26.31 (13.68)       40.83 (14.52)       55.08 (14.25)
        1:09.98 (14.90)     1:24.40 (14.42)     1:39.40 (15.00)     1:53.94 (14.54)
        2:08.99 (15.05)     2:23.64 (14.65)     2:38.83 (15.19)     2:53.59 (14.76)
        3:09.17 (15.58)     3:23.83 (14.66)     3:38.41 (14.58)     3:51.13 (12.72)
  3 Matthew Terry (V)         21 QLAUS                3:51.64    3:51.24  
                  13.20       27.10 (13.90)       42.09 (14.99)       56.36 (14.27)
        1:11.31 (14.95)     1:25.76 (14.45)     1:41.03 (15.27)     1:55.37 (14.34)
        2:10.33 (14.96)     2:24.62 (14.29)     2:39.64 (15.02)     2:54.10 (14.46)
        3:09.09 (14.99)     3:23.30 (14.21)     3:38.13 (14.83)     3:51.24 (13.11)
  4 Steven Kent               23 NSSAK-AK             3:58.14    3:54.17  
                  12.15       25.63 (13.48)       39.79 (14.16)       54.02 (14.23)
        1:08.91 (14.89)     1:23.21 (14.30)     1:38.48 (15.27)     1:53.28 (14.80)
        2:08.43 (15.15)     2:23.41 (14.98)     2:38.65 (15.24)     2:53.71 (15.06)
        3:08.95 (15.24)     3:24.09 (15.14)     3:39.61 (15.52)     3:54.17 (14.56)
  5 Dylan Dunlop-Barrett      20 NPATR-TR             3:44.47    3:55.65  
                  12.77       26.46 (13.69)       40.88 (14.42)       54.96 (14.08)
        1:09.81 (14.85)     1:23.94 (14.13)     1:38.86 (14.92)     1:53.29 (14.43)
        2:08.49 (15.20)     2:23.37 (14.88)     2:38.82 (15.45)     2:53.80 (14.98)
        3:09.52 (15.72)     3:24.77 (15.25)     3:40.69 (15.92)     3:55.65 (14.96)
  6 Kane Radford              20 ROTBP-BP             3:52.07    3:56.66  
                  42.45           27.54 ( )     1:12.03 (44.49)           57.05 ( )
        1:42.33 (45.28)         1:26.83 ( )                             1:56.73 ( )
        2:11.72 (14.99)     2:26.35 (14.63)     2:41.60 (15.25)     2:56.62 (15.02)
        3:11.90 (15.28)     3:26.91 (15.01)     3:42.36 (15.45)     3:56.66 (14.30)
  7 Nick Gillum               17 TWAWN-WN             3:57.80    3:57.78  
                  13.19       27.44 (14.25)       42.41 (14.97)       57.23 (14.82)
        1:12.33 (15.10)     1:27.24 (14.91)     1:42.71 (15.47)     1:57.62 (14.91)
        2:12.80 (15.18)     2:27.71 (14.91)     2:43.08 (15.37)     2:58.01 (14.93)
        3:13.33 (15.32)     3:28.17 (14.84)     3:43.53 (15.36)     3:57.78 (14.25)
  8 Nathan Capp               18 GREBP-BP             3:51.89    3:57.89  
                  13.31       27.20 (13.89)       41.89 (14.69)       56.33 (14.44)
        1:11.50 (15.17)     1:26.23 (14.73)     1:41.53 (15.30)     1:56.14 (14.61)
        2:11.85 (15.71)     2:26.54 (14.69)     2:42.16 (15.62)     2:57.07 (14.91)
        3:12.99 (15.92)     3:27.88 (14.89)     3:43.74 (15.86)     3:57.89 (14.15)
  9 Benjamin Gillies          19 NSSAK-AK             3:58.25    3:58.31  
                  13.20       27.61 (14.41)       42.87 (15.26)       57.48 (14.61)
        1:12.68 (15.20)     1:27.34 (14.66)     1:42.76 (15.42)     1:57.79 (15.03)
        2:12.95 (15.16)     2:27.81 (14.86)     2:43.15 (15.34)     2:58.23 (15.08)
        3:13.32 (15.09)     3:28.34 (15.02)     3:43.48 (15.14)     3:58.31 (14.83)
 10 Troy Balvert              19 WVSOT-OT             3:59.13    3:58.55  
                  13.23       27.83 (14.60)       42.63 (14.80)       57.82 (15.19)
        1:12.84 (15.02)     1:27.98 (15.14)     1:43.30 (15.32)     1:58.60 (15.30)
        2:13.53 (14.93)     2:28.71 (15.18)     2:43.88 (15.17)     2:58.97 (15.09)
        3:13.95 (14.98)     3:29.06 (15.11)     3:44.26 (15.20)     3:58.55 (14.29)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Murray Pretorius          18 SPCWK-WK             3:59.56    3:59.02  
                  13.50       28.10 (14.60)       43.21 (15.11)       58.24 (15.03)
        1:13.67 (15.43)     1:28.77 (15.10)     1:44.24 (15.47)     1:59.45 (15.21)
        2:14.75 (15.30)     2:29.73 (14.98)     2:44.80 (15.07)     2:59.77 (14.97)
        3:14.98 (15.21)     3:30.03 (15.05)     3:44.82 (14.79)     3:59.02 (14.20)
 12 Jonathan Pullon           19 WHLAK-AK             3:57.23    3:59.44  
                  13.47       27.62 (14.15)       42.60 (14.98)       57.34 (14.74)
        1:12.68 (15.34)     1:27.48 (14.80)     1:43.20 (15.72)     1:58.24 (15.04)
        2:14.11 (15.87)     2:29.14 (15.03)     2:44.67 (15.53)     2:59.71 (15.04)
        3:15.09 (15.38)     3:29.97 (14.88)     3:45.31 (15.34)     3:59.44 (14.13)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Roy Pearce (V)            21 QLAUS                3:51.83    3:59.66  
                  13.24       27.23 (13.99)       42.54 (15.31)       56.85 (14.31)
        1:12.07 (15.22)     1:26.67 (14.60)     1:42.00 (15.33)     1:56.62 (14.62)
        2:12.33 (15.71)     2:27.09 (14.76)     2:42.93 (15.84)     2:58.06 (15.13)
        3:14.06 (16.00)     3:29.21 (15.15)     3:45.19 (15.98)     3:59.66 (14.47)
 14 Isaac Foote               18 CAPWN-WN             4:05.28    4:00.79  
                  12.90       27.31 (14.41)       41.75 (14.44)       56.96 (15.21)
        1:12.07 (15.11)     1:27.44 (15.37)     1:42.59 (15.15)     1:57.99 (15.40)
        2:13.02 (15.03)     2:28.44 (15.42)     2:43.78 (15.34)     2:59.33 (15.55)
        3:14.65 (15.32)     3:30.21 (15.56)     3:45.81 (15.60)     4:00.79 (14.98)
 15 Rhys Applegarth           20 WVSOT-OT             3:59.13    4:01.41  
                  12.95       27.39 (14.44)       42.35 (14.96)       57.60 (15.25)
        1:12.65 (15.05)     1:27.99 (15.34)     1:43.17 (15.18)     1:58.73 (15.56)
        2:13.83 (15.10)     2:29.19 (15.36)     2:44.73 (15.54)     3:00.34 (15.61)
        3:15.67 (15.33)     3:31.32 (15.65)     3:46.50 (15.18)     4:01.41 (14.91)
 16 Matthew Wilson            19 WHACB-CB             4:07.42    4:04.35  
                  13.68       28.22 (14.54)       43.77 (15.55)       58.84 (15.07)
        1:14.59 (15.75)     1:29.91 (15.32)     1:45.89 (15.98)     2:01.26 (15.37)
        2:47.84 (46.58)         2:32.09 ( )     3:18.44 (46.35)         3:02.89 ( )
        3:49.45 (46.56)         3:33.75 ( )     4:04.35 (30.60)                    
 17 William Griffith          17 ROTBP-BP             4:05.46    4:04.42  
                  13.54       27.80 (14.26)       42.78 (14.98)       57.89 (15.11)
        1:13.38 (15.49)     1:28.65 (15.27)     1:44.23 (15.58)     1:59.95 (15.72)
        2:15.48 (15.53)     2:30.78 (15.30)     2:46.44 (15.66)     3:02.16 (15.72)
        3:17.75 (15.59)     3:33.57 (15.82)     3:49.28 (15.71)     4:04.42 (15.14)
 18 Benjamin McFetridge       19 CAPWN-WN             4:06.25    4:04.83  
                  12.94       28.03 (15.09)       42.71 (14.68)       58.46 (15.75)
        1:13.52 (15.06)     1:29.55 (16.03)     1:44.67 (15.12)     2:00.30 (15.63)
        2:15.08 (14.78)     2:30.82 (15.74)     2:46.05 (15.23)     3:02.23 (16.18)
        3:17.54 (15.31)     3:33.99 (16.45)     3:49.49 (15.50)     4:04.83 (15.34)
 19 Jacob Barry               21 JASCB-CB             4:10.62    4:06.74  
                  13.36       28.29 (14.93)       43.56 (15.27)       59.01 (15.45)
        1:14.35 (15.34)     1:30.06 (15.71)     1:45.69 (15.63)     2:01.51 (15.82)
        2:17.20 (15.69)     2:32.94 (15.74)     2:48.51 (15.57)     3:04.26 (15.75)
        3:20.02 (15.76)     3:35.78 (15.76)     3:51.50 (15.72)     4:06.74 (15.24)
 20 Adam Simpson              19 NEPOT-OT             3:59.47    4:07.67  
                  13.50       27.96 (14.46)       43.19 (15.23)       58.40 (15.21)
        1:14.23 (15.83)     1:29.71 (15.48)     1:45.62 (15.91)     2:01.40 (15.78)
        2:17.26 (15.86)     2:32.94 (15.68)     2:48.96 (16.02)     3:04.81 (15.85)
        3:20.66 (15.85)     3:36.58 (15.92)     3:52.66 (16.08)     4:07.67 (15.01)
 21 Daniel Hunter             17 ONEAK-AK             4:06.96    4:08.68  
                  13.12       28.08 (14.96)       43.43 (15.35)       59.18 (15.75)
        1:14.88 (15.70)     1:31.00 (16.12)     1:46.74 (15.74)     2:02.99 (16.25)
        2:18.61 (15.62)     2:34.37 (15.76)     2:49.94 (15.57)     3:06.13 (16.19)
        3:22.37 (16.24)     3:38.65 (16.28)     3:54.05 (15.40)     4:08.68 (14.63)
 22 Daniel Gregory-Campbell   17 NAQHP-HP             4:14.18    4:08.75  
                  13.38       28.22 (14.84)       44.04 (15.82)       59.26 (15.22)
        1:15.96 (16.70)     1:31.11 (15.15)     1:46.75 (15.64)     2:01.97 (15.22)
        2:18.12 (16.15)     2:33.63 (15.51)     2:50.13 (16.50)     3:05.72 (15.59)
        3:22.23 (16.51)     3:37.75 (15.52)     3:53.91 (16.16)     4:08.75 (14.84)
 23 Christopher McFadden      17 AQGCB-CB             4:13.70    4:08.85  
                  13.41       27.55 (14.14)       43.00 (15.45)       58.21 (15.21)
        1:14.06 (15.85)     1:29.89 (15.83)     1:46.10 (16.21)     2:01.74 (15.64)
        2:17.85 (16.11)     2:33.38 (15.53)     2:49.53 (16.15)     3:05.61 (16.08)
        3:21.79 (16.18)     3:37.76 (15.97)     3:53.86 (16.10)     4:08.85 (14.99)
 24 Andrew Pullon             19 SPCWK-WK             4:05.29    4:09.08  
                  13.33       27.62 (14.29)       43.00 (15.38)       58.05 (15.05)
        1:14.09 (16.04)     1:29.64 (15.55)     1:45.92 (16.28)     2:01.72 (15.80)
        2:17.72 (16.00)     2:33.66 (15.94)     2:49.86 (16.20)     3:05.84 (15.98)
        3:22.08 (16.24)     3:37.94 (15.86)     3:54.12 (16.18)     4:09.08 (14.96)
 25 Thomas Cutler             17 CAPWN-WN             4:14.18    4:09.12  
                  13.50       28.18 (14.68)   1:44.62 (1:16.44)           59.11 ( )
                                1:28.98 ( )                             2:00.03 ( )
                                2:32.02 ( )                             3:04.60 ( )
        3:21.42 (16.82)     3:37.47 (16.05)     3:53.96 (16.49)     4:09.12 (15.16)
 26 Chris Dawson              18 ENTHP-HP             4:09.47    4:09.27  
                  13.60       27.81 (14.21)       43.03 (15.22)       58.29 (15.26)
        1:14.05 (15.76)     1:29.83 (15.78)     1:45.94 (16.11)     2:02.01 (16.07)
        2:18.67 (16.66)     2:34.44 (15.77)     3:22.73 (48.29)         3:06.41 ( )
        3:54.56 (48.15)         3:38.59 ( )     4:09.27 (30.68)                    
 27 Alex Cox                  18 WHLAK-AK             4:06.49    4:10.43  
                  12.75       27.88 (15.13)       43.22 (15.34)       59.02 (15.80)
        1:14.20 (15.18)     1:30.24 (16.04)     1:45.86 (15.62)     2:02.21 (16.35)
        2:17.72 (15.51)     2:33.86 (16.14)     2:49.65 (15.79)     3:06.20 (16.55)
        3:21.94 (15.74)     3:38.43 (16.49)     3:54.25 (15.82)     4:10.43 (16.18)
 28 George Eglesfield         17 NCSCB-CB             4:03.17    4:11.22  
                  13.32       28.40 (15.08)       43.70 (15.30)       59.57 (15.87)
        1:15.05 (15.48)     1:30.96 (15.91)     1:46.59 (15.63)     2:02.65 (16.06)
        2:18.49 (15.84)     2:34.71 (16.22)     2:50.73 (16.02)     3:07.16 (16.43)
        3:23.06 (15.90)     3:39.43 (16.37)     3:55.47 (16.04)     4:11.22 (15.75)
 29 Aaryn Gandy               17 WHKBP-BP             4:09.02    4:11.45  
                  13.23       27.39 (14.16)       42.77 (15.38)       57.96 (15.19)
        1:14.23 (16.27)     1:29.72 (15.49)     1:46.06 (16.34)     2:01.70 (15.64)
        2:18.15 (16.45)     2:33.78 (15.63)     2:50.38 (16.60)     3:06.39 (16.01)
        3:23.13 (16.74)     3:39.60 (16.47)     3:56.05 (16.45)     4:11.45 (15.40)
 30 Jeremy Tasker             17 OAMED-ED             4:10.90    4:11.57  
                  13.37       28.04 (14.67)       44.01 (15.97)       59.56 (15.55)
        1:15.97 (16.41)     1:31.74 (15.77)     1:48.20 (16.46)     2:03.91 (15.71)
        2:20.35 (16.44)     2:36.11 (15.76)     2:52.63 (16.52)     3:08.55 (15.92)
        3:24.86 (16.31)     3:40.60 (15.74)     3:57.17 (16.57)     4:11.57 (14.40)
 31 Scott Williams            17 CSCAK-AK             4:13.78    4:12.56  
                  12.56       27.80 (15.24)       43.18 (15.38)       59.49 (16.31)
        1:15.21 (15.72)     1:31.64 (16.43)     1:47.46 (15.82)     2:04.12 (16.66)
        2:19.94 (15.82)     2:36.57 (16.63)     2:52.61 (16.04)     3:09.09 (16.48)
        3:25.06 (15.97)     3:41.54 (16.48)     3:57.35 (15.81)     4:12.56 (15.21)
 32 Michael Carter            17 JASCB-CB             4:12.03    4:15.68  
                  13.77       28.76 (14.99)       44.62 (15.86)     1:00.87 (16.25)
        1:17.07 (16.20)     1:33.03 (15.96)     1:49.36 (16.33)     2:05.78 (16.42)
        2:22.42 (16.64)     2:38.37 (15.95)     2:54.96 (16.59)     3:11.28 (16.32)
        3:27.62 (16.34)     3:43.55 (15.93)     3:59.92 (16.37)     4:15.68 (15.76)
 33 Sam Kettle                17 SUNHP-HP             4:14.36    4:16.11  
                  14.94       29.93 (14.99)       46.44 (16.51)     1:02.09 (15.65)
        1:18.53 (16.44)     1:34.03 (15.50)     1:50.39 (16.36)     2:06.02 (15.63)
        2:22.04 (16.02)     2:37.78 (15.74)     2:54.41 (16.63)     3:10.53 (16.12)
        3:27.33 (16.80)     3:43.80 (16.47)     4:00.49 (16.69)     4:16.11 (15.62)
 34 Shayne Kiekebosch         18 FFDWK-WK             4:16.54    4:22.54  
                  13.40       28.90 (15.50)       43.99 (15.09)     1:00.29 (16.30)
        1:16.01 (15.72)     1:33.00 (16.99)     1:49.45 (16.45)     2:07.04 (17.59)
        2:23.62 (16.58)     2:41.30 (17.68)     2:57.88 (16.58)     3:15.48 (17.60)
        3:32.17 (16.69)     3:49.81 (17.64)     4:06.32 (16.51)     4:22.54 (16.22)
 -- Ben Quilter               17 COMHP-HP             4:05.72         NS  
 -- Matt Woodrow              23 CAPWN-WN             3:52.36        SCR  
 -- Angus Boyle               19 KRIWN-WN             4:06.76        SCR  
 -- Luke Smith                17 MATWK-WK             4:14.10        SCR  
 
Event 29  Girls 13 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Sara Gane                 13 BLENM-NM             2:46.64    2:42.52  
                  17.25       36.90 (19.65)       57.60 (20.70)     1:18.10 (20.50)
        1:39.94 (21.84)     2:00.71 (20.77)     2:22.37 (21.66)     2:42.52 (20.15)
  2 Millie Macdonald          13 KSCAK-AK             2:46.93    2:42.54  
                  17.33       36.53 (19.20)       57.55 (21.02)     1:17.83 (20.28)
        1:39.39 (21.56)     2:00.29 (20.90)     2:22.11 (21.82)     2:42.54 (20.43)
  3 Cassandra Wright          13 QESCB-CB             2:47.88    2:43.21  
                  17.08       37.75 (20.67)       58.34 (20.59)     1:19.19 (20.85)
        1:39.78 (20.59)     2:01.28 (21.50)     2:22.35 (21.07)     2:43.21 (20.86)
  4 Millie Johnston           13 QESCB-CB             2:50.06    2:45.98  
                  18.60       37.58 (18.98)       59.04 (21.46)     1:19.04 (20.00)
        1:41.10 (22.06)     2:01.77 (20.67)     2:25.14 (23.37)     2:45.98 (20.84)
  5 Morgan Wadley             13 ROSAK-AK             2:53.61    2:51.90  
                  18.01       38.94 (20.93)     1:00.19 (21.25)     1:21.90 (21.71)
        1:43.74 (21.84)     2:06.18 (22.44)     2:28.70 (22.52)     2:51.90 (23.20)
  6 Meghan Allan              13 TWAWN-WN             2:55.00    2:51.99  
                  17.47       39.52 (22.05)     1:00.77 (21.25)     1:23.29 (22.52)
        1:44.86 (21.57)     2:07.43 (22.57)     2:29.36 (21.93)     2:51.99 (22.63)
  7 Emily Maunder             13 GDLHP-HP             2:54.77    2:54.49  
                  18.33       38.30 (19.97)     1:00.94 (22.64)     1:22.48 (21.54)
        1:46.31 (23.83)     2:08.24 (21.93)     2:32.52 (24.28)     2:54.49 (21.97)
  8 Taylah Mawson             13 CTNWP-WP             2:59.02    2:55.19  
                  18.00       39.72 (21.72)     1:01.99 (22.27)     1:24.71 (22.72)
        1:47.66 (22.95)     2:10.41 (22.75)     2:32.97 (22.56)     2:55.19 (22.22)
  9 Josie Kozyniak            13 CAPWN-WN             2:56.43    2:55.45  
                  17.78       40.01 (22.23)     1:02.05 (22.04)     1:24.14 (22.09)
        1:45.96 (21.82)     2:09.85 (23.89)     2:32.16 (22.31)     2:55.45 (23.29)
 10 Claudia LA Hood           13 HOKSL-SL             2:55.80    2:56.02  
                  18.37       39.60 (21.23)     1:02.34 (22.74)     1:24.60 (22.26)
        1:48.56 (23.96)     2:11.39 (22.83)     2:34.39 (23.00)     2:56.02 (21.63)
 
Event 29  Girls 13 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Sara Gane                 13 BLENM-NM             2:45.68    2:46.64  
                  17.50       37.75 (20.25)       59.58 (21.83)     1:20.80 (21.22)
        1:42.84 (22.04)     2:04.32 (21.48)     2:25.75 (21.43)     2:46.64 (20.89)
  2 Millie Macdonald          13 KSCAK-AK             2:41.55    2:46.93  
                  18.69       38.84 (20.15)     1:00.46 (21.62)     1:21.36 (20.90)
        1:43.30 (21.94)     2:04.25 (20.95)     2:26.31 (22.06)     2:46.93 (20.62)
  3 Cassandra Wright          13 QESCB-CB             2:51.20    2:47.88  
                  17.52       37.77 (20.25)       59.62 (21.85)     1:21.32 (21.70)
        1:43.76 (22.44)     2:05.20 (21.44)     2:26.84 (21.64)     2:47.88 (21.04)
  4 Millie Johnston           13 QESCB-CB             2:57.71    2:50.06  
                  18.08       39.17 (21.09)     1:00.67 (21.50)     1:22.05 (21.38)
        1:43.90 (21.85)     2:05.85 (21.95)     2:28.25 (22.40)     2:50.06 (21.81)
  5 Morgan Wadley             13 ROSAK-AK             2:50.58    2:53.61  
                  19.02       39.55 (20.53)     1:02.29 (22.74)     1:23.48 (21.19)
        1:46.59 (23.11)     2:08.19 (21.60)     2:31.80 (23.61)     2:53.61 (21.81)
  6 Kelsi Boocock             13 CSCAK-AK             2:51.86    2:54.53  
                  18.63       39.05 (20.42)     1:01.35 (22.30)     1:23.44 (22.09)
        1:47.41 (23.97)     2:09.74 (22.33)     2:33.05 (23.31)     2:54.53 (21.48)
  7 Emily Maunder             13 GDLHP-HP             2:53.29    2:54.77  
                  17.15       38.42 (21.27)     1:00.17 (21.75)     1:23.21 (23.04)
        1:45.52 (22.31)     2:09.25 (23.73)     2:31.65 (22.40)     2:54.77 (23.12)
  8 Meghan Allan              13 TWAWN-WN             2:53.80    2:55.00  
                  19.09       39.89 (20.80)     1:02.60 (22.71)     1:24.43 (21.83)
        1:47.80 (23.37)     2:10.08 (22.28)     2:33.22 (23.14)     2:55.00 (21.78)
  9 Claudia LA Hood           13 HOKSL-SL             2:54.58    2:55.80  
                  18.09       38.91 (20.82)     1:01.25 (22.34)     1:23.46 (22.21)
        1:46.64 (23.18)     2:10.00 (23.36)     2:32.86 (22.86)     2:55.80 (22.94)
 10 Josie Kozyniak            13 CAPWN-WN             2:55.34    2:56.43  
                  19.48       40.23 (20.75)     1:03.26 (23.03)     1:24.84 (21.58)
        1:48.52 (23.68)     2:10.73 (22.21)     2:34.59 (23.86)     2:56.43 (21.84)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Taylah Mawson             13 CTNWP-WP             2:55.03    2:59.02  
                  17.72       40.17 (22.45)     1:02.15 (21.98)     1:26.74 (24.59)
        1:48.99 (22.25)     2:13.39 (24.40)     2:35.50 (22.11)     2:59.02 (23.52)
 12 Frances Magness           13 ROSAK-AK             2:56.61    2:59.18  
                  19.54       40.71 (21.17)     1:04.22 (23.51)     1:26.59 (22.37)
        1:50.59 (24.00)     2:13.19 (22.60)     2:36.73 (23.54)     2:59.18 (22.45)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Monica Saili              13 PCAWN-WN             2:53.79    2:59.24  
                  19.03       39.95 (20.92)     1:03.46 (23.51)     1:25.58 (22.12)
        1:49.59 (24.01)     2:12.32 (22.73)     2:36.39 (24.07)     2:59.24 (22.85)
 14 Claudia Layton            13 GDLHP-HP             2:58.45    3:00.45  
                  19.28       40.51 (21.23)     1:04.05 (23.54)     1:26.28 (22.23)
        1:50.83 (24.55)     2:13.20 (22.37)     2:37.97 (24.77)     3:00.45 (22.48)
 
Event 29  Girls 14 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Nicky Pio                 14 WHACB-CB             2:44.09    2:38.62  
                  17.01       35.76 (18.75)       56.40 (20.64)     1:16.57 (20.17)
        1:38.89 (22.32)     1:58.33 (19.44)     2:19.56 (21.23)     2:38.62 (19.06)
  2 Lauren Spence             14 HPKCO-CO             2:45.77    2:40.33  
                  16.79       36.42 (19.63)       56.94 (20.52)     1:17.34 (20.40)
        1:38.28 (20.94)     1:58.89 (20.61)     2:20.05 (21.16)     2:40.33 (20.28)
  3 Charlotte O'Hara          14 NSSAK-AK             2:45.41    2:41.24  
                  17.78       37.02 (19.24)       57.77 (20.75)     1:18.06 (20.29)
        1:39.18 (21.12)     1:59.87 (20.69)     2:20.97 (21.10)     2:41.24 (20.27)
  4 Grace Tattersfield        14 KSCAK-AK             2:48.12    2:48.39  
                  18.57       38.99 (20.42)     1:01.44 (22.45)     1:21.99 (20.55)
        1:43.91 (21.92)     2:05.22 (21.31)     2:27.74 (22.52)     2:48.39 (20.65)
  5 Annielle Ryland-Higgins   14 PPKCO-CO             2:51.23    2:48.89  
                  17.02       37.64 (20.62)       58.47 (20.83)     1:20.63 (22.16)
        1:41.88 (21.25)     2:04.35 (22.47)     2:26.05 (21.70)     2:48.89 (22.84)
  6 Prue Boult                14 GDLHP-HP             2:51.80    2:49.35  
                  17.33       37.52 (20.19)       59.48 (21.96)     1:20.62 (21.14)
        1:43.82 (23.20)     2:05.32 (21.50)     2:28.14 (22.82)     2:49.35 (21.21)
  7 Nikki Chapman             14 CAPWN-WN             2:54.96    2:52.18  
                  18.28       40.42 (22.14)     1:01.26 (20.84)     1:24.11 (22.85)
        1:45.54 (21.43)     2:08.31 (22.77)     2:29.40 (21.09)     2:52.18 (22.78)
  8 Bryony Thorne             14 SZRWN-WN             2:51.84    2:53.36  
                  17.42       39.06 (21.64)     1:00.19 (21.13)     1:23.33 (23.14)
        1:45.57 (22.24)     2:08.65 (23.08)     2:30.81 (22.16)     2:53.36 (22.55)
  9 Maddison Eastwood         14 WEINL-NL             2:54.04    2:55.95  
                  18.64       39.55 (20.91)     1:02.15 (22.60)     1:24.00 (21.85)
        1:47.25 (23.25)     2:09.67 (22.42)     2:33.16 (23.49)     2:55.95 (22.79)
 10 Brooke Taylor             14 TPOBP-BP             2:55.31    2:56.84  
                  18.19       40.13 (21.94)     1:02.64 (22.51)     1:25.02 (22.38)
        1:48.14 (23.12)     2:11.03 (22.89)     2:33.92 (22.89)     2:56.84 (22.92)
 
Event 29  Girls 14 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Nicky Pio                 14 WHACB-CB             2:46.29    2:44.09  
                  16.26       36.53 (20.27)       56.67 (20.14)     1:18.46 (21.79)
        1:39.71 (21.25)     2:01.66 (21.95)     2:22.58 (20.92)     2:44.09 (21.51)
  2 Charlotte O'Hara          14 NSSAK-AK             2:43.82    2:45.41  
                  17.58       38.47 (20.89)       58.55 (20.08)     1:20.10 (21.55)
        1:40.83 (20.73)     2:02.69 (21.86)     2:23.35 (20.66)     2:45.41 (22.06)
  3 Lauren Spence             14 HPKCO-CO             2:45.70    2:45.77  
                  16.66       37.44 (20.78)       57.50 (20.06)     1:19.52 (22.02)
        1:40.16 (20.64)     2:02.38 (22.22)     2:23.55 (21.17)     2:45.77 (22.22)
  4 Grace Tattersfield        14 KSCAK-AK             2:46.68    2:48.12  
                  17.54       38.91 (21.37)     1:01.01 (22.10)     1:22.51 (21.50)
        1:43.53 (21.02)     2:05.51 (21.98)     2:27.18 (21.67)     2:48.12 (20.94)
  5 Rachel Smith              14 CSCAK-AK             2:41.09    2:49.69  
                  17.71       38.85 (21.14)     1:00.20 (21.35)     1:21.95 (21.75)
        1:43.93 (21.98)     2:05.99 (22.06)     2:27.94 (21.95)     2:49.69 (21.75)
  6 Annielle Ryland-Higgins   14 PPKCO-CO             2:48.76    2:51.23  
                  17.98       38.41 (20.43)     1:01.31 (22.90)     1:23.01 (21.70)
        1:45.69 (22.68)     2:07.46 (21.77)     2:29.79 (22.33)     2:51.23 (21.44)
  7 Prue Boult                14 GDLHP-HP             2:53.80    2:51.80  
                  17.60       37.78 (20.18)     1:00.37 (22.59)     1:22.22 (21.85)
        1:45.76 (23.54)     2:07.19 (21.43)     2:30.69 (23.50)     2:51.80 (21.11)
  8 Bryony Thorne             14 SZRWN-WN             2:53.78    2:51.84  
                  17.56       38.37 (20.81)       59.86 (21.49)     1:22.34 (22.48)
        1:44.40 (22.06)     2:06.81 (22.41)     2:29.28 (22.47)     2:51.84 (22.56)
  9 Maddison Eastwood         14 WEINL-NL             2:47.55    2:54.04  
                  18.84       39.75 (20.91)     1:02.09 (22.34)     1:23.66 (21.57)
        1:46.88 (23.22)     2:08.65 (21.77)     2:31.99 (23.34)     2:54.04 (22.05)
 10 Nikki Chapman             14 CAPWN-WN             2:48.71    2:54.96  
                  18.78       40.20 (21.42)     1:01.83 (21.63)     1:24.31 (22.48)
        1:46.52 (22.21)     2:09.48 (22.96)     2:31.97 (22.49)     2:54.96 (22.99)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Brooke Taylor             14 TPOBP-BP             2:53.28    2:55.31  
                  18.35       39.69 (21.34)     1:02.64 (22.95)     1:24.49 (21.85)
        1:47.65 (23.16)     2:09.97 (22.32)     2:33.91 (23.94)     2:55.31 (21.40)
 12 Madison Ross              14 WSCWG-WG             2:53.81    2:55.43  
                  18.93       39.56 (20.63)     1:02.48 (22.92)     1:24.64 (22.16)
        1:48.30 (23.66)     2:09.76 (21.46)     2:33.52 (23.76)     2:55.43 (21.91)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Chelsae Knapp             14 NAQHP-HP             2:53.43    2:55.64  
                  18.37       39.80 (21.43)     1:01.99 (22.19)     1:24.58 (22.59)
        1:48.11 (23.53)     2:11.29 (23.18)     2:34.29 (23.00)     2:55.64 (21.35)
 14 Gemma Burns               14 CAPWN-WN             2:47.38    3:00.07  
                  18.51       40.15 (21.64)     1:02.12 (21.97)     1:25.25 (23.13)
        1:48.77 (23.52)     2:12.86 (24.09)     2:36.01 (23.15)     3:00.07 (24.06)
 -- Sarah Haggerty            14 CSCAK-AK             2:47.39         DQ  
 
Event 29  Women 15 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Natasha Lloyd             15 NCSCB-CB             2:36.54    2:30.90  
                  16.58       34.72 (18.14)       54.19 (19.47)     1:13.15 (18.96)
        1:32.62 (19.47)     1:51.60 (18.98)     2:11.54 (19.94)     2:30.90 (19.36)
  2 Abbie Johnston            15 AQGCB-CB             2:35.74    2:31.63  
                  16.66       35.01 (18.35)       54.74 (19.73)     1:13.80 (19.06)
        1:33.33 (19.53)     1:52.66 (19.33)     2:12.63 (19.97)     2:31.63 (19.00)
  3 Jane Ip                   15 WAQAK-AK             2:40.41    2:37.35  
                  16.26       34.79 (18.53)       54.31 (19.52)     1:13.92 (19.61)
        1:34.33 (20.41)     1:55.02 (20.69)     2:16.31 (21.29)     2:37.35 (21.04)
  4 Ida De Smet               15 CSCAK-AK             2:45.26    2:44.38  
                  17.99       36.99 (19.00)       57.83 (20.84)     1:17.62 (19.79)
        1:39.58 (21.96)     2:00.27 (20.69)     2:23.02 (22.75)     2:44.38 (21.36)
  5 Tegan Duncan              15 NEPOT-OT             2:49.46    2:44.99  
                  17.66       37.86 (20.20)       58.93 (21.07)     1:19.82 (20.89)
        1:41.41 (21.59)     2:02.53 (21.12)     2:24.06 (21.53)     2:44.99 (20.93)
  6 Sydney Reid (V)           15 WBAUS                2:46.08    2:45.84  
                  17.03       37.33 (20.30)       58.11 (20.78)     1:19.47 (21.36)
        1:41.00 (21.53)     2:02.74 (21.74)     2:24.55 (21.81)     2:45.84 (21.29)
  7 Praneesha Ramritu         15 CAPWN-WN             2:49.64    2:47.38  
                  17.00       38.54 (21.54)       59.44 (20.90)     1:21.76 (22.32)
        1:42.88 (21.12)     2:05.10 (22.22)     2:25.69 (20.59)     2:47.38 (21.69)
  8 Jessica Miller            15 OTUBP-BP             2:49.42    2:48.01  
                  16.53       37.69 (21.16)       58.64 (20.95)     1:20.92 (22.28)
        1:42.31 (21.39)     2:05.01 (22.70)     2:26.14 (21.13)     2:48.01 (21.87)
  9 Amelia Ward               15 WAQAK-AK             2:49.32    2:49.94  
                  18.23       38.79 (20.56)     1:00.17 (21.38)     1:21.20 (21.03)
        1:43.66 (22.46)     2:05.44 (21.78)     2:28.35 (22.91)     2:49.94 (21.59)
 10 Olivia Scott              15 ENTHP-HP             2:49.90    2:50.50  
                  17.45       37.98 (20.53)       59.39 (21.41)     1:21.25 (21.86)
        1:43.26 (22.01)     2:05.68 (22.42)     2:28.09 (22.41)     2:50.50 (22.41)
 
Event 29  Women 15 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Abbie Johnston            15 AQGCB-CB             2:32.07    2:35.74  
                  17.04       34.97 (17.93)       55.12 (20.15)     1:14.11 (18.99)
        1:34.96 (20.85)     1:54.64 (19.68)     2:15.79 (21.15)     2:35.74 (19.95)
  2 Natasha Lloyd             15 NCSCB-CB             2:27.57    2:36.54  
                  16.78       35.56 (18.78)       55.33 (19.77)     1:15.12 (19.79)
        1:35.63 (20.51)     1:55.94 (20.31)     2:16.51 (20.57)     2:36.54 (20.03)
  3 Jane Ip                   15 WAQAK-AK             2:42.54    2:40.41  
                  17.05       35.65 (18.60)       56.39 (20.74)     1:16.16 (19.77)
        1:38.04 (21.88)     1:58.34 (20.30)     2:20.34 (22.00)     2:40.41 (20.07)
  4 Ida De Smet               15 CSCAK-AK             2:37.20    2:45.26  
                  18.27       37.72 (19.45)       58.90 (21.18)     1:19.10 (20.20)
        1:41.24 (22.14)     2:01.91 (20.67)     2:24.55 (22.64)     2:45.26 (20.71)
  5 Sydney Reid (V)           15 WBAUS                2:48.18    2:46.08  
                  17.45       38.21 (20.76)       59.20 (20.99)     1:20.52 (21.32)
        1:41.45 (20.93)     2:03.14 (21.69)     2:24.76 (21.62)     2:46.08 (21.32)
  6 Amelia Ward               15 WAQAK-AK             2:49.98    2:49.32  
                  18.66       38.78 (20.12)     1:00.74 (21.96)     1:21.62 (20.88)
        1:44.44 (22.82)     2:06.20 (21.76)     2:28.98 (22.78)     2:49.32 (20.34)
  7 Jessica Miller            15 OTUBP-BP             2:44.84    2:49.42  
                  17.44       38.33 (20.89)     1:00.37 (22.04)     1:22.43 (22.06)
        1:45.00 (22.57)     2:07.03 (22.03)     2:28.70 (21.67)     2:49.42 (20.72)
  8 Tegan Duncan              15 NEPOT-OT             2:43.25    2:49.46  
                  18.51       40.35 (21.84)     1:01.25 (20.90)     1:22.74 (21.49)
        1:43.95 (21.21)     2:06.54 (22.59)     2:27.62 (21.08)     2:49.46 (21.84)
  9 Praneesha Ramritu         15 CAPWN-WN             2:46.81    2:49.64  
                  17.49       38.60 (21.11)       59.41 (20.81)     1:21.91 (22.50)
        1:43.29 (21.38)     2:05.93 (22.64)     2:27.63 (21.70)     2:49.64 (22.01)
 10 Olivia Scott              15 ENTHP-HP             2:49.07    2:49.90  
                  17.46       39.03 (21.57)       59.93 (20.90)     1:22.43 (22.50)
        1:44.00 (21.57)     2:06.70 (22.70)     2:28.02 (21.32)     2:49.90 (21.88)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Laura Sugrue              15 JASCB-CB             2:48.90    2:54.38  
                  18.03       39.93 (21.90)     1:02.88 (22.95)     1:24.76 (21.88)
        1:47.86 (23.10)     2:09.81 (21.95)     2:32.95 (23.14)     2:54.38 (21.43)
 12 Esther Fogarty            15 WVSOT-OT             2:53.44    2:56.40  
                  18.16       39.95 (21.79)     1:01.55 (21.60)     1:24.74 (23.19)
        1:46.88 (22.14)     2:10.66 (23.78)     2:33.21 (22.55)     2:56.40 (23.19)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Abigail Frink             15 WAQAK-AK             2:53.94    2:56.41  
                  19.45       40.87 (21.42)     1:03.75 (22.88)     1:25.99 (22.24)
        1:48.99 (23.00)     2:11.30 (22.31)     2:34.17 (22.87)     2:56.41 (22.24)
 14 Brooke O'Connell          15 RAUWN-WN             2:49.53    2:58.07  
                  18.41       40.19 (21.78)     1:02.03 (21.84)     1:25.23 (23.20)
        1:48.12 (22.89)     2:11.23 (23.11)     2:34.18 (22.95)     2:58.07 (23.89)
 -- Danyelle Lusty            15 ASTED-ED             2:43.99         NS  
 -- Charlotte Anderson        15 AQGCB-CB             2:48.78        SCR  
 
Event 29  Women 16 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Harriet Carter            16 UNIAK-AK             2:49.25    2:40.39  
                  16.95       35.92 (18.97)       56.83 (20.91)     1:16.73 (19.90)
        1:38.00 (21.27)     1:58.65 (20.65)     2:20.13 (21.48)     2:40.39 (20.26)
  2 Stephanie Capp            16 GREBP-BP             2:54.40    2:43.50  
                  17.89       37.12 (19.23)       58.31 (21.19)     1:18.49 (20.18)
        1:40.22 (21.73)     2:01.00 (20.78)     2:23.03 (22.03)     2:43.50 (20.47)
  3 Pearl Hans                16 PPTCO-CO             2:53.43    2:47.68  
                  17.21       36.20 (18.99)       57.96 (21.76)     1:18.53 (20.57)
        1:41.53 (23.00)     2:02.74 (21.21)     2:26.23 (23.49)     2:47.68 (21.45)
  4 Lauren Kerr               16 QTNOT-OT             2:52.63    2:48.14  
                  17.94       37.62 (19.68)       59.38 (21.76)     1:20.47 (21.09)
        1:43.00 (22.53)     2:04.35 (21.35)     2:26.52 (22.17)     2:48.14 (21.62)
  5 Danelle Murphy            16 STPWK-WK             2:52.67    2:48.34  
                  16.95       36.45 (19.50)       57.28 (20.83)     1:18.26 (20.98)
        1:40.63 (22.37)     2:02.95 (22.32)     2:27.05 (24.10)     2:48.34 (21.29)
  6 Karensa Houghton          16 FFDWK-WK             2:53.99    2:52.28  
                  17.40       38.77 (21.37)     1:00.37 (21.60)     1:22.67 (22.30)
        1:44.65 (21.98)     2:07.31 (22.66)     2:29.66 (22.35)     2:52.28 (22.62)
 
Event 29  Women 16 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Harriet Carter            16 UNIAK-AK             2:40.96    2:49.25  
                  17.44       38.62 (21.18)       59.82 (21.20)     1:21.71 (21.89)
        1:43.93 (22.22)     2:06.75 (22.82)     2:27.95 (21.20)     2:49.25 (21.30)
  2 Lauren Kerr               16 QTNOT-OT             2:48.19    2:52.63  
                  18.86       39.23 (20.37)     1:01.65 (22.42)     1:22.73 (21.08)
        1:46.23 (23.50)     2:07.91 (21.68)     2:31.07 (23.16)     2:52.63 (21.56)
  3 Danelle Murphy            16 STPWK-WK             2:54.40    2:52.67  
                  16.93       38.39 (21.46)       59.95 (21.56)     1:22.92 (22.97)
        1:45.27 (22.35)     2:08.20 (22.93)     2:29.94 (21.74)     2:52.67 (22.73)
  4 Pearl Hans                16 PPTCO-CO             2:53.88    2:53.43  
                  17.58       38.98 (21.40)     1:02.09 (23.11)     1:23.77 (21.68)
        1:47.22 (23.45)     2:09.34 (22.12)     2:32.28 (22.94)     2:53.43 (21.15)
  5 Karensa Houghton          16 FFDWK-WK             2:45.71    2:53.99  
                  17.14       38.99 (21.85)     1:00.33 (21.34)     1:23.91 (23.58)
        1:45.36 (21.45)     2:08.82 (23.46)     2:30.88 (22.06)     2:53.99 (23.11)
  6 Stephanie Capp            16 GREBP-BP             2:51.36    2:54.40  
                  18.52       38.98 (20.46)     1:02.16 (23.18)     1:23.53 (21.37)
        1:47.32 (23.79)     2:09.28 (21.96)     2:32.82 (23.54)     2:54.40 (21.58)
 -- Mikayla McPhee            16 TWAWN-WN             2:55.24         DQ  
 
Event 29  Women 17 & Over 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Natalie Wiegersma         21 WAVSL-SL             2:31.51    2:27.65  
                  16.27       33.87 (17.60)       52.95 (19.08)     1:10.94 (17.99)
        1:30.49 (19.55)     1:48.82 (18.33)     2:08.54 (19.72)     2:27.65 (19.11)
  2 Grace Francis             21 NSSAK-AK             2:37.73    2:27.94  
                  15.44       33.90 (18.46)       52.35 (18.45)     1:11.72 (19.37)
        1:30.52 (18.80)     1:50.00 (19.48)     2:08.67 (18.67)     2:27.94 (19.27)
  3 Hannah Mullen (V)         18 RCAUS                2:35.01    2:32.63  
                  16.77       34.70 (17.93)       54.52 (19.82)     1:13.61 (19.09)
        1:33.62 (20.01)     1:52.92 (19.30)     2:13.23 (20.31)     2:32.63 (19.40)
  4 Katie Kenneally           20 NEPOT-OT             2:35.50    2:33.59  
                  16.22       34.81 (18.59)       54.25 (19.44)     1:13.43 (19.18)
        1:33.36 (19.93)     1:53.18 (19.82)     2:13.70 (20.52)     2:33.59 (19.89)
  5 Claire Burgess            17 ASTED-ED             2:39.60    2:35.20  
                  16.60       35.66 (19.06)       55.92 (20.26)     1:15.57 (19.65)
        1:36.11 (20.54)     1:55.50 (19.39)     2:15.94 (20.44)     2:35.20 (19.26)
  6 Stephanie Bennington      17 CAPWN-WN             2:39.38    2:35.91  
                  15.60       34.76 (19.16)       53.56 (18.80)     1:14.16 (20.60)
        1:34.01 (19.85)     1:55.10 (21.09)     2:15.21 (20.11)     2:35.91 (20.70)
  7 Emily McGill              17 CAPWN-WN             2:38.42    2:36.04  
                  16.73       35.50 (18.77)       55.61 (20.11)     1:15.05 (19.44)
        1:36.06 (21.01)     1:55.51 (19.45)     2:16.35 (20.84)     2:36.04 (19.69)
  7 Beckie Dooley             20 JASCB-CB             2:40.59    2:36.04  
                  15.64       35.24 (19.60)       54.22 (18.98)     1:14.77 (20.55)
        1:34.02 (19.25)     1:55.06 (21.04)     2:15.23 (20.17)     2:36.04 (20.81)
  9 Kendall Reidy             19 CHBHP-HP             2:36.69    2:37.50  
                  16.70       35.27 (18.57)       55.42 (20.15)     1:14.81 (19.39)
        1:35.69 (20.88)     1:55.80 (20.11)     2:17.13 (21.33)     2:37.50 (20.37)
 10 Kate Forster              18 RAUWN-WN             2:45.58    2:46.01  
                  17.27       37.57 (20.30)       58.43 (20.86)     1:19.58 (21.15)
        1:40.90 (21.32)     2:02.68 (21.78)     2:24.16 (21.48)     2:46.01 (21.85)
 
Event 29  Women 17 & Over 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Natalie Wiegersma         21 WAVSL-SL             2:28.68    2:31.51  
                  17.28       34.79 (17.51)       54.99 (20.20)     1:13.17 (18.18)
        1:32.96 (19.79)     1:51.85 (18.89)     2:12.45 (20.60)     2:31.51 (19.06)
  2 Hannah Mullen (V)         18 RCAUS                2:34.74    2:35.01  
                  16.77       34.97 (18.20)       55.05 (20.08)     1:14.00 (18.95)
        1:34.68 (20.68)     1:54.37 (19.69)     2:15.39 (21.02)     2:35.01 (19.62)
  3 Katie Kenneally           20 NEPOT-OT             2:31.87    2:35.50  
                  16.80       35.42 (18.62)       55.42 (20.00)     1:15.20 (19.78)
        1:35.06 (19.86)     1:54.80 (19.74)     2:15.40 (20.60)     2:35.50 (20.10)
  4 Kendall Reidy             19 CHBHP-HP             2:34.70    2:36.69  
                  16.37       35.15 (18.78)       54.70 (19.55)     1:14.44 (19.74)
        1:34.95 (20.51)     1:55.67 (20.72)     2:16.44 (20.77)     2:36.69 (20.25)
  5 Grace Francis             21 NSSAK-AK             2:29.87    2:37.73  
                  16.55       35.45 (18.90)       55.38 (19.93)     1:15.05 (19.67)
        1:35.99 (20.94)     1:56.95 (20.96)     2:17.92 (20.97)     2:37.73 (19.81)
  6 Emily McGill              17 CAPWN-WN             2:37.83    2:38.42  
                  17.03       36.49 (19.46)       56.41 (19.92)     1:16.73 (20.32)
        1:37.09 (20.36)     1:57.24 (20.15)     2:17.76 (20.52)     2:38.42 (20.66)
  7 Stephanie Bennington      17 CAPWN-WN             2:32.32    2:39.38  
                  16.50       35.41 (18.91)       55.54 (20.13)     1:15.98 (20.44)
        1:36.69 (20.71)     1:57.55 (20.86)     2:18.68 (21.13)     2:39.38 (20.70)
  8 Claire Burgess            17 ASTED-ED             2:35.84    2:39.60  
                  17.25       36.32 (19.07)       56.92 (20.60)     1:16.41 (19.49)
        1:38.24 (21.83)     1:58.21 (19.97)     2:19.99 (21.78)     2:39.60 (19.61)
  9 Beckie Dooley             20 JASCB-CB             2:32.67    2:40.59  
                  16.79       35.93 (19.14)       56.91 (20.98)     1:16.69 (19.78)
        1:37.95 (21.26)     1:58.58 (20.63)     2:20.03 (21.45)     2:40.59 (20.56)
 10 Kate Forster              18 RAUWN-WN             2:42.54    2:45.58  
                  18.58       39.22 (20.64)     1:00.87 (21.65)     1:22.00 (21.13)
        1:43.55 (21.55)     2:04.03 (20.48)     2:25.31 (21.28)     2:45.58 (20.27)
-------------------------------------------------------------------------
 -- Courtney Smith            20 ROSAK-AK             2:43.82         DQ  
 -- Chloe Francis             18 NSSAK-AK             2:28.50        SCR  
 
Event 30  Men 13 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Han Zhang                 13 NEPOT-OT             2:35.26    2:32.78  
                  16.47       34.75 (18.28)       54.28 (19.53)     1:13.41 (19.13)
        1:33.35 (19.94)     1:52.41 (19.06)     2:12.96 (20.55)     2:32.78 (19.82)
  2 Jaques Gichard            13 GDLHP-HP             2:39.59    2:38.26  
                  16.78       35.45 (18.67)       56.30 (20.85)     1:16.21 (19.91)
        1:37.60 (21.39)     1:57.85 (20.25)     2:19.07 (21.22)     2:38.26 (19.19)
  3 Oliver Wu                 13 NSSAK-AK             2:42.76    2:40.21  
                  17.16       36.57 (19.41)       56.63 (20.06)     1:17.19 (20.56)
        1:38.05 (20.86)     1:58.95 (20.90)     2:20.15 (21.20)     2:40.21 (20.06)
  4 Devlin Forsythe           13 KRIWN-WN             2:43.27    2:43.15  
                  17.21       36.46 (19.25)       57.76 (21.30)     1:18.17 (20.41)
        1:39.94 (21.77)     2:00.62 (20.68)     2:22.62 (22.00)     2:43.15 (20.53)
  5 Niko Notman               13 WHLAK-AK             2:46.80    2:44.52  
                  17.36       37.11 (19.75)       58.64 (21.53)     1:18.95 (20.31)
        1:41.13 (22.18)     2:01.95 (20.82)     2:24.33 (22.38)     2:44.52 (20.19)
  6 Otto Thiry                13 HPKCO-CO             2:46.52    2:45.21  
                  16.32       36.67 (20.35)       57.43 (20.76)     1:18.99 (21.56)
        1:40.93 (21.94)     2:03.14 (22.21)     2:24.30 (21.16)     2:45.21 (20.91)
  7 Rory Kelleher             13 UNIAK-AK             2:53.48    2:49.65  
                  16.99       37.89 (20.90)       58.56 (20.67)     1:20.78 (22.22)
        1:42.08 (21.30)     2:04.98 (22.90)     2:27.37 (22.39)     2:49.65 (22.28)
  8 Eliot Lundon-Moore        13 NPATR-TR             3:00.73    2:54.47  
                  16.69       38.61 (21.92)       59.60 (20.99)     1:22.52 (22.92)
        1:44.96 (22.44)     2:09.08 (24.12)     2:31.16 (22.08)     2:54.47 (23.31)
  9 Edward Neill              13 NELNM-NM             2:56.51    2:55.57  
                  17.68       38.53 (20.85)     1:00.42 (21.89)     1:22.82 (22.40)
        1:46.88 (24.06)     2:09.67 (22.79)     2:33.04 (23.37)     2:55.57 (22.53)
 
Event 30  Men 13 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Han Zhang                 13 NEPOT-OT             2:36.73    2:35.26  
                  16.92       35.22 (18.30)       55.35 (20.13)     1:14.64 (19.29)
        1:35.34 (20.70)     1:55.09 (19.75)     2:15.94 (20.85)     2:35.26 (19.32)
  2 Jaques Gichard            13 GDLHP-HP             2:44.32    2:39.59  
                  16.70       35.86 (19.16)       56.80 (20.94)     1:17.22 (20.42)
        1:38.48 (21.26)     1:58.82 (20.34)     2:20.03 (21.21)     2:39.59 (19.56)
  3 Oliver Wu                 13 NSSAK-AK             2:51.11    2:42.76  
                  17.78       37.72 (19.94)       58.71 (20.99)     1:19.55 (20.84)
        1:40.65 (21.10)     2:01.73 (21.08)     2:22.42 (20.69)     2:42.76 (20.34)
  4 Devlin Forsythe           13 KRIWN-WN             2:51.04    2:43.27  
                  17.48       37.09 (19.61)       58.55 (21.46)     1:19.23 (20.68)
        1:40.72 (21.49)     2:01.50 (20.78)     2:23.27 (21.77)     2:43.27 (20.00)
  5 Otto Thiry                13 HPKCO-CO             2:44.29    2:46.52  
                  16.50       36.59 (20.09)       58.04 (21.45)     1:19.65 (21.61)
        1:41.56 (21.91)     2:03.49 (21.93)     2:26.04 (22.55)     2:46.52 (20.48)
  6 Niko Notman               13 WHLAK-AK             2:45.54    2:46.80  
                  16.72       37.84 (21.12)       58.71 (20.87)     1:20.88 (22.17)
        1:41.82 (20.94)     2:04.16 (22.34)     2:25.06 (20.90)     2:46.80 (21.74)
  7 Rory Kelleher             13 UNIAK-AK             2:53.96    2:53.48  
                  18.09       39.00 (20.91)     1:02.16 (23.16)     1:23.93 (21.77)
        1:47.15 (23.22)     2:08.70 (21.55)     2:31.84 (23.14)     2:53.48 (21.64)
  8 Edward Neill              13 NELNM-NM             2:50.13    2:56.51  
                  17.70       38.75 (21.05)     1:00.83 (22.08)     1:23.31 (22.48)
        1:46.31 (23.00)     2:09.51 (23.20)     2:33.11 (23.60)     2:56.51 (23.40)
  9 Eliot Lundon-Moore        13 NPATR-TR             2:51.08    3:00.73  
                  18.45       39.69 (21.24)     1:03.49 (23.80)     1:26.47 (22.98)
        1:50.93 (24.46)     2:13.85 (22.92)     2:38.27 (24.42)     3:00.73 (22.46)
 
Event 30  Men 14 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Ben Walsh                 14 PCAWN-WN             2:32.74    2:22.38  
                  15.26       32.13 (16.87)       51.16 (19.03)     1:09.22 (18.06)
        1:28.05 (18.83)     1:45.62 (17.57)     2:04.68 (19.06)     2:22.38 (17.70)
  2 Callum Sinclair           14 TWAWN-WN             2:30.37    2:24.52  
                  16.19       33.24 (17.05)       51.53 (18.29)     1:09.82 (18.29)
        1:28.65 (18.83)     1:46.87 (18.22)     2:07.03 (20.16)     2:24.52 (17.49)
  3 Wilrich Coetzee           14 CSCAK-AK             2:35.16    2:26.90  
                  16.01       33.29 (17.28)       53.24 (19.95)     1:12.16 (18.92)
        1:31.98 (19.82)     1:50.21 (18.23)     2:09.66 (19.45)     2:26.90 (17.24)
  4 Phillip Baxter            14 NEPOT-OT             2:36.32    2:27.63  
                  16.26       34.05 (17.79)       53.55 (19.50)     1:12.22 (18.67)
        1:31.59 (19.37)     1:49.93 (18.34)     2:09.48 (19.55)     2:27.63 (18.15)
  5 Hamish Trlin              14 PCAWN-WN             2:33.82    2:33.10  
                  16.04       34.40 (18.36)       53.57 (19.17)     1:13.51 (19.94)
        1:33.41 (19.90)     1:53.31 (19.90)     2:13.40 (20.09)     2:33.10 (19.70)
  6 Reuben Speirs             14 KSCAK-AK             2:36.29    2:36.47  
                  16.12       35.29 (19.17)       54.41 (19.12)     1:14.69 (20.28)
        1:34.34 (19.65)     1:55.13 (20.79)     2:15.95 (20.82)     2:36.47 (20.52)
  7 Leo Zhu                   14 HPKCO-CO             2:39.55    2:38.03  
                  15.78       35.64 (19.86)       55.07 (19.43)     1:15.85 (20.78)
        1:35.86 (20.01)     1:57.05 (21.19)     2:16.95 (19.90)     2:38.03 (21.08)
  8 Titus Suksreephaisan      14 PALMW-MW             2:41.53    2:38.79  
                  16.21       36.06 (19.85)       55.37 (19.31)     1:16.16 (20.79)
        1:36.03 (19.87)     1:57.76 (21.73)     2:17.91 (20.15)     2:38.79 (20.88)
  9 Wyatt McCollum            14 THAWK-WK             2:41.72    2:39.31  
                  16.30       35.95 (19.65)       56.08 (20.13)     1:16.78 (20.70)
        1:37.47 (20.69)     1:58.18 (20.71)     2:18.60 (20.42)     2:39.31 (20.71)
 10 Ruslan Cowley             14 TWAWN-WN             2:40.41    2:42.58  
                  17.74       36.56 (18.82)       57.00 (20.44)     1:17.24 (20.24)
        1:38.98 (21.74)     1:59.79 (20.81)     2:22.07 (22.28)     2:42.58 (20.51)
 
Event 30  Men 14 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Callum Sinclair           14 TWAWN-WN             2:24.54    2:30.37  
                  15.86       34.25 (18.39)       53.02 (18.77)     1:12.70 (19.68)
        1:31.87 (19.17)     1:51.84 (19.97)     2:11.03 (19.19)     2:30.37 (19.34)
  2 Ben Walsh                 14 PCAWN-WN             2:30.61    2:32.74  
                  15.26       33.51 (18.25)       52.76 (19.25)     1:12.69 (19.93)
        1:32.75 (20.06)     1:53.19 (20.44)     2:13.50 (20.31)     2:32.74 (19.24)
  3 Hamish Trlin              14 PCAWN-WN             2:37.24    2:33.82  
                  16.14       34.05 (17.91)       54.00 (19.95)     1:13.14 (19.14)
        1:33.92 (20.78)     1:53.40 (19.48)     2:14.60 (21.20)     2:33.82 (19.22)
  4 Wilrich Coetzee           14 CSCAK-AK             2:26.19    2:35.16  
                  16.65       35.33 (18.68)       55.32 (19.99)     1:14.94 (19.62)
        1:35.86 (20.92)     1:55.17 (19.31)     2:15.90 (20.73)     2:35.16 (19.26)
  5 Reuben Speirs             14 KSCAK-AK             2:39.39    2:36.29  
                  17.23       36.28 (19.05)       56.79 (20.51)     1:16.07 (19.28)
        1:36.99 (20.92)     1:56.38 (19.39)     2:17.34 (20.96)     2:36.29 (18.95)
  6 Phillip Baxter            14 NEPOT-OT             2:34.43    2:36.32  
                  16.87       35.75 (18.88)       57.58 (21.83)     1:15.73 (18.15)
        1:37.08 (21.35)     1:56.34 (19.26)     2:17.89 (21.55)     2:36.32 (18.43)
  7 Leo Zhu                   14 HPKCO-CO             2:40.14    2:39.55  
                  16.80       36.23 (19.43)       57.30 (21.07)     1:17.69 (20.39)
        1:38.69 (21.00)     1:59.01 (20.32)     2:20.01 (21.00)     2:39.55 (19.54)
  8 Ruslan Cowley             14 TWAWN-WN             2:44.27    2:40.41  
                  17.79       37.12 (19.33)       57.84 (20.72)     1:17.62 (19.78)
        1:38.84 (21.22)     1:59.15 (20.31)     2:20.85 (21.70)     2:40.41 (19.56)
  9 Titus Suksreephaisan      14 PALMW-MW             2:37.55    2:41.53  
                  16.42       35.79 (19.37)       55.98 (20.19)     1:15.81 (19.83)
        1:36.69 (20.88)     1:58.21 (21.52)     2:20.14 (21.93)     2:41.53 (21.39)
 10 Wyatt McCollum            14 THAWK-WK             2:44.55    2:41.72  
                  16.90       35.99 (19.09)       56.87 (20.88)     1:17.26 (20.39)
        1:38.70 (21.44)     1:59.42 (20.72)     2:21.06 (21.64)     2:41.72 (20.66)
-------------------------------------------------------------------------
 11 James McCarthy            14 TWAWN-WN             2:42.85    2:43.09  
                  17.66       37.69 (20.03)       58.95 (21.26)     1:19.29 (20.34)
        1:40.54 (21.25)     2:00.96 (20.42)     2:22.44 (21.48)     2:43.09 (20.65)
 12 Peter Primavera (V)       14 WBAUS                2:43.94    2:44.72  
                  17.13       36.77 (19.64)       58.51 (21.74)     1:18.89 (20.38)
        1:40.30 (21.41)     2:01.01 (20.71)     2:23.70 (22.69)     2:44.72 (21.02)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Yuri Taylor               14 LEVMW-MW             2:44.11    2:44.92  
                  17.28       36.95 (19.67)       58.06 (21.11)     1:19.21 (21.15)
        1:40.68 (21.47)     2:01.78 (21.10)     2:23.87 (22.09)     2:44.92 (21.05)
 14 James Wright              14 WSCWG-WG             2:37.96    2:45.05  
                  15.99       36.49 (20.50)       56.37 (19.88)     1:18.10 (21.73)
        1:38.83 (20.73)     2:01.24 (22.41)     2:22.66 (21.42)     2:45.05 (22.39)
 15 Liam Neal                 14 KRIWN-WN             2:40.48    2:46.66  
                  16.89       36.93 (20.04)       57.92 (20.99)     1:19.51 (21.59)
        1:41.28 (21.77)     2:03.51 (22.23)     2:24.97 (21.46)     2:46.66 (21.69)
 -- Zihan Zang                14 HPKCO-CO             2:44.37         DQ  
 -- Joshua Cleland            14 PPKCO-CO             2:41.84         DQ  
 
Event 30  Men 15 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Erik Kahr                 15 UNIAK-AK             2:21.43    2:14.60  
                  14.79       30.87 (16.08)       48.72 (17.85)     1:05.80 (17.08)
        1:23.02 (17.22)     1:39.86 (16.84)     1:57.52 (17.66)     2:14.60 (17.08)
  2 George Schroder           15 AQGCB-CB             2:23.10    2:21.94  
                  15.18       32.03 (16.85)       50.29 (18.26)     1:08.02 (17.73)
        1:26.51 (18.49)     1:44.44 (17.93)     2:03.58 (19.14)     2:21.94 (18.36)
  3 Mathew Myers              15 NSSAK-AK             2:31.20    2:25.79  
                  15.26       32.84 (17.58)       51.62 (18.78)     1:09.99 (18.37)
        1:29.26 (19.27)     1:47.81 (18.55)     2:07.27 (19.46)     2:25.79 (18.52)
  4 Matt Phillips             15 WHACB-CB             2:32.03    2:27.40  
                  15.75       33.18 (17.43)       52.23 (19.05)     1:10.37 (18.14)
        1:30.19 (19.82)     1:48.87 (18.68)     2:08.68 (19.81)     2:27.40 (18.72)
  5 Samuel Rush               15 KRIWN-WN             2:34.80    2:31.11  
                  15.33       33.95 (18.62)       53.11 (19.16)     1:12.35 (19.24)
        1:31.81 (19.46)     1:51.46 (19.65)     2:11.36 (19.90)     2:31.11 (19.75)
  6 Nathan Kinney             15 NSSAK-AK             2:35.01    2:34.97  
                  16.48       35.01 (18.53)       54.79 (19.78)     1:14.14 (19.35)
        1:34.83 (20.69)     1:54.76 (19.93)     2:15.42 (20.66)     2:34.97 (19.55)
  7 Russell Smart             15 WHACB-CB             2:35.55    2:35.31  
                  15.70       34.62 (18.92)       54.38 (19.76)     1:13.86 (19.48)
        1:34.17 (20.31)     1:54.36 (20.19)     2:15.17 (20.81)     2:35.31 (20.14)
  8 Dylan Arlidge             15 OPUTR-TR             2:37.80    2:35.83  
                  15.65       34.36 (18.71)       53.55 (19.19)     1:13.75 (20.20)
        1:33.82 (20.07)     1:54.43 (20.61)     2:15.04 (20.61)     2:35.83 (20.79)
  9 Alex Manktelow            15 NAQHP-HP             2:35.39    2:36.03  
                  15.48       34.74 (19.26)       54.04 (19.30)     1:15.13 (21.09)
        1:34.51 (19.38)     1:55.41 (20.90)     2:15.80 (20.39)     2:36.03 (20.23)
 10 Nick Price                15 STPWK-WK             2:36.41    2:37.96  
                  15.72       35.43 (19.71)       54.16 (18.73)     1:15.22 (21.06)
        1:34.60 (19.38)     1:56.17 (21.57)     2:16.17 (20.00)     2:37.96 (21.79)
 
Event 30  Men 15 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Erik Kahr                 15 UNIAK-AK             2:16.50    2:21.43  
                  14.79       31.52 (16.73)       50.53 (19.01)     1:08.84 (18.31)
        1:28.17 (19.33)     1:46.27 (18.10)     2:04.63 (18.36)     2:21.43 (16.80)
  2 George Schroder           15 AQGCB-CB             2:17.79    2:23.10  
                  15.24       32.27 (17.03)       50.62 (18.35)     1:08.86 (18.24)
        1:27.36 (18.50)     1:45.51 (18.15)     2:04.45 (18.94)     2:23.10 (18.65)
  3 Mathew Myers              15 NSSAK-AK             2:26.75    2:31.20  
                  16.01       34.29 (18.28)       53.91 (19.62)     1:13.09 (19.18)
        1:33.21 (20.12)     1:52.72 (19.51)     2:12.50 (19.78)     2:31.20 (18.70)
  4 Matt Phillips             15 WHACB-CB             2:30.08    2:32.03  
                  15.03       33.79 (18.76)       52.64 (18.85)     1:12.42 (19.78)
        1:31.85 (19.43)     1:52.03 (20.18)     2:11.67 (19.64)     2:32.03 (20.36)
  5 Samuel Rush               15 KRIWN-WN             2:33.44    2:34.80  
                  15.57       34.74 (19.17)       53.89 (19.15)     1:14.00 (20.11)
        1:33.99 (19.99)     1:54.76 (20.77)     2:14.65 (19.89)     2:34.80 (20.15)
  6 Nathan Kinney             15 NSSAK-AK             2:38.50    2:35.01  
                  16.49       35.38 (18.89)       55.23 (19.85)     1:14.72 (19.49)
        1:35.11 (20.39)     1:54.93 (19.82)     2:15.97 (21.04)     2:35.01 (19.04)
  7 Alex Manktelow            15 NAQHP-HP             2:37.96    2:35.39  
                  15.70       34.75 (19.05)       53.94 (19.19)     1:13.99 (20.05)
        1:34.01 (20.02)     1:54.37 (20.36)     2:14.89 (20.52)     2:35.39 (20.50)
  8 Russell Smart             15 WHACB-CB             2:37.33    2:35.55  
                  15.64       35.21 (19.57)       54.18 (18.97)     1:14.37 (20.19)
        1:33.71 (19.34)     1:54.49 (20.78)     2:14.66 (20.17)     2:35.55 (20.89)
  9 Nick Price                15 STPWK-WK             2:36.72    2:36.41  
                  16.35       35.12 (18.77)       55.18 (20.06)     1:14.51 (19.33)
        1:35.02 (20.51)     1:55.07 (20.05)     2:16.96 (21.89)     2:36.41 (19.45)
 10 Dylan Arlidge             15 OPUTR-TR             2:36.22    2:37.80  
                  16.23       34.15 (17.92)       54.05 (19.90)     1:13.56 (19.51)
        1:35.10 (21.54)     1:55.26 (20.16)     2:17.29 (22.03)     2:37.80 (20.51)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Joseph Brown              15 ASTED-ED             2:33.89    2:38.14  
                  16.63       35.84 (19.21)       55.58 (19.74)     1:16.11 (20.53)
        1:36.91 (20.80)     1:57.81 (20.90)     2:18.15 (20.34)     2:38.14 (19.99)
 12 Stefan Prince             15 CAPWN-WN             2:39.31    2:41.99  
                  17.33       36.99 (19.66)       57.30 (20.31)     1:17.64 (20.34)
        1:38.65 (21.01)     1:59.55 (20.90)     2:20.87 (21.32)     2:41.99 (21.12)
-------------------------------------------------------------------------
 -- Oli Lusk                  15 SZRWN-WN             2:32.05         DQ  
 
Event 30  Men 16 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Reagan Pitt               16 NCSCB-CB             2:26.31    2:23.00  
                  15.08       32.00 (16.92)       50.56 (18.56)     1:08.60 (18.04)
        1:27.48 (18.88)     1:45.60 (18.12)     2:04.76 (19.16)     2:23.00 (18.24)
  2 Joe Hammond               16 CTNWP-WP             2:33.53    2:26.68  
                  15.81       33.22 (17.41)       52.45 (19.23)     1:10.98 (18.53)
        1:30.61 (19.63)     1:49.15 (18.54)     2:08.75 (19.60)     2:26.68 (17.93)
  3 Phillip Scammell          16 AQGCB-CB             2:32.15    2:26.92  
                  15.43       33.32 (17.89)       52.26 (18.94)     1:11.24 (18.98)
        1:30.40 (19.16)     1:49.30 (18.90)     2:08.40 (19.10)     2:26.92 (18.52)
  4 Sean Kemp                 16 TWAWN-WN             2:31.94    2:27.26  
                  15.79       33.35 (17.56)       52.09 (18.74)     1:10.28 (18.19)
        1:29.88 (19.60)     1:49.08 (19.20)     2:08.99 (19.91)     2:27.26 (18.27)
  5 Connor Kilkelly           16 GRMCB-CB             2:34.54    2:32.65  
                  15.18       33.33 (18.15)       51.83 (18.50)     1:11.36 (19.53)
        1:30.90 (19.54)     1:51.23 (20.33)     2:11.36 (20.13)     2:32.65 (21.29)
  6 Jack Turner               16 WVSOT-OT             2:37.61    2:33.60  
                  16.08       35.42 (19.34)       54.79 (19.37)     1:14.55 (19.76)
        1:34.45 (19.90)     1:54.13 (19.68)     2:14.01 (19.88)     2:33.60 (19.59)
  7 Jordan Ross               16 WSCWG-WG             2:35.37    2:34.38  
                  16.49       34.77 (18.28)       54.20 (19.43)     1:13.70 (19.50)
        1:34.11 (20.41)     1:53.83 (19.72)     2:14.59 (20.76)     2:34.38 (19.79)
  8 Kieran Oswald             16 WVSOT-OT             2:41.37    2:41.49  
                  16.25       34.97 (18.72)       55.14 (20.17)     1:15.32 (20.18)
        1:37.19 (21.87)     1:58.54 (21.35)     2:20.62 (22.08)     2:41.49 (20.87)
  9 Grady Jackson             16 DOLMW-MW             2:44.36    2:42.51  
                  15.42       35.49 (20.07)       55.56 (20.07)     1:17.37 (21.81)
        1:38.17 (20.80)     2:00.30 (22.13)     2:20.93 (20.63)     2:42.51 (21.58)
 
Event 30  Men 16 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Reagan Pitt               16 NCSCB-CB             2:24.46    2:26.31  
                  15.22       33.29 (18.07)       51.91 (18.62)     1:10.83 (18.92)
        1:29.46 (18.63)     1:48.44 (18.98)     2:07.34 (18.90)     2:26.31 (18.97)
  2 Sean Kemp                 16 TWAWN-WN             2:29.36    2:31.94  
                  15.70       34.80 (19.10)       52.94 (18.14)     1:13.11 (20.17)
        1:32.51 (19.40)     1:52.63 (20.12)     2:11.77 (19.14)     2:31.94 (20.17)
  3 Phillip Scammell          16 AQGCB-CB             2:32.80    2:32.15  
                  15.20       34.54 (19.34)       53.01 (18.47)     1:13.30 (20.29)
        1:32.70 (19.40)     1:53.39 (20.69)     2:12.39 (19.00)     2:32.15 (19.76)
  4 Joe Hammond               16 CTNWP-WP             2:30.12    2:33.53  
                  15.62       34.30 (18.68)       53.30 (19.00)     1:13.32 (20.02)
        1:33.24 (19.92)     1:53.46 (20.22)     2:13.45 (19.99)     2:33.53 (20.08)
  5 Connor Kilkelly           16 GRMCB-CB             2:39.70    2:34.54  
                  15.33       33.81 (18.48)       52.42 (18.61)     1:11.84 (19.42)
        1:31.75 (19.91)     1:52.41 (20.66)     2:13.44 (21.03)     2:34.54 (21.10)
  6 Jordan Ross               16 WSCWG-WG             2:36.95    2:35.37  
                  15.93       34.62 (18.69)       53.53 (18.91)     1:13.41 (19.88)
        1:33.69 (20.28)     1:54.78 (21.09)     2:15.21 (20.43)     2:35.37 (20.16)
  7 Jack Turner               16 WVSOT-OT             2:38.77    2:37.61  
                  16.59       35.08 (18.49)       55.34 (20.26)     1:15.08 (19.74)
        1:36.52 (21.44)     1:56.87 (20.35)     2:17.73 (20.86)     2:37.61 (19.88)
  8 Nick Kerry                16 BLENM-NM             2:33.40    2:37.76  
                  15.25       34.90 (19.65)       53.67 (18.77)     1:14.58 (20.91)
        1:34.04 (19.46)     1:55.69 (21.65)     2:15.75 (20.06)     2:37.76 (22.01)
  9 Kieran Oswald             16 WVSOT-OT             2:41.25    2:41.37  
                  15.63       35.85 (20.22)       55.52 (19.67)     1:17.10 (21.58)
        1:37.37 (20.27)     1:59.69 (22.32)     2:20.21 (20.52)     2:41.37 (21.16)
 10 Grady Jackson             16 DOLMW-MW             2:41.09    2:44.36  
                  16.48       36.11 (19.63)       56.60 (20.49)     1:17.67 (21.07)
        1:39.90 (22.23)     2:01.57 (21.67)     2:23.32 (21.75)     2:44.36 (21.04)
-------------------------------------------------------------------------
 -- Jeremiah Teo              16 NSSAK-AK             2:31.76         DQ  
 -- Jack Roberts              16 NAQHP-HP             2:24.85         DQ  
 
Event 30  Men 17 & Over 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Nikolas Pregelj (V)       19 QLAUS                2:17.90    2:12.60  
                  14.24       30.36 (16.12)       47.78 (17.42)     1:04.21 (16.43)
        1:21.74 (17.53)     1:38.34 (16.60)     1:55.73 (17.39)     2:12.60 (16.87)
  2 Nicholas Schafer (V)      19 QLAUS                2:17.73    2:13.62  
                  14.44       30.49 (16.05)       47.76 (17.27)     1:04.56 (16.80)
        1:22.03 (17.47)     1:39.25 (17.22)     1:56.88 (17.63)     2:13.62 (16.74)
  3 Mitchell Donaldson        18 NSSAK-AK             2:19.60    2:14.03  
                  14.06       30.43 (16.37)       47.53 (17.10)     1:04.64 (17.11)
        1:22.01 (17.37)     1:39.05 (17.04)     1:56.76 (17.71)     2:14.03 (17.27)
  4 Luke Westgaard            20 ROSAK-AK             2:27.68    2:14.33  
                  13.85       30.59 (16.74)       47.76 (17.17)     1:05.10 (17.34)
        1:22.34 (17.24)     1:39.93 (17.59)     1:57.04 (17.11)     2:14.33 (17.29)
  5 Carsten Corazza           20 HPKCO-CO             2:19.93    2:14.46  
                  14.29       30.25 (15.96)       47.69 (17.44)     1:04.43 (16.74)
        1:22.53 (18.10)     1:39.38 (16.85)     1:57.56 (18.18)     2:14.46 (16.90)
  6 Matthew Glassford         21 NEPOT-OT             2:20.24    2:19.63  
                  14.88       31.72 (16.84)       49.16 (17.44)     1:06.79 (17.63)
        1:24.70 (17.91)     1:43.01 (18.31)     2:01.37 (18.36)     2:19.63 (18.26)
  7 Julian Layton             17 GDLHP-HP             2:21.93    2:20.55  
                  14.48       31.57 (17.09)       49.94 (18.37)     1:07.76 (17.82)
        1:26.36 (18.60)     1:44.23 (17.87)     2:03.05 (18.82)     2:20.55 (17.50)
  8 Shayne Kiekebosch         18 FFDWK-WK             2:23.29    2:21.22  
                  14.23       31.67 (17.44)       48.97 (17.30)     1:07.37 (18.40)
        1:25.42 (18.05)     1:44.56 (19.14)     2:02.75 (18.19)     2:21.22 (18.47)
  9 Lawrence Hull             18 LMEAK-AK             2:25.77    2:23.87  
                  15.12       32.35 (17.23)       50.60 (18.25)     1:08.86 (18.26)
        1:28.35 (19.49)     1:46.84 (18.49)     2:05.63 (18.79)     2:23.87 (18.24)
 10 Nick Berry                20 CSCAK-AK             2:27.43    2:25.59  
                  14.76       32.67 (17.91)       50.36 (17.69)     1:09.35 (18.99)
        1:27.54 (18.19)     1:47.27 (19.73)     2:05.88 (18.61)     2:25.59 (19.71)
 
Event 30  Men 17 & Over 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Nicholas Schafer (V)      19 QLAUS                2:14.08    2:17.73  
                  14.91       31.39 (16.48)       49.50 (18.11)     1:06.45 (16.95)
        1:24.82 (18.37)     1:42.12 (17.30)     2:00.66 (18.54)     2:17.73 (17.07)
  2 Nikolas Pregelj (V)       19 QLAUS                2:10.93    2:17.90  
                  15.09       30.59 (15.50)       48.95 (18.36)     1:05.48 (16.53)
        1:24.09 (18.61)     1:41.12 (17.03)     2:00.35 (19.23)     2:17.90 (17.55)
  3 Mitchell Donaldson        18 NSSAK-AK             2:18.44    2:19.60  
                  14.47       31.76 (17.29)       49.66 (17.90)     1:07.33 (17.67)
        1:25.70 (18.37)     1:43.53 (17.83)     2:02.04 (18.51)     2:19.60 (17.56)
  4 Carsten Corazza           20 HPKCO-CO             2:15.77    2:19.93  
                  14.73       31.31 (16.58)       49.35 (18.04)     1:06.59 (17.24)
        1:25.20 (18.61)     1:42.94 (17.74)     2:01.96 (19.02)     2:19.93 (17.97)
  5 Matthew Glassford         21 NEPOT-OT             2:13.91    2:20.24  
                  15.28       31.78 (16.50)       50.05 (18.27)     1:07.34 (17.29)
        1:26.30 (18.96)     1:43.63 (17.33)     2:03.18 (19.55)     2:20.24 (17.06)
  6 Jacob Power (V)           22 RCAUS                2:21.05    2:20.66  
                  15.21       31.73 (16.52)       49.94 (18.21)     1:07.08 (17.14)
        1:25.83 (18.75)     1:43.44 (17.61)     2:02.95 (19.51)     2:20.66 (17.71)
  7 Julian Layton             17 GDLHP-HP             2:20.26    2:21.93  
                  15.43       32.33 (16.90)       51.22 (18.89)     1:08.91 (17.69)
        1:27.85 (18.94)     1:45.55 (17.70)     2:04.41 (18.86)     2:21.93 (17.52)
  8 Shayne Kiekebosch         18 FFDWK-WK             2:18.04    2:23.29  
                  14.94       32.05 (17.11)       50.08 (18.03)     1:08.38 (18.30)
        1:27.64 (19.26)     1:46.07 (18.43)     2:05.27 (19.20)     2:23.29 (18.02)
  9 Lawrence Hull             18 LMEAK-AK             2:25.84    2:25.77  
                  15.59       32.75 (17.16)       51.49 (18.74)     1:09.67 (18.18)
        1:28.88 (19.21)     1:47.51 (18.63)     2:07.06 (19.55)     2:25.77 (18.71)
 10 Nick Berry                20 CSCAK-AK             2:27.22    2:27.43  
                  15.03       32.94 (17.91)       51.13 (18.19)     1:10.49 (19.36)
        1:29.03 (18.54)     1:48.56 (19.53)     2:07.65 (19.09)     2:27.43 (19.78)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Luke Westgaard            20 ROSAK-AK             2:12.16    2:27.68  
                  13.95       29.00 (15.05)       45.22 (16.22)     1:01.34 (16.12)
        1:24.06 (22.72)     1:45.27 (21.21)     2:07.50 (22.23)     2:27.68 (20.18)
 12 Tom Ward                  18 SZRWN-WN             2:23.15    2:27.71  
                  15.64       32.49 (16.85)       51.48 (18.99)     1:10.08 (18.60)
        1:29.55 (19.47)     1:48.71 (19.16)     2:08.84 (20.13)     2:27.71 (18.87)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Ryan Cheyne               18 NLSNM-NM             2:34.08    2:34.20  
                  15.91       34.65 (18.74)       53.60 (18.95)     1:13.59 (19.99)
        1:33.42 (19.83)     1:53.61 (20.19)     2:13.96 (20.35)     2:34.20 (20.24)
 
Event 31  Girls 13 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Paige Schendelaar-Kemp    13 HPKCO-CO             1:04.73    1:02.96  
                  13.73       29.40 (15.67)       46.50 (17.10)     1:02.96 (16.46)
  2 Samantha Brown            13 LMEAK-AK             1:07.33    1:05.20  
                  14.97       30.98 (16.01)       48.42 (17.44)     1:05.20 (16.78)
  3 Caitlin Daley             13 HPKCO-CO             1:08.78    1:06.58  
                  14.49       31.48 (16.99)       48.69 (17.21)     1:06.58 (17.89)
  4 Maggie Burns              13 CAPWN-WN             1:10.99    1:07.69  
                  14.69       31.88 (17.19)       49.79 (17.91)     1:07.69 (17.90)
  5 Stephanie Hett            13 LMEAK-AK             1:09.21    1:08.77  
                  15.29       31.54 (16.25)       50.11 (18.57)     1:08.77 (18.66)
  6 Kate O'Fee                13 WSCWG-WG             1:11.10    1:09.18  
                  14.42       32.26 (17.84)       50.20 (17.94)     1:09.18 (18.98)
  7 Claudia Capp              13 GREBP-BP             1:09.27    1:09.67  
                  14.55       32.01 (17.46)       49.99 (17.98)     1:09.67 (19.68)
  8 Sophie Gibson             13 QTNOT-OT             1:10.45    1:09.76  
                  15.18       32.08 (16.90)       50.83 (18.75)     1:09.76 (18.93)
  9 Frances Magness           13 ROSAK-AK             1:11.26    1:09.96  
                  14.80       32.74 (17.94)       50.87 (18.13)     1:09.96 (19.09)
 10 Lauren Duggan             13 CAPWN-WN             1:10.89    1:11.07  
                  15.04       33.11 (18.07)       51.57 (18.46)     1:11.07 (19.50)
 
Event 31  Girls 13 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Paige Schendelaar-Kemp    13 HPKCO-CO             1:02.12    1:04.73  
                  13.71       30.00 (16.29)       47.31 (17.31)     1:04.73 (17.42)
  2 Samantha Brown            13 LMEAK-AK             1:05.45    1:07.33  
                  14.72       31.72 (17.00)       49.38 (17.66)     1:07.33 (17.95)
  3 Caitlin Daley             13 HPKCO-CO             1:07.83    1:08.78  
                  14.49       31.41 (16.92)       49.32 (17.91)     1:08.78 (19.46)
  4 Stephanie Hett            13 LMEAK-AK             1:07.16    1:09.21  
                  14.72       31.90 (17.18)       49.88 (17.98)     1:09.21 (19.33)
  5 Claudia Capp              13 GREBP-BP             1:11.67    1:09.27  
                  15.59       33.04 (17.45)       50.79 (17.75)     1:09.27 (18.48)
  6 Sophie Gibson             13 QTNOT-OT             1:09.32    1:10.45  
                  15.42       32.87 (17.45)       52.03 (19.16)     1:10.45 (18.42)
  7 Lauren Duggan             13 CAPWN-WN             1:12.16    1:10.89  
                  15.38       33.14 (17.76)       52.03 (18.89)     1:10.89 (18.86)
  8 Maggie Burns              13 CAPWN-WN             1:09.56    1:10.99  
                  15.75       33.58 (17.83)       53.22 (19.64)     1:10.99 (17.77)
  9 Kate O'Fee                13 WSCWG-WG             1:10.46    1:11.10  
                  15.08       33.06 (17.98)       51.58 (18.52)     1:11.10 (19.52)
 10 Frances Magness           13 ROSAK-AK             1:11.84    1:11.26  
                  15.57       33.54 (17.97)       52.68 (19.14)     1:11.26 (18.58)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Hannah Williams           13 LMEAK-AK             1:10.47    1:11.48  
                  15.34       32.56 (17.22)       52.35 (19.79)     1:11.48 (19.13)
 12 Scarlett Tacon            13 CAPWN-WN             1:08.88    1:12.38  
                  15.94       34.67 (18.73)       53.43 (18.76)     1:12.38 (18.95)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Alexia Hinton             13 SUNHP-HP             1:12.09    1:13.23  
                  15.28       33.58 (18.30)       52.88 (19.30)     1:13.23 (20.35)
 
Event 31  Girls 14 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Georgia Marris            14 UNIAK-AK             1:08.31    1:03.68  
                  13.48       29.71 (16.23)       46.42 (16.71)     1:03.68 (17.26)
  2 Leah Eagleton             14 HPKCO-CO             1:07.81    1:04.91  
                  14.72       30.46 (15.74)       47.75 (17.29)     1:04.91 (17.16)
  3 Aleisha Ruske             14 NEPOT-OT             1:06.87    1:06.19  
                  14.73       30.86 (16.13)       48.75 (17.89)     1:06.19 (17.44)
  4 Michayla Johnston         14 CSCAK-AK             1:07.71    1:06.62  
                  14.61       31.52 (16.91)       49.23 (17.71)     1:06.62 (17.39)
  5 Megan Butler              14 NSSAK-AK             1:07.12    1:06.66  
                  14.55       30.84 (16.29)       48.83 (17.99)     1:06.66 (17.83)
  6 Charlotte Brenkley        14 PALMW-MW             1:10.30    1:09.58  
                  15.29       32.45 (17.16)       50.95 (18.50)     1:09.58 (18.63)
  7 Madison Ross              14 WSCWG-WG             1:11.47    1:10.10  
                  14.31       32.21 (17.90)       50.37 (18.16)     1:10.10 (19.73)
  8 Gendi Roberts             14 NCSCB-CB             1:11.68    1:10.84  
                  15.39       33.29 (17.90)       52.64 (19.35)     1:10.84 (18.20)
  9 Sloane Hutching           14 DVKMW-MW             1:12.77    1:11.42  
                  14.87       32.61 (17.74)       51.35 (18.74)     1:11.42 (20.07)
 10 Mia Clarke                14 RAUWN-WN             1:12.17    1:11.90  
                  14.65       32.73 (18.08)       51.01 (18.28)     1:11.90 (20.89)
 
Event 31  Girls 14 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Aleisha Ruske             14 NEPOT-OT             1:05.23    1:06.87  
                  14.44       30.95 (16.51)       48.65 (17.70)     1:06.87 (18.22)
  2 Megan Butler              14 NSSAK-AK             1:06.15    1:07.12  
                  14.39       31.43 (17.04)       49.37 (17.94)     1:07.12 (17.75)
  3 Michayla Johnston         14 CSCAK-AK             1:04.52    1:07.71  
                  14.38       31.11 (16.73)       49.27 (18.16)     1:07.71 (18.44)
  4 Leah Eagleton             14 HPKCO-CO             1:05.71    1:07.81  
                  14.78       31.49 (16.71)       49.46 (17.97)     1:07.81 (18.35)
  5 Georgia Marris            14 UNIAK-AK             1:02.32    1:08.31  
                  14.34       31.29 (16.95)       49.39 (18.10)     1:08.31 (18.92)
  6 Charlotte Brenkley        14 PALMW-MW             1:10.26    1:10.30  
                  14.99       33.41 (18.42)       51.34 (17.93)     1:10.30 (18.96)
  7 Madison Ross              14 WSCWG-WG             1:10.89    1:11.47  
                  15.44       32.87 (17.43)       52.60 (19.73)     1:11.47 (18.87)
  8 Gendi Roberts             14 NCSCB-CB             1:09.17    1:11.68  
                  15.47       33.46 (17.99)       53.22 (19.76)     1:11.68 (18.46)
  9 Mia Clarke                14 RAUWN-WN             1:10.01    1:12.17  
                  15.63       33.56 (17.93)       52.26 (18.70)     1:12.17 (19.91)
 10 Sloane Hutching           14 DVKMW-MW             1:10.54    1:12.77  
                  15.51       33.53 (18.02)       52.68 (19.15)     1:12.77 (20.09)
-------------------------------------------------------------------------
 -- Liana Smith               14 PUKCO-CO             1:05.49        SCR  
 
Event 31  Women 15 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Megan Gianotti (V)        15 QLAUS                1:02.25    1:00.82  
                  13.41       28.52 (15.11)       44.71 (16.19)     1:00.82 (16.11)
  2 Melita Raravula           15 WAVNL-NL             1:04.12    1:02.99  
                  13.62       29.55 (15.93)       46.36 (16.81)     1:02.99 (16.63)
  3 Kimberly Richter          15 HPKCO-CO             1:05.49    1:03.79  
                  13.94       29.95 (16.01)       46.79 (16.84)     1:03.79 (17.00)
  4 Grace Sommerville         15 ASTED-ED             1:05.81    1:04.20  
                  14.47       30.47 (16.00)       47.77 (17.30)     1:04.20 (16.43)
  5 Rima Williams             15 LMEAK-AK             1:05.77    1:04.32  
                  13.57       29.91 (16.34)       46.80 (16.89)     1:04.32 (17.52)
  6 Jade Tuwhangai            15 SPCWK-WK             1:06.98    1:04.56  
                  13.59       30.47 (16.88)       46.97 (16.50)     1:04.56 (17.59)
  7 Caitlin Rennell           15 JASCB-CB             1:05.66    1:04.85  
                  14.73       30.54 (15.81)       48.09 (17.55)     1:04.85 (16.76)
  8 Amy Phillips              15 FFDWK-WK             1:06.32    1:05.37  
                  13.69       30.17 (16.48)       47.03 (16.86)     1:05.37 (18.34)
  9 Nicola Trott              15 TWAWN-WN             1:06.96    1:05.97  
                  14.10       30.53 (16.43)       47.54 (17.01)     1:05.97 (18.43)
 10 Pia Hulley                15 AQGCB-CB             1:07.50    1:08.36  
                  13.98       31.46 (17.48)       49.39 (17.93)     1:08.36 (18.97)
 
Event 31  Women 15 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Megan Gianotti (V)        15 QLAUS                1:00.74    1:02.25  
                  14.01       29.16 (15.15)       45.86 (16.70)     1:02.25 (16.39)
  2 Melita Raravula           15 WAVNL-NL             1:03.45    1:04.12  
                  13.48       29.70 (16.22)       46.46 (16.76)     1:04.12 (17.66)
  3 Kimberly Richter          15 HPKCO-CO             1:04.14    1:05.49  
                  13.99       30.28 (16.29)       47.43 (17.15)     1:05.49 (18.06)
  4 Caitlin Rennell           15 JASCB-CB             1:03.12    1:05.66  
                  14.29       30.69 (16.40)       47.84 (17.15)     1:05.66 (17.82)
  5 Rima Williams             15 LMEAK-AK             1:03.65    1:05.77  
                  13.91       30.79 (16.88)       48.06 (17.27)     1:05.77 (17.71)
  6 Grace Sommerville         15 ASTED-ED             1:04.75    1:05.81  
                  14.41       30.70 (16.29)       48.46 (17.76)     1:05.81 (17.35)
  7 Amy Phillips              15 FFDWK-WK             1:05.17    1:06.32  
                  14.37       30.93 (16.56)       48.13 (17.20)     1:06.32 (18.19)
  8 Nicola Trott              15 TWAWN-WN             1:07.69    1:06.96  
                  14.85       31.42 (16.57)       49.57 (18.15)     1:06.96 (17.39)
  9 Jade Tuwhangai            15 SPCWK-WK             1:06.56    1:06.98  
                  14.79       31.43 (16.64)       49.55 (18.12)     1:06.98 (17.43)
 10 Pia Hulley                15 AQGCB-CB             1:08.99    1:07.50  
                  14.18       30.93 (16.75)       49.06 (18.13)     1:07.50 (18.44)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Kelly Scammell            15 AQGCB-CB             1:06.39    1:07.58  
                  14.35       31.67 (17.32)       49.15 (17.48)     1:07.58 (18.43)
 12 Emmabeth Jensen           15 WVSOT-OT             1:04.28    1:08.37  
                  14.29       32.51 (18.22)       50.34 (17.83)     1:08.37 (18.03)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Chelsea Easter            15 WHACB-CB             1:07.03    1:08.75  
                  14.24       31.89 (17.65)       49.75 (17.86)     1:08.75 (19.00)
 14 Courtney Spencer          15 CSCAK-AK             1:09.09    1:13.68  
                  15.93       33.59 (17.66)       53.73 (20.14)     1:13.68 (19.95)
 
Event 31  Women 16 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Sophia Batchelor          16 AQGCB-CB             1:00.73      59.16  
                  12.79       27.65 (14.86)       43.37 (15.72)       59.16 (15.79)
  2 Carla Buchanan (V)        16 QLAUS                1:02.63    1:01.11  
                  13.44       28.63 (15.19)       45.20 (16.57)     1:01.11 (15.91)
  3 Caroline Baddock          16 LMEAK-AK             1:04.81    1:02.71  
                  13.54       29.60 (16.06)       46.10 (16.50)     1:02.71 (16.61)
  4 Alexandra Purcell (V)     16 QLAUS                1:03.62    1:02.84  
                  13.30       28.59 (15.29)       45.74 (17.15)     1:02.84 (17.10)
  5 Josie Kydd                16 ASTED-ED             1:04.68    1:03.74  
                  14.05       29.48 (15.43)       46.83 (17.35)     1:03.74 (16.91)
  6 Shannon Field             16 HPKCO-CO             1:05.60    1:05.11  
                  14.41       30.23 (15.82)       47.46 (17.23)     1:05.11 (17.65)
  7 Helena Gasson             16 THAWK-WK             1:06.84    1:05.43  
                  13.68       30.25 (16.57)       47.19 (16.94)     1:05.43 (18.24)
  8 Jayne Clarke              16 BOINL-NL             1:06.20    1:06.45  
                  13.76       30.15 (16.39)       47.53 (17.38)     1:06.45 (18.92)
  9 Ashlee Crane              16 BOINL-NL             1:06.25    1:06.71  
                  14.32       31.00 (16.68)       48.77 (17.77)     1:06.71 (17.94)
 10 Nicole Rosewarne          16 CSCAK-AK             1:08.69    1:07.88  
                  14.82       31.88 (17.06)       49.78 (17.90)     1:07.88 (18.10)
 
Event 31  Women 16 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Sophia Batchelor          16 AQGCB-CB               58.08    1:00.73  
                  13.29       28.48 (15.19)       45.64 (17.16)     1:00.73 (15.09)
  2 Carla Buchanan (V)        16 QLAUS                1:05.16    1:02.63  
                  13.64       29.43 (15.79)       46.30 (16.87)     1:02.63 (16.33)
  3 Alexandra Purcell (V)     16 QLAUS                1:02.58    1:03.62  
                  13.82       29.31 (15.49)       46.39 (17.08)     1:03.62 (17.23)
  4 Josie Kydd                16 ASTED-ED             1:01.46    1:04.68  
                  13.85       29.77 (15.92)       47.08 (17.31)     1:04.68 (17.60)
  5 Caroline Baddock          16 LMEAK-AK             1:02.48    1:04.81  
                  14.49       30.80 (16.31)       47.87 (17.07)     1:04.81 (16.94)
  6 Shannon Field             16 HPKCO-CO             1:03.71    1:05.60  
                  14.33       30.49 (16.16)       47.87 (17.38)     1:05.60 (17.73)
  7 Jayne Clarke              16 BOINL-NL             1:06.68    1:06.20  
                  13.76       30.76 (17.00)       48.13 (17.37)     1:06.20 (18.07)
  8 Ashlee Crane              16 BOINL-NL             1:03.93    1:06.25  
                  13.93       30.66 (16.73)       47.61 (16.95)     1:06.25 (18.64)
  9 Helena Gasson             16 THAWK-WK             1:06.38    1:06.84  
                  14.38       30.91 (16.53)       48.95 (18.04)     1:06.84 (17.89)
 10 Nicole Rosewarne          16 CSCAK-AK             1:07.63    1:08.69  
                  14.91       32.42 (17.51)       50.26 (17.84)     1:08.69 (18.43)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Tayla Radovanovich        16 TWAWN-WN             1:08.33    1:09.81  
                  15.74       33.12 (17.38)       51.59 (18.47)     1:09.81 (18.22)
 12 Dayna Lawton              16 RAUWN-WN             1:08.65    1:10.33  
                  14.25       32.30 (18.05)       50.53 (18.23)     1:10.33 (19.80)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Mikayla MacDonald         16 STPWK-WK             1:07.16    1:11.16  
                  15.03       31.96 (16.93)       51.08 (19.12)     1:11.16 (20.08)
 14 Rachel Smart              16 KRIWN-WN             1:10.50    1:11.57  
                  15.90       33.66 (17.76)       53.01 (19.35)     1:11.57 (18.56)
 15 Sarah Cutler              16 WVSOT-OT             1:09.94    1:14.61  
                  15.76       34.69 (18.93)       54.23 (19.54)     1:14.61 (20.38)
 16 Emily Poon                16 NEPOT-OT             1:09.87    1:14.98  
                  16.40       34.64 (18.24)       55.44 (20.80)     1:14.98 (19.54)
 -- Carla Marsh               16 BOINL-NL             1:06.45        SCR  
 
Event 31  Women 17 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Samantha Lee              19 CAPWN-WN             1:01.22    1:00.25  
                  13.30       28.35 (15.05)       44.30 (15.95)     1:00.25 (15.95)
  2 Danielle Koni             19 ROSAK-AK             1:00.33    1:00.46  
                  13.10       27.95 (14.85)       43.96 (16.01)     1:00.46 (16.50)
  3 Natalie Wiegersma         21 WAVSL-SL             1:01.18    1:00.52  
                  13.38       28.66 (15.28)       44.67 (16.01)     1:00.52 (15.85)
  4 Laura Quilter             19 COMHP-HP             1:02.07    1:01.10  
                  13.46       28.27 (14.81)       44.84 (16.57)     1:01.10 (16.26)
  5 Samantha Richter          22 NSSAK-AK             1:02.82    1:01.74  
                  12.90       28.66 (15.76)       44.71 (16.05)     1:01.74 (17.03)
  6 Grace Marriner-Duncan     20 LMEAK-AK             1:03.08    1:01.79  
                  13.38       28.70 (15.32)       45.37 (16.67)     1:01.79 (16.42)
  7 Lauren Coetzee            17 CAPWN-WN             1:03.26    1:02.66  
                  13.46       29.37 (15.91)       45.99 (16.62)     1:02.66 (16.67)
  8 Charlotte Webby           23 AQTTR-TR             1:02.94    1:02.83  
                  14.11       29.28 (15.17)       46.03 (16.75)     1:02.83 (16.80)
  9 Emma Lowther              19 HPKCO-CO             1:02.97    1:03.21  
                  13.11       29.71 (16.60)       46.35 (16.64)     1:03.21 (16.86)
 10 Taylor Armstrong          17 GREBP-BP             1:03.08    1:04.44  
                  13.28       30.00 (16.72)       46.39 (16.39)     1:04.44 (18.05)
 
Event 31  Women 17 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Danielle Koni             19 ROSAK-AK             1:00.45    1:00.33  
                  13.32       27.97 (14.65)       44.14 (16.17)     1:00.33 (16.19)
  2 Natalie Wiegersma         21 WAVSL-SL               58.68    1:01.18  
                  14.09       29.02 (14.93)       45.61 (16.59)     1:01.18 (15.57)
  3 Samantha Lee              19 CAPWN-WN             1:01.86    1:01.22  
                  13.48       28.76 (15.28)       44.84 (16.08)     1:01.22 (16.38)
  4 Laura Quilter             19 COMHP-HP             1:01.06    1:02.07  
                  13.51       28.45 (14.94)       45.13 (16.68)     1:02.07 (16.94)
  5 Samantha Richter          22 NSSAK-AK             1:01.81    1:02.82  
                  13.17       29.02 (15.85)       45.74 (16.72)     1:02.82 (17.08)
  6 Charlotte Webby           23 AQTTR-TR             1:01.24    1:02.94  
                  14.23       29.70 (15.47)       46.52 (16.82)     1:02.94 (16.42)
  7 Emma Lowther              19 HPKCO-CO             1:07.57    1:02.97  
                  14.01       29.81 (15.80)       46.76 (16.95)     1:02.97 (16.21)
  8 Grace Marriner-Duncan     20 LMEAK-AK             1:01.37    1:03.08  
                  13.73       29.37 (15.64)       46.28 (16.91)     1:03.08 (16.80)
  8 Taylor Armstrong          17 GREBP-BP             1:02.82    1:03.08  
                  13.42       29.44 (16.02)       45.85 (16.41)     1:03.08 (17.23)
 10 Lauren Coetzee            17 CAPWN-WN             1:01.47    1:03.26  
                  14.27       29.78 (15.51)       46.84 (17.06)     1:03.26 (16.42)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Rachel Palmer             20 HPKCO-CO             1:05.76    1:03.66  
                  14.22       29.90 (15.68)       46.85 (16.95)     1:03.66 (16.81)
 12 Jenna Buchanan            18 KWIMW-MW             1:02.96    1:03.95  
                  13.40       29.41 (16.01)       45.98 (16.57)     1:03.95 (17.97)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Bianca Bradley            17 AQTTR-TR             1:01.73    1:04.05  
                  14.19       29.80 (15.61)       46.98 (17.18)     1:04.05 (17.07)
 14 Alice Sommerville         21 ASTED-ED             1:01.07    1:04.60  
                  13.89       29.87 (15.98)       47.29 (17.42)     1:04.60 (17.31)
 15 Ali Clareburt             17 CAPWN-WN             1:05.38    1:04.74  
                  13.94       30.45 (16.51)       47.33 (16.88)     1:04.74 (17.41)
 16 Simone Cowling            17 PPKCO-CO             1:04.79    1:05.02  
                  13.99       30.16 (16.17)       47.41 (17.25)     1:05.02 (17.61)
 17 Bridgette Hampton         17 ACEWK-WK             1:03.82    1:05.11  
                  13.66       30.37 (16.71)       47.03 (16.66)     1:05.11 (18.08)
 17 Kendall Johnston          18 STPWK-WK             1:04.10    1:05.11  
                  13.41       29.76 (16.35)       46.25 (16.49)     1:05.11 (18.86)
 19 Alex Laidlaw              18 AQGCB-CB             1:04.68    1:05.33  
                  14.34       30.01 (15.67)       48.01 (18.00)     1:05.33 (17.32)
 20 Ellen Quirke              18 CAPWN-WN             1:01.52    1:05.43  
                  14.55       30.93 (16.38)       48.21 (17.28)     1:05.43 (17.22)
 21 Kelsey Moffatt            20 CAPWN-WN             1:06.86    1:05.55  
                  14.22       30.45 (16.23)       47.64 (17.19)     1:05.55 (17.91)
 22 Kate Forster              18 RAUWN-WN             1:07.19    1:08.46  
                  15.03       32.06 (17.03)       50.27 (18.21)     1:08.46 (18.19)
 23 Ashleigh Turner           17 LEVMW-MW             1:05.64    1:08.56  
                  14.66       31.96 (17.30)       49.78 (17.82)     1:08.56 (18.78)
 24 Phoebe O'Leary            17 WVSOT-OT             1:07.52    1:08.92  
                  15.69       32.88 (17.19)       50.71 (17.83)     1:08.92 (18.21)
 
Event 32  Men 13 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Benjamin May (V)          13 WBAUS                1:05.10    1:03.38  
                  14.23       29.93 (15.70)       46.74 (16.81)     1:03.38 (16.64)
  2 Niko Notman               13 WHLAK-AK             1:05.90    1:03.45  
                  14.11       29.99 (15.88)       47.46 (17.47)     1:03.45 (15.99)
  3 Han Zhang                 13 NEPOT-OT             1:05.09    1:04.15  
                  14.68       30.72 (16.04)       47.65 (16.93)     1:04.15 (16.50)
  4 Jason Smeets              13 UNIAK-AK             1:06.18    1:05.18  
                  14.27       30.41 (16.14)       47.83 (17.42)     1:05.18 (17.35)
  5 Jeremy Hopkins            13 NEPOT-OT             1:08.14    1:05.97  
                  14.01       30.82 (16.81)       47.80 (16.98)     1:05.97 (18.17)
  6 Devlin Forsythe           13 KRIWN-WN             1:06.47    1:06.25  
                  14.45       31.08 (16.63)       48.71 (17.63)     1:06.25 (17.54)
  7 Jordan Rahurahu           13 WHACB-CB             1:08.68    1:06.90  
                  14.45       31.11 (16.66)       49.16 (18.05)     1:06.90 (17.74)
  8 Joshua McCormack          13 THAWK-WK             1:06.54    1:07.00  
                  14.06       30.64 (16.58)       48.12 (17.48)     1:07.00 (18.88)
  9 Adam Hope                 13 OAMED-ED             1:08.71    1:08.24  
                  14.10       31.59 (17.49)       49.23 (17.64)     1:08.24 (19.01)
 10 Snapper Gulick            13 WAVNL-NL             1:09.17    1:09.92  
                  14.91       32.21 (17.30)       50.73 (18.52)     1:09.92 (19.19)
 
Event 32  Men 13 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Han Zhang                 13 NEPOT-OT             1:06.01    1:05.09  
                  14.81       31.36 (16.55)       48.59 (17.23)     1:05.09 (16.50)
  2 Benjamin May (V)          13 WBAUS                1:02.60    1:05.10  
                  13.73       30.48 (16.75)       47.58 (17.10)     1:05.10 (17.52)
  3 Niko Notman               13 WHLAK-AK             1:04.35    1:05.90  
                  14.07       30.90 (16.83)       48.62 (17.72)     1:05.90 (17.28)
  4 Jason Smeets              13 UNIAK-AK             1:06.43    1:06.18  
                  14.45       30.48 (16.03)       48.21 (17.73)     1:06.18 (17.97)
  5 Devlin Forsythe           13 KRIWN-WN             1:06.96    1:06.47  
                  15.09       31.27 (16.18)       49.44 (18.17)     1:06.47 (17.03)
  6 Joshua McCormack          13 THAWK-WK             1:05.67    1:06.54  
                  14.30       30.22 (15.92)       48.23 (18.01)     1:06.54 (18.31)
  7 Jeremy Hopkins            13 NEPOT-OT             1:08.43    1:08.14  
                  14.75       31.96 (17.21)       49.68 (17.72)     1:08.14 (18.46)
  8 Jordan Rahurahu           13 WHACB-CB             1:08.82    1:08.68  
                  14.08       31.43 (17.35)       49.89 (18.46)     1:08.68 (18.79)
  9 Adam Hope                 13 OAMED-ED             1:09.68    1:08.71  
                  14.87       31.52 (16.65)       50.93 (19.41)     1:08.71 (17.78)
 10 Snapper Gulick            13 WAVNL-NL             1:09.72    1:09.17  
                  15.51       32.34 (16.83)       50.80 (18.46)     1:09.17 (18.37)
-------------------------------------------------------------------------
 -- Callum Brigden            13 SZRWN-WN             1:07.17         DQ  
 -- Jacob Farr                13 KRIWN-WN             1:09.37         DQ  
 
Event 32  Men 14 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Joshua Asplin             14 PPKCO-CO             1:00.37      59.01  
                  12.78       27.55 (14.77)       43.43 (15.88)       59.01 (15.58)
  2 Hamish McGirr             14 KWIMW-MW             1:01.30    1:00.10  
                  13.15       27.92 (14.77)       43.74 (15.82)     1:00.10 (16.36)
  3 Tamati O'Hagan            14 PCAWN-WN             1:01.77    1:00.28  
                  12.74       27.38 (14.64)       43.65 (16.27)     1:00.28 (16.63)
  4 Meli Malani (V)           14 RCFFJ                1:01.39    1:00.96  
                  12.65       27.57 (14.92)       43.59 (16.02)     1:00.96 (17.37)
  5 Carter Edgecombe          14 FFDWK-WK             1:04.20    1:01.13  
                  13.33       28.92 (15.59)       44.70 (15.78)     1:01.13 (16.43)
  6 Dominic Mildon            14 HPKCO-CO             1:01.78    1:01.45  
                  12.83       28.29 (15.46)       44.68 (16.39)     1:01.45 (16.77)
  7 Tom England               14 SZRWN-WN             1:04.67    1:03.87  
                  13.91       29.97 (16.06)       46.76 (16.79)     1:03.87 (17.11)
  8 Kieran Sumner             14 LMEAK-AK             1:05.97    1:04.61  
                  13.68       30.49 (16.81)       47.30 (16.81)     1:04.61 (17.31)
  9 George Sims               14 MASWP-WP             1:05.73    1:04.91  
                  13.35       29.95 (16.60)       46.70 (16.75)     1:04.91 (18.21)
 10 Zihan Zang                14 HPKCO-CO             1:08.54    1:07.86  
                  14.70       31.25 (16.55)       49.79 (18.54)     1:07.86 (18.07)
 
Event 32  Men 14 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Joshua Asplin             14 PPKCO-CO               59.54    1:00.37  
                  13.05       27.80 (14.75)       44.19 (16.39)     1:00.37 (16.18)
  2 Hamish McGirr             14 KWIMW-MW             1:00.61    1:01.30  
                  13.48       28.46 (14.98)       44.59 (16.13)     1:01.30 (16.71)
  3 Meli Malani (V)           14 RCFFJ                1:03.88    1:01.39  
                  13.07       28.29 (15.22)       44.83 (16.54)     1:01.39 (16.56)
  4 Tamati O'Hagan            14 PCAWN-WN             1:01.28    1:01.77  
                  13.08       28.04 (14.96)       45.25 (17.21)     1:01.77 (16.52)
  5 Dominic Mildon            14 HPKCO-CO             1:02.88    1:01.78  
                  13.39       28.34 (14.95)       46.29 (17.95)     1:01.78 (15.49)
  6 Wilrich Coetzee           14 CSCAK-AK             1:00.45    1:03.38  
                  13.87       29.97 (16.10)       47.09 (17.12)     1:03.38 (16.29)
  7 Carter Edgecombe          14 FFDWK-WK             1:02.02    1:04.20  
                  13.85       30.07 (16.22)       47.25 (17.18)     1:04.20 (16.95)
  8 Tom England               14 SZRWN-WN             1:04.46    1:04.67  
                  13.87       30.27 (16.40)       47.32 (17.05)     1:04.67 (17.35)
  9 George Sims               14 MASWP-WP             1:05.56    1:05.73  
                  13.77       30.15 (16.38)       47.24 (17.09)     1:05.73 (18.49)
 10 Kieran Sumner             14 LMEAK-AK             1:05.31    1:05.97  
                  13.84       31.26 (17.42)       48.89 (17.63)     1:05.97 (17.08)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Zihan Zang                14 HPKCO-CO             1:05.34    1:08.54  
                  13.93       31.27 (17.34)       49.16 (17.89)     1:08.54 (19.38)
 12 William Borrell           14 NELNM-NM             1:04.28    1:09.68  
                  14.13       31.34 (17.21)       50.18 (18.84)     1:09.68 (19.50)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Jesse Reynolds (Awd)      14 FFDWK-WK             1:16.54    1:15.51  
                  16.64       35.31 (18.67)       55.93 (20.62)     1:15.51 (19.58)
 -- Andrew Trembath           14 QESCB-CB             1:03.28        SCR  
 -- James Kiely               14 KSCAK-AK             1:03.16        SCR  
 
Event 32  Men 15 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Cameron Jones             15 CAPWN-WN               57.45      56.30  
                  12.20       26.18 (13.98)       41.44 (15.26)       56.30 (14.86)
  2 Max Polianski             15 UNIAK-AK               58.81      57.38  
                  12.26       26.46 (14.20)       41.75 (15.29)       57.38 (15.63)
  3 William Campbell          15 WHACB-CB             1:00.19      57.54  
                  12.54       26.81 (14.27)       42.06 (15.25)       57.54 (15.48)
  4 Bradlee Ashby             15 FFDWK-WK               59.52      58.34  
                  12.29       27.02 (14.73)       42.76 (15.74)       58.34 (15.58)
  5 Jonathan Burfield-Mills   15 GDLHP-HP             1:00.76      58.45  
                  12.58       27.15 (14.57)       42.65 (15.50)       58.45 (15.80)
  6 Samuel Perry              15 STPWK-WK               59.60      58.60  
                  12.62       27.16 (14.54)       42.88 (15.72)       58.60 (15.72)
  7 Matthew Duncan            15 HPKCO-CO             1:01.09      59.51  
                  12.77       28.33 (15.56)       43.35 (15.02)       59.51 (16.16)
  8 Archer Roelants           15 NSSAK-AK               59.70    1:00.03  
                  12.37       27.57 (15.20)       43.62 (16.05)     1:00.03 (16.41)
  9 Trent Thorpe              15 HPKCO-CO             1:01.85    1:00.10  
                  12.97       28.19 (15.22)       43.95 (15.76)     1:00.10 (16.15)
 10 Ted Taylor                15 KRIWN-WN             1:00.71    1:00.53  
                  12.76       28.21 (15.45)       44.04 (15.83)     1:00.53 (16.49)
 
Event 32  Men 15 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cameron Jones             15 CAPWN-WN               56.40      57.45  
                  12.18       26.60 (14.42)       41.73 (15.13)       57.45 (15.72)
  2 Max Polianski             15 UNIAK-AK               56.74      58.81  
                  12.41       27.83 (15.42)       43.05 (15.22)       58.81 (15.76)
  3 Bradlee Ashby             15 FFDWK-WK               58.14      59.52  
                  12.62       27.53 (14.91)       43.58 (16.05)       59.52 (15.94)
  4 Samuel Perry              15 STPWK-WK               57.41      59.60  
                  12.29       27.77 (15.48)       43.02 (15.25)       59.60 (16.58)
  5 Archer Roelants           15 NSSAK-AK             1:01.37      59.70  
                  12.71       27.59 (14.88)       43.69 (16.10)       59.70 (16.01)
  6 William Campbell          15 WHACB-CB               57.96    1:00.19  
                  12.56       28.04 (15.48)       43.59 (15.55)     1:00.19 (16.60)
  7 Ted Taylor                15 KRIWN-WN             1:00.51    1:00.71  
                  12.97       28.26 (15.29)       44.43 (16.17)     1:00.71 (16.28)
  8 Jonathan Burfield-Mills   15 GDLHP-HP               59.45    1:00.76  
                  13.40       28.26 (14.86)       44.95 (16.69)     1:00.76 (15.81)
  9 Matthew Duncan            15 HPKCO-CO             1:01.06    1:01.09  
                  12.98       28.46 (15.48)       44.36 (15.90)     1:01.09 (16.73)
 10 Trent Thorpe              15 HPKCO-CO             1:01.23    1:01.85  
                  13.10       28.89 (15.79)       45.07 (16.18)     1:01.85 (16.78)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Alessandro Tommei         15 MKUSL-SL             1:02.46    1:01.95  
                  13.06       28.84 (15.78)       44.93 (16.09)     1:01.95 (17.02)
 12 Matt Phillips             15 WHACB-CB             1:01.26    1:02.27  
                  13.60       28.72 (15.12)       45.80 (17.08)     1:02.27 (16.47)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Ryan Cooper               15 STRTR-TR             1:01.12    1:03.23  
                  13.33       28.92 (15.59)       45.59 (16.67)     1:03.23 (17.64)
 
Event 32  Men 16 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Regan Leong (V)           16 QLAUS                  56.02      54.30  
                  11.90       25.61 (13.71)       40.18 (14.57)       54.30 (14.12)
  2 Alex Press (V)            16 QLAUS                  56.69      55.94  
                  12.03       25.88 (13.85)       41.05 (15.17)       55.94 (14.89)
  3 Corneille Coetzee         16 CSCAK-AK               57.51      56.25  
                  12.52       26.23 (13.71)       41.42 (15.19)       56.25 (14.83)
  4 Matthew Hutchins          16 WHACB-CB             1:00.36      57.81  
                  12.20       26.83 (14.63)       42.14 (15.31)       57.81 (15.67)
  5 Michael Whiley            16 LEVMW-MW               59.56      59.02  
                  12.69       27.50 (14.81)       43.15 (15.65)       59.02 (15.87)
  6 Robert McDonald           16 COLSL-SL               59.72      59.26  
                  13.07       27.88 (14.81)       43.39 (15.51)       59.26 (15.87)
  7 Benjamin Gray             16 NEPOT-OT             1:00.51      59.27  
                  13.26       28.38 (15.12)       43.70 (15.32)       59.27 (15.57)
  8 Daniel Houzet             16 NSSAK-AK             1:00.29      59.71  
                  12.92       27.73 (14.81)       43.64 (15.91)       59.71 (16.07)
  9 Jordan Sherwood           16 ROTBP-BP             1:02.04    1:01.23  
                  12.91       28.18 (15.27)       44.40 (16.22)     1:01.23 (16.83)
 10 Nick Kerry                16 BLENM-NM             1:01.88    1:01.96  
                  12.83       28.56 (15.73)       44.46 (15.90)     1:01.96 (17.50)
 
Event 32  Men 16 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Regan Leong (V)           16 QLAUS                  55.07      56.02  
                  12.26       26.39 (14.13)       41.53 (15.14)       56.02 (14.49)
  2 Alex Press (V)            16 QLAUS                  59.84      56.69  
                  11.81       26.61 (14.80)       41.47 (14.86)       56.69 (15.22)
  3 Corneille Coetzee         16 CSCAK-AK               57.00      57.51  
                  12.35       27.10 (14.75)       42.00 (14.90)       57.51 (15.51)
  4 Michael Whiley            16 LEVMW-MW               58.71      59.56  
                  12.66       27.95 (15.29)       44.08 (16.13)       59.56 (15.48)
  5 Robert McDonald           16 COLSL-SL               59.86      59.72  
                  12.88       28.38 (15.50)       43.95 (15.57)       59.72 (15.77)
  6 Daniel Houzet             16 NSSAK-AK               59.36    1:00.29  
                  12.48       28.00 (15.52)       43.42 (15.42)     1:00.29 (16.87)
  7 Matthew Hutchins          16 WHACB-CB               56.14    1:00.36  
                  12.94       27.99 (15.05)       44.29 (16.30)     1:00.36 (16.07)
  8 Benjamin Gray             16 NEPOT-OT               59.82    1:00.51  
                  13.45       28.74 (15.29)       44.45 (15.71)     1:00.51 (16.06)
  9 Nick Kerry                16 BLENM-NM             1:01.41    1:01.88  
                  13.56       28.57 (15.01)       45.33 (16.76)     1:01.88 (16.55)
 10 Jordan Sherwood           16 ROTBP-BP             1:02.07    1:02.04  
                  13.19       28.88 (15.69)       44.96 (16.08)     1:02.04 (17.08)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Kyle Barnes               16 TWAWN-WN               59.15    1:02.12  
                  13.12       29.06 (15.94)       45.17 (16.11)     1:02.12 (16.95)
 12 David Bennett             16 HPKCO-CO             1:02.07    1:02.40  
                  13.58       29.10 (15.52)       45.67 (16.57)     1:02.40 (16.73)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Jared Green               16 SZRWN-WN             1:01.16    1:02.44  
                  12.92       28.75 (15.83)       44.71 (15.96)     1:02.44 (17.73)
 14 Hamish McCulloch          16 WVSOT-OT             1:02.13    1:03.87  
                  13.66       29.95 (16.29)       46.91 (16.96)     1:03.87 (16.96)
 
Event 32  Men 17 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Chris Wright (V)          23 QLAUS                  52.35      52.25  
                  11.45       24.37 (12.92)       38.59 (14.22)       52.25 (13.66)
  2 Andrew Lauterstein (V)    24 MVAUS                  53.15      52.41  
                  11.53       24.30 (12.77)       38.35 (14.05)       52.41 (14.06)
  3 Corney Swanepoel          25 ROSAK-AK               54.02      53.09  
                  11.59       24.64 (13.05)       38.86 (14.22)       53.09 (14.23)
  4 Paul Benson               22 ROSAK-AK               54.71      54.14  
                  11.78       25.12 (13.34)       39.31 (14.19)       54.14 (14.83)
  5 Brett Newall              22 CAPWN-WN               54.42      54.35  
                  11.64       25.17 (13.53)       39.07 (13.90)       54.35 (15.28)
  6 Shaun Burnett             21 NSSAK-AK               54.42      54.42  
                  12.12       25.61 (13.49)       39.94 (14.33)       54.42 (14.48)
  7 John Gatfield             21 CAPWN-WN               54.94      54.97  
                  11.66       25.34 (13.68)       39.47 (14.13)       54.97 (15.50)
  8 Adam McDonald             19 ROSAK-AK               55.45      55.36  
                  11.81       25.53 (13.72)       40.19 (14.66)       55.36 (15.17)
  9 Ashley Townsend           17 FFDWK-WK               56.11      56.15  
                  11.88       26.10 (14.22)       40.56 (14.46)       56.15 (15.59)
 10 Fernando Castellanos      21 NSSAK-AK               56.59      56.80  
                  11.85       26.17 (14.32)       40.95 (14.78)       56.80 (15.85)
 
Event 32  Men 17 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Chris Wright (V)          23 QLAUS                  51.30      52.35  
                  11.70       24.67 (12.97)       38.72 (14.05)       52.35 (13.63)
  2 Andrew Lauterstein (V)    24 MVAUS                  53.22      53.15  
                  11.67       24.98 (13.31)       38.95 (13.97)       53.15 (14.20)
  3 Lachlan Staples (V)       21 QLAUS                  51.85      53.47  
                  12.01       25.11 (13.10)       39.55 (14.44)       53.47 (13.92)
  4 Corney Swanepoel          25 ROSAK-AK               52.32      54.02  
                  12.09       25.12 (13.03)       40.05 (14.93)       54.02 (13.97)
  5 Brett Newall              22 CAPWN-WN               56.30      54.42  
                  12.00       25.44 (13.44)       39.78 (14.34)       54.42 (14.64)
  5 Shaun Burnett             21 NSSAK-AK               54.08      54.42  
                  12.00       25.48 (13.48)       39.99 (14.51)       54.42 (14.43)
  7 Paul Benson               22 ROSAK-AK               54.02      54.71  
                  12.08       25.72 (13.64)       40.46 (14.74)       54.71 (14.25)
  8 John Gatfield             21 CAPWN-WN               56.41      54.94  
                  12.06       25.69 (13.63)       40.34 (14.65)       54.94 (14.60)
  9 Andrew McMillan           26 NSSAK-AK               53.01      54.97  
                  11.94       25.41 (13.47)       40.29 (14.88)       54.97 (14.68)
 10 Adam McDonald             19 ROSAK-AK               54.65      55.45  
                  12.12       25.84 (13.72)       40.36 (14.52)       55.45 (15.09)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Ashley Townsend           17 FFDWK-WK               55.78      56.11  
                  12.54       26.28 (13.74)       41.40 (15.12)       56.11 (14.71)
 12 Fernando Castellanos      21 NSSAK-AK               57.12      56.59  
                  11.73       26.49 (14.76)       40.77 (14.28)       56.59 (15.82)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Sam Turner                19 CAPWN-WN               56.83      57.16  
                  12.10       26.59 (14.49)       41.78 (15.19)       57.16 (15.38)
 14 Charles Porter            18 AQGCB-CB               55.87      57.48  
                  12.63       26.61 (13.98)       42.17 (15.56)       57.48 (15.31)
 15 Freddie Bassett           17 LMEAK-AK               57.53      57.50  
                  11.74       26.13 (14.39)       40.88 (14.75)       57.50 (16.62)
 15 Justin Wright             17 WAQAK-AK               56.65      57.50  
                  12.20       26.87 (14.67)       42.16 (15.29)       57.50 (15.34)
 17 Rhys Applegarth           20 WVSOT-OT               58.13      58.16  
                  12.88       27.19 (14.31)       42.97 (15.78)       58.16 (15.19)
 18 Fraser Gardner            20 UNIAK-AK             1:00.12      58.22  
                  12.73       27.23 (14.50)       42.35 (15.12)       58.22 (15.87)
 19 Alexander Yee             18 AQGCB-CB               59.39      58.41  
                  12.89       26.80 (13.91)       42.89 (16.09)       58.41 (15.52)
 20 Kieran Applegarth         18 WVSOT-OT               58.05      58.76  
                  12.36       27.42 (15.06)       42.80 (15.38)       58.76 (15.96)
 21 Patrick Wynne             17 WHACB-CB               57.78      58.81  
                  12.36       27.66 (15.30)       42.59 (14.93)       58.81 (16.22)
 22 Adam Simpson              19 NEPOT-OT               57.14      58.97  
                  12.64       28.14 (15.50)       43.03 (14.89)       58.97 (15.94)
 23 Jordan Quintal            18 LMEAK-AK               56.42      59.29  
                  12.98       27.62 (14.64)       43.43 (15.81)       59.29 (15.86)
 24 George Eglesfield         17 NCSCB-CB               56.83      59.36  
                  12.68       27.78 (15.10)       43.35 (15.57)       59.36 (16.01)
 25 Robert Murray             17 NEPOT-OT               58.91      59.44  
                  12.85       28.14 (15.29)       43.50 (15.36)       59.44 (15.94)
 26 Matthew Wilson            19 WHACB-CB               59.60      59.76  
                  13.16       28.00 (14.84)       43.64 (15.64)       59.76 (16.12)
 27 Chris Dawson              18 ENTHP-HP               58.32      59.80  
                  13.34       27.97 (14.63)       44.23 (16.26)       59.80 (15.57)
 28 Luke Smith                17 MATWK-WK             1:00.03      59.90  
                  13.21       27.78 (14.57)       43.99 (16.21)       59.90 (15.91)
 29 Braden Doyle              20 WVSOT-OT               58.13    1:00.29  
                  13.34       28.06 (14.72)       44.19 (16.13)     1:00.29 (16.10)
 30 Mitchell Easter           17 WHACB-CB             1:00.01    1:00.72  
                  12.84       28.23 (15.39)       44.11 (15.88)     1:00.72 (16.61)
 31 Alex Cox                  18 WHLAK-AK               59.45    1:00.96  
                  13.70       28.48 (14.78)       44.90 (16.42)     1:00.96 (16.06)
 32 Boris Bakouline (V)       25 BSAUS                  59.38    1:01.20  
                  12.88       28.15 (15.27)       44.13 (15.98)     1:01.20 (17.07)
 33 Nicholas Sasse            17 SZRWN-WN             1:00.03    1:01.42  
                  13.63       28.69 (15.06)       45.37 (16.68)     1:01.42 (16.05)
 34 Troy Balvert              19 WVSOT-OT               59.92    1:05.29  
                  13.20       30.11 (16.91)       46.98 (16.87)     1:05.29 (18.31)
 -- Steven Kent               23 NSSAK-AK               56.51         NS  
 -- Mitchell Donaldson        18 NSSAK-AK               56.01         NS  
 -- Murray Pretorius          18 SPCWK-WK               58.75        SCR  
 
Event 33  Girls 13 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Kelsi Boocock             13 CSCAK-AK             1:08.49    1:06.68  
                  14.49       30.49 (16.00)       51.35 (20.86)     1:06.68 (15.33)
  2 Paige Schendelaar-Kemp    13 HPKCO-CO             1:09.55    1:07.55  
                  14.07       30.82 (16.75)       52.31 (21.49)     1:07.55 (15.24)
  3 Emma Hanley               13 MTWAK-AK             1:10.71    1:08.69  
                  14.23       31.65 (17.42)       51.81 (20.16)     1:08.69 (16.88)
  4 Ellie Rukuwai             13 NLSNM-NM             1:10.02    1:08.98  
                  14.97       32.39 (17.42)       52.57 (20.18)     1:08.98 (16.41)
  5 Holly Parker              13 KSCAK-AK             1:10.32    1:09.04  
                  14.51       31.98 (17.47)       52.44 (20.46)     1:09.04 (16.60)
  6 Cassandra Wright          13 QESCB-CB             1:11.24    1:09.62  
                  14.34       31.92 (17.58)       52.55 (20.63)     1:09.62 (17.07)
  7 Samantha Brown            13 LMEAK-AK             1:09.76    1:10.51  
                  14.99       32.31 (17.32)       54.68 (22.37)     1:10.51 (15.83)
  8 Maggie Burns              13 CAPWN-WN             1:10.83    1:10.64  
                  14.17       32.81 (18.64)       53.92 (21.11)     1:10.64 (16.72)
  9 Hannah Morgan             13 MKUSL-SL             1:10.26    1:10.77  
                  15.07       32.22 (17.15)       54.76 (22.54)     1:10.77 (16.01)
 10 Georgia Zacest            13 UNIAK-AK             1:09.68    1:11.34  
                  14.55       31.55 (17.00)       54.58 (23.03)     1:11.34 (16.76)
 
Event 33  Girls 13 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kelsi Boocock             13 CSCAK-AK             1:07.06    1:08.49  
                  14.49       31.21 (16.72)       51.73 (20.52)     1:08.49 (16.76)
  2 Paige Schendelaar-Kemp    13 HPKCO-CO             1:09.24    1:09.55  
                  14.34       32.34 (18.00)       54.12 (21.78)     1:09.55 (15.43)
  3 Georgia Zacest            13 UNIAK-AK             1:10.96    1:09.68  
                  14.82       31.99 (17.17)       53.97 (21.98)     1:09.68 (15.71)
  4 Samantha Brown            13 LMEAK-AK             1:08.59    1:09.76  
                  14.51       31.75 (17.24)       53.39 (21.64)     1:09.76 (16.37)
  5 Ellie Rukuwai             13 NLSNM-NM             1:11.49    1:10.02  
                  15.10       33.45 (18.35)       53.08 (19.63)     1:10.02 (16.94)
  6 Hannah Morgan             13 MKUSL-SL             1:12.07    1:10.26  
                  14.65       32.22 (17.57)       53.80 (21.58)     1:10.26 (16.46)
  7 Holly Parker              13 KSCAK-AK             1:11.44    1:10.32  
                  15.24       32.42 (17.18)       54.53 (22.11)     1:10.32 (15.79)
  8 Emma Hanley               13 MTWAK-AK             1:13.16    1:10.71  
                  14.86       32.48 (17.62)       54.10 (21.62)     1:10.71 (16.61)
  9 Maggie Burns              13 CAPWN-WN             1:11.24    1:10.83  
                  14.92       32.00 (17.08)       54.80 (22.80)     1:10.83 (16.03)
 10 Cassandra Wright          13 QESCB-CB             1:11.47    1:11.24  
                  15.66       32.46 (16.80)       54.71 (22.25)     1:11.24 (16.53)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Tamara Lambert            13 NAQHP-HP             1:11.59    1:11.30  
                  14.77       31.63 (16.86)       54.28 (22.65)     1:11.30 (17.02)
 12 Scarlett Tacon            13 CAPWN-WN             1:09.73    1:11.72  
                  14.97       33.53 (18.56)       54.64 (21.11)     1:11.72 (17.08)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Ruth Palmer               13 NSSAK-AK             1:10.55    1:11.81  
                  14.60       31.72 (17.12)       54.75 (23.03)     1:11.81 (17.06)
 14 Millie Macdonald          13 KSCAK-AK             1:11.18    1:11.99  
                  15.19       34.50 (19.31)       54.35 (19.85)     1:11.99 (17.64)
 15 Josie Kozyniak            13 CAPWN-WN             1:12.75    1:12.18  
                  15.60       33.65 (18.05)       56.10 (22.45)     1:12.18 (16.08)
 16 Lauren Duggan             13 CAPWN-WN             1:12.35    1:12.27  
                  15.78       32.59 (16.81)       56.45 (23.86)     1:12.27 (15.82)
 17 Morgan Wadley             13 ROSAK-AK             1:12.02    1:13.76  
                  15.26       34.28 (19.02)       56.12 (21.84)     1:13.76 (17.64)
 18 Mackenzie Lambert         13 PUKCO-CO             1:12.88    1:13.77  
                  15.36       32.83 (17.47)       56.56 (23.73)     1:13.77 (17.21)
 19 Claudia Capp              13 GREBP-BP             1:12.09    1:14.19  
                  15.24       34.37 (19.13)       57.16 (22.79)     1:14.19 (17.03)
 20 Caitlin Johnstone         13 ASTED-ED             1:12.31    1:16.54  
                  15.47       35.54 (20.07)       57.94 (22.40)     1:16.54 (18.60)
 
Event 33  Girls 14 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Liana Smith               14 PUKCO-CO             1:06.98    1:05.07  
                  13.79       29.36 (15.57)       49.75 (20.39)     1:05.07 (15.32)
  2 Nicky Pio                 14 WHACB-CB             1:08.13    1:05.91  
                  14.35       31.00 (16.65)       50.48 (19.48)     1:05.91 (15.43)
  3 Paige Flynn               14 STPWK-WK             1:09.16    1:07.31  
                  14.15       30.38 (16.23)       51.25 (20.87)     1:07.31 (16.06)
  4 Rachel Smith              14 CSCAK-AK             1:09.74    1:08.26  
                  15.00       31.97 (16.97)       52.41 (20.44)     1:08.26 (15.85)
  5 Charlotte O'Hara          14 NSSAK-AK             1:09.21    1:08.62  
                  14.91       31.53 (16.62)       52.27 (20.74)     1:08.62 (16.35)
  6 Sarah Haggerty            14 CSCAK-AK             1:10.23    1:09.05  
                  14.54       32.32 (17.78)       52.37 (20.05)     1:09.05 (16.68)
  7 Naomi Smit                14 SUNHP-HP             1:09.26    1:09.64  
                  14.28       30.99 (16.71)       53.47 (22.48)     1:09.64 (16.17)
  8 Aleisha Ruske             14 NEPOT-OT             1:11.06    1:09.87  
                  14.47       31.40 (16.93)       53.31 (21.91)     1:09.87 (16.56)
  9 Rebekah Bradley           14 UNIAK-AK             1:11.53    1:10.84  
                  14.02       31.68 (17.66)       52.95 (21.27)     1:10.84 (17.89)
 10 Annielle Ryland-Higgins   14 PPKCO-CO             1:12.88    1:11.07  
                  14.84       33.11 (18.27)       53.35 (20.24)     1:11.07 (17.72)
 
Event 33  Girls 14 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Liana Smith               14 PUKCO-CO             1:05.67    1:06.98  
                  14.16       30.36 (16.20)       51.44 (21.08)     1:06.98 (15.54)
  2 Nicky Pio                 14 WHACB-CB             1:09.38    1:08.13  
                  14.58       31.30 (16.72)       51.93 (20.63)     1:08.13 (16.20)
  3 Paige Flynn               14 STPWK-WK             1:09.20    1:09.16  
                  14.58       31.08 (16.50)       53.16 (22.08)     1:09.16 (16.00)
  4 Charlotte O'Hara          14 NSSAK-AK             1:08.18    1:09.21  
                  15.09       32.07 (16.98)       53.11 (21.04)     1:09.21 (16.10)
  5 Naomi Smit                14 SUNHP-HP             1:06.18    1:09.26  
                  14.56       31.22 (16.66)       53.40 (22.18)     1:09.26 (15.86)
  6 Rachel Smith              14 CSCAK-AK             1:08.78    1:09.74  
                  14.77       32.87 (18.10)       53.16 (20.29)     1:09.74 (16.58)
  7 Sarah Haggerty            14 CSCAK-AK             1:09.11    1:10.23  
                  14.64       32.47 (17.83)       53.11 (20.64)     1:10.23 (17.12)
  8 Aleisha Ruske             14 NEPOT-OT             1:09.64    1:11.06  
                  14.20       32.22 (18.02)       54.61 (22.39)     1:11.06 (16.45)
  9 Rebekah Bradley           14 UNIAK-AK             1:11.27    1:11.53  
                  14.25       30.68 (16.43)       55.04 (24.36)     1:11.53 (16.49)
 10 Annielle Ryland-Higgins   14 PPKCO-CO             1:11.08    1:12.88  
                  15.16       34.22 (19.06)       54.72 (20.50)     1:12.88 (18.16)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Gemma Burns               14 CAPWN-WN             1:10.13    1:13.43  
                  15.57       33.71 (18.14)       56.24 (22.53)     1:13.43 (17.19)
 
Event 33  Women 15 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Megan Gianotti (V)        15 QLAUS                1:05.84    1:05.05  
                  13.69       29.39 (15.70)       49.85 (20.46)     1:05.05 (15.20)
  2 Rima Williams             15 LMEAK-AK             1:07.40    1:05.45  
                  13.74       29.77 (16.03)       49.97 (20.20)     1:05.45 (15.48)
  3 Melita Raravula           15 WAVNL-NL             1:07.72    1:05.49  
                  13.32       30.54 (17.22)       49.75 (19.21)     1:05.49 (15.74)
  4 Aimee Moss                15 HPKCO-CO             1:08.93    1:06.74  
                  13.53       31.43 (17.90)       50.86 (19.43)     1:06.74 (15.88)
  5 Danyelle Lusty            15 ASTED-ED             1:07.80    1:06.92  
                  14.13       30.66 (16.53)       50.34 (19.68)     1:06.92 (16.58)
  6 Kelly Scammell            15 AQGCB-CB             1:07.50    1:07.68  
                  14.23       30.35 (16.12)       51.81 (21.46)     1:07.68 (15.87)
  7 Abbie Johnston            15 AQGCB-CB             1:08.88    1:07.77  
                  14.72       32.55 (17.83)       51.20 (18.65)     1:07.77 (16.57)
  8 JoMari Meyer              15 GDLHP-HP             1:07.38    1:08.21  
                  14.47       30.79 (16.32)       52.60 (21.81)     1:08.21 (15.61)
  9 Caitlin Rennell           15 JASCB-CB             1:08.32    1:08.57  
                  14.36       31.31 (16.95)       51.97 (20.66)     1:08.57 (16.60)
 10 Pia Hulley                15 AQGCB-CB             1:09.11    1:10.21  
                  13.97       30.79 (16.82)       52.99 (22.20)     1:10.21 (17.22)
 
Event 33  Women 15 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Megan Gianotti (V)        15 QLAUS                1:07.05    1:05.84  
                  13.44       30.06 (16.62)       49.81 (19.75)     1:05.84 (16.03)
  2 JoMari Meyer              15 GDLHP-HP             1:10.01    1:07.38  
                  13.78       30.80 (17.02)       51.01 (20.21)     1:07.38 (16.37)
  3 Rima Williams             15 LMEAK-AK             1:07.93    1:07.40  
                  13.90       30.20 (16.30)       51.85 (21.65)     1:07.40 (15.55)
  4 Kelly Scammell            15 AQGCB-CB             1:06.90    1:07.50  
                  14.37       30.75 (16.38)       51.69 (20.94)     1:07.50 (15.81)
  5 Melita Raravula           15 WAVNL-NL             1:07.35    1:07.72  
                  13.55       31.47 (17.92)       51.03 (19.56)     1:07.72 (16.69)
  6 Danyelle Lusty            15 ASTED-ED             1:07.32    1:07.80  
                  13.49       31.17 (17.68)       50.35 (19.18)     1:07.80 (17.45)
  7 Caitlin Rennell           15 JASCB-CB             1:07.93    1:08.32  
                  14.84       31.17 (16.33)       52.71 (21.54)     1:08.32 (15.61)
  8 Abbie Johnston            15 AQGCB-CB             1:10.03    1:08.88  
                  14.63       32.94 (18.31)       51.99 (19.05)     1:08.88 (16.89)
  9 Aimee Moss                15 HPKCO-CO             1:08.08    1:08.93  
                  14.84       31.95 (17.11)       53.87 (21.92)     1:08.93 (15.06)
 10 Pia Hulley                15 AQGCB-CB             1:11.18    1:09.11  
                  13.76       30.64 (16.88)       52.12 (21.48)     1:09.11 (16.99)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Sarah Teki-Clark          15 WSCWG-WG             1:09.19    1:09.51  
                  14.45       30.41 (15.96)       53.38 (22.97)     1:09.51 (16.13)
 12 Amy Phillips              15 FFDWK-WK             1:07.71    1:09.75  
                  13.99       31.95 (17.96)       52.96 (21.01)     1:09.75 (16.79)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Jade Tuwhangai            15 SPCWK-WK             1:07.19    1:09.91  
                  14.36       31.99 (17.63)       53.19 (21.20)     1:09.91 (16.72)
 14 Nicola Trott              15 TWAWN-WN             1:10.77    1:10.17  
                  15.09       31.57 (16.48)       54.18 (22.61)     1:10.17 (15.99)
 15 Laura Sugrue              15 JASCB-CB             1:09.88    1:10.19  
                  14.60       33.28 (18.68)       52.75 (19.47)     1:10.19 (17.44)
 16 Ida De Smet               15 CSCAK-AK             1:09.09    1:12.78  
                  14.92       34.33 (19.41)       54.26 (19.93)     1:12.78 (18.52)
 -- Georgia Harris            15 ENTHP-HP             1:11.18         DQ  
 -- Natasha Lloyd             15 NCSCB-CB             1:06.72        SCR  
 
Event 33  Women 16 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Carla Buchanan (V)        16 QLAUS                1:04.08    1:03.61  
                  13.49       29.12 (15.63)       49.00 (19.88)     1:03.61 (14.61)
  2 Sophia Batchelor          16 AQGCB-CB             1:08.01    1:05.05  
                  13.68       28.88 (15.20)       50.54 (21.66)     1:05.05 (14.51)
  3 Caroline Baddock          16 LMEAK-AK             1:06.60    1:05.53  
                  13.93       29.75 (15.82)       50.08 (20.33)     1:05.53 (15.45)
  4 Alexandra Purcell (V)     16 QLAUS                1:05.23    1:05.75  
                  13.34       29.41 (16.07)       51.07 (21.66)     1:05.75 (14.68)
  5 Josie Kydd                16 ASTED-ED             1:09.71    1:07.49  
                  13.83       31.45 (17.62)       51.47 (20.02)     1:07.49 (16.02)
  6 Ebony Maikuku             16 TMNCB-CB             1:11.29    1:08.45  
                  13.79       30.72 (16.93)       52.30 (21.58)     1:08.45 (16.15)
  7 Danelle Murphy            16 STPWK-WK             1:11.06    1:08.96  
                  14.62       31.17 (16.55)       51.90 (20.73)     1:08.96 (17.06)
  8 Pearl Hans                16 PPTCO-CO             1:12.67    1:10.61  
                  13.96       32.81 (18.85)       52.68 (19.87)     1:10.61 (17.93)
  9 Dayna Lawton              16 RAUWN-WN             1:11.10    1:12.59  
                  14.39       32.40 (18.01)       55.15 (22.75)     1:12.59 (17.44)
 
Event 33  Women 16 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Carla Buchanan (V)        16 QLAUS                1:05.30    1:04.08  
                  13.41       29.26 (15.85)       49.27 (20.01)     1:04.08 (14.81)
  2 Alexandra Purcell (V)     16 QLAUS                1:07.14    1:05.23  
                  12.93       29.52 (16.59)       49.78 (20.26)     1:05.23 (15.45)
  3 Caroline Baddock          16 LMEAK-AK             1:05.30    1:06.60  
                  14.03       30.25 (16.22)       50.61 (20.36)     1:06.60 (15.99)
  4 Sophia Batchelor          16 AQGCB-CB             1:03.39    1:08.01  
                  14.15       30.47 (16.32)       53.10 (22.63)     1:08.01 (14.91)
  5 Josie Kydd                16 ASTED-ED             1:07.82    1:09.71  
                  13.92       32.30 (18.38)       52.73 (20.43)     1:09.71 (16.98)
  6 Danelle Murphy            16 STPWK-WK             1:08.98    1:11.06  
                  14.44       32.45 (18.01)       52.94 (20.49)     1:11.06 (18.12)
  7 Dayna Lawton              16 RAUWN-WN             1:10.75    1:11.10  
                  14.62       31.68 (17.06)       54.86 (23.18)     1:11.10 (16.24)
  8 Ebony Maikuku             16 TMNCB-CB             1:09.24    1:11.29  
                  14.58       31.43 (16.85)       54.30 (22.87)     1:11.29 (16.99)
  9 Pearl Hans                16 PPTCO-CO             1:11.05    1:12.67  
                  14.91       34.08 (19.17)       55.10 (21.02)     1:12.67 (17.57)
 
Event 33  Women 17 & Over 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Natalie Wiegersma         21 WAVSL-SL             1:03.70    1:02.12  
                  13.60       28.57 (14.97)       47.53 (18.96)     1:02.12 (14.59)
  2 Grace Francis             21 NSSAK-AK             1:05.28    1:03.47  
                  13.83       29.23 (15.40)       48.22 (18.99)     1:03.47 (15.25)
  3 Alice Sommerville         21 ASTED-ED             1:06.13    1:04.29  
                  12.87       29.77 (16.90)       48.68 (18.91)     1:04.29 (15.61)
  4 Ellen Quirke              18 CAPWN-WN             1:05.48    1:04.33  
                  14.00       29.62 (15.62)       49.07 (19.45)     1:04.33 (15.26)
  5 Grace Marriner-Duncan     20 LMEAK-AK             1:06.13    1:04.56  
                  13.30       28.73 (15.43)       48.86 (20.13)     1:04.56 (15.70)
  6 Bianca Rowley             17 CSCAK-AK             1:05.57    1:05.04  
                  13.50       29.98 (16.48)       49.23 (19.25)     1:05.04 (15.81)
  7 Bianca Bradley            17 AQTTR-TR             1:05.43    1:05.18  
                  13.96       29.62 (15.66)       49.37 (19.75)     1:05.18 (15.81)
  8 Jenna Buchanan            18 KWIMW-MW             1:06.07    1:05.42  
                  13.30       29.88 (16.58)       49.37 (19.49)     1:05.42 (16.05)
  9 Katie Kenneally           20 NEPOT-OT             1:06.44    1:06.05  
                  13.60       30.44 (16.84)       49.66 (19.22)     1:06.05 (16.39)
 10 Rachel Palmer             20 HPKCO-CO             1:06.04    1:06.43  
                  14.28       30.13 (15.85)       50.60 (20.47)     1:06.43 (15.83)
 
Event 33  Women 17 & Over 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Natalie Wiegersma         21 WAVSL-SL             1:03.95    1:03.70  
                  13.94       29.40 (15.46)       48.84 (19.44)     1:03.70 (14.86)
  2 Grace Francis             21 NSSAK-AK             1:02.64    1:05.28  
                  14.10       29.84 (15.74)       49.84 (20.00)     1:05.28 (15.44)
  3 Bianca Bradley            17 AQTTR-TR             1:05.86    1:05.43  
                  13.75       30.12 (16.37)       49.87 (19.75)     1:05.43 (15.56)
  4 Ellen Quirke              18 CAPWN-WN             1:03.72    1:05.48  
                  13.95       30.67 (16.72)       50.49 (19.82)     1:05.48 (14.99)
  5 Bianca Rowley             17 CSCAK-AK             1:07.00    1:05.57  
                  13.52       30.34 (16.82)       49.52 (19.18)     1:05.57 (16.05)
  6 Rachel Palmer             20 HPKCO-CO             1:07.87    1:06.04  
                  13.68        21.49 (7.81)       49.64 (28.15)     1:06.04 (16.40)
  7 Jenna Buchanan            18 KWIMW-MW             1:04.94    1:06.07  
                  14.18       29.96 (15.78)       50.70 (20.74)     1:06.07 (15.37)
  8 Alice Sommerville         21 ASTED-ED             1:07.23    1:06.13  
                  13.29       30.86 (17.57)       50.37 (19.51)     1:06.13 (15.76)
  8 Grace Marriner-Duncan     20 LMEAK-AK             1:05.50    1:06.13  
                  13.79       29.89 (16.10)       50.40 (20.51)     1:06.13 (15.73)
 10 Katie Kenneally           20 NEPOT-OT             1:04.40    1:06.44  
                  14.34       30.28 (15.94)       50.58 (20.30)     1:06.44 (15.86)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Emily McGill              17 CAPWN-WN             1:06.05    1:06.63  
                  14.15       30.95 (16.80)       50.08 (19.13)     1:06.63 (16.55)
 12 Kelsey Moffatt            20 CAPWN-WN             1:05.72    1:07.20  
                  14.72       30.90 (16.18)       51.56 (20.66)     1:07.20 (15.64)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Kate Godfrey              17 NEPOT-OT             1:06.84    1:07.92  
                  14.71       30.70 (15.99)       52.01 (21.31)     1:07.92 (15.91)
 14 Ashleigh Turner           17 LEVMW-MW             1:08.00    1:08.05  
                  14.56       31.14 (16.58)       52.60 (21.46)     1:08.05 (15.45)
 15 Britta Carroll            17 ENTHP-HP             1:05.76    1:08.85  
                  14.84       31.21 (16.37)       53.52 (22.31)     1:08.85 (15.33)
 16 Beckie Dooley             20 JASCB-CB             1:07.73    1:11.70  
                  14.51       33.66 (19.15)       53.36 (19.70)     1:11.70 (18.34)
 
Event 34  Men 13 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Hayden Church             13 HPKCO-CO             1:06.93    1:04.45  
                  13.01       28.61 (15.60)       49.66 (21.05)     1:04.45 (14.79)
  2 Oliver Wu                 13 NSSAK-AK             1:06.84    1:05.23  
                  14.59       30.93 (16.34)       50.18 (19.25)     1:05.23 (15.05)
  3 Jed Smith                 13 AQGCB-CB             1:06.70    1:05.71  
                  13.63       29.46 (15.83)       50.32 (20.86)     1:05.71 (15.39)
  4 Han Zhang                 13 NEPOT-OT             1:06.37    1:06.53  
                  14.58       31.60 (17.02)       51.16 (19.56)     1:06.53 (15.37)
  5 Bertie Bassett-Foss       13 NAQHP-HP             1:08.43    1:07.51  
                  14.61       31.71 (17.10)       51.59 (19.88)     1:07.51 (15.92)
  6 Niko Notman               13 WHLAK-AK             1:07.27    1:07.68  
                  13.74       30.53 (16.79)       51.57 (21.04)     1:07.68 (16.11)
  7 Jeremy Hopkins            13 NEPOT-OT             1:08.61    1:07.78  
                  13.65       31.58 (17.93)       51.74 (20.16)     1:07.78 (16.04)
  8 Cole McDowell             13 THAWK-WK             1:08.43    1:08.10  
                  13.82       30.16 (16.34)       51.25 (21.09)     1:08.10 (16.85)
  9 Paras Nain                13 HPKCO-CO             1:07.87    1:08.27  
                  14.49       31.92 (17.43)       52.59 (20.67)     1:08.27 (15.68)
 10 Joshua McCormack          13 THAWK-WK             1:09.89    1:10.86  
                  14.18       32.68 (18.50)       54.16 (21.48)     1:10.86 (16.70)
 
Event 34  Men 13 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Han Zhang                 13 NEPOT-OT             1:08.05    1:06.37  
                  14.45       31.63 (17.18)       50.62 (18.99)     1:06.37 (15.75)
  2 Jed Smith                 13 AQGCB-CB             1:09.34    1:06.70  
                  13.79       30.22 (16.43)       50.79 (20.57)     1:06.70 (15.91)
  3 Oliver Wu                 13 NSSAK-AK             1:07.61    1:06.84  
                  14.00       31.66 (17.66)       50.27 (18.61)     1:06.84 (16.57)
  4 Hayden Church             13 HPKCO-CO             1:09.02    1:06.93  
                  13.55       29.69 (16.14)       52.01 (22.32)     1:06.93 (14.92)
  5 Niko Notman               13 WHLAK-AK             1:05.77    1:07.27  
                  13.53       30.69 (17.16)       50.90 (20.21)     1:07.27 (16.37)
  6 Paras Nain                13 HPKCO-CO             1:08.48    1:07.87  
                  14.61       31.66 (17.05)       52.67 (21.01)     1:07.87 (15.20)
  7 Bertie Bassett-Foss       13 NAQHP-HP             1:07.55    1:08.43  
                  14.48       31.98 (17.50)       52.58 (20.60)     1:08.43 (15.85)
  7 Cole McDowell             13 THAWK-WK             1:08.56    1:08.43  
                  14.17       30.05 (15.88)       52.02 (21.97)     1:08.43 (16.41)
  9 Jeremy Hopkins            13 NEPOT-OT             1:07.90    1:08.61  
                  14.00       32.31 (18.31)       52.95 (20.64)     1:08.61 (15.66)
 10 Joshua McCormack          13 THAWK-WK             1:09.49    1:09.89  
                  14.27       33.27 (19.00)       54.04 (20.77)     1:09.89 (15.85)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Jason Smeets              13 UNIAK-AK             1:10.21    1:09.91  
                  13.88       32.91 (19.03)       53.11 (20.20)     1:09.91 (16.80)
 12 Patrick Harris            13 QTNOT-OT             1:09.75    1:10.40  
                  14.59       32.28 (17.69)       53.55 (21.27)     1:10.40 (16.85)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Keegan Pook               13 TPOBP-BP             1:09.46    1:11.16  
                  14.91       31.66 (16.75)       54.66 (23.00)     1:11.16 (16.50)
 -- Callum Brigden            13 SZRWN-WN             1:10.30         DQ  
 
Event 34  Men 14 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Ben Walsh                 14 PCAWN-WN             1:04.13    1:00.51  
                  13.55       28.58 (15.03)       45.60 (17.02)     1:00.51 (14.91)
  2 James Kiely               14 KSCAK-AK             1:00.98    1:00.54  
                  12.93       28.45 (15.52)       46.60 (18.15)     1:00.54 (13.94)
  3 Andrew Trembath           14 QESCB-CB             1:02.58    1:01.41  
                  13.36       29.21 (15.85)       46.88 (17.67)     1:01.41 (14.53)
  4 Wilrich Coetzee           14 CSCAK-AK             1:03.25    1:01.42  
                  13.35       28.77 (15.42)       46.81 (18.04)     1:01.42 (14.61)
  5 Tamati O'Hagan            14 PCAWN-WN             1:03.51    1:03.22  
                  12.89       28.50 (15.61)       47.48 (18.98)     1:03.22 (15.74)
  6 Hamish Trlin              14 PCAWN-WN             1:04.76    1:04.37  
                  13.99       29.92 (15.93)       48.45 (18.53)     1:04.37 (15.92)
  7 Leo Zhu                   14 HPKCO-CO             1:05.62    1:04.79  
                  13.21       29.68 (16.47)       49.45 (19.77)     1:04.79 (15.34)
  8 Josh Hamilton             14 MKUSL-SL             1:05.49    1:04.99  
                  13.78       30.71 (16.93)       50.31 (19.60)     1:04.99 (14.68)
  9 Cole Drinnan              14 CSCAK-AK             1:05.78    1:05.92  
                  13.35       30.24 (16.89)       49.53 (19.29)     1:05.92 (16.39)
 10 Tom England               14 SZRWN-WN             1:06.33    1:06.82  
                  13.74       30.41 (16.67)       51.17 (20.76)     1:06.82 (15.65)
 
Event 34  Men 14 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 James Kiely               14 KSCAK-AK             1:01.99    1:00.98  
                  12.78       28.51 (15.73)       46.34 (17.83)     1:00.98 (14.64)
  2 Andrew Trembath           14 QESCB-CB             1:04.53    1:02.58  
                  12.73       28.68 (15.95)       46.86 (18.18)     1:02.58 (15.72)
  3 Wilrich Coetzee           14 CSCAK-AK             1:01.25    1:03.25  
                  13.36       29.28 (15.92)       48.31 (19.03)     1:03.25 (14.94)
  4 Tamati O'Hagan            14 PCAWN-WN             1:05.04    1:03.51  
                  13.04       29.12 (16.08)       47.63 (18.51)     1:03.51 (15.88)
  5 Ben Walsh                 14 PCAWN-WN             1:03.07    1:04.13  
                  14.02       29.75 (15.73)       48.49 (18.74)     1:04.13 (15.64)
  6 Hamish Trlin              14 PCAWN-WN             1:04.62    1:04.76  
                  13.46       30.03 (16.57)       48.66 (18.63)     1:04.76 (16.10)
  7 Josh Hamilton             14 MKUSL-SL             1:07.23    1:05.49  
                  14.04       30.55 (16.51)       50.91 (20.36)     1:05.49 (14.58)
  8 Leo Zhu                   14 HPKCO-CO             1:06.41    1:05.62  
                  14.51       29.66 (15.15)       51.17 (21.51)     1:05.62 (14.45)
  9 Cole Drinnan              14 CSCAK-AK             1:07.28    1:05.78  
                  13.92       30.39 (16.47)       50.05 (19.66)     1:05.78 (15.73)
 10 Tom England               14 SZRWN-WN             1:07.31    1:06.33  
                  13.88       30.56 (16.68)       51.01 (20.45)     1:06.33 (15.32)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Nicholas Crott            14 CAPWN-WN             1:06.75    1:06.46  
                  13.92       30.49 (16.57)       51.32 (20.83)     1:06.46 (15.14)
 12 Meli Malani (V)           14 RCFFJ                1:05.92    1:06.63  
                  13.08       31.89 (18.81)       50.89 (19.00)     1:06.63 (15.74)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Henry Muskee              14 AQGCB-CB             1:05.24    1:06.75  
                  13.51       30.23 (16.72)       50.36 (20.13)     1:06.75 (16.39)
 14 James Wright              14 WSCWG-WG             1:06.68    1:08.75  
                  14.75       31.62 (16.87)       52.57 (20.95)     1:08.75 (16.18)
 14 Ronald Poon               14 NEPOT-OT             1:07.19    1:08.75  
                  14.81       31.53 (16.72)       53.64 (22.11)     1:08.75 (15.11)
 
Event 34  Men 15 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Samuel Perry              15 STPWK-WK             1:00.06      58.30  
                  12.36       26.48 (14.12)       44.45 (17.97)       58.30 (13.85)
  2 Erik Kahr                 15 UNIAK-AK             1:01.48      58.75  
                  12.33       27.49 (15.16)       44.32 (16.83)       58.75 (14.43)
  3 Cameron Jones             15 CAPWN-WN               59.45      59.94  
                  12.69       26.88 (14.19)       45.73 (18.85)       59.94 (14.21)
  4 Max Polianski             15 UNIAK-AK             1:00.48    1:00.48  
                  12.26       26.88 (14.62)       45.86 (18.98)     1:00.48 (14.62)
  5 William Campbell          15 WHACB-CB             1:00.92    1:00.51  
                  12.48       26.81 (14.33)       46.35 (19.54)     1:00.51 (14.16)
  6 Julian Weir               15 AQTTR-TR             1:03.53    1:01.21  
                  12.90       27.46 (14.56)       46.58 (19.12)     1:01.21 (14.63)
  7 Jonathan Burfield-Mills   15 GDLHP-HP             1:03.79    1:02.61  
                  12.76       27.37 (14.61)       47.69 (20.32)     1:02.61 (14.92)
  8 Trent Thorpe              15 HPKCO-CO             1:04.64    1:03.14  
                  12.96       29.06 (16.10)       48.12 (19.06)     1:03.14 (15.02)
  9 George Schroder           15 AQGCB-CB             1:04.45    1:04.01  
                  13.88       31.03 (17.15)       48.01 (16.98)     1:04.01 (16.00)
 10 Archer Roelants           15 NSSAK-AK             1:02.31    1:04.41  
                  12.62       28.79 (16.17)       48.30 (19.51)     1:04.41 (16.11)
 
Event 34  Men 15 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cameron Jones             15 CAPWN-WN             1:00.82      59.45  
                  12.51       27.26 (14.75)       45.39 (18.13)       59.45 (14.06)
  2 Samuel Perry              15 STPWK-WK               59.01    1:00.06  
                  12.63       27.53 (14.90)       45.58 (18.05)     1:00.06 (14.48)
  3 Max Polianski             15 UNIAK-AK             1:01.64    1:00.48  
                  12.14       27.26 (15.12)       45.47 (18.21)     1:00.48 (15.01)
  4 William Campbell          15 WHACB-CB             1:02.52    1:00.92  
                  12.61       26.88 (14.27)       46.61 (19.73)     1:00.92 (14.31)
  5 Erik Kahr                 15 UNIAK-AK             1:00.38    1:01.48  
                  12.86       28.29 (15.43)       46.32 (18.03)     1:01.48 (15.16)
  6 Archer Roelants           15 NSSAK-AK             1:04.14    1:02.31  
                  12.79       29.28 (16.49)       47.37 (18.09)     1:02.31 (14.94)
  7 Julian Weir               15 AQTTR-TR             1:01.84    1:03.53  
                  12.80       27.94 (15.14)       47.84 (19.90)     1:03.53 (15.69)
  8 Jonathan Burfield-Mills   15 GDLHP-HP             1:03.49    1:03.79  
                  12.87       28.41 (15.54)       48.92 (20.51)     1:03.79 (14.87)
  9 George Schroder           15 AQGCB-CB             1:04.08    1:04.45  
                  14.09       30.63 (16.54)       48.55 (17.92)     1:04.45 (15.90)
 10 Trent Thorpe              15 HPKCO-CO             1:03.29    1:04.64  
                  13.24       30.10 (16.86)       49.10 (19.00)     1:04.64 (15.54)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Cameron Doidge            15 CAPWN-WN             1:04.84    1:05.16  
                  13.87       29.60 (15.73)       50.35 (20.75)     1:05.16 (14.81)
 12 Anthony Greer             15 LMEAK-AK             1:04.93    1:05.24  
                  13.35       29.74 (16.39)       49.55 (19.81)     1:05.24 (15.69)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Blake Gibson              15 RAUWN-WN             1:05.09    1:05.44  
                  13.59       30.80 (17.21)       49.84 (19.04)     1:05.44 (15.60)
 14 Samuel Rush               15 KRIWN-WN             1:03.87    1:05.71  
                  13.66       30.25 (16.59)       50.10 (19.85)     1:05.71 (15.61)
 15 Alex Manktelow            15 NAQHP-HP             1:04.90    1:06.62  
                  14.95       30.12 (15.17)       50.45 (20.33)     1:06.62 (16.17)
 
Event 34  Men 16 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Regan Leong (V)           16 QLAUS                  59.87      57.93  
                  12.06       26.12 (14.06)       44.65 (18.53)       57.93 (13.28)
  2 Corneille Coetzee         16 CSCAK-AK               59.60      59.18  
                  12.50       26.98 (14.48)       44.89 (17.91)       59.18 (14.29)
  3 Phillip Scammell          16 AQGCB-CB             1:01.39      59.79  
                  12.84       27.73 (14.89)       45.40 (17.67)       59.79 (14.39)
  4 Cameron James             16 AQGCB-CB             1:02.07    1:00.72  
                  12.99       27.05 (14.06)       46.27 (19.22)     1:00.72 (14.45)
  5 Phillip Brittain (V)      16 WBAUS                1:02.19    1:01.86  
                  13.05       28.47 (15.42)       46.76 (18.29)     1:01.86 (15.10)
  6 Oliver Wyeth              16 CAPWN-WN             1:03.21    1:02.23  
                  13.18       28.26 (15.08)       47.25 (18.99)     1:02.23 (14.98)
  7 Blair McLean              16 CAPWN-WN             1:03.28    1:02.61  
                  13.24       29.09 (15.85)       47.50 (18.41)     1:02.61 (15.11)
  8 Joe Hammond               16 CTNWP-WP             1:02.92    1:02.98  
                  13.62       29.28 (15.66)       47.98 (18.70)     1:02.98 (15.00)
  9 Mitchell Davison          16 NSSAK-AK             1:03.40    1:03.62  
                  13.19       28.53 (15.34)       48.34 (19.81)     1:03.62 (15.28)
 10 Daniel Houzet             16 NSSAK-AK             1:03.31    1:04.05  
                  12.48       29.47 (16.99)       48.65 (19.18)     1:04.05 (15.40)
 
Event 34  Men 16 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Corneille Coetzee         16 CSCAK-AK             1:00.57      59.60  
                  12.42       27.14 (14.72)       45.07 (17.93)       59.60 (14.53)
  2 Regan Leong (V)           16 QLAUS                  59.07      59.87  
                  12.17       26.93 (14.76)       46.40 (19.47)       59.87 (13.47)
  3 Phillip Scammell          16 AQGCB-CB             1:03.54    1:01.39  
                  12.86       28.61 (15.75)       46.33 (17.72)     1:01.39 (15.06)
  4 Cameron James             16 AQGCB-CB             1:01.51    1:02.07  
                  12.66       27.52 (14.86)       46.41 (18.89)     1:02.07 (15.66)
  5 Phillip Brittain (V)      16 WBAUS                1:03.59    1:02.19  
                  13.01       29.00 (15.99)       47.03 (18.03)     1:02.19 (15.16)
  6 Joe Hammond               16 CTNWP-WP             1:02.93    1:02.92  
                  13.74       29.08 (15.34)       47.97 (18.89)     1:02.92 (14.95)
  7 Oliver Wyeth              16 CAPWN-WN             1:01.91    1:03.21  
                  13.22       29.01 (15.79)       48.01 (19.00)     1:03.21 (15.20)
  8 Blair McLean              16 CAPWN-WN             1:02.15    1:03.28  
                  13.68       29.10 (15.42)       48.51 (19.41)     1:03.28 (14.77)
  9 Daniel Houzet             16 NSSAK-AK             1:04.48    1:03.31  
                  12.51       29.41 (16.90)       48.26 (18.85)     1:03.31 (15.05)
 10 Mitchell Davison          16 NSSAK-AK             1:04.43    1:03.40  
                  13.10       28.70 (15.60)       48.26 (19.56)     1:03.40 (15.14)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Thomas Wardhaugh          16 WVSOT-OT             1:04.72    1:03.76  
                  12.88       28.52 (15.64)       48.55 (20.03)     1:03.76 (15.21)
 12 Jack Turner               16 WVSOT-OT             1:03.54    1:04.03  
                  13.37       29.30 (15.93)       48.84 (19.54)     1:04.03 (15.19)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Sean Kemp                 16 TWAWN-WN             1:03.86    1:04.42  
                  13.72       29.73 (16.01)       49.05 (19.32)     1:04.42 (15.37)
 14 Nick Kerry                16 BLENM-NM             1:03.88    1:04.80  
                  13.68       29.87 (16.19)       49.74 (19.87)     1:04.80 (15.06)
 15 Benjamin Gray             16 NEPOT-OT             1:03.55    1:04.87  
                  12.90       29.40 (16.50)       48.71 (19.31)     1:04.87 (16.16)
 16 Grady Jackson             16 DOLMW-MW             1:03.67    1:05.76  
                  13.58       29.78 (16.20)       50.23 (20.45)     1:05.76 (15.53)
 -- Jack Roberts              16 NAQHP-HP             1:04.64         NS  
 
Event 34  Men 17 & Over 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Daniel Bell               21 NSSAK-AK               58.80      54.60  
                  11.02       24.18 (13.16)       41.38 (17.20)       54.60 (13.22)
  2 Steven Kent               23 NSSAK-AK               59.77      54.78  
                  11.44       25.13 (13.69)       41.23 (16.10)       54.78 (13.55)
  3 John Gatfield             21 CAPWN-WN               56.50      55.81  
                  11.99       25.18 (13.19)       42.28 (17.10)       55.81 (13.53)
  4 Carsten Corazza           20 HPKCO-CO               58.24      57.93  
                  12.11       26.76 (14.65)       44.16 (17.40)       57.93 (13.77)
  5 Michael Finlay            20 OCASL-SL               59.17      58.51  
                  12.20       26.31 (14.11)       44.86 (18.55)       58.51 (13.65)
  6 Sam Turner                19 CAPWN-WN             1:00.19      58.77  
                  11.99       26.25 (14.26)       44.28 (18.03)       58.77 (14.49)
  7 Freddie Bassett           17 LMEAK-AK             1:00.19      59.29  
                  11.60       25.65 (14.05)       44.14 (18.49)       59.29 (15.15)
  8 Richard Harris            21 COLSL-SL             1:00.67    1:00.09  
                  12.16       27.43 (15.27)       45.29 (17.86)     1:00.09 (14.80)
  9 Lawrence Hull             18 LMEAK-AK             1:00.81    1:00.28  
                  12.68       27.77 (15.09)       45.43 (17.66)     1:00.28 (14.85)
 -- Eric Abba                 19 ROSAK-AK               59.89         DQ  
 
Event 34  Men 17 & Over 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 John Gatfield             21 CAPWN-WN               57.41      56.50  
                  12.41       25.55 (13.14)       42.61 (17.06)       56.50 (13.89)
  2 Carsten Corazza           20 HPKCO-CO               57.86      58.24  
                  12.18       27.02 (14.84)       44.43 (17.41)       58.24 (13.81)
  3 Daniel Bell               21 NSSAK-AK               56.21      58.80  
                  12.13       25.65 (13.52)       44.65 (19.00)       58.80 (14.15)
  4 Michael Finlay            20 OCASL-SL               59.44      59.17  
                  12.08       26.26 (14.18)       45.21 (18.95)       59.17 (13.96)
  5 Steven Kent               23 NSSAK-AK               56.34      59.77  
                  12.23       26.71 (14.48)       46.04 (19.33)       59.77 (13.73)
  6 Eric Abba                 19 ROSAK-AK               57.42      59.89  
                  12.01       26.57 (14.56)       45.26 (18.69)       59.89 (14.63)
  7 Freddie Bassett           17 LMEAK-AK             1:01.50    1:00.19  
                  11.98       26.27 (14.29)       45.41 (19.14)     1:00.19 (14.78)
  7 Sam Turner                19 CAPWN-WN               59.02    1:00.19  
                  12.22       27.07 (14.85)       45.75 (18.68)     1:00.19 (14.44)
  9 Richard Harris            21 COLSL-SL             1:02.03    1:00.67  
                  12.43       27.67 (15.24)       45.66 (17.99)     1:00.67 (15.01)
 10 Lawrence Hull             18 LMEAK-AK             1:01.14    1:00.81  
                  13.12       28.12 (15.00)       45.90 (17.78)     1:00.81 (14.91)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Jordan Quintal            18 LMEAK-AK               57.89    1:01.03  
                  12.65       27.36 (14.71)       46.91 (19.55)     1:01.03 (14.12)
 12 Daniel Gregory-Campbell   17 NAQHP-HP             1:01.66    1:01.07  
                  12.59       28.27 (15.68)       46.41 (18.14)     1:01.07 (14.66)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Thomas McCarthy           17 TWAWN-WN             1:00.11    1:01.86  
                  13.32       28.46 (15.14)       47.66 (19.20)     1:01.86 (14.20)
 14 Luke Smith                17 MATWK-WK             1:01.85    1:02.17  
                  12.46       28.32 (15.86)       46.99 (18.67)     1:02.17 (15.18)
 15 Julian Layton             17 GDLHP-HP             1:00.70    1:02.19  
                  12.97       29.22 (16.25)       47.03 (17.81)     1:02.19 (15.16)
 16 Mitchell Easter           17 WHACB-CB             1:01.57    1:02.22  
                  12.89       29.22 (16.33)       47.70 (18.48)     1:02.22 (14.52)
 17 Matthew Glassford         21 NEPOT-OT             1:01.63    1:02.44  
                  13.12       29.79 (16.67)       47.11 (17.32)     1:02.44 (15.33)
 18 Nicholas Sasse            17 SZRWN-WN             1:01.84    1:02.96  
                  12.93       29.19 (16.26)       47.52 (18.33)     1:02.96 (15.44)
 -- Murray Pretorius          18 SPCWK-WK             1:00.25        SCR  
 
Event 36  Women 15 & Under 4x50 SC Meter Medley Club Relay
===============================================================================
    Team                                              Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 AquaGym-CB  'A'                                   2:00.76    1:58.89  
     1) Pia Hulley 15                   2) Abbie Johnston 15              
     3) Kelly Scammell 15               4) Ruth Arbuckle 15               
                  15.55       30.59 (30.59)       45.70 (15.11)     1:02.62 (32.03)
        1:16.29 (13.67)     1:31.72 (29.10)     1:44.77 (13.05)     1:58.89 (27.17)
  2 Howick Pakuranga-CO  'A'                          2:03.25    2:01.24  
     1) Leah Eagleton 14                2) Paige Schendelaar-Kemp 13      
     3) Kimberly Richter 15             4) Aimee Moss 15                  
     5) Caitlin Daley 13                6) Lauren Spence 14               
     7) Quianna Thomson 13              8) Sally Yates 14                 
                  15.58       30.86 (30.86)       47.80 (16.94)     1:06.02 (35.16)
        1:19.40 (13.38)     1:35.06 (29.04)     1:48.10 (13.04)     2:01.24 (26.18)
  3 North Shore Swimming-AK  'A'                      2:04.34    2:03.15  
     1) Claudia Brick 14                2) Charlotte O'Hara 14            
     3) Megan Butler 14                 4) Ruth Palmer 13                 
                  16.16       32.00 (32.00)       47.77 (15.77)     1:05.81 (33.81)
        1:19.83 (14.02)     1:35.81 (30.00)     1:49.06 (13.25)     2:03.15 (27.34)
  4 United Swimming Club-AK  'A'                      2:04.84    2:05.36  
     1) Rebekah Bradley 14              2) Georgia Zacest 13              
     3) Georgia Marris 14               4) Katie Millar 15                
                  15.63       30.44 (30.44)       48.51 (18.07)     1:07.70 (37.26)
        1:21.41 (13.71)     1:37.38 (29.68)     1:51.28 (13.90)     2:05.36 (27.98)
  5 Capital Swim Club-WN  'A'                         2:07.22    2:07.22  
     1) Lauren Duggan 13                2) Praneesha Ramritu 15           
     3) Maggie Burns 13                 4) Victoria Smaill 15             
                  16.84       32.90 (32.90)       49.29 (16.39)     1:07.83 (34.93)
        1:22.41 (14.58)     1:38.88 (31.05)     1:52.77 (13.89)     2:07.22 (28.34)
  6 Nelson South Swimming Club-NM  'A'                2:07.17    2:07.43  
     1) Grace Woodall 15                2) Ellie Rukuwai 13               
     3) Skye Eden 15                    4) Lydia Mossman 14               
                  16.08       32.31 (32.31)       49.07 (16.76)     1:08.86 (36.55)
        1:22.39 (13.53)     1:39.43 (30.57)     1:52.85 (13.42)     2:07.43 (28.00)
  7 Enterprise Cars SwimTeam-HP  'A'                  2:09.56    2:08.17  
     1) Katie Blackburne 15             2) Olivia Scott 15                
     3) Tayla Lum 14                    4) Darcy Gallagher 14             
                  15.98       32.20 (32.20)       49.07 (16.87)     1:08.77 (36.57)
        1:22.94 (14.17)     1:39.98 (31.21)     1:53.51 (13.53)     2:08.17 (28.19)
  8 Wanganui Swimming Club-WG  'A'                    2:09.43    2:08.96  
     1) Sarah Teki-Clark 15             2) Madison Ross 14                
     3) Kate O'Fee 13                   4) Laura O'Keeffe 13              
                  14.85       30.26 (30.26)       47.02 (16.76)     1:08.31 (38.05)
        1:22.86 (14.55)     1:40.37 (32.06)     1:54.11 (13.74)     2:08.96 (28.59)
  9 Mt Wellington-AK  'A'                             2:10.04    2:10.69  
     1) Kerryn Phillips 14              2) Andia Abernethy 13             
     3) Emma Hanley 13                  4) Suzanne Oliver 15              
                  15.44       31.94 (31.94)       48.64 (16.70)     1:10.65 (38.71)
        1:24.20 (13.55)     1:41.77 (31.12)     1:55.04 (13.27)     2:10.69 (28.92)
 
Event 36  Women 15 & Under 4x50 SC Meter Medley Club Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 AquaGym-CB  'A'                                   2:00.72    2:00.76  
     1) Pia Hulley 15                   2) Abbie Johnston 15              
     3) Kelly Scammell 15               4) Ruth Arbuckle 15               
                  15.48       30.30 (30.30)       45.83 (15.53)     1:03.03 (32.73)
        1:17.39 (14.36)     1:33.26 (30.23)     1:46.65 (13.39)     2:00.76 (27.50)
  2 Howick Pakuranga-CO  'A'                          1:59.99    2:03.25  
     1) Leah Eagleton 14                2) Paige Schendelaar-Kemp 13      
     3) Kimberly Richter 15             4) Aimee Moss 15                  
     5) Caitlin Daley 13                6) Lauren Spence 14               
     7) Quianna Thomson 13              8) Sally Yates 14                 
                  16.04       31.41 (31.41)       48.45 (17.04)     1:06.74 (35.33)
        1:20.79 (14.05)     1:36.52 (29.78)     1:49.90 (13.38)     2:03.25 (26.73)
  3 North Shore Swimming-AK  'A'                      2:05.32    2:04.34  
     1) Claudia Brick 14                2) Charlotte O'Hara 14            
     3) Megan Butler 14                 4) Ruth Palmer 13                 
                  16.48       32.08 (32.08)       48.45 (16.37)     1:06.20 (34.12)
        1:20.42 (14.22)     1:36.21 (30.01)     1:50.13 (13.92)     2:04.34 (28.13)
  4 United Swimming Club-AK  'A'                      2:05.74    2:04.84  
     1) Rebekah Bradley 14              2) Georgia Zacest 13              
     3) Georgia Marris 14               4) Katie Millar 15                
                  15.65       30.25 (30.25)       48.26 (18.01)     1:07.34 (37.09)
        1:21.09 (13.75)     1:36.90 (29.56)     1:50.74 (13.84)     2:04.84 (27.94)
  5 Laser Mt Eden Swimming Club-AK  'A'               2:02.70    2:06.73  
     1) Rima Williams 15                2) Caitlin Mann 13                
     3) Hannah Williams 13              4) Stephanie Hett 13              
     5) Samantha Brown 13               6)                                
                  15.41       30.11 (30.11)       46.60 (16.49)     1:04.94 (34.83)
        1:20.41 (15.47)     1:37.74 (32.80)     1:52.12 (14.38)     2:06.73 (28.99)
  6 Nelson South Swimming Club-NM  'A'                2:07.93    2:07.17  
     1) Grace Woodall 15                2) Ellie Rukuwai 13               
     3) Skye Eden 15                    4) Lydia Mossman 14               
                  16.27       31.73 (31.73)       49.20 (17.47)     1:08.43 (36.70)
        1:22.58 (14.15)     1:39.09 (30.66)     1:52.86 (13.77)     2:07.17 (28.08)
  7 Capital Swim Club-WN  'A'                         2:06.76    2:07.22  
     1) Lauren Duggan 13                2) Praneesha Ramritu 15           
     3) Maggie Burns 13                 4) Victoria Smaill 15             
                  16.90       32.96 (32.96)       49.88 (16.92)     1:08.36 (35.40)
        1:22.56 (14.20)     1:39.09 (30.73)     1:52.71 (13.62)     2:07.22 (28.13)
  8 Wanganui Swimming Club-WG  'A'                    2:09.61    2:09.43  
     1) Sarah Teki-Clark 15             2) Madison Ross 14                
     3) Kate O'Fee 13                   4) Laura O'Keeffe 13              
                  15.13       30.05 (30.05)       48.07 (18.02)     1:08.88 (38.83)
        1:23.53 (14.65)     1:40.60 (31.72)     1:54.71 (14.11)     2:09.43 (28.83)
  9 Enterprise Cars SwimTeam-HP  'A'                  2:09.08    2:09.56  
     1) Katie Blackburne 15             2) Olivia Scott 15                
     3) Tayla Lum 14                    4) Darcy Gallagher 14             
                  16.17       32.16 (32.16)       49.13 (16.97)     1:08.48 (36.32)
        1:23.48 (15.00)     1:41.25 (32.77)     1:54.98 (13.73)     2:09.56 (28.31)
 10 Mt Wellington-AK  'A'                             2:09.83    2:10.04  
     1) Kerryn Phillips 14              2) Andia Abernethy 13             
     3) Emma Hanley 13                  4) Suzanne Oliver 15              
                  16.03       32.29 (32.29)       49.86 (17.57)     1:10.66 (38.37)
        1:24.60 (13.94)     1:41.33 (30.67)     1:55.01 (13.68)     2:10.04 (28.71)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Waves Swimming Club-OT  'A'                       2:09.68    2:10.36  
     1) Emmabeth Jensen 15              2) Esther Fogarty 15              
     3) Jessie Schneiders 15            4) Lulu Schneiders 14             
                  15.69       31.53 (31.53)       48.94 (17.41)     1:09.58 (38.05)
        1:24.24 (14.66)     1:41.33 (31.75)     1:55.19 (13.86)     2:10.36 (29.03)
 12 SwimZone Racing-WN  'A'                           2:08.52    2:12.07  
     1) Alex Pampalone 14               2) Bryony Thorne 14               
     3) Kaitlyn Ingram 14               4) Courtney Carson 14             
                  16.18       31.64 (31.64)       49.69 (18.05)     1:09.51 (37.87)
        1:25.53 (16.02)     1:42.93 (33.42)     1:57.57 (14.64)     2:12.07 (29.14)
 
Event 37  Men 15 & Under 4x50 SC Meter Medley Club Relay
===============================================================================
    Team                                              Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Wharenui-CB  'A'                                  1:52.31    1:48.76  
     1) William Hurst 15                2) Matt Phillips 15               
     3) William Campbell 15             4) Matthew Lemon 15               
                  14.27       28.08 (28.08)       42.83 (14.75)       59.04 (30.96)
        1:10.75 (11.71)     1:24.48 (25.44)     1:36.24 (11.76)     1:48.76 (24.28)
  2 Howick Pakuranga-CO  'A'                          1:53.48    1:50.85  
     1) Bayley Main 14                  2) Trent Thorpe 15                
     3) Dominic Mildon 14               4) Hayden Church 13               
     5) Matthew Duncan 15               6) Otto Thiry 13                  
     7) Zihan Zang 14                   8) Leo Zhu 14                     
                  14.03       27.72 (27.72)       43.10 (15.38)     1:00.11 (32.39)
        1:12.34 (12.23)     1:26.58 (26.47)     1:38.55 (11.97)     1:50.85 (24.27)
  3 North Shore Swimming-AK  'A'                      1:55.41    1:52.27  
     1) Matthew Clode 14                2) Mathew Myers 15                
     3) Archer Roelants 15              4) Benjamin McKenzie 15           
                  14.20       28.67 (28.67)       42.79 (14.12)     1:00.17 (31.50)
        1:12.21 (12.04)     1:27.05 (26.88)     1:38.99 (11.94)     1:52.27 (25.22)
  4 Capital Swim Club-WN  'A'                         1:53.87    1:53.08  
     1) Cameron Doidge 15               2) Stefan Prince 15               
     3) Cameron Jones 15                4) Nicholas Crott 14              
                  14.64       28.96 (28.96)       44.38 (15.42)     1:02.09 (33.13)
        1:13.92 (11.83)     1:27.68 (25.59)     1:40.02 (12.34)     1:53.08 (25.40)
  5 AquaGym-CB  'A'                                   1:56.17    1:53.96  
     1) Benjamin Walkington 14          2) George Schroder 15             
     3) Jed Smith 13                    4) Henry Muskee 14                
                  14.33       29.20 (29.20)       42.41 (13.21)       59.23 (30.03)
        1:12.12 (12.89)     1:28.09 (28.86)     1:40.16 (12.07)     1:53.96 (25.87)
  6 SwimZone Racing-WN  'A'                           1:55.04    1:53.97  
     1) Dominic Scahill 15              2) Oli Lusk 15                    
     3) Tom England 14                  4) Lochie Berg 15                 
                  14.99       29.53 (29.53)       43.43 (13.90)       59.37 (29.84)
        1:13.32 (13.95)     1:28.37 (29.00)     1:40.85 (12.48)     1:53.97 (25.60)
  7 North Shore Swimming-AK  'B'                      1:58.20    1:55.87  
     1) Jackson Cropp 15                2) Kristian Deianov 15            
     3) Finn Roelants 15                4) Nathan Kinney 15               
     5) Oliver Wu 13                    6)                                
                  14.73       29.53 (29.53)       44.14 (14.61)     1:02.25 (32.72)
        1:14.70 (12.45)     1:29.80 (27.55)     1:42.13 (12.33)     1:55.87 (26.07)
  8 Fairfield-WK  'A'                                 2:05.21    1:59.89  
     1) Nathan Edwards 13               2) Bradlee Ashby 15               
     3) Carter Edgecombe 14             4) Joshua Ion 14                  
                  15.36       30.69 (30.69)       45.21 (14.52)     1:02.79 (32.10)
        1:15.79 (13.00)     1:31.15 (28.36)     1:44.88 (13.73)     1:59.89 (28.74)
  9 Laser Mt Eden Swimming Club-AK  'A'               1:55.69    1:59.90  
     1) Vincent Chan 15                 2) Anthony Greer 15               
     3) Kieran Sumner 14                4) Carson Bluck 14                
     5) Ethan Brosnahan 15              6)                                
                  14.44       28.71 (28.71)       45.23 (16.52)     1:03.73 (35.02)
        1:16.84 (13.11)     1:32.63 (28.90)     1:45.81 (13.18)     1:59.90 (27.27)
 10 Neptune Swimming Club-OT  'A'                     2:03.47    2:02.42  
     1) Ronald Poon 14                  2) Phillip Baxter 14              
     3) Han Zhang 13                    4) Jeremy Hopkins 13              
                  15.44       32.12 (32.12)       46.55 (14.43)     1:04.80 (32.68)
        1:18.12 (13.32)     1:34.73 (29.93)     1:47.46 (12.73)     2:02.42 (27.69)
 
Event 37  Men 15 & Under 4x50 SC Meter Medley Club Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Wharenui-CB  'A'                                  1:52.31    1:52.31  
     1) William Hurst 15                2) Matt Phillips 15               
     3) William Campbell 15             4) Matthew Lemon 15               
  2 Howick Pakuranga-CO  'A'                          1:53.48    1:53.48  
     1) Bayley Main 14                  2) Trent Thorpe 15                
     3) Dominic Mildon 14               4) Hayden Church 13               
     5) Matthew Duncan 15               6) Otto Thiry 13                  
     7) Zihan Zang 14                   8) Leo Zhu 14                     
  3 Capital Swim Club-WN  'A'                         1:53.87    1:53.87  
     1) Cameron Doidge 15               2) Stefan Prince 15               
     3) Cameron Jones 15                4) Nicholas Crott 14              
  4 SwimZone Racing-WN  'A'                           1:55.04    1:55.04  
     1) Dominic Scahill 15              2) Oli Lusk 15                    
     3) Tom England 14                  4) Lochie Berg 15                 
  5 North Shore Swimming-AK  'A'                      1:55.41    1:55.41  
     1) Matthew Clode 14                2) Mathew Myers 15                
     3) Archer Roelants 15              4) Benjamin McKenzie 15           
  6 Laser Mt Eden Swimming Club-AK  'A'               1:55.69    1:55.69  
     1) Vincent Chan 15                 2) Anthony Greer 15               
     3) Kieran Sumner 14                4) Carson Bluck 14                
     5) Ethan Brosnahan 15              6)                                
  7 AquaGym-CB  'A'                                   1:56.17    1:56.17  
     1) Benjamin Walkington 14          2) George Schroder 15             
     3) Jed Smith 13                    4) Henry Muskee 14                
  8 North Shore Swimming-AK  'B'                      1:58.20    1:58.20  
     1) Jackson Cropp 15                2) Kristian Deianov 15            
     3) Finn Roelants 15                4) Nathan Kinney 15               
     5) Oliver Wu 13                    6)                                
  9 Neptune Swimming Club-OT  'A'                     2:03.47    2:03.47  
     1) Ronald Poon 14                  2) Phillip Baxter 14              
     3) Han Zhang 13                    4) Jeremy Hopkins 13              
 10 Fairfield-WK  'A'                                 2:05.21    2:05.21  
     1) Bradlee Ashby 15                2) Carter Edgecombe 14            
     3) Joshua Ion 14                   4) Nathan Edwards 13              
-------------------------------------------------------------------------
 -- Kiwi West Aquatics-MW  'A'                        1:58.35        SCR  
     1) Autahi Brock 14                 2) Cameron Blair 15               
     3) Hamish McGirr 14                4) Sam Love 14                    
 
Event 38  Women 16 & Over 4x50 SC Meter Medley Club Relay
===============================================================================
    Team                                              Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Roskill Swimming Club-AK  'A'                     1:56.95    1:54.85  
     1) Georgia Wetzell 17              2) Courtney Smith 20              
     3) Danielle Koni 19                4) Jessica Davies 20              
                  15.27       29.95 (29.95)       45.29 (15.34)     1:02.22 (32.27)
        1:14.86 (12.64)     1:28.93 (26.71)     1:41.79 (12.86)     1:54.85 (25.92)
  2 Capital Swim Club-WN  'A'                         1:59.13    1:56.62  
     1) Samantha Piper 17               2) Emily McGill 17                
     3) Samantha Lee 19                 4) Ellen Quirke 18                
                  15.38       30.35 (30.35)       45.75 (15.40)     1:03.19 (32.84)
        1:15.78 (12.59)     1:30.62 (27.43)     1:43.36 (12.74)     1:56.62 (26.00)
  3 Neptune Swimming Club-OT  'A'                     1:59.11    1:58.54  
     1) Kate Godfrey 17                 2) Katie Kenneally 20             
     3) Yuriya Hiratani 16              4) Lil Clearwater 17              
                  15.53       30.08 (30.08)       46.24 (16.16)     1:03.60 (33.52)
        1:17.14 (13.54)     1:32.40 (28.80)     1:45.47 (13.07)     1:58.54 (26.14)
  4 Laser Mt Eden Swimming Club-AK  'A'               2:00.37    1:58.75  
     1) Caroline Baddock 16             2) Caitlin Mann 13                
     3) Grace Marriner-Duncan 20        4) Rima Williams 15               
     5) Hannah Williams 13              6) Samantha Brown 13              
     7) Stephanie Hett 13               8)                                
                  15.46       29.85 (29.85)       46.74 (16.89)     1:04.77 (34.92)
        1:17.45 (12.68)     1:32.02 (27.25)     1:45.34 (13.32)     1:58.75 (26.73)
  5 Ashburton Swim Team-ED  'A'                       2:02.71    2:00.58  
     1) Danyelle Lusty 15               2) Claire Burgess 17              
     3) Josie Kydd 16                   4) Alice Sommerville 21           
                  15.87       31.35 (31.35)       46.91 (15.56)     1:05.13 (33.78)
        1:18.46 (13.33)     1:34.41 (29.28)     1:47.05 (12.64)     2:00.58 (26.17)
  6 St Peters Swimming Academy-WK  'A'                2:02.36    2:01.56  
     1) Paige Flynn 14                  2) Harriet Garmonsway 15          
     3) Kendall Johnston 18             4) Tracy Keith-Matchitt 21        
                  15.55       31.24 (31.24)       47.42 (16.18)     1:06.38 (35.14)
        1:19.72 (13.34)     1:35.10 (28.72)     1:48.04 (12.94)     2:01.56 (26.46)
  7 AquaGym-CB  'A'                                   2:03.51    2:01.88  
     1) Sophia Batchelor 16             2) Charlotte Anderson 15          
     3) Alex Laidlaw 18                 4) Grace Rapley 15                
                  14.63       29.40 (29.40)       45.18 (15.78)     1:04.83 (35.43)
        1:18.00 (13.17)     1:33.97 (29.14)     1:47.24 (13.27)     2:01.88 (27.91)
  8 Aquabladz Taranaki Swim Club-TR  'A'              2:03.72    2:03.58  
     1) D'Ani Allen 16                  2) Bianca Bradley 17              
     3) Charlotte Webby 23              4) Nam Northcott 15               
                  15.59       31.48 (31.48)       46.87 (15.39)     1:06.87 (35.39)
        1:20.00 (13.13)     1:35.53 (28.66)     1:48.50 (12.97)     2:03.58 (28.05)
  9 Jasi-CB  'A'                                      2:05.28    2:05.78  
     1) Jade Rogerson 16                2) Beckie Dooley 20               
     3) Caitlin Rennell 15              4) Laura Sugrue 15                
                  15.65       32.39 (32.39)       46.92 (14.53)     1:06.53 (34.14)
        1:20.38 (13.85)     1:37.25 (30.72)     1:50.40 (13.15)     2:05.78 (28.53)
 10 St Peters Swimming Academy-WK  'B'                2:05.93    2:06.31  
     1) Shelby Rafferty 15              2) Danelle Murphy 16              
     3) Mikayla MacDonald 16            4) Emily Thomas 16                
                  15.34       31.23 (31.23)       46.91 (15.68)     1:06.71 (35.48)
        1:20.59 (13.88)     1:37.32 (30.61)     1:50.74 (13.42)     2:06.31 (28.99)
 
Event 38  Women 16 & Over 4x50 SC Meter Medley Club Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Roskill Swimming Club-AK  'A'                     1:56.32    1:56.95  
     1) Georgia Wetzell 17              2) Courtney Smith 20              
     3) Danielle Koni 19                4) Jessica Davies 20              
                  15.30       29.89 (29.89)       45.50 (15.61)     1:03.06 (33.17)
        1:16.00 (12.94)     1:30.43 (27.37)     1:43.52 (13.09)     1:56.95 (26.52)
  2 Neptune Swimming Club-OT  'A'                     2:04.27    1:59.11  
     1) Kate Godfrey 17                 2) Katie Kenneally 20             
     3) Yuriya Hiratani 16              4) Lil Clearwater 17              
                  15.20       29.86 (29.86)       45.53 (15.67)     1:03.30 (33.44)
        1:16.51 (13.21)     1:32.36 (29.06)     1:45.40 (13.04)     1:59.11 (26.75)
  3 Capital Swim Club-WN  'A'                         1:56.92    1:59.13  
     1) Samantha Piper 17               2) Emily McGill 17                
     3) Samantha Lee 19                 4) Ellen Quirke 18                
                  16.02       31.05 (31.05)       46.90 (15.85)     1:04.41 (33.36)
        1:17.50 (13.09)     1:32.27 (27.86)     1:45.82 (13.55)     1:59.13 (26.86)
  4 Laser Mt Eden Swimming Club-AK  'A'               1:58.45    2:00.37  
     1) Rima Williams 15                2) Caroline Baddock 16            
     3) Grace Marriner-Duncan 20        4) Samantha Brown 13              
     5) Hannah Williams 13              6) Caitlin Mann 13                
     7) Stephanie Hett 13               8)                                
                  15.44       30.30 (30.30)       46.93 (16.63)     1:05.25 (34.95)
        1:18.21 (12.96)     1:32.83 (27.58)     1:46.49 (13.66)     2:00.37 (27.54)
  5 St Peters Swimming Academy-WK  'A'                2:00.57    2:02.36  
     1) Paige Flynn 14                  2)                                
     3) Kendall Johnston 18             4) Tracy Keith-Matchitt 21        
                  15.77       30.93 (30.93)       47.66 (16.73)     1:06.39 (35.46)
        1:20.88 (14.49)     1:35.94 (29.55)     1:49.02 (13.08)     2:02.36 (26.42)
  6 Ashburton Swim Team-ED  'A'                       1:57.23    2:02.71  
     1) Danyelle Lusty 15               2) Claire Burgess 17              
     3) Josie Kydd 16                   4) Alice Sommerville 21           
                  16.07       31.21 (31.21)       47.44 (16.23)     1:05.81 (34.60)
        1:20.06 (14.25)     1:35.89 (30.08)     1:49.32 (13.43)     2:02.71 (26.82)
  7 AquaGym-CB  'A'                                   2:01.44    2:03.51  
     1) Sophia Batchelor 16             2) Charlotte Anderson 15          
     3) Alex Laidlaw 18                 4) Grace Rapley 15                
                  15.68       30.07 (30.07)       47.34 (17.27)     1:06.14 (36.07)
        1:20.25 (14.11)     1:35.74 (29.60)     1:49.44 (13.70)     2:03.51 (27.77)
  8 Aquabladz Taranaki Swim Club-TR  'A'              2:05.47    2:03.72  
     1) D'Ani Allen 16                  2) Bianca Bradley 17              
     3) Charlotte Webby 23              4) Nam Northcott 15               
                  16.14       31.75 (31.75)       47.88 (16.13)     1:06.67 (34.92)
        1:20.37 (13.70)     1:35.53 (28.86)     1:48.95 (13.42)     2:03.72 (28.19)
  9 Jasi-CB  'A'                                      2:04.45    2:05.28  
     1) Jade Rogerson 16                2) Beckie Dooley 20               
     3) Caitlin Rennell 15              4) Laura Sugrue 15                
                  16.42       32.18 (32.18)       47.99 (15.81)     1:06.87 (34.69)
        1:21.36 (14.49)     1:37.21 (30.34)     1:50.96 (13.75)     2:05.28 (28.07)
 10 St Peters Swimming Academy-WK  'B'                2:04.90    2:05.93  
     1) Shelby Rafferty 15              2)                                
     3) Mikayla MacDonald 16            4) Emily Thomas 16                
                  15.58       31.37 (31.37)       47.48 (16.11)     1:06.63 (35.26)
        1:20.47 (13.84)     1:37.28 (30.65)     1:51.14 (13.86)     2:05.93 (28.65)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Greerton-BP  'A'                                  2:03.83    2:06.13  
     1) Taylor Armstrong 17             2) Stephanie Capp 16              
     3) Claudia Capp 13                 4) Dannielle O'Connor 17          
     5) Sarah Greaves 16                6)                                
                  15.29       29.86 (29.86)       47.34 (17.48)       56.10 (26.24)
        1:21.87 (25.77)     1:38.76 (42.66)     1:52.08 (13.32)     2:06.13 (27.37)
 12 Waves Swimming Club-OT  'A'                       2:09.24    2:10.21  
     1) Jordyn Fogarty 17               2) Phoebe O'Leary 17              
     3) Carina Doyle 17                 4) Sarah Cutler 16                
                                                      48.85 ( )         1:09.86 ( )
        1:23.65 (13.79)     1:41.59 (31.73)     1:54.80 (13.21)     2:10.21 (28.62)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Raumati Swimming Club-WN  'A'                     2:09.10    2:11.71  
     1) Dayna Lawton 16                 2) Kate Forster 18                
     3) Mia Clarke 14                   4) Paige Enoka 13                 
                  16.54       33.00 (33.00)       49.57 (16.57)     1:09.45 (36.45)
        1:24.44 (14.99)     1:41.73 (32.28)     1:56.16 (14.43)     2:11.71 (29.98)
 -- Fairfield-WK  'A'                                 2:05.94         NS  
     1) Charlotte Lamont 16             2) Karensa Houghton 16            
     3) Amy Phillips 15                 4) Georgia Sweet 16               
 -- North Shore Swimming-AK  'A'                      1:52.84        SCR  
     1) Penelope Marshall 22            2) Chloe Francis 18               
     3) Samantha Richter 22             4) Grace Francis 21               
 
Event 39  Men 16 & Over 4x50 SC Meter Medley Club Relay
===============================================================================
    Team                                              Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 North Shore Swimming-AK  'A'                      1:47.93    1:39.63  
     1) Daniel Bell 21                  2) Mitchell Donaldson 18          
     3) Carl O'Donnell 24               4) Steven Kent 23                 
                  12.39       24.66 (24.66)       37.54 (12.88)       53.17 (28.51)
        1:04.17 (11.00)     1:17.29 (24.12)     1:27.93 (10.64)     1:39.63 (22.34)
  2 Roskill Swimming Club-AK  'A'                     1:42.50    1:40.34  
     1) Eric Abba 19                    2) Luke Westgaard 20              
     3) Corney Swanepoel 25             4) Nielsen Varoy 20               
                  13.62       26.79 (26.79)       40.05 (13.26)       54.88 (28.09)
        1:05.74 (10.86)     1:18.44 (23.56)     1:29.03 (10.59)     1:40.34 (21.90)
  3 Capital Swim Club-WN  'A'                         1:44.84    1:41.56  
     1) John Gatfield 21                2) Matt Woodrow 23                
     3) Brett Newall 22                 4) Sam Turner 19                  
                  12.96       25.33 (25.33)       39.06 (13.73)       54.63 (29.30)
        1:06.01 (11.38)     1:18.79 (24.16)     1:29.97 (11.18)     1:41.56 (22.77)
  4 Melbourne Vicentre  'A'                           1:45.83    1:43.21  
     1) Nick O'Connor (V) 20            2) Lloyd Townsing (V) 25          
     3) Brett Doyle, (V) 21             4) Ryan Nolan (V) 29              
                  13.06       25.89 (25.89)       38.54 (12.65)       54.03 (28.14)
        1:05.76 (11.73)     1:19.07 (25.04)     1:30.85 (11.78)     1:43.21 (24.14)
  5 AquaGym-CB  'A'                                   1:47.84    1:45.21  
     1) Cameron James 16                2) Phillip Scammell 16            
     3) Alexander Yee 18                4) Charles Porter 18              
                  13.34       26.96 (26.96)       40.88 (13.92)       57.52 (30.56)
        1:09.07 (11.55)     1:22.63 (25.11)     1:33.26 (10.63)     1:45.21 (22.58)
  6 Laser Mt Eden Swimming Club-AK  'A'               1:46.27    1:45.90  
     1) Tea Williams 17                 2) Lawrence Hull 18               
     3) Jordan Quintal 18               4) Shane Hornby 17                
     5) Freddie Bassett 17              6) Vincent Chan 15                
     7) Anthony Greer 15                8) Carson Bluck 14                
                  13.55       26.80 (26.80)       41.50 (14.70)       57.49 (30.69)
        1:09.13 (11.64)     1:22.58 (25.09)     1:34.23 (11.65)     1:45.90 (23.32)
  7 North Shore Swimming-AK  'B'                      1:50.23    1:48.43  
     1) Benjamin Gillies 19             2) Jeremiah Teo 16                
     3) Fernando Castellanos 21         4) Daniel Houzet 16               
     5) Shaun Burnett 21                6)                                
                  13.66       27.76 (27.76)       41.85 (14.09)       58.95 (31.19)
        1:10.26 (11.31)     1:24.24 (25.29)     1:35.63 (11.39)     1:48.43 (24.19)
  8 SwimZone Racing-WN  'A'                           1:50.43    1:49.95  
     1) Nicholas Sasse 17               2) Tom Ward 18                    
     3) Jared Green 16                  4) Tyler Stevens 17               
     5) Seth Forbes 16                  6)                                
                  14.01       28.52 (28.52)       41.51 (12.99)       57.94 (29.42)
        1:10.13 (12.19)     1:24.87 (26.93)     1:36.62 (11.75)     1:49.95 (25.08)
  9 Wharenui-CB  'A'                                  1:51.25    1:50.98  
     1) Patrick Wynne 17                2) Mitchell Easter 17             
     3) Matthew Hutchins 16             4) Matthew Wilson 19              
                  13.00       27.38 (27.38)       41.60 (14.22)     1:00.13 (32.75)
        1:11.70 (11.57)     1:26.55 (26.42)     1:37.85 (11.30)     1:50.98 (24.43)
 10 Neptune Swimming Club-OT  'A'                     1:52.49    1:52.99  
     1) Benjamin Gray 16                2) Matthew Glassford 21           
     3) Robert Murray 17                4) Adam Simpson 19                
                  14.53       29.81 (29.81)       43.74 (13.93)     1:01.00 (31.19)
        1:12.91 (11.91)     1:27.96 (26.96)     1:39.61 (11.65)     1:52.99 (25.03)
 
Event 39  Men 16 & Over 4x50 SC Meter Medley Club Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Roskill Swimming Club-AK  'A'                     1:40.55    1:42.50  
     1) Eric Abba 19                    2) Luke Westgaard 20              
     3) Corney Swanepoel 25             4) Nielsen Varoy 20               
                  13.58       27.33 (27.33)       40.74 (13.41)       55.61 (28.28)
        1:07.13 (11.52)     1:20.58 (24.97)     1:31.10 (10.52)     1:42.50 (21.92)
  2 Capital Swim Club-WN  'A'                         1:48.02    1:44.84  
     1) John Gatfield 21                2) Matt Woodrow 23                
     3) Brett Newall 22                 4) Sam Turner 19                  
                  13.25       25.84 (25.84)       39.99 (14.15)       56.40 (30.56)
        1:08.13 (11.73)     1:21.30 (24.90)     1:32.68 (11.38)     1:44.84 (23.54)
  3 Melbourne Vicentre  'A'                           1:42.00    1:45.83  
     1) Ryan Nolan (V) 29               2) Lloyd Townsing (V) 25          
     3) Andrew Lauterstein (V) 24       4) Nick O'Connor (V) 20           
                  14.17       27.52 (27.52)       41.09 (13.57)       56.92 (29.40)
        1:08.82 (11.90)     1:21.97 (25.05)     1:33.77 (11.80)     1:45.83 (23.86)
  4 Laser Mt Eden Swimming Club-AK  'A'               1:46.55    1:46.27  
     1) Tea Williams 17                 2) Lawrence Hull 18               
     3) Freddie Bassett 17              4) Shane Hornby 17                
     5) Jordan Quintal 18               6) Vincent Chan 15                
     7) Anthony Greer 15                8) Carson Bluck 14                
                  13.52       26.87 (26.87)       41.59 (14.72)       57.55 (30.68)
        1:09.29 (11.74)     1:22.78 (25.23)     1:34.46 (11.68)     1:46.27 (23.49)
  5 AquaGym-CB  'A'                                   1:47.43    1:47.84  
     1) Cameron James 16                2) Phillip Scammell 16            
     3) Alexander Yee 18                4) Charles Porter 18              
                  13.77       27.11 (27.11)       41.72 (14.61)       58.49 (31.38)
        1:10.71 (12.22)     1:24.53 (26.04)     1:35.77 (11.24)     1:47.84 (23.31)
  6 North Shore Swimming-AK  'A'                      1:46.11    1:47.93  
     1) Daniel Bell 21                  2) Mitchell Donaldson 18          
     3) Carl O'Donnell 24               4) Steven Kent 23                 
                  14.89       28.00 (28.00)       41.84 (13.84)       57.38 (29.38)
        1:08.96 (11.58)     1:22.33 (24.95)     1:34.89 (12.56)     1:47.93 (25.60)
  7 North Shore Swimming-AK  'B'                      1:48.90    1:50.23  
     1) Benjamin Gillies 19             2) Jeremiah Teo 16                
     3) Fernando Castellanos 21         4) Daniel Houzet 16               
     5) Shaun Burnett 21                6)                                
                  14.24       27.94 (27.94)       43.33 (15.39)     1:00.08 (32.14)
        1:11.96 (11.88)     1:25.37 (25.29)     1:37.44 (12.07)     1:50.23 (24.86)
  8 SwimZone Racing-WN  'A'                           1:50.45    1:50.43  
     1) Nicholas Sasse 17               2) Tom Ward 18                    
     3) Jared Green 16                  4) Tyler Stevens 17               
     5) Seth Forbes 16                  6)                                
                  14.89       28.87 (28.87)       42.60 (13.73)       58.46 (29.59)
        1:11.20 (12.74)     1:25.63 (27.17)     1:37.69 (12.06)     1:50.43 (24.80)
  9 Wharenui-CB  'A'                                  1:52.75    1:51.25  
     1) Patrick Wynne 17                2) Mitchell Easter 17             
     3) Matthew Hutchins 16             4) Matthew Wilson 19              
                  13.56       27.36 (27.36)       42.10 (14.74)       59.77 (32.41)
        1:11.94 (12.17)     1:26.93 (27.16)     1:38.80 (11.87)     1:51.25 (24.32)
 10 Tawa Swimming Club-WN  'A'                        1:51.24    1:51.67  
     1) Nick Gillum 17                  2) Sean Kemp 16                   
     3) Kyle Barnes 16                  4) Thomas McCarthy 17             
                  14.15       27.79 (27.79)       42.72 (14.93)       59.63 (31.84)
        1:12.21 (12.58)     1:27.17 (27.54)     1:38.91 (11.74)     1:51.67 (24.50)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Waves Swimming Club-OT  'A'                       1:52.24    1:51.69  
     1) Jack Turner 16                  2) Braden Doyle 20                
     3) Rhys Applegarth 20              4) Kieran Applegarth 18           
                  14.74       29.26 (29.26)       43.79 (14.53)     1:01.09 (31.83)
        1:12.98 (11.89)     1:27.29 (26.20)     1:39.04 (11.75)     1:51.69 (24.40)
 12 Neptune Swimming Club-OT  'A'                     1:56.13    1:52.49  
     1) Benjamin Gray 16                2) Matthew Glassford 21           
     3) Robert Murray 17                4) Adam Simpson 19                
                  14.67       29.79 (29.79)       43.89 (14.10)     1:00.66 (30.87)
        1:13.05 (12.39)     1:27.70 (27.04)     1:39.32 (11.62)     1:52.49 (24.79)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Swim Rotorua-BP  'A'                              1:53.40    1:54.84  
     1) Luke Matthews 16                2) William Griffith 17            
     3) Jordan Sherwood 16              4) Hayden Eldridge 16             
                  15.01       29.78 (29.78)       43.97 (14.19)     1:01.19 (31.41)
        1:14.14 (12.95)     1:29.77 (28.58)     1:41.95 (12.18)     1:54.84 (25.07)
 14 St Peters Swimming Academy-WK  'A'                1:53.66    1:54.95  
     1) Sam Morrison 16                 2) Nick Price 15                  
     3) Samuel Perry 15                 4) Wyatt Johnston 16              
                  14.64       29.70 (29.70)       44.85 (15.15)     1:03.28 (33.58)
        1:15.22 (11.94)     1:29.99 (26.71)     1:41.85 (11.86)     1:54.95 (24.96)
 15 Waves Swimming Club-OT  'B'                       1:57.70    1:57.27  
     1) Troy Balvert 19                 2) Kieran Oswald 16               
     3) Thomas Wardhaugh 16             4) Ben Simmers 15                 
                  14.97       30.36 (30.36)       45.02 (14.66)     1:03.76 (33.40)
        1:16.00 (12.24)     1:31.46 (27.70)     1:43.71 (12.25)     1:57.27 (25.81)
 16 Wanganui Swimming Club-WG  'A'                    2:03.36    2:01.95  
     1) Thomas Ireton 16                2) Jayden Laing 14                
     3) Jordan Ross 16                  4) James Wright 14                
                  14.62       30.19 (30.19)       45.75 (15.56)     1:04.79 (34.60)
        1:17.94 (13.15)     1:34.38 (29.59)     1:47.56 (13.18)     2:01.95 (27.57)
 
Event 40  Girls 13 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Kelsi Boocock             13 CSCAK-AK             2:32.63    2:23.55  
                  14.10       31.66 (17.56)       49.00 (17.34)     1:06.23 (17.23)
        1:27.52 (21.29)     1:50.12 (22.60)     2:06.85 (16.73)     2:23.55 (16.70)
  2 Paige Schendelaar-Kemp    13 HPKCO-CO             2:29.36    2:24.71  
                  14.10       30.34 (16.24)       50.16 (19.82)     1:07.75 (17.59)
        1:30.55 (22.80)     1:51.21 (20.66)     2:09.18 (17.97)     2:24.71 (15.53)
  3 Cassandra Wright          13 QESCB-CB             2:32.75    2:27.65  
                  14.76       33.37 (18.61)       53.06 (19.69)     1:11.40 (18.34)
        1:32.16 (20.76)     1:53.34 (21.18)     2:11.46 (18.12)     2:27.65 (16.19)
  4 Holly Parker              13 KSCAK-AK             2:32.11    2:28.96  
                  16.39       34.37 (17.98)       53.99 (19.62)     1:11.23 (17.24)
        1:34.88 (23.65)     1:55.98 (21.10)     2:13.68 (17.70)     2:28.96 (15.28)
  5 Josie Kozyniak            13 CAPWN-WN             2:31.62    2:29.97  
                  16.03       33.27 (17.24)       53.19 (19.92)     1:11.32 (18.13)
        1:34.83 (23.51)     1:56.43 (21.60)     2:14.12 (17.69)     2:29.97 (15.85)
  6 Maggie Burns              13 CAPWN-WN             2:32.24    2:31.31  
                  14.78       32.76 (17.98)       52.30 (19.54)     1:12.03 (19.73)
        1:33.98 (21.95)     1:57.56 (23.58)     2:15.33 (17.77)     2:31.31 (15.98)
  6 Hannah Morgan             13 MKUSL-SL             2:31.96    2:31.31  
                  15.68       32.99 (17.31)       52.51 (19.52)     1:10.41 (17.90)
        1:34.50 (24.09)     1:57.62 (23.12)     2:15.47 (17.85)     2:31.31 (15.84)
  8 Samantha Brown            13 LMEAK-AK             2:32.29    2:31.87  
                  15.28       32.24 (16.96)       52.85 (20.61)     1:11.56 (18.71)
        1:35.41 (23.85)     1:57.36 (21.95)     2:16.06 (18.70)     2:31.87 (15.81)
  9 Scarlett Tacon            13 CAPWN-WN             2:33.70    2:33.28  
                  15.52       34.00 (18.48)       54.01 (20.01)     1:13.16 (19.15)
        1:35.55 (22.39)     1:58.27 (22.72)     2:16.15 (17.88)     2:33.28 (17.13)
 10 Lauren Duggan             13 CAPWN-WN             2:32.98    2:33.47  
                  14.63       33.29 (18.66)       51.86 (18.57)     1:11.02 (19.16)
        1:33.45 (22.43)     1:57.25 (23.80)     2:15.50 (18.25)     2:33.47 (17.97)
 
Event 40  Girls 13 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Paige Schendelaar-Kemp    13 HPKCO-CO             2:26.18    2:29.36  
                  13.88       31.36 (17.48)       50.63 (19.27)     1:10.13 (19.50)
        1:31.97 (21.84)     1:55.50 (23.53)     2:12.55 (17.05)     2:29.36 (16.81)
  2 Josie Kozyniak            13 CAPWN-WN             2:33.38    2:31.62  
                  15.61       33.32 (17.71)       53.07 (19.75)     1:11.56 (18.49)
        1:34.88 (23.32)     1:57.40 (22.52)     2:15.60 (18.20)     2:31.62 (16.02)
  3 Hannah Morgan             13 MKUSL-SL             2:34.19    2:31.96  
                  15.21       34.23 (19.02)       53.00 (18.77)     1:11.23 (18.23)
        1:33.82 (22.59)     1:58.03 (24.21)     2:15.66 (17.63)     2:31.96 (16.30)
  4 Holly Parker              13 KSCAK-AK             2:32.25    2:32.11  
                  14.87       33.11 (18.24)       51.94 (18.83)     1:11.37 (19.43)
        1:33.27 (21.90)     1:58.18 (24.91)     2:15.93 (17.75)     2:32.11 (16.18)
  5 Maggie Burns              13 CAPWN-WN             2:36.04    2:32.24  
                  15.15       32.57 (17.42)       52.48 (19.91)     1:11.54 (19.06)
        1:34.48 (22.94)     1:57.55 (23.07)     2:16.29 (18.74)     2:32.24 (15.95)
  6 Samantha Brown            13 LMEAK-AK             2:31.62    2:32.29  
                  14.94       31.95 (17.01)       51.51 (19.56)     1:10.17 (18.66)
        1:33.73 (23.56)     1:56.74 (23.01)     2:15.56 (18.82)     2:32.29 (16.73)
  7 Millie Macdonald          13 KSCAK-AK             2:32.38    2:32.43  
                  16.53       34.91 (18.38)       55.93 (21.02)     1:14.07 (18.14)
        1:36.63 (22.56)     1:57.34 (20.71)     2:16.28 (18.94)     2:32.43 (16.15)
  8 Kelsi Boocock             13 CSCAK-AK             2:22.07    2:32.63  
                  14.82       32.79 (17.97)       51.69 (18.90)     1:10.61 (18.92)
        1:33.28 (22.67)     1:56.96 (23.68)     2:15.18 (18.22)     2:32.63 (17.45)
  9 Cassandra Wright          13 QESCB-CB             2:33.13    2:32.75  
                  15.71       35.06 (19.35)       54.95 (19.89)     1:14.03 (19.08)
        1:35.80 (21.77)     1:58.33 (22.53)     2:16.71 (18.38)     2:32.75 (16.04)
 10 Lauren Duggan             13 CAPWN-WN             2:32.33    2:32.98  
                  15.74       32.96 (17.22)       52.94 (19.98)     1:10.61 (17.67)
        1:35.76 (25.15)     1:57.06 (21.30)     2:16.43 (19.37)     2:32.98 (16.55)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Scarlett Tacon            13 CAPWN-WN             2:32.80    2:33.70  
                  16.04       33.86 (17.82)       54.42 (20.56)     1:13.36 (18.94)
        1:36.83 (23.47)     1:58.86 (22.03)     2:17.44 (18.58)     2:33.70 (16.26)
 12 Ruth Palmer               13 NSSAK-AK             2:32.94    2:34.83  
                  15.29       32.58 (17.29)       52.35 (19.77)     1:09.53 (17.18)
        1:35.38 (25.85)     1:57.97 (22.59)     2:17.83 (19.86)     2:34.83 (17.00)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Sophie Gibson             13 QTNOT-OT             2:35.69    2:35.96  
                  15.39       32.40 (17.01)       52.65 (20.25)     1:10.43 (17.78)
        1:35.68 (25.25)     1:58.64 (22.96)     2:18.97 (20.33)     2:35.96 (16.99)
 14 Sara Gane                 13 BLENM-NM             2:35.41    2:36.27  
                  15.82       33.68 (17.86)       56.79 (23.11)     1:16.53 (19.74)
        1:39.56 (23.03)     2:00.31 (20.75)     2:20.01 (19.70)     2:36.27 (16.26)
 15 Frances Magness           13 ROSAK-AK             2:35.32    2:37.64  
                  14.71       34.12 (19.41)       53.18 (19.06)     1:13.08 (19.90)
        1:36.34 (23.26)     2:01.54 (25.20)     2:19.72 (18.18)     2:37.64 (17.92)
 16 Taylah Mawson             13 CTNWP-WP             2:34.86    2:38.96  
                  16.04       35.85 (19.81)       56.56 (20.71)     1:17.15 (20.59)
        1:39.32 (22.17)     2:02.56 (23.24)     2:21.58 (19.02)     2:38.96 (17.38)
 
Event 40  Girls 14 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Liana Smith               14 PUKCO-CO             2:27.93    2:20.37  
                  13.88       30.44 (16.56)       48.82 (18.38)     1:05.56 (16.74)
        1:26.95 (21.39)     1:47.97 (21.02)     2:05.69 (17.72)     2:20.37 (14.68)
  2 Nicky Pio                 14 WHACB-CB             2:25.94    2:20.60  
                                  31.84 ( )       50.51 (18.67)     1:07.26 (16.75)
        1:28.79 (21.53)     1:47.98 (19.19)     2:05.44 (17.46)     2:20.60 (15.16)
  3 Rachel Smith              14 CSCAK-AK             2:27.55    2:23.97  
                  16.12       31.99 (15.87)       50.91 (18.92)     1:07.98 (17.07)
        1:30.06 (22.08)     1:50.21 (20.15)     2:08.02 (17.81)     2:23.97 (15.95)
  4 Sarah Haggerty            14 CSCAK-AK             2:28.29    2:26.55  
                  15.30       32.44 (17.14)       51.63 (19.19)     1:09.09 (17.46)
        1:30.80 (21.71)     1:51.71 (20.91)     2:10.14 (18.43)     2:26.55 (16.41)
  5 Lauren Spence             14 HPKCO-CO             2:32.81    2:27.03  
                  14.73       33.22 (18.49)       52.26 (19.04)     1:10.43 (18.17)
        1:31.28 (20.85)     1:52.71 (21.43)     2:10.51 (17.80)     2:27.03 (16.52)
  6 Charlotte O'Hara          14 NSSAK-AK             2:29.29    2:28.01  
                  14.88       32.80 (17.92)       51.97 (19.17)     1:10.87 (18.90)
        1:31.95 (21.08)     1:53.33 (21.38)     2:11.40 (18.07)     2:28.01 (16.61)
  7 Nikki Chapman             14 CAPWN-WN             2:31.68    2:30.21  
                  15.39       33.34 (17.95)       52.67 (19.33)     1:11.07 (18.40)
        1:33.84 (22.77)     1:55.83 (21.99)     2:13.85 (18.02)     2:30.21 (16.36)
  8 Madison Ross              14 WSCWG-WG             2:33.25    2:30.90  
                  14.99       32.87 (17.88)       52.83 (19.96)     1:11.66 (18.83)
        1:33.48 (21.82)     1:55.33 (21.85)     2:13.75 (18.42)     2:30.90 (17.15)
  9 Gemma Burns               14 CAPWN-WN             2:35.03    2:30.98  
                  14.50       32.72 (18.22)       50.98 (18.26)     1:10.20 (19.22)
        1:31.25 (21.05)     1:54.50 (23.25)     2:12.75 (18.25)     2:30.98 (18.23)
 -- Aleisha Ruske             14 NEPOT-OT             2:35.35         DQ  
 
Event 40  Girls 14 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Nicky Pio                 14 WHACB-CB             2:21.62    2:25.94  
                  14.62       32.15 (17.53)       50.52 (18.37)     1:08.59 (18.07)
        1:29.71 (21.12)     1:51.79 (22.08)     2:09.46 (17.67)     2:25.94 (16.48)
  2 Rachel Smith              14 CSCAK-AK             2:22.53    2:27.55  
                  15.25       32.68 (17.43)       51.77 (19.09)     1:09.40 (17.63)
        1:31.70 (22.30)     1:52.99 (21.29)     2:11.38 (18.39)     2:27.55 (16.17)
  3 Liana Smith               14 PUKCO-CO             2:22.11    2:27.93  
                  14.36       31.31 (16.95)       50.07 (18.76)     1:07.75 (17.68)
        1:30.18 (22.43)     1:52.64 (22.46)     2:11.13 (18.49)     2:27.93 (16.80)
  4 Sarah Haggerty            14 CSCAK-AK             2:29.03    2:28.29  
                  15.13       33.31 (18.18)       51.80 (18.49)     1:10.44 (18.64)
        1:31.74 (21.30)     1:53.47 (21.73)     2:11.09 (17.62)     2:28.29 (17.20)
  5 Charlotte O'Hara          14 NSSAK-AK             2:28.65    2:29.29  
                  15.20       33.38 (18.18)       52.67 (19.29)     1:11.40 (18.73)
        1:32.47 (21.07)     1:54.09 (21.62)     2:12.14 (18.05)     2:29.29 (17.15)
  6 Paige Flynn               14 STPWK-WK             2:30.26    2:31.51  
                  14.24       32.37 (18.13)       52.33 (19.96)     1:11.71 (19.38)
        1:33.91 (22.20)     1:56.92 (23.01)     2:14.79 (17.87)     2:31.51 (16.72)
  7 Nikki Chapman             14 CAPWN-WN             2:27.54    2:31.68  
                  15.14       33.14 (18.00)       51.97 (18.83)     1:10.69 (18.72)
        1:33.29 (22.60)     1:56.66 (23.37)     2:14.75 (18.09)     2:31.68 (16.93)
  8 Lauren Spence             14 HPKCO-CO             2:27.69    2:32.81  
                  15.74       33.93 (18.19)       54.86 (20.93)     1:12.92 (18.06)
        1:35.58 (22.66)     1:57.25 (21.67)     2:16.43 (19.18)     2:32.81 (16.38)
  9 Madison Ross              14 WSCWG-WG             2:32.27    2:33.25  
                  15.08       33.03 (17.95)       53.11 (20.08)     1:12.63 (19.52)
        1:34.85 (22.22)     1:57.77 (22.92)     2:15.95 (18.18)     2:33.25 (17.30)
 10 Gemma Burns               14 CAPWN-WN             2:27.62    2:35.03  
                  15.89       33.02 (17.13)       52.90 (19.88)     1:11.52 (18.62)
        1:35.62 (24.10)     1:57.48 (21.86)     2:35.03 (37.55)                    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Aleisha Ruske             14 NEPOT-OT             2:28.25    2:35.35  
                  14.95       31.74 (16.79)       51.91 (20.17)     1:10.53 (18.62)
        1:34.62 (24.09)     1:58.32 (23.70)     2:17.61 (19.29)     2:35.35 (17.74)
 
Event 40  Women 15 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Megan Gianotti (V)        15 QLAUS                2:22.63    2:18.58  
                  13.74       29.01 (15.27)       46.87 (17.86)     1:03.60 (16.73)
        1:24.83 (21.23)     1:45.44 (20.61)     2:03.15 (17.71)     2:18.58 (15.43)
  2 Melita Raravula           15 WAVNL-NL             2:26.24    2:21.16  
                  13.56       29.91 (16.35)       48.83 (18.92)     1:06.77 (17.94)
        1:27.40 (20.63)     1:47.71 (20.31)     2:05.52 (17.81)     2:21.16 (15.64)
  3 Emmabeth Jensen           15 WVSOT-OT             2:24.86    2:21.26  
                  14.03       30.65 (16.62)       48.97 (18.32)     1:06.13 (17.16)
        1:27.98 (21.85)     1:48.82 (20.84)     2:06.03 (17.21)     2:21.26 (15.23)
  4 Caitlin Rennell           15 JASCB-CB             2:25.80    2:21.99  
                  14.85       31.20 (16.35)       49.62 (18.42)     1:06.56 (16.94)
        1:28.42 (21.86)     1:49.34 (20.92)     2:06.79 (17.45)     2:21.99 (15.20)
  5 Abbie Johnston            15 AQGCB-CB             2:23.37    2:22.36  
                  15.58       32.87 (17.29)       52.82 (19.95)     1:10.67 (17.85)
        1:30.02 (19.35)     1:49.18 (19.16)     2:06.84 (17.66)     2:22.36 (15.52)
  6 Kelly Scammell            15 AQGCB-CB             2:29.73    2:25.10  
                  14.32       31.55 (17.23)       49.98 (18.43)     1:07.26 (17.28)
        1:29.37 (22.11)     1:50.96 (21.59)     2:08.73 (17.77)     2:25.10 (16.37)
  7 Jessica Miller            15 OTUBP-BP             2:29.21    2:26.48  
                  14.33       31.91 (17.58)       51.87 (19.96)     1:11.10 (19.23)
        1:31.38 (20.28)     1:52.77 (21.39)     2:10.18 (17.41)     2:26.48 (16.30)
  8 Sarah Teki-Clark          15 WSCWG-WG             2:30.54    2:28.52  
                  14.28       31.80 (17.52)       50.43 (18.63)     1:07.49 (17.06)
        1:30.10 (22.61)     1:53.11 (23.01)     2:11.45 (18.34)     2:28.52 (17.07)
  9 Amy Phillips              15 FFDWK-WK             2:30.00    2:29.80  
                  13.92       30.88 (16.96)       49.56 (18.68)     1:09.15 (19.59)
        1:31.13 (21.98)     1:54.88 (23.75)     2:12.78 (17.90)     2:29.80 (17.02)
 -- Chelsea Easter            15 WHACB-CB             2:28.79         DQ  
 
Event 40  Women 15 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Megan Gianotti (V)        15 QLAUS                2:27.44    2:22.63  
                  13.49       30.02 (16.53)       47.36 (17.34)     1:05.02 (17.66)
        1:25.41 (20.39)     1:48.00 (22.59)     2:05.55 (17.55)     2:22.63 (17.08)
  2 Abbie Johnston            15 AQGCB-CB             2:26.56    2:23.37  
                  15.28       33.00 (17.72)       52.90 (19.90)     1:10.84 (17.94)
        1:30.81 (19.97)     1:50.09 (19.28)     2:07.85 (17.76)     2:23.37 (15.52)
  3 Emmabeth Jensen           15 WVSOT-OT             2:21.70    2:24.86  
                  13.89       31.19 (17.30)       49.32 (18.13)     1:07.40 (18.08)
        1:28.65 (21.25)     1:51.15 (22.50)     2:08.41 (17.26)     2:24.86 (16.45)
  4 Caitlin Rennell           15 JASCB-CB             2:23.56    2:25.80  
                  14.43       31.82 (17.39)       49.71 (17.89)     1:08.40 (18.69)
        1:28.98 (20.58)     1:51.63 (22.65)     2:08.86 (17.23)     2:25.80 (16.94)
  5 Melita Raravula           15 WAVNL-NL             2:23.47    2:26.24  
                  13.40       30.38 (16.98)       49.19 (18.81)     1:08.11 (18.92)
        1:28.47 (20.36)     1:50.84 (22.37)     2:08.86 (18.02)     2:26.24 (17.38)
  6 Chelsea Easter            15 WHACB-CB             2:30.29    2:28.79  
                  15.78       32.12 (16.34)       50.69 (18.57)     1:07.73 (17.04)
        1:31.76 (24.03)     1:53.66 (21.90)     2:12.56 (18.90)     2:28.79 (16.23)
  7 Jessica Miller            15 OTUBP-BP             2:25.50    2:29.21  
                  14.50       32.97 (18.47)       53.40 (20.43)     1:13.17 (19.77)
        1:33.91 (20.74)     1:55.69 (21.78)     2:13.11 (17.42)     2:29.21 (16.10)
  8 Kelly Scammell            15 AQGCB-CB             2:24.34    2:29.73  
                  14.31       32.17 (17.86)       50.49 (18.32)     1:08.74 (18.25)
        1:31.05 (22.31)     1:54.03 (22.98)     2:12.43 (18.40)     2:29.73 (17.30)
  9 Amy Phillips              15 FFDWK-WK             2:29.79    2:30.00  
                  14.37       31.38 (17.01)       50.36 (18.98)     1:09.24 (18.88)
        1:31.92 (22.68)     1:55.56 (23.64)     2:13.47 (17.91)     2:30.00 (16.53)
 10 Sarah Teki-Clark          15 WSCWG-WG             2:29.00    2:30.54  
                  14.79       32.11 (17.32)       50.91 (18.80)     1:07.92 (17.01)
        1:31.69 (23.77)     1:55.36 (23.67)     2:14.18 (18.82)     2:30.54 (16.36)
-------------------------------------------------------------------------
 11 JoMari Meyer              15 GDLHP-HP             2:24.11    2:30.99  
                  14.66       32.10 (17.44)       51.08 (18.98)     1:09.04 (17.96)
        1:31.57 (22.53)     1:55.08 (23.51)     2:13.83 (18.75)     2:30.99 (17.16)
 12 Kimberly Richter          15 HPKCO-CO             2:25.97    2:31.22  
                  14.08       31.02 (16.94)       50.95 (19.93)     1:09.71 (18.76)
        1:32.85 (23.14)     1:55.80 (22.95)     2:14.82 (19.02)     2:31.22 (16.40)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Nicola Trott              15 TWAWN-WN             2:28.40    2:32.22  
                  15.21       32.17 (16.96)       52.97 (20.80)     1:10.83 (17.86)
        1:35.42 (24.59)     1:56.50 (21.08)     2:15.81 (19.31)     2:32.22 (16.41)
 14 Charlotte Anderson        15 AQGCB-CB             2:31.39   J2:32.22  
                  15.38       33.03 (17.65)       54.87 (21.84)     1:14.36 (19.49)
        1:36.36 (22.00)     1:57.38 (21.02)     2:16.04 (18.66)     2:32.22 (16.18)
 15 Georgia Harris            15 ENTHP-HP             2:31.64    2:33.12  
                  15.02       33.57 (18.55)       52.84 (19.27)     1:11.80 (18.96)
        1:34.45 (22.65)     1:57.82 (23.37)     2:15.72 (17.90)     2:33.12 (17.40)
 16 Ida De Smet               15 CSCAK-AK             2:24.76    2:33.45  
                  15.77       33.39 (17.62)       54.11 (20.72)     1:12.86 (18.75)
        1:34.87 (22.01)     1:56.23 (21.36)     2:15.94 (19.71)     2:33.45 (17.51)
 17 Laura Sugrue              15 JASCB-CB             2:30.18    2:33.58  
                  15.36       34.04 (18.68)       54.29 (20.25)     1:14.19 (19.90)
        1:34.85 (20.66)     1:57.79 (22.94)     2:15.69 (17.90)     2:33.58 (17.89)
 -- Natasha Lloyd             15 NCSCB-CB             2:17.94        SCR  
 
Event 40  Women 16 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Carla Buchanan (V)        16 QLAUS                2:20.78    2:16.03  
                  13.43       29.32 (15.89)       47.31 (17.99)     1:03.83 (16.52)
        1:24.57 (20.74)     1:45.09 (20.52)     2:01.81 (16.72)     2:16.03 (14.22)
  2 Sophia Batchelor          16 AQGCB-CB             2:26.95    2:17.61  
                  13.63       28.50 (14.87)       45.70 (17.20)     1:00.66 (14.96)
        1:24.09 (23.43)     1:45.37 (21.28)     2:02.50 (17.13)     2:17.61 (15.11)
  3 Caroline Baddock          16 LMEAK-AK             2:26.80    2:21.40  
                  14.03       30.27 (16.24)       48.74 (18.47)     1:05.53 (16.79)
        1:26.69 (21.16)     1:47.68 (20.99)     2:05.25 (17.57)     2:21.40 (16.15)
  4 Josie Kydd                16 ASTED-ED             2:26.54    2:24.05  
                  14.47       30.69 (16.22)       50.16 (19.47)     1:07.90 (17.74)
        1:30.44 (22.54)     1:51.66 (21.22)     2:09.04 (17.38)     2:24.05 (15.01)
  5 Helena Gasson             16 THAWK-WK             2:27.68    2:24.84  
                  13.85       30.67 (16.82)       50.21 (19.54)     1:09.38 (19.17)
        1:30.26 (20.88)     1:52.34 (22.08)     2:09.22 (16.88)     2:24.84 (15.62)
  6 Ebony Maikuku             16 TMNCB-CB             2:32.58    2:27.45  
                  14.17       31.99 (17.82)       51.38 (19.39)     1:09.58 (18.20)
        1:31.68 (22.10)     1:53.79 (22.11)     2:11.54 (17.75)     2:27.45 (15.91)
  7 Nicole Rosewarne          16 CSCAK-AK             2:32.12    2:29.38  
                  14.95       32.45 (17.50)       50.79 (18.34)     1:08.93 (18.14)
        1:31.69 (22.76)     1:55.24 (23.55)     2:12.88 (17.64)     2:29.38 (16.50)
  8 Alison Chapman            16 CAPWN-WN             2:30.67    2:30.84  
                  15.66       33.34 (17.68)       52.62 (19.28)     1:10.10 (17.48)
        1:33.64 (23.54)     1:55.22 (21.58)     2:14.37 (19.15)     2:30.84 (16.47)
  9 Jade Rogerson             16 JASCB-CB             2:34.42    2:32.51  
                  15.33       34.64 (19.31)       52.48 (17.84)     1:10.73 (18.25)
        1:33.25 (22.52)     1:56.70 (23.45)     2:14.84 (18.14)     2:32.51 (17.67)
 10 Lauren Kerr               16 QTNOT-OT             2:34.96    2:33.55  
                  15.73       35.31 (19.58)       55.28 (19.97)     1:14.22 (18.94)
        1:34.92 (20.70)     1:56.81 (21.89)     2:15.40 (18.59)     2:33.55 (18.15)
 
Event 40  Women 16 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Carla Buchanan (V)        16 QLAUS                2:19.93    2:20.78  
                  13.42       30.08 (16.66)       47.94 (17.86)     1:05.22 (17.28)
        1:26.19 (20.97)     1:47.97 (21.78)     2:04.94 (16.97)     2:20.78 (15.84)
  2 Josie Kydd                16 ASTED-ED             2:26.59    2:26.54  
                  14.26       30.86 (16.60)       50.39 (19.53)     1:08.39 (18.00)
        1:30.75 (22.36)     1:52.11 (21.36)     2:10.11 (18.00)     2:26.54 (16.43)
  3 Caroline Baddock          16 LMEAK-AK             2:21.34    2:26.80  
                  14.73       31.58 (16.85)       51.45 (19.87)     1:08.31 (16.86)
        1:30.92 (22.61)     1:51.97 (21.05)     2:10.46 (18.49)     2:26.80 (16.34)
  4 Sophia Batchelor          16 AQGCB-CB             2:14.77    2:26.95  
                  13.99       30.81 (16.82)       49.14 (18.33)     1:05.10 (15.96)
        1:29.27 (24.17)     1:52.80 (23.53)     2:10.84 (18.04)     2:26.95 (16.11)
  5 Helena Gasson             16 THAWK-WK             2:22.08    2:27.68  
                  14.27       30.56 (16.29)       50.38 (19.82)     1:08.98 (18.60)
        1:32.02 (23.04)     1:53.82 (21.80)     2:11.84 (18.02)     2:27.68 (15.84)
  6 Alison Chapman            16 CAPWN-WN             2:32.13    2:30.67  
                  15.45       34.18 (18.73)       52.92 (18.74)     1:11.46 (18.54)
        1:33.55 (22.09)     1:56.27 (22.72)     2:14.15 (17.88)     2:30.67 (16.52)
  7 Nicole Rosewarne          16 CSCAK-AK             2:26.84    2:32.12  
                  15.15       32.77 (17.62)       52.22 (19.45)     1:11.12 (18.90)
        1:34.33 (23.21)     1:58.12 (23.79)     2:15.80 (17.68)     2:32.12 (16.32)
  8 Ebony Maikuku             16 TMNCB-CB             2:27.03    2:32.58  
                  14.81       31.69 (16.88)       51.38 (19.69)     1:08.92 (17.54)
        1:33.40 (24.48)     1:56.77 (23.37)     2:15.91 (19.14)     2:32.58 (16.67)
  9 Jade Rogerson             16 JASCB-CB             2:31.56    2:34.42  
                  16.01       33.98 (17.97)       52.92 (18.94)     1:11.46 (18.54)
        1:35.63 (24.17)     1:58.61 (22.98)     2:16.98 (18.37)     2:34.42 (17.44)
 10 Lauren Kerr               16 QTNOT-OT             2:31.16    2:34.96  
                  16.23       34.18 (17.95)       54.57 (20.39)     1:12.35 (17.78)
        1:36.08 (23.73)     1:57.03 (20.95)     2:17.20 (20.17)     2:34.96 (17.76)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Emily Poon                16 NEPOT-OT             2:31.53    2:42.48  
                  17.28       37.11 (19.83)     1:00.86 (23.75)     1:20.47 (19.61)
        1:46.12 (25.65)     2:08.22 (22.10)     2:26.46 (18.24)     2:42.48 (16.02)
 -- Carla Marsh               16 BOINL-NL             2:23.14        SCR  
 
Event 40  Women 17 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Natalie Wiegersma         21 WAVSL-SL             2:16.57    2:12.67  
                  28.93       45.82 (16.89)     1:01.19 (15.37)     1:21.24 (20.05)
        1:40.58 (19.34)     1:57.43 (16.85)     2:12.67 (15.24)                    
  2 Grace Francis             21 NSSAK-AK             2:18.10    2:14.61  
                  30.07       47.62 (17.55)     1:03.41 (15.79)     1:23.79 (20.38)
        1:42.91 (19.12)     1:59.82 (16.91)     2:14.61 (14.79)                    
  3 Lisa Pankhurst            21 COLSL-SL             2:20.35    2:17.43  
                  30.30       47.92 (17.62)     1:04.47 (16.55)     1:25.27 (20.80)
        1:45.47 (20.20)     2:02.08 (16.61)     2:17.43 (15.35)                    
  4 Rachel Palmer             20 HPKCO-CO             2:21.80    2:18.66  
                  30.19       47.82 (17.63)     1:04.46 (16.64)     1:24.86 (20.40)
        1:45.31 (20.45)     2:02.68 (17.37)     2:18.66 (15.98)                    
  5 Kendall Reidy             19 CHBHP-HP             2:22.75    2:20.01  
                  30.52       48.87 (18.35)     1:07.89 (19.02)     1:26.79 (18.90)
        1:47.42 (20.63)     2:04.29 (16.87)     2:20.01 (15.72)                    
  6 Bianca Bradley            17 AQTTR-TR             2:21.50    2:20.22  
                  30.01       48.49 (18.48)     1:05.21 (16.72)     1:26.99 (21.78)
        1:47.57 (20.58)     2:04.96 (17.39)     2:20.22 (15.26)                    
  7 Kate Godfrey              17 NEPOT-OT             2:21.38    2:20.24  
                  31.75       49.44 (17.69)     1:05.96 (16.52)     1:26.79 (20.83)
        1:48.32 (21.53)     2:04.92 (16.60)     2:20.24 (15.32)                    
  8 Katie Kenneally           20 NEPOT-OT             2:20.92    2:20.70  
                  30.42       49.29 (18.87)     1:06.14 (16.85)     1:26.80 (20.66)
        1:45.90 (19.10)     2:04.69 (18.79)     2:20.70 (16.01)                    
  9 Taylor Armstrong          17 GREBP-BP             2:21.57    2:21.97  
                  30.27       47.76 (17.49)     1:05.10 (17.34)     1:26.68 (21.58)
        1:49.30 (22.62)     2:06.22 (16.92)     2:21.97 (15.75)                    
 10 Jenna Buchanan            18 KWIMW-MW             2:22.55    2:22.39  
                  30.15       47.87 (17.72)     1:05.75 (17.88)     1:26.18 (20.43)
        1:48.79 (22.61)     2:05.71 (16.92)     2:22.39 (16.68)                    
 
Event 40  Women 17 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Natalie Wiegersma         21 WAVSL-SL             2:08.72    2:16.57  
                  13.89       29.95 (16.06)       47.97 (18.02)     1:03.82 (15.85)
        1:24.17 (20.35)     1:43.74 (19.57)     2:01.16 (17.42)     2:16.57 (15.41)
  2 Grace Francis             21 NSSAK-AK             2:13.71    2:18.10  
                  14.19       30.44 (16.25)       48.47 (18.03)     1:05.09 (16.62)
        1:26.10 (21.01)     1:45.93 (19.83)     2:03.17 (17.24)     2:18.10 (14.93)
  3 Kelsey Moffatt            20 CAPWN-WN             2:19.01    2:18.49  
                  14.18       30.28 (16.10)       47.91 (17.63)     1:04.46 (16.55)
        1:24.66 (20.20)     1:45.23 (20.57)     2:02.69 (17.46)     2:18.49 (15.80)
  4 Lisa Pankhurst            21 COLSL-SL             2:21.11    2:20.35  
                  14.69       30.55 (15.86)       49.24 (18.69)     1:05.62 (16.38)
        1:28.12 (22.50)     1:48.39 (20.27)     2:05.40 (17.01)     2:20.35 (14.95)
  5 Katie Kenneally           20 NEPOT-OT             2:17.33    2:20.92  
                  14.59       30.87 (16.28)       49.58 (18.71)     1:06.86 (17.28)
        1:27.74 (20.88)     1:47.21 (19.47)     2:05.01 (17.80)     2:20.92 (15.91)
  6 Kate Godfrey              17 NEPOT-OT             2:18.30    2:21.38  
                  15.15       33.00 (17.85)       50.64 (17.64)     1:06.74 (16.10)
        1:28.18 (21.44)     1:49.23 (21.05)     2:06.20 (16.97)     2:21.38 (15.18)
  7 Bianca Bradley            17 AQTTR-TR             2:24.67    2:21.50  
                  14.75       30.30 (15.55)       48.72 (18.42)     1:05.44 (16.72)
        1:27.55 (22.11)     1:48.12 (20.57)     2:05.68 (17.56)     2:21.50 (15.82)
  8 Taylor Armstrong          17 GREBP-BP             2:25.01    2:21.57  
                  14.51       30.78 (16.27)       48.92 (18.14)     1:05.12 (16.20)
        1:28.50 (23.38)     1:49.70 (21.20)     2:06.75 (17.05)     2:21.57 (14.82)
  9 Rachel Palmer             20 HPKCO-CO             2:19.49    2:21.80  
                  14.55       30.49 (15.94)       49.14 (18.65)     1:06.08 (16.94)
        1:27.38 (21.30)     1:47.68 (20.30)     2:05.88 (18.20)     2:21.80 (15.92)
 10 Jenna Buchanan            18 KWIMW-MW             2:17.99    2:22.55  
                  13.84       30.17 (16.33)       48.36 (18.19)     1:05.93 (17.57)
        1:27.48 (21.55)     1:48.93 (21.45)     2:06.57 (17.64)     2:22.55 (15.98)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Kendall Reidy             19 CHBHP-HP             2:20.50    2:22.75  
                  14.21       31.08 (16.87)       49.61 (18.53)     1:07.77 (18.16)
        1:27.82 (20.05)     1:48.79 (20.97)     2:06.41 (17.62)     2:22.75 (16.34)
 12 Emily McGill              17 CAPWN-WN             2:19.56    2:23.01  
                  14.92       31.69 (16.77)       50.92 (19.23)     1:07.20 (16.28)
        1:28.67 (21.47)     1:48.09 (19.42)     2:07.10 (19.01)     2:23.01 (15.91)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Bianca Rowley             17 CSCAK-AK             2:19.21    2:23.27  
                  14.29       31.17 (16.88)       49.64 (18.47)     1:06.35 (16.71)
        1:28.68 (22.33)     1:49.35 (20.67)     2:07.61 (18.26)     2:23.27 (15.66)
 14 Lisa Catto                17 HOKSL-SL             2:20.91    2:24.46  
                  15.28       31.40 (16.12)       51.81 (20.41)     1:09.51 (17.70)
        1:31.55 (22.04)     1:51.52 (19.97)     2:09.37 (17.85)     2:24.46 (15.09)
 15 Ali Clareburt             17 CAPWN-WN             2:20.09    2:25.16  
                  14.30       31.31 (17.01)       49.17 (17.86)     1:06.57 (17.40)
        1:28.31 (21.74)     1:51.21 (22.90)     2:08.78 (17.57)     2:25.16 (16.38)
 16 Ellen Quirke              18 CAPWN-WN             2:25.33    2:25.17  
                  14.56       30.73 (16.17)       50.37 (19.64)     1:07.87 (17.50)
        1:30.36 (22.49)     1:51.57 (21.21)     2:09.95 (18.38)     2:25.17 (15.22)
 17 Michelle Troup            17 UNIAK-AK             2:26.29    2:25.21  
                  14.44       31.92 (17.48)       51.30 (19.38)     1:10.10 (18.80)
        1:30.48 (20.38)     1:51.86 (21.38)     2:09.16 (17.30)     2:25.21 (16.05)
 18 Ashleigh Turner           17 LEVMW-MW             2:26.76    2:25.36  
                  15.25       31.86 (16.61)       50.51 (18.65)     1:07.13 (16.62)
        1:29.71 (22.58)     1:50.85 (21.14)     2:09.51 (18.66)     2:25.36 (15.85)
 19 Alex Laidlaw              18 AQGCB-CB             2:23.43    2:25.92  
                  13.88       30.83 (16.95)       49.04 (18.21)     1:07.64 (18.60)
        1:28.92 (21.28)     1:51.44 (22.52)     2:08.88 (17.44)     2:25.92 (17.04)
 20 Claire Burgess            17 ASTED-ED             2:26.58    2:26.80  
                  14.81       31.38 (16.57)       52.03 (20.65)     1:09.84 (17.81)
        1:31.35 (21.51)     1:50.98 (19.63)     2:10.20 (19.22)     2:26.80 (16.60)
 21 Kate Forster              18 RAUWN-WN             2:24.02    2:28.27  
                  14.75       32.60 (17.85)       52.06 (19.46)     1:11.13 (19.07)
        1:32.30 (21.17)     1:53.77 (21.47)     2:11.79 (18.02)     2:28.27 (16.48)
 22 Phoebe O'Leary            17 WVSOT-OT             2:25.25    2:28.95  
                  14.84       32.47 (17.63)       51.48 (19.01)     1:09.78 (18.30)
        1:31.96 (22.18)     1:53.70 (21.74)     2:11.89 (18.19)     2:28.95 (17.06)
 23 Carina Doyle              17 WVSOT-OT             2:27.25    2:32.32  
                  14.53       32.06 (17.53)       52.04 (19.98)     1:10.90 (18.86)
        1:33.66 (22.76)     1:56.79 (23.13)     2:15.45 (18.66)     2:32.32 (16.87)
 -- Bronagh Ryan              18 PCAWN-WN             2:27.23         NS  
 -- Chloe Francis             18 NSSAK-AK             2:13.33        SCR  
 -- Charlotte Webby           23 AQTTR-TR             2:24.82        SCR  
 
Event 41  Men 13 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Niko Notman               13 WHLAK-AK             2:21.47    2:18.81  
                  15.10       30.18 (15.08)       49.16 (18.98)     1:05.50 (16.34)
        1:27.22 (21.72)     1:47.19 (19.97)     2:04.40 (17.21)     2:18.81 (14.41)
  2 Cole McDowell             13 THAWK-WK             2:24.55    2:20.43  
                  14.03       30.67 (16.64)       48.16 (17.49)     1:05.01 (16.85)
        1:26.10 (21.09)     1:48.41 (22.31)     2:04.89 (16.48)     2:20.43 (15.54)
  3 Han Zhang                 13 NEPOT-OT             2:23.34    2:21.09  
                  14.95       31.47 (16.52)       51.42 (19.95)     1:09.23 (17.81)
        1:29.03 (19.80)     1:48.36 (19.33)     2:05.94 (17.58)     2:21.09 (15.15)
  4 Oliver Wu                 13 NSSAK-AK             2:23.94    2:22.21  
                  15.64       32.22 (16.58)       51.06 (18.84)     1:07.52 (16.46)
        1:29.27 (21.75)     1:49.25 (19.98)     2:07.35 (18.10)     2:22.21 (14.86)
  5 Jeremy Hopkins            13 NEPOT-OT             2:23.68    2:22.36  
                  14.20       30.71 (16.51)       50.15 (19.44)     1:08.46 (18.31)
        1:29.89 (21.43)     1:50.65 (20.76)     2:07.41 (16.76)     2:22.36 (14.95)
  6 Bertie Bassett-Foss       13 NAQHP-HP             2:26.62    2:24.30  
                  14.67       32.39 (17.72)       51.05 (18.66)     1:09.79 (18.74)
        1:30.72 (20.93)     1:52.04 (21.32)     2:08.73 (16.69)     2:24.30 (15.57)
  7 Devlin Forsythe           13 KRIWN-WN             2:25.75    2:24.40  
                  14.88       31.87 (16.99)       51.16 (19.29)     1:09.36 (18.20)
        1:31.01 (21.65)     1:51.76 (20.75)     2:08.94 (17.18)     2:24.40 (15.46)
  8 Jed Smith                 13 AQGCB-CB             2:27.99    2:25.43  
                  14.30       31.69 (17.39)       50.55 (18.86)     1:08.13 (17.58)
        1:29.71 (21.58)     1:51.98 (22.27)     2:09.68 (17.70)     2:25.43 (15.75)
  9 Jason Smeets              13 UNIAK-AK             2:28.59    2:27.92  
                  14.15       31.78 (17.63)       50.33 (18.55)     1:10.05 (19.72)
        1:30.84 (20.79)     1:53.69 (22.85)     2:10.85 (17.16)     2:27.92 (17.07)
 10 Jordan Rahurahu           13 WHACB-CB             2:28.86    2:29.08  
                  14.04       31.19 (17.15)       51.58 (20.39)     1:10.74 (19.16)
        1:33.22 (22.48)     1:55.84 (22.62)     2:12.75 (16.91)     2:29.08 (16.33)
 
Event 41  Men 13 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Niko Notman               13 WHLAK-AK             2:20.80    2:21.47  
                  13.98       30.35 (16.37)       48.89 (18.54)     1:05.97 (17.08)
        1:28.43 (22.46)     1:49.30 (20.87)     2:06.42 (17.12)     2:21.47 (15.05)
  2 Han Zhang                 13 NEPOT-OT             2:27.21    2:23.34  
                  14.70       32.02 (17.32)       51.13 (19.11)     1:10.14 (19.01)
        1:29.64 (19.50)     1:50.03 (20.39)     2:07.74 (17.71)     2:23.34 (15.60)
  3 Jeremy Hopkins            13 NEPOT-OT             2:26.61    2:23.68  
                  14.40       31.08 (16.68)       50.15 (19.07)     1:08.39 (18.24)
        1:30.46 (22.07)     1:51.93 (21.47)     2:08.87 (16.94)     2:23.68 (14.81)
  4 Oliver Wu                 13 NSSAK-AK             2:28.21    2:23.94  
                  14.50       32.82 (18.32)       50.84 (18.02)     1:09.08 (18.24)
        1:29.30 (20.22)     1:51.19 (21.89)     2:08.15 (16.96)     2:23.94 (15.79)
  5 Cole McDowell             13 THAWK-WK             2:26.75    2:24.55  
                  14.63       31.18 (16.55)       49.97 (18.79)     1:06.97 (17.00)
        1:29.89 (22.92)     1:51.57 (21.68)     2:09.14 (17.57)     2:24.55 (15.41)
  6 Devlin Forsythe           13 KRIWN-WN             2:27.32    2:25.75  
                  14.75       31.62 (16.87)       51.08 (19.46)     1:09.56 (18.48)
        1:31.21 (21.65)     1:52.68 (21.47)     2:10.20 (17.52)     2:25.75 (15.55)
  7 Bertie Bassett-Foss       13 NAQHP-HP             2:24.68    2:26.62  
                  15.39       32.54 (17.15)       51.81 (19.27)     1:10.58 (18.77)
        1:32.48 (21.90)     1:53.27 (20.79)     2:10.90 (17.63)     2:26.62 (15.72)
  8 Jed Smith                 13 AQGCB-CB             2:27.83    2:27.99  
                  14.23       31.64 (17.41)       50.38 (18.74)     1:08.20 (17.82)
        1:30.58 (22.38)     1:52.96 (22.38)     2:10.71 (17.75)     2:27.99 (17.28)
  9 Jason Smeets              13 UNIAK-AK             2:30.71    2:28.59  
                  15.01       31.38 (16.37)       51.70 (20.32)     1:10.25 (18.55)
        1:32.46 (22.21)     1:54.20 (21.74)     2:12.46 (18.26)     2:28.59 (16.13)
 10 Jordan Rahurahu           13 WHACB-CB             2:30.76    2:28.86  
                  14.47       31.27 (16.80)       51.74 (20.47)     1:10.22 (18.48)
        1:33.53 (23.31)     1:55.48 (21.95)     2:13.77 (18.29)     2:28.86 (15.09)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Patrick Harris            13 QTNOT-OT             2:28.92    2:30.32  
                  15.17       33.47 (18.30)       51.61 (18.14)     1:09.65 (18.04)
        1:31.85 (22.20)     1:55.05 (23.20)     2:13.31 (18.26)     2:30.32 (17.01)
 12 Edward Neill              13 NELNM-NM             2:27.95    2:32.68  
                  15.22       33.15 (17.93)       53.90 (20.75)     1:12.26 (18.36)
        1:35.80 (23.54)     1:58.60 (22.80)     2:16.67 (18.07)     2:32.68 (16.01)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Joshua McCormack          13 THAWK-WK             2:30.34    2:34.34  
                  14.79       31.47 (16.68)       52.08 (20.61)     1:11.06 (18.98)
        1:34.88 (23.82)     1:58.18 (23.30)     2:17.03 (18.85)     2:34.34 (17.31)
 
Event 41  Men 14 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Ben Walsh                 14 PCAWN-WN             2:19.96    2:12.21  
                  14.14       29.98 (15.84)       47.14 (17.16)     1:02.76 (15.62)
        1:22.15 (19.39)     1:40.22 (18.07)     1:57.52 (17.30)     2:12.21 (14.69)
  2 Carter Edgecombe          14 FFDWK-WK             2:21.12    2:13.04  
                  13.59       28.85 (15.26)       47.65 (18.80)     1:04.06 (16.41)
        1:24.79 (20.73)     1:43.51 (18.72)     1:59.61 (16.10)     2:13.04 (13.43)
  3 Callum Sinclair           14 TWAWN-WN             2:18.56    2:13.74  
                  14.65       30.40 (15.75)       49.22 (18.82)     1:05.87 (16.65)
        1:25.32 (19.45)     1:43.27 (17.95)     1:59.76 (16.49)     2:13.74 (13.98)
  4 Dominic Mildon            14 HPKCO-CO             2:17.88    2:14.43  
                  13.09       28.35 (15.26)       45.69 (17.34)     1:01.65 (15.96)
        1:23.61 (21.96)     1:44.84 (21.23)     2:00.76 (15.92)     2:14.43 (13.67)
  5 Wilrich Coetzee           14 CSCAK-AK             2:24.60    2:15.48  
                  13.16       29.68 (16.52)       47.45 (17.77)     1:04.76 (17.31)
        1:24.03 (19.27)     1:44.15 (20.12)     1:59.90 (15.75)     2:15.48 (15.58)
  6 Henry Muskee              14 AQGCB-CB             2:20.48    2:17.32  
                  13.56       30.28 (16.72)       47.77 (17.49)     1:04.05 (16.28)
        1:24.26 (20.21)     1:45.63 (21.37)     2:01.96 (16.33)     2:17.32 (15.36)
  7 Hamish Trlin              14 PCAWN-WN             2:18.73    2:17.35  
                  13.75       30.34 (16.59)       47.61 (17.27)     1:04.12 (16.51)
        1:24.04 (19.92)     1:44.16 (20.12)     2:01.99 (17.83)     2:17.35 (15.36)
  8 Leo Zhu                   14 HPKCO-CO             2:22.12    2:20.83  
                  13.37       29.64 (16.27)       48.35 (18.71)     1:06.70 (18.35)
        1:27.22 (20.52)     1:48.12 (20.90)     2:04.88 (16.76)     2:20.83 (15.95)
  9 Josh Hamilton             14 MKUSL-SL             2:23.24    2:22.26  
                  14.21       31.87 (17.66)       49.83 (17.96)     1:07.67 (17.84)
        1:29.19 (21.52)     1:50.79 (21.60)     2:07.36 (16.57)     2:22.26 (14.90)
 10 Tyler Ellis               14 SPCWK-WK             2:23.64    2:22.63  
                  13.68       31.21 (17.53)       49.88 (18.67)     1:08.62 (18.74)
        1:28.95 (20.33)     1:50.77 (21.82)     2:07.40 (16.63)     2:22.63 (15.23)
 
Event 41  Men 14 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Dominic Mildon            14 HPKCO-CO             2:22.46    2:17.88  
                  12.97       29.14 (16.17)       46.91 (17.77)     1:04.36 (17.45)
        1:25.23 (20.87)     1:47.06 (21.83)     2:03.42 (16.36)     2:17.88 (14.46)
  2 Callum Sinclair           14 TWAWN-WN             2:15.03    2:18.56  
                  14.34       30.97 (16.63)       49.72 (18.75)     1:07.00 (17.28)
        1:26.43 (19.43)     1:45.71 (19.28)     2:03.45 (17.74)     2:18.56 (15.11)
  3 Hamish Trlin              14 PCAWN-WN             2:21.99    2:18.73  
                  14.02       30.62 (16.60)       48.02 (17.40)     1:04.93 (16.91)
        1:24.79 (19.86)     1:45.23 (20.44)     2:02.73 (17.50)     2:18.73 (16.00)
  4 Ben Walsh                 14 PCAWN-WN             2:20.10    2:19.96  
                  13.96       30.51 (16.55)       48.43 (17.92)     1:05.18 (16.75)
        1:25.81 (20.63)     1:46.35 (20.54)     2:04.30 (17.95)     2:19.96 (15.66)
  5 Henry Muskee              14 AQGCB-CB             2:21.80    2:20.48  
                  13.77       30.23 (16.46)       48.60 (18.37)     1:05.36 (16.76)
        1:26.87 (21.51)     1:47.87 (21.00)     2:05.03 (17.16)     2:20.48 (15.45)
  6 Carter Edgecombe          14 FFDWK-WK             2:18.72    2:21.12  
                  13.86       30.36 (16.50)       49.76 (19.40)     1:07.93 (18.17)
        1:28.41 (20.48)     1:49.86 (21.45)     2:06.20 (16.34)     2:21.12 (14.92)
  7 Leo Zhu                   14 HPKCO-CO             2:21.99    2:22.12  
                  13.99       30.33 (16.34)       49.48 (19.15)     1:06.84 (17.36)
        1:28.71 (21.87)     1:48.67 (19.96)     2:06.79 (18.12)     2:22.12 (15.33)
  8 Josh Hamilton             14 MKUSL-SL             2:21.97    2:23.24  
                  14.90       32.13 (17.23)       50.87 (18.74)     1:08.70 (17.83)
        1:31.25 (22.55)     1:51.64 (20.39)     2:08.61 (16.97)     2:23.24 (14.63)
  9 Tyler Ellis               14 SPCWK-WK             2:23.37    2:23.64  
                  14.54       31.56 (17.02)       51.97 (20.41)     1:09.28 (17.31)
        1:30.63 (21.35)     1:52.23 (21.60)     2:09.25 (17.02)     2:23.64 (14.39)
 10 Wilrich Coetzee           14 CSCAK-AK             2:15.40    2:24.60  
                  14.53       31.55 (17.02)       50.98 (19.43)     1:09.18 (18.20)
        1:29.87 (20.69)     1:50.17 (20.30)     2:07.96 (17.79)     2:24.60 (16.64)
-------------------------------------------------------------------------
 11 James Wright              14 WSCWG-WG             2:23.85    2:25.65  
                  14.21       32.07 (17.86)       50.38 (18.31)     1:09.49 (19.11)
        1:29.73 (20.24)     1:51.28 (21.55)     2:08.78 (17.50)     2:25.65 (16.87)
 12 Phillip Baxter            14 NEPOT-OT             2:24.11    2:25.88  
                  14.89       31.58 (16.69)       52.15 (20.57)     1:10.87 (18.72)
        1:31.34 (20.47)     1:50.98 (19.64)     2:09.72 (18.74)     2:25.88 (16.16)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Jesse Reynolds (Awd)      14 FFDWK-WK             2:46.07    2:44.53  
                  16.70       35.66 (18.96)       57.54 (21.88)     1:17.39 (19.85)
        1:44.56 (27.17)     2:08.96 (24.40)     2:27.90 (18.94)     2:44.53 (16.63)
 -- Carson Bluck              14 LMEAK-AK             2:24.03         DQ  
 -- James Kiely               14 KSCAK-AK             2:18.96        SCR  
 
Event 41  Men 15 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Bradlee Ashby             15 FFDWK-WK             2:12.48    2:06.33  
                  12.94       28.03 (15.09)       44.83 (16.80)     1:00.07 (15.24)
        1:19.64 (19.57)     1:37.53 (17.89)     1:52.94 (15.41)     2:06.33 (13.39)
  2 Max Polianski             15 UNIAK-AK             2:13.03    2:07.04  
                  13.02       27.60 (14.58)       44.07 (16.47)       58.72 (14.65)
        1:18.52 (19.80)     1:36.86 (18.34)     1:53.27 (16.41)     2:07.04 (13.77)
  3 Samuel Perry              15 STPWK-WK             2:15.67    2:12.31  
                  12.69       27.88 (15.19)       45.30 (17.42)     1:01.42 (16.12)
        1:20.70 (19.28)     1:40.45 (19.75)     1:57.19 (16.74)     2:12.31 (15.12)
  4 Lochie Berg               15 SZRWN-WN             2:18.75    2:14.33  
                  14.05       29.56 (15.51)       47.31 (17.75)     1:03.92 (16.61)
        1:24.02 (20.10)     1:43.11 (19.09)     2:00.16 (17.05)     2:14.33 (14.17)
  5 Trent Thorpe              15 HPKCO-CO             2:16.79    2:14.40  
                  13.85       29.14 (15.29)       46.71 (17.57)     1:02.85 (16.14)
        1:23.65 (20.80)     1:43.54 (19.89)     2:00.12 (16.58)     2:14.40 (14.28)
  6 Matt Phillips             15 WHACB-CB             2:18.72    2:14.42  
                  13.12       28.91 (15.79)       46.88 (17.97)     1:04.80 (17.92)
        1:23.75 (18.95)     1:42.87 (19.12)     1:59.00 (16.13)     2:14.42 (15.42)
  7 Blake Gibson              15 RAUWN-WN             2:21.29    2:17.88  
                  13.58       30.22 (16.64)       47.09 (16.87)     1:04.33 (17.24)
        1:24.25 (19.92)     1:46.33 (22.08)     2:02.36 (16.03)     2:17.88 (15.52)
  8 Cameron Doidge            15 CAPWN-WN             2:20.23    2:18.46  
                  13.48       29.65 (16.17)       47.39 (17.74)     1:04.00 (16.61)
        1:25.55 (21.55)     1:46.81 (21.26)     2:03.57 (16.76)     2:18.46 (14.89)
  9 Ted Taylor                15 KRIWN-WN             2:19.21    2:18.67  
                  12.79       28.21 (15.42)       45.84 (17.63)     1:03.39 (17.55)
        1:24.96 (21.57)     1:48.02 (23.06)     2:03.90 (15.88)     2:18.67 (14.77)
 10 Anthony Greer             15 LMEAK-AK             2:21.85    2:21.71  
                  13.40       29.08 (15.68)       46.90 (17.82)     1:04.43 (17.53)
        1:25.33 (20.90)     1:47.61 (22.28)     2:05.18 (17.57)     2:21.71 (16.53)
 
Event 41  Men 15 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Bradlee Ashby             15 FFDWK-WK             2:08.45    2:12.48  
                  12.79       28.59 (15.80)       45.89 (17.30)     1:02.62 (16.73)
        1:22.08 (19.46)     1:41.78 (19.70)     1:58.05 (16.27)     2:12.48 (14.43)
  2 Cameron Jones             15 CAPWN-WN             2:13.80    2:12.53  
                  12.72       28.49 (15.77)       45.89 (17.40)     1:02.19 (16.30)
        1:22.17 (19.98)     1:42.26 (20.09)     1:58.05 (15.79)     2:12.53 (14.48)
  3 Max Polianski             15 UNIAK-AK             2:11.24    2:13.03  
                  13.01       29.14 (16.13)       45.99 (16.85)     1:02.57 (16.58)
        1:21.42 (18.85)     1:40.95 (19.53)     1:57.98 (17.03)     2:13.03 (15.05)
  4 Samuel Perry              15 STPWK-WK             2:10.32    2:15.67  
                  12.85       28.40 (15.55)       45.77 (17.37)     1:02.71 (16.94)
        1:22.57 (19.86)     1:43.28 (20.71)     2:00.36 (17.08)     2:15.67 (15.31)
  5 Trent Thorpe              15 HPKCO-CO             2:18.57    2:16.79  
                  13.73       29.69 (15.96)       46.95 (17.26)     1:03.37 (16.42)
        1:24.09 (20.72)     1:44.71 (20.62)     2:01.59 (16.88)     2:16.79 (15.20)
  6 Jonathan Burfield-Mills   15 GDLHP-HP             2:17.44    2:18.39  
                  13.26       28.63 (15.37)       46.25 (17.62)     1:03.17 (16.92)
        1:25.38 (22.21)     1:47.24 (21.86)     2:03.69 (16.45)     2:18.39 (14.70)
  7 Matt Phillips             15 WHACB-CB             2:17.04    2:18.72  
                  13.93       30.05 (16.12)       49.79 (19.74)     1:07.49 (17.70)
        1:27.11 (19.62)     1:45.97 (18.86)     2:03.68 (17.71)     2:18.72 (15.04)
  8 Lochie Berg               15 SZRWN-WN             2:15.55    2:18.75  
                  13.42       29.81 (16.39)       47.24 (17.43)     1:05.67 (18.43)
        1:25.06 (19.39)     1:46.13 (21.07)     2:02.85 (16.72)     2:18.75 (15.90)
  9 Ted Taylor                15 KRIWN-WN             2:19.78    2:19.21  
                  13.09       28.61 (15.52)       46.86 (18.25)     1:04.34 (17.48)
        1:26.24 (21.90)     1:48.66 (22.42)     2:04.79 (16.13)     2:19.21 (14.42)
 10 Cameron Doidge            15 CAPWN-WN             2:20.54    2:20.23  
                  13.61       30.38 (16.77)       48.43 (18.05)     1:05.22 (16.79)
        1:27.06 (21.84)     1:48.30 (21.24)     2:05.30 (17.00)     2:20.23 (14.93)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Jackson Cropp             15 NSSAK-AK             2:15.60    2:21.20  
                  14.87       32.92 (18.05)       50.69 (17.77)     1:07.77 (17.08)
        1:28.50 (20.73)     1:49.84 (21.34)     2:06.31 (16.47)     2:21.20 (14.89)
 12 Blake Gibson              15 RAUWN-WN             2:18.84    2:21.29  
                  14.34       30.77 (16.43)       47.89 (17.12)     1:04.47 (16.58)
        1:25.67 (21.20)     1:47.58 (21.91)     2:05.40 (17.82)     2:21.29 (15.89)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Anthony Greer             15 LMEAK-AK             2:20.00    2:21.85  
                  13.62       29.46 (15.84)       46.91 (17.45)     1:04.43 (17.52)
        1:25.58 (21.15)     1:48.14 (22.56)     2:05.67 (17.53)     2:21.85 (16.18)
 14 Christopher Bowman        15 WHACB-CB             2:20.61    2:23.70  
                  14.17       30.72 (16.55)       48.59 (17.87)     1:06.32 (17.73)
        1:29.00 (22.68)     1:49.65 (20.65)     2:07.70 (18.05)     2:23.70 (16.00)
 -- Cameron Blair             15 KWIMW-MW             2:11.68         DQ  
 -- Mathew Myers              15 NSSAK-AK             2:10.96         DQ  
 
Event 41  Men 16 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Matthew Hutchins          16 WHACB-CB             2:13.62    2:06.43  
                  12.78       27.27 (14.49)       44.33 (17.06)       59.19 (14.86)
        1:18.79 (19.60)     1:37.08 (18.29)     1:52.76 (15.68)     2:06.43 (13.67)
  2 Corneille Coetzee         16 CSCAK-AK             2:13.66    2:09.66  
                  12.94       28.12 (15.18)       45.24 (17.12)     1:00.61 (15.37)
        1:20.18 (19.57)     1:39.48 (19.30)     1:55.97 (16.49)     2:09.66 (13.69)
  3 Phillip Scammell          16 AQGCB-CB             2:12.80    2:11.07  
                  13.58       28.31 (14.73)       45.64 (17.33)     1:01.57 (15.93)
        1:21.21 (19.64)     1:39.70 (18.49)     1:56.45 (16.75)     2:11.07 (14.62)
  4 Joe Hammond               16 CTNWP-WP             2:16.26    2:12.41  
                  13.82       29.10 (15.28)       46.42 (17.32)     1:02.47 (16.05)
        1:22.23 (19.76)     1:41.63 (19.40)     1:58.11 (16.48)     2:12.41 (14.30)
  5 Jack Turner               16 WVSOT-OT             2:14.95    2:14.03  
                  13.69       29.44 (15.75)       46.76 (17.32)     1:02.42 (15.66)
        1:23.10 (20.68)     1:42.32 (19.22)     1:59.57 (17.25)     2:14.03 (14.46)
  6 Benjamin Gray             16 NEPOT-OT             2:16.70    2:14.44  
                  13.25       28.89 (15.64)       46.44 (17.55)     1:02.48 (16.04)
        1:23.06 (20.58)     1:43.03 (19.97)     1:59.74 (16.71)     2:14.44 (14.70)
  7 Phillip Brittain (V)      16 WBAUS                2:16.24    2:14.75  
                  13.70       29.98 (16.28)       47.37 (17.39)     1:03.69 (16.32)
        1:23.28 (19.59)     1:43.82 (20.54)     2:00.09 (16.27)     2:14.75 (14.66)
  8 Blair McLean              16 CAPWN-WN             2:16.89    2:14.84  
                  13.06       29.76 (16.70)       46.28 (16.52)     1:03.36 (17.08)
        1:22.42 (19.06)     1:43.17 (20.75)     1:59.20 (16.03)     2:14.84 (15.64)
  9 Sean Kemp                 16 TWAWN-WN             2:18.52    2:15.53  
                  13.50       29.93 (16.43)       47.21 (17.28)     1:04.61 (17.40)
        1:23.15 (18.54)     1:42.81 (19.66)     2:00.04 (17.23)     2:15.53 (15.49)
 10 Matthew O'Hara            16 NSSAK-AK             2:16.65    2:16.48  
                  12.92       29.11 (16.19)       46.45 (17.34)     1:03.93 (17.48)
        1:23.82 (19.89)     1:44.84 (21.02)     2:00.88 (16.04)     2:16.48 (15.60)
 
Event 41  Men 16 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Phillip Scammell          16 AQGCB-CB             2:16.25    2:12.80  
                  13.30       28.95 (15.65)       46.32 (17.37)     1:02.68 (16.36)
        1:22.32 (19.64)     1:41.87 (19.55)     1:58.39 (16.52)     2:12.80 (14.41)
  2 Matthew Hutchins          16 WHACB-CB             2:07.72    2:13.62  
                  12.87       28.46 (15.59)       46.26 (17.80)     1:02.59 (16.33)
        1:22.59 (20.00)     1:42.46 (19.87)     1:59.06 (16.60)     2:13.62 (14.56)
  3 Corneille Coetzee         16 CSCAK-AK             2:12.66    2:13.66  
                  12.81       27.98 (15.17)       45.12 (17.14)     1:01.50 (16.38)
        1:20.92 (19.42)     1:40.93 (20.01)     1:58.22 (17.29)     2:13.66 (15.44)
  4 Jack Turner               16 WVSOT-OT             2:19.14    2:14.95  
                  14.06       30.28 (16.22)       48.32 (18.04)     1:04.81 (16.49)
        1:25.31 (20.50)     1:45.15 (19.84)     2:01.06 (15.91)     2:14.95 (13.89)
  5 Phillip Brittain (V)      16 WBAUS                2:19.08    2:16.24  
                  14.86       30.03 (15.17)     1:24.14 (54.11)         1:04.08 ( )
                                1:44.13 ( )     2:01.61 (17.48)     2:16.24 (14.63)
  6 Joe Hammond               16 CTNWP-WP             2:13.74    2:16.26  
                  13.72       29.96 (16.24)       46.90 (16.94)     1:03.27 (16.37)
        1:22.54 (19.27)     1:43.25 (20.71)     2:00.43 (17.18)     2:16.26 (15.83)
  7 Matthew O'Hara            16 NSSAK-AK             2:19.50    2:16.65  
                  13.24       28.93 (15.69)       46.88 (17.95)     1:04.05 (17.17)
        1:24.93 (20.88)     1:45.17 (20.24)     2:01.67 (16.50)     2:16.65 (14.98)
  8 Benjamin Gray             16 NEPOT-OT             2:13.76    2:16.70  
                  13.81       30.52 (16.71)       47.72 (17.20)     1:04.38 (16.66)
        1:24.83 (20.45)     1:45.18 (20.35)     2:01.64 (16.46)     2:16.70 (15.06)
  9 Blair McLean              16 CAPWN-WN             2:12.98    2:16.89  
                  13.39       30.13 (16.74)       46.78 (16.65)     1:04.04 (17.26)
        1:23.34 (19.30)     1:44.79 (21.45)     2:00.90 (16.11)     2:16.89 (15.99)
 10 Sean Kemp                 16 TWAWN-WN             2:13.99    2:18.52  
                  13.73       29.59 (15.86)       48.23 (18.64)     1:05.52 (17.29)
        1:26.03 (20.51)     1:45.16 (19.13)     2:03.36 (18.20)     2:18.52 (15.16)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Ruaan Van den Berg        16 RAUWN-WN             2:19.87    2:19.79  
                  14.03       30.15 (16.12)       48.54 (18.39)     1:05.21 (16.67)
        1:26.41 (21.20)     1:47.29 (20.88)     2:04.69 (17.40)     2:19.79 (15.10)
 12 Nick Kerry                16 BLENM-NM             2:18.88    2:20.16  
                  13.38       29.61 (16.23)       46.99 (17.38)     1:05.15 (18.16)
        1:25.35 (20.20)     1:47.68 (22.33)     2:04.15 (16.47)     2:20.16 (16.01)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Reagan Pitt               16 NCSCB-CB             2:19.55    2:20.21  
                  15.19       32.82 (17.63)       52.25 (19.43)     1:08.89 (16.64)
        1:28.13 (19.24)     1:46.69 (18.56)     2:05.07 (18.38)     2:20.21 (15.14)
 14 Oliver Wyeth              16 CAPWN-WN             2:14.68    2:20.35  
                  13.87       30.64 (16.77)       48.14 (17.50)     1:04.78 (16.64)
        1:26.64 (21.86)     1:48.34 (21.70)     2:05.28 (16.94)     2:20.35 (15.07)
 15 Hamish McCulloch          16 WVSOT-OT             2:20.22    2:25.79  
                  13.32       29.72 (16.40)       48.86 (19.14)     1:07.96 (19.10)
        1:29.12 (21.16)     1:51.97 (22.85)     2:09.68 (17.71)     2:25.79 (16.11)
 
Event 41  Men 17 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Steven Kent               23 NSSAK-AK             2:03.94    1:59.69  
                  12.21       25.98 (13.77)       41.89 (15.91)       56.62 (14.73)
        1:14.56 (17.94)     1:31.38 (16.82)     1:46.64 (15.26)     1:59.69 (13.05)
  2 Chris Wright (V)          23 QLAUS                2:03.62    1:59.70  
                  11.42       24.72 (13.30)       39.91 (15.19)       54.57 (14.66)
        1:12.91 (18.34)     1:30.76 (17.85)     1:46.14 (15.38)     1:59.70 (13.56)
  3 Patrick Murphy (V)        27 QLAUS                2:01.89    1:59.92  
                  12.40       25.77 (13.37)       41.22 (15.45)       55.22 (14.00)
        1:13.98 (18.76)     1:31.61 (17.63)     1:47.03 (15.42)     1:59.92 (12.89)
  4 Mitchell Donaldson        18 NSSAK-AK             2:03.53    2:00.61  
                  12.53       26.35 (13.82)       42.23 (15.88)       56.64 (14.41)
        1:14.82 (18.18)     1:31.66 (16.84)     1:47.17 (15.51)     2:00.61 (13.44)
  5 Brett Newall              22 CAPWN-WN             2:05.58    2:01.36  
                  11.76       25.85 (14.09)       40.89 (15.04)       55.78 (14.89)
        1:13.49 (17.71)     1:32.07 (18.58)     1:47.20 (15.13)     2:01.36 (14.16)
  6 Matt Woodrow              23 CAPWN-WN             2:06.22    2:05.43  
                  12.90       27.97 (15.07)       44.75 (16.78)     1:00.34 (15.59)
        1:18.44 (18.10)     1:36.10 (17.66)     1:51.50 (15.40)     2:05.43 (13.93)
  7 Nathan Capp               18 GREBP-BP             2:07.66    2:06.15  
                  12.32       27.56 (15.24)       43.33 (15.77)       58.53 (15.20)
        1:16.91 (18.38)     1:36.46 (19.55)     1:51.76 (15.30)     2:06.15 (14.39)
  8 Isaac Foote               18 CAPWN-WN             2:08.54    2:06.41  
                  12.17       27.17 (15.00)       43.47 (16.30)       59.53 (16.06)
        1:17.41 (17.88)     1:37.21 (19.80)     1:52.15 (14.94)     2:06.41 (14.26)
  9 Benjamin McFetridge       19 CAPWN-WN             2:08.52    2:07.01  
                  12.71       27.47 (14.76)       44.24 (16.77)       59.89 (15.65)
        1:18.64 (18.75)     1:37.38 (18.74)     1:53.02 (15.64)     2:07.01 (13.99)
 10 Nick Gillum               17 TWAWN-WN             2:09.67    2:07.47  
                  12.47       27.26 (14.79)       43.71 (16.45)       59.40 (15.69)
        1:18.38 (18.98)     1:38.18 (19.80)     1:53.75 (15.57)     2:07.47 (13.72)
 
Event 41  Men 17 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Patrick Murphy (V)        27 QLAUS                2:00.70    2:01.89  
                  12.73       26.42 (13.69)       42.07 (15.65)       55.73 (13.66)
        1:14.43 (18.70)     1:32.09 (17.66)     1:47.91 (15.82)     2:01.89 (13.98)
  2 Mitchell Donaldson        18 NSSAK-AK             2:00.84    2:03.53  
                  13.14       27.30 (14.16)       43.35 (16.05)       58.22 (14.87)
        1:16.47 (18.25)     1:33.89 (17.42)     1:49.57 (15.68)     2:03.53 (13.96)
  3 Chris Wright (V)          23 QLAUS                1:59.50    2:03.62  
                  12.18       26.07 (13.89)       42.64 (16.57)       57.89 (15.25)
        1:16.35 (18.46)     1:33.81 (17.46)     1:49.80 (15.99)     2:03.62 (13.82)
  4 Steven Kent               23 NSSAK-AK             2:01.34    2:03.94  
                  12.47       26.89 (14.42)       43.47 (16.58)       58.63 (15.16)
        1:17.12 (18.49)     1:34.52 (17.40)     1:50.10 (15.58)     2:03.94 (13.84)
  5 Brett Newall              22 CAPWN-WN             2:01.67    2:05.58  
                  12.59       27.08 (14.49)       43.67 (16.59)       58.86 (15.19)
        1:17.56 (18.70)     1:35.84 (18.28)     1:51.47 (15.63)     2:05.58 (14.11)
  6 Matt Woodrow              23 CAPWN-WN             2:08.51    2:06.22  
                  12.74       27.80 (15.06)       44.31 (16.51)     1:00.25 (15.94)
        1:18.28 (18.03)     1:36.35 (18.07)     1:51.95 (15.60)     2:06.22 (14.27)
  7 Carsten Corazza           20 HPKCO-CO             2:01.95    2:07.42  
                  12.72       27.11 (14.39)       44.17 (17.06)     1:00.13 (15.96)
        1:18.75 (18.62)     1:36.66 (17.91)     1:53.20 (16.54)     2:07.42 (14.22)
  8 Nathan Capp               18 GREBP-BP             2:03.57    2:07.66  
                  13.22       28.04 (14.82)       44.25 (16.21)       59.65 (15.40)
        1:18.82 (19.17)     1:37.47 (18.65)     1:53.53 (16.06)     2:07.66 (14.13)
  9 Benjamin McFetridge       19 CAPWN-WN             2:07.57    2:08.52  
                  13.02       28.00 (14.98)       45.44 (17.44)     1:01.13 (15.69)
        1:20.01 (18.88)     1:38.78 (18.77)     1:54.74 (15.96)     2:08.52 (13.78)
 10 Isaac Foote               18 CAPWN-WN             2:07.66    2:08.54  
                  12.61       27.22 (14.61)       43.67 (16.45)       59.50 (15.83)
        1:18.74 (19.24)     1:38.21 (19.47)     1:54.37 (16.16)     2:08.54 (14.17)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Nick Gillum               17 TWAWN-WN             2:06.67    2:09.67  
                  13.12       28.09 (14.97)       44.88 (16.79)       59.97 (15.09)
        1:19.87 (19.90)     1:39.23 (19.36)     1:55.63 (16.40)     2:09.67 (14.04)
 12 Matthew Glassford         21 NEPOT-OT             2:07.29    2:09.78  
                  13.56       29.02 (15.46)       47.09 (18.07)     1:03.71 (16.62)
        1:22.10 (18.39)     1:39.54 (17.44)     1:55.45 (15.91)     2:09.78 (14.33)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Lawrence Hull             18 LMEAK-AK             2:12.83    2:10.83  
                  12.81       28.90 (16.09)       45.73 (16.83)     1:02.57 (16.84)
        1:20.84 (18.27)     1:40.42 (19.58)     1:55.87 (15.45)     2:10.83 (14.96)
 14 Jonathan Pullon           19 WHLAK-AK             2:16.04    2:11.18  
                  13.49       28.34 (14.85)       45.59 (17.25)     1:01.36 (15.77)
        1:22.12 (20.76)     1:41.67 (19.55)     1:57.42 (15.75)     2:11.18 (13.76)
 15 Julian Layton             17 GDLHP-HP             2:09.70    2:12.16  
                  13.23       28.91 (15.68)       46.34 (17.43)     1:03.17 (16.83)
        1:21.80 (18.63)     1:40.63 (18.83)     1:57.19 (16.56)     2:12.16 (14.97)
 16 William Griffith          17 ROTBP-BP             2:15.99    2:12.70  
                  13.58       29.03 (15.45)       46.07 (17.04)     1:01.89 (15.82)
        1:22.35 (20.46)     1:41.86 (19.51)     1:58.60 (16.74)     2:12.70 (14.10)
 17 Adam Simpson              19 NEPOT-OT             2:07.16    2:12.98  
                  13.43       28.33 (14.90)       45.55 (17.22)     1:01.45 (15.90)
        1:22.45 (21.00)     1:42.43 (19.98)     1:58.60 (16.17)     2:12.98 (14.38)
 18 Mitchell Easter           17 WHACB-CB             2:12.19    2:13.22  
                  12.99       28.98 (15.99)       46.25 (17.27)     1:02.81 (16.56)
        1:22.66 (19.85)     1:42.92 (20.26)     1:58.86 (15.94)     2:13.22 (14.36)
 19 Shane Hornby              17 LMEAK-AK             2:15.37    2:13.42  
                  13.03       29.39 (16.36)       46.54 (17.15)     1:03.13 (16.59)
        1:22.26 (19.13)     1:42.70 (20.44)     1:58.80 (16.10)     2:13.42 (14.62)
 20 Robert Murray             17 NEPOT-OT             2:14.26    2:13.45  
                  13.56       29.45 (15.89)       47.50 (18.05)     1:04.05 (16.55)
        1:23.70 (19.65)     1:42.47 (18.77)     1:58.93 (16.46)     2:13.45 (14.52)
 21 Rhys Applegarth           20 WVSOT-OT             2:14.62    2:14.74  
                  12.91       27.34 (14.43)       44.88 (17.54)     1:01.30 (16.42)
        1:22.85 (21.55)     1:43.55 (20.70)     2:00.28 (16.73)     2:14.74 (14.46)
 22 Scott Williams            17 CSCAK-AK             2:14.20    2:14.75  
                  13.29       29.27 (15.98)       47.64 (18.37)     1:03.59 (15.95)
        1:24.06 (20.47)     1:43.57 (19.51)     2:00.54 (16.97)     2:14.75 (14.21)
 23 Shayne Kiekebosch         18 FFDWK-WK             2:13.35    2:15.93  
                  13.40       30.56 (17.16)       48.29 (17.73)     1:06.11 (17.82)
        1:23.33 (17.22)     1:42.34 (19.01)     1:59.63 (17.29)     2:15.93 (16.30)
 -- Daniel Bell               21 NSSAK-AK             2:00.93         NS  
 -- Daniel Hunter             17 ONEAK-AK             2:10.18        SCR  
 
Event 42  Girls 13 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Paige Schendelaar-Kemp    13 HPKCO-CO               27.48      27.02  
                  13.64       27.02 (13.38)                                        
  2 Georgia Zacest            13 UNIAK-AK               27.69      27.53  
                  13.92       27.53 (13.61)                                        
  3 Caitlin Daley             13 HPKCO-CO               27.89      27.76  
                  13.72       27.76 (14.04)                                        
  4 Maggie Burns              13 CAPWN-WN               28.28      27.78  
                  13.51       27.78 (14.27)                                        
  5 Samantha Brown            13 LMEAK-AK               28.43      28.01  
                  14.01       28.01 (14.00)                                        
  6 Millie Johnston           13 QESCB-CB               28.24      28.02  
                  14.06       28.02 (13.96)                                        
  7 Hannah Morgan             13 MKUSL-SL               28.72      28.45  
                  13.51       28.45 (14.94)                                        
  8 Rebecca Moynihan          13 LEVMW-MW               28.74      28.60  
                  13.96       28.60 (14.64)                                        
  9 Josie Kozyniak            13 CAPWN-WN               28.68      28.90  
                  14.18       28.90 (14.72)                                        
 10 Frances Magness           13 ROSAK-AK               28.57      28.93  
                  13.85       28.93 (15.08)                                        
 
Event 42  Girls 13 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Paige Schendelaar-Kemp    13 HPKCO-CO               26.69      27.48  
                  13.13       27.48 (14.35)                                        
  2 Georgia Zacest            13 UNIAK-AK               26.98      27.69  
                  13.62       27.69 (14.07)                                        
  3 Caitlin Daley             13 HPKCO-CO               28.04      27.89  
                  13.46       27.89 (14.43)                                        
  4 Millie Johnston           13 QESCB-CB               29.31      28.24  
                  13.54       28.24 (14.70)                                        
  5 Maggie Burns              13 CAPWN-WN               27.99      28.28  
                  14.08       28.28 (14.20)                                        
  6 Samantha Brown            13 LMEAK-AK               28.19      28.43  
                  14.02       28.43 (14.41)                                        
  7 Frances Magness           13 ROSAK-AK               28.87      28.57  
                  14.24       28.57 (14.33)                                        
  8 Josie Kozyniak            13 CAPWN-WN               29.16      28.68  
                  14.53       28.68 (14.15)                                        
  9 Hannah Morgan             13 MKUSL-SL               28.57      28.72  
                  14.09       28.72 (14.63)                                        
 10 Rebecca Moynihan          13 LEVMW-MW               29.23      28.74  
                  14.33       28.74 (14.41)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Scarlett Tacon            13 CAPWN-WN               28.16      28.87  
                  14.44       28.87 (14.43)                                        
 12 Stephanie Hett            13 LMEAK-AK               27.86      28.91  
                  13.64       28.91 (15.27)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Laura O'Keeffe            13 WSCWG-WG               29.37      29.16  
                  14.92       29.16 (14.24)                                        
 14 Ellie Rukuwai             13 NLSNM-NM               28.76      29.19  
                  14.21       29.19 (14.98)                                        
 15 Holly Parker              13 KSCAK-AK               28.01      29.22  
                  14.44       29.22 (14.78)                                        
 16 Monica Saili              13 PCAWN-WN               28.66      29.23  
                  14.07       29.23 (15.16)                                        
 17 Claudia Capp              13 GREBP-BP               29.21      29.40  
                  14.69       29.40 (14.71)                                        
 18 Dina Clark                13 CAPWN-WN               29.45      29.44  
                  14.80       29.44 (14.64)                                        
 19 Morgan Wadley             13 ROSAK-AK               29.29      29.52  
                  14.28       29.52 (15.24)                                        
 20 Tamara Lambert            13 NAQHP-HP               29.33      29.57  
                  14.22       29.57 (15.35)                                        
 21 Paige Enoka               13 RAUWN-WN               28.74      29.87  
                  14.71       29.87 (15.16)                                        
 22 Mackenzie Lambert         13 PUKCO-CO               29.07      29.95  
                  15.26       29.95 (14.69)                                        
 23 Caitlin Mann              13 LMEAK-AK               29.14      29.96  
                  14.99       29.96 (14.97)                                        
 -- Andia Abernethy           13 MTWAK-AK               29.37         DQ  
 -- Cassandra Wright          13 QESCB-CB               29.00        SCR  
 
Event 42  Girls 14 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Naomi Smit                14 SUNHP-HP               26.65      26.56  
                  13.23       26.56 (13.33)                                        
  2 Brittany Tucker           14 QESCB-CB               27.01      26.58  
                  13.31       26.58 (13.27)                                        
  3 Liana Smith               14 PUKCO-CO               27.11      26.81  
                  13.36       26.81 (13.45)                                        
  4 Georgia Marris            14 UNIAK-AK               27.40      26.94  
                  13.06       26.94 (13.88)                                        
  5 Leah Eagleton             14 HPKCO-CO               27.96      27.42  
                  13.55       27.42 (13.87)                                        
  6 Nicky Pio                 14 WHACB-CB               27.32      27.46  
                  13.88       27.46 (13.58)                                        
  7 Paige Flynn               14 STPWK-WK               27.50      27.53  
                  13.76       27.53 (13.77)                                        
  8 Aleisha Ruske             14 NEPOT-OT               27.82      27.62  
                  13.19       27.62 (14.43)                                        
  9 Tayla Lum                 14 ENTHP-HP               28.02      27.84  
                  13.18       27.84 (14.66)                                        
 10 Gendi Roberts             14 NCSCB-CB               28.62      28.49  
                  13.84       28.49 (14.65)                                        
 
Event 42  Girls 14 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Naomi Smit                14 SUNHP-HP               25.67      26.65  
                  13.12       26.65 (13.53)                                        
  2 Brittany Tucker           14 QESCB-CB               27.15      27.01  
                  13.34       27.01 (13.67)                                        
  3 Liana Smith               14 PUKCO-CO               26.30      27.11  
                  13.01       27.11 (14.10)                                        
  4 Nicky Pio                 14 WHACB-CB               26.92      27.32  
                  13.72       27.32 (13.60)                                        
  5 Georgia Marris            14 UNIAK-AK               25.95      27.40  
                  13.60       27.40 (13.80)                                        
  6 Paige Flynn               14 STPWK-WK               26.73      27.50  
                  13.06       27.50 (14.44)                                        
  7 Aleisha Ruske             14 NEPOT-OT               27.06      27.82  
                  13.30       27.82 (14.52)                                        
  8 Leah Eagleton             14 HPKCO-CO               27.02      27.96  
                  13.62       27.96 (14.34)                                        
  9 Tayla Lum                 14 ENTHP-HP               28.22      28.02  
                  13.68       28.02 (14.34)                                        
 10 Alex Pampalone            14 SZRWN-WN               27.89      28.40  
                  13.58       28.40 (14.82)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Gendi Roberts             14 NCSCB-CB               28.45      28.62